PDA

View Full Version : Qka mendoni per Veton Suroin a e meriton te jet President


Arsenal
10-04-04, 22:40
Per mua njeir qe ne keto momente kur nuk dihet qe kush po han e kush po pin si njeri te menqur e qmoj ato qe nuk perzihet fare e qe ka menquri ti dal perball po te 3 partiav kryeore te Kosoves. Per kete njeri me i preferuar per mua qe e qmoj si analist Politik dhe si njeri nder me te menqurit ne Kosove eshte vet Zotri Veton Suroji i cili gjithmon me an te dialogut me nderkombtar poashtu edhe me Politikan sqyrtonte mundesit qe Kosova te del nga kjo rruge dhe te behet e pavarur. Qka eshte mendimi juaj

Barbaroza
11-04-04, 10:13
A e paske fjalen per ate personin qe kur 90%e popullisese shqiptare nga te gjitha trevat e Ballkanit dhe me gjere i thane F.Nanoviqit "Ik" e ky i tha "Ok" aaaa???????Edhe kete e lexon njeriu!!!!!

Honesty^uk.
11-04-04, 16:16
Veton Surroi jo per President por as per
polic ne qarkullim nuk e meriton

Barbaroza
11-04-04, 16:22
Honesty^uk,mire e ke valla :lol: :lol: :lol:

fadil
16-07-04, 12:52
Surroi: asnjė qeveri nuk mund t’i ndihmojė Kosovės nė se ajo nuk i ndihmon vetes
Laura Konda
14 korrik 2004


Sot nė programin televiziv ”Ditari” ishte i ftuar zoti Veton Surroi, analist dhe botues i gazetės ”Koha ditore”, i cili ndodhet nė Washington pėr tė marrė pjesė nė njė seancė dėshmish tė organizuar nga Komiteti i Senatit pėr Marrėdhėniet me Jashtė.
Zėri i Amerikės: Zoti Surroi, shkurtimisht, pėr ēfarė do tė dėshmoni sonte nė Senat?

Veton Surroi: Pėr gjendjen nė Kosovė. Mė lutėn qė tė tregoj gjendjen reale atje dhe unė mendoj se gjendja reale ėshtė njė gjendje e stagnimit (lexo: gjendje amullie) dhe e bllokimit tė pėrgjithshėm. Do tė sugjeroj dhe propozoj format se si dilet nga ky bllokim, me ndihmėn dhe natyrisht, me rolin prijės qė kanė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės.

Zėri i Amerikės: Sot ėshtė nėnshkruar njė dokument i pėrbashkėt midis palės serbe dhe asaj shqiptare pėr krijimin e njė ministrie nė qeverinė e Kosovės pėr ēėshtjet e pakicave, reformimin e pushtetit vendor dhe rindėrtimin e tė gjitha dėmeve tė shkaktuara gjatė trazirave. A mund tė thuhet se kemi tė bėjmė me njė fillim i ri pėr Kosovėn?

Veton Surroi: Ėshtė njė vazhdimėsi e pėrpjekjeve. Unė mendoj se ėshtė njė gjest i mirė, por mendoj se duhen dy gjėra themelore: sė pari, mendoj se duhet njė politikė e re, dmth nuk mjaftojnė ministritė, por duhet njė koncept i ri politik, dhe sė dyti, brenda kėtij koncepti tė ri politik, duhet tė kihet njė lėvizje mė e madhe se bartja e pushtetit. Shpresoj qė jo vetėm do tė kemi ministri pėr minoritete, por do tė kemi njė ministri, e cila do t’i mbulojė tė gjitha aspektet e tjera tė nevojshme nė Kosovė, siē ėshtė rendi, siguria, etj.

Zėri i Amerikės: Tani kanė kaluar disa muaj nga dhuna e marsit dhe gjakrat siē thuhet janė ftohur dhe mund tė gjykohet me qetėsi. Megjithatė, imazhi i shqiptarėve disi ndryshoi nė sytė e opinionit ndėrkombėtar pas dhunės sė marsit. A mendoni se qėndrime tė tilla ektremiste tė disa grupeve tė caktuara nė Kosovė, do tė mund tė parandalohen nė tė ardhmen?

Veton Surroi: Mendoj se siē thashė, duhet inciativa e duhur politike, duhen ndėrmarrė hapa tė shpejtė, qė ta ndryshojnė gjendjen edhe nė politikė, edhe nė ekonomi, dhe unė mendoj se me masa pozitive do tė parandalohet mundėsia e ekstremistėve qė tė keqpėrdorin njė lloj ndjenje tė pėrgjithshme frustracioni (lexo: irritimi), e cila ekziston tek shqiptarėt e Kosovės.

Zėri i Amerikės: Nė Kosovė kemi parė kėto dy vitet e fundit njė ndėrrim tė vazhdueshėm tė krye-adminsitratorėve, a ka qenė kjo diēka e mirė pėr Kosovėn, apo ka ndikuar negativisht nė zhvillimet e atjeshme?

Veton Surroi: Mendoj se jemi nė njė fazė stagnimi(lexo: amullie) dhe ēdo kryeadministartor ėshtė thelluar edhe mė shumė nė baltėn e Kosovės, tė kėsaj forme administrative dhe unė mendoj se nuk do pritur shumė prej kryeadminsitratorėve dhe pėrkundrazi, qytetarėt e Kosovės duhet ta marrin iniciativėn dhe ta shpien procesin pėrpara.

Zėri i Amerikės: A shikoni ndryshim nė politikėn e UNMIK-ut, pas dorėheqjes sė administratorit Harri Holkeri dhe zėvendėsimit tė tij me kryeadministratorin e ri me zotin Jensen Petersen?

Veton Surroi Ende nuk ka ardhur kryeadminsitratori i ri. Ajo qė ėshtė e qartė mendoj edhe pėr UNMIK-un edhe pėr bashkėsinė ndėrkombėtare nė tėrėsi, ėshtė se duhet tė ndryshojė rrėnjėsisht roli i UNMIK-ut nė Kosovė, nuk mund tė jetė mė menaxhues i pėrditshėm i nevojave tė kosovarėve, por duhet tė ketė njė rol korrigjues. Nuk kam shumė shpresa dhe nuk jam shumė optimist se burokracia e Kombeve tė Bashkuara do tė bėjė ndryshime kaq radikale.

Zėri i Amerikės: Njė pyetje lidhur me zgjedhjet presidenciale nė Serbi. Zgjedhja e demokratit Boris Tadiē kundėr radikalit nacionalist Tomislav Nikoliē, a duket si njė oguri i ri, i mirė?

Veton Surroi Unė mendoj se tregon njė inklinacion(lexo: prirje) paksa mė pozitiv nė Serbi. Dhe unė mendoj se ka qenė njė angazhim i fortė i forcave demokratike, qė sė paku tė mos tė legjitimohet fashizmi me fitoren e zotit Nikoliē. Por unė mendoj se kriza politike nė Serbi do tė vazhdojė, pėrderisa mos tė kalojė Serbia nėpėr njė lloj pastrimi tė 10 vjetėve tė fashizmit, nėpėr tė cilėn ka kaluar ajo shoqėri.

:Zėri i Amerikės Zoti Tadiē ėshtė shprehur se ai do t’i fillojė bisedimet lidhur me zgjidhjen e statusit tė Kosovės. Sa do tė ndikojė kjo pozitivisht nė zgjidhjen statusit tė Kosovės?

Veton Surroi: Unė mendoj se Kosova nuk duhet tė negociojė, aq mė pak tė kėrkojė pavarėsi nga Serbia. Unė mendoj se me Serbinė duhen zhvilluar tri rrafshe negociatash: nė rrafshin e sė kaluarės dhe tė dėmeve qė i ka bėrė Serbia jo vetėm nė njerėz, por edhe nė shkatėrime, e tė tjera, dhe tė gjitha pasojet e apartejdit tė imponuara nga Serbia. Duhet tė bisedojmė pėr problemet e tanishme, nė fakt Serbia duhet tė ndihmojė nė mėnyrė qė tė krijojė njė ambjent mė tė mirė pėr serbėt e Kosovės nė Kosovė, duke pėrfshirė kėtu edhe kthimin, dhe sė treti, duhet tė projektojė kėtu ardhmėrinė, ku Kosova dhe Serbia, si shtete tė pavarura ta projektojnė hyrjen e tyre nė integrimet euro-atllantike.

Zėri i Amerikės Ju jeni njė intelektual i shquar i letrave shqipe, por deri kohėt e fundit keni qėndruar pa u pėrfshirė nė politikė, megjithatė sė fundi morėt vendimin dhe jeni angazhuar me lėvizjen qytetare ”Ora”. Ē’pėrfaqėson lėvizja juaj?

Veton Surroi: Lėvizja ėshtė ndryshimi i konceptit politik nė Kosovė me njė ofertė konkrete pėr unifikimin e sistemit legal nė Kosovė, pėr ndryshimin e qasjes ekonomike, pėr hapjen e vendeve tė reja tė punės. Do tė thotė, prej kėsaj letargjie politike, nėpėr tė cilėn po kalojmė, ne kemi vendosur si qytetarė, tė marrim iniciativėn tė hyjmė nė kėto zgjedhje edhe me njė platformė tė re politike, ta shpėtojmė Kosovėn nga kjo fazė degraduese nėpėr tė cilėn po kalon dhe tė hyjė pėrfundimisht drejt krijimit tė njė shteti normal dhe jo vetėm drejt artikulimit, por drejt pėrmbylljes sė statusit pėrfundimtar tė Kosovės, qė ėshtė pavarėsia.

Zėri i Amerikės Tirana zyrtare ėshtė shprehur disi nė mėnyrė tė moderuar ndaj zgjidhjes sė statusit pėrfundimtar tė Kosovės, ndėrkohė qė analistė ndėrkombėtarė, kryesisht amerikanė janė shprehur pozitivisht se zgjidhja e statusit tė Kosovės drejt pavarėsisė sė saj do tė ndikonte pozivisht jo vetėm pėr Kosovėn, por edhe pėr vetė Serbinė. Ēfarė opinioni ekziston nė Kosovė pėr kėtė qėndrim tė qeverisė shqiptare?

Veton Surroi: Unė mendoj se vėzhgohen me vėmendje tė gjitha opinionet. Problemi esencial ėshtė se asnjė qeveri nuk mund t’i ndihmojė Kosovės nėse Kosova nuk i ndihmon vetes dhe Kosova kėto vitet e fundit e ka dėshmuar me njė klasė politike atė qė kemi, se nuk ėshtė nė gjendje t’i ndihmojė vetevetes. Unė mendoj se Kosova ka mė shumė forcė se ē’pėrfaqėsojnė strukturat e tanishme politike dhe me njė ndryshim tė kursit, nė Kosovė, do tė ketė edhe njė pėrkrahje mė tė madhe ndėrkombėtare nė tėrėsi.

progoni
16-07-04, 13:14
E ku jeni kumbarė
he

ishalla u zgjatė

kjo ėshtė

karrika

fadil
16-07-04, 15:31
Pershendetje:
Progoni si duket faktet ti kan mshelur syte dhe njekohsishte ta kan bllokuar memorjen e genjeshtarve dhe nuk po je ne gjendje te shkruash diqka qe do te kunderargumentonte kete shkrim e pastaj shkruan diqka qe sdo te ishte e mir ta shkruante as edhe nje femij i shkolles fillore e leje me nje person io rritur.

Dilaver
16-07-04, 18:42
Unė mendoj se mund tė jet president me ja ba njė tubė derra edhe atė jo mė shum se 15.

Gentiani
16-07-04, 22:41
Ah more Arsenal! po ku e gjete Vetonin pėr kryetarė, ani edhe pėr tė menēur na e paske marrur!

Po ē`janė kėto llafe more kėshtu?! pse a nuk paska mbetur askush tjetėr ta pėrfaqėsoj Kosovėn a? Po nė delegacione tė prezentimit ėshtė gjuajtur ashtu rastėsisht, se po ta pėrfaqėson dikėnd Vetoni harroe sot e pėr 100 vitet e ardhshme.

MemphiSx
16-07-04, 22:53
Veton Surroi asnje risi nuk e ka sjell ne politiken e Kosoves
Populli i Kosoves nuk ja harron fjalen Fashista qe ja u ka then dhe per ket nuk e meriton te jet as Kondukter i ndonje autobusi
Mjafton ne kohen e luftes Baton Hagjiu redaktori i gazetes tij qe lidhte marredhanje me Mahmut Bakallin e UDB serbe
Mandej Neper qdo komune ende nuk e tregoj programin e tij politik Por vetem duje shajt LDK-ne e Rugoven po sikur se partit simotra majtiste
Dhe me ket Rugoves dhe LDK-se vetem qka po ja rritin zanin edhe ma shume se san spo kan qka me bo se me urrejtje e me fyerje nuk mundet me arrit san jo vetem Surroi po askush ne Kosove;)

Fishta2
16-07-04, 23:03
A per djalin e Sorrosit e keni fjalen a?

Po asi servile po kerkojne disa kuqalosha!
Servile qe dine te vjedhin dhe ta fshehin doren!
Dine te kritikojne dhe te kercejne sipas muzikes qe i servohet!
Muzike tejet bajate per popullin Shqiptare.
Muzike, ne te shumten e rasteve Sorrosiane e ne momente e perzier me muzike bossiane: Hasho-xhavito-ramusho-krasniqiane por e dirigjuar nga di-gjeji Nanosis!

fadil
17-07-04, 13:20
Pershendetje:

Une nuk e dije se si skeni turpe te shkruani lloj lloj rrena per gjdo njeri qe eshte kunder LDK-se, madje edhe ti akuzoni pa asnje fakte dhe ti quani edhe tradhtar e gjithqka.

ky eshte mjerimi i juaj.
dhe i Kosoves qe ju ka juve.
Ju jeni kunder Thaqit,Ramushit.Vetonit,Jakupit,Bajramit,Emrushit, Bujar Bukoshit,Edita Tahirit, e te gjitheve qe kan treguar rezultate per Kosoven dhe njekohsishte premtopjn edhe shum per te ardhemn.

sipas juve veq ata qe jan ne LDK- jan te mir kurse keta tjert jan bosa te mafijve,shpiuan e gjithqka qe dini ju te rreni

Fishta2
17-07-04, 13:45
Pershendetje:

Ju jeni kunder Thaqit,Ramushit.Vetonit,Jakupit,Bajramit,Emrushit, Bujar Bukoshit,Edita Tahirit, e te gjitheve qe kan treguar rezultate per Kosoven dhe njekohsishte premtopjn edhe shum per te ardhemn.O Fadil Polici, po prej kur, breeeeee, u bene (bete) perkrahes te Edita Tahirit dhe Bujar Bukoshit?
Dallaveret e juaja nuk kan fund!
Jeni tej mase te pa arsyeshem dhe te pa cipe!

Jo o i mjere, pse JU, krahu i juaj i kuq edhe nga prejardhja (ideali) qe jeni e edhe nga veprimet, sepse me veprimet e juaja jeni kuqe nga gjaku i derdhur per "idealet tuaja", jeni aq naiv dhe ju nevoitet vetem nje sharje apo urrejtje ndaj Presidentit te Kosoves apo ndaj LDK-se dhe ta PERQAFONI MENJEHERE, te NE eshte diqka krejt ndryshe: Ne bejme analiza te hollesishme se kush qka eshte!

Ne NUK JEMI PROLETARE dhe nuk ham bar! Andaj edhe jemi me stabil dhe jo euforik si JU!

Hajt bre Fadil Polici se sa te ka Kosova njerez si ti dhe mendimtaret si ti, nuk ka gjasa as teorike ta kalojme shekullin e 18!!!!!!!!!!

fadil
17-07-04, 17:20
Pershendetje:

Ja kjo eshte diqka qe ka rrenje shume te thella ne mendjen e juaj pasi qe deri sa keta qe une po i perkrahi kan qen ne struktura te larta te partis tuaj ju i keni quajtur keta gjeni njerze e kur keta jav kthyen shpinen ju po i quani berlloga dhe ndytsira.

Ju po e quani ndytsir adnan Merovcin qe ka qen shefe i protokolit te Rugoves pse sepse ky e dine gjithe historin e turpshme te juajen dhe nje fjal popullorte thote mbrojtja me e mir eshte sulmi.

Keshtu qe ju duke e sulmuar Adnan Merovcin dhe te gjithe ata qe kan dhene dorheqje nga LDK-je po i sulmoni per tu mbrojtur se jo qe ka diqka te vertet ne ato sulmet e juaja.

MemphiSx
17-07-04, 22:54
Hahahhah asa njeri qesharak qe je o fadil polici lokal

Ne nuk i akuzojme aske te shkon ku do qe te ja don qejfi

Po ju o te mjer i keni vra gjith ata qe nuk i perkasin partis suaj o i mjer
Sa jetimi eshte sot vetem pas luftes qe kan ra viktima vetem e vetem qe e kan mbrojt Partin e tyre te preferuar o i polici lokal i serbis

Dilaver
18-07-04, 01:03
Veton Surroi, aiiiii me nder me thėnė...... pyfffff

fadil
19-07-04, 13:26
Pershendetje:

ju jeni te tille qe edhe papa me u qu kunder juve ju e quani kontrabandist e hajne e gjithqka qe juve ju vjen ne maje te gjuhes per te thene.

keshtu veproni edhe me Veton Suroin.

MemphiSx
19-07-04, 14:41
Ska nevoje shum biografi per Sorren Veq me kqyr Baben qka e ka pas

MJAFTON!!!!

dr.hektor
26-09-04, 21:41
Tungjatjeta
Eshte per te qare se si disa kinse te ashtuquajtur "demokrata" e "patriota" te LDK mund te jene kaq te padurueshem per nje mendim kunder tyre.
Shumica e gjumashave politik te fshehur prapa LDK e kane perqafuar iden antidemokratike -nese smendon si une je armiku im.
Qdokush qe nuk eshte me partine punes dhe shokun enver -me fal shokun brahim eshte tradhtar,shka,grek,antikombetar,nanos ,qosiq etj etj fjale qe i kane marre nga gazeta korbetare Bota sot.
Surroi sot eshte politokologu me afte dhe me te menduarit me dinamik sot ne skenen kosovare.Poliglot,gazetar,analist, es shumecka por nuk eshte papagall i cili ne mledhjet e gjumase me i thane tri fjali per 15 vjet.Edhe ato duke i lexuar.
Por e drejte e juaj eshte te identifikohuni me papagalla.
Zoti e bekofte ameriken
Zoti e bekofte papen
Zoti e bekofte partine papagallave
Veq perpara deri ne njohjen formale te pavaresise me shishe te rakise dhe gjum.

Dilaver
26-09-04, 22:21
He he he, po pikė sė pari ky far Suroje nuk ėshtė me origjinė shqiptare.

Tė hyjmė pak nė Histori:

Mbarimi i Luftės sė Dytė Botėrore e gjeti Kosovėn nė njė shtetrrethim ushtarako-policor, plotsisht triumfoi koncepti komunist qė kishte pėrshkuar Evropėn Juglindore dhe Ballkanin nė tėrėsi. Nė Drenicė, brigadat e Fadil Hoxhės do tė shtypin me gjak rezistencen e armatosur qė i printe Shaban Polluzha e Mehmet Gradica, si dhe do tė shuhet ēdo formė e lėvizjes pėr mėvetsin e Kosovės e proklamuar para dhe gjat luftės, e sidomos nė Rezulocionin e Konferencės sė Bujanit.

Tani mė pushteti komunist i udhėhequr nga Fadil Hoxha dhe titistėt jugosllav filluan pushkatimet masive.

Po ashtu dihet se nga Prizreni ishte Heroi i Popullit Sezai Surroi i cili edhe pse ishte me pėrkatsi turke iu dha vend i merituar ngase komunistėt, tani mė ata nuk njihnin kombsin pėrveē “idealit komunist”,

Ndėr personalitetet e njohura tė asaj kohe pėr njė politikė tė dorės sė fortė do tė mbahen mend Ali Shukriu, kurse prizrenasi Rexhai Surroi (babai i Vetonit) do t’i imponohet politikės komuniste edhe si shkrimtar ku sė bashku me Sinan Hasanin do tė pėrfaqsojnė prototipin e logjikės integraliste nė letėrsinė shqipe duke bėrė orvatjet e para pėr ta popullzuar pikėpamjen e tė qenit komb jugosllav.


P. s. Suroj do tė thot ka i surėm, dėm i surėm, Suroj

dr.hektor
30-09-04, 20:00
Veton Surroi ne vizitat qe po kryeqendrave evropiane po korr sukses ne afirmimin e qeshtjes se kosoves.
Ndersa keto partite tjera dhe ministrat nuk po kan kohe se jane duke i organizuar tenderat e fundit sepse pas 2 muaji jane ne opozite.
Per oren sipas statistikave te reja apo sondazheve nga 3% sai ishte para 2 javesh ka arrite 18.9% (* ne disa sondazhe 15-22%)dhe ngritja po vazhdon deri ne 23 tetor ndoshta 51%.
Na vjen keq qe disa pseudodemokrata te cilet zemren e kane plot komunizem munmd te shpifin ndaj njerzve te shquar pa marre parasysh partine.
Vete fjal Surroi siq na tregon ky me larte dmth i surrem dhe thote se eshte Turk!!!!!!!/
Familja Surroi per ata qe se kane dite kaardhe para disa dhjetra vite para lufte II boterore nga fshati Surroi ishkodres dhe eshte vendosur ne PZ.Keshtu qe Surroi eshte Puro shqiptar .
Ai nuk eshte shqiptar vetem per nga ana e te menduarit primitiv qe e kane do politikane dhe do njerz qe bejne kishe bejne politike .
ORA po punon dhe cdo minute qe po kalon njerzit e menqur dhe te arsimuar dhe te parsimuar por te ndergjegjshem po percaktohen per njerzit e shekullit 21.
Po vjen ORA perparimit dhe lulezimit te Kosoves dhe tere Shiptarve.
Kjo Ora e shek 21 do te jet pa njerzit e deshtuar dhe te hargjuar
Po vjen ORA e ardhmerise

Dilaver
30-09-04, 20:17
Pėrpjekja e Veton Surroit pėr t’iu qasur politikės:

I lindur nė kėto rrethana familjare ku politika ka qenė racion ditor, Veton Surroi do tė trashėgoj tipare tė njė politikani tė zhdervjellt i cili do tė di tė svarriset e transformohet vazhdimisht pėr tė mbetur personalitet aktual dhe sipas mendjes sė tij mė i domosdoshmi pėr Kosovėn. Pas vitit 1981, kur politika reakcionare serbe po triumfonte me garnituren e re komuniste qė e pėrfaqsonte Azem Vallasi arriti t’ua zbeh autoritetin politik Fadil Hoxhės e Mahmut Bakallit, kurse Veton Surroi do tė pėrjetojė vitet mė tė tmerrshme tė mospėrfilljes publike dhe do t’i mungonte vazhdimisht ndihma dhe pėrkujdesi i babait.

