PDA

View Full Version : ĒLIRIMTARET NĖ RREZIK


beku
13-03-05, 20:54
ĒLIRIMTARET NĖ RREZIK

Bekim Rexhepi


Kosova nė historinė e vet ka njohur ēlirimtar te formacioneve kaēake dhe gjysem ushtarake, nėn pushtime te ndryshme. Nuk mund te thuhet se rezistuan pak, por kurrkush nuk mund te numeroje ndonje rezultat te dukshem kombėtar (perveē numrit te konsiderushem, mbase, te bajraktarve, federalisteve, te kozmopolitve e deri tė iluzionistėt e moderuar!dhe fare e mė pak kombėtarė).
Fatkeqsisht, na duhet te pranojme, se kemi qene gati, te predispozuar, pothuajse gjithnje, te kerkojme me shume sakrifica e munde tek te tjeret, se sa tek vetėja jone, mbase, ne kete forme dhe vetem ne kete forme po thuajse u jemi gjetur ēlirimtarve(- apo formacioneve kaēake).
Me mburrje i kemi perqeshur te tjeret dhe po me kete mburrje e kemi lavdruar qendresėn tonė, ndaj te cilės pothuajse gjithnje kemi qene indifirent.
Kultivimi i kėsaj prirjeje, i te qenunit akoma indifirent, ndaj qendresės sonė dhe forcimit te mėtutjeshem tė atyre pak formacioneve kaēake pėr liri mė tė madhe dhe shtet u trashigua dhe u shendrrua ne Gen (~i).
Geni i indiferencės u mishėrua nė masėn e madhe tė shqiptarit. Natyrisht ky geni i indifirencės u pėrcoll edhe nė kohė tonė, mbase edhe tek lufta e fundit e Kosovės, me agresionin terorrist Serb.Madje kjo u pa, qoftė me ndryshimet kushtetuse qė ndodhen me dhunė, qoftė me heqjėn e paligjshme dhe tė njėanshme tė autonomisė, e deri tė rrėnimi i plotė i ati pushtetit krahinor tė Kosovės. Me vrasjet dhe terorrin sistematik, Serbia nė Kosovė arriti tė ushtroi njė ekspertizė tė radhės mė me shumė se dhjetė vite, duke mos e larguar vėmendjen nga kjo ekspertize serbe, padyshim ndihmesė nė realizim e kėsaj ekspertize serbe qe edhe pala shqiptare e recidivėve. S ka se si tė shpjegohet ndryshe kjo ndihmesė e fuqishme e indiferentizmit tė pushtetit Rugovistė dhe partisė sė tij LDK-se. Mba mendje sėpaku historia duhet tė shkruhet realisht.
Edhe pėr ca kohė tė tjera, siē duket ne mund tė pajtohemi dhe ta pranojmė, tė mos mbarojė seria e serialėve tė tilla fatekeqe pėr ne dhe kombinė. Akoma mė shumė mund tė operohen me shqiptaret, thonė tė tjeret. E, nganjėherė me po kėtė cinizėm e themi edhe pėr vete tonė“ se ne duhet tė vuajmė akoma sepse s jemi mbushur mend“.

...


