PDA

View Full Version : Cka e bashkon LDK dhe AAK?


Habib_Islami
14-11-04, 19:44
Ldk dhe AAk nuk e bashkon asgje thuaja.
Jane nje koalicion i deshtuar ende pa ia fillua.
Rugova eshte nje sylesh ,pijanec i rende ,gjumash dhe frigacak ndersa HAradinaj nje njeri me shkolle te mesme qe nuk din te shqiptoj fjalet mire,por aktiv dhe i lidhur me rrjetet e mafis se Ekrem LLukes dhe Braqa Kariqit.
Vete mafia e Haradinajt i ka vra disa njerz eminent te Rogoves ne dugagjin si Tahir Zemaj,shaban manaj etj e sot ata po bashkohen.
Me vetem nje qellim:
Te vjedhin,te pasurohen dhe pastaj deti kos lete behet.
Urime na qofte koalicioni i quranave dhe leckamanve bythpalar.

Kujtimi
14-11-04, 20:33
Po More Habib
Ne dhe Rugova i dime te gjitha kete ska nevoj kushe te na tregoj.
Por populli thote kure krejt jan te kqi duhet me marre ate me te mirin!
Se a pake vjedhi Thaqi me ato kompanit e veta a?
Tashti lenani edhe neve te vjedhim pak se qka po mendoni ju a jemi ne Melaqe a?

Kujtimi
14-11-04, 20:37
Gjelozia eshte ne pytje !!!!!!!!!!!!
Sa mire po bashkohem per nje qellim veq me qite PDK-en ne opozite njeher e pergjithemone..............Sa mire me qene te bashkuar!

Emėrllahu
14-11-04, 22:23
eh habib he habib ti mete me na tregu per rugoven e haradinajn,por ky eshte nje koalicion per ta qitur nje here e pergjithmone pdk ne opozite qe ta shohin pak se si eshte edhe ti po benke pjese ne 28%e hajnave ne kosove haj medet haj meghithate ne do te jetojme me 28%hajneca te pulave dhe te lopve gjate luftes e hajna te banesave dhe inave mbas luftes PO ju veq per me vjedhe keni lindur bre zoti ju marrofte

Gjumashja
15-11-04, 10:31
hhhahahahaha qka pershtaten shume me i kqyr prej havaje :P

Emėrllahu
15-11-04, 10:42
Oj gjumashe shko flej edhe pak se heret te ka dale gjumi
sot do te behet edhe koalicioni formal mes ldk-aak.e ju po deshet plasni,por mos merziteni shume se mas 4 vjeteve prap do te jeni ne opozite se kshtu e ka kjo jete per hajna ska vende ne qeveri.Me nderime ėgjumashe Emėrllahu

progoni
15-11-04, 10:47
hhhahahahaha qka pershtaten shume me i kqyr prej havaje :P

Jo moj mė mirė nga poshtė,
qy njėherė nga Toka.
HAHAAAAAAA

Valla ke me nė profil,enkas po i veshim me fustana arab.

O Habib mos harro edhe ti eja ,
foto pa pare loqkum.

WOW WOW

Emėrllahu
15-11-04, 10:48
Eh hahib eh habib u plake me ni pale mene HAradinaj vetem edhe dy provime i ka dhe do te diplomoj ne FAKULTETIN JURIDIK si studente i shkelqyeshem dhe ti mesoje kete e mos ja hup njerit mundin,por tregona se qka ka taqi te kryene. tung habib ju befte mire opozita per sot e 100 vjet

MemphiSx
15-11-04, 13:47
Nese nuk kane te perbashket asgje keto dy parti


Une mendoj qe i bashkon Ideali i te gjithe Shqipetarve Pavarsia e Kosoves

Kjo Ide PDK-se i ka mungu edhe keshtu qe eshte perjashtu prej menyrave te ndryshme per Koalicion me LDK-ne ;)

Gjumashja
15-11-04, 16:21
Nese nuk kane te perbashket asgje keto dy parti


Une mendoj qe i bashkon Ideali i te gjithe Shqipetarve Pavarsia e Kosoves

Kjo Ide PDK-se i ka mungu edhe keshtu qe eshte perjashtu prej menyrave te ndryshme per Koalicion me LDK-ne ;)
hahahahahhahahahaha po qe sa o ka kekron ldk pavarsi po a o ka realizohet najsen e me rok pdk-ja pavarsin perapara fill ta bjen :P

MemphiSx
15-11-04, 16:44
Nese nuk kane te perbashket asgje keto dy parti


Une mendoj qe i bashkon Ideali i te gjithe Shqipetarve Pavarsia e Kosoves

Kjo Ide PDK-se i ka mungu edhe keshtu qe eshte perjashtu prej menyrave te ndryshme per Koalicion me LDK-ne ;)
hahahahahhahahahaha po qe sa o ka kekron ldk pavarsi po a o ka realizohet najsen e me rok pdk-ja pavarsin perapara fill ta bjen :P


PDK-ja njeher ka me i kry disa Formalitete e masnej me kqyr ajo per Pavarsin e Kosoves ;)
Ato Formalitete jan te karakterit llogaridhenje per shum qeshtje qe kan ndodhe gjate luftes dhe pas saj ne dem te Kosoves ;)

bol_ma
15-11-04, 17:11
o gjumashe ty te lemt ajo dor qe e ke shkru se fort mir e ke skoha esht per me u bashku boll ma te ndar mes veti boll na ka nda shkau po tash edhe ne nu nda mes veti edhe do te ket sukses a e ti habib qe je me PDK askush nuk te ka faj une nuk jam as per AAK e as per LDK po jam per nje KOSOV te pavarur e at mundem vetem te bashkuar edhe habib boll ma ok bol bol bol bol ma se koke lokalist pershendetje per te gjith