Nė kėtė kohė Federata Jugosllave shkonte drejt shpėrbėrjes sė saj, reakcioni serb kishte marrė ofensiven e tij pėr tė shpėtuar atė qė mund tė shpėtohej, nė tė kundėrten pėr t’i venė lidhjet e sherbimit sekret informativ me personat e mundshėm qė do tė bėjnė rrėmuja tė caktuara nga tė cilat do tė pėrftonte politika serbe nė rast tė dėshtimit tė ekspansionimit ushtarak e policor qė kishte marrė ofensivė.

Si duket izma e Surroit, pėr t’u dukur do ta shtyjnė atė tė krijoj Shoqatėn pėr Iniciativ Demokratike nė Jugosllavi e njohur me siglen “UJDI”, pėr t’u paraprirė levizjeve e reformave tė reja nė Kosovė, dhe pėr t’u imponuar aktivisht nė jetėn politike. Pavarsisht nga rrethanat e atėhershme “UJDI” i Surroit nuk bėri gjė qė vlen tė shėnohet, nė ndėrkohė ai do tė Krijon Partinė Parlamentare tė Kosovės nė tė cilėn do tė bėjė pėrpjekjet e fundit pėr t’iu imponuar zyrtarisht Kosovės si njė politikan i shkathėt me pikėpamje tė reja dhe ēasje tė moderuara. Edhe ky sikurse Blerim Shala me Parlamentin Rinor do tė pėsojn fiasko qysh nė fazėn embrionale, dhe autoritetin e tyre publik e zbehu sidomos masiviteti popullor i LDK-sė dhe i Ibrahim Rugovės, rreth tė cilit tashmė ishin rreshtuar intelektualėt mė tė shquar qė kishte Kosova. Po ashtu fiasko publike me Partinė Social-Demokrate, do tė pėsoj edhe publicisti Shkėlzen Maliqi, (i biri i Shefit tė Punėve tė Mbrendshme nė Kosovė, Mehmet Maliqi), i cili pas vitit 1981 ishte kthyer nga Beogradi nė Kosovė pėr t’iu qasur politikės nė momentin e caktuar.

Kujtimi
30-09-04, 20:30
Tungi te gjithe,po more si nuke e meriton Veton Surrojvic me qene kryetar i Kosoves!....Aje qe publicisti i vetem ne ish Jugosllavi qe foli haptaz kunder popullit te Kosoves,edhe kete eberi mbase lufte duke ja mbrojtur minoritetit serb te drejten per Kosove dhe Metohi!!!
I vetmi po aje tha ne ate fletushken qe e boton aje me ate Baton Haxhiun,se popullit serb ne kosove po i shkelen te drejtat elementare...
Valle pse se beni ndonje nga serbet ne serbi ku ne shqiptarve na persekutojke dhe nau shkelshin te gjitha te drejtat nga rregjimi i Milloshevicit ather ne Kosove??[...Kete artikull te Kohes Ditore e kam te arkivuar dhe ate dite qe te hy aje ne presidenc dote ja publikoj!!

Veni Re! Veni Re!
P.S :!:
Vetoni do fitoj postin e krytarit te Kosoves te jeni te sigurt,se do ta votoj populli serb ne Kosove Serbi dhe ne Mal te Zi!!!
Dhe te jeni te bindur se aje si ti fitoj votat do ta bej Rada Trajkovicin Kryministre te Kosoves dhe Dukagjinit aaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!color=blue][/color]

dr.hektor
30-09-04, 20:54
Nese Surroi eshte Shka ateher edhe ty kujtim prej tash do te thirri MILOVAN.
Milovan nuk e vlen me diskutu me ty nuk je denje per nje mjedis te tille te shqiptarve ku shprehen mendimet qellimira dhe pa fyerje .
Nuk pranojme shkije ketu

Kujtimi
30-09-04, 21:46
Per Dr,hektorin
I nderuari dr m........pak sa me argumente se une nuke jam shka po edhe te isha shka veton shkaun nuke do e votojsha,po do e votojsha te persekutuarin e ndergjegjshem politik...
(....................)e ti po me dhimbesh o gjynah une kame me votu Rambushin sivjet se i kish kogja do pare te mira e ti votoje Sorren.....!te pakten te shtin ne pune ne gazeten te cilen e ka ate (nasha kohen ditore)hehehehehhehhehehheedhe ndoshta te ben perfajsus te vllazniv shkie!!!! mu aty ne Graqanic-a i ki te gjithe vllaznit aty se shume mire po jav dishe emrat si Millovanit qe me quajte mua, se Une nuke e kam emrin Millovan
ps o hektor

Kaltrina
01-10-04, 07:41
Ska nevoje shum biografi per Sorren Veq me kqyr Baben qka e ka pas

MJAFTON!!!!

perkunder nga presidenti juaj Z.Veton Surroi ka tradite familjare, eshte rrite ne familje te ngritur, e nuk i ka qene bari i lopeve...


pershendetje

Kujtimi
01-10-04, 15:32
Kaltrina........Yess koha per ndryshime with Thaqi and Milloshevic!!!!!!!

Na mbytet bre jeni be sikur shkijet me zor doni me na pushtu o stalinista!!!
shkoni ne moske apo ne qytetin Stalin te Nano!

DannyAus
01-10-04, 15:58
kushedo qe te vjen,, do te ishte ma i mire se Rugova per kosovaret.....

http://www.ned.org/images/demaward/2000c.jpg

Kujtimi
01-10-04, 21:57
Po po maj mire se jeni msu me Milloshevicin e juve e Surres po se po !!!!!!!

Gentiani
01-10-04, 22:30
Kemi pėr tė parė zhvillim tė ngjarjeve, kur elektorati i Hashės dhe derivateve tjera duke vrapuar ti japin votėn Surroit, ta lėnė Hashėn nė fund tė pusit dhe nė fund rezultati i votave tė fituara PDK + ORA + Povrataku = 1 rimorkio traktori votash pėr gjithė Kosovėn :lol: :lol: :lol:

dr.hektor
02-10-04, 09:50
A u nelvozove Milovan me fal kujtim
ORA po punon ndersa ti dhe partia jote ende po mendojne se jane enderr
Pritni se ta bin pavarsin ne pjat derisa braha i shkrete qe e ka humb rrugen ne oborr le te blen nja gajbe raki e lete dehet me 24 tetor kur ta merr vesh se sa poshte ka ra.
Ti sa te mundesh shaj se me kete po e tregoni fytyren e juaj komuniste po LKK me fal LDK po humb.
Te lutem mos qaj.
Statistikat me te reja :
LDK 30%
PDK 23%
ORA 20%
AAk 9%
ADK 3%
tjeret 15%

Urime LDK opozita

Dilaver
02-10-04, 10:12
Hajt shoki se halucinacione i ke kėto, ORA mund tė fitoj prej 0,225%- 1, 354% e shum larg ėshtė 20%.

Ja po tė sjelli edhe unė njė sondazh tė cilin mund tė gjen nė faqen shqipatria.ch

Rezultatet e votimit tė kaluar
LDK 50.31 % (1558)
PDK 36.49 % (1130)
AAK 8.40 % (260)
tjerat parti 4.81 % (149)

ORA ėshtė gjeneratė e eurokremave, ka kohė edhe per ta, ndoshta jo kohė tė gjatė por disa shekuj po.

dr.hektor
02-10-04, 10:27
Ndoshta zoti Dilaver kur te mbahen zgjedhjet ne ne Zvicerr LDK i fiton mbi 50% se sa per Kosove nese mbetet ne kete 30 % deri ne fund ti dil festo.
Me vjen keq por njerzit jan zhgenjyer totalist ne politiken e tij te deshtuar dhe elektoratii LDK po kalon me shume te ORA
Nje prej elektoratit te tij te thjeshte kam qene edhe une.
Por Afati i qendrueshmerise se LDK po kalon.
Keto statistika te mesiperme nuk jane vweb faqet e shqiptarve te Zvicrres qe jetojne ne lluks por jane statistka te bera ne rruge nga njerzit e rendomte te Kosoves.
Por sidoqofte jeta vazhdon .
Nuk merr bota fund,nese LDK mbetet ne opozite.
Njerzit ne Kosove po kane nevoje per dicka te re.
Tung Dilaver.
P.S Nese marr te dhena me te reja nuk do te pritoj dhe do ti dergoj por ti mos u nervozo.Mos e merr me zemer.

Dilaver
02-10-04, 10:55
Zotėri dr. hektor, normal unė ju kuptoj, nuk kam asgjė kunder tė jeni adhurues i njė personaliteti apo subjkti politik, ėshtė krejt normal, por ata njerėz tė cilėt i ndėrrojnė mendimet apo partitė gjdo ditė disi mė janė tė dyshimtė se kushdo qoftė me ardhė si subjekt i ri keta i bashkangjiten, duke pas parasysh se njė pjesė e shoqeris tonė shqiptare nuk mund tė gjej vetėn askund.

Doli nė skenė Rexhep Qosja, u pa sa gjeti mbeshtetje nė popull, atė e ke mbeshtet edhe ti zotėri hektor me siguri, edhe jo pėr diq tjetėr vetėm se ai ishte armik i Dr Ibrahim Rugovės dhe pjesės dermuese tė kombit shqiptar.

Mė pas doli nė skenė ky hajvani Adem Demaqi ku je me i thye brinat e me mbetė shum syresh shytana tuj ju rras nė prapanic ketij hajvani, u pa edhe suksesi i tij.

Doli njėherė njėfar Luljeta Pula edhe aty kam pėrshtypje se ke qen i rradhitur, e u pa suksesi i saj.

Na doli njė herė njė far UJDI parti jugosllave e edhe ajo pati sukses tė madh.

Mė pas dolen partitė e dalura nga lufta edhe me kallash ju hynė njerėzve mbrenda pėr tė votuar dhe u pa susksesi i tyre.

Poashtu na doli edhe njė Bujar Bukosh e u pa edhe suksesi i tij e shum tė tjerė.

etj. etj. etj.

Pra i nderuari dr. hektor individėt si individ mund tė jenė tė sukseshėm vetėm mbrenda mureve tė kalas sė subjektit mė tė mirė politik LDK e pėrndryshe janė tė denuar nė deshtim si tė lartė permendurit.

Pra zotėri dr. hektor ju qe ndėrroni bindjet e partitė si dikush qorapet mos e thashtė Zoti me ba me u kthye regjimi serbosllav ju jeni nė gjendje tė mbėshtetni edhe ata vetėm per inat tė Dr Ibrahim Rugovės dhe popullsis shqiptare.

Tė jetosh mė halucinacione ajo ėshtė e dėmshme edhe pėr shėndetin.

Unė e kam cekur diku ne njė temė mė parė se ky far Suroje avancon prej disa partive tė majta, edhe pse nuk ka kurrfar gjasash me marr pushtet nė dorė per derisa tė egziston ky rruzull tokėsor me banor shqiptar mbi tė.

dr.hektor
02-10-04, 12:22
"i nderuari dr. hektor individėt si individ mund tė jenė tė sukseshėm vetėm mbrenda mureve tė kalas sė subjektit mė tė mirė politik LDK e pėrndryshe janė tė denuar nė deshtim si tė lartė permendurit. "

Vellezer te mi
Keto jane fjalet e bashkebiseduesit te mesiperm qe i shkoqita.
Kjo me ben qe edhe nja 5 km me larg te iki nga LDK.
Ky eshte qendrimi me miri qe ka mund ta jep per te na bind se LDK dhe njerzte e saj jane vazhdimesi direkte e LIDHJE KOMUNISTE .
Dmth individete e sukseshem si Surroi etj duhet te qendrojne vetem brenda mureve te kalas se nenes parti dhe shokut .... dhe ne duhet ti luftojme armiqte e popullit dhe klases punetore.
Dhe thoni se jeni parti edjathte .
Po cka merr vesh ti cka eshte parti e djathte e parti e majte.
Me siguri truri u eshte shperla nga Borba Sot.
Sa per informim jemi ne vitin 2004 dhe koha e komunistave ka mbete 20 vjet prapa.Ndoshta do te doni sistem monist por zoteri iku ajo kohe .
Tash ardhe koha e njerzve te shek 21-njerzve te ardhmerise.
LDK eshte prek nga nje semundje e rende dhe pasherueshme.
Por prpaeseprape fatkeqesisht vetem edhe nja 30 % trushperlar kane mbet perkrahs.
Por njerzve ketu ne KS te ballafaquar me varferi,papunesi,korrupsion etj cdo dite e me shume po u hapen syte.
E ju.
ende po fleni apo u ka rroke hipnoza.
Apo per ju Kosova eshte vetem ajo cka shkruan BOTA SOT.
KOsovari i shkret eshte duke heqe zit e ullirit per te mbijetuar.
E ministrat po pasurojn edhe sternipat.
Po ata skane faj derisa ka njerz qe i perkrahin me voten e tyr per te vjedh edhe me .
SKa kohe per pritja.
ORA fillon tash

progoni
02-10-04, 12:29
"i nderuari dr. hektor individėt si individ mund tė jenė tė sukseshėm vetėm mbrenda mureve tė kalas sė subjektit mė tė mirė politik LDK e pėrndryshe janė tė denuar nė deshtim si tė lartė permendurit. "

Vellezer te mi
Keto jane fjalet e bashkebiseduesit te mesiperm qe i shkoqita.
Kjo me ben qe edhe nja 5 km me larg te iki nga LDK.
Ky eshte qendrimi me miri qe ka mund ta jep per te na bind se LDK dhe njerzte e saj jane vazhdimesi direkte e LIDHJE KOMUNISTE .
Dmth individete e sukseshem si Surroi etj duhet te qendrojne vetem brenda mureve te kalas se nenes parti dhe shokut .... dhe ne duhet ti luftojme armiqte e popullit dhe klases punetore.
Dhe thoni se jeni parti edjathte .
Po cka merr vesh ti cka eshte parti e djathte e parti e majte.
Me siguri truri u eshte shperla nga Borba Sot.
Sa per informim jemi ne vitin 2004 dhe koha e komunistave ka mbete 20 vjet prapa.Ndoshta do te doni sistem monist por zoteri iku ajo kohe .
Tash ardhe koha e njerzve te shek 21-njerzve te ardhmerise.
LDK eshte prek nga nje semundje e rende dhe pasherueshme.
Por prpaeseprape fatkeqesisht vetem edhe nja 30 % trushperlar kane mbet perkrahs.
Por njerzve ketu ne KS te ballafaquar me varferi,papunesi,korrupsion etj cdo dite e me shume po u hapen syte.
E ju.
ende po fleni apo u ka rroke hipnoza.
Apo per ju Kosova eshte vetem ajo cka shkruan BOTA SOT.
KOsovari i shkret eshte duke heqe zit e ullirit per te mbijetuar.
E ministrat po pasurojn edhe sternipat.
Po ata skane faj derisa ka njerz qe i perkrahin me voten e tyr per te vjedh edhe me .
SKa kohe per pritja.
ORA fillon tash

O doktor hektor qa ngrane per mengjes ,
ORĖ
po pėr drekė
ORĖ
pėr dark do keshprap
ORĖ

E paske zgjedhur problemin na qenke bėr krejt ORĖ:

ani doktor me pikė,
ti a pėrnjėmend dektor,
le mos i trego kujt

Dilaver
02-10-04, 12:45
O dr. hektor edhe njė herė tė kam thėnė se shkruan njėfar Hekuarni1 nėper faqe shqipėtare qe sa vite, e ai me fjalė sikurse ju dr. hektor perpiqet me njoftu njerėz se po egzistojka edhe njė subjekt politik (LPK) pėr tė cilin pak kush ka ndegjue se egziston (me duhet tani tė jem mė i qartė se po i jep kahje tjeter, e njofin dhe e dijnė tė gjith se egziston por defakto nuk ka perkrahje).

Edhe Ora do tė jetė njė subjekt politik si LPK e pastaj bėni gara ti me Hekuranin hahah.

O dr. hektor nuk ka nevoj LDK-ja per ty as pėr ata tė cilėt kan dalur nga rradhėt e LDK-sė, e paske perserit atė qe kam potencuar se individėt mund tė jenė tė suskseshėm vetėm mbrenda mureve tė kalasė sė LDK-sė dhe ashtu ėshtė kush ta njef sot Bujar Bukoshin, kush ta njef Edita Tahirin, etj jo askush ata kan menduar qe kan pas autoritet nė masė deri sa kan qen anėtar tė LDK-sė se tė njejtin autoritet do tė kenė edhe kur tė ndahen, por ncuk.

Sa i perket komunistave mir qe po e dike sa vjet mbrapa janė, pra unė jetoj nė vitn 2004 e ti dr. hektor gjindesh nė vitin 1984.


Ja lexo me vemendje edhe njėherė pėr komunistėt se i paske perzier sėnet hektoroooooooooo
dihet se nga Prizreni ishte Heroi i Popullit Sezai Surroi i cili edhe pse ishte me pėrkatsi turke iu dha vend i merituar ngase komunistėt, tani mė ata nuk njihnin kombsin pėrveē “idealit komunist”,
Ndėr personalitetet e njohura tė asaj kohe pėr njė politikė tė dorės sė fortė do tė mbahen mend Ali Shukriu, kurse prizrenasi Rexhai Surroi (babai i Vetonit) do t’i imponohet politikės komuniste

E kėtyre kohėrave ėshtė edhe krushqia e Rexhai Surroit me Fadil Hoxhėn tė cilėt u bėnė baxho pėr ta ndihmuar njėri tjetrin. Nė kėto rrethana tė lulzimit tė socializmit Jugosllav Rexhaiut do ti lindin dy fėmjė tė cilėt do t’i pagėzon me emra trishtues si “Flakė e Vetėtim” sinonimi mė i sakt i gjithė katrahurės sė hershme dhe tė mėvonshme qė pėrjetuan shqiptarėt e Kosovės nga politika titiste qė ndiqte Burri i Tezės sė Veton Surroit funkcionari i lart krahinor e federativ Fadil Hoxha, kurse i ati ishte ndėr personalitetet mė tė besuara tė politikės jugosllave ku kreu detyrat e “besnikut” sidomos nė mjetet e informimit nė Kosovė, dhe nga ai post do tė emėrohet Ambasador mė i besueshėm i Jugosllavisė nė Spanjė. Nė kėtė kohė Vetoni arrin tė kryen Kolegjet ēfare ishin pėr trupin e huaj diplomatike nė atė vend.

MemphiSx
02-10-04, 14:00
A u nelvozove Milovan me fal kujtim
ORA po punon ndersa ti dhe partia jote ende po mendojne se jane enderr
Pritni se ta bin pavarsin ne pjat derisa braha i shkrete qe e ka humb rrugen ne oborr le te blen nja gajbe raki e lete dehet me 24 tetor kur ta merr vesh se sa poshte ka ra.
Ti sa te mundesh shaj se me kete po e tregoni fytyren e juaj komuniste po LKK me fal LDK po humb.
Te lutem mos qaj.
Statistikat me te reja :
LDK 30%
PDK 23%
ORA 20%
AAk 9%
ADK 3%
tjeret 15%

Urime LDK opozita


Me siguri je i verber e nuk sheh me sy
Sdi sa po e percjell fushaten zgjedhore e a po i sheh simpatizantet e LDK-se se si nuk tradhetohet LDK-ja dhe pavarsija e saj

ORA me se shumti elektorat ka pas ne promovimin e saj qe ju kishin mblesh krejt punetoret e KTV-se dhe Kohes ditore masnej qikat e halles dajes axha halla tezja...etj
Se njerz te kultures e te dijes ne ORA ska

Kujtimi
02-10-04, 15:43
Ashtu per Horrin..............
Rrnoft Ibrahim Rugova per inati te Komunistav shqiptar andej e kendej,hahahahahahah
Horrorr po me dhimbesh se valla kini humb sikur Zorran Gjingjiq a.....Flladitu pake Horror se maruat a

Kercovari
02-10-04, 21:35
O,Truall Shqiptar,pse te duan te gjithe?.
E,pse ne S“te nuk te duam aspak?.
O,Shqiptare te mjere te katandisur aneembarre Botes,te pervuajtur,qe sa here ktheheni tek vatani i Juaj ku u ka rrene edhe koka,kryelarte dhe krenar,e pas se te ktheheni,te perlotur dhe me nje zemer te thyer edhe per balten,edhe per bregoret tek te cilat fshehet edhe lumturija e juaj e paskajshme,edhe per kasollen ku u rritet te cilen e mbante te gjalle nje tra te cilin mezi i kish ngurosur Babe Loku,Lavdi!
E,Babe Loke e!Te arosen te tjeret me arre nga friga se Ti, je themeli i Keshtjelles Shqiptare te pa mposhtur,Por,vertet Ti ishe Ai! Dhe do te Mbetesh aty,ku te pushojne eshtrat e tua,aty,ku te dha jete Nena Dardani,aty ku te u be kumbare tezja Arberi,aty ku Teuta te dha edhe shpaten e arte,Erzin,Trimerin,Sakrificen,ndjenjen Kombetare per te vdekur per trruallin te cili n ,vetem Shqipoja e zeze me syt e saje te hapur di te kontrolloje me se miri,e Ti?,i dhe besen,dhe u betove perpara asaj Shqipoje te zeze,te frikshme per te tjeret,e dashur per Ty,por edhe per ne,Lavdi!.
O babe Lok.Po,pse s`me the se,nuk mjafton vetem te betohem perpara asj "bishe te eger"me ato thonje te gjate me te cilen kafshonte mershat e atyre haldupeve te cilit mbi varin tende ngriten"Djepin e Serbizmit"?.
Jo.Jo.O,bijte o bijt e mi! S“ka varr permbi varrin tim!Une jam ketu,dhe do te jem pergjithmon.
Ato,e duan kete Truall per inat timin,por duani edhe Ju,se eshte Trualli i Juaj!.Une nuk jam kalbur akoma,s“do te kalbeni edhe Ju!.Lavdi!.
Po.Ti Nene e dashur pse hesht?.Nena u dhash jeten bijt e`mi,u dhash gjirin dhe qumshtin si pjes e dashuris te cilen s`munda kur te ndaj prej Vatanit dhe prej Burrit,ua fala Juve edhe dashurin,edhe kenget me te bukura,kenge te gershetuara me plot lajthitje,ledhatime dhe me plot trimeri,Nena u rriti bijte e mi.Lavdi!
Duheni keto cop Shypni.

