PDA

View Full Version : Arrestohen 4 pjestarė tė TMK-ės


Anonymous
16-02-04, 17:39
Policia e UNMIK-ut konfirmon se janė arrestuar katėr pjesėtarė tė TMK-sė Kosovė.
Katėr persona janė arrestuar pas njė operacioni policor tė mbėshtetur edhe nga KFOR-i. Arrestimet u bėnė nė Prizren dhe Prishtinė. Tė arrestuarit dyshohet se kanė kryer krime tė rėnda siē janė vrasjet. Viktima tė kėtyre krimeve ishin shqiptarėt e Kosovės, thuhet nė njė komunikatė pėr shtyp tė policisė sė UNMIK-ut.
Tė gjithė tė dyshimit janė pjesėtarė tė TMK-sė. Pas arrestimeve janė bėrė disa bastisje nė rezidencat e kėtyre personave si dhe nė TMK.
Operacioni ėshtė kryer pa rezistencė. Ky operacion kishte pėr qėllim arrestimin e individėve tė dyshimtė, dhe nuk ėshtė i drejtuar kundėr TMK-sė, thuhet nė komunikatėn e policisė sė UNMIK-ut.

E mjera Kosovė !!

Dilaver
16-02-04, 18:37
Tė arrestuarit dyshohet se kanė kryer krime tė rėnda siē janė vrasjet. Viktima tė kėtyre krimeve ishin shqiptarėt e Kosovės, thuhet nė njė komunikatė pėr shtyp tė policisė sė UNMIK-ut.

Valla faqja e zezė koka bo, po a nuk kanė pas shkie me vra po shqiptarė a?

Honesty^uk.
17-02-04, 00:11
Tė arrestuarit dyshohet se kanė kryer krime tė rėnda siē janė vrasjet. Viktima tė kėtyre krimeve ishin shqiptarėt e Kosovės, thuhet nė njė komunikatė pėr shtyp tė policisė sė UNMIK-ut.

Valla faqja e zezė koka bo, po a nuk kanė pas shkie me vra po shqiptarė a?

Valla Dilaver megjithmend faqja e zeze per shqipetaret ,,
por dikush duhet me dhene llogari per te gjitha keto vrasje qe kan ndodhur ne kosove ne kohen e luftes dhe ne ate te pas luftes
Por nje gje dihet se keto arrestime nuk zbehin imazhin e TKM-se.
Dhe askush nuk ka pse frikohet;;nese dikush ka bere diqka te paligjshme ateher duhet te mbaj pergjegjesin qe i takon,,kuptohen nese vertetohet pafajsia ateher ata do te kthehen ne vendet e tyre,biles me moral me te larte.
VETEM DITE TE MIRA DO TE VIJNE PER SHQIPETARET

Barbaroza
17-02-04, 09:33
Une mendoj sikur parashkruesit e mi.Nuk eshte fjala se eshte arrestuar e tere TMK,por personat e dyshimte,atehere nuk duhet pasur frike te gjithe,por vetem ata qe e kane"mizen nen kapele".

Tahiri
17-02-04, 10:55
RRETH ARRESTIMIT TE PJESTAREVE TE TMK-se
Eshte qudi se ka ende shqiptar qe mendojne keshtu si jane pergjigjur me larete. Pse kane vrare shqiptare e jo serb. Mund te them me plot pergjegjegjesi se vete fakti se akuzohen se kane vrare bashkombas te tyre, behet me qellimin qe te kompremitohet lufta, kinse ketu ka pasur lufte civile dhe shqiptaret jane vrare ne mes vete. Por duhet ta dini ju o te mjere qe keni shkruar te kunderten se everteta qendron ketu. Duhet te dini mire se ne ēdo lufte dhe ne ēdo vend te botes krahas luftes qe behet kunder armikut goditen edhe bashkepunetoret e tij. Keni percjellur edhe me heret se si nderkombetaret kane bere thirrje se ne histori duhet shkruar se nuk duhet cilesohet lufte e armatosur kunder pushtuesit, por konflikt kunder regjimit. E ceka edhe melarte, pra nuk ka qene Serbia si pushtese, por ka qene nje regjim (Millosheviēit) qe ka shkelur te drejtat e njeriut. Pra ēdo shqiptar duhet ta shikoje ne kete prizem kete arrestim dhe te tjerat.
Nese doni argumente me teper me shkruani.