Ylberi_be
16-11-04, 22:08
gjumashe


O rrnofsh ti moj gjumashe
se Ldk ende nuk e din qka esht politika parimore me konsenzus.
kur ta merr populli i kosoves vesh sa pin kryetari i kosoves kur ta merr vesh se ai e ka shit fjalen pavarsi se ajo i ka mbet veq ne fjal dhe ne leter
shum e njeri ne kosov ka me i shku posht koha qe e kan qu me genjeshtera dhe prralla bolshevike kunder popullit te vet qe kur hyri kryetar kurr dit nuk pa qe 15 vite sen nuk ndryshoj qka po don ma me dit per ta si rafati i betum per fjal por per shtet kurr zoti e bekoft ket popull qe e murr ai ne qaf e kurr s mlodhi men per se mari zoti na ndihmoft me i hjek keta pleq se naj qun rinin posht me kto rakija e vllazrim bashkija serrbija votka e haramija :?:

MemphiSx
16-11-04, 23:37
gjumashe


O rrnofsh ti moj gjumashe
se Ldk ende nuk e din qka esht politika parimore me konsenzus.
kur ta merr populli i kosoves vesh sa pin kryetari i kosoves kur ta merr vesh se ai e ka shit fjalen pavarsi se ajo i ka mbet veq ne fjal dhe ne leter
shum e njeri ne kosov ka me i shku posht koha qe e kan qu me genjeshtera dhe prralla bolshevike kunder popullit te vet qe kur hyri kryetar kurr dit nuk pa qe 15 vite sen nuk ndryshoj qka po don ma me dit per ta si rafati i betum per fjal por per shtet kurr zoti e bekoft ket popull qe e murr ai ne qaf e kurr s mlodhi men per se mari zoti na ndihmoft me i hjek keta pleq se naj qun rinin posht me kto rakija e vllazrim bashkija serrbija votka e haramija :?:Shkrimi Yt s'do Coment

Si me kan i biri i Vuk Karagjiqit :D

Emėrllahu
17-11-04, 16:29
ylberi_de eh e ylber e ylberoviqi.po mire e paz ky zotriu qe tha se shkrimi yt sdo coment,por megjithate mire po ditkeni me shkarravit.MOs i fy Personalitet kombetare se zoti eshte i madh e te len sakat.por merru me debate te sinqerta.E sa per qe pin rugova(ME SIGURI SE TI NUK PO HARGJITE PARE PER ATE)plus asaj edhe Gjorgje Bushi pin mjafte ma shume se ky qe ti e paske hale ne sy por Bushi po e udheheq tere boten,e besa bese ata qe pine dine ma mire me udheheq Mos ke frige ti shko te gjumashja futja edhe ti ghume deri ka 2008 e mbasandej lajmerohu ne debate se do te kemi diq rishtas
pra deri me 2008 mos harro dylber

arTanibb
17-11-04, 21:18
E kan kohen keta te thaqit te flejn tani ose te ngjiten dikund ne bjeshk, Kurse ju te LDK-s keni punet perpara edhe mos u mirri me fjalet boshe te thaqit, dhe mos harroni gjdo disfat te thaqit festoni ashtu si I madhi Dr Rugova me viski bon edhe Skenderbeg ;)

ani de
17-11-04, 22:22
interesi i LDK-S dhe AAK-s eshte karika asgje tjeter

njerezit po bajkan cdogje per pushtet dhe ineres te tyre personal,pa e kthy koken me oa se cka po hjek ky poull i gjore!
a nuk jan keto dy parti qe kan qene cdo here kunder njera tjeters a?
e sot kur eshte ne pyetje karrika hajde se po bashohum .

sinqerisht me e mira parti ka mbete PDKja e cila nuk po perzihet me kto dallavere te tradhtareve ,por po e mban qendrimin e vet

Kujtimi
17-11-04, 22:40
Nuke shiqohet gjizhmone e kaluara,tani duhet shiquar e ardhmja!
ska gje me te mire se me qene te bashkuar............ani bashkimi pa PDK-en veq na forcon se aty jan tradhtaret e mdhenje.
Urime LDK-AAK se shume mire beret se jav mbyllet gojen tradhtarve te kombit dhe hajnave te Ballkanit!!!!!!!

4ever
17-11-04, 22:49
Urime,urime,LDK-AAK,
Kurse PDK edhepse boll ka lakmu Thaqi me u bo kryeminister ju ka kon keq ,po ne opozit e kan edhe pakicen serbe keshtuqe sme siguri qe kan me "kalu mire".

Pessimiste
18-11-04, 15:26
Miredita!
Te paren here qe hyje ne kete forum.. Ju pershendes te gjithve
Sidoqofte prej ju Habib dua te dije ne detaj dallimet dhe te perbashketa te LDKse dhe AKKse
Dua te marre pjese ne diskutim por ju Habib poshtroni gjithecka pa asnje arsye serioze..

Te fala

Gjumashja
18-11-04, 18:06
hahahahahaahah

beni_pe
18-11-04, 21:21
kuku per Kosoven qe ka njerz si ju
Po ju gjynah me jetu ne Kosovė
Pėr ju kisha propozu me ju qu ne rrugė pa kthim sikur shkijet ku jane e juve en Tanguzi :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

Pessimiste
18-11-04, 22:37
kuku per Kosoven qe ka njerz si ju
Po ju gjynah me jetu ne Kosovė
Pėr ju kisha propozu me ju qu ne rrugė pa kthim sikur shkijet ku jane e juve en Tanguzi :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:


na na gjithe keto paragjykime per nje kohe, sben keshtu...
Se pari sjetoj ne kosove, aty eshte ndoshta problemi, dhe une e dije se LDK-ja dhe AKK-ja jane partia, por i desha dallimet e tyre, ambicjet e tyre ti shoh, sidomos prej Habibit sepse shkrojti ne fillime dicka shume radikale..

Sidoqofte paragjykime sduhet te keni :)

naten

fadil
19-11-04, 11:38
Pershendetje:

Kualicioni LDK-AAK apo Ibrahim Rugova dhe Ramush Haradinaj!