Djal_rugove
04-10-04, 13:39
Sa "patriota" te pa dieshem ka kosova, mua me vje gjynah prejė Kosovės sonė. dalin "burrat" dhe depatojnė per Surroin edhe atė per ta ba presidentė te kosove. e morre burra; ky far soji te surojve e quajti popullin e Kosovės Fashistė vetem e vetem per tu fut ne qefin e ideologeve te vetė. e tash me u ba president a???
nuk e besojė se pranon as ai vet. mos u merrni kot me ta.se ai atėher do te ishte krye fashistė. hahhahaa
suroi ishte njeriu i cili regrutojė njerezė se bashku me sigurimin serb ne kosovė, (bakalli, haxhiu, etj etj) slloba nė Haag i tregoi e keta u mrrolen . sepse nuk kjekan marrė vesh ashtu me slloben per me tregua.Slloba cdo gja shqipe e pat ndal ne kosovė, vetem gazeten e tina jo.
po nejse.
me falni se ju tregova, po kur merreni me kosovėn , mos ja harroni vuajtjet e saja. nuk ka kalua shumė kohė nga vuajtjet e medha.
donazionet per kosovėn i moriper veti, perfitojė nga koha kur ishte neper afrikė si femi ambasadori. njė eshtė e vertetė: nuk ashtė i pa dishem, por per tekeq ma shumė.

rida
05-10-04, 14:18
Avavav, super superrrrrrrr. Vetem po me mbetet merak qe nuk jeni ketu me kamera edhe me ju pa me mire se si po fyheni. O ti "Kujtim" qe i ke bere dy shkrime ketu se tash po ta shohe emrin tende, a din more ti nje fjale me shkru pa e fyejt dikend, hejjjj djalo nuk eshte i keq edhe shka edhe nese dikush nuk e don Rugoven. Pastaj ketu e kemi belagjine tjeter Progoni i cili disi me rrotulla i fyen te tjeret, por ky ngapak e jo shume , prap ben t'i zihet per te madhe, sepse vetem sa po i pickon . Pastaj ai Fadili. O fadilo edhe ti mos u ba interesant mos e livdo vetem PDK-ne sepse nuk ka mbete kosova vetem ne ata. edhe po shkruan disi me nervoze. Ketu ehste edhe i riu i partise ORA Hektori. E more djale ngadal ti se keta djemt ketu qe i permenda me emer duke e perfshire edhe MemphisX ka kohe qe bisedojne e fyhen e ti vetem sa ke ardhe e po don me ua ndryshu mendjen e me votu per ORA, nuk bahet keshtu djalo.
Me mire do te ishte me mendu se si me gjallnu edhe me punu dicka te hajrit, leni partite se nuk po ua shohi hajrin. A po ndoshta po gabaoj, se ju ndoshta jeni te paguar per propagande e duhet me shkru keshtu. Nese po me falni se ekeni per kafshaten e gojes.

Aiii pernjemend cka po du edhe une, cka po me ineterson se cka beni.

rida
05-10-04, 14:51
O Dilaver Djali


E more Dilaver, si po ke fytyre nje njeri qe ka vuajtur aq shume ne burg vetem pse nuk e ka dashte regjimine shkaut ta shahe e ti thuash hajvan. Pse i thua keshtu, a me tregon dhe me thuaj telutem mefakte. Me beso se nuk po me interesojnepartite, por duhet ta kemi te pakten pak respekt per dis anjerez qe ndoshta jeten e vet e kane humbur neper burgje vetem per te ndryshuar dicka. E kur Adem demaci ka dashur te ndryshoj dicka. As Rugova e per keta filimentat tjeter Thaci Ramushi e te gjithe tjeter as qe ehste ditur se ekzistojne. Me duket se je ngutur ne thenjen tende se adem demaci eshte hajvan. Me fal qe te thash, por

progoni
05-10-04, 16:38
Ti rida si tė shkon kjo puna e moderimit,
si shum na heqesh ,pėr i menqum.

a ke diq rrethė temės,

apo kėshtu sillesh sikur ma i madhė se papa i romės.

Jan edhe sa rubrika tė tjera,
kur nuk ke qfarė tė thuashė rrethė politkės
shko tek tė tjerat.

Qka ėshtė kjo ftesė "nuk ja vlen askush"
mos fton pėr bojkot,
se kėt punė e bėnin edhe ata "refugjatėt" e Mitrovicės

Vetėm naivit qė nuk shofin i mohojn tė gjitha

Kosova ka ecė pėrpara sot pėr Kosovėn merren vendime nė tė gjitha qendrat e vendosjes.

Kosova ka qen e rrezikuar tė jet Ēeēeni.Palestinė,apo tė jet ēeshtje kurde.
Falė zotit ajo, Kosova ėshtė nė rrugė tė mirė drejtė statutit final nė tė mirė tė sajė.

Gjendja ekonomike qė pėrjeton sot Kosova vėrtet ėshtė e rėndė,por nepėr kėt rrugė kan kaluar dhe ende kalojn tė gjitha shtetet qė ishin nė bllokun socialist,bile edhe mė keq,nuk largohet asė Shqipėria nga kėta shembuj,me kėt nuk e arsytoj kurropsionin qė ekziston tek individ tė partive tė ndryshme,bile ata veq mshifen pas partive.

Por mos ma nxirrė kėtu Veton Surroin si tė pakorruptuar,bile bile ai i cili shfrytzon vakumin ligjor pėr tė vjedhur ėshtė mė i korruptuari,ai rrezikon qė nesėr tė nxjerr ligje pėr pėrligjėjen e vjedhjes sė tij.
Tė gjitha kėto jan tipare tė Surroit.
1.Shfrytzoj bojkotin e mediave kosovare ndaj regjimit kolenial serb dhe pėrfitoj nga ai duke u regjistru nė beograd
2.Shfrytzoj detonatorėt nė mungesė tė shtypit dhe Kosovės dhe privatizoj si kompani tė tij private me vlerė milionshe
3.shfrytzoj Kosovėn dhe refugjatėt ,vazhdoj ta nxjerr gazetėn e tij edhe nė Shkup denacion i ministris sė jashme angleze,nuk e ndau me asnjė gazetė tjetėr.
4......
5.......e X. shfrytzon frustimin e tanishėm,tė masės dhe ndikon qė tė jet edhe mė e frystruar duke paraqitur vetėn si shpetimtarė magjik i juaji,karakteristikė kjo qė ka ndodhur gati nė gjithė blokun socilistė ku nė shum vende jan kthyer edhe vet diktatorėt pėr ēka ėshtė i njohur pėr ndihmė padroni i tij SOROS.


Sa i pėrket respektit qė ke pėr Demaqin e respektoj kėt respekt tė juajin,
veq ma bėn njė tė mirė pyete njė ditė thjeshtė:
BACĖ A PO E DON NJĖ PULĖ TĖ PJEKUN NĖ HELLI A PO DON ME FOL SHKINISHTĖ
e kallzona qa po tė thot.

Dilaver
05-10-04, 16:44
Rida, nė rend tė parė disi shkrimet tua me perngjajnė nė shkrime tė Fadilit, besoj qe po me kupton.
Ky person ėshtė diskutuesi mė i pagdhendur nė ketė faqe interneti, e kulmin pėr poshtersi e arrin duke u regjistruar me emra tė ndryshėm dhe duke kėrcėnuar diskutuesit e tjerė, publikisht e nė privat, pėr atė disi me duket e tepert dhe humbje kohe me tė dhėnė sqarime pse e kam quejt ashtu.

Po mirė megjithate mos me thėnė pastaj jo nuk ke pas kurrfar argumeti po t’i them nja dy tri fjalė.

Pikė separi mos me pas qen i tillė dhe me pas pas diq nė kokė nuk kishte vuajtur denim aq tė gjatė, kur fare mirė dihet se ka pas njerėz e burra edhe ma tė lodhur kombėtarisht se ai dhe kan dhėnė kontribut nė tė mir tė shoqeris dhe kombit shqiptar me mija herė mė shum se ai.

Pastaj po e shkėpus njė pjesė tė bisedės ku bėjnė pazar pėr t’a eliminuar (edhe fizikisht) Dr Rugovėn ksi hajvanash (Suroja po i thotė Demaqit), pasi qė edhe tema e diskutimit ka tė bėj mek et ibret Suroje.

”Qė nga formimi i grupit negociator, G-15 kishe deklaruar se nuk do tė marresh pjesė, sepse atij i prin Rugova. Kishe deklaruar, jo njė herė, dhe jo vetėm neve qė komunikonim me ty, se pa e hequr Rugovėn nuk mund tė dalim pėrpara. Por, kundershtimi yt, ndonėse mund t'i kuptoja arsyet edhe atėherė e edhe tash, ishte nė parim i gabueshem pėr dy arsye. Se pari, sepse Rugova kishte besimin e njė pjese tė popullit (vėrejtja ime mbi 90%), pra kishte legjitimitetin politik tė tij dhe si i tillė doemos duhej tė merrte pjesė nė ndertimin e njė konsensuesi tė ri shqiptar. Sė dyti, sepse Rugova kishte fituar edhe legjitimitet nderkombėtar. I atillė cfarė ishte, ai megjithatė ishte i pranuar si bashkėbisedues nderkombėtar. Eliminimi politik i Rugovės, sic deshiroje, dhe vendosja e UCK-sė, si forcė e vetme politike relevante pėr kosovarėt ishte njė rrugė pa krye.”

Keso marifete tė ketyre hajvanėve ka pa numėr.

Ylberi_be
05-10-04, 17:02
:roll: :shock: :idea:ma mir me pas shum hajduq se veq nja se prej qatyne dalin nje dit rrenat e te tjerve ne shesh e populli merr vesh e kupton
kush esht hajduki ma i vogel dhe ja jep voten
Une e ndegjova Azem vllasin me pelqej diqka shum dhe mendoj me ja jap voten ne baz te asaj intervjue qe e bani ma marr mendja se e meriton dhe shpresoj se do te bahet kryeminister se regjepi do te jet kryetar ksaj here ndash me qef ndash me zor dikush tjeter per ne po voton fol e shaj sa dush askush sdo te ngon nese sfol at qe e don populli
e kur populli esht kunder ti duhet me pranu humbjen mos i merr medaljet e popullit e me i ngjit nga dy shalla o rugov se tash ke shum njerz qe

dr.hektor
05-10-04, 18:26
Shume e qarte kur thuani se na pelqen Rugova se ka be kete,kete ,kete
dhe e drejte e juaj elementare eshte te votoni per njeriun qe e doni (shkaqet ju i dini).
Por eshte e pa kulturuar qe te vjellni dhe te njollosni cdo kend qe seshte ne LDK apo PDK.
Kjo eshte shume e vertet se nje njeri derisa eshte sherbetor i LDK eshte i mire,kur dicka kritikon ose del nga LDK automatikisht behet tradhetar ,shka,e cdo gje sepse i ka tradhtuar nenen Parti dhe shokun...
per surroin thuhet se paska punue ne vitet 90 se Serbia nuk ja ka mshel gazeten.
Por ju lutem LDK ka qene partia e vetme qe ka funksionu,ka qene regjistru ne organet e Beogradit si parti.
Dhe nuk them keq pse ka funksionu dhe Serbia nuk e ka mshel Rugoven.
Shume mire qe ka funksionu sepse populli ka pas nevoj per nje organizim.
Me mire qe u regjistru se me mbet populli pa krye.
E ju thoni se gazeta me e lexuar" Koha ditore "paska qene e regjistruar se nuk eshte mbyll.
Ajo ka qene gazeta e pare qe ka shkrue komunikatat dhe fotografi e UCK
derisa disa politikane neper Villa te Evropes e ne KS thonin me plot gojen se UCK eshte dora e zgjatur e Serbise
Por ju lutem,behuni 1 here te arsyeshem.
pershendetje te perzemerta per tere njerzit e arsyeshem .

Gentiani
05-10-04, 19:12
dr. hektor, si duket nuk po i kuptoshe mirė gjėrat.
vetėm vazhdo dhe ngjitju Sorosit mbrapa, sikur idoli yt qė pėrkrahė dhe ka gjasa deri herėn tjetėr t`ia kalosh edhe bossit me 80 milion Euro pasuri! suksese :wink: :wink:

40 milion euro nuk fitohen pėr njė kohė tė shkurtėr edhe me shitė Imobilien - pasuri tė patundshme, se lėre mė duke shitur gazeta

Dilaver
05-10-04, 19:24
dr. hektor, paske rėnė njė ēik nė binarė, shenjė e mirė.

Ja edhe nja dy tri fjalė shkurtimisht per poshtersitė e kti Suroji;

Ndodhi vrasja e Tahir, Enis dhe Hasan Zemajt, Kryetari Dr Ibrahim Rugova shpalli ditė zie z. Surroi dhe Koha e tij vėrtetė ditore, dolėn me petk “normal” dhe pa florin e zi siē e kishte madje edhe “Epoka e re” (vėrejtja ime Epoka e zezė) e cila e ka vazhduar aktpadinė penale tė Kosovapresit kundėr kolonelit Tahir Zemaj. Asgjė habitėse pėr njė njeri qė kurrėn e kurrės nuk njohu Referendumin pėr Pavarėsi dhe institucionet e dala nga ky vullnet i shqiptarėve tė Kosovės. Asgjė e pazakonshme pėr njė “diplomat pragmatik” qė e vranė drita e Republikės sė Kosovės dhe institucionet e saj.
Moralizimi i Koha Surroit rreth vrasjes dhe ndjenjės sė zisė e pikėllimit tejkalon edhe njė “shqiptar” si Vetoni. Ai edhe mund tė vė nė gazetė florin e zi nėse njė serb i Kosovės mund tė vrahet pėr motive politike. z. Surroi e di se asnjė serb nuk ėshtė vrarė pėr motive politike nė Kosovėn e pas luftės. Ai e di se vrasjet politike kanė goditur mė sė shumti personalitete shqiptare, veprimtarė dhe udhėheqės tė LDK-sė, pėrfshirė bashkėpunėtorėt mė tė ngushtė tė dr. Rugovės.

dr.hektor
05-10-04, 21:03
Sa vrazhde qe tingellojn fjalet e Bota Sot.
Zoti Dilaver Lexo edhe ndonje gazete se shpirti te helmohet duke lexu gazeta si Bota,Epoka e disa gazeta tjera.
Dy gazeta qe i thone vetes kombetare!!!!! nete vertet-Antikombetare.
Besoj se je aq intelegjent (ashtu me duket nga Shkrimet) sa per te mos menduar me emocione dhe trurin e e dis anjerzve te vetequajtur Gazetar te BOta sot.
Perdore trurin tuaj,mendo vetem pervete.
Mos lejo ta imponohen botekuptimet e huaja .
Dhe prano se disa te quajtur politikan te ketyre partive te medha jane duke shfrytezuar ndershmerin tone per pasurine e familjeve te veta.
Duke i vjedh parat e bugjetit te destuinuara per ndertim permes tenderave nje perqindje po perfundon ne gjepat e vet.
Kjo nuk eshte propagande por eshte realitet.
Dhe ne te njejten kohe une do ta pranoj para jush se LDK por edhe partite tjera kane njerz te ndershem dhe patriota por shume pak iu ndihet zeri.
Mos i lejoni te na vjedhin edhe kater vjet disa pseudoministra si Rexhep Osmani,Ali sadrija ,Jakup Krasniqi,Ethem Qeku,Zef Morina,Behgjet Brajshori etj etj.
Pershendetje

Dilaver
05-10-04, 21:56
I nderuari dr. hektor!

Kisha ndėrmend tė postoj njė shkrim mė tė gjatė mirėpo edhe koha nuk po mė premton e po i bie trup.
Unė lexoj pothuajse ato qka me bie nė dorė kuptohet sa me premton koha, besoj qe po me kupton, ato kombėtare si edhe ato antikombėtare, por edhe tė huaja, mirėpo kurr nuk mendoj me kokė tė huaj por me koken time.
Mė paske dhėnė njė verejtje tė cilėn edhe po e parnoj
”mos lejo tė imponohen botėkuptimet e u huaja”
Pra nuk lejoj tė ma imponosh se Veton Surroi qenka mė i mirė se keta tjerėt, perkundrazi, e kam thėnė edhe njėherė se ky e ka njė perparėsi nė krahasim me kėto subjektet politike tė dalura nga lufta pasi qė ky nuk i ka duart e perlyera me gjak tė vellezėrve shqiptarė drejtpėrsėdrejti edhe pse nuk perjashtohet mundėsia tė ket njohuri dhe dorė nė vrasjen e Enver Malokut.
Sa i perket politikanėve se janė duke shfrytėzuar ndershmėrinė tonė pėr pasurinė e familjeve tė veta, ato dihen haptas, se qka shpetoi nga kthetrat e bishave karpatiane serbosllave i rrembyen keta lideruca tė subjekteve politike tė dalura nga lufta, ndėrsa ato qka ishin si buxhet shtetėror u detyruam tė ndertojmė shtepi e kisha serbosllave, per qka edhe duhet tė dekorohet Qeveria.
Sa i pėrket vjedhjeve pėrmes tenderėve, tė jemi korrekt nuk perjashtohen edhe raste qe mund tė ket shperdorime si edhe tė ket tė koruptuar, por por nėse nuk gaboj me duket se ke shkruar dikund edhe ti dr. hektor se kryeparlamentari i pervetėsoi 500 000 €uro, perseritje e akuzės sė Gani Kocit nė parlament, a mund tė jetė kjo e vertetė, kur dihet fare mirė se tė gjitha shpenzimet qe janė bėrė nuk e kalojnė atė cifėr, sikur tė thoshte 10 000 €uro, apo edhe dyfishin ndoshta kishte pas baz pėr tė dyshuar por kėshtu ncuk.

Ndėrsa tani nėse kthehemi nė anėn tjetėr ti dr. hektor don tė thuash se keta qenkan tė pandershėm e ju tė ndershėm qka len tė kuptojmė se mos vjedhni ju por na lejoni qė ne tė vjedhim!

Me nderime Dilaver Kosova

rida
06-10-04, 07:55
Progon e para te them se nuk jam per bojkot te zgjedhjeve, por jam per te dal me votu per ate qe njeriu e don, ska lidhje e dyta me ke keshillu qe te shkruaj jashte kesaj rubrike, shume ne rregull edhe kete e beje, por poenta ime ne ate qe e kam shkru me larte ehste se po fyheni pa fare nevoje, dhe nese jeni per diskutime le tua marrin lakmi edhe te tjeter se sa bukur debatoni, e jo vetem me kokfortesi te mbroni mendimin tuaj edhe nese ndonjeri nuk ka te drejte. Ndersa nese pernjemend eshte deshire e juaja te fyheni vazhdmi edhe kryet e thefshi pse a po me dhemb mua.

