PDA

View Full Version : A jeni per enklavizimin e kosoves te propozuar nga LDAAK.ja?


dr.hektor
05-02-05, 19:39
Cmimi per te qene kryeminister dhe per te mos u dorezuar ne HAge tani po del sheshi .
Ky eshte cmimi qe duhet ta paguaj partia me e madhe ne Kosovoe LDAAK me brahimin dhe ramushin ne krye.
Cmimi > eshte doresimi i kompentencave minishtetrore te enklavave serbe.Pra po krijohen shtetet ne protektoratin e quajtur UNMIKISTAN.
Pra LDAAK e pranoi kornizen kushtetuese e tani po vjen kompromisi i dyte i leshimeve ndaj vrasesve te kosoves/Serbeve dhe dhenja e kompentencave shtetrrore.
Vetem e vetem per te ruajtur poziten dhe per ta shpetuaR BYTHEN nga Karla del Ponte..
Lus zotin qe kjo te mbetet shitja e fundit te tokave iliro/shqiptare.

Drenicaki
05-02-05, 19:55
Mos hapni tema pa lidhje duke folur kunder njė pjesmarrsi te uēk sepse asnjė luftetar qe luftoi per mbrojtjen e familjeve dhe identitetit shqiptar se meriton Hagen sepse nuk jan kriminel por vetembrojtes!
Sźshtź nevoja te perzini luftetaret e lirisė me politikė!

Arb
05-02-05, 22:08
Dr. Hektori,

Se pari shko e nderroje kete nofke Spanjolli, a dreqi e marrte vesh cka osht.

Ndersa se dyti mesoje dhe bindu se as LDK-ja dhe as AAK-ja nuk perkrahin enklavizimin. Presidenti, Kryeministri, Kryeparlamentari dhe zyrtare te larte te Qeverise e kane pemendur rregullisht se jane kunder enklavizimit te mundshem te Kosoves.

Drenicaki
06-02-05, 01:31
Dr. Hektori,

Se pari shko e nderroje kete nofke Spanjolli, a dreqi e marrte vesh cka osht.

Ndersa se dyti mesoje dhe bindu se as LDK-ja dhe as AAK-ja nuk perkrahin enklavizimin. Presidenti, Kryeministri, Kryeparlamentari dhe zyrtare te larte te Qeverise e kane pemendur rregullisht se jane kunder enklavizimit te mundshem te Kosoves.sduhet shikuar ēfarė thonė por ēfarė bėjnė njerzit!

Arb
06-02-05, 02:17
sduhet shikuar ēfarė thonė por ēfarė bėjnė njerzit![/b]

Mire o Drenicak, po ku po e sheh enklavizimin? Mendon se vertete te zgjedhurit e popullit do te pranojne enklavizimin e Kosoves?

driton
06-02-05, 03:04
ti drenicak pu thua se Sźshtź nevoja te perzini luftetaret e lirisė me politikė.
por as pe she se luftarėt siqė pi quan ti po pėrzien vetė politikė e kurkushė nuk pi shti.
hashim thaqi po e she vetė se i ka ardhė minuti funditė para se tė shkojė nė hagė dhe po kshyrė me zbardhė fytyrėn e vet dhe duke u shiturė trimė me disa deklarata tė pa bazė.

Drenicaki
06-02-05, 11:01
sduhet shikuar ēfarė thonė por ēfarė bėjnė njerzit![/b]

Mire o Drenicak, po ku po e sheh enklavizimin? Mendon se vertete te zgjedhurit e popullit do te pranojne enklavizimin e Kosoves?Shpresoi se nuk kemi shumė njerez si ju kunder ēdo gjėje shqiptare sepse sipas jush te gjithė ata qe mbrojten Kosoven do te mbyllen ne burgje pastaj Kosova ska nevoj te ndahet ,serbi do ta okupoj te tėren ? me njerzit qe luftuan sdo ta lejonim njė gjė te tillė! ndersa ata ne burgje do ta mbroni ju kosoven pastaj?
Ne vend qe ti mbrojm sa me shumė njerzit tanė ne krijojm urrejtje ndaj tyre,prandzj urrejtje pas urrejtje sėshtė edhe itonuese pastaj edhe qe te vriten vellezerit ne mes veti! ju ēfarė po beni ne ket forum po ndjellni at urrejtje qe pastaj mos te quditeni se koka ju shkon sepse as edhe njė shqiptar i vetem nuk i takon tribunalit te hages!

