PDA

View Full Version : Ministri Britanuk Per Evrop e Kritikon I.Rugoven ashper!!!!!


fadil
21-04-04, 18:56
Ministri Brotanik per evrop McShane gjate vizites qe i beri nje kishe te djegur ne Kosoves me date 20/04/2004 e Kritikoi ashper Presidentin e Kosoves Ibrahim Rugova nga i cili kerkoi qe te shkoj ta vizitoj ate kishe dhe te perkulet ne gjunje dhe te kerkoj falje per ate qe ka bere!
Me date 21/04/2004 Ministri Brotanik per evrop McShane shkoi dhe e mori Ibrahim Rugoven per dore si ndonje femije te klasit te pare dhe e dergoi tek ajo kishe per ta vizituar!?

Per qka Ministri Brotanik per evrop McShane Kerkoi nga Rugova qe te kerkoi falje per ate qe ndodhi me 17 dhe 18 marse te vitit 2004?
a eshte kjo nje deshmi se Ibrahim Rugova me veprimet e tije i ngjane me shume nje femiju se nje Politikani qe fatkeqsishte eshte president i Kosoves?
dhe a eshte nje Argument se Bashksia nderkombtare per trazirat e marsit eshte ka e fajson Lidhjen Demokratike te Kosoves?
pasi qe me 17 marse 2004 LDK-ja kishte organizuar nje proteste ne Prishtin te cilet protestues pas pak qasteve u shendrruan ne protestues te dhunshem duke u konfrontuar me KFOR-in,POLICIn dhe duke djegur dhe shkatrruar Automjete te Policis,Kisha dhe objekte te ndryshme?

pergjigjja eshte shum e kjart ?
kete pergjigjje e dha Ministri Brotanik per evrop McShane?
Kur ky i fundit nga Rugova kerkoi qe te kerkoi falje per ate qe ka bere?

Dilaver
21-04-04, 20:30
Pse bre zotėri polic po dezinformon se nuk po du me tė thane si po e kerkon shul shqip pse po rrėn.

Po kush u burgos pas trazirave dhe kush mban pergjegjėsinė per trazirat e per kishat e djegura?

Ja disa deshmi e jo rrėna zotėri policajc:

Nga zyrtaret e larte te PDK-se eshte arrestuar Shukri Buja, nje nga ish Komandantet e UCK-se te Zones se Nerodimes, si dhe anetar i Keshillit te Pergjithshem te PDK-se. Nga rradhet e AAK-se eshte arrestuar Kryetari i Deges se Aleances se Rinise se Kosoves per Viti, Visar Demiri. Nderkaq nga LPK-ja eshte arrestuar Kryetari i Deges se kesaj partie ne Kaqanik, Metush Zenuni.
Pastaj:
Arrestohet kryetari i SHVLUĒK-sė pėr Dukagjin Abdyl Mushkolajsi dhe anėtar i kryesis sė LPK-sėDeēan, 10 prill (Kosovapress) Time: 14 : 29

Tė shtunėn rreth orės 12.00 njėsi tė KFOR-it dhe tė policisė tė maskuar kanė ndėrhyrė nė lokalin “Klanetiks”nė Deēan, me ē’rast klientėt i kanė mbėshtetur pėr muri, ndėrsa kryetarin e Shoqatės sė Veteranėve tė Luftės, Abdyl Mushkolajn e kanė prangosur dhe e kanė dėrguar diku nė drejtim tė Pejės, tha pėr Kosovapress Rasim Selmanaj, editor i revistės “Fokus,” i pranishėm nė momentin e arrestimit.

Etjer e tjer dhe asnji nga radhėt e LDK-sė nuk ėshtė arrestuar sepse ata janė njerėz tė kuptueshėm dhe nuk ja dojnė tė keqen ketij vendi edhe pse nė protesta ka pas shum mė shum protestues anėtarė tė LDK-sė.