Edhe sa per demacin une nuk mund ta pyes ate per asgje sepse nuk kam ndejte me te kurr, vetem se e respektoj per punen e tij. Edhe pasi thash keshtu ti mos me fyej pse une e respektoj, sepse siq po duket po duhet me dasht vetem ate qe e doni edhe ju. Me fal qe kam thene te mos fyheni fyuhni

rida
06-10-04, 07:59
Dilaver, nuk e di se si i kujt te eshte dukur shkrimi im si i fadilit apo si i dikujt tejeter. Vetem nje po ta them se as qe mendoj sikur fadili. Edhe une po i shohe shkrimet e fadilit, po edhe te Memphizit, ata te dy shkruajen pa fakte e shkruaj vetem ate qe ua kana. e keshtu e kane kot te dyte. Nuk mbrohet keshtu as LDK-ja e as PDK-ja, duhet me diplomaci.
E zgjata pak si shume por te siguroj se jam Rida apo nuk jam fadil as mempihsx e askush tjeter. Edhe sa per demacin vetem thash se a te ka bere dicka keq qe e shave, por kjo prap ehste e drejte jotja mundesh me ba cka te duash ketu ne forum , vend per te shkruar ke mjaft gjate shkurt keq mire eshte problem yti. me fal te pershendes

Djal_rugove
06-10-04, 08:04
dr hektor
sipas titullit qe ke vu del se je i ngritur, sipas shkrimi del se je :ose i farferė nga dija ose e benė me ironi nenēmuese per njerzitė e forumit.
per anėtaret e nje subjekti politikė askundė ne botė nuk thuhet sherbetor; por anėtar ose simpatizantė.
Per fotot e UCK_sė ne gazėtn *koha ditore* pajtohem plotesishtė me ty se ajo i botojė e para. por te pyesė; sa dhe cka pat si pasojė gazeta?
sa e di une asgja e keqe nuk i ndodhi.ēudi.
se sa dihet jo per foto te uēk_sė por vetem per simpati ndajė sajė te shkonte koka.
sa i perketė regjistrimit te LDK_sė ne serbi, kjo zotri dr nuk qendronė askundė.
ldk ka qenė e regjistrueme ne federatėn e asaj kohe si cdo parti tjėtėr ne ishė derzhaven jugoslave.por ka shumė asi dhe aso qe nuk janė regjistrua por kan punua per atė ish jugo derzhavė.
mos te nencmojmė punėn e berė per 10 vjetė, se e nencmojmė vetėveten , se aty kemi qenė sebashku.
kjo po i bjenė sikur kur thmia kur behet nanė i thotė nanės: ti nuk di se cka janė thmia.

dr.hektor
08-10-04, 19:59
Normalisht djal rugove
Se ai njeri qe e qet ne uje punen e LDK ai ose ska qene fare ne KS os ska qene me shqiptare.
Normalisht edhe Rugova si udheheqes i LDK qe ishim krejt KS ka bere disa gabime por kush punon gabon.
Pastaj doli ne skene rezistenca me pushke e UCK,lufta me clirimtare e popullit te Ks e eorganizuar nga disa djem te ri e trima.
Por vetem pasi e morren pushtetin ne dore u pa se jane pa pervoje.
Thote nje fjale se per ta njohur nje njeri se ceshte ne te vertet jepi pak pushtet.
Dhe cka duhet thene per keto rryma.
Personaliteti i Rugoves u hargjua plotesisht.
Ka mbet nje nje njeri pa energji i pafte per tu perball me sfida te kohes se re.Ndersa hajnat rreth tij po e shfrytezojne ate si kukull per te vjedhur sa me shume .
Po a thua eshte PDK-AAk me mire.
Aspak.
Cdo respekt perkohen e luftes dhe organizimin e mrekullueshem te luftes qe ebene Hashimi me shoke.
Per nje kohe te shkurter ngriten popullin ne kryengritje qe ishte me e sukseshmja kryengritje ne kohet moderne.
Po pas luftes ata e zbehen veprat e tyre duke vrapuar pas pasurise dhe organizimeve klanore.
E tash cka te bejme,te votojme apo jo.
Kete dilem na i hoqi dalja e Surroit.Nje figure shume aktive,nje intelktual multidimensional,publicist dhe njeri me shume lidhje me politikan e figura tjera ne bote.
Nje njeri me vizion ekonomik dhe politik.\
Per momentin zgjidhja me mire qe ofron dicka te re me ndryshe se keta te vjetrit qe te gjithe e dini se nuk kane punuar sa duhet per ne.
Kete te vertet te gjithe e dini vetem nese sdoni ta pohoni
Pershendetje

Kercovari
08-10-04, 20:41
Dr.hektor.
Zoteri i nderuar
E di se do te thoni,te lutem mos u perzi ne pune te mbrendshme te tjetrit.
Por,me cudit fakti se akoma ka njerez ne mesin e shqiptarve te cilit nuk jane ne gjendje te heqin kemishen e UDB-es.Ku i keni ler mente Zotri i nderuar per te u mbeshtetur gardhit te kalbur?.
A nuke u fryet dhe defryet me ideologjin marksiste leniniste te tipit Enverist?.
Deri kur do te sherbeni klikave antikombetare dhe puqiste te tipit "Nanoist"?.
Sa here duhet te perseritet historija, e me pastaj shqiptari i gjore te dije te ndaj te miren prej te keqes?.
Zoteri.Po te beni nje retrospektiv ngjarjeve dhe te kaluares tone te hidhur,s`do mende se edhe ju do te ishit ne kerkim te nje partie politike e cila do te dije te cmoje larte vyrtytet e Kombit neprgjithsi,e jo vetem interesat partijako-personale.
Nje parti e cila do te dilte ne hapesiren shqiptare me te vetmin moto"Ne nuk jemi krenar pse jemi politikan,por jemi krenar pse populli eshte i lumtur",Gjeje nje parti te tille dhe mbeshtete fuqimisht se edhe une do ta votoj,vella i dashur."Zoti ka denuar mushken ne pa pjellshmeri,shqiptarin me megallomani."

painkiller
08-10-04, 20:50
Per mendimin tem Veton Surroi e ka "pamjen" e mire per politikan,po edhe asht marr me ket pune goxha mire.Po qka po di,nuk ban tash me than se asht njeri i duhur per neve ne ket moment vetem se kemi marr vesh se i paska 40 milion.
Ma merr mendja se keta politikanet tane qe jan per momentin jan duke u mundu se nuk e kan te leht edhe ata "te shkretit" me UNMIK-un permbi krye non-stop,gati sikur me i pas edhe shkijet.
Edhe pak durim se ska qare pa u bo mire,m'varet edhe prej neve .
Ky far Veton Surroi nuk ma merr mendja se ka me arrit diqka shume me bo,se nuk asht edhe bash i "paq".
Sidoqoft secili le ta kuptoj vet se cili politikan asht ma i miri.
Per mu asht Hashimi{me vjen keq,prej LDK-cav}.
Tung. :D

DEA
08-10-04, 20:57
- Lene popullin te vendos per fatin e vet kujt te ja besojne ata voten e kane me te drejt. Mos u mundoni te fitoni njerez ne menyra te ndryshme jane zgjedhje te lira! dhe duani ate qe fiton pa marre parasysh se kush eshte, edhe ju te tjeret binduni me humbjen dhe pranone ate .Jeta vazhdone me tutje

painkiller
08-10-04, 21:56
- Lene popullin te vendos per fatin e vet kujt te ja besojne ata voten e kane me te drejt. Mos u mundoni te fitoni njerez ne menyra te ndryshme jane zgjedhje te lira! dhe duani ate qe fiton pa marre parasysh se kush eshte, edhe ju te tjeret binduni me humbjen dhe pranone ate .Jeta vazhdone me tutje.
DEA nuk "bindem" me humbje por "e pranoj" humbjen kur e lyp puna.

dr.hektor
09-10-04, 17:06
Per ne shqiptaret eshte veshtire ta gjejme nje personalitet komplet.
Per surroin hidhet dyshime.
E cka te thuhet per Rugoven.
Jo eshte takuar me millosheviqin ,jo ska qene te varri Jasharve,jo ka be kete kete
Keta te PDK jo kane yene banesa jo ka vra kundershtarte evte pas luftes jo kete jo ate.
E per Surroin Jo se paska botu gayete ne vitet 90 etje
Asnjeri spo na bjen tamam
Ishalla del dikush

DEA
09-10-04, 21:17
edhe ajo ka vleren e vet kur "bindeni "zoteri

dr.hektor
10-10-04, 10:46
Sipas sondazheve te reja
LDK prape do te jete partia ne vend te pare por me nje renje prej 8-12 %
PDK me nje renje deri 3%
AAK 9% qe i ka pase do te bjere ne 5%
ndersa kulaqin e e te zhgenjyereve do ta marrin kryesisht Lista qytetare ORA ndersa me 2% do te marrin ADK e edita Tahirit dhe Partia drejtesise
ndersa 1% (ose me nga 1 deputet ) do te jene PreK-u ,LPK dhe unikomb.
Keshtu qe pas zgjedhjeve Matematika e koalicionit do ta kaploje Kosoven
Ku rolin kryesor dota kete ORA.
Kombinimi i I- LDK-ORA (kryetar Rugova,kyeminister Surroi
Kombinimi i II LDK-PDK-AAk me kete strukture te vjeter
Kombinimi i III PDK-AAk-ORA (Surroi kryetar,Thaqi kryeminister
Kombinimi IV -LDK-AAK (rugova kryetar-ramushi kryeminister)
Kombinimi V-LDK-povratak
Kombinimi VI-PDK-AAK-LDK-ORA pa opozite etj

Per cfare koalicioni jeni ?

progoni
10-10-04, 16:52
Jam pėr

kombinimin e VII PDK-POVRATAK-ORA


si opozitė normalisht


P.S.
Jo po tė doketė

Djal_rugove
10-10-04, 21:13
e more i shkreti dr_hektori
po i keq kjeke e i shkretė nga mendja
po mire po i dike keto kombinime koalicionesh dhe po i merrke vesh te gjitha kombinimet. vetem nje ; cka ha ti ne mengjezė dhe ku jeto.
dije nja gja. nese dikush e shef ketė nick dhe e lexo dr _ hektori mos po mendo je kjeke dr pernjemend. ndrrojeper hir te realitetit. e sa per suroin, nuk flas se flet vet puna e tij. LDK,PDK dhe AAK PRAP JANĖ SHIPĖTARE. E SSURROI???

dr.hektor
10-10-04, 21:42
Ti djal rugove
Mos u nervozo,nese humb LDK se nuk humb Kosova.
Kosova do te ec perpara me njerz te ri jo njerz te kaluares te cilet pa ua humbur meritat e para qlirimit u pane per keto 5 vjet si e kane katandisur Kosoven.
Nese je duke jetuar jasht,pak merr vesh se ne cfare kaosi eshte kosova duke iu falenderuar ketyre "shqiptareve".
KOsova po vendnumeron o djal i rugoves apo i thaqit .Sdi i kujt je
Nese me bind se kena perparue per keto 5 vite (perveq minstrave dhe tenderistave partiak) ateher jam me ty.
Une jam mjek i gjenerates se re dhe sjam anetare i asnje partie,por keshtu spo shkon me.
Disa vjedhin miliona,ndersa njerzit vdesin urie.
Mjeku merr 200 E,arsimatri 180 etj ndersa ketyre deshtakve partiak qe ke me votu sivjet ti me disa te tjere u kan teprue hiq me pak se 350 milion euro .
Nuk po din ku me qu.Normal aq eshte rregullu KOsova sa ska ku me i investu e me qel vende pune per te rinje.
Vetem dil pak shetitu neper qytetin apo fshatin tend dhe e sheh (nese don me pa) se sa te papune sillen rrugeve,sa fabrika punojne ,etj etj.
Normalisht se duhet ti leme edhe 4 vjet le te pasurohen e masandej fillojne me punue per mu dhe per ty.
Prit nese ke kohe me prit.
Por sivjet kan per tu denuar me voten e njerzve te ndergjegjshme te njerzve te menqur.

MemphiSx
11-10-04, 15:49
dr_hektor mos mendo qe mundesh me ksi propagande me bind dike se ne Kosove nuk eshte punu asgje
Kjo propagand ne serbi mundet mu shit por ne Kosove jo sepse populli eshte ai qe e vlerson punen e Institucioneve te Kosoves e jo ni Parti qe mundohet me qebapa duke e ndotur edhe ajrin e paster te Germis me ere te qebapav t'Surroit
Me ben ti qe t'besoj ty e ORES qe t'votoj une per ju se qka keni ju me ba qe t'ecet perpara
Veq mos thuj se ORA ka ba mareveshje me Qeverin e serbis e te malit t'zi per investimin e 300 milion eurov
Veq mos thuj se ORA ka njerz te deshmun gjate ktyre 15 viteve te krizes qe gjindej Kosova
Pse ne krejt ket fushat te Ores nuk permendet pavarsia e Kosoves
Qka e ka ndermend me lujt ksaj here Ora me popullin e Kosoves
Qfare emri athu ksaj here do ti ngjet Popullit Kosoves Ora

Keshtu qe ORA juaj nuk ka ec qe 15 vite me popullin e Kosoves e keshtu qe nuk do te ec as kesaj here

dr.hektor
14-10-04, 08:18
Nuk cuditem fare pse jeni kaq te frustruar ju militantet e LDK.
Kjo vlen vetem per militantet si ju por jo per votuesit apo ish votuesit e LDK si une.
JU jeni te frustuar se jeni rrite ne kohen e komunizmit ku 99 % kan qene per partine dhe nuk mund te pajtoheni me pluralizem.
Ju jeni te frustuar se cdo dite njerzit qe punojne me trurin e vet dhe shohin po ikin nga Partia Kukull.
Ju jeni te frustuar se sivjet do ti merrni vetem 30 % qe sju mjaftojne me qene ne qeveri as bashke me povratakun.
Ju jeni te frustuar se vjedhjet qe po i bejne disa ministra do tu ndalet burimi
Ju jeni te frustuar se pse bota eshte gerdite nga nje njeri pa kurriz si Rugova.
Ju jeni te frustuar se Pse presidenti jon nuk din me shume se tri fjali me i thene permendsh
Ka shume e shume Frustrime por mos te lodhet ata lexues te dnershem te kesaj bashkebisede pa idhnim qe po e bejme bashke.
Une votova disa here per te duke menduar se eshte dikushi,se e njeh bota ,se i njeh deshmoret si familjen jasharaj etj.
Por ai me te vertet ka kaluar cdo arsye per te votuar per te.
Por si duket ednde ka njerz qe votojne per te se :
SI HOXHA -SI XHEMATI
Edhe ky popull nuk e meriton ndoshta ndonje njeri me te mire dhe me te afte.Rugova per kete popull politikisht analfabet eshte me miri.
Ndersa ata qe marrin vesh pak,dhe ata qe shohin se cka zgjedh bota per lider Rugoven nuk do ta lenshin as lider te bashkesis Lokale te Velanis,
Tung .ju pershendes

progoni
14-10-04, 11:14
Nuk cuditem fare pse jeni kaq te frustruar ju militantet e LDK.
Kjo vlen vetem per militantet si ju por jo per votuesit apo ish votuesit e LDK si une.
JU jeni te frustuar se jeni rrite ne kohen e komunizmit ku 99 % kan qene per partine dhe nuk mund te pajtoheni me pluralizem.
Ju jeni te frustuar se cdo dite njerzit qe punojne me trurin e vet dhe shohin po ikin nga Partia Kukull.
Ju jeni te frustuar se sivjet do ti merrni vetem 30 % qe sju mjaftojne me qene ne qeveri as bashke me povratakun.
Ju jeni te frustuar se vjedhjet qe po i bejne disa ministra do tu ndalet burimi
Ju jeni te frustuar se pse bota eshte gerdite nga nje njeri pa kurriz si Rugova.
Ju jeni te frustuar se Pse presidenti jon nuk din me shume se tri fjali me i thene permendsh
Ka shume e shume Frustrime por mos te lodhet ata lexues te dnershem te kesaj bashkebisede pa idhnim qe po e bejme bashke.
Une votova disa here per te duke menduar se eshte dikushi,se e njeh bota ,se i njeh deshmoret si familjen jasharaj etj.
Por ai me te vertet ka kaluar cdo arsye per te votuar per te.
Por si duket ednde ka njerz qe votojne per te se :
SI HOXHA -SI XHEMATI
Edhe ky popull nuk e meriton ndoshta ndonje njeri me te mire dhe me te afte.Rugova per kete popull politikisht analfabet eshte me miri.
Ndersa ata qe marrin vesh pak,dhe ata qe shohin se cka zgjedh bota per lider Rugoven nuk do ta lenshin as lider te bashkesis Lokale te Velanis,
Tung .ju pershendes

O doktor me dipllom tė Plauratit kjo ēfar bėn Ti quhet frustim,
ti burrė po humb veten si tė flitet diq pėr ORA,tani ke humb arsyen dhe e fillon kėngėn e Fadilit,akuzon votuesit:

SI HOXHA-SI XHEMATI

mos i jep tė drejt vetes tė kesh ate primat,
se na je i menquri i shekullit,
asė ti asė sahati i Vetonit

dr.hektor
15-10-04, 11:42
Ngushllime per te gjithe shqiptaret per vdekjen e 16 shqipatrve te rinj.
ORA pas marrjes se lajmit ka kontaktuar me te gjitha partit per ndaljen e aktiviteteve zgjedhore.
Ndersa kryeministri rehepi menjehere ka shkuar ne shqiperi per te pare gjendjen perseafermi.
Ndersa rugova nga Villa e tij ju shpreh familjeve te viktimave ngushllime.
Edhe une po ju shprehi familjeve ngushllime nga fotelja ime.
Por une sjam kryetar i atyre djemve te ri,por po te isha ne vend te rugoves sdo te me rrihej brenda mureve.
Por nejse tash kan pune me te medha duhet qe keshillltaret e tij tia shkruajne fjalimet dhe komunikatat.
Me zemer te thyer dhe te vuajtur per keta vellezer tane ju deshiroj perballim sa me te shpejte te dhembjes

Dilaver
15-10-04, 12:10
dr.hektor, paske devijuar nga mendja bukur si mirė.

A mos deshe tė thuash se Presidenti qenka fajtor pėr ketė rast tragjik, apo pse ky Suroja e paska ndalė aktivitetin e fushatės parazgjedhore pėr njė ditė, paska bėrė punė, apo pse paska udhėtuar kryeministri po dojka me i ngjallė ata qe kan humb jetėn.

Leri keto budalli, nuk ėshtė ky rast me u tall, o zotėri, se si po shof nė bazė tė shkrimeve tuaja e ke edhe njė shok, e ai ėshtė zėdhėnėsi i Zotit si shprehet ai vetė Shpati.

MemphiSx
15-10-04, 14:14
Ngushllime per te gjithe shqiptaret per vdekjen e 16 shqipatrve te rinj.
ORA pas marrjes se lajmit ka kontaktuar me te gjitha partit per ndaljen e aktiviteteve zgjedhore.
Ndersa kryeministri rehepi menjehere ka shkuar ne shqiperi per te pare gjendjen perseafermi.
Ndersa rugova nga Villa e tij ju shpreh familjeve te viktimave ngushllime.
Edhe une po ju shprehi familjeve ngushllime nga fotelja ime.
Por une sjam kryetar i atyre djemve te ri,por po te isha ne vend te rugoves sdo te me rrihej brenda mureve.
Por nejse tash kan pune me te medha duhet qe keshillltaret e tij tia shkruajne fjalimet dhe komunikatat.
Me zemer te thyer dhe te vuajtur per keta vellezer tane ju deshiroj perballim sa me te shpejte te dhembjesPse skeni moral politik e gjak shqipetari ket e kemi dit te gjithe

Por pse mundohi me fitu poena politik edhe ne ket dit zie kjo po vertetohet nga zedhenesi i ORE-se dr_hektor

Nuk jeni ju te vetmit qe keni be ksi marifetlleqesh ne kurriz te viktimav te familjeve te deshmoreve etj
Nuk fitohen votat keshtu o mjeran
Sot eshte dit zie e jo fushat zgjedhore!!!!

fadil
15-10-04, 15:29
Pershendetje:

Kryeministri i Kosoves ka shkuar per tu njohur per se afermi me gjendjen e viktimave te ketij aksidenti tragjik pasi qe e ka obligim te kujdeset per ta .

Kryeministri nuk ka shkuar per ti vizituar ata me qellim qe te perfitoj poena Politike, por qe eshte dashur te shkoje.

Ne vendin e ngjarjes shkuan Ministri i Mbrojtjes se Shqiperis Pandeli Majko, Ministri i Arsimit te shqiperis, Ministri i Rendit Publik , Ministri i Shendetsis Zevendes Kryeministri i Shqiperis e te tjer .Paramendone ju sikur ne Kosove te mos kishte Egzistuar nje Kryeminister qe quhet Bajram Rexhepi si do te ishin injoruar nga instutucionet tona keto Viktima qe kan shkuar perti vizituar bukurit e shtetit Shqiptar.

Ministri i Arsimit ne Qeverin e Kosoves Rexhep Osmani dul ne televizion i pit totalisht madje edhe syte ju kishin aje nga Rakia dhe ju shprehte ngushllime .

eshte turpe qe te mohohen vlerat dhe te mundohet dikush ti ngrit kunder vlerat.

Kryeministri i Kosoves ka treguar se ai eshte ne sherbim te qytetarve e jo qytetaret ne sherbim te tije.

progoni
15-10-04, 21:34
Ngushllime per te gjithe shqiptaret per vdekjen e 16 shqipatrve te rinj.
ORA pas marrjes se lajmit ka kontaktuar me te gjitha partit per ndaljen e aktiviteteve zgjedhore.
Ndersa kryeministri rehepi menjehere ka shkuar ne shqiperi per te pare gjendjen perseafermi.
Ndersa rugova nga Villa e tij ju shpreh familjeve te viktimave ngushllime.
Edhe une po ju shprehi familjeve ngushllime nga fotelja ime.
Por une sjam kryetar i atyre djemve te ri,por po te isha ne vend te rugoves sdo te me rrihej brenda mureve.
Por nejse tash kan pune me te medha duhet qe keshillltaret e tij tia shkruajne fjalimet dhe komunikatat.
Me zemer te thyer dhe te vuajtur per keta vellezer tane ju deshiroj perballim sa me te shpejte te dhembjes

Desha me tė kthye pėrgjegje,po kemi ditė zie sot.
P.S
Tė lehė e paqin dhimjen ata familjar.

progoni
15-10-04, 21:44
Pershendetje:

Kryeministri i Kosoves ka shkuar per tu njohur per se afermi me gjendjen e viktimave te ketij aksidenti tragjik pasi qe e ka obligim te kujdeset per ta .

Kryeministri nuk ka shkuar per ti vizituar ata me qellim qe te perfitoj poena Politike, por qe eshte dashur te shkoje.

Ne vendin e ngjarjes shkuan Ministri i Mbrojtjes se Shqiperis Pandeli Majko, Ministri i Arsimit te shqiperis, Ministri i Rendit Publik , Ministri i Shendetsis Zevendes Kryeministri i Shqiperis e te tjer .Paramendone ju sikur ne Kosove te mos kishte Egzistuar nje Kryeminister qe quhet Bajram Rexhepi si do te ishin injoruar nga instutucionet tona keto Viktima qe kan shkuar perti vizituar bukurit e shtetit Shqiptar.

Ministri i Arsimit ne Qeverin e Kosoves Rexhep Osmani dul ne televizion i pit totalisht madje edhe syte ju kishin aje nga Rakia dhe ju shprehte ngushllime .

eshte turpe qe te mohohen vlerat dhe te mundohet dikush ti ngrit kunder vlerat.

Kryeministri i Kosoves ka treguar se ai eshte ne sherbim te qytetarve e jo qytetaret ne sherbim te tije.