Por nuk mund te thuhet se si nuk paska shqiptar te atille qe ua din troēin dhe se nuk mund t ua ndalin hovin ketyre lojrave, ekspertizave me rracen tonė. Mbase ka, dhe te deshmuar nderkombtarisht, por AJO qė ēalon nė karakterinė tonė ėshtė tė qenurit indiferent ndaj gjithēkaje, kjo madje pat edhe shtrirjėn e vet deri nė ditėt e sotme, Karakteri ynė nuk mund dhe nuk e bane mbi supe. Kosova e ka konusin e vet(A.Demaci) porse kjo adres deri tek ay akoma nuk ka gjetur kohėn dhe momentin e duhur. Ay vazhdone tė jetė i vetmuari por edhe jo i heshturi i hijės sė zezė qė i vije Kosovės edhe nė pikė tė ditės.
Kjo nuk tė hamend fare, mbase tė vetmuar ishin, edhe te me hershmit tanė tė formacioneve kaēake, janė edhe ēlirimtaret sotėm, madje edhe te rrezikuar. Mbetėn akoma pa meritat e tyre, qe ne fakt do te duhej tu takonin, por nė fund tė fundit, ata nuk e bėn pėr kėto merita qė do tė mund tua njohnin mosminjohėsit e sotėm. Ata e bėn pėr Atdheun e tyre, tė katandisur e te harruar. Ky ze i rrezikut pėr tė mbetur te katandisur e te harruar po vije dhe shtohet si mallkim i ri pėr ēlirimtaret e sotėm tė mbetur te Kosovės.
Nuk ėshtė anakronizem ta kujtosh kohėn e cila ėshtė provuar me mire se asnje zhvillim tjeter i te gjitha perjudhave tona. Dhe nuk mund t'a zevendėsojė asnjė ngjarje e rėndėsishme e cila mund tė kėtė quar mė kaq peshė nė funksion tė nyjės sonė kombetare, qe nė njė apo tjetėr formė tė jenė me kaq te vlefshme pėr tė qartesuar gjithēka qe pėr ne akoma ėshtė kryciale.
Nuk mund tė jenė tė panjohura tė gjitha pyetjet qė kanė tė bėjnė me ēlirimtaret: A u jane njohur keto merita ēlirimtarve? A ishte qellimi i ēlirimtarve per luftė te armatosur me Serbinė qe te arrihet se paku nje pushtet kukull (ēoftė ai pushtet nėn pushtetin serb apo nėn atė ndėrkomėtar) dhe per kulltuqet luksoze tė bajraktarve qe s'din dhe nuk njohin me larg se po ato kulltuqe? A u vrane kot ēlirimtarėt qe qėllimi i tyre prapė tė rrėshqas nė njė vazalitet tjetėr si ky qė kemi tani ndėrkombėtar.
Droja e tejkalon edhe Pavarsinė e mundshme tė Kosovės nėse edhe faktikishtė ajo do tė ndodhte me pajtiminė e ndėrkombėtarve. Njė pavarsi e kushtėzuar e tipi vezhguesė edhe pėr kohė tė tjera pėrbėn nė vete rrezikun pėrmanent tė elitave tė kombinura te sencasivitit ndėrkombėtar, pėr tė VĖZHGUAR pėrballjen tonė qė po bėhet gjithnjė e mė shumė mahnitėse pėr njė bashkim kombėtarė tė shqiptarve.


Mars 05

Ylberi_be
13-03-05, 21:40
Bekim pershendetje


Rugova

mendoj se gjeti nje budall me ba koalicion por zoti se la se sishte i drejt ai bashkpunim vetem taksirat populli me hanger edhe do vite tuj rrugat po kur ka ba ai bashkpunim te hajrit ket e ka ba perinat te thaqit po thaqin kan me lut me u ba kryeminister po jo ma jo ska me rrenat dhe shpihuni i milloshit po dihet se vet ai esht dhe sa te esht ai me raki ne dor kurr skemi me pa drit per jet e mot fara e keqe

Arb
14-03-05, 01:30
Bekim pershendetje

Rugova

mendoj se gjeti nje budall me ba koalicion por zoti se la se sishte i drejt ai bashkpunim vetem taksirat populli me hanger edhe do vite tuj rrugat po kur ka ba ai bashkpunim te hajrit ket e ka ba perinat te thaqit po thaqin kan me lut me u ba kryeminister po jo ma jo ska me rrenat dhe shpihuni i milloshit po dihet se vet ai esht dhe sa te esht ai me raki ne dor kurr skemi me pa drit per jet e mot fara e keqe

Koalicioni eshte bere me oferten e AAK-se, gje qe mundesoj formimin e qeverise. AAK-ja ka pasur mundesi te arrij koalicionin e njejte edhe ne zgjedhjet e meparshme, por u mashtrua nga PDK-ja dhe partite e tjera Enveriste. Ne zgjedhjet e fundit e kuptuan fytyren e vertete te tyre, keshtu qe vendosen qe t'i ofrojne koalicion LDK-se.