Ky eshte nje Kualicion i Deshtuar ne kohe.

arsye se perse ky kualicion eshte i deshtuar :
1. ne te dy partit mungojn kuadrod e nevojshme per te qevrisur Kosoven ne kohrat me te veshtira Politike per Kosoven.
2. Ky kualicion eshte krijuar pa program Qeveritar.
3. Ky nuk eshte kualicion qeverises por eshte kualicion perjashtues, pasi qe nga qeverisja jan perjashtuar PDK.ja dhe ORA , kurse ne vende te tyre ne qeveri do te kete serbe dhe boshnjak dhe rome.
4.Deshira ime dhe e qytetarve te Kosoves eshte qe ky kualicion te jete i sukses'shem, por kjo nuk do te ndpdhe dhe keto do te mbesin vetem deshira dhe asgje me shume.
5.Me gjithe Rrespektin qe kam per Ramush Haradinajn per kohen qe ka qene komandant i UĒK.se ne zonen operative te Dugagjinit , ndaj tije nga tribunali i Hages eshte ngritur procedur hetimore , pavarsisht se ne shqiptaret Haradinajn e konsiderojm si hero te luftes bashksis nderkombtare nuk i intereson kjo , keshtu qer Ramsuh Haradinaj do te jete nje Kryeminister i Izoluar,Ramush Haradinaj nuk do te udhetoj ne Kshillin e Sigurimit per te raportuar per Kosoven , Ramush Haradinaj nuk do te merr pjes ne asnje qender te Politikes Botrore, dhe kjo eshte ne demin e Kosoves, ne qeverin e kaluar Kosova ka pasur nje Kryeminister te quajtur Bajram Rexhepi i cili me punen e tije ka arritur qe qeverin e Kosoves ta beje qeverin me te rrespektuar ne Ballkan nga Bashksia Nderkombtare, i vetmi ka qen qe ka zhvilluar vizita te rendesishme ne Bruksel,SHBA dhe qendra tjera te politikes botrore.

Kyu kualicion qeveritar do te kete nje opozit te forte , qe do te jen 39 Deputet shqiptar, PDK.30.ORA .7. LPK.1.PD.1.
Keshtu qe kjo opozit do te jete zeri i kerkesave te qytetarve te Kosoves.

e kualicioni qeveritar qe e perbejne serbet,bishnjaket,romet(magjupet),Turqit dhe keto partit tona te mjera shqiptare do te kene mundesi qe kete qeveri ta mbajne ne kembe me se shumti 6 apo 12 muaj.

MemphiSx
19-11-04, 13:43
Pershendetje:

Kualicioni LDK-AAK apo Ibrahim Rugova dhe Ramush Haradinaj!

Ky eshte nje Kualicion i Deshtuar ne kohe.

arsye se perse ky kualicion eshte i deshtuar :
1. ne te dy partit mungojn kuadrod e nevojshme per te qevrisur Kosoven ne kohrat me te veshtira Politike per Kosoven.
2. Ky kualicion eshte krijuar pa program Qeveritar.
3. Ky nuk eshte kualicion qeverises por eshte kualicion perjashtues, pasi qe nga qeverisja jan perjashtuar PDK.ja dhe ORA , kurse ne vende te tyre ne qeveri do te kete serbe dhe boshnjak dhe rome.
4.Deshira ime dhe e qytetarve te Kosoves eshte qe ky kualicion te jete i sukses'shem, por kjo nuk do te ndpdhe dhe keto do te mbesin vetem deshira dhe asgje me shume.
5.Me gjithe Rrespektin qe kam per Ramush Haradinajn per kohen qe ka qene komandant i UĒK.se ne zonen operative te Dugagjinit , ndaj tije nga tribunali i Hages eshte ngritur procedur hetimore , pavarsisht se ne shqiptaret Haradinajn e konsiderojm si hero te luftes bashksis nderkombtare nuk i intereson kjo , keshtu qer Ramsuh Haradinaj do te jete nje Kryeminister i Izoluar,Ramush Haradinaj nuk do te udhetoj ne Kshillin e Sigurimit per te raportuar per Kosoven , Ramush Haradinaj nuk do te merr pjes ne asnje qender te Politikes Botrore, dhe kjo eshte ne demin e Kosoves, ne qeverin e kaluar Kosova ka pasur nje Kryeminister te quajtur Bajram Rexhepi i cili me punen e tije ka arritur qe qeverin e Kosoves ta beje qeverin me te rrespektuar ne Ballkan nga Bashksia Nderkombtare, i vetmi ka qen qe ka zhvilluar vizita te rendesishme ne Bruksel,SHBA dhe qendra tjera te politikes botrore.

Kyu kualicion qeveritar do te kete nje opozit te forte , qe do te jen 39 Deputet shqiptar, PDK.30.ORA .7. LPK.1.PD.1.
Keshtu qe kjo opozit do te jete zeri i kerkesave te qytetarve te Kosoves.

e kualicioni qeveritar qe e perbejne serbet,bishnjaket,romet(magjupet),Turqit dhe keto partit tona te mjera shqiptare do te kene mundesi qe kete qeveri ta mbajne ne kembe me se shumti 6 apo 12 muaj.

Qysh bre spo t'vjen marre me e permend Gjykaten e Hages, Po nejse Ket Aktakuze e ka te ngritne pikerisht nga Thaqi
Doni Fakte
Pikerisht ne diten kur kish me u shpall Koalicioni LDK-AAK vjen ftesa nga Gjykates se Hages per marrje ne pyetje e Ramush Haradinajt
Vjen pyetja pse bash ate dit??
Sepse intervenimi ka qen i Thaqit vetem qe ky Koalicion mos te behet
Dikush thot qfare autoriteti ka Thaqi te Haga
Duhet te gjith ta dim se Hashim Thaqi eshte Spiun i Kforit,Unmikut dhe Gjyqit Hages
Te gjith e dim se Kryesori i krejt luftes se UQK-se ka qen Thaqi e Xhavit Haliti Pra keta jan pergjegjes per te gjitha Krimet e bera ne Kosove
Pse ateher te arrestohet Fatmir Lima PSE Ramush Haradinaj e Komandanta tjer qe jan ne Listen e Gjyqit te Hages
Fatmir Lima ja rrezikonte postin ne PDK sepse kishte me shum autoritet te antaret e PDK-se kjo eshte e vertet
Qka ban Thaqi e qoj ne Slloveni per Skijim dhe atje u Arrestu
A eshte arrestu gabimisht Fatmir Lima
Po
Hashim Thaqit ju rreziku Posti i Kryeministrit dhe qka bani
Si Kryespiun qe eshte e pershpejtoi Proceduren per Ramush Haradinajn qe bash ne keto dit qe u punojke per Formimin e Institucioneve Te arrestohej
Dhe mandej LDK-ja qe mos te ket Partner tjeter per Koalicion perveq se me PDK-ne dhe te pranonte per Kryeminister Hashim Thaqin
Per fat te mir te Kosoves kjo Nuk ndodhi