Kishe ke ditė zie?????
P.S
Pėr ATA qė kan ditė zie ,ngushllime ,
vėrtet ditė e dhimėbshme

Habib_Islami
21-10-04, 09:35
Pas zgjedhjeve siq duket LDK po mbetet jashte loje dhe tash kjan vakt me shku te vorri jasharve.
Surroi e meriton ma shum per president se i punon truni ,ndersa brahimi dy fjale spo mundet me than pa lexu.
Edita tahiri do te behet ministreshe e puneve te jashtme ndersa kryeminister SURROI.
mINISTRINE ME MBROJTJES do ta kete Hashim Thaqi,ndersa
LDK do ta caktojme ne komisionin per maredhenje me SERBIN dhe kthimin e shkive se kane pervoj ne takime me Milloseviqin.
Tung

Kercovari
21-10-04, 15:18
Pas zgjedhjeve siq duket LDK po mbetet jashte loje dhe tash kjan vakt me shku te vorri jasharve.
Surroi e meriton ma shum per president se i punon truni ,ndersa brahimi dy fjale spo mundet me than pa lexu.
Edita tahiri do te behet ministreshe e puneve te jashtme ndersa kryeminister SURROI.
mINISTRINE ME MBROJTJES do ta kete Hashim Thaqi,ndersa
LDK do ta caktojme ne komisionin per maredhenje me SERBIN dhe kthimin e shkive se kane pervoj ne takime me Milloseviqin.
Tung

Shum shum i nderuar Habib-Islami.
Si u be more vella qe ti te jesh aq i bindur se Ora e Suroit te xingeroj ne cdo shtepi Kosovare?.Si ore vella te mahniti ty dhe fuqija materijale e Suroit,kurse s`te brengosi aspak ajo fuqija morale nen nivelin zero?.
Pse ore vella pa dash je futur ne trrurin e zhabes e cila edhe pusin me disa pika uji e sheh si nje oqean,dhe ne trrurin e nje njeriu i cili asnjeher nuk doli nga shtepija duke menduar se e gjith bota eshte aty?.
Por,a s`te kenaqen fjalimet e Suroit perpara studenteve kur ngrehu Nanon ne piedestalin me te larte te nje politikani qe dhjete dite me von te festoje humbjen e jetes te gjashtembedhjet te rinjeve shqiptare,edhe ato ne diten e zeze Kombetare ne Selanik?.
Po keto torroman more vella,zor se do te gjejne vend ne pasurin tone shpirtrore,e per ato kombetare te mos flasim!.
Te dhenat biometrike Suroisto-Nanoiste,s`jen kurgje tjeter perveq dokumente sekrete te sigurimeve shtetrore Greke(Te hafsalis)dhe asaj Serbe (udbes),bile edhe ato kan rene nen hall se e kan humbe vleren e /Top sekreteve/se edhe shqiptari tani i di punet mire se si kan ecur.
O Zot!Fale te lutem popullin e Kosoves dhe te gjithe shqiptaret nga e keqja!.Vella Habib.Ti mendo si te duash,dhe voto per cilin te duash,dhe duhet te votosh-e mua me le rehat se une e dije me mire se cili duhet votuar,por ty nuk te tregoj.E pse vella na lodhe ti neve?.
Une te dua,nuk te shaj se te kam vella prej gjaku.
Te pershendet i cmenduri.
Kercovari.

MemphiSx
21-10-04, 15:45
Edhe nje Informat per Veton Sorren \


Para 4 muaj eshte shkurorezu nga gruja e tij dhe ish ne lidhje me motren e gruas te FatoS Nanos thuhet se bashke me Nanon ne Greqi ka qen edhe Veton Sorra por ai pak ma larg kameres keshtu qe Nano AND Sorra jan te njejtit persona skan as pak ndryshim

beneti_ora_24
23-10-04, 02:33
Pershendetje te gjidhve juve ---


E sa i perket karrikes, ose a mund te bėhet Veton Surroi president
mund te bėhet edhe edhe se shpejti .
Po edhe karrika i ka hije e kujt nuk i pelqen vetoni ata i kan punt
mir me partit tjera se po shihet qe nga mbarimi i luftes e deri me tani
Kosova ka perparuar aq shum sa qe nuk ka nevoj mė te punoj asnjė
njeri apo forc siQ ėshtė Veton Surroi.
E nė realitet Kosova po humb.
Njerzit durojn pėr kafshaten e gojes e politikanet tanė kan miljona e
miljona euro.

Njerz deri mė tani nuk ėshtė bėr asgjė pėr popullin e kosoves .


Forca qė do ti pushtoj te gjitha partit ėshtė ORAPėRKOSOVėN

dr.hektor
23-10-04, 08:34
Te gjkithe shqiptarve kudo qe jan ua uroj zgjedhjet e lira dhe fer.
Nese shkojne zgjedhjet qete dhe faLE Zotit qe sivjet su vrane asnje per mafiozllek dhe te quhej hero i LDK.
Prandaj urime fitoren te gjitheve ndersa votuesve LDK iu them qe renja qe do te pesoj LDK nuk do te jete fundi botes.
Ndersa mese shumti i pershendes ish votuesit e LDK per guximin qe morren ti thone:
-stop korrupscionit
-stop familjarizmit-
-stop pergjumjes politike te Rugoves
-stop paftesis te njerzve te dyshuar
dhe votuan per ORA apo ndonje parti tjeter te vogel sipas deshire.
Ka ardhe ORA per ndryshime
Urime per ndryshime

adrioni
23-10-04, 11:28
He he shume qesharake...ju jeni ata njerez qe votoni sot per te ardhmen e Kosoves dhe neqoftese ia jepni voten perseri ketyre aktoverev qe jane ne pushtet TA DINI SE GABIM E KENI dhe per ate duhet dal ne zgjedhje dhe votuar njerez qe e sjellin politiken ne gisht qe jane bir ambasadori e qe eshte diplomat i madh dhe ky sihurisht qe eshte as me pak e as me shume VETON SURROI politikani me i pasur i Kosoves sepse tek e fundit ne shtetet perendimore nuk te vie radha te behesh president pa pasur pasuri...e mos e kqyrni ju kete Alfin rugoven qe rrin veq tuj pi uiski se ky na ka kthy mbrap.....edhe tek e fundit per kete far zoteri presidentin tone te deshtuar votojne vetem pleqte dhe ata njerz qe nuk dine shkrim e lexim...tung pershendetje...ky eshte mendimi im dhe shume kam frike qe eshte realitet per ju atje ne Kosove.....pershendetje

progoni
23-10-04, 15:37
Uroi pėr fitorėn e LDK-sė
ėshtė njėra ndėr mė tė vlefshmet,
jemi lodhur mė me krimin.P.S.
hektor edhe ky niku i ytė mbas teje,
pak mė poshtė ėshtė vorri i mive tė coftė.
Ju kujtojm me mallė,jemi myt hajgare,
ishe pa kan hajgaregji.

Gentiani
23-10-04, 20:01
He he shume qesharake...ju jeni ata njerez qe votoni sot per te ardhmen e Kosoves dhe neqoftese ia jepni voten perseri ketyre aktoverev qe jane ne pushtet TA DINI SE GABIM E KENI dhe per ate duhet dal ne zgjedhje dhe votuar njerez qe e sjellin politiken ne gisht qe jane bir ambasadori e qe eshte diplomat i madh dhe ky sihurisht qe eshte as me pak e as me shume VETON SURROI politikani me i pasur i Kosoves sepse tek e fundit ne shtetet perendimore nuk te vie radha te behesh president pa pasur pasuri...e mos e kqyrni ju kete Alfin rugoven qe rrin veq tuj pi uiski se ky na ka kthy mbrap.....edhe tek e fundit per kete far zoteri presidentin tone te deshtuar votojne vetem pleqte dhe ata njerz qe nuk dine shkrim e lexim...tung pershendetje...ky eshte mendimi im dhe shume kam frike qe eshte realitet per ju atje ne Kosove.....pershendetje

Heheheee Adrion shihet, si ėshtė Lideri ashtu simpatizantėt e tijė.

Nuk mundesh tė bėsh krahasime shoku me vendet perėndimore, sepse atje ata qė kanė para dhe pasuri dhe kandidohen pėr poste, por jo vetėm ata pėr poste, paguajnė tatim shtetit ku pretendojnė tė kandidohen, e jo sikur Sorra e Sahatit, me 40 milion Euro nė Kosovėn e plangosur me gjendje tė mjerė sociale, duke shitur gazeta po arritkan tė fitohen 40 milion Euro!!!

I mbetet ministrisė sė Financave pas kėtyre zgjedhjeve ta shpuplojnė Sorrėn e sahatit, dėnim pėr mospagimin e tatimit dhe tė bėjė pagesėn e tatimit me kamatėn e vonuar deri tani, nė njė vend, ku mėse i domosdoshėm ėshtė krijimi i buxhetit shtetėrorė.

Po ku ka Sorra surrat dhe fytyrė, po sqepit qė tė paraqitet para elektoratit dhe atyre masave tė mjera sociale tė kėrkojė votėn.

progoni
15-11-04, 20:02
Jam pėr

kombinimin e VII PDK-POVRATAK-ORA


si opozitė normalisht


P.S.
Jo po tė doketė


OOOOOOO DDDDRRRRRRR. Hektor na hupe more burrė.

Valla opozitė se jo mahi ,edhe ato shoqatat e badihavgjive me vete,
tė luftės e masluftes,keni mu rrugavė mu kėnaqė.

MemphiSx
15-11-04, 20:16
Qka po flitet bre ktu

Ende per OREN a ahahahaahahah shuni bre bilem n'Forum mos ja rritni zanin
A keni harru se veq Peterseni po na kujton se ka qen nifar Veton Surroi nja 30 dit tuj llomotit
E tash spo i ndihet zoni
Ska me fyerje e sharje nuk shkohet ne Evrope O Balaa

beni_pe
18-11-04, 21:31
S O R R O S I

Me vjen efsh kur e degjoj kete emer ne politiken Kosovare e le ma me u ba Kryetar
A e dini se kush ka qen Sorrosi :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: [/b]

GASHI75
18-11-04, 23:11
.Hahahhah asa njeri qesharak qe je o fadil polici lokal

Ne nuk i akuzojme aske te shkon ku do qe te ja don qejfi

Po ju o te mjer i keni vra gjith ata qe nuk i perkasin partis suaj o i mjer
Sa jetimi eshte sot vetem pas luftes qe kan ra viktima vetem e vetem qe e kan mbrojt Partin e tyre te preferuar o i polici lokal i serbis

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxx
ktu spo e shofė arsuenė e bisedes me ju.por kushė dhe si uvra pse nuk po sbulohen kjo mė mundonė e ju ju gxonė se keni perfitime ju tė ldkės si viktimė qė krahasohni. shkau vrajė ne tė dy krahėt politik e ju se gjeni atė por menji herė versuleni nė krahunė e luftės .pa u hamendurė se ikeni qellimetė e kqija dhe destruktive nė opinion.mendoni mė larg zotri se dona mallkoj vendi.
mosė e perdorė karriken se ske ende shtetė tė definuarė.
se sikur ta kishimė ndryshe dotė ishimė

arbeni
02-12-04, 23:01
SURROJ kryetar hmmmmmmm
NR1: Une mendoj se kosoven nuk ka nevoj ta qeveris nje njeri i cili ka prejardhje TURKE.
Kur e them ket deshiroj tju jap nje fakt Axha i vetonit ALLTAH SURROJ ende ne familjen e tij flet turqisht.
NR2.Kosoven nuk ka nevoj ta udheheq nje djal i nje ish ambasadori te ish jugosllavis i cili ne vitet e tetdheta ju bombaru makina e ti per shkaqe te droges diten e penzionimit i cili po kthehej nga Spanja ku i kishte sherbyer jugosllavis si ambasador.
NR3 Kosoven nuk ka nevoj ta udhheq nje njeri i cili eshte idhtar i tradhtarit te perbetuar anti kosovarit NANO sepse dihen tendencat dhe pasojat pastaj.
KOSOVA KA NEVOJ TE UDHHIQET NGA NJERZ TE DESHMUAR POLITIKISHT EDHE USHTARAKISHT SE VETEM NJE GERSHETIM I TILL I MIRFILLT DO I SHPIE PROCESET PERPARA DREJT REALIZIMIT TE ASPIRATAVE SHEKOLLORE.PERSHENDETJE PER TE GJITH. :shock: :shock: :shock:
[/b]

Honesty^uk.
06-12-04, 21:52
Veton Surroi jo per President por as per
polic ne qarkullim nuk e meriton

Scorpion_Lady
07-12-04, 11:36
Tungi,

une perveti nuk e njof Veton Surroin shume por vetem qe eshte nje heri me i pasuri ne Kosove dhe qe ka marre pjese ne Rambuje. E kshtu si politikan nuk mund te jete se nje njeri duhet te jete shume liberal dhe duhet ti kete disa synime te perbashketa me lideret tjere.

Vetem njeriu nuk mund te arrrine asgje por iu duhet gjithmone perkrahja. [/quote][/b]

dr.hektor
07-12-04, 19:06
Nuk desha te futem ne debat me disa simpatizanta naiv dhe Injoranta te LDK por duhet vetem me sqarue disa njerz te ndershem ne kete forum ne lidhje me Surroin.
1.ne lidhje se ka origjine Turke- Familja e Veton Surroit ka prejardhje nga fshati Surroi i Lumes ne Shqiperi.Nese dikush udheton ose ka udhetuar ne rrugen PZ-TR pasi ta kaloni Kuksin disa km sdi sa eshte shenja e fshatit Surroi dhe mund te pyetni se kur ka radhe ne kSfamilja e Surroit ne Ks.Nese ata njerz jan turq atehere edhe Surroi eshte turk si dhe te gjithe ne qenjkemi Turq.
2.Sa i perket lidhjes me Nanon ateher ai ka lidhje sa kla edhe Rugova Thaqi apo dikush tjeter ,ka takime si me nje kryeminster te shtetit ame si cdo politikan tjeter.Ndersa sai perkete asaj se eshte baxhanak me Nanon kjo tregon inferirotetin intelektual dhe moral te Bota sot sepse Xhoan Nano ishte qik e Hasretit.
3.Sai perket Sorosit te gjithe i referohen si si ndaj nje armiku te shqiptarve nje grek,etj.Per ata qe nuk kane njohuri te majftueshme ju informoj se aieshte multimilioner amerikan me origjine Hungareze ,nje demokrat i perbetuar dhe armik i Bushit ,nje mik i shqiptarve dhe donator i madh per qeshtjen ton dhe refugjatet tane.Por faji tij eshte ai i financon mediat e lira dhe neutrale e nuk financon gazeta antikombetare e perqarse siq eshte Bota (borba) sot.
Keto ishin disa informata per ju njerz te mire te kosoves time te dashur .
Tung

GASHI75
07-12-04, 22:52
Desha tė lidhem edhe une pėr veton surroin si politikan i vititė 89/90 ku edhe vjen formimi i ldkės nė atė kohė dhe ai ishte barsi kryesorė i asaj lvizje.por qubė ai filloi ti lėviz gjėrat nė kosovė por ca nuk ishin tė pajtimitė me tė dhe e larguan prej ldkės qarqetė udbashe se sju konvenojke nji politikė aktive qė e solli veton surri.
veton surroi si bir diplomati tė rexhur e bėn politikatė te mir fillta pėr kosovėn por nuk lejohen njerzitė e zot ta udhėheqin vendin si duhetė.

progoni
08-12-04, 01:17
Desha tė lidhem edhe une pėr veton surroin si politikan i vititė 89/90 ku edhe vjen formimi i ldkės nė atė kohė dhe ai ishte barsi kryesorė i asaj lvizje.por qubė ai filloi ti lėviz gjėrat nė kosovė por ca nuk ishin tė pajtimitė me tė dhe e larguan prej ldkės qarqetė udbashe se sju konvenojke nji politikė aktive qė e solli veton surri.
veton surroi si bir diplomati tė rexhur e bėn politikatė te mir fillta pėr kosovėn por nuk lejohen njerzitė e zot ta udhėheqin vendin si duhetė.


Ktij GASHI-t tė gurit,
hiqė gjumi ti dalė. :roll: :roll: :roll:

Ėndrra zotrate,
mos se veq veten mundon,
boza bajate nuk po pihet tani. :oops: :oops:

apo je pajtu me marrėn

Scorpion_Lady
08-12-04, 13:37
Me vje mir qe iu pergjigjen disa kur njeriu nuk ka njohuri per disa gjera.

Po DR. HEKTOR arriti ti ceke disa gjera qe nuk i kam ditur por nje po qe eshte millioner heeeh nejse edhe tjetren. Do isha informu me shume po te isha ne kosove por mbasi jetoje ne gjermani nuk me lejon koha dhe mesimi per disa gjera tjera. Nejse tungi tungi


Vazhdo tutje DR.Hektor :wink:

GASHI75
08-12-04, 13:59
Desha tė lidhem edhe une pėr veton surroin si politikan i vititė 89/90 ku edhe vjen formimi i ldkės nė atė kohė dhe ai ishte barsi kryesorė i asaj lvizje.por qubė ai filloi ti lėviz gjėrat nė kosovė por ca nuk ishin tė pajtimitė me tė dhe e larguan prej ldkės qarqetė udbashe se sju konvenojke nji politikė aktive qė e solli veton surri.
veton surroi si bir diplomati tė rexhur e bėn politikatė te mir fillta pėr kosovėn por nuk lejohen njerzitė e zot ta udhėheqin vendin si duhetė.


Ktij GASHI-t tė gurit,
hiqė gjumi ti dalė. :roll: :roll: :roll:

Ėndrra zotrate,
mos se veq veten mundon,
boza bajate nuk po pihet tani. :oops: :oops:

apo je pajtu me marrėn
PO PO MUA GJUMI MĖ KA DAL HERET ZOTRI PRANDAJ EDHE E THEM TĖ VERTETEN PRANDAJ SHIQOJĖ KAH E MARA E JO NGA E PRAPTA DHE SHOF DREJTĖ SI MARĖ GJĖRAT KOTĖ.
POR JU ZĖGJOHUNI SE JENI NĖ GJUM TĖ RĖND TĖ JETES.

loni19
08-12-04, 14:30
veton surroi nuk eshte per kryetar e kryeminister as per kurgja.po te vije p.sh. aj ne post vetite degjeneruese do ta kaplojne kosoven se ai eshte PRO-ĒIFUT kjo d.m.th pro shkatrrim.pro izrael.

dr.hektor
08-12-04, 20:17
Tung Skorpion dhe te gjithe ju diskutues te arsyeshem.
Ne shkrimin e meparshem i lexove disa te dhena te verteta ne lidhje me Surroin.
Une jam njeri apoilitik dhe asnje here nuk jam angazhuar ne plotik por gjithmone kam votuar per Ldk perveq tash qe es pash se njeriu qe duhet kosoves ne shekullin21 eshte VETON SURROI.
Pse bash ai dhe pse tash?
Siq tjhe eshe ti ne disa shkrime tua me heret eshte njeri rryer i politikes,njeri i rritur ne per ambasada boterore dhje si i ri eshte angazhua politikish dhe ne gazetari.eshte njohes i 7 gjuheve te huaja dhe nje negociator shume i zoti.
Per ti njoh te gjithe keta poltikaj ton nuk kam nevoj une me ia mbush mendjen dikujt spse deshira eshte lire se ke prej politikanve e doni.Por me se miri merrni librin AUTOBIOGRAFIK ne shqip e e mikeshes tone te madhe ,shpetimtares tone ,engjullit tone mbrojtes Zonjes MEDLLIN OLLBRAJT .Aty ajo e pershkruan jeten e vete qe nga femijeria ku nje vend te veqante te jetes saj ne liber ze Kosova (siq thjote ajo:qendra e botes per mandatin tim).Aty e ajo e pershkruan secilin politikan,duke filluar me Rugoven e deri te Demaqi. ku per kete te fundit thote mese rendi ne jeten e vete e ka ndje pas bisedes ku e ka lut qe te ndikoj te Thaqi se ai nuk po guxion nga ju dhe njerzt e Uck ne Ks me pranue Rambujen,ky Demaqi me arrogance i thyote pse spo vjen ti me me taku mue ne Ljublan se une kurr nuk do mti le me nenshkrue ate marreveshje kapitullimi etj etj.Ndersa per Rugoven thote se ishte nje njeri qe skishte lidhje me realitetin dhe rrinte i skejuar dhe pinte duhan,Dhe thoshte ky eshte Stili im??!!Ndersa per Thaqin nje djalosh i ri si student qe bartke mbi shpatulla peshen e paqes dhe luftes por ....Ndersa pika kyq per marreveshje e Rambujes dhe futjen e Natos dhe bombardimin e ka lujt Surroin me idet e veta dhe formulen qe ai gjeti qe ne duhet te dalim haptas ta pranojme dhe per dy jave Hashimi duhet te shkoj ti bind disa komandanta dhe pastaj vereifikohet.
Dhe Ollbrajti thote se Surroit me shpetoi me fytyre para amerikanve skeptikdhe evropianve te cilet mezi prisnin me ma kthy Shpinen.
E shume gjera tjera se ju lodha.
Ndersa sai perket asaj se eshte me i pasuri ai edhe ndoshta seshte me i pasur se Rugova e Haradinaj por ai e ka lajmerue tere pasuroine.
Dhe kjo pasuri eshte fitue nga firma Private qe eshte e drejte e cdo kujt ne bote qe te fitoj privatsiht.Dhe ate pasuri nuk e ka fitue duke qene minister apo kryetar ,nuk ka organizue tendera dhe ska marre rryshfete .
Ndersa keta dy qe tani i kemi tani kryetar dhe kryeminister skan pas me shume se ka nje banes 40000 euro ndersa per 2 vjet kane arrite me miliona.Si dhe qysh Zoti e di.Por po dihet si...
Tung djhe ju pershendes se e zgjata pak a???
Tung tung

Scorpion_Lady
09-12-04, 13:08
tungi,

Sidomos kjo faqe eshte duke me interesu me se shumti tash. Isha shume skeptike kurr me tha nje shoke per info student ne pr qe kishte votuar vetone surroin.

Dhe prej disa ditesh hyra ne kete faqe dhe u binda ndo pak per veton surroin.

Mir pra por mundem me marr me mend qe edhe ai ka fituar pak me korruptione se secili pilitikan ne bote e bene kete. Por edhe disi ne gjermany ku eshte me decenje vende demokratik dhe shume e forte ne politik. Merreni me mend Helmut KOhl nese e njifeni me korruptione edhe bile te medhaja.

E leje me ne kosove ku secili po mundohet te arrin vetem te paraja e nuk mendohen qe ky vende duhet te behet shtet. Nuk dua qe kosova te behet si shqiperia po le te permendet qdo kund ne bote.

Po siq ja ka fillu do te mbaron siq shqiperia. Une perveti siq e kam ve re duhet rinis tiu japet vullnet per shkolle dhe qe te mesojn prap si gjeneratat 50 e 60.
Edhe pse jemi disi te lire tash jo krejtsisht nuk po shifen resultate siq duhen. E leje mo ne Mesime.