fadil
17-02-04, 13:31
pershendetje:
duke i shiquar lajmet e mbremjes se dates 16/02/03 kuptova se ishin arrestuar 4 pjestar te ish.UĒK-se tani epror te larte te TMK-se!
te arrestuarit akuzoheshin se kinse kishin vrar bashkombas te tyre shqiptar?
shtrohet pyetja se kush ishin ata bashkombas dhe kujt i sherbenin nese keta qenkan vrar nga keta te akuzuar apo siq thon ne UNMIK te dyshuar?
sikur Kosova te ishte shtet dhe keto akuza ti ngriste Gjykata e Kosoves do te me kishte pelqyer qe te ndodhte kjo kunder atyre qe i kan bere ndonje te keqe per perfitime personale ndonje bashkombasi tone shqiptar!
por duke e ditur se keto akuza nuk kan qellim mbrojtjen e vlerave te kombit shqiptar ne kete raste te ushtris Ēlirimtare te Kosoves por perkundrazi kan per qellim denigrimin e vlerave te Kombit dhe te vete UĒK-se dhe te kaluares son te lavdishme !
ne kete forum ka te tille qe kur ndegjojn diqka qe behet kunder Ushtarve te Ushtris Ēlirimtare te Kosoves ndihen te lumtur sepse kan qen,jan dhe vazhdimisht do te jen kunder tyre gezohen! por ky gezim nuk do te zgjas me shum se deri ne zgjidhjen e Statusit perfundimtar te Kosoves (pra deri sa te behet Kosova shtet i Pavarur) per qka edhe kan luftuar keta qe i akuzon sote UNMIK-u ne bashkpunim me ata qe deri ne vitin 1999 i sherbyen armikut kurse pas vitit 1999 te mesuar per sherbime antikombtare tashte jane vene ne sherbim te UNMIK-ut, ne sherbim te atyre qe me gjdo kusht mundohen ta kthejn Kosoven atje ku ishte para vitit 1999!?
Histrin e Kombit Shqiptar do ta shkruajn historianet e shquar kombtarisht dhe profesionalisht, por kur ne do ta lexojm ate histori do te jet ndoshta pak vone qe ta kuptojm se dikush me te vertet paska pasur qellim ta denigroj te kaluaren e Kosoves dhe te atyre qe sakrifikuan edhe jeten e vete ne sherbim te Kosoves dhe te atyre qe do te jetojn ne Kosove?

Fatkeqsish Kosova nuk i ka instutucionet e veta Legjislative dhe egzekutuese qe te veproj ne perputhshmeri me interesta e Historis se Kombit Shqiptar Kosoves?

e ju qe ju gezoheni ketyre arrestimeve dhe ketyre akuzave behuni te sigurt se ky gezim nuk do te jet i gjat per juve pasi qe nje dite ne vende te tyre qe sote po i akuzon UNMIK-u do te jeni ju te derguar nga Gjykatat Kosovare por me akuza te ndryshme nga keta dhe me ( do te ju akuzojn dhe do te ju denojn per sherbim antikombtar)?!

RUAJE ZOTE KOSOVEN NGA NJERZIT QE JAN KUNDER SAJE DHE TE KALUARES SE LAVDISHME TE SAJE!

Dilaver
17-02-04, 13:32
Ishte koha e terbimit tė bishave serbosllave nė vitet 97-98, nė Kosvė, ata e kishin shtuar zullumin ndersa shqiptarėt me ato mundėsi qė kishin e filluan luftėn.

Ashkalinjtė bėnin sehir dhe nukė hezitonin fare por edhe publikisht shpesh deklroheshin se tani ėshtė puna mirė, bishat serbosllave e shqiptarėt do tė vriten nė mes vete e Kosova do na mebtet neve (ashkalinjve)!

