PDA

View Full Version : STOP MANIPULIMEVET ME EMRIN E USHTRISE CLIRIMTARE KOMBTARE


Tomori
22-03-05, 01:05
Stop manipulimeve me emrin e Ushtrisė اlirimtare Kombėtare

(Deklarat personale e zvkomandantit tė zonės dhe komandantit tė artilerisė sė Brigadės 116 “TAHIR SINANI”
LABO VJOSA
Gostivar mars 2005
Popull shqiptarė i Maqedonis!I nderuar populli i Gostivarit!
Me ndėrgjegjen e lart e tė pastėrt tė njė ushtaraku tė lartė tė Shqiprisė amė,si biri i Vlorės historike dhe sot djal me shpirti Gostivarit heroik ju drejtojm sinqerisht:
Kur mora pjes nė U.ا.K pėr ēlirimin pėrfundimtar tė tyre trojeve isha tepėr krenar qė sė bashku me Komandantin tim legjendar Tahir Sinani tė drejtonim djemt e shkėlqyer tė Gostivarit heroik. Kėta djem si pasardhėstė Xhem Gostivarit, Aqif Reēanit, Bajram Dobredollit etj, erdhėn nė luft me bindjen e qartė e tė pastėrt e tė mbarsur me ide tė qarta patriotike pėr tė realizuar perfundimisht ėndrėn shekullore tė tė parėve tė tyre pra ndarjen pėrfundimtare dhe krijimin e lirisė sė plot tė kėtyre trojeve.
Lufta sipas luftėtareve tė ndershem tė kėtyre trojeve dhe gjithė trojeve tė tjera shqiptare ishte nė bindje tė plot se fitorja ishte nė krahun e tyre, e njerzve tė ndershėm qė e donin me tė vėrtetė lirinė e pamvarsin e ktyre trojeve. Ata u futen nė luftė jo pėr kėrkime tė drejtash apo krijim partie osepėr rrėzim partishe po pėr ndarje teritori,pėr liri e pamvarsi tė plot nga sundimi sllavo _komunist.
Po siē e dini lufta pėrfundoj me marveshje politike qė rezultatet po ja shikoni nė rjedhen e njgjarjeve qė po ndodhin nė historinė tuaj4 vjeēare tė rikthimit nė bashkim - vllaznim tė kėtyre trojeve apo tė njė republike tė ashtuquajtur multietnike …!
Thirja ime si njė vėzhgues i rezultateve mbas luftės pėr ju o popull ėshtė :”STOP MANIPULIMEVE ME EMRIN E SHENJT Tث U.ا.K”

Pėrse? Do t’pyesni ju.
Emri U.ا.K ėshtė i shenjt ,ai lindi nga gjiri i popullit dhe i takon vetėm popullit, misioni U.ا.K-sė mbaroi me gusht 2001 dhe luftėtarėt e kėtij formacioni luftarak por nėveēanti, gjaku i tė rėnėve, eshtrat e thera tė invalidve tė luftės, kontributi i shkėlqyer i popullit tė kėtyre trojeve, pjesmarja e pėrsosur e djemeve dhe vajzave tė Shqipris amė dhe Kosovės martire dhe aq mė tepėr kontributi i shenjtē i diasporės son nuk do t’lejoj me manipulime me kėte emėr te shenjtė qė quhet U.ا.K
U.ا.K. nuk ėshtė vetėm AliAmeti, Gėzim Ostreniapo dikush tjetėr dhe aq mė keq kur nėn emrin e U.ا.K-sė krenohet Teuta Arifi, Agron Buxhaku, Ermira Memeti apo ndonjė Nevzat Bejta qė kan mar opo nuk kan mar pjese 5 ore apo 5 ditė nė kėto formacione tė U.ا.K-sė.
Tė mė falni se ndoshta dikush mund tė preket nga pėrmendja e emrave por ata preken se e ndjejnė faijn e manipulimeve me emrin e shenjt tė U.ا.K-sė, por jamė i detyruardhe i obliguar si luftėtari ndershėm i kėtij formacionitu drejtohem sinqerisht lidereve tė UاK-sė per herė tė parėmbas katėr viteve qė ata militojn njėformacion politik qė quhet BDIdhe qė pretendojn akoma qė janė vazhdues tė aspiratave tėluftės sė UاK-sė.
Po tėdrejtohem tė parit juve zoti Ali.