Kaq nje heri prap se prap e dua kosoven :P

markopollo
09-12-04, 13:31
:wink: pergjigjeja ime i takon karakterit filozofik............E DIN AI VET SE A E MERITON APO JO

GASHI75
11-12-04, 00:40
:wink: pergjigjeja ime i takon karakterit filozofik............E DIN AI VET SE A E MERITON APO JO
Posi nji njeri qė dinė ta menagjojė shpien e vetė ose sipermarjen e vetė pahumbje, ai dinė edhe kosoven ta qojė nga e ardhmja e sigurtė.
kjo ėshtė e verteta.

progoni
11-12-04, 00:48
:wink: pergjigjeja ime i takon karakterit filozofik............E DIN AI VET SE A E MERITON APO JO
Posi nji njeri qė dinė ta menagjojė shpien e vetė ose sipermarjen e vetė pahumbje, ai dinė edhe kosoven ta qojė nga e ardhmja e sigurtė.
kjo ėshtė e verteta.


ooooooooo gashooooooooooo,
oooooooooo ruaaaaajuuuuuuuu burr

se mu tu ber sėmundje si qati farė
dddddddddddddddrrrrrrrrrrrrrrrrrrrmmmmmmmmmmmrrrrr rrrrrrrrrrr
Hektorit.

valla veq kur tė thot njė ditė
Sorra na ka marue,
e valla veq ata ne paqet marue .haaaaaaaaaaaaahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

toni toni
11-12-04, 10:31
Thene me sakt ne duhet te mendojme ne radha te pare per vete se ne pa pasur interese fare kemi nis me u perla lene me pastaj ata qe kan karrige dhe te ngriohte bile kuptohet ku munde te shkojne.
Nejse kur duhet te bisedojme per qeshtje politike ne nje forum si ky ma merr mendja se duhet te zhvishemi nga ndonje lloj bindje politike si ajo ndaj ldk apo partive tjera ,nuk duhet te keni bindje per nnjerez dhe ti bejeme idhuj ata ne menyre qe te falemi para tyre pastaj se thene me drejt as nji as tjetri politikan tek ne nuke emeriton kete biles jane shume te dobet (deri aty ku nuk shkon me posht) nuk duhet te krijojme pershtypje as per surroin se shte zgjidhja e vetme per kosoven por se duhet te bejme ndrydhime ne idete politike dhe duhet te hedhim hapin te marrim iniciativa te reja ne politike duke inkuadru njerez qe jane nen hije dhe qe ne nuk i njohin se jan njerez qe nuk perzihen ne politike per aq kohe sa ne kosove politika udhehiqet nga klane njerzish qe nuk dine te flasin nuk dine te argumentojne nuk dine fare ,jane pasiv ,jane edhe te rrezikshem jo rralle.
Ne kto rast thne me drejt tek ne nuk eshte koha se edhe noi revolucion dueht te benim.
Dhe kuptohet drejt po populli yn ka pas paknaqesi edhe nga klasa politike jo vetem nga unmikku ne rastin e 17 marsit por qe ne nje menyre apo nje tjeter propaganda politike duhej kanalizuar ne forme te tille qe te tregohej ne radhe te pare paknaqqesia ndaj unmikut dhe te dilmin nga ajo situate me sa me pak raporte te kqia per kosoven .
Nje fakt tjeter eshte qe populli tek ne jane te bindur se vetem rugova apo vetem thaqi dime ta bejne pavarsine dhe qdo kush tjeter i ardhur ne pushtet nuk i knaq fantazite e tyre idiote
Njerez te jesh politikan nuk eshte e domosdoshme te kesh karriere politike pasive te gjate si te rugoves apo te jesh trim si thaqi apo ramushi.Te jesh politikan duhet te kesh prirje per te qene i tille dhe te dish te servilohesh para kancelerive botrore ne menyre qe te qosh qeshtjen politike para.
Nuk dua ta zgjas se nuk edi qa mund te thme me teper mos ma merrni per keq mos mendoni se dua te dal kunder jush thjesht dua te thme bindjen time pa e fyer askund pa ju imponuar te mendoni ndryshe .

me respekt toni toni

Habib_Islami
11-12-04, 14:16
Pershendetje pr ju Gash,Toni toni e scorpion dhe shume te tjere qe shkruani me koke dhe logjik e jo me emocione dhe urrejtje.
Kesi njerz dhe keso diskutime na duhen mes nesh.Nese edhe nese nuk pajtohesh me mua shkruan ne menyre te arsyeshme dhe me kundershton .Ajo eshte FEr plej.
Ndersa ketu dis aqe shiten se jane simpatizanta te nje partie qe shitet se eshte demokratike (LDK) vjellin dhe shajne,,shkraujn si femije te shkolle fillore.
Cka mund te thuhet per njefar PROGONI qe zgjat shkronjat eeeeeeeee ooooo uuu... e askush se merr vesh cka do me thene.
Kjo eshte kur te bllokohesh dhe ske argumeta atehere duhet ti zgjasesh shkronjat dhe te shajsh se ste mbete tjeter.
Tung tung

arbeni
11-12-04, 20:12
Nuk desha te futem ne debat me disa simpatizanta naiv dhe Injoranta te LDK por duhet vetem me sqarue disa njerz te ndershem ne kete forum ne lidhje me Surroin.
1.ne lidhje se ka origjine Turke- Familja e Veton Surroit ka prejardhje nga fshati Surroi i Lumes ne Shqiperi.Nese dikush udheton ose ka udhetuar ne rrugen PZ-TR pasi ta kaloni Kuksin disa km sdi sa eshte shenja e fshatit Surroi dhe mund te pyetni se kur ka radhe ne kSfamilja e Surroit ne Ks.Nese ata njerz jan turq atehere edhe Surroi eshte turk si dhe te gjithe ne qenjkemi Turq.
2.Sa i perket lidhjes me Nanon ateher ai ka lidhje sa kla edhe Rugova Thaqi apo dikush tjeter ,ka takime si me nje kryeminster te shtetit ame si cdo politikan tjeter.Ndersa sai perkete asaj se eshte baxhanak me Nanon kjo tregon inferirotetin intelektual dhe moral te Bota sot sepse Xhoan Nano ishte qik e Hasretit.
3.Sai perket Sorosit te gjithe i referohen si si ndaj nje armiku te shqiptarve nje grek,etj.Per ata qe nuk kane njohuri te majftueshme ju informoj se aieshte multimilioner amerikan me origjine Hungareze ,nje demokrat i perbetuar dhe armik i Bushit ,nje mik i shqiptarve dhe donator i madh per qeshtjen ton dhe refugjatet tane.Por faji tij eshte ai i financon mediat e lira dhe neutrale e nuk financon gazeta antikombetare e perqarse siq eshte Bota (borba) sot.
Keto ishin disa informata per ju njerz te mire te kosoves time te dashur .
Tung
pershendetje lexues te nderuar
vertet sdesha te futem ne debat per gjera jo shum efikase por desha te zberthej disa gjera,nese nje njeri mendohet se e ka periardhjen nga ky fshat vetem e vetem se e mban ate mbiemer ateher duhet ti besojm edhe disa fakte tjera,si psh,Pandeli majko u deshka te jet bir i nje majke serbe sepse ate mbiemer mban edhe pse une personalisht dyshoj shum.
Ose Ftos nano edhe pse e mban mbiemrin e nenes shqiptre sduhet te besohet se eshte shqiptar vetem e vetem se e ka ate mbiemer por pasaporta e njeriut eshte vepra zoteri.
Ndersa saper ate se soti surroj qenka nje politikan i rryer e per kete fakt u deshka te jet udheheqes etj.
Desha te ve ne pah edhe disa gjera vet futja e zotit surroj ne politik aktiv apo zoerit (Qosiq)ne momente te caktuara eshte per dyshim si psh. Rmbuje se di kan e ka perfaqesuar zoti surroj ne rambuje dhe pse ne ate koh te mjegulluar politikisht edhe poashtu zhdukja e ti per afro 5 vite dhe poashtu riaktivizimi i tij mu ne kete mandat qeveritar kur pritet te jet nje vit i nxeht politikisht kam parasysh vlersimet e standardeve edhe fillimin e bisedimeve per statusin perfundimtar.
Poashtu edhe e ter ajo pasuri e deklaruar zyrtarisht kur dihet mirfilli se vetem me gazeten KOHA DITORE as teoritikisht as praktikisht sesht e mundur te krijohet e ter kjo pasuri me vet faktin se ne kosov ka dhjetra gazeta ditore por ka nga ato se as qiran sjan ne gjendje ta paguaj e le ma shum e nese ka disa burime tjera ndoshta.Por une dysho mos vall paguhet ky njeri nga qarqe te caktuara per interesa te caktuara sepse ky po aktivizohet ne kohera te caktuara.ju flm. per mirkuptim

GASHI75
16-12-04, 00:02
Nuk desha te futem ne debat me disa simpatizanta naiv dhe Injoranta te LDK por duhet vetem me sqarue disa njerz te ndershem ne kete forum ne lidhje me Surroin.
1.ne lidhje se ka origjine Turke- Familja e Veton Surroit ka prejardhje nga fshati Surroi i Lumes ne Shqiperi.Nese dikush udheton ose ka udhetuar ne rrugen PZ-TR pasi ta kaloni Kuksin disa km sdi sa eshte shenja e fshatit Surroi dhe mund te pyetni se kur ka radhe ne kSfamilja e Surroit ne Ks.Nese ata njerz jan turq atehere edhe Surroi eshte turk si dhe te gjithe ne qenjkemi Turq.
2.Sa i perket lidhjes me Nanon ateher ai ka lidhje sa kla edhe Rugova Thaqi apo dikush tjeter ,ka takime si me nje kryeminster te shtetit ame si cdo politikan tjeter.Ndersa sai perkete asaj se eshte baxhanak me Nanon kjo tregon inferirotetin intelektual dhe moral te Bota sot sepse Xhoan Nano ishte qik e Hasretit.
3.Sai perket Sorosit te gjithe i referohen si si ndaj nje armiku te shqiptarve nje grek,etj.Per ata qe nuk kane njohuri te majftueshme ju informoj se aieshte multimilioner amerikan me origjine Hungareze ,nje demokrat i perbetuar dhe armik i Bushit ,nje mik i shqiptarve dhe donator i madh per qeshtjen ton dhe refugjatet tane.Por faji tij eshte ai i financon mediat e lira dhe neutrale e nuk financon gazeta antikombetare e perqarse siq eshte Bota (borba) sot.
Keto ishin disa informata per ju njerz te mire te kosoves time te dashur .
Tung
pershendetje lexues te nderuar
vertet sdesha te futem ne debat per gjera jo shum efikase por desha te zberthej disa gjera,nese nje njeri mendohet se e ka periardhjen nga ky fshat vetem e vetem se e mban ate mbiemer ateher duhet ti besojm edhe disa fakte tjera,si psh,Pandeli majko u deshka te jet bir i nje majke serbe sepse ate mbiemer mban edhe pse une personalisht dyshoj shum.
Ose Ftos nano edhe pse e mban mbiemrin e nenes shqiptre sduhet te besohet se eshte shqiptar vetem e vetem se e ka ate mbiemer por pasaporta e njeriut eshte vepra zoteri.
Ndersa saper ate se soti surroj qenka nje politikan i rryer e per kete fakt u deshka te jet udheheqes etj.
Desha te ve ne pah edhe disa gjera vet futja e zotit surroj ne politik aktiv apo zoerit (Qosiq)ne momente te caktuara eshte per dyshim si psh. Rmbuje se di kan e ka perfaqesuar zoti surroj ne rambuje dhe pse ne ate koh te mjegulluar politikisht edhe poashtu zhdukja e ti per afro 5 vite dhe poashtu riaktivizimi i tij mu ne kete mandat qeveritar kur pritet te jet nje vit i nxeht politikisht kam parasysh vlersimet e standardeve edhe fillimin e bisedimeve per statusin perfundimtar.
Poashtu edhe e ter ajo pasuri e deklaruar zyrtarisht kur dihet mirfilli se vetem me gazeten KOHA DITORE as teoritikisht as praktikisht sesht e mundur te krijohet e ter kjo pasuri me vet faktin se ne kosov ka dhjetra gazeta ditore por ka nga ato se as qiran sjan ne gjendje ta paguaj e le ma shum e nese ka disa burime tjera ndoshta.Por une dysho mos vall paguhet ky njeri nga qarqe te caktuara per interesa te caktuara sepse ky po aktivizohet ne kohera te caktuara.ju flm. per mirkuptim
SEPSE koha kerkon ndryshime rrėnsore,nuk eka vetem kohen ditore por ka edhe KTV edhe nė shqipri ka gazeten qė del nė qdo ditė.
Veton surroi ėshtė shum transparentė nė deklarimin e pasurisė sepse ka edhe puntorė qė marrin paga tek ai ,dhe i menaxhon sipermarjet si nė kosovė ashtu edhe nė shqipri.
Veton surroi nė beograd nė vitet 90 serbet nė debatė e gjuajėshin edhe me mjete tė forta nė kokė por kurr su trembė po ky Veton surroi javė tha troq serbėve tė beograditė.
Cili politikan kosovarė shkoi nė beograd e ju tha serbve se ju jeni ata qė kėrkoni luftė dhe snjifni asni popull pos serbėve qė ka nė jugosllavi pra ky ishte i vetmi surroi dhe i madhi demaqi,vall mos shkoi rugova por ky shkoi kur kishe nevoj milloshi pėr nėnshkrimin e mbetjes nėn serbi.

progoni
16-12-04, 19:50
Pershendetje pr ju Gash,Toni toni e scorpion dhe shume te tjere qe shkruani me koke dhe logjik e jo me emocione dhe urrejtje.
Kesi njerz dhe keso diskutime na duhen mes nesh.Nese edhe nese nuk pajtohesh me mua shkruan ne menyre te arsyeshme dhe me kundershton .Ajo eshte FEr plej.
Ndersa ketu dis aqe shiten se jane simpatizanta te nje partie qe shitet se eshte demokratike (LDK) vjellin dhe shajne,,shkraujn si femije te shkolle fillore.
Cka mund te thuhet per njefar PROGONI qe zgjat shkronjat eeeeeeeee ooooo uuu... e askush se merr vesh cka do me thene.
Kjo eshte kur te bllokohesh dhe ske argumeta atehere duhet ti zgjasesh shkronjat dhe te shajsh se ste mbete tjeter.
Tung tung


Habib burgiba ta nguca Vetonin a.
po hajt burre se edhe ai niku
Drrrrrrrrrrrrrrmmmmmmmmmmmmmmrrrrrrrrrr Hektor
nuk te len nė lloqė.
Se ke mbetur aty me te katėrtat.


More njeri e ke humbur arsyen per te gjykuar nga ky hamam sorra ,
o zot o zot

arbeni
21-12-04, 21:51
Nuk desha te futem ne debat me disa simpatizanta naiv dhe Injoranta te LDK por duhet vetem me sqarue disa njerz te ndershem ne kete forum ne lidhje me Surroin.
1.ne lidhje se ka origjine Turke- Familja e Veton Surroit ka prejardhje nga fshati Surroi i Lumes ne Shqiperi.Nese dikush udheton ose ka udhetuar ne rrugen PZ-TR pasi ta kaloni Kuksin disa km sdi sa eshte shenja e fshatit Surroi dhe mund te pyetni se kur ka radhe ne kSfamilja e Surroit ne Ks.Nese ata njerz jan turq atehere edhe Surroi eshte turk si dhe te gjithe ne qenjkemi Turq.
2.Sa i perket lidhjes me Nanon ateher ai ka lidhje sa kla edhe Rugova Thaqi apo dikush tjeter ,ka takime si me nje kryeminster te shtetit ame si cdo politikan tjeter.Ndersa sai perkete asaj se eshte baxhanak me Nanon kjo tregon inferirotetin intelektual dhe moral te Bota sot sepse Xhoan Nano ishte qik e Hasretit.
3.Sai perket Sorosit te gjithe i referohen si si ndaj nje armiku te shqiptarve nje grek,etj.Per ata qe nuk kane njohuri te majftueshme ju informoj se aieshte multimilioner amerikan me origjine Hungareze ,nje demokrat i perbetuar dhe armik i Bushit ,nje mik i shqiptarve dhe donator i madh per qeshtjen ton dhe refugjatet tane.Por faji tij eshte ai i financon mediat e lira dhe neutrale e nuk financon gazeta antikombetare e perqarse siq eshte Bota (borba) sot.
Keto ishin disa informata per ju njerz te mire te kosoves time te dashur .
Tung
pershendetje lexues te nderuar
vertet sdesha te futem ne debat per gjera jo shum efikase por desha te zberthej disa gjera,nese nje njeri mendohet se e ka periardhjen nga ky fshat vetem e vetem se e mban ate mbiemer ateher duhet ti besojm edhe disa fakte tjera,si psh,Pandeli majko u deshka te jet bir i nje majke serbe sepse ate mbiemer mban edhe pse une personalisht dyshoj shum.
Ose Ftos nano edhe pse e mban mbiemrin e nenes shqiptre sduhet te besohet se eshte shqiptar vetem e vetem se e ka ate mbiemer por pasaporta e njeriut eshte vepra zoteri.
Ndersa saper ate se soti surroj qenka nje politikan i rryer e per kete fakt u deshka te jet udheheqes etj.
Desha te ve ne pah edhe disa gjera vet futja e zotit surroj ne politik aktiv apo zoerit (Qosiq)ne momente te caktuara eshte per dyshim si psh. Rmbuje se di kan e ka perfaqesuar zoti surroj ne rambuje dhe pse ne ate koh te mjegulluar politikisht edhe poashtu zhdukja e ti per afro 5 vite dhe poashtu riaktivizimi i tij mu ne kete mandat qeveritar kur pritet te jet nje vit i nxeht politikisht kam parasysh vlersimet e standardeve edhe fillimin e bisedimeve per statusin perfundimtar.
Poashtu edhe e ter ajo pasuri e deklaruar zyrtarisht kur dihet mirfilli se vetem me gazeten KOHA DITORE as teoritikisht as praktikisht sesht e mundur te krijohet e ter kjo pasuri me vet faktin se ne kosov ka dhjetra gazeta ditore por ka nga ato se as qiran sjan ne gjendje ta paguaj e le ma shum e nese ka disa burime tjera ndoshta.Por une dysho mos vall paguhet ky njeri nga qarqe te caktuara per interesa te caktuara sepse ky po aktivizohet ne kohera te caktuara.ju flm. per mirkuptim
SEPSE koha kerkon ndryshime rrėnsore,nuk eka vetem kohen ditore por ka edhe KTV edhe nė shqipri ka gazeten qė del nė qdo ditė.
Veton surroi ėshtė shum transparentė nė deklarimin e pasurisė sepse ka edhe puntorė qė marrin paga tek ai ,dhe i menaxhon sipermarjet si nė kosovė ashtu edhe nė shqipri.
Veton surroi nė beograd nė vitet 90 serbet nė debatė e gjuajėshin edhe me mjete tė forta nė kokė por kurr su trembė po ky Veton surroi javė tha troq serbėve tė beograditė.
Cili politikan kosovarė shkoi nė beograd e ju tha serbve se ju jeni ata qė kėrkoni luftė dhe snjifni asni popull pos serbėve qė ka nė jugosllavi pra ky ishte i vetmi surroi dhe i madhi demaqi,vall mos shkoi rugova por ky shkoi kur kishe nevoj milloshi pėr nėnshkrimin e mbetjes nėn serbi.
pershendetje zoterinj te nderuar.
desha ti elaboroj disa qeshtje ne shkrimin e siper permendur.
kur permendet zoteri rugova duhet te kemi disa gjera pera sysh psh. kombi shqiptar gjat historis ka pasur shum politikan te medhenj si psh. ISMAIL QEMALI FAN NOLI LUIGJ GURAKUQI etj etj.por diplomat kombi shqiptar historikisht nuk ka pasur deri tani i vetmi eshte RUGOVA qka e dallon politikanin nga dipllomati politikan mund te behet secili i cili i ka pergaditje te caktuar profesionale e njekohesisht duhet ti perciell ngjarjet ditore apo kohore dhe po ashtu edhe shtypin ditor politikani mund ta lexoj ate qka shkruan dhe ta kuptoj ashtu si shkruan por diplomati e kupton ne mes te 2 rreshtave kuptimin e politikes e jo ate qe shkruhet .
Ne beograd nuk shkoj vetem zoteri surroj ne vitet e89- 90 po ishin edhe i ndjeri RRAHMAN MORINA dhe klika e ti pastaj i madhi DEMAQI i yt i cili shkoj me at projektin e ballkanis duke ju then atyre qe jau duan te miren popullit shqiptar ej mos u ngutni ju me bombardime ndaj serbis se po e provojm edhe ket projekt e serbija thoshte lerini shqiptaret se edhe keta kan projekte vetem per te fituar ne koh .
pastaj edhe humanistja FLORA BROVINA fill mas lirimit te saj nga burgu shkoj ne serbi per ti vizituar te burgosurit bile bile edhe e muer ja falen edhe nje te burgosur per ta derguar ne shtepi.
te nderuar lexues ne aspektin politik eshte shum nje gjest i mir dhe human dhe per ata qe e kuptojn vetem politiken u vu ne piedestalin me te lart politik u vu ne postin per kandidate per presidente te kosoves .
por ne aspektin diplomatik ky gjest i dha botes nje mesazh te kjart se serbija eshte e demokratizuar duke ju then e shefni se nuk me ngucin mu shkijet e shifni sa te mir dhe human jan edhe ma falin nje te burgosur bile.
Qka mendoni a sishte me mir sikur zonja brovina te thoshte botes se ne serbi nuk ka siguri te mjaftushme ska siguri te levizjes sikur po thojn serbet e kosoves edhe 6 vjet pas perfundimit te luftes ne kosov ska siguri per serbet .Pastaj intervista e zoterit ALBIN KURTIT dhen gazetave te ndryshme gjat kohes se qendrimit ne burg ne serbi kur e bojkotojke perfaqesuesin e nje televizioni serb duke jau terhjek verejtjen te gjith nderkombetarve se edhe shtypi i serbis eshte demokratizu e shifni si po sillna me ta e nuk me thojn asgje pastaj edhe zoteri MAMUT BAKALLI nekohen e lufes kishte takime direkte me milloshin etj etj.
keto qeshtje nuk jan ne gjendje ti kuptojn politikanet ton te cilet kan bredhur rrugeve te botes her ne nje migros(konsum) e her ne tjetrin kur disa nga keta diplomat slenin zyre nderkombetare pa trokitur per kosoven .
andaj edhe vajtja e surrojit ne ate koh ne beograd per disa politikan se nuk jan ne gjendje te kuptojn ne mes 2 rreshtave eshte shum pozitive por zoteri mundohu edhe ti te shikosh aty se e kupton sa negative ishte shkurja e surrojit ne beograd ne ate koh sikur e atyre lart permendurve.
mirepo sa per rugoven kemi parasysh se ky kindapim kishte shum jehon negative ne qarqet nderkombetare me vet faktin se kur e pa milloshi sa negativ dhe qyqar ishte ky veprim ateher tha se e kam marr per ta mbrojtur nga UQK-ja.
me respekt zonja dhe zoteri te nderuar

neki76
23-06-05, 15:27
Honesty^uk,mire e ke valla :lol: :lol: :lol:


Te lumte :P Barbaroza

neki76
23-06-05, 15:29
A e paske fjalen per ate personin qe kur 90%e popullisese shqiptare nga te gjitha trevat e Ballkanit dhe me gjere i thane F.Nanoviqit "Ik" e ky i tha "Ok" aaaa???????Edhe kete e lexon njeriu!!!!!