Thaci nuk do te behet kurre Kryeminister, ai e ka kry mandatin ne kete post, atehere kur u veteshpall Kryeminister, dhe veteshpalli Qeverine e Perkohshme menjehere pas luftes, menjehere pas takimit qe kishte me kreret Serbe pas luftes.

Qeveria e tanishme do te funksionoj per faktin se aktakuza e ngritur ndaj Haradinajt, doreheqja e tij nga posti i Kryeministrit, nuk lidhet me ndonje lloj korrupcioni gjersa ai gezonte kete post, por ka te bej me vitet e luftes.

4ever
14-03-05, 07:09
Ylber_be,
Ti si po shihet koke ne mesin e atyre qe jan gezu per shkuarjen e Haradinajt ne Hage.Nuk e di se kur do ta kuptonsh ti dhe mjeranat e tjere qe mendojn si ti qe populli i Kosoves juve nuk po ju don!!!Per jue ma se miri eshte me leshu Kosoven dhe me ik ne drejtim te pacaktum :wink:

Ylberi_be
15-03-05, 13:49
Arber

shiko zotri me qe po te ipet mundsija me fy e me poshtru popullin tand
me shkrime marksiste leniniste millosheviqe naniste rugoviste ather fyje deri sa te shkon kungulli permbi uj e ather do te fundosesh me gjith ket dhe keta poshtersina te revylicionit te vonuar demokratik qe kan ne zemer radikalizem fanatizem urrejtje qe e ke dhe e kan per njerzit me te lavdishem historis shqiptare ne kohen moderne.

kualicioni ldk-aak -esht ber vetem per miqsin qe kan ata ndermjet vete dhe 180 mi ero bakshish rugova ja ka dhan ramushit vetem per inati qe thaqi mos te ben kualicion me ramushin- e sa per at qka ka ba ai ne luft e din ata qe kan qen mbas ti e jo (ti) dhe rugova se rugova ska pas ku me pa se ai ka qen i mbrojtur nga milloshi kunder uqkes se ramushit.

Vetem thaqi mund ta nxjerr kosoven nga kriza e jo shpihunat korruptusit
e jo shpihunat si rugova e jo si alija ibzetbegoviqi e jo si ramushi dhe miqsija me rugov komunistin
4ever


Un sjam gezu qe ka shku ai ne hag shpirtnisht per shqiptar kurr nuk do te gezohem qe shkojn ne hag se atje po luhet me ndjenjat dhe moralin e krejt popullin- por ne qofse ai e ka keqperdor rregullat e luftes dhe e ka shkel dhe keqperdor lirin e te tjerve per ta shkarku mllefin ne njerz te pa fajshem mos e denoft ligji e denon zoti herdo kur dhe duhet ta denon por ne kosov e jo ne hag-se atje jan edhe disa shpifje qe vin kryekput nga vet lideret e ldk qe para kualicionit i kan que ne hag shpejt do ta shohesh realitetin e hidhur dhe do te bindesh me moralin dhe unitetine
dhe radilikalizimin fanatizmin e disa liderve te ldk e pastaj ti dil prej kosove e hup me gjeth ta se asgja skeni ba perpos qe e keni shkel edhe lirin qe jav ka s jell-populli i uritur per demokraci njerzore e jo narcizoizem shoqror.
as kush nuk e don ldk-pdk e dojn gjith rinija gjith ata qe kan ndjenja temira qe mendojn se vetem rinija esht ajo qe e mban dhe e nderton nje shtet e jo penzionerat (pijanicat klloshart e budallt) siq i quni ju lulet e rinis e sa per vlersim se sa e dojn ldk populli shikoe listen e votusve