Ti thu qe Bajram Rexhepi e ka ngrit Qeshtjen e Kosoves deri ne Amerik
E une them se kjo qeshtje eshte e ngritne qe 15 vite
Une te pyes ty Pse nuk e lejoi Hashim Thaqi prap Bajram Rexhepin per Kryeminister

Nejse mos te zjas me shum se me fol me ty si me fol me Ngjyra te Forumit ;)

Urime pra Opozita ;) Keni mjaft kohe me llomotit ne Parlament ;) Veq keni kujdes Aleatet e juaj te drei tanishem mos i ktheni ne Armiq :(

Gentiani
19-11-04, 16:29
Pershendetje:

Kualicioni LDK-AAK apo Ibrahim Rugova dhe Ramush Haradinaj!

Ky eshte nje Kualicion i Deshtuar ne kohe.

arsye se perse ky kualicion eshte i deshtuar :
1. ne te dy partit mungojn kuadrod e nevojshme per te qevrisur Kosoven ne kohrat me te veshtira Politike per Kosoven.
2. Ky kualicion eshte krijuar pa program Qeveritar.
3. Ky nuk eshte kualicion qeverises por eshte kualicion perjashtues, pasi qe nga qeverisja jan perjashtuar PDK.ja dhe ORA , kurse ne vende te tyre ne qeveri do te kete serbe dhe boshnjak dhe rome.
4.Deshira ime dhe e qytetarve te Kosoves eshte qe ky kualicion te jete i sukses'shem, por kjo nuk do te ndpdhe dhe keto do te mbesin vetem deshira dhe asgje me shume.
5.Me gjithe Rrespektin qe kam per Ramush Haradinajn per kohen qe ka qene komandant i UĒK.se ne zonen operative te Dugagjinit , ndaj tije nga tribunali i Hages eshte ngritur procedur hetimore , pavarsisht se ne shqiptaret Haradinajn e konsiderojm si hero te luftes bashksis nderkombtare nuk i intereson kjo , keshtu qer Ramsuh Haradinaj do te jete nje Kryeminister i Izoluar,Ramush Haradinaj nuk do te udhetoj ne Kshillin e Sigurimit per te raportuar per Kosoven , Ramush Haradinaj nuk do te merr pjes ne asnje qender te Politikes Botrore, dhe kjo eshte ne demin e Kosoves, ne qeverin e kaluar Kosova ka pasur nje Kryeminister te quajtur Bajram Rexhepi i cili me punen e tije ka arritur qe qeverin e Kosoves ta beje qeverin me te rrespektuar ne Ballkan nga Bashksia Nderkombtare, i vetmi ka qen qe ka zhvilluar vizita te rendesishme ne Bruksel,SHBA dhe qendra tjera te politikes botrore.

Kyu kualicion qeveritar do te kete nje opozit te forte , qe do te jen 39 Deputet shqiptar, PDK.30.ORA .7. LPK.1.PD.1.
Keshtu qe kjo opozit do te jete zeri i kerkesave te qytetarve te Kosoves.

e kualicioni qeveritar qe e perbejne serbet,bishnjaket,romet(magjupet),Turqit dhe keto partit tona te mjera shqiptare do te kene mundesi qe kete qeveri ta mbajne ne kembe me se shumti 6 apo 12 muaj.


fadil, ende nuk e paske kuptuar, por nėse arrinė ndonjėherė ta kuptoshė keni dėshtuar komplet kampi PDK me Hashėn e edhe atė Vetonin e Surroit.

Opozitė e fortė jeni PDK + ORA + shkijet :lol: :lol: :lol: gjatė mandatit tė kaluar i keni pas pėrkrahur shkijet institucionalisht, e tani e keni radhėn tė shkoni ku e keni vendin nė opozitė.

P.S. Edhe tė mos bėni zhurmė, se mjafton Daci ti thojė Ramushit e ju shkep shuplaka Ramushi :lol: :lol: :lol: :wink:

GASHI75
19-11-04, 23:45
SA I PERKETĖ KOALICIONITĖ QEVERITAR:
5,MINISTRA LDK
4,AAK
2,PSHDK
1,TURK
1,BOSHNJAK
2,SERB APO SHKIE
KJO ĖSHTĖ QEVERISJE E GJĖR ME MINORITETE SE SPO SHOFĖ TJETER,
DOMETHANĖ.
PDK,ORA,LPK,PD.JANĖ OPZITĖ E FORTĖ POR SHKITĖ IKENI NĖ QEVERI NĖ KOALICION QĖ KA BĖ LDKĖJA ME TA ,
ASPO SHIFNI A

Ylberi_be
20-11-04, 12:26
Memphisx
Une jam shqiptar por kurr nuk e kam fyer dhe poshtruar popullin flamurin patriotat si ti une e kam pashtruar nje person ne ldk se ai esht dhe ka qen dryri i te gjith te pa arrriturave te kosoves
te tjeret ne ldk jan te mir por ai qe nuk ka pas kurr kompromis me asnje njeri perveq kokfortsis se tij vetijake.
mendoj se rramush haredini ka me ja kthye ket mendim dhe e pershendes ket Bashkpunim mes Ldk dhe Aak ishalla zoti nje her e mbushi mend per ndryshe une sjam antar ipartiak me pelqen rinija ajo esht e ardhmja e kosoves leri pleqt si rugova se sllavet ja kan drredh sa her kan desht atij e ai vetem nenshkrunte e sen hajr skishte prej tyre le tja dredhin ramushit ne mujshin tash
Kur ska shi ban edhe breshen rrnoft ramush haredini kryeminister per hajr ju qoft e ishalla ajo kudra Delponte nuk ja tesh ma shum atij .
ishalla bahesh shqiptar se une shqiptar jam!