GURI SYLAJ
23-06-05, 16:19
Ne nje Kulle shtrohet sofra e drekes ,dhe ne fund, i zoti shpise e bjen nje gjyveq me tamel ,ne shenj rrespekti . Hoxha tuj menu qe maza i bjen atij , por me ba pak hajgare po ibvete burrat ; he burra kujna i bjen maza ? Nje plak i menqur qe e dinte qellimin tha ; te paftyrit.
Nje djal i ri qe ishte kane ne sofer tha , valla ma i paftyre se une ketu nuk poshoh dhe e mblodhi mazen me luge.

Diskutues te nderuar , nuk keni nevoje te ziheni sepse dikush u knaq tuj hanger maze.

Me nderime Guri Sylaj

GASHI75
24-06-05, 22:53
E meriton tė jetė dhe ka aftsi politike qė Veton Surroi tė jetė presidentė i kosoves pse jo ai ka nji diplomaci dhe aftsi tė jetė nji burr shteti i madhė kėtė koha mė sė miri do e vertetoj.

MemphiSx
25-06-05, 10:39
E meriton tė jetė dhe ka aftsi politike qė Veton Surroi tė jetė presidentė i kosoves pse jo ai ka nji diplomaci dhe aftsi tė jetė nji burr shteti i madhė kėtė koha mė sė miri do e vertetoj.


Me kone pushteti serb n'Kosove,sigurisht qe ish Shef i Ekzekutivit ne Kosove,sepse familja Surroi gezojn privilegje nga regjimet serbe,njejt si babai i tij ;)

GASHI75
25-06-05, 20:42
E meriton tė jetė dhe ka aftsi politike qė Veton Surroi tė jetė presidentė i kosoves pse jo ai ka nji diplomaci dhe aftsi tė jetė nji burr shteti i madhė kėtė koha mė sė miri do e vertetoj.


Me kone pushteti serb n'Kosove,sigurisht qe ish Shef i Ekzekutivit ne Kosove,sepse familja Surroi gezojn privilegje nga regjimet serbe,njejt si babai i tij ;)

memphisx mos ta nin se shkitė e kan rugovėn se me pas vetonin kryetar skishin pas qa lypin kurr mė nė kosovė asė politikishtė por asė fizilishtė
e pėr rugovėn kurr sjav kani shkive se edin ata sa ėshtė i aftė pėr pun ai dothotė rugova.

jadore
04-03-07, 20:43
...ja vlen ..... eshte nje politikan i rryer .....

e_martumja
04-03-07, 21:01
Apsolut JO...

Kryetari i ardheshem eshte truni i Kosoves Nexhat Daci.

jadore
04-03-07, 21:08
Apsolut JO...

Kryetari i ardheshem eshte truni i Kosoves Nexhat Daci.

ani , e martumja , mos e merr me seklet se ... u tha u bo , mos te ndin tjeret qe jemi tek kjo teme se nuk ka te ndalur pastaj ....,Dacin e leme pra , se edhe ashtu keshtu si jemi katandis kush kur ka qjef tek ne behet presedent , edhe kur e doj bile ..

jane
04-03-07, 21:10
Kosoven nuk eshte me rendesi kush e drejton, por si e drejton.__________________________________________________ _________-

Nese di ta lexosh, do ta kuptosh se ēdo njeri eshte nje liber.

UniCorN
04-03-07, 21:13
Apsolut JO...

Kryetari i ardheshem eshte truni i Kosoves Nexhat Daci.

Nexhat Daci truri i Kosoves? :biggrin:


Mos me besu! :wink:

UniCorN
04-03-07, 21:16
Nexhat Daci ende nuk dihet se a ka te drejte legjitime te jete anetar i ndonje partie, sepse ende nuk eshte qartesuar publikisht se a eshte qytetar i Kosoves, apo vetem qytetar i lugines se Presheves dhe Bujanovcit, qe nenkupton qytetar legjitim i Serbise.

e_martumja
04-03-07, 21:21
Nexhat Daci ende nuk dihet se a ka te drejte legjitime te jete anetar i ndonje partie, sepse ende nuk eshte qartesuar publikisht se a eshte qytetar i Kosoves, apo vetem qytetar i lugines se Presheves dhe Bujanovcit, qe nenkupton qytetar legjitim i Serbise.Ajt pra le te behet Thaqi qe as fakulltetin se ka te kryne ahahahah

Phaaaa as mendimin spo mundet njeriu me shpreh, mos keni dert se edhe ja dy apo tri vite e kemi ende Fatmir Sejdiun :biggrin: :biggrin: :biggrin: Ndoshta nvaret nga kushtetuta !!!!:biggrin:

UniCorN
04-03-07, 21:30
Ajt pra le te behet Thaqi qe as fakulltetin se ka te kryne ahahahah
Pse bash Thaqi..hajt zgjedhe dikend tjeter!


Phaaaa as mendimin spo mundet njeriu me shpreh, mos keni dert se edhe ja dy apo tri vite e kemi ende Fatmir Sejdiun :biggrin: Ndoshta nvaret nga kushtetuta !!!!:biggrin:
Jo ti shprehu (eshte e drejte e jotja e patjetersuar), ama te thuash Daci eshte truri i Kosoves, jo qe nuk eshte e vertete por eshte deshmi qe paske sens te vecante humori! :biggrin:

prishtinasi
04-03-07, 22:39
Ai qe din me hanger me pirun....bon per president (kryetar)...keta tjerte i kisha dergu ambasador ne Uganda, Xhibuti dhe Sudan!

legenda
04-03-07, 22:55
Asgjaaaa,veq qe eshte vllau i FLAKES:wink:

edhe nuk di a ka formu parti politike
a klub te artistave,pasi " ORA " shuuuume emer ARTISTIIIIIIK:biggrin: ..:

jane
04-03-07, 23:44
Ai qe din me hanger me pirun....bon per president (kryetar)...keta tjerte i kisha dergu ambasador ne Uganda, Xhibuti dhe Sudan!Ti pasi qenke prishtinali ndoshta dine me hanger me pirun,

se ishe nis edhe ti per Sudan. (hajgare).

prishtinasi
04-03-07, 23:54
Ti pasi qenke prishtinali ndoshta dine me hanger me pirun,

se ishe nis edhe ti per Sudan. (hajgare).

Jane,
hahahah...garant ne Kartum isha tash....:tongue:!Perndryshe po me doket qe po dojme me hap tender per president...kushti i pare piruni...hahah (hajgare edhe une)
Kalo mire!

SoKoLi-i-Maleve
05-03-07, 05:57
Jane,
hahahah...garant ne Kartum isha tash....:tongue:!Perndryshe po me doket qe po dojme me hap tender per president...kushti i pare piruni...hahah (hajgare edhe une)
Kalo mire!


Duket se ka ndrrue koha,
Kushti par tani asht a din me hanger me dy luge.
( shaka)

Arb
05-03-07, 16:09
President i kujt se?

Fshatari
06-03-07, 20:37
"Kosova nė prag tė pavarėsisė, falė sakrificės sė Jasharėve, thotė Sejdiu
Nė ditėn e dytė tė “Epopesė sė UĒK-sė”, kryetari i Kosovės, Fatmir Sejdiu deklaroi se pa sakrificėn e komandantit legjendar, Adem Jashari dhe dėshmorėve tė tjerė tė ish-Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės (UĒK), Kosova nuk do tė kishte arrit nė prag tė pavarėsisė sė saj"(KosovaLive).

Guri i madh
06-03-07, 20:48
Asgjaaaa,veq qe eshte vllau i FLAKES:wink:

edhe nuk di a ka formu parti politike
a klub te artistave,pasi " ORA " shuuuume emer ARTISTIIIIIIK:biggrin: ..:vllau i flakes djali i regjaj surrojt nipi i sezaj surrojt bashkhartus i planit me milloshin per ndarjen e kosoves e shum faqe te zeza pa asnji te bardh

LOJETARI
06-03-07, 20:52
vllau i flakes djali i regjaj surrojt nipi i sezaj surrojt bashkhartus i planit me milloshin per ndarjen e kosoves e shum faqe te zeza pa asnji te bardh

O Guri po edhe na tjetėr nuk po mundohemi ,veq ta ndajmė Kosovėn prej sėrbisė , ky bile paska traditė familjare :biggrin:

jane
06-03-07, 20:53
"Kosova nė prag tė pavarėsisė, falė sakrificės sė Jasharėve, thotė Sejdiu
Nė ditėn e dytė tė “Epopesė sė UĒK-sė”, kryetari i Kosovės, Fatmir Sejdiu deklaroi se pa sakrificėn e komandantit legjendar, Adem Jashari dhe dėshmorėve tė tjerė tė ish-Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės (UĒK), Kosova nuk do tė kishte arrit nė prag tė pavarėsisė sė saj"(KosovaLive).Krytari (i ri) i Kosoves, Fatmir Sejdiu e din se e verteta nuk fshihet, ajo mund te vonohet por jo te harrohet.


__________________________________________________ _______________

Asgje nuk mbetet per boten tjeter.

jane
06-03-07, 20:57
vllau i flakes djali i regjaj surrojt nipi i sezaj surrojt bashkhartus i planit me milloshin per ndarjen e kosoves e shum faqe te zeza pa asnji te bardh
KUSH MUND TE JET I BARDHE SIPAS TEJE ?. (veq dacit & co).

__________________________________________________ ___________________________

Tre vet mund ta fshehin nje sekret, nese dy prej tyre kan vdekur.

LOJETARI
06-03-07, 20:59
KUSH MUND TE JET I BARDHE SIPAS TEJE ?. (veq dacit & co).

__________________________________________________ ___________________________

Tre vet mund ta fshehin nje sekret, nese dy prej tyre kan vdekur.


Daci dhe Agnesa hahahahahahahaahah

jane
06-03-07, 21:00
Daci dhe Agnesa hahahahahahahaahah


Epaske harruar edhe Edonen.

Guri i madh
06-03-07, 21:17
O Guri po edhe na tjetėr nuk po mundohemi ,veq ta ndajmė Kosovėn prej sėrbisė , ky bile paska traditė familjare :biggrin:


lojtar po per ndarjen e kosoves nga serbia e ka obligim gjdo shqiptar me kontribue aq sa mundet ,po ky klysh komunisti ka pune per coptimin e kosoves po mos harro kur NANOSI ne ATHIN u takue me milloshin ne vitin 1997 dhe pat than se problemi i kosoves esht qashtje e mbrendshme e serbis edhe ky klysh ka qen ne athin po jo zyrtarisht i ftuar vetem nga FATOS NANO

LOJETARI
06-03-07, 21:20
lojtar po per ndarjen e kosoves nga serbia e ka obligim gjdo shqiptar me kontribue aq sa mundet ,po ky klysh komunisti ka pune per coptimin e kosoves po mos harro kur NANOSI ne ATHIN u takue me milloshin ne vitin 1997 dhe pat than se problemi i kosoves esht qashtje e mbrendshme e serbis edhe ky klysh ka qen ne athin po jo zyrtarisht i ftuar vetem nga FATOS NANO

O Guri ndoshta mirė i ke , por kohėve tė fundit ma shumė po mė dalin tradhtarė se sa banorė , diēka m`u kanė pėrzie shifrat .S`ka qė i bie nė fije .

Guri i madh
06-03-07, 21:40
O Guri ndoshta mirė i ke , por kohėve tė fundit ma shumė po mė dalin tradhtarė se sa banorė , diēka m`u kanė pėrzie shifrat .S`ka qė i bie nė fije .kur nuk duhet te jesh pesimist po sot fatkeqsisht ne kosov ka aq liri te shtypit (genjeshtra) se kurr ma par tani jan rrit kerkesat per pozita te larta me udh,heq shtetin

ka udh,heqsa te mir po tan e din se syrroj esht i lidhur me shkinin , ket te gjith e din

Albanian eX|PerT
06-03-07, 21:44
Qka mendoni per Veton Suroin a e meriton te jet President (http://dardania.de/vb/upload/showthread.php?p=949299#post949299)

Asesi....!!!

Guri i madh
06-03-07, 21:49
Qka mendoni per Veton Suroin a e meriton te jet President (http://dardania.de/vb/upload/showthread.php?p=949299#post949299)

Asesi....!!!ev zotit shyqyr paska diqka qe na bashkon me expertinbana pak hajgare expert

Albanian eX|PerT
06-03-07, 22:04
Dikur nje i mencur kishte thene: "Mos e gjykoni te verteten sipas njerezve, porse njerezit sipas te vertetes"....!!!!

....sigurisht, nuk meriton Veton Suroi te jete President yni, mbase ai per qellime te tjera ka hyr ne politik... si u be, per dy jave, ku e hapi levizjen e tij, te premtoj miliona qe ne start? A nuk eshte kjo e pakapshme...??? Ah... e kam parasysh, se ky njeri eshte perfaqesues i shoqatave, qe "ia duan te miren" popullit shqiptare... "e kane deshmuar" nje gje te tille... :biggrin: ... duke u mundur te na e humbin identitetin tone...!!! ah... me falni, hyra rastesisht ne kete teme... kaloni "caste" te mira, te nderuar...!!! ...."politika" e personave te tille si "puna" e Soronjave, eshte shume e dyshimte... shpresojme te mos na dalin, argate te "atij e ketij" ''ZA KOSOV-o''..!!!... me falni per keto fjale, ne nje gjuhe tjeter, edhe pse ka shume prej jush qe e kuptoni:confused: ...!!!!

Guri,... i madh... flm per shakat, sepse pa shaka politika nuk shkon dot tek ne, -kete e them- mbase politika shqiptare si ne Dardani (Kosove) apo Maqedoni e Shqiperi, eshte konvertuar ne nje humor qesharak, "duke na xigilitur nder krah", ngase as per te qesh nuk eshte (pseudo) politika e tyre...!!! ah me falni... me falni, sinqerisht,... harrova, se ketu i kemi edhe keta politikanje,... sinqerisht ju kerkoj te falur...!!

ah... po po... mbase hyra rastesisht, per shpejt me duhet te dal...!!!!

albanian,

jane
06-03-07, 22:16
Dikur nje i mencur kishte thene: "Mos e gjykoni te verteten sipas njerezve, porse njerezit sipas te vertetes"....!!!!

....sigurisht, nuk meriton Veton Suroi te jete President yni, mbase ai per qellime te tjera ka hyr ne politik... si u be, per dy jave, ku e hapi levizjen e tij, te premtoj miliona qe ne start? A nuk eshte kjo e pakapshme...??? Ah... e kam parasysh, se ky njeri eshte perfaqesues i shoqatave, qe "ia duan te miren" popullit shqiptare... "e kane deshmuar" nje gje te tille... :biggrin: ... duke u mundur te na e humbin identitetin tone...!!! ah... me falni, hyra rastesisht ne kete teme... kaloni "caste" te mira, te nderuar...!!! ...."politika" e personave te tille si "puna" e Soronjave, eshte shume e dyshimte... shpresojme te mos na dalin, argate te "atij e ketij" ''ZA KOSOV-o''..!!!... me falni per keto fjale, ne nje gjuhe tjeter, edhe pse ka shume prej jush qe e kuptoni:confused: ...!!!!

Guri,... i madh... flm per shakat, sepse pa shaka politika nuk shkon dot tek ne, -kete e them- mbase politika shqiptare si ne Dardani (Kosove) apo Maqedoni e Shqiperi, eshte konvertuar ne nje humor qesharak, "duke na xigilitur nder krah", ngase as per te qesh nuk eshte (pseudo) politika e tyre...!!! ah me falni... me falni, sinqerisht,... harrova, se ketu i kemi edhe keta politikanje,... sinqerisht ju kerkoj te falur...!!

ah... po po... mbase hyra rastesisht, per shpejt me duhet te dal...!!!!

albanian,Zotri i panderuar, kur te dalesh (jasht), merre edhe ket fjalen "e embel" /za kosovo/ qe ende po te sillet neper buze, e hudhe ne WC.
BOLL MAAAA!!!!!!!!!!!.

Albanian eX|PerT
06-03-07, 22:27
Zotri i panderuar, kur te dalesh (jasht), merre edhe ket fjalen "e embel" /za kosovo/ qe ende po te sillet neper buze, e hudhe ne WC.
BOLL MAAAA!!!!!!!!!!!.
A po ma jepni kete fjale:biggrin: ???? Ju lutem, skam nevoj te me beni kete "nder", me "bukur" juve po ju rri kjo fjale... tek e fundit ajo juve u takon, eshte pjese e identitetit tuaj :rolleyes: !!!! Sidomos Soronjkave, po iu "lulezon" kjo, -qe njekohesisht- eshte sllogani i misionit te tyre....:tongue: !!!

Ihaa,aaaa, sa u ktheva prej WC-se:biggrin: ....!!!!

albanian,

jane
06-03-07, 23:02
A po ma jepni kete fjale:biggrin: ???? Ju lutem, skam nevoj te me beni kete "nder", me "bukur" juve po ju rri kjo fjale... tek e fundit ajo juve u takon, eshte pjese e identitetit tuaj :rolleyes: !!!! Sidomos Soronjkave, po iu "lulezon" kjo, -qe njekohesisht- eshte sllogani i misionit te tyre....:tongue: !!!

Ihaa,aaaa, sa u ktheva prej WC-se:biggrin: ....!!!!

albanian,


Plehra te tille qe ende lepijn si akullore barbarizma sllavo-ēetnike, qofshin te mallkuar,mallkuar e mallkuar edhe fara e tyre, mallkim gjetshi edhe ne ferr._______________________________________

Te jetosh pa e kuptuar ket jete, eshte me e rend se ta humbasish ate.(mevlana)

Albanian eX|PerT
06-03-07, 23:27
Plehra te tille qe ende lepijn si akullore barbarizma sllavo-ēetnike, qofshin te mallkuar,mallkuar e mallkuar edhe fara e tyre, mallkim gjetshi edhe ne ferr._______________________________________

Te jetosh pa e kuptuar ket jete, eshte me e rend se ta humbasish ate.(mevlana)
...eja diskutojme tek Bota shpirterore, sepse edhe une jam nen hijen e fjales se Meulanes, ne kete ceshtje...!!!!

...po c'fare lidhje ka kjo me Sorroin?...

Guri i madh
06-03-07, 23:49
Plehra te tille qe ende lepijn si akullore barbarizma sllavo-ēetnike, qofshin te mallkuar,mallkuar e mallkuar edhe fara e tyre, mallkim gjetshi edhe ne ferr._______________________________________

Te jetosh pa e kuptuar ket jete, eshte me e rend se ta humbasish ate.(mevlana)na falni nuk e kena dit se ju jeni profesor i gjuhes e letersis ka qendashur tek nen forumi i prezentimeve te prezentohni dhe atje keni pas mundsi me na tregue se qfar profesoni kini apo ma mir me than shkallen e intelektualitetit tuaj at,her kishim pas kujdes ne shkrimet tona

jadore
06-03-07, 23:52
vllau i flakes djali i regjaj surrojt nipi i sezaj surrojt bashkhartus i planit me milloshin per ndarjen e kosoves e shum faqe te zeza pa asnji te bardh
(qe mos te keqkuptohem me Gurin , i tregoj qe postimin e tij e marr si shembull te komunikoj me Albanien /expert..flm per mirkuptim Guri )


...Albaner/ expert tash u binda qe vertet qenke 19vjet e 3 muaj nga mosha , diku nga vitet kur Surroi duhet te kete dalur ne sken me miljonat e tij ,duhet ti kesh pasur perafersisht 14-15 vjet , ja tradita , trungu familjar qe e permend Guri e ne fakte ashtu shkon, trungu gjenealogjik politik (familjar) tek Surrojt sa me kujtohet ...(ishte pak hajgare , lejohen dhe te kjo teme hajgaret apo ...!! tekefundit mund ta quajme politik moderne ..)
... megjithate them qe kosoves i duhen njerzit e afte qe e njohin mire shume mire artin e politikes , (koha eshte e kushtushme , nuk lejohen eksprimete dhe praksa te karrjeres ne kurriz te nje teritori dhe te nje kombi ..)
...ende pyes ka Kosova potencial politik ??? , ( vertet u mundova ti numroj , veshtire qe mu kujtua nje ....)

Albanian eX|PerT
07-03-07, 00:00
(qe mos te keqkuptohem me Gurin , i tregoj qe postimin e tij e marr si shembull te komunikoj me Albanien /expert..flm per mirkuptim Guri )


...Albaner/ expert tash u binda qe vertet qenke 19vjet e 3 muaj nga mosha , diku nga vitet kur Surroi duhet te kete dalur ne sken me miljonat e tij ,duhet ti kesh pasur perafersisht 14-15 vjet , ja tradita , trungu familjar qe e permend Guri e ne fakte ashtu shkon, trungu gjenealogjik politik (familjar) tek Surrojt sa me kujtohet ...(ishte pak hajgare , lejohen dhe te kjo teme hajgaret apo ...!! tekefundit mund ta quajme politik moderne ..)
... megjithate them qe kosoves i duhen njerzit e afte qe e njohin mire shume mire artin e politikes , (koha eshte e kushtushme , nuk lejohen eksprimete dhe praksa te karrjeres ne kurriz te nje teritori dhe te nje kombi ..)
...ende pyes ka Kosova potencial politik ??? , ( vertet u mundova ti numroj , veshtire qe mu kujtua nje ....)
...me vjen mire, qe nuk mungojne personat qe me besojne (per moshen time), porse ky "besim" (parcial), zhvleresohet perderisa nuk arrihet prej bindjes se sigurise se infos, kur mirret nga transmetuesi i sakte e i denje,... pa krahasime te datave!!!!