Nė bazė tė disa diskutuesve atėherė pra gjatė luftės paskem bėrė gabim se qenka dasht ne tė vritemi nė mes vete tė ndarė nė dy taborre, e kosovėn tė ndajnė pastaj bishat e karpateve me ashkalinjtė, por edhe sot nėse hapim front e njejta gjė do tė ndodh ne tė vritemi nė mes vete e Kosva tė pregaditet per banor tė rinj.

Hėė edhe kesi filozofash ka Kosova, ku tradhėtar qenkan mė tepėr se gjysma e popullsisė shqiptare nė Kosovė.

kaedhemazi
19-02-04, 03:13
.....a e ka pyetur ndokush prej jush veten ndonjiher se si eshte e mundur qe njerez qe luftojne ne favor te armikut te arrijne te jen pjestare te nje Ushtrie Shqiptare dhe me vone te TMK-se.................???????
Udheheqesia e dobet dhe korrupte?????????bingo

data
23-02-04, 02:12
Arrestohen clirimtaret.
"Aj,qi shkon tuj mjelle e tuj hape fjale te keqijae gergesa here per njanin e here per tjetrin,me goje te KANUNIT thirret ARGAT I KEQ-As e thrret kush ne pune,as i nep kush rroge.(Kanuni i Leke Dukagjinit-liber i shtate,FJALA e GOJES,Nye i tetedhetegjashtet,§523)!
Ata,qe akuzojne Clirimtaret,s“jane asgja tjeter vetem bisha sllave.
:!: :!: :!:

kaedhemazi
24-02-04, 03:46
Mire e ki besa.......Se nuk do te thuhej Arrestohen 4 pjestare te TMK-se ,por arrestohen 4 sherbetore klysh te Thacit.
Kjo do ishte pak me mire

Llapi
02-03-04, 02:18
po de po edhe naj dit keta komunistat e titistat do tnai burgosin djemt ma te mier te kombit veq gati e pate edhe puna e tyne se ne qito zgidhje keta komunistat e rugovnes pe han.

Kaltrina
02-03-04, 09:04
Hej o Llapjan lej vllau jem se Rugovistave ju vyn shpihunat si Enver Sekiraqa, qe ja ka ble Rugova gjipin 1 milion euro, veq me deshmu kunder Remit e hallall ju kofte ketyne trimave te TMK-se se ma mire eshte mi myt shpihunat shqiptare se shkijet, se ma i keq eshte i joti kur eshte shpihun se prej armikut dina mu rujte edhe vete, po jane kane mete do komunista qe i dojne hala shkijet e spo mujn me harru zanatin, e krejte ata shpihuna duhet mi masakru jo mi myte, se nje plumb kushton shume ata se vlejne, duhet mi pre me thike mi jau hup faren e flliqte.

kaedhemazi
03-03-04, 02:18
ne te gjitha zgjedhjet e Kosoves ju mrapshtanat e masluftes e hapni gojen pa pike nevoje.......ne fund fiton Dr.Rugova edhe ateher vazhdoni me bajt cigare prej rozhaje si ma pare...
Komunista te Nanos ......allahu ju marroft

nezi
13-03-04, 11:23
Pershendetje !!

E more ka edhe ma zi_ma zi ska ku shkone me!! Se te bashkpunosh me serbin dhe unmikun, qe haptas done te degradoj Luften e UQK, SKA ku shkon me zi se te shkelesh ,mbi gjakun e mbi 2000 deshmoreve , poashtu , te ulesh vlerat e populli shqiptare,pore dije se ule vetveten... Nuk eshte rastesii kjo, sepse ne udben serbosllave,ka pasur shume shqipfoles, qe kane rjepur per se gjalli, vllezerit dhe motarat tona qe nga vitet 80_ta; 90_ta burgjet e kosoves, serbis, mbare ish Jugosllavs, jane lare me gjakun e bijve tane... Por ajo qe te dhemb me se shumti ishte kure nga vllau me gjak shqiptari shikoje se si po te merr jeten me duart e tije,ne hetimoret e sigurimit shtetr. serb... ka edhe ma zi , nuk hezitoj se njeri nga ata inspektor jeni edhe juve.. por nje dit do te dalim me emra ,... KUSH ishin dhe kush jane sot ata inspektor sigurimi, poashtu edhe spijunat e maskuar populli i ngjeh..sepse shume polici harruan dokumentacionin e tyre ,dhe ato jane sot ne duart e popullit..Une personalisht jame befasuar kure kame pare kush ishte spijun i flliqur (i fsheheur)...Ishin zagar nuhates...OMJER KOSOVA KUSH E SHKEL me kembet e spihunit.... POOOO ..... Kurre mos harroni qe skeni me dale para Gjyqit popullore te Kosoves ..DO vije ajo dite...SE SOT ESHTE AKOMA SERBIJA NE BASHKPUNIM ME UNMIKUN.. Ndersa per ushtaret e TMK_S ATA JANE KRENARE... ATA NUK I NJOHIN KETO gjygje fallsoo