Zoti komandant !
Tė kam patur komandantdhe tė respektoj akoma si komandant tė UاK-sė por jo si kryetar partije. Kur erdha nė formacionet tuaja luftarake ose tonat tė mė falesh , u nisa nga ndjenja ime personale atdhetare dhe patriotike por edhe nga thirja e parė e juaja si komandantė per bashkimin e gjithė forcave shqiptare pėr liri dhe pavarėsi e ketyre trojevedhe me konkretisht nga shprehja e juaj dhe slloganet pėr shqiptarėt se “Liria lind nga gryk e pushkės” .
I thash vetvetes: - Eh…paska djem ky popull qė mendojn pėr lirin e vėrtetė!
Dhe me plot bindje nė bashkpunim me Heroin Tahir Sinanin u nisėn pėr tė dhėnė kontributin tonė jo pėr tu bė komandant me emėr por pėr tė shtuar njė pushkė mė tepėr dhe pėr tė realizuar qėlimet dhe aspiratat e kėtij populli.

Zoti komandat!
Luftėn e nisėm bashkė dhe e pėrfunduan po bashkė.Dihet qė nė hierarkine ushtarake urdhri i eprorit ėshtė ligj pėr vartėsindhe ne i zbatuam kėto urdhėratė shtabit tė pėrgjithshėm, por duhet tė dini zotėri komandantė se ka edhe njė klauzul tjetėr te demokracis qė gjith secili pas zbatimit tė urdhrave tė jap raport …..!
Ndoshta si keni ditur keto norma se ju jeni nji civilpopullorpo i ashtu quajturi gjeneral i ka lexuardiku ne artin ushtarak maqedonas…!

Tė mė falėsh zoti komandant se ėshtė hera e parė qė tė drejtohem sinqerisht: - mė pėlqeve fillimisht qė nuk more pjesė nė firmosjen e marrėveshjes sė Ohrit dhe si ushtarak i thash vehtes qė paskemi njė komandant tė mirė qė do tė dijė si t’i udhėheq punėt…!
Por, ēudi! Marrėveshja u nėnshkrua diku nė pyll, nė mal, apo nė ndonjė salon qė ju e dini mė mirė. Ju pyes: PثRSE?!
Kėte pėrse pot a shoqėroj me pyetje tė tjera zoti komandant:

E PARA: Pėrse firmosėt pa vendim kolegjial ushtarak?

E DYTA: Mirė qė firmosėt kėtė marrėveshje tė luftės, se lufta pėrfundon me njė marrėveshje por pėrse nuk vendose kushte lufte? Se flamurin e bardhė e ngriti kundėrshtari, paqen e kėrkuan ata. Do tė thoni ju ēfar kushtesh? Ku e keni statusin e luftėtarėve tė lirisė, zoti komandant? Po statusin e dėshmorėve dhe invalidėve tė luftės? Pėrse nuk krijove formacione tė pamvarura ushtarake deri nė plotėsimin e pikave tė Marrėveshjes sė Ohrit?

Tė mė falish zoti Ali se ndoshta do mė quash kundėrshtar politik. Jo, unė jam akoma miku yt dhe tė dua sinqerisht, por ata qė ke afruar rreth vetes ty tė kanė vendosur kolarin dhe pak nga pak do tė marrin shpirtin. Po tė kėshilloj:
“Si mė i moshuar se ju, si me pėrvojė mė tė lartė ushtarake se ju, qė sa mė shpejt tu thoni stop manipulimeve tė manipulantėve qė nė ermin e UاK-sė kanė krijuar prevara e reketime siē i thoni ju, ose pėrfitime nė gjuhėn shqipe”.