GASHI75
20-11-04, 14:39
memphisx shkrujti:Qysh bre spo t'vjen marre me e permend Gjykaten e Hages, Po nejse Ket Aktakuze e ka te ngritne pikerisht nga Thaqi
Doni Fakte
Pikerisht ne diten kur kish me u shpall Koalicioni LDK-AAK vjen ftesa nga Gjykates se Hages per marrje ne pyetje e Ramush Haradinajt
Vjen pyetja pse bash ate dit??
Sepse intervenimi ka qen i Thaqit vetem qe ky Koalicion mos te behet
Dikush thot qfare autoriteti ka Thaqi te Haga
Duhet te gjith ta dim se Hashim Thaqi eshte Spiun i Kforit,Unmikut dhe Gjyqit Hages
Te gjith e dim se Kryesori i krejt luftes se UQK-se ka qen Thaqi e Xhavit Haliti Pra keta jan pergjegjes per te gjitha Krimet e bera ne Kosove
Pse ateher te arrestohet Fatmir Lima PSE Ramush Haradinaj e Komandanta tjer qe jan ne Listen e Gjyqit te Hages
Fatmir Lima ja rrezikonte postin ne PDK sepse kishte me shum autoritet te antaret e PDK-se kjo eshte e vertet
Qka ban Thaqi e qoj ne Slloveni per Skijim dhe atje u Arrestu
A eshte arrestu gabimisht Fatmir Lima
Po
Hashim Thaqit ju rreziku Posti i Kryeministrit dhe qka bani
Si Kryespiun qe eshte e pershpejtoi Proceduren per Ramush Haradinajn qe bash ne keto dit qe u punojke per Formimin e Institucioneve Te arrestohej
Dhe mandej LDK-ja qe mos te ket Partner tjeter per Koalicion perveq se me PDK-ne dhe te pranonte per Kryeminister Hashim Thaqin
Per fat te mir te Kosoves kjo Nuk ndodhi

Ti thu qe Bajram Rexhepi e ka ngrit Qeshtjen e Kosoves deri ne Amerik
E une them se kjo qeshtje eshte e ngritne qe 15 vite
Une te pyes ty Pse nuk e lejoi Hashim Thaqi prap Bajram Rexhepin per Kryeminister

Nejse mos te zjas me shum se me fol me ty si me fol me Ngjyra te Forumit .
-------------------------------------------------------------------------------------
kjo u dukė petersen administratori shkoi nji herė nė velani pėr ta pyturė rugovėn kushė ėshtė dhe a bėn pėr hagė ky njeri.
po dihet fortė mirė kushė i shantazhonė njerzitė pėr nė hagė ,dome thanė kto vinė krejtė nga ldkėja nė kry e tė ksajė dosje pėr nė hag ,ėshtė vetė ,,ekrem kryeziu,,nėn kryetari i ldkės dora vetė.

dr.hektor
24-11-04, 18:29
Marre nga QIK.
Kosova.com

Bruksel, 24 nėntor - Europarlamentarja gjermane Doris Pak ka raportuar sot pėr Kosovėn para Komisionit tė Punėve tė Jashtme tė Parlamentit Evropian, duke i njohur europarlamentarėt edhe me mėnyrėn se si u zhvilluan zgjedhjet e fundit, me rezultatet e tyre si dhe me gjendjen e pėrgjithshme sociale dhe ekonomike nė Kosovė. Zonja Pak shprehu hapur pakėnaqėsinė e saj ndaj vendit tė pamjaftueshėm dhe interesit tė pakėt qė iu kushtua mbarėvajtjes shembullore tė zgjedhjeve tė fundit nė Kosovė, zgjedhje nga tė cilat duhet tė marrė shembull edhe Shqipėria, siē theksoi ajo, para se tė shtonte se vėmendja e botės ndaj Kosovės tėrhiqet tani vetėm kur qė andej vijnė lajme pėr vrasje, gjak dhe shkatėrrime, thuhet nė njė raport tė "Dojēe veles" nga Brukseli.
Po ashtu eurodeputetja Pak ka deklaruar para Parlamentit Evropian se nuk duhej pritur mesi i vitit tė ardhshėm pėr tė filluar shqyrtimin e standardeve, por qė ky proces tė fillonte qė tani. Doris Pak ndruan se zgjidhja e statusit tė Kosovės rrezikon tė shtyhet dhe zvarritet pafundėsisht, shtyrje qė mund tė shkaktojė njė radikalizim tjetėr tė situatės, si ai i muajit mars. Po ashtu Doris Pak shprehu frikėn se zgjedhja e Ramush Haradinajt si kryeministėr i vendit do tė vėshtirėsonte bashkėpuniminn apo mirėkuptimin e Prishtinės qoftė me Brukselin, por po ashtu edhe me Beogradin.
Sipas saj, njė aleancė e LDK-sė me partinė e Veton Surroit, i cili ka kontakte tė mira me kancelaritė perėndimore do tė ishte mė e dobishme

Kujtimi
24-11-04, 19:31
Jo me Veton Surrojn asnjeher ma mire me (POVRATAKUN)
Shqiptaret me nje ze ti thone edhe evropes shtrig se tashe ne vete e vendosim kend e bejm Kryminister e jo Brukseli......Se ne e dime qe Surroj ju konvenon atyre se ka kumari te madhe me Beogradin. E Evropa pkale ata i kerkon kushe i shkon pershtati Beogradit!!!!!!!
Populli i Kosoves e pranon veq Z.Rashush Haradinaj kryminister,nese evropa Kurv i shef si zgjedhje te lira???? Nuke munde te kerkoj kend ta bej kryminister ate qe i konvenon Beogradit........pore ate qe e ka zgjedh populli.!!!