kaedhemazi
13-03-04, 22:37
........shume interesant........
sa i perket atyre 2000 deshmoreve,po e korigjojm pak.
100 Deshmore dhe 1900 njerez qe i ka vra serbia per shkak se komandantat e tu e kan shkrep nji plumb edhe kan ik dhe e kan marre popullin ne qafe.
e ata deshmore te vertet ishin njerez te shkolluar te profesionuar dhe shpresa e vetme ,e atehershme dhe e sodit.
e TMK-ja krenari.....hmmmmm
e jotja po edhe mbaje e imja jo.perderisa aty behet njeriu pjestare me 300 euro dhe jo me deshmije profesionale shkollore.dhe gjithkush e merr gradimin gjeneral e Kolonel ee........A paramendon more ti patrioti i Kosoves qe po i ruajshe vlerat e Kombit,a ka dicka ma te dobet sesa njerezit si Rexhep Selimi te dalin publikisht dhe te quajn veten gjeneral.
ik more ej se keni nis me u ba te padurueshem

nezi
14-03-04, 08:53
Nuk jame mashkull, pore jame femer...!!!! Kaedhemazi, ju nuk jeni askushi te me thoni se jame bere i padurushem...!!!
Ju kujtoj diq, se ne mbare boten luftetaret e spikatur marin tituj,dhe gradohen....Kjo ndodhe edhe ne lemi te tjera.. psh. te ju kujtoj nje rast ne lemin e mjeksis...!!! Nje student i mjeksis ishte duke shkuar ne provim qe kishte at dite ne Kirurgji,..gjat rruges hasi ne nje aksident komunikacioni qe ishte bere,.. Ai u afrua sipas etikes mjeksore per te ndihmuar, dhe aty pa nje te lenduar qe kishte gjakderdhje..negjurin e kembes ..ai mori te lenduarin duke shtypur A.poplitea (ne fosa poplitea ) dhe keshtu e shpetoi nga nje gjakderdhje e madhe, qe do pasonte me vdekje, e shpuri ne klinik, dhe me kaq PROFESORI I KIRURGJIS i dha noten e atij, sepse ai e kreu punen e tij, provimin ne aksident... Por juve zoteri me duket ju mungon nje pjes e CEREBELLUMIT... JU te injoroni nje REGJEP SELIMI duhet te beni me shume se ai ,apo te jeni me i zgjuar se ai???!!!.. LAVDI GJITH DESHMOREVE TE KOMBIT...

kaedhemazi
14-03-04, 13:16
une kam mjaft me shume se ai se nuk dal para popullit me nje tetvjeqare ose me siguri nuk e ka as ate,e te them se jam gjeneral....
Te gjitha keto marrezi.....pas ikjes dhe parave te marra per te ekzekutuar ata qe luftonin me te vertet....
Klysh te tille te Serbise nuk jan as nuk do te jene Gjeneral.
Eshte edhe me tragjike kur dikush ja mban veti si i shkolluar dhe nuk she me larg se deri tek hunda e vet.......shpresoje qe bile ajo eshte e gjat se sheh pak me gjat.