Zoti komandant!
Vetėm kur tė vendosish amanetin e tė rėnėve, dėshirat e luftėtarėve tė ndershėm, ndjenjat e popullit atdhedashės, ėndrat e diasporės sė shkėlqyer nė vendin e duhur, vetėm atėherė zoti do t’i fal gabimet dhe stafit tuaj .
Por me skepticizėm po shprehem se keshtu se si veproni skeni ardhmėri dhe nėn emrin e djemeve tė pastėrt e tė ndershem tė lėnė rrugėve nga ana ejuaj ju them “ STOP” mos mė senuk jeni me UاK , do te jeni UاK vetėm atėher kur qėllimet e saj tė shkojn deri nė fund .
Tė mėfalėsh zoti Ali se kėto jane fjalė zemre dhe gjithė jetėn do tė respektoj si komandantUاK-sėkurse si kryetar tė mė falni e kuptoni mė mirė ju…….!

Zoti “Gjeneral” !

Me ju dua tė flasė pak mė hapur dhe mė gjuhėn ushtarake se patjetėr ju do te me kuptoni. Zotri shefi i shtabit tė UاK-sė me respektin si ushtarak qė jemi pavarsisht kujt ushtrie i kemi shėrbyer duhe tė shprehėdilemat e mija ndaj jush duke u pyetur:

E PARA – Mbas lufte bėtė demobilizimapo shparallim tė forcave?

E DYTA-Pėrse mbas lufte deklaruat se ska me UاKdhe luftėtarėve u the shkoni nga tė doni dhe fakti qė luftėtarėt sidomos tė brigadės 116 u endėn rrugėve tė Shqipėrisė dhe Kosovės ose siē thot shprehja ” si ēifuti nė shkretėtirė”

E TRETA – Dorėzove armėt zoti ”general”, kush ndikoi tek ju - fakltori i mbrendshėm, faktori i jashtėm apo faktori ndėrmjetėm?

E KATثR – Nėkėte luftė kujt i shėrbeve zotri “general” popullit apo dikujt tjetėr?

E PESTA- Pėrse e harove gjakun e tė rėnėve, mundin e djersėn e luftėtarėve, sakrificat e popullit e diasporas ………. ?

EGJASHTث – Mbaroi lufta zotri “ general”, sa analiza ke bėrė , cilat janė kokluzionet e luftės, ke afrove reth vetes dhe ke largove ?

E SHTATA -Krijuat njė partime emrin BDI ?Po te pyese cili ushtarakė i vėrtetė mer pjesė ne parti apo krijim partishdhe aqė mė keq krijohet koalicion me armikkun e luftės?Tė mė falėsh po del qartė se ju jeni nji pseudo ushtarak i kėtijpopuli dhe keni luftuar pėr karier dhe karike politike dhe veprimettuaja tregoni se luftėn e ke bėrė pėr bashkim vllaznim me sllavo komunistėtdhe jo pėr detyrat strategjike luftarake qe na u dhanė nė fillim. Pra del qartė ju sjeni luftuar pėr popull por pėr kariere politike dhe aqė mė keq tė politikės sė bashkim vllaznimit .Me keqardhje shprehem se juve i paskenigėlltitur gjellrat e prishura tė tyre .

Ju uroj mbarėsi i ashtuquajtur “gjeneral” nė karieren tuaj politike me vllaznit e tuaj sllavo-komunist por edhe ty me skepticizėm po ta shprehė dhe kėshillojė mos haro se gjaku i Tahiri, i Telit , i Shpendit dhe Rokit si komandatė trimatė UاK-sė dhe dėshmorėve tė kombit pa dėshirėn tuaj por me dėshirėn e popullit tonė tė mbrekullueshėm, tė kėshilloj qė pos ra kokėn tėnde do ta paguashte fėmijt dhe nipėrit e tu.
Tė mė falėsh zotėri “ gjenerali” se ndoshta tė fola ashpėr por dilema ime ma e madhe ėshtė pėr ngjarjet e hidhura qė ndodhen gjate luftės.
Po te pyesė perfundimisht dhe meė sqaro dyshimet e mija pėr bashkėatdhetarėt dhe shokėt emiish oficera tė shtetit amė :

-Kush e vrau Telin me shokėt?
-Kush e vrau Shpendin mbas shpine. ?
-Kush ja thuri kurthin asgjėsimit tė Tahirit me shokė ?