Menjiherė me tu kthyer nga vizita Thaqi pa prit mire me dhėnė vlersime kush deklaroi se ata tė cilėt kallėn kisha dhe shtepi serbe janė kriminel, e keta ishin Shukri Buja, etjerė.

Ajo qe ju keni shkruar ndoshta ėshtė e vertetė por a e din ti se njė prind i cili ka shum femij e ndonjeni prej femijėve ka devijuar nga rruga, merret me hajni, krime, poshtėrsi e faqe tė zeza, tė gjitha ato budallakhane e poshtėrsi i paguan prindi dhe familja per atė rrebel, prandaj edhe presidenti Dr Ibrahim Rugova patjetėr se qortohet per skandalin qe kanė bėrė keta rrebelė tė permendur.

Edhe njė, zotėri Thaqi ka kerkuar me kėmbėngulje qe tė ju kerkoj falje shkieve per trazirat qe u bėnė nė Kosovė, pa i thėnė askush, e keta ndoshta kerkojnė prej Presidentit njė gjė tė tillė por pak si nė "G"

Cool_Boy
22-04-04, 11:32
Fadil po i merrrni disa informata shume shume te pa verteta....Nuk po e di se kush po ti jep ketu informata bre njeri??

Ti po e jepshe Kryetarin e shtetit per asgje hejjj mendo me mire shokit ok se kush nuk po te merr lakmi se ketu jeni tuj fol per shetet kur tja zini emrin Rugoves por edhe nese ja nxini emrin Dacit e Rexhepit ok..

Une besoj se te gjith jan mesu se per qfare qellimi po shkruni por nejse se cili per vete.

fadil
22-04-04, 18:59
Pershendetje:
kam qen i vetedijshem ende pa e shkruar dhe postuar shkrimin tim se ky shkrim nuk do ti pelqej njerzve si daliveri,Col_boy dhe bashkemendimtarve te tyre?
mirpo kjo nuk eshte diqka shqetsuese per mua dhe per lexuesit e kesaj faqeje?!
une nuk kam shkruar asgje perpos asaj qe ka qen e vertet qe eshte pare ne te gjitha stacionet televizive vendese dhe nderkombtare ?
kjo eshte ajo qe ka thene Ministri Britanik per evrop McShane ?
dhe kete e kan ndegjuar te gjithe ata qe i percjellin emisionet e lajmeve ne Kosoves dhe e lexojn shtypin ditor !

Prandaj Daliveri dhe bashkmendimtaret e tyre ne pamundesi te gjejne pergjigjje per kete ata fillojn te shkruajn diqka qe ska kurfar kuptimi per titullin e temes qe eshte qelur ketu?

Shukri Buja ish.Komandant i Zones Operative te Nerodimes tashte antar i kryesis se PDK-se eshte arrrestuar nga KFOR-i Finlandez eshte mbajtur tri dite jshte gjdo norme demokratike dhe eshte liruar pa u marre as ne pyetje nga askushe?

Cool_Boy
23-04-04, 11:03
fadil nese une dhe Dilaver-i jemi gabim ne dy tu kjemi poltikantat me te mire ketu se ti po kesh Shtetin e na po e mbrojm Shtetin ok...Besoj se edhe tjetret ta kan kuptu por nuk po japin mendimit e tyre ketu se njer njeriiq e e kesh shtetin e vete aje njeri askund ne bote nuk ka vend....

Barbaroza
23-04-04, 13:05
Fadil,vertete e keni tepruar me shtremberim emrash.Te lutem te jesh me i arsyeshem kur te shkruash.S'te ka mbetur te ua ndryshosh emrat njerezve qe ua kane lene nenat dhe baballaret e tyre.Boll ma!!!!

fadil
23-04-04, 14:38
Pershendetje:
brabraza sinqersht nuk te kam kuptuar se qka ke dashur te thuash me shkrimin tende eshte i pakjarte?

kurse ti Coll_boy nese mendon ta identifikosh shtetin me njeri te paafte siq eshte Rugova ateher ky eshte vetem nje mendim i yti i cili ska asgje te perbashket me realitetin?

