PDA

View Full Version : STOP FIGHTING LET'S MAKE PEACE


uliksi31
18-12-04, 07:55
Te ndruar bashkevendas.Desha te inkuadrohem ne kte rubrike te politika vec me nje qellim te vetem.
Ka shume kohe qe vazhdoni me replika por nuk shohe as fitues,as humbes ne mesin tuaj.Mos i urreni udh'heqsit tuaj politike te ciles cdo ane qofshin.Mendoni 100 vjetet e kaluara cka ka perjetua Kosova.
Qellimisht e shkruajta titullin anglisht,duke patur para syshe se na shqiptaret me teper i cmojm te huajt se te vetin,thome ndoshta do ju bjen ne sy (impresionoj) me teper.Une personalisht nuk i perkas asnje partie ne Kosove dhe prandaj si thuaja neutral po jap nje mendim e tani edhe per 6 muaj do heshti :lol: Pra 6 muaj prej sodit do te jen shume me rendesi per te ardhmen e Kosoves.Varet nga pjekuria e e udh'heqesve tone.Prandaj edhe perkrahni ato parti politike qe jan sot ne Kosove.Ndalni percarjet,ngatresat por shendroni ato ne interse te Kosoves dhe popullit te saj.
Partit qe fituan dhe jane ne pozite,ju opozita shtrijuni doren e pajtimit dhe bashkpunoni me ta.
Le te udh'heqin ata qe kan fitua.Ata kan fituar per nje kohe te caktuar,duhet t'u jepet chance.Ju ne opzite keni rol shume te madh,sepse
korigjoni gabimet e tyre per afat sa e kan.Keshtu qe populli nuk gabon ai shef se kush po ben cka dhe sa per Kosoven.Por kuptohet qe korigjimet,kritikat te behen veten ne llogari,interes te Kosoves.E jo kurqysh per interesa vetjake ose partiake.Keshtu qe ne zgjedhjet e ardhme populli e peshon dhe vlerson punen e te dy palve.Pra keta qe jan ne pushtet kan nevoje per perkrahje dhe perkrahini.
Nje gje e di sigurt nga burime te sigurta.Ne Washington D.C presin gjysmen e vitit 2005 sa kemi perparua dhe a jemi te pjekur per pavarsi.
Ju pershendes me shprese qe do te gjeni gjuhen e perbashkte.Finalja eshte pavarsia, e ajo nuk fitohet leht.

Murgesha
18-12-04, 13:22
Ulliksi tė lumtė.

Barbaroza
18-12-04, 20:57
Uliksi31,meriton edhe nje pershendetje nga une per kete shkrim tuajin.Le te jemi te bashkuar sot me shume se kurre,ne mos per tjeter,atehere per hir te interesave tona kombetare!

Mr_100%
18-12-04, 21:25
ULISKI31-ME TE VERTETE ME VJEN MIRE QE PASKEM NJE BASHKEMENDIMTARE,SEPSE METE VERTET PARA PAK KOHE KUR I KAM LEXUAR DO SHKRIME TE DO MEMPHISx E DO HONESTY E DO TJERVE,
E KAM PYETUR VETEN SI MUNDEN KETA NJERZE PLUS TE MENDOJN DHE SHPREHIN MENDIME TILLA

PRA TE PERSHENDES DHE UROJ QE KY MENDIM I YTI TE MIRRET PARASYSH

MemphiSx
20-12-04, 00:57
ULISKI31-ME TE VERTETE ME VJEN MIRE QE PASKEM NJE BASHKEMENDIMTARE,SEPSE METE VERTET PARA PAK KOHE KUR I KAM LEXUAR DO SHKRIME TE DO MEMPHISx E DO HONESTY E DO TJERVE,
E KAM PYETUR VETEN SI MUNDEN KETA NJERZE PLUS TE MENDOJN DHE SHPREHIN MENDIME TILLA

PRA TE PERSHENDES DHE UROJ QE KY MENDIM I YTI TE MIRRET PARASYSH


Duke i pa njerzit si ti qe i fyejn Institucionet e Shtetit T'vet ateher mua me shtyn me reagu ne menyren me radikale ndaj atyre personave qe mundohen me marr pushtetin me dhune
Edhe une jam i mendimit te njejt me Uliks31 Qe njeher e pergjithmone te behem nje ti njohim Institucionet tona te zgjedhura nga Vota e popullit
Mos t'ja duajm te keqen njeri tjetrit
Kaq kisha :)

Mr_100%
20-12-04, 17:12
I nderuar MEMPHISx,te kisha lute qe ta gjesh diku vetem nje shkrim TIMIN qe e kam ofenduar dike apo instucionet tona,e ateher do te them se ke te drejte. E TASHE MOS U MUNDO ME JA VESH DIKUJ TJETER

PO MIRE,MBAS KETI POHIMI PO E SHOHE QE VEQ PO JA FUTSHE KUTRRUM,VAZHDO NE AT TENDEN,KREJT ESHTE NE RREGULLE

MemphiSx
20-12-04, 17:39
I nderuar MEMPHISx,te kisha lute qe ta gjesh diku vetem nje shkrim TIMIN qe e kam ofenduar dike apo instucionet tona,e ateher do te them se ke te drejte. E TASHE MOS U MUNDO ME JA VESH DIKUJ TJETER

PO MIRE,MBAS KETI POHIMI PO E SHOHE QE VEQ PO JA FUTSHE KUTRRUM,VAZHDO NE AT TENDEN,KREJT ESHTE NE RREGULLE

I nderuar meqense e kishe apostrofu edhe nickun tim e pashe qe e kishe pas ngushtu pak veten duke mendu se si mundem ne te shkruajm kesi shkrime
Une vetem e ceka se perderisa ka njerz qe kan mendime te kunderta Jo me shkrimet e mija por kunder Institucioneve tona ateher une qdo her do t'jem kunder tyre
Ti edhe pse nuk i ke fy kto Institucione tregohesh pak me i permbajtur sepse i njejt je edhe ti
Pse them i njejt
Pse i morre nickun tim dhe te Honesty si shembull ne keto shkrime
qe e shkruajm te verteten apo
Pse nuk i ceke disa nicka tjer qe po shkarravisin kunder ketyre Institucioneve
Ne edhe nese shkruajm kunder ndonje lideri partiak duhet me dit se pak ka rendesi sepse ne shkurjam vetem me gjuhen e fakteve siq ndodhe ne qdo shtet demokratik
Shpresoj qe do t'jemi me Unik ne qendrimet tona [/b]