...e potencova edhe une... se politika shqiptare, mbentet e injoruar nese kur flasim per te, nuk i shoqerijme diskutimet me shaka, e duke zgjatur interesin e hahahahaha-jave te pakufishme qe i meritojne keta poltikane....!!!

....nuk e di pse akoma ekzistojne njerez qe mundohen t'i numrojne potencialet politike... perderisa ato jane HIDDEN per popullin tone... ngase ne vend te tyre "lulezojne" keta "xhevahiret" qe po na shesin "teori" te politikes...!!!

albanian...

ps. kerkoj falje per mosperqendrimin ne teme...!!!

jane
07-03-07, 21:47
...eja diskutojme tek Bota shpirterore, sepse edhe une jam nen hijen e fjales se Meulanes, ne kete ceshtje...!!!!

...po c'fare lidhje ka kjo me Sorroin?...


Sukses shume i madh, per mua, eshte nese kam arritur te ndikoje ne "dekorin" e mendimeve tua me sllavizma.

Ne mendimin qe tend, qe shpreh per Surroin, mund te ndikoj vetem ai, i cili ju frymezon me urrejtje ndershqiptare.

Une mbroje (mundohem) drejtesine e jo partine, edhe Surroi, Thaqi,Haradinaj,Pacolli,Sejdiu,... i "kape" drejtesia (sipas meje), e sidomos ata qe shkelqejn (te gjalle) jane Demaqi, Qosja,Albini...

jadore
07-03-07, 21:55
...me vjen mire, qe nuk mungojne personat qe me besojne (per moshen time), porse ky "besim" (parcial), zhvleresohet perderisa nuk arrihet prej bindjes se sigurise se infos, kur mirret nga transmetuesi i sakte e i denje,... pa krahasime te datave!!!!

...e potencova edhe une... se politika shqiptare, mbentet e injoruar nese kur flasim per te, nuk i shoqerijme diskutimet me shaka, e duke zgjatur interesin e hahahahaha-jave te pakufishme qe i meritojne keta poltikane....!!!

....nuk e di pse akoma ekzistojne njerez qe mundohen t'i numrojne potencialet politike... perderisa ato jane HIDDEN per popullin tone... ngase ne vend te tyre "lulezojne" keta "xhevahiret" qe po na shesin "teori" te politikes...!!!

albanian...

ps. kerkoj falje per mosperqendrimin ne teme...!!!

.. e prisja , nuk kish si ndodhete ndryshe ,nje pergjigje te artit te tille ( se do zhgenjehesha pastaj , nga Albanian ..)
megjithese fjalen Hidden , nuk e kuptova , prap them qe Kosova de fakto nuk ka njerze qe numerojne potencialet politike (kritike, analitike etj ) Kosova ka vetem dy taborre "idhuj" dhe admirues idhujsh politik (fatkeqesisht ).. qka ne konteks e gjithe kjo eufori admirimesh te pa kontrollta stagnon punen te behet perzgjidhja e nje personi te formesuar per politiken tek Ne (mos te flasim per President..)..
p,s,
..kjo eshte e mira e debateve , komunikojme mesojme edhe nese shume here dalim nga tema ....
...Hidden , kupton ..???
respekt nga J'ador

Albanian eX|PerT
07-03-07, 22:07
Sukses shume i madh, per mua, eshte nese kam arritur te ndikoje ne "dekorin" e mendimeve tua me sllavizma.

Ne mendimin qe tend, qe shpreh per Surroin, mund te ndikoj vetem ai, i cili ju frymezon me urrejtje ndershqiptare.

Une mbroje (mundohem) drejtesine e jo partine, edhe Surroi, Thaqi,Haradinaj,Pacolli,Sejdiu,... i "kape" drejtesia (sipas meje), e sidomos ata qe shkelqejn (te gjalle) jane Demaqi, Qosja,Albini...
...Ni ho maa!!! Me fal, harrova se nuk kupton kinezisht :biggrin:!!!

...."Te mesojme, te praktikojme, te therrasim e te durojme, kjo eshte motoja jone..."

E sa i perket atyre emrave qe paske permendur,... nuk i njoh:tongue: ...!!!

Hyra per shpejt, e qe ashtu me duhet te dal...!!!!:eek:

...ju le, duke shpresuar do te kuptoni misionin hebreik te Soroit...!!!...

....jemi te paster nga akuzat qe po beni... kete e dijne te gjithe...!!!

albanian, :cool:

Albanian eX|PerT
07-03-07, 22:16
.. e prisja , nuk kish si ndodhete ndryshe ,nje pergjigje te artit te tille ( se do zhgenjehesha pastaj , nga Albanian ..)
megjithese fjalen Hidden , nuk e kuptova , prap them qe Kosova de fakto nuk ka njerze qe numerojne potencialet politike (kritike, analitike etj ) Kosova ka vetem dy taborre "idhuj" dhe admirues idhujsh politik (fatkeqesisht ).. qka ne konteks e gjithe kjo eufori admirimesh te pa kontrollta stagnon punen te behet perzgjidhja e nje personi te formesuar per politiken tek Ne (mos te flasim per President..)..
p,s,
..kjo eshte e mira e debateve , komunikojme mesojme edhe nese shume here dalim nga tema ....
...Hidden , kupton ..???
respekt nga J'ador


...:smile:

E nderuara, J'Ador....!!! Kur njerezit pa moral, nuk kane 'folder' per te fshehur turpet qe mbajne ne 'hardiskun' e tyre, ne kompjuterin familjar... ata i bejne Hidden (te padukshme) 'filet',...!!! (Tani krahasoje kete me ate qe kam thene, dhe nxjerre esencen e fjales sime)

...vecse nje dallim ka,... se potenciali yne,... i cili eshte HIDDEN, per arsye te cenzurave te ketyre qe jane PUBLIC,... ka deshire te hiqet nga ky ''epitet'', ndersa piselleqet e rrugaqeve, skane mundesi as te urrejne 'vendbanimin' e tyre...!!!

rrespekte per ju

albanian,

jane
08-03-07, 12:28
na falni nuk e kena dit se ju jeni profesor i gjuhes e letersis ka qendashur tek nen forumi i prezentimeve te prezentohni dhe atje keni pas mundsi me na tregue se qfar profesoni kini apo ma mir me than shkallen e intelektualitetit tuaj at,her kishim pas kujdes ne shkrimet tona


per te kuptuar "kujdesin ne shkrime" apo demin qe i behet kombit nga perdorimi i sllavizmave, mjafton te kemi kulture kombetare.


__________________________________________

Deti nuk ndotet se e ka prekur qeni me buze.

jane
08-03-07, 12:44
...Ni ho maa!!! Me fal, harrova se nuk kupton kinezisht :biggrin:!!!

...."Te mesojme, te praktikojme, te therrasim e te durojme, kjo eshte motoja jone..."

E sa i perket atyre emrave qe paske permendur,... nuk i njoh:tongue: ...!!!

Hyra per shpejt, e qe ashtu me duhet te dal...!!!!:eek:

...ju le, duke shpresuar do te kuptoni misionin hebreik te Soroit...!!!...

....jemi te paster nga akuzat qe po beni... kete e dijne te gjithe...!!!

albanian, :cool:


ps. edhe une krkoj falje per dalje nga tema, edhe pse nuk jam zedhene... Surroit.

Moto e jone nuk eshte te mesojm e ..., por eshte shume e theksuar motoja e thirrjes (per ndihme) dhe durimit.

Emrat e ...., eshte me mire te mos i njofesh se sa t'i njofesh gabim.


____________________________________

Me njerzit jetoni ne ate menyre qe kur te vdisni, edhe armiqt te qajne per ju.

Albanian eX|PerT
08-03-07, 12:56
ps. edhe une krkoj falje per dalje nga tema, edhe pse nuk jam zedhene... Surroit.

Moto e jone nuk eshte te mesojm e ..., por eshte shume e theksuar motoja e thirrjes (per ndihme) dhe durimit.

Emrat e ...., eshte me mire te mos i njofesh se sa t'i njofesh gabim.


____________________________________

Me njerzit jetoni ne ate menyre qe kur te vdisni, edhe armiqt te qajne per ju.
E kam parasysh se nuk e ke kuptuar bukurijen e asaj fjale...!! Shpresoj qe jador e ka kuptuar...!!! Porse ne bamiresi per ju i nderuar 'jane', do ua sqaroj cdo te thote ky sllogan i jetes sime: "Te mesojme, te praktikojme, te therrasim e te durojme (kjo eshte motoja jone)"...!!!

...per ilustrim,... qe te jete me i kapshem :wink: po elaborojme me rastin e Sorroit...!!!

...me eshte bere e ditur nga shume transmetues se ai, eshte perfaqesues i levizjeve cioniste.. (te mesojme)... duhet t'a kem parasysh kete ne jeten time (te praktikojme), gjithashtu duhet te ua tregoj edhe te tjereve (te therrasim), porse duhet ta kem parasysh se do te sulmohem nga ushtaret e tij (te durojme)...!!! E sheh,... keto jane te lidhur...!!!

....jador, a ishte interesante kjo:biggrin: ...????

ps. jane...!!! ... jeto ne kete jete nen urdherat e Allahut, Krijuesi tone, qe te jesh bamires e i sinqert.... qe neser kur te vdesesh, te tjeret te luten per ty... qe Allahu te te kaploje me meshiren e Tij te pakufshime...!!!

arton121
08-03-07, 15:20
ska shanc me u be ky president pasi te qenurit argat i serbis e ka trashigim nga i pari

Guri i madh
08-03-07, 17:32
per te kuptuar "kujdesin ne shkrime" apo demin qe i behet kombit nga perdorimi i sllavizmave, mjafton te kemi kulture kombetare.


__________________________________________

Deti nuk ndotet se e ka prekur qeni me buze.mir e kie po ky shkrimi i im ishte per me i dal ne ndihm expertit se ne nji tem tjeter kam marr kritika prej tij per drejtshkrim e tani nashta e ka marr vesh e di se ishte fjal makedono bugarqe ZA KOSOVO qe e kishte shkrue experti


ju pershendes

Albanian eX|PerT
08-03-07, 17:40
mir e kie po ky shkrimi i im ishte per me i dal ne ndihm expertit se ne nji tem tjeter kam marr kritika prej tij per drejtshkrim e tani nashta e ka marr vesh e di se ishte fjal makedono bugarqe ZA KOSOVO qe e kishte shkrue experti


ju pershendes
....ah...!!! Ajo fjala bullgare-maqedonase, eshte futer ne thonjeza, e nese i keni mbajtur leksionet e gjuhes shqipe, mund te keni pasur mundesine per te perceptuar se kur permenden fjalet e huaja duhet iluzuar me ato thonjeza,...!!!

...porse, ajo fjale, ishte nje photo, e cila e perthakon misionin e Sorroit...!!!

albanian,

jane
08-03-07, 19:00
[quote=Albanian eX|PerT]E kam parasysh se nuk e ke kuptuar bukurijen e asaj fjale...!! Shpresoj qe jador e ka kuptuar...!!! Porse ne bamiresi per ju i nderuar 'jane', do ua sqaroj cdo te thote ky sllogan i jetes sime: "Te mesojme, te praktikojme, te therrasim e te durojme (kjo eshte motoja jone)"...!!!

...per ilustrim,... qe te jete me i kapshem :wink: po elaborojme me rastin e Sorroit...!!!

...me eshte bere e ditur nga shume transmetues se ai, eshte perfaqesues i levizjeve cioniste.. (te mesojme)... duhet t'a kem parasysh kete ne jeten time (te praktikojme), gjithashtu duhet te ua tregoj edhe te tjereve (te therrasim), porse duhet ta kem parasysh se do te sulmohem nga ushtaret e tij (te durojme)...!!! E sheh,... keto jane te lidhur...!!!

....jador, a ishte interesante kjo:biggrin: ...???

Per te larguar urrejtjen, frigen,... apo gjendjen e mjere, ne te cilen keni rene, duhet qe gjerat qe ju mundojn ti shprehni hapur dhe drejt.
psh. te tregoni nga cilat burime ose transmetues, keni mesuar se ne Kosove paska parti cioniste ose perfaqsues cionist ?, a keni tentuar te vertetoni informaten e marr nge keta " shume transmetues"?,(te mesojne). Si arriten te te bindin te kesh paraeysh ne jeten tende ?,(te praktikojme), kjo tregon se ti nuk jeton jeten tende.
Je bere edhe zedhenes i ketyre "shume transmetuesve"(te therrasim), per te arrit te banaliteti naiv "porse duhet ta kem parasysh se do te sulmohem nga ushtaret e tij (te durojm)...!!!", cilet ushtare?!!. Ne natyrėn time, gazi nuk eshte kryefjale por e kam veshtir te permbahem kur lexoj per ushtrine e surroit.(ps. prap s'e kuptova po nejse).

__________________________________________________ __

Dy tipe njerzish jane gjithmone te uritur,ai qe kerkon dituri dhe ai qe kerkon pasuri.

Albanian eX|PerT
08-03-07, 19:38
Per te larguar urrejtjen, frigen,... apo gjendjen e mjere, ne te cilen keni rene, duhet qe gjerat qe ju mundojn ti shprehni hapur dhe drejt.
psh. te tregoni nga cilat burime ose transmetues, keni mesuar se ne Kosove paska parti cioniste ose perfaqsues cionist ?, a keni tentuar te vertetoni informaten e marr nge keta " shume transmetues"?,(te mesojne). Si arriten te te bindin te kesh paraeysh ne jeten tende ?,(te praktikojme), kjo tregon se ti nuk jeton jeten tende.
Je bere edhe zedhenes i ketyre "shume transmetuesve"(te therrasim), per te arrit te banaliteti naiv "porse duhet ta kem parasysh se do te sulmohem nga ushtaret e tij (te durojm)...!!!", cilet ushtare?!!. Ne natyrėn time, gazi nuk eshte kryefjale por e kam veshtir te permbahem kur lexoj per ushtrine e surroit.(ps. prap s'e kuptova po nejse).

__________________________________________________ __

Dy tipe njerzish jane gjithmone te uritur,ai qe kerkon dituri dhe ai qe kerkon pasuri.

...ah sa bukuri... ate thenien ne fund qe e paske permendur,... e transmeton Enes Iben Maliku, duke treguar se e ka ndegjuar te Derguari e Allahut, Muhamedin a.s., te thote: “Dy lloje tė njerėzve nuk ngopen kurrė; kėrkuesi i diturisė dhe kėrkuesi i pasurisė.”..kete hadith e ka shenuar Imam Hakimi dhe Dhehebiu si te sakte ne zingjirin e transmetimit...!!!

...tash t'i kthehemi bisedes tone...!!!

...sa i perket transmetuesve, qe tregojne (dhe argumentojne) me prova, se Soroi eshte argat i cionisteve!!!... c'te them?.... shume me dhimbsen ata... prandaj edhe nuk po ua permendi emrat... le te mbesin keshtu "hidden", sepse nese u hiqet ky "epitet" do t'i versulen tifozet e Soroit, sikurse versulja e te uriturit, ku shpejton tek pjata per ushqim...!!!

..."mesoje te verteten, dhe kumtoja te tjereve ate..." thoshte nje i mencur (te mesojme, te therrasim)... ndersa nje tjeter kishte thene: "...ska vlere fjala jote perderisa nuk e prakton" (te praktikojme),... e nje dijetare tjeter e kishte permbledhur duke thene: "...e verteta, do te kete armiqt e saj, deri sa te triumfoje... prandaj ne kete rrugetim, beni durim" (te durojme)...!!! Ja pse mbaj kete sllogan ne jeten time...!!!

...pra po them.... le te mbesin hidden ("te padukshem") keta, qe e kane demaskuar Soroin,... sikurse qe eshte hidden ("i padukshem") burimi i milionave per Kosoven, prej Sorroit...!!!...nje gje e kam parasysh, se i ati i tij, ska pas mundesi ti kete lene kaq "pasuri" te birit,...!!!... e qe te kete nje bir kaq te sinqerte qe "gjithe pasurine" te ja jep Kosoves...!!!

A mos valle, keto "miliona" i mori ne Kongo apo ne Kalkute...!!!???

albanian,...

jane
08-03-07, 20:06
...ah sa bukuri... ate thenien ne fund qe e paske permendur,... e transmeton Enes Iben Maliku, duke treguar se e ka ndegjuar te Derguari e Allahut, Muhamedin a.s., te thote: “Dy lloje tė njerėzve nuk ngopen kurrė; kėrkuesi i diturisė dhe kėrkuesi i pasurisė.”..kete hadith e ka shenuar Imam Hakimi dhe Dhehebiu si te sakte ne zingjirin e transmetimit...!!!

...tash t'i kthehemi bisedes tone...!!!

...sa i perket transmetuesve, qe tregojne (dhe argumentojne) me prova, se Soroi eshte argat i cionisteve!!!... c'te them?.... shume me dhimbsen ata... prandaj edhe nuk po ua permendi emrat... le te mbesin keshtu "hidden", sepse nese u hiqet ky "epitet" do t'i versulen tifozet e Soroit, sikurse versulja e te uriturit, ku shpejton tek pjata per ushqim...!!!

..."mesoje te verteten, dhe kumtoja te tjereve ate..." thoshte nje i mencur (te mesojme, te therrasim)... ndersa nje tjeter kishte thene: "...ska vlere fjala jote perderisa nuk e prakton" (te praktikojme),... e nje dijetare tjeter e kishte permbledhur duke thene: "...e verteta, do te kete armiqt e saj, deri sa te triumfoje... prandaj ne kete rrugetim, beni durim" (te durojme)...!!! Ja pse mbaj kete sllogan ne jeten time...!!!

...pra po them.... le te mbesin hidden ("te padukshem") keta, qe e kane demaskuar Soroin,... sikurse qe eshte hidden ("i padukshem") burimi i milionave per Kosoven, prej Sorroit...!!!...nje gje e kam parasysh, se i ati i tij, ska pas mundesi ti kete lene kaq "pasuri" te birit,...!!!... e qe te kete nje bir kaq te sinqerte qe "gjithe pasurine" te ja jep Kosoves...!!!

A mos valle, keto "miliona" i mori ne Kongo apo ne Kalkute...!!!???

albanian,...


Hypoteza e pa vertetuar (argumentuar) anon nga "fantazia" per qellime te caktuara.

Ne kosoven e pas vitit '90, kemi disa (shume) milioner te pa verifikuar, gati te gjithe mund te jene te dyshimte, por kjo nuk eshte fakte per etiketime personale apo familjare, te gjithe e dijm kush e vrau R. Surroin (i ndjere).

Mbeshtetja ne fakte quhet drejtesi.

______________________________________________-

Jepma o zot piken mbeshtetese te lozit, ta rrotulloj boten.

Albanian eX|PerT
08-03-07, 20:21
Hypoteza e pa vertetuar (argumentuar) anon nga "fantazia" per qellime te caktuara.

Ne kosoven e pas vitit '90, kemi disa (shume) milioner te pa verifikuar, gati te gjithe mund te jene te dyshimte, por kjo nuk eshte fakte per etiketime personale apo familjare, te gjithe e dijm kush e vrau R. Surroin (i ndjere).

Mbeshtetja ne fakte quhet drejtesi.

______________________________________________-

Jepma o zot piken mbeshtetese te lozit, ta rrotulloj boten.
...ka shume te paverifikuar... e te dyshimte, porse keta si "stratege" kane bere sa sinjale, me "drita te medha" per t'i humbur vemendjen shikimit, qe sadopak te "terrohen syt" per momentin...e mos te shihet realiteti, apo dert "te vetem te kemi" kthimin e te "pamurit", !!! ...ndersa Soroi, doli me milionat e tij... pa perdorur fare strategji, te pakten te kishte bere nje zhurme shurdhuese parakohe, ne menyre qe te influencoje tek masa, se ka qene dikur, qe eshte dikund, e qe deshiron te jete dicka..!!!

...ati i tij i ndjere, per mua eshte i panjohur... kam lexuar ca vepra te tij, porse prap nuk e njoh... prandaj nuk flas per te...!!!

...ceshjen e Soroit, nuk e lidhi me gjenealogjine e tij, porse me aktualitetin e njohur,... per misionin e tij..!!!

albanian,

jane
08-03-07, 21:11
...ka shume te paverifikuar... e te dyshimte, porse keta si "stratege" kane bere sa sinjale, me "drita te medha" per t'i humbur vemendjen shikimit, qe sadopak te "terrohen syt" per momentin...e mos te shihet realiteti, apo dert "te vetem te kemi" kthimin e te "pamurit", !!! ...ndersa,


Para se te pranojm kritika nga anetaret e shumet e te nderuar te kesaj faqeje, per monotoni monologjesh apo dialogjesh, te pershendes me nje nate te mire.


_______________________________________________

Nese di ta lexosh do ta kuptosh se ēdo njeri eshte nje liber.

arton121
08-03-07, 21:12
kuku kur lexoj ketu postimet...sdi nga njera ane gezohem qe shume shqiptare tash din cfar eshte kompjuteri por ne anen tjeter kur disa ktu ja futin e shkrujn pa dit sen kjo nuk me pelqe hiq, po nejse...ngoni cka po ju them:baba i suroit u kan ambasador i jugosllavis ne spanje, atje ka kryer per jugosllavin edhe pune tjera jo vetem ate te ambasadorit...pershembull ka biseduar me grupin ETA si perfaqsues i serbis per shitjen e nje sasie te madhi armatimi ketij grupi nga ana e seris....perket ja kan hjek flamen spanjollt....rruges se te atit i ka shkue edhe vetoni.....per lidhjet e tij te ngushta me sigurimin serb kan folur edeh vet serbet, pra mos thoni qe po ja ngjes kto sene veq qe nuk e du si politikan a ku ta dij une...

ajt me tmira

Albanian eX|PerT
09-03-07, 13:39
Para se te pranojm kritika nga anetaret e shumet e te nderuar te kesaj faqeje, per monotoni monologjesh apo dialogjesh, te pershendes me nje nate te mire.


_______________________________________________

Nese di ta lexosh do ta kuptosh se ēdo njeri eshte nje liber.
Gjithashtu...........!!!!:smile: Gjithe te mirat....!!!

albanian,