Gjumashja
25-11-04, 19:15
Kariga kuptohet :P

fadil
07-12-04, 19:02
Kryeministri i Kosovės, Ramush Haradinaj ka thėnė sot se ėshtė i gatshėm pėr dialog me Beogradin. Nė njė intervistė dhėnė mediave serbe, Haradinaj ka thėnė se ėshtė i gatshėm qė nė cdo moment tė bisedojė me kėdo nė Beograd. "Nuk kam paragjykime, e di cka do tė bėjė pėr Kosovėn, ėshtė e nevojshme qė tė takohemi dhe tė diskutojmė pėr tė gjitha cėshtjet, qė janė nė interes tė kosovarėve dhe serbėve", ka thėnė Haradinaj. Ai ka thėnė se plani i qeverisė serbe pėr Kosovėn ėshtė i papranueshėm madje edhe pėr vetė Serbinė. Haradinaj ka thėnė se Serbia udhėheq politikė konfuze ndaj Kosovės dhe pėr kėtė serbėt kanė mbetur jashtė procesit nė Kosovė. "Po tė kishin dalė serbėt nė zgjedhje dhe tė merrnin 20 vende do votonin ndryshe nė parlament dhe ndoshta unė nuk do isha zgjedhur kryeministėr", ka thėnė Hradinaj, pėr tė shtuar se ėshtė i gatshėm qė nė cdo kohė t'i dėgjojė dhe tė diskutojė me serbėt e Kosovės.

Ky eshte kryeministri i Kosoves njeher thoshte se ne skemi se qka bisedojm me Beogradin e tashte pasi eshte hyre ne kualicion me LDK eshte shprehur i gatshem te shkoj dhe te bisedoj edhe me Beogradin , por vetem kur ata ta ftojn pasi qe po ta ftojn ai do te shkoj neser.

progoni
08-12-04, 01:31
Kryeministri i Kosovės, Ramush Haradinaj ka thėnė sot se ėshtė i gatshėm pėr dialog me Beogradin. Nė njė intervistė dhėnė mediave serbe, Haradinaj ka thėnė se ėshtė i gatshėm qė nė cdo moment tė bisedojė me kėdo nė Beograd. "Nuk kam paragjykime, e di cka do tė bėjė pėr Kosovėn, ėshtė e nevojshme qė tė takohemi dhe tė diskutojmė pėr tė gjitha cėshtjet, qė janė nė interes tė kosovarėve dhe serbėve", ka thėnė Haradinaj. Ai ka thėnė se plani i qeverisė serbe pėr Kosovėn ėshtė i papranueshėm madje edhe pėr vetė Serbinė. Haradinaj ka thėnė se Serbia udhėheq politikė konfuze ndaj Kosovės dhe pėr kėtė serbėt kanė mbetur jashtė procesit nė Kosovė. "Po tė kishin dalė serbėt nė zgjedhje dhe tė merrnin 20 vende do votonin ndryshe nė parlament dhe ndoshta unė nuk do isha zgjedhur kryeministėr", ka thėnė Hradinaj, pėr tė shtuar se ėshtė i gatshėm qė nė cdo kohė t'i dėgjojė dhe tė diskutojė me serbėt e Kosovės.

Ky eshte kryeministri i Kosoves njeher thoshte se ne skemi se qka bisedojm me Beogradin e tashte pasi eshte hyre ne kualicion me LDK eshte shprehur i gatshem te shkoj dhe te bisedoj edhe me Beogradin , por vetem kur ata ta ftojn pasi qe po ta ftojn ai do te shkoj neser.Po more Fadili me pėrshendetjen qė moti nuk tė kemi parė,
ma bėj njė tė mirė. :?: :?: :?:

Kushė i pėrkthejė kėt dekleratė e Ramadan Avdiut
ktij shkaut Kushtunica.

Asgjė veq desha ta pėrgėzoj ja kishte pėrkthyer
besnikrisht. :!: :!: :!: :!:

GASHI75
08-12-04, 14:27
Kryeministri i Kosovės, Ramush Haradinaj ka thėnė sot se ėshtė i gatshėm pėr dialog me Beogradin. Nė njė intervistė dhėnė mediave serbe, Haradinaj ka thėnė se ėshtė i gatshėm qė nė cdo moment tė bisedojė me kėdo nė Beograd. "Nuk kam paragjykime, e di cka do tė bėjė pėr Kosovėn, ėshtė e nevojshme qė tė takohemi dhe tė diskutojmė pėr tė gjitha cėshtjet, qė janė nė interes tė kosovarėve dhe serbėve", ka thėnė Haradinaj. Ai ka thėnė se plani i qeverisė serbe pėr Kosovėn ėshtė i papranueshėm madje edhe pėr vetė Serbinė. Haradinaj ka thėnė se Serbia udhėheq politikė konfuze ndaj Kosovės dhe pėr kėtė serbėt kanė mbetur jashtė procesit nė Kosovė. "Po tė kishin dalė serbėt nė zgjedhje dhe tė merrnin 20 vende do votonin ndryshe nė parlament dhe ndoshta unė nuk do isha zgjedhur kryeministėr", ka thėnė Hradinaj, pėr tė shtuar se ėshtė i gatshėm qė nė cdo kohė t'i dėgjojė dhe tė diskutojė me serbėt e Kosovės.

Ky eshte kryeministri i Kosoves njeher thoshte se ne skemi se qka bisedojm me Beogradin e tashte pasi eshte hyre ne kualicion me LDK eshte shprehur i gatshem te shkoj dhe te bisedoj edhe me Beogradin , por vetem kur ata ta ftojn pasi qe po ta ftojn ai do te shkoj neser.Po more Fadili me pėrshendetjen qė moti nuk tė kemi parė,
ma bėj njė tė mirė. :?: :?: :?:

Kushė i pėrkthejė kėt dekleratė e Ramadan Avdiut
ktij shkaut Kushtunica.