nezi
14-03-04, 14:08
Si keni te drejt ti quani "klysh te serbis" kur ter bota e din se ata ishin me arme ne dore kunder serbis.... Si sju vije turp ??? ca flitni ?CILAT KOKA KERKON serbija ore ..... ??? e kush ftoj millosheviqin qe tia dergoj aeroplanin per te ikur nga KOSOVA? Ketu me kthe pergjigje ???

kaedhemazi
14-03-04, 22:45
...te kthej pergjigjen une ty.........
Millosheviqin nuk e ka ftuar askush,Presidenti eshte mbajtur Peng nga ai dhe per Propaganda Politike jane perhapur ato Fotografi kurse Aeoplöani dhe ndermjetesimi per te terhjekur ate nga Serbia me gjithe Familjen e tije jane bere nga Vatikani.

Jo te gjithe qe e kan kap pushken ishin trima dhe Luftetare.ekzistojne tri lloje Luftetaresh ,ata qe Luftuan nga Krenaria e tyre per atedhe ,ata te cilet i zuri lufta dhe per Siguri te tyre me te madhe ju bashkangjiten Ushtrise dhe ne fund ata qe ti simpatizon te cilet per perfitime personale kinse ju bashkangjiten luftes......Apo paska Ministri Jakup Krasniqi shkollim te duhur per pergjegjesin qe mban.
Mesimdhenes ne Lenden e Historise kurse tani Minister i Sherbimeve Publike.Kjo eshte Korrupsioni dhe Familjarizimi qe ti e mbron me dy syte ne balle.
Ky ,keta dhe shume te tjere nuk kane asnje merite per clirimin e Kosoves dhe as nuk jane as nuk do te mbeten Deshmore.Perkundrazi kane mbetur pjesa me e perqeshur e Shoqerise Kosovare.

Kaltrina
18-03-04, 15:09
Ku je ti kaedhemazi trimi qe kur eshte puna me diskutu per qeshtjen e Kosoves, si ti si shume tjere anetare te forumit po ikni e spo hyni ne forum te politikes fare, po shihet dashuria juaj ndaj atdheut, e kur eshte puna per rugoven doni mu qky tu i jep zor me leshu kungja anetareve te forumit.

pershendetje

Murgesha
18-03-04, 15:22
Kaltrina te lutem permbaju.
Ne keto momente kaq te veshtira per te gjithe mos te nxisim edhe me percarje dhe urrejtje.
Kaq kisha.
Murgesha.

kaedhemazi
02-04-04, 19:07
Hej Kaltrina......
me na fale aa, po a di si asht pune??Nuk kom mujt ne Kohen e Luftes me vjedh hiq e si pasoje tash po e paguaje Provider me vonese edhe ma ka kpute....a po e shef qe hajnat e Luftes nuk dalin kurre nga Interneti se nuk kane probleme si te miat.

Po edhepse me vonese po inkuadrona une prape.
Sa per TMK-ne ...pune e madhe qe i kane arrestu.Per mendimin tim TMK-ja nuk eshte e Popullit por eshte shume e njeanshme duke permbajtur njerin Krah Politike ,cfare nuk do te ishte aspak detyre e saje poqese nuk do te ishin korrupt. Prandaje te them te verteten sa per mua te gjithe mund ti arrestojne e te vetashtuquajturin Lejtnantin me se pari pasi qe Sali Ceku eshte vrare per te zene ai kete Post........e kam thene edhe me heret dhe nuk dua te thellohem.

Sa i perkete Situates se diteve te fundit edhe kete e kam cekur ne njeren Teme:
Erdhi Fatos Nano ne Kosove une nuk prita asgje tjeter.
Tri dite para trazirave Hashim Thaci udheton kinse "zyrtarisht" ne USA dhe arrratiset per te thene me vone Publikisht se " mu desht me nderpre viziten puna e Kosoves".Po edhe per ato tri dite qe ka qendruar nuk ka biseduare me askend vetem i ka ikur Pergjegjesise.
Po RTK-ja ka bere nje Reportazhe, Aty shifej Hashim THaci duke ecur ne nje Trotuare dikund ne USA ,asnjeri afer tije bile as Bodyguard nuk kishte.Tha se kam biseduar me kete e me ate........me siguri qe ka biseduar dikush me te por e vetmja bisede ka qene"Welcome to the USA Mr Taki, You Serbian Passport its ok...join the Trip"
Se kure jane bere ato gjirime me nji Kamere Primitive e qesharake qe as ne Shtepia Private nuk perdoret .nuk e dije.
Sidoqofte kjo "Revolte" eshte Organizuar nga Sherbime Sekrete dhe perderisa Kosova nuk mund te jet ne gjendje te ju kundervihet do te ndodhe serish.