Nese ti mendon ta identifikosh shtetin me nje individ kjo eshte fatkeqsi?

Une me shkrimet e mija jam munduar ta mbroj shtetin nga individet (POLITIKAN TE PAAFTE)

Barbaroza
23-04-04, 14:43
Pershendetje:
brabraza sinqersht nuk te kam kuptuar se qka ke dashur te thuash me shkrimin tende eshte i pakjarte?

kurse ti Coll_boy nese mendon ta identifikosh shtetin me njeri te paafte siq eshte Rugova ateher ky eshte vetem nje mendim i yti i cili ska asgje te perbashket me realitetin?

Nese ti mendon ta identifikosh shtetin me nje individ kjo eshte fatkeqsi?

Une me shkrimet e mija jam munduar ta mbroj shtetin nga individet (POLITIKAN TE PAAFTE)

Perkundrazi,Fadil.Mendoj se e shkruaj dhe e flas shume bukur gjuhen shqipe,por kjo ndoshta mund te jete shume e paqarte per ty,ashtu siq je ti i paqarte me shkrimet tua per neve.Shume mire e ke kuptuar cfare kam dashur te them,por kjo le te jete ne ndergjegjen tuaj!

fadil
23-04-04, 20:03
pershendetje:
pajtohem me ty barbaroza kur thua se ti e shkruan dhe flet gjuhen shqipe mir!
por kjo nuk mjafton te inkuadrohesh ne nje forum siq eshte KY?

pasi qe une ne shkrimet e ija nuk ja kam ndryshuar emrin askujt por kjo sigurishte ka qen mosaftesia e juaj ta lexoni ate se qka kam shkruar une dhe pasataj tu kan ngatrruar fjalit !

pra barbarza per te qen e kompletuar ne kete forum duhet ta njohesh gjuhen shqipe si ne shkrim ashtu edhe ne lexim gjithashtu duhet te dijesh se qka shkruan dhe a i pergjigjet temes shkrimi yt qe e poston ne kete teme!

illyria
24-04-04, 10:34
Fadil,a prap ti me kėto shkrime totalisht tė paargumentuara a !!??
A ka nevojė prap me pėrmendė kėtu atė trimin e protestave qė e muarr kumbonėn e kishės sė djegur nga ndjenjat e forta patriotike qė kishte,nga nevoja e pasurimit tė "vlerave" tė tija tė luftės dhe nga besnikėria e tijė ndaj krahut politik tė tijė!
Mos folni allahile pallavra kėtu!

fadil
24-04-04, 13:03
pershendetje:
Yllyri nuk eshte e rendesishme se qka shkruan apo perserit ti ne kete teme?!
e rendesishme eshte qka thojne te tjeret qe kan ndikim politik ne bote dhe evrop !
kurse shkrimet e tua nuk kan asgje tjeter perpos ikjes nga e verteta!

keshtu qe ti ne te gjithe shkrimet tua nuk ke shkruar asgje perpos trillimeve genjeshtrave dhe shtrembrimit te fakteve por fatmirsishte nuk ja ke arritur?

Cool_Boy
26-04-04, 14:35
Fadili brravo ju jeni politikani me i meqmi qe Kosova e ka pas ndonjhere ne historine e saj ahhaha....

Po ku i thuhet nje njerit qe merr qmime qdo dite i paafte???Kuke ke pah ti kete corrtan a????

A po me thua mua se sa qmime i keni marr deri me sot????
Pse more ti nuk behesh si Rugova????
Pse more ti nuk e merr qmime???
Pse ty po te kritikojn te gjithe ketu??