A ja ke bėrė vetes ndonjėher kėto pyetje, pėrse nukke bėrė analizattė kėtyre ngjarjeve, pėrse i le nėn hije, pėrse krijon dyshime apo stė intereson gjaku i kėtyre tė rėnėve ?
Sa analiza ekonomike e financiare ke bėrė zoti Gėzim, ku shkuan paret e diasporės apo stė intereson tė meresh mė me kėto probleme se i arite qėllimet e tuatė fsheta tė paraluftes.Me gjithate kėto jan fjal tė njė bashkėluftėtarit tuaj por mė mirė te hidhurat tani nė mezzo-fillim dhe te emblat nė fund…!

ZotitTelat Xhaferi :Ti i ashtuquajtur komandant “Forina”
اėshtja juaj me ardhjen tuaj nė brigadėn 116 e dim unė dhe tij nė radhė tė parė me bisedat qe kemi bėr nė fillim tė korikut 2001 por s’ėshtė momentipėr ti analizuar kėto probleme.
Zoti “Forina”duam as’duam ne ti je anėtari i formacionit ti brigadės 116 dhe besoj mbas dezertimit nga formacionet sllavo maqedone nė mezin e korikut 2001 mbas takimeve me “Plakun “ dhe udhėzimeve tė fshehta ti tij erdhe nė Panair dhe me urdhėrin e Komandant Tahir Sinanit kaluat nė Tanush.
Nuk dua tė zgjatem shumė nė“historin tuaj luftarake” zoti major i ushtrisė maqedonse, por duhet tė pyes pėr dilemat e mia si koleg ushtarak tė mirėfiltė por nė shėrbim tė dy ushtrive armike.
Zoti major tė mė falėsh se tė kam pasur bashkėluftėtar por me modesti tė pyes shkurt se kur tė ulemi tamam do tė flasim gjatė:

1.Pėr se erdhe nė luftė, pėr patriotizėm apo karier politike.
2.Pėr se pranove njė detyr tė komandantit tė brigadės nga Shtabi i pėrgjithshėm pas vdekjes sė Tahir Sinanit kur e di mirė qė ajo s’takonte, ku vetė e di se ishe i caktuar pėr detyra tjera apo me dyshim tė them mos e zbatove marveshjen e fshehtė me “plakun” …………..?
3.Mbas lufte pėr se pėrkrahe ato qė sjan meritor lufte e le mbas dore meritorėt e vėrtet.
4.Nėn gjakun e Tahir Sinanit me shokė u bėne deputet, pėr se harove ate njeri, a bėhet ushtarak i vėrtet i njė kombi deputet e politikan.
5.Tė mė falėsh i nderuar koleg, si e lejon si anėtar i brigadės 116 mohimin e vėrtet tė kėsaj brigade kur ti e di se nė krye tė kryesis qendrore tė BDI ėshtė shprehur se nuk ka brigadė 116, se ajo ėshtė e PDSH-sė………?
6.Ju pyes zoti major, Tahir Sinani unė gjashtdhjetė luftėtar nga Kosova, pesė dėshmorėt dhe luftėtarėt e ndershėm tė Gostivarit, Tetovės, Shkupit, Kėrēovės, Strugės dhe diasporės dhe ti si anėtar i BDI mos vallė bėnin pjesė nė njė parti nė Panair dhe Tanush qė quhet PDSH? Turp! Kujtė ja shisni kėto manipulime, kushė punon nė prapaskenė pėr denegrimin e 116? Njė ditė do tė vi koha ti jepni llogari. Por prap ju kėshilloj STOP manipulimeve me UاK-ėn dhe sidomos me brigadėn 116. Kuj nuk i pėlqen le tė del nė ballafaqim.