illyria
02-04-04, 20:11
-Si ēuhet "ēlirimtari" qė ka vra dhe ka plaēkitė shqiptarė sa ka mujt pas ēlirimit tė famshėm tė Kosovės?
-Si ēuhen "ēlirimtarėt" qė e gjakosėn Kosovėn pas lufte duke i vrarė kundėrshtarėt e tyre politik?
-Si quhen "ēlirimtarėt" qė i vjedhin meritat e huaja pėr ēlirimin e vendit?
-Si quhen "ēlirimtarėt" dhe "heronjtė" tė cilėve populli i tyre i sapoēliruar nuk ua dha votat nė zgjedhje?
-Si quhen "ēlirimtarėt" qė tėrė njė popull e quajtėn tė papjekur kur humbėn zgjedhjet e lira?
-Si quhen "ēlirimtarėt" qė pa mėshirė shkelin nė gjakun e tė rėnėve vetėm e vetėm qė tė marrin pushtetin?
-Si quhen "gjeneralėt" me katėrvjeqare qė janė tė lidhur ngusht me mafijan dhe krimin e organizuar e disa prej tyre edhe bosa tė sajė nė Holandė e gjetiu?
-Si quhen "ēlirimtarėt" qė nė mėnyrėn mė tė paturpshme keqpėrdorėn tragjedinė e fėmijėve nė Qabėr dhe mllefin e popullit pėr qėllimet e tyre tė flliqta tė tentim grushtshtetit mė 17 e 18 mars?
-Si quhen trupat e tona tė famshme qė qėllim dhe detyrė tė tyre kryesore kanė mbrojtjen e kėtyre "ēlirimtarėve" tė lartpėrmendur dhe vlerave tė tyre pa mėdyshje materijale tė pėrfituara pas mbarimit tė luftės sepse vlera morale nuk kanė?
....
Tė gjitha kėto e shumė e shumė pyetje tjera i din fort mirė ky populli ynė i "papjekur" dhe pėr kėt arsye,nė zgjedhjet e ardhshme...
...mos tė bėjmė kėtu propagandė parazgjedhore!!!

fadil
07-04-04, 20:32
pershendetje:
Akuza te njejta me te Yllyria,kaedhemazi,daliverit e disa bashkmendimtarve te tyre ne drejtim te Ushtarve te Ushtris Ēlirimtare te Kosoves drejton edhe serbia vetem ata ne gjuhen serbe!

ata qe sote dalin ne mbrojtje te atyre qe i sherbyen armikut dhe i akuzojn ata qe i luftuan ata qe i sherbejshin armikut jane sherbetor te armikut te kombit shqiptar dhe heret a vone edhe keta do te luftohen ne forma te ndryshme dhe do te ju nderpritet veprimtaria e tyre antikombtare!
per kete duhet te jeni te sigurt!
lavdi te gjithe atyre qe bene te pamunduren per zhdukejn e atyre qe e tradhtojshin kombin shqiptar ne kosoves dhe ishin argat te regjimit te millosheviqit.