Asgjė veq desha ta pėrgėzoj ja kishte pėrkthyer
besnikrisht. :!: :!: :!: :!:
CENZURA ZOTRI I BĖN TASH EDHE PĖRKTHIMET VEQ KAN FILLUA TĖ VINĖ SI BUMERANG NĖ POLITIKĖN E KOSOVĖS TASHĖ DO E SHIFNI SE QDO JU PJELL KJO EDHE PO DOKĖT, VEQ NE SKEMI TĖ BĖJMĖ ASĖGJĖ ME SHKIE U DUK KUSH KA MARRVESHJE ME SHKIE.
VITI 1995/& IBRAHI RUGOVA MILLOSHI-SHĖN EGJIDIO BISEDIMET PER ARSIM.
15.MAJ 1998 IBRAHIM RUGOVA -MILLOSHEVIQ BEOGRAD PĖR KOSOVĖ PA SUKSES
1999 IBRAHIM RUGOVA MILLOSHEVIQ PUSHIMET VJETORE KU I KALOI POR PA SUKSES PĖR RUGOVĖN POR PER MILLOSHIN ISHIN TĖ MIRĖ SE ARDHURA.
MOS THUANI TĖ THEM SA SMĖ KENI THANĖ APO A.

progoni
11-12-04, 01:06
Kryeministri i Kosovės, Ramush Haradinaj ka thėnė sot se ėshtė i gatshėm pėr dialog me Beogradin. Nė njė intervistė dhėnė mediave serbe, Haradinaj ka thėnė se ėshtė i gatshėm qė nė cdo moment tė bisedojė me kėdo nė Beograd. "Nuk kam paragjykime, e di cka do tė bėjė pėr Kosovėn, ėshtė e nevojshme qė tė takohemi dhe tė diskutojmė pėr tė gjitha cėshtjet, qė janė nė interes tė kosovarėve dhe serbėve", ka thėnė Haradinaj. Ai ka thėnė se plani i qeverisė serbe pėr Kosovėn ėshtė i papranueshėm madje edhe pėr vetė Serbinė. Haradinaj ka thėnė se Serbia udhėheq politikė konfuze ndaj Kosovės dhe pėr kėtė serbėt kanė mbetur jashtė procesit nė Kosovė. "Po tė kishin dalė serbėt nė zgjedhje dhe tė merrnin 20 vende do votonin ndryshe nė parlament dhe ndoshta unė nuk do isha zgjedhur kryeministėr", ka thėnė Hradinaj, pėr tė shtuar se ėshtė i gatshėm qė nė cdo kohė t'i dėgjojė dhe tė diskutojė me serbėt e Kosovės.

Ky eshte kryeministri i Kosoves njeher thoshte se ne skemi se qka bisedojm me Beogradin e tashte pasi eshte hyre ne kualicion me LDK eshte shprehur i gatshem te shkoj dhe te bisedoj edhe me Beogradin , por vetem kur ata ta ftojn pasi qe po ta ftojn ai do te shkoj neser.Po more Fadili me pėrshendetjen qė moti nuk tė kemi parė,
ma bėj njė tė mirė. :?: :?: :?:

Kushė i pėrkthejė kėt dekleratė e Ramadan Avdiut
ktij shkaut Kushtunica.

Asgjė veq desha ta pėrgėzoj ja kishte pėrkthyer
besnikrisht. :!: :!: :!: :!:


lexoj , lexoj
tė dy komunikatat.
eeeeeeeeeeeeee kumariiiiiiiiii moj viraneeeeeeeeee.

GASHI75
13-12-04, 23:24
Asė gjė se bashkon ldk ėn dhe aak ėn veqse miqsia haradinaj me djalin e rugovės qė i kan gratė motra ,dome thanė dy vajzatė e mustaf muqaj jan tė martuara njena me ramush haradinaj e tjetra me u.rrugova.
prandaj kto janė koalicione klanesh e jo partie.

dr.hektor
03-01-05, 16:12
Cka po i bashkon LDK dhe AAK
1.korrupsioni
2.genjeshtrat
3.familjarizmi
4.dialogu me shkije
5.zgjatja e vuajtjes tone
6.nenshtrimi para nderkombetarve
7.antipatriotizmni shqiptar
etj etj deri ne nr pakufi
por thote fjal si HOXHA SI XHEMATI
Ne smeritojme me te mire se keta injoranta,joprofesionista e te me intelegjencen sa te pules qe ina udheheqin minstrit.Sepse per ta kena votu dhe rregullat demokratike duhet respektue.
Vuani vellezrit mi vuani se ata i keni meritu.
Mos kerkoni pune,mos u ankoni,mos thoni jo kendej andej se vete keni votu per kesi injoranta qe nja nje vjet iu duhet me mesue se cfare minstrie po udheheqin.
E pas nje viti duhet me punesue akrballakun,ndersa ne vitin e fundit duhet me vjedh per vete e per neve nje si gisht e dy si grusht.
NJERI KA LIRI AQ SA E MERITON

fadil
09-01-05, 13:50
Pershendetje:

Ajo qe une kam shkruar me larte nuk ka qene asgje perpos asaj qe une e kam cituar Ramush Haradinin i cili fatkeqsishte eshte kryeminister i kosoves, dhe nese sju pelqen ajo qe une kam postuar me larte ateher nuk duhet te ju pelqej as Kryeministri e as qeveria ne tersi.

lako
12-01-05, 16:06
pershendetje vellezer e motra sidoket jeni shum lojal ne fjalen e dhen sepse tema neket hapsin ishte se qfar i bashkon keto dy parti dmth.LDK dhe AAK ejo se qfar beri njera e qfar tha tjetra .
une kisha me than se keto dy parti i bashkoj morali shqipetar dhe per hijeshin e kombit shqiptar per te mir te kosoves e popullit te saj perta mesuar tradhtaret e kosoves se djemt e saj tecilet qendruan ne qdokoh pran saj ende jan dukej ecur perta quar drejt pavarsis kte tok te shenjet te popullit shqiptar.


thot nje fjalpopullore se aji person qe fol me ashtu tha ai e kshtu tha ky etrgon vetem dobesin e vet e jo burrerin .

porkot se thuhet se brraka maje nukbahet kurr...