Arb
06-02-05, 22:46
Shpresoi se nuk kemi shumė njerez si ju kunder ēdo gjėje shqiptare sepse sipas jush te gjithė ata qe mbrojten Kosoven do te mbyllen ne burgje pastaj Kosova ska nevoj te ndahet ,serbi do ta okupoj te tėren ? me njerzit qe luftuan sdo ta lejonim njė gjė te tillė! ndersa ata ne burgje do ta mbroni ju kosoven pastaj?
Ne vend qe ti mbrojm sa me shumė njerzit tanė ne krijojm urrejtje ndaj tyre,prandzj urrejtje pas urrejtje sėshtė edhe itonuese pastaj edhe qe te vriten vellezerit ne mes veti! ju ēfarė po beni ne ket forum po ndjellni at urrejtje qe pastaj mos te quditeni se koka ju shkon sepse as edhe njė shqiptar i vetem nuk i takon tribunalit te hages!

Une "per lisa, e ti per fshisa!"

Po cfare ka te bej kjo qe ke shkruar me larte me temen e postuar?

GASHI75
06-02-05, 23:14
Cmimi per te qene kryeminister dhe per te mos u dorezuar ne HAge tani po del sheshi .
Ky eshte cmimi qe duhet ta paguaj partia me e madhe ne Kosovoe LDAAK me brahimin dhe ramushin ne krye.
Cmimi > eshte doresimi i kompentencave minishtetrore te enklavave serbe.Pra po krijohen shtetet ne protektoratin e quajtur UNMIKISTAN.
Pra LDAAK e pranoi kornizen kushtetuese e tani po vjen kompromisi i dyte i leshimeve ndaj vrasesve te kosoves/Serbeve dhe dhenja e kompentencave shtetrrore.
Vetem e vetem per te ruajtur poziten dhe per ta shpetuaR BYTHEN nga Karla del Ponte..

Lus zotin qe kjo te mbetet shitja e fundit te tokave iliro/shqiptare.
Kjo ėshtė mase e vertetė se qdo na gjejė ne tashė por besoj nė do forca qė jan pėr rrethė qė nuk do lejojn do gjėra qė po ndodhin nė kosovė.

Arb
07-02-05, 04:20
Kjo ėshtė mase e vertetė se qdo na gjejė ne tashė por besoj nė do forca qė jan pėr rrethė qė nuk do lejojn do gjėra qė po ndodhin nė kosovė.

Fatbardhesisht, per 3 vitet e ardhshme nuk do te keni mandatin te vendosni per qellimin e juaj te "shenjte" - Enklavizimin e Kosoves.

Arb
07-02-05, 04:22
Keshtu pra e ardhmja e Kosoves eshte larg duarve te atyre qe tash e sa vite "qojin ujin ne mullirin e Serbise."

"Fares se keqe" nuk i ka mbetur tjeter, vecse te kerkojne te ri-kthehen prej nga kane ardhur. Kjo "fare e keqe" nuk i takon Kosoves.

Kosova me sa me pak Cetnike Shqip-foles!

Toni_4Ever
04-04-05, 01:12
Cmimi per te qene kryeminister dhe per te mos u dorezuar ne HAge tani po del sheshi .
Ky eshte cmimi qe duhet ta paguaj partia me e madhe ne Kosovoe LDAAK me brahimin dhe ramushin ne krye.
Cmimi > eshte doresimi i kompentencave minishtetrore te enklavave serbe.Pra po krijohen shtetet ne protektoratin e quajtur UNMIKISTAN.
Pra LDAAK e pranoi kornizen kushtetuese e tani po vjen kompromisi i dyte i leshimeve ndaj vrasesve te kosoves/Serbeve dhe dhenja e kompentencave shtetrrore.
Vetem e vetem per te ruajtur poziten dhe per ta shpetuaR BYTHEN nga Karla del Ponte..
Lus zotin qe kjo te mbetet shitja e fundit te tokave iliro/shqiptare.

po e shoh qe jeni patriot me nick te GREKVE Dr.hektor nejse.

Eshte e vertet qe PDK nuk e ka nenshkruar kornizen kushtetuse ok por mos harro pdk ka marr pjes ne zgjedhjet komunale,parlamentare.
dhe nese nje parti nuk pajtohet me kornizen kushtetute, normalisht sa e kam kuptuar une nuk ka te drejt as te merr pjes ne VOTIME cka dot thot kjo PDK e ka ber ket vetem per interesa te partis e jo per dicka tjeter edhe mos harroni se ne korniza kushtetute nuk esht kunder shtetit te KOSOVES.

tung nga toni