I dashuri popull I Gostivarit?
Sė fundi po i drejtohem kandidatit tuaj pėr kryetar komune, kryetarit tė BDI – sė qytetit, profesorit tė historisėmaqedonse tė gjimnazit, deputetit tė shtetit maqedonas, tė ashtuquajtur luftėtarit tė UاK-sė u bėftė edhe president i republikės maqedone sepse e shohė qė paska shumė ambicie pėr karier politike dhe tė gjitha opcionet intelektuale tė qytetit do ti ketė nė dorė ai.
Urime i ashtuquajturi luftėtar UاK-sė, por me mllef tė them bolė mė tė mburesh me emrin e UاK-sė. Vazhdo me manipulimet e tua.
O luftėtar qė ke pi 5 orė ēaj me Ali Ahmetin, o lutėtar qė ke veshur uniformėn vetėm pėr tė dalė fotografi, o luftėtar qė luftėn e krahason me biznesin tėndė, o luftėtar qė gjakun e tė rėnve dhe patriotizmin e vėrtet shqipėtar do ta integrosh me gjakun sllav dhe nė politikėn e qelbur sllavo – komuniste. Tė kėshilloj hiq dorė shpejt se djemtė e ndershėm tė kėti populli nuk do tė falin. STOP zoti Nevzat me emrin e UاK-sė vazhdo “rrugėn e lavdishme” tė bratstvo bashkimit tė DUIT dhe LSDM.
Ndoshta tė duken pak tė ashpra fjalėt e mia, por ki kujdes kurė tė rėzohesh nga “kali” do ta shohish veten se ku je.
Por s’mė intereson asgjė te ty, por si luftar I ndershėm s’dua tė tė jap njė urdhėr por njė kėshill, mos luaj mė me emrin UاK-sė e sidomos me emrin e brigadės “ Tahir Sinani ”.
Popull i Gostivarit ! Luftėtar tė ndershėm tė brigadės 116 ju drejtohem sinqerisht dhe i thoni bashkėqytetarit tuaj Nevzat Bejta tė mos loz me ndjenjat tija e sidomos me ndjenjat e ti rrinjėve tė Gostivarit se ky pseudohistorian shqiptar dhe historian i shkėlqyer i sllavo-komunizmit nuk di tė spjegoj edhe ato qė ka mėsuar nga kjo histori dhe zdi ta thotė nė shqip sepse tėrė jetėn ka folur maqedonisht ( mė fal sllavishtė )!
Ooo kandidati pėr prefekt ti se di veten se ku je, je sllav, torbesh apo turk, se shqiptar tė betohem se jo. Se do tė ishte turp pėr shqiptarizmin tė ketė shqiptar si ty, qė nuk u ka lejuar vajzave dhe djemve tė gjimnazit gjuhėn shqipe dhe flamurin kombėtar.
Ooo pseudolftėtar para se tė mburesh nė fushatė elektorale me gėnjeshtra dhe mashtrime tregoj rinisė se kush je, por jam i bindur se rinia e vėrtet patriote se kushė je, por mua mė intereson vetėm njė gjė STOP me emrin UاK.
Populli i ndershėm i Gostivarit! ktheni sytė nga zabeli i Kuklit aty ndodhen pes shpirtėra dėshmorėsh: Tahir Sinani, Hyr Emini, Naser Ademi, Brahim Ademi dhe Isė Faslia, ata po na vėshtrojnė dhe po na vėzhgojnė dhe ua them me skepticizėm se po ēuditense ēfarė po bėjn, si po tallen ma gjakun e tyre, si po mashtrojnė dhe gėnjejnė.
Populli i Gostivarit sikurė tė ndodhte qė mos ishin vetėm kėto pesė, po tė ishin vrarė ndoshta 150 djemė tė Gostivarit ēfarė do tė thoshin nėnat, baballarėt, motrat dhe vllezėrit, fėmijtė e kėtij trolli, sa lot do tė dilnin nga sytė e tyre dhe ju pyes pėr sė fundi a do tė ishte reale manipulimi i manipulantėve tė partisė nė pushtet qė quhet BDI.
Si shtetas dhe ushtarak i ndershėm i Shqipėrisė amė, si njė luftėtar e komandant i dy luftėrave tė trojeve shqiptare u bėjė thirje nė emrin tim personal thoni ndal manipulimit nga koalicioni sllavo – komunist + BDI.
Tė mė falėsh I nderuar popull sot po ju flasė hapur, ju flasė nga zemra e pastėr tė njė shqiptari tė vėrtet qė ashtu si i donte djemtė tuaj nė kohėn e luftės sė shenjtė tė UاK-sė ashtu ju do edhe sot se jam dhe do tė jem me ju?