MemphiSx
14-01-05, 13:24
Pershendetje:

Ajo qe une kam shkruar me larte nuk ka qene asgje perpos asaj qe une e kam cituar Ramush Haradinin i cili fatkeqsishte eshte kryeminister i kosoves, dhe nese sju pelqen ajo qe une kam postuar me larte ateher nuk duhet te ju pelqej as Kryeministri e as qeveria ne tersi.


Fatkeqesisht eshte Kryeminister i Kosoves ncnccncnccn

E more bir sllavi Fatkeqsi eshte per ty qe nuk eshte Hashim Hajni djali i Shmarit qe i ka rre shiptart ma zi si shkijet qe ia u kan bo
Po qysh mundesh me i thon vetit shiptare ti qe thu Fatkeqesi per nje njeri qe Ka luftu por qe eshte tradhetu nga Fara e zez me mijera her si ne lufte si pas luftes
O fadil mjerani a po rreziti hiq n'bjeshk kqyrni bleni naj lope a naj bullic t'Rugoves e dilni n'Bjeshke t'Sharrit edhe me qen t'Sharrit se sjeni ju per Politik ;)

4ever
14-01-05, 17:22
Jo more fadili nuk besoj qe i ka shit bollicat dhe lopet hala,veq e murr ne qafe PDK- ja e nuk po ka kohe me i qit me kullote :wink:

Kujtimi
14-01-05, 19:46
O Fadil o i mjer.....................gjelozia ne pytje valla qeveri dhe pushtet me te mire dhe te suksesshem se tash ska pase kosova kurre!!!!!!
vdekje marksistav Kosovar........

Ps,Valla Fadil kote po fol se nese e qojn Ramushin ne Hage kemi me kall krejt Kosoven....ato te marsit kan me mbete te arsyshme!!!!!
kete ta keni te ditur se nga ramushi shekum dor!!!!

Agroni22
21-01-05, 18:21
Cka po i bashkon LDK dhe AAK
1.korrupsioni
2.genjeshtrat
3.familjarizmi
4.dialogu me shkije
5.zgjatja e vuajtjes tone
6.nenshtrimi para nderkombetarve
7.antipatriotizmni shqiptar
etj etj deri ne nr pakufi
por thote fjal si HOXHA SI XHEMATI
Ne smeritojme me te mire se keta injoranta,joprofesionista e te me intelegjencen sa te pules qe ina udheheqin minstrit.Sepse per ta kena votu dhe rregullat demokratike duhet respektue.
Vuani vellezrit mi vuani se ata i keni meritu.
Mos kerkoni pune,mos u ankoni,mos thoni jo kendej andej se vete keni votu per kesi injoranta qe nja nje vjet iu duhet me mesue se cfare minstrie po udheheqin.
E pas nje viti duhet me punesue akrballakun,ndersa ne vitin e fundit duhet me vjedh per vete e per neve nje si gisht e dy si grusht.
NJERI KA LIRI AQ SA E MERITONjo i nderuar jo krejt gabim e ki por ki vakt mu permirsu

Toni_4Ever
06-04-05, 00:38
Ldk dhe AAk nuk e bashkon asgje thuaja.
Jane nje koalicion i deshtuar ende pa ia fillua.
Rugova eshte nje sylesh ,pijanec i rende ,gjumash dhe frigacak ndersa HAradinaj nje njeri me shkolle te mesme qe nuk din te shqiptoj fjalet mire,por aktiv dhe i lidhur me rrjetet e mafis se Ekrem LLukes dhe Braqa Kariqit.
Vete mafia e Haradinajt i ka vra disa njerz eminent te Rogoves ne dugagjin si Tahir Zemaj,shaban manaj etj e sot ata po bashkohen.
Me vetem nje qellim:
Te vjedhin,te pasurohen dhe pastaj deti kos lete behet.
Urime na qofte koalicioni i quranave dhe leckamanve bythpalar.

hahahahahahhaha me tregu ju mua cka po te bashkon ty HABIB me forumin e DARDANIS
Tani mundem me ju pergjigj pytjes tuaj sepse po me duket shum e thjesht kjo pytje:

Toni_4Ever
06-04-05, 00:46
Cka po i bashkon LDK dhe AAK
1.korrupsioni
2.genjeshtrat
3.familjarizmi
4.dialogu me shkije
5.zgjatja e vuajtjes tone
6.nenshtrimi para nderkombetarve
7.antipatriotizmni shqiptar
etj etj deri ne nr pakufi
por thote fjal si HOXHA SI XHEMATI
Ne smeritojme me te mire se keta injoranta,joprofesionista e te me intelegjencen sa te pules qe ina udheheqin minstrit.Sepse per ta kena votu dhe rregullat demokratike duhet respektue.
Vuani vellezrit mi vuani se ata i keni meritu.
Mos kerkoni pune,mos u ankoni,mos thoni jo kendej andej se vete keni votu per kesi injoranta qe nja nje vjet iu duhet me mesue se cfare minstrie po udheheqin.
E pas nje viti duhet me punesue akrballakun,ndersa ne vitin e fundit duhet me vjedh per vete e per neve nje si gisht e dy si grusht.
NJERI KA LIRI AQ SA E MERITON

TURP TURP TURP mendoni mir nje her tani shkruaj

Ramush Haradinaj ka luftu, me duket se nje vlla e ka humb ne lufte tjetri esht ne burg e ti i menquri mendon se i bashkon,
korrupsioni
dialogu me shkij e shum shum shum te tjer po shum i mencur ish ti bre

GABIM e ke totalisht njeri TURP mjafton kjo cka e thash