illyria
09-04-04, 21:24
Pra ti Fadil mendon qė tė gjitha ato atribute qė i ceka mė lartė pėr "ēlirimtarėt" janė virtyte tė larta kombėtare!!!???
Unė shkruajta pėr "ēlirimtarėt" nė thonjėza e jo pėr ĒLIRIMTARĖT.
Pėr dallim nga ti unė jam i rritur dhe kam personalitet plotėsisht tė formuar dhe shumė mirė di tė dalloj ĒLIRIMTARIN nga njė kriminel tė thjesht ordiner qė fshihet si qyqarė pas vlerave tė luftės.
Njė filozof i famshėm botėrorė njė herė pat thėnė:
"STREHIMI I FUNDIT I NJĖ KRIMINELI ORDINER ĖSHTĖ PATRIOTIZMI"
Nėse jeni pak inteligjent,do tė kuptoni.Shembulli mė drastik janė shkijet dhe kriminelėt e tyre qė nėn maskėn e kinse patriotizmit bėn kėrrdi nė Kosovė duke vrarė e pljaēkitur.E njėjta gjė tani po ndodhė me disa nga "patriotėt" tanė dhe ky ėshtė fakt i pakontestueshėm.

fadil
10-04-04, 20:23
pershendetje:
per mua Ēlirimtar quhet secili qe e rroki pushken dhe ishte ne gjendje ti dilte perball armikut qe te ja bente te qart se Kosova eshte toke shqiptare dhe per kete toke ka kush te derdhe xhake qe kjo te jet e lir dhe e udhehequr nga kosovaret.

dhe une rrespektin e Ēlirimtarit ja beje te gjithe atyre qe luftuan per kete liri qe e kemi ne sote!

kete Ushtaret e Ushtris Ēlirimtare te Kosoves kan bere gjithe ate qe kan mundur per ta qliruar Kosoven dhe per kete do ti rrespektojn brezat e ardhshme !

Ushtria Ēlirimtare e Kosoves ka qen njera nder guerilet me te forta dhe te diciplinuara ne bote!

ka qen e vetmja guerile qe ka arritur per nje vite tere fuqit demokratike ti pervetsoj ne perkrahje te Kosovarve?

kjo ka qen suksesi me i madhe i tyre qe ka arritur ta binde boten se duhet luftuar qe te mbrohen Kosovaret dhe Kosova nga nje regjim shfaroses?

sepse sikur te mes ishte formuar Ushtria Ēlirimtare e Kosoves edhe 1 milion vjet ne do te ishim nene regjimin diktatorial te millosheviqit dhe te millosheviqave tjer?

e ata qe jan kunder ushtris Ēlirimtare te Kosoves duke e perfshir Drejtorin Politike,Shtabin e pergjithshem dhe te gjithe komandantet dhe ushtaret e saje eshte kunder Kosoves,kunder Kosovarve dhe kunder sukseseve te Kosvarve.

illyria
11-04-04, 18:19
Ooooo Fadil,edhe unė i respektoj ushtarėt qė luftuan pėr liri tė Kosovės,nė tė vėrtetė edhe unė vetė kam luftue pėr liri tė Kosovės.Askush kėtu nuk po i sulmon ata.Ju vetė po reagoni kur unė po i sulmoj kriminelėt dhe banditėt,vrasėsit e vet shqiptarėve,plaqkitėsit dhe hajnat ordinerė qė strehohen nėn petkun e patriotizmit,jo vetėm ata por edhe tė gjithė banditėt tjerė qė nuk kanė lidhje me luftė Fadil.
Ju po turbullohi tamam nė stilin "kush e ka mizėn nėn kapuē".

illyria
11-04-04, 18:37
Prap unė...
...nuk ėshtė fare kontestuese formimi dhe lufta e UĒK-sė pėr ēlirim,askush askend nuk po e akuzon pse ka luftue por kėtu po shifet fare qartė pėr ata qė kanė pak mendė dhe sy nė kokė se bosat e krimit dhe mafisė janė duke e keqpėrdorur gjer nė ekstremizėm luftėn dhe patriotizmin pas sė cilit fshehen.
Nė tė gjithė botėn,siq tha shoku Nezi,luftėtarėt kanė merita tė mėdha dhe e kan vendin e merituar dhe respektin e shoqėrisė por shoku Nezi me qėllim ka harrue tė thotė se nė tė njėjtėn botė kriminelėt dhe banditėt,hajnat dhe vrasėsit kanė vendet e tyre vetėm nėpėr burgje dhe se populli ndien vetėm neveri ndaj tyre.