Me nderime dhe respekt
LABO VJOSA

Shenim: Kjo deklarate botohet per here te pare me rastin e fushates zgjedhore vendore ne R.e Maqedonise.

10.03.2005
Autori: Shpetim Aliraj (ushtarak akademist I Shqiprise ame pjestare I UCPMB-se dhe I UCK-se ne Maqedoni,me pseudonimin komandant Vjosa).

Gostivar/ 12 03 2005/F.F.[/size][/list][/list][/list][/b]

Arb
22-03-05, 03:33
Edhe nje Ushtri Interneti?

Edhe nje ushtri qe luften e vetme e ben me Komunikata?

Edhe nje ushtri qe drejtohet me njerez pa emer e mbiemer?

Tomori
23-03-05, 02:28
Edhe nje Ushtri Interneti?

Edhe nje ushtri qe luften e vetme e ben me Komunikata?

Edhe nje ushtri qe drejtohet me njerez pa emer e mbiemer?

O Arber mos jesh i dehur helbete insan halli?!

-Po nese te intereson loja e ish-liderevet te UCK-se te lutem lexo me vemendje, se ky shkrim nuk ka te beje fare me komunikate por ballafaqim te hapur me do zotri qe sot gjinden neper do sallone e kolltuqe
sllavo-komuniste,,,,

A ne anen tjeter te njejtit keta thiren ne emrin e UCk-se e gjitha esht kjo
ke besim tek TOMORI se TOMORI eshte i djegur dhe i pervluar ndo pune!!!
-Por kjo ska lidhje nuk ka te beje me ju i nderuari Arb
he sa ju perket emravet te gjith i ke me emra e mbiemra dhe bile jan te cekura edhe postet e ketyre te ashtequajtura ish-komandateve,,,
heeejjjjjjjj mor arb mor arb se ke iden qesht punuar e cka punohet,,,
tungji

Arb
23-03-05, 06:50
Tomorr,

Ke te drejte, i jam drejtuar atyre qe keq-perdorin kete emer, e jo me artikullin qe ke postuar.

uck_aksh
13-04-05, 15:02
Tomori pershendetje i nderuar e lexova tekstin dhe kur e pash emrin e heroit te kombit TAHIR SINANI eshte nje luftetar i qeshtjes kombtare. ne luften ne kosov Tahir Sinanin e kam pas komandat te zones operative te Pashtrikut edhe une mund te them se ka qen luftetar i pa shoq
Tahir Sinani la trashigimtarin e vet te birin RREZARTI ishalla shkon rruges se babait

MemphiSx
14-04-05, 11:28
Tomori pershendetje i nderuar e lexova tekstin dhe kur e pash emrin e heroit te kombit TAHIR SINANI eshte nje luftetar i qeshtjes kombtare. ne luften ne kosov Tahir Sinanin e kam pas komandat te zones operative te Pashtrikut edhe une mund te them se ka qen luftetar i pa shoq
Tahir Sinani la trashigimtarin e vet te birin RREZARTI ishalla shkon rruges se babait


uqk_aksh a nuk pate nick tjeter pa na kallxy qe edhe ti ke qen ushtar i UCK-se a ;)

NUk ish kon keq me nderru bre se shum ushtri e organizata na u kan bo ne internet ;)
Te pershendes ;)

uck_aksh
14-04-05, 18:42
uqk_aksh a nuk pate nick tjeter pa na kallxy qe edhe ti ke qen ushtar i UCK-se a