53% kan dal ne vota
47% skan dal ne vota- te zhgenjyer nga bashpunimi ldk evrop
dmth --12.5% te popullsis kan votu per ldk kjo esht ajo qe ti kurr se ke dit se sa e dojn populli ldk e deshtuar qe 15 vite me te gjitha segmentet
arsyja esht se ajo ska vizion perpos atij kosova metohij dhe kthim ne kushtetuten 74- ky esht vizioni i saj dhe puna 15 vjeqe qe e fundosi popullin ne humeren tande

GASHI75
15-03-05, 23:48
Bekim pershendetje

Rugova

mendoj se gjeti nje budall me ba koalicion por zoti se la se sishte i drejt ai bashkpunim vetem taksirat populli me hanger edhe do vite tuj rrugat po kur ka ba ai bashkpunim te hajrit ket e ka ba perinat te thaqit po thaqin kan me lut me u ba kryeminister po jo ma jo ska me rrenat dhe shpihuni i milloshit po dihet se vet ai esht dhe sa te esht ai me raki ne dor kurr skemi me pa drit per jet e mot fara e keqe

Koalicioni eshte bere me oferten e AAK-se, gje qe mundesoj formimin e qeverise. AAK-ja ka pasur mundesi te arrij koalicionin e njejte edhe ne zgjedhjet e meparshme, por u mashtrua nga PDK-ja dhe partite e tjera Enveriste. Ne zgjedhjet e fundit e kuptuan fytyren e vertete te tyre, keshtu qe vendosen qe t'i ofrojne koalicion LDK-se.

Thaci nuk do te behet kurre Kryeminister, ai e ka kry mandatin ne kete post, atehere kur u veteshpall Kryeminister, dhe veteshpalli Qeverine e Perkohshme menjehere pas luftes, menjehere pas takimit qe kishte me kreret Serbe pas luftes.

Qeveria e tanishme do te funksionoj per faktin se aktakuza e ngritur ndaj Haradinajt, doreheqja e tij nga posti i Kryeministrit, nuk lidhet me ndonje lloj korrupcioni gjersa ai gezonte kete post, por ka te bej me vitet e luftes.
PO EDHE KJO U ARRITĖ MENI PUN TĖ PA LODHĖSHME JU QĖ E BĖTĖ ME SHKRIMET E JUAJA SI NDAJ RAMUSHITĖ DHE LUFTARVE TĖ TJERĖ DHE FARKISTATĖ AKTAKUZA 34 KU RRJEDH PREJ LDKĖS KUNDREJT ZOTRI RAMUSH HARADINAJ MIRĖ E KISHIN PERCJELLĖ SHKITĖ DHE LDKĖJA PER QDO VEPEĖR TĖ BAR SIPASĖ MENDIMEVE TĖ TYRE.
SEPSE NUK SHKOHET ME LUFTUE ME KOSISTATĖ E DEZERTORTĖ E FARKUTĖ FRAKSION KOSISTĖ KU TĖ GJITHA TĖ DHANATĖ I KAN DESHMUE NĖ PROKURORI KUDREJT RAMUSHIT DHE LIMAJT E TASHĖ E KAN EDHE NJI STANDARDĖ TĖ PLOTSUAR ATĖ STANDARDI 4 DHE 5 .
THELLĖ JAM I BINDURĖ SE RAMUSHĖ HARADINAJ DHE FATMIR LIMAJ JAN VIKTIMĖ E POLITIKES SĖ DOPTĖ KOSOVARE DHE TĖ LDKĖS QĖ SU NJOF LUFTA E FUNDITĖ DHE REZISTENCA E SAJĖ E FUNDITĖ PĖR OPINIONIN E GJĖR,POR BĖJSHIN SEHIR NĖ PRISHTIN DUKE I QUARĖ ME LLOJ LLOJ TERMI QĖ SIKA HIJE ASKUJT E LERE MA NJI KRYETAR SHTETIĖ QĖ KA QEN ,NJI SHTETI TĖ PA NJOHUR NDERKOMBTARISHTĖ.