Hajt shokit shko meso pak me shume se ti per mendimin time duhet te shkojsh ne klasen e pare dhe me mesu pak me shume e tani me hy ketu me fol e momu shit mua politikan...

tung,Cool_Boy

illyria
26-04-04, 19:02
D.m.th. Fadil,vetėm marrėzirat e tua na qenkan tė rėndėsishme kėtu.
Fadil,presidenti Rugova nesėr takohet nė NY me Kofi Ananin pėr dallim nga idhujt e tu qė hungarezėt dhe sllovenėt bėjnė hajgare me ta gjithmonė kur zbresin nė aeroporte !
Po nejse,mua mė duket qė unė kaherė ti kam parashtruar disa pyetje nė lidhje me "ēlirimtarėt" e tu tė famshėm,mafiozėt dhe adhuruesit e kumbonave tė kishave ortodokse serbe.
VĖREJTJE FADIL: mos i pėrzi ēlirimtarėt dhe luftėtarėt e vėrtetė me kriminelė ordinerė dhe mafijozė nga rradhėt e ish luftėtarėve dhe strukturave tjera ushtarako-politike!

fadil
29-04-04, 11:17
Sot nė Kosovė arrin pėr vizitė ministri britanik pėr Evropė, Denis Mek Shejn


Prishtinė, 20 prill - Ministri britanik pėr Evropė, Densi Mekshejn vizitoi Kishėn Ortodokse Serbe nė Prishtinė e cila u dogj gjatė trazirave tė marsit. Ai tha se djegia e kėsaj kishe nė Prishtinė, ėshtė vepėr monstruoze. Ai shtoi se kisha nė tė cilėn gjendej ai i takon kulturės evropiane dhe se djegia e saj ėshtė krim i rėnd. "Shpresoj ta shohė kėtu presidentin Rugova duke kėrkuar falje pėr kėtė krim ndaj kulturės evropiane. Ajo ēfarė ndodhi nė Kosovė nė vitin 1999 ėshtė turp edhe pėr Evropėn, por hakmarrja ėshtė apsolutisht e papranueshe. Kosova nuk do tė kthehet prapa, por nuk mund tė ketė as progres pėrderisa liderėt e insitucioneve kosovare e ndalojnė kėtė djall qė po vepron kėtu", tha ministri britanik pėr Evropė, Denis Mekshejn. Ai tha se tė djegėsh kisha ėshtė po aq djallėzore sa tė djegėsh xhamia. Deklartat e liderėve vendor se siguria nė Kosovė ėshtė kompetencė vetėm e ndėrkombėtarėve diplomati britanik, Denis Mekshejn i quajti tė turpshme. Ai tha se gjithkund nė Evropė ka objekte fetare e kulturore, por asnjėra nga ato nuk ruhet nga policė apo ushtarė ndėrkombėtar. Ministri britanik pėr Evropė, Denis Mekshejn tha se janė momentet e fundit qė udhėheqėsit e insitucioneve kosovare ta marrin punėn e tyre seriozisht.

kjo ka qen dashur te postohet tek rubrika e lajmeve por eshte postuar ketu per te ju treguar lexuesve te ketij forumi se ate qe e shkruaj e mbeshtes ne fakte!
nese ndonjeri nga lexuesit e kesaj teme deshiron ta gjeje vendin e ketij shkrimi shkoni ne adresen www.radio21.net pastaj -ARKIVI dhe pastaj klikoni ne daten 21 prill 2004. ketu e gjeni postimin e postuiar ne kete rubrik.

illyria
04-05-04, 20:03
D.m.th. ti Fadil mendon qe Ibrahim Rugova i ka djeg kishat dhe shtepit serbe me 17 dhe 18 mars keshtu qe tani duhet te kerkoj falje apo jo!?
Shum i gjor dhe i mjerueshem je bre njeri,keshtu qe tani lirisht mund te te them qe shteti nuk eshte per tipa si ti o Fadil.

fadil
05-05-04, 18:55
Pershendetje:
kete pyetje yllyria benja ministrit britanik e jo mua pasi qe ai ka kerkuar nga rugove qe te kerkoj falje per ate qe ka bere?