NUk ish kon keq me nderru bre se shum ushtri e organizata na u kan bo ne internet
Te pershendes

I NDERUARI MemphiSx PSE JUVE LDK_ashav shum ju pengojn kto UCK-UCPMB-AKSH mos te pengon kjo se ka me ardhe dita veq si te shkon unimiku ki mu perkula para kesaj embleme.
mos harro se qdo sen kthehet ne ket dynja
edhe ti i nderuar ki me pagu ndoshta me jet

Tomori
14-04-05, 21:10
Tomori pershendetje i nderuar e lexova tekstin dhe kur e pash emrin e heroit te kombit TAHIR SINANI eshte nje luftetar i qeshtjes kombtare. ne luften ne kosov Tahir Sinanin e kam pas komandat te zones operative te Pashtrikut edhe une mund te them se ka qen luftetar i pa shoq
Tahir Sinani la trashigimtarin e vet te birin RREZARTI ishalla shkon rruges se babait


uqk_aksh a nuk pate nick tjeter pa na kallxy qe edhe ti ke qen ushtar i UCK-se a ;)

NUk ish kon keq me nderru bre se shum ushtri e organizata na u kan bo ne internet ;)
Te pershendes ;)

-"MemphiSx' Po ta theme me sinqeritete ma te madhe:
Me keni vure ne dyshim?
Po i parashtroje pyetje vetvetes;
-Ska mundesi qe ky ''Mempisi' te jete Shqiptare!!!
Nese jeni si sju vjene turpe te shpreheni keshtu,,,,Spaktit kur eshte ne pyetje,,,
-KOMADANT TAHIR SINANI - TROPOJA shpirti i pas rrahmet!!!
Tju theme te drejten ne ket momente aspak nuk ndihem mirre,,,shum jam i brengosur,,,Nga ksysh personash si puna e jote,,,,e pa besushme!!!
Ftyra Tahirit me del parasysh!!! Me vjene te piskase,,,,,nuk jam ne gjendje me va pershkru mllefin tim?!!!
:twisted:
-Pse se pyetni veten per ke e dha jeten TAHIRI vetem kaq mjafton!!!

uck_aksh
14-04-05, 21:34
Tomoti pershendetje bre shoki nuk ke nevoj te nervozohesh me njeri qe nuk eshte shqiptar , ndoshta ktij memphisx me ja hap zemren po i dilka flamuri i serbis si po me duket nje shqiptar mos me dit per Heroin e Shqiptareve TAHIR SINANI i cili vje nga Tropoja ne luften ne Kosov ne UCK nga kosova ne Luginen e Presheves ne UCPMB dhe ne maqedoni ne UCK ku dhe ra heroikisht e e ti i nderuari Tomor leje let flet historia mos se ndoshta ky far memfhisx nuk po dika per shqiptar po ndoshta eshte edhe duke jetuar ne serbi nuk i dihet
TE PERSHENDES TOMORI

progoni
14-04-05, 22:43
Tomoti pershendetje bre shoki nuk ke nevoj te nervozohesh me njeri qe nuk eshte shqiptar , ndoshta ktij memphisx me ja hap zemren po i dilka flamuri i serbis si po me duket nje shqiptar mos me dit per Heroin e Shqiptareve TAHIR SINANI i cili vje nga Tropoja ne luften ne Kosov ne UCK nga kosova ne Luginen e Presheves ne UCPMB dhe ne maqedoni ne UCK ku dhe ra heroikisht e e ti i nderuari Tomor leje let flet historia mos se ndoshta ky far memfhisx nuk po dika per shqiptar po ndoshta eshte edhe duke jetuar ne serbi nuk i dihet
TE PERSHENDES TOMORI

po ēfarė do tjetėr o zotrate, nuk ėshtė fjala tek TAHIR SINANI po tek ti.

Ti sa e nderon kte simbol qė ke nxjerr ktu si nik , dhe pėrdor pėr ofendime .

Tė tillėt ulin vlerat e ēdo kuntributi luftarak ,e pėrdor nikun vend e pa vend.