POR JAM SHUM I BINDURĖ SE PAFAJSIEN E RAMUSHIT TĖ MADHĖ EDHE TĖ LIMAJT EDHE TĖ TJERVE SEPSE ZEMRAT I KAN TĖ MDHA KTA NJERZĖ DHE PĖR MUA DO JEN TĖ PA FAJSHEM PĖR JET E MOTĖ PAMAR PARASYSHĖ QĖ THOJN SPIUNTĖ E LIGĖ DHE NJERZITĖ E DOPTĖ KOMBTARISHTĖ QĖ E SHESIN VENDIN PER PERFITIME MATERIALE POR KOTĖ E KANĖ SE VENDI SDOTI LEJOJĖ NĖ DHE POR DOTI
HEDHĖ MBI DHE QDO NJERI TĖ LIGĖ.

Toni_4Ever
04-04-05, 01:32
Clirimtaret e meritojn respektin tone edhe nuk jam kunder atyre qe luftuan per kosoven sepse edhe nuk kam te drejt te shkruaj dicka negative ketu kunder clirimtarve ne kohen e luftes kam qendru ne gjermani por edhe une e kam kontribu si shumica e shqiptarve me te holla,
dhe na vret zoti nese jemi kunder clirimtarve, por jam kunder disa tipave,qe kan ber dhe bojn karrier ne emer te clirimtarve dhe sot jan miljonera dhe nuk interesohen fare per familjen e deshmorve eshte e drejt kjo? JO

dhe sot jemi ardhur me nje gjendje shum te keqe ekonomike dhe cdo njeri i shikon punet e veta se pari ndoshta esht kjo DEMOKRACIA qe e kerkojm ne athua apo?

clirimtaret kan nevoj per ndimen tone se kemi mundesi. RESPETK per clirimtaret.

esht nje fjal popullore NESE NUK JAN DIN TE MIREN QE TA KA BER AJO E KEQJA PERSERITET EDHE NJE HER: dhe kjo esht ka ndodh te ne shqiptaret.

Tung nga Toni

uck_aksh
13-04-05, 13:04
PO PSE BRE MORTA E VLLAZNI I PERZINI DESHMORET DHE LUFTETARET E UCK NE POLITIK A E DINI SE ATA KAN DHAN JETEN PER KOSOV E JO PER PARTI POLITIKE.
SE KUR ATA JAN VRAR NE LUFT NUK KA PAS AS PDK AS AAK. ATA KAN DHAN GJAKUN PER LIRIN E KOSOVES QE SOT E KEMI NE DUHET VETEM TA VAZHDOJM RRUGEN E TYRE JO DUKE U OFENDUAR.
LAVDI DESHMOREVE TE KOMBIT

beku
13-04-05, 19:08
Tema qė nuk ngop

Nuk ngop tema, edhe po tė shkruash mė ditė tė tėra ashtu siē nuk ėshtė anakronizem ta kujtosh kohėn e cila ėshtė provuar me mire se asnje zhvillim tjeter, i te gjitha perjudhave tona. Dhe nuk mund t'a zevendėsojė asnjė ngjarje e rėndėsishme e cila mund tė ketė quar po mė kaq peshė nė funksion tė nyjės sonė kombetare, qe nė njė apo tjetėr formė, tė jenė mė kaq e vlefshme pėr tė qartesuar gjithēka qe pėr ne akoma ėshtė kryciale.
Nuk mund tė jenė tė panjohura tė gjitha pyetjet qė kanė tė bėjnė me ēlirimtaret: A u jane njohur keto merita ēlirimtarve? A ishte qellimi i ēlirimtarve per luftė te armatosur me Serbinė qe te arrihet se paku nje pushtet kukull (ēoftė ai pushtet nėn pushtetin serb apo nėn atė ndėrkomėtar), dhe per kulltuqet luksoze tė bajraktarve qe s'din dhe nuk njohin me larg se po ato kulltuqe? A u vrane kot ēlirimtarėt qe qėllimi i tyre, qė prapė tė rrėshqasim nė njė vazalitet tjetėr, si ky qė kemi tani ndėrkombėtar.

Serial Clicker
14-04-05, 22:43
pirroja 1 o pirrec kur te vish me shkrujte me ardhe te kjo teme se kjo e ka rendin me u mbyllen. mos shkruj palidhje te temat tjera po hec diskutojna qysh duhet me diskutu me argumenta se na boni kahre ky beku krejte si me kone ilake e jotja po doket a :wink:

pirroja1
14-04-05, 23:22
pirroja 1 o pirrec kur te vish me shkrujte me ardhe te kjo teme se kjo e ka rendin me u mbyllen. mos shkruj palidhje te temat tjera po hec diskutojna qysh duhet me diskutu me argumenta se na boni kahre ky beku krejte si me kone ilake e jotja po doket a :wink:
Beku eshte per ty si dhe shume si ti diplomat!Nuk keni potencial ju qe te replikoni me Bekun.

progoni
14-04-05, 23:30
pirroja 1 o pirrec kur te vish me shkrujte me ardhe te kjo teme se kjo e ka rendin me u mbyllen. mos shkruj palidhje te temat tjera po hec diskutojna qysh duhet me diskutu me argumenta se na boni kahre ky beku krejte si me kone ilake e jotja po doket a :wink:
Beku eshte per ty si dhe shume si ti diplomat!Nuk keni potencial ju qe te replikoni me Bekun.

Fal tė qoft ,

me gjithe diplomaci ,mbaje se nuk ta merre kushi. :wink:

beku
15-04-05, 20:48
Juve P.... nė tanė kohen e forumit keni qen piun, herė i figurave te bardha e herė tė zeza, ban mirė me mbetė jashtė arenės se sa nuk i duhesh njėres e as tjetrės,juve jeni No coment o P...i

GURI SYLAJ
06-05-05, 08:17
QE NE FILLIM ME DUHET TE PAJTOHEM ME BEKUN SE KJO ESHTE TEME QE NUK NGOPE; POR MEGJITHATE DO TE MUNDOHEM ; SHKURT TE THEM EDHE UNE DICKA QE ME QELLIM OSE PA TE PO LHET ANASH.
PSE CLIRIMTARET JAN NE RREZIK?
DERGIMI I LIMAJT ; RAMUSHIT E TE TJEREVE NE HAGE ESHTE ME TEPER SE DESHPRUS POR AJO QE PO NDODH ATJE ESHTE E KEQJA ME E MADHE QE MUND TE NDODHE PER CLIRIMTARET.
ATA QE JAN NE HAGE, NESE JAN PER DICKA FAJTOR,DO TE DENOHEN E NESE JO DO TE KTHEHEN EDHE ME TE FORTE DHE ME KRENAR SE PERPARA.
POR ATE QE NDEGJUAM NE HAGE , DERI TASH , MUND TE JET NJE SHUME DOMETHENESE.
1. KOMANDANT TE VERTETE APO TE VETEQUAJTUR NUK E DIN SE DERI KU SHTRIHEJ ZONA E DRENICES APO KUSH , NE EMER TE U.C.K LUFTONTE NE PJESEN TJETER TE GRYKES SE LLAPUSHNIKUT. KJO PER NAIVITETIN TON MUND TE SPJEGOHET NE FORMA CFARE NEVE NA PELQEJN POR PER GJYGJIN E HAGES DHE FAKTORIN NDERKOMBETAR KAN NJE TE VETMEN DOMETHENJE E AJO ESHTE :SE UCK NUK KA PAS KOMAND VERTIKALE.
2. DESHMITARET JAN PJESE E VEQANT E PROCESIT DHE PA DYSHIM SE EDHE MBROJTJA E EDHE AKUZA I KAN DESHMITARET E VET POR SI TE SPJEGOHET FAKTI KUR KOMANDANTET E VERTETE APO TE VETEQUAJTUR,NE CILESINE E DESHMITARIT , E AKUZOJN NJERI TJETREIN PER TE BERAT APO PER TE PA BERAT GJAT KOHES SE LUFTES.
3.N'A PELQEJ APO NUK N'A PELQEJ GJYGJI I HAGES DO E BEJE PUNEN E VET POR AJO QE NE DUHET TE BEJME ESHTE TE VETEDIJSOHEMI NE ATE SE PO NUK JE NE GJENDJE QE PUNET T'I KRYEJSH VETE ATEHERE VJEN DIKUSH TJETER QE I KRYEN POR AI HER TE PERGEDHELE HERE TE VRET.
DHE PER FUND ,TE NDERUAR ,EDHE VET POZICIONIMI YNE NE KETE TEME DHE TEMAT TJERA TREGON SE NEVE NUK N'A MJAFTON NJE SHTET POR DUHET T'I KEMI SE PAKU NJA PESE DHE PER MOS ME NDODHE KJO UNMIKU PO MUNDOHET ME N'A TREGU SE JU, MEGJITHATE JENI VLLEZER DHE DUHET TE PAJTOHENI TE RRINI BASHK PAVARSISHT SE NUK JENI NE GJENDJE TE MBANI JO PESE PO AS NJE SHTET.
DUHET TE VETEDIJSOHEMI SE EDHE UNMIKU EDHE NATO KAN INTERESAT E TYRE NE KOSOVE POR INTERESAT TONA JAN SHUME ME TE MDHA DHE ME DOMETHENESE PRANDAJ ESHTE DETYRE E JONA T'I MBROJM DHE T'I QOJM PERPARA KETO INTERESA E ATE MUND T'A BEJME JO DUKE U SHARE E VRARE ME NJERI TJETRIN POR ME NJE BASHKPUNIM DHE ME NJE KRITIKE KONSTRUKTIVE QE I QON PROCESET PERPARA:
Me nderime G.Sylaj

Qyrrani
06-05-05, 17:00
ĒLIRIMTARET NĖ RREZIK


Me vend dhe me mend eshte kjo por jo te tjerat.
Kush u ka faj luftetareve qe ne krye lane njerezit e korruptuar kriminelet hajnat banditet, te cilet krijuan pasuri te madhe per vete ndersa familjet edeshmoreve, invalidet e luftes dhe vete luftetaret perballen me skamje te skajshme. Ata u bine ne se "perfaqesuesve" te tyre vetem kur u nevoitet vota e tyre apo per te bere naj marifet te ndyte e jo kohe tjeter.
Clirimtaret do te ndihmohen PATJETER por athere kur nuk lejojne qe gomaret ti udheheqin dhe ta perqajne kombin tone por te vine njerez konstruktiv dhe meritor.

Shnet!

Petrit Kavaja
10-05-05, 13:11
...butaket dhe te paboshtet kurrizor jane qenje te instaluara per t“i rrezikuar frytet e Lirise...

Arb
10-05-05, 13:14
...butaket dhe te paboshtet kurrizor jane qenje te instaluara per t“i rrezikuar frytet e Lirise...

Ashtu mendon ai? A fiton PD-ja kete vit andej ka ju? Ku do t'ia besh vendin vetevetes pastaj?

Petrit Kavaja
10-05-05, 22:59
...a ka vend me te bekuar se sa pran Luftetarve te Lirise.Per Shqipetaret eshte nje Qabe ne Drenice(Prekaz),aty prehen Engjujte.Ky vend do te vizitohet per jete dhe mote.Edhe Velania do te vizitohet,por aty do te gjuhen:Djajte me gur...