E sa pėr Tomorin u pa puna e tij valla sa herė del te politika dhe flet mbi luftėn ,qe lufta e tij
-------------------------------------------------------------

e zjarrta shkruajti:

Postuar: Wed Apr 13, 2005 9:51 pm Titulli i mesazhit:

--------------------------------------------------------------------------------

Nuk e di ore vellezer pse po merreni me njerez te tille si ky qe e ka hape kete teme se sigurishte eshte nje nga ata Kuqaloshat qe gjat Luftes ne vende se te Luftoj ka vrapu mas prapanices sime se nashta i del nafak kun o leni keta Bandill provokanta e servil njerez te pa ndere si nevojtore pa dere


Mos u merrni me njerez psikopat o Burra

Serial Clicker
14-04-05, 22:46
Tomoti pershendetje bre shoki nuk ke nevoj te nervozohesh me njeri qe nuk eshte shqiptar , ndoshta ktij memphisx me ja hap zemren po i dilka flamuri i serbis si po me duket nje shqiptar mos me dit per Heroin e Shqiptareve TAHIR SINANI i cili vje nga Tropoja ne luften ne Kosov ne UCK nga kosova ne Luginen e Presheves ne UCPMB dhe ne maqedoni ne UCK ku dhe ra heroikisht e e ti i nderuari Tomor leje let flet historia mos se ndoshta ky far memfhisx nuk po dika per shqiptar po ndoshta eshte edhe duke jetuar ne serbi nuk i dihet
TE PERSHENDES TOMORI

per kriminela te tropojes po shkrune a. leje kete muhabet o akshuckshklmnj se ai kriminel u kone. shko vehte pak ne qato trevat ku paskni luftu sa dhunimet e hajnite i ka ba Tahir Sinani a. po masi je shok i tina normal se je edhe ti sikur ai.

progoni
14-04-05, 22:57
Tomoti pershendetje bre shoki nuk ke nevoj te nervozohesh me njeri qe nuk eshte shqiptar , ndoshta ktij memphisx me ja hap zemren po i dilka flamuri i serbis si po me duket nje shqiptar mos me dit per Heroin e Shqiptareve TAHIR SINANI i cili vje nga Tropoja ne luften ne Kosov ne UCK nga kosova ne Luginen e Presheves ne UCPMB dhe ne maqedoni ne UCK ku dhe ra heroikisht e e ti i nderuari Tomor leje let flet historia mos se ndoshta ky far memfhisx nuk po dika per shqiptar po ndoshta eshte edhe duke jetuar ne serbi nuk i dihet
TE PERSHENDES TOMORI

per kriminela te tropojes po shkrune a. leje kete muhabet o akshuckshklmnj se ai kriminel u kone. shko vehte pak ne qato trevat ku paskni luftu sa dhunimet e hajnite i ka ba Tahir Sinani a. po masi je shok i tina normal se je edhe ti sikur ai.


Unė morra si person TAHIR SINANIN ,nuk dij asgjė pėr te, takohem me kte emėr pėr herė tė par.

Por fola pėr fenomenin se si ulen vlerat e luftės .

pirroja1
14-04-05, 23:09
Tomoti pershendetje bre shoki nuk ke nevoj te nervozohesh me njeri qe nuk eshte shqiptar , ndoshta ktij memphisx me ja hap zemren po i dilka flamuri i serbis si po me duket nje shqiptar mos me dit per Heroin e Shqiptareve TAHIR SINANI i cili vje nga Tropoja ne luften ne Kosov ne UCK nga kosova ne Luginen e Presheves ne UCPMB dhe ne maqedoni ne UCK ku dhe ra heroikisht e e ti i nderuari Tomor leje let flet historia mos se ndoshta ky far memfhisx nuk po dika per shqiptar po ndoshta eshte edhe duke jetuar ne serbi nuk i dihet
TE PERSHENDES TOMORI

per kriminela te tropojes po shkrune a. leje kete muhabet o akshuckshklmnj se ai kriminel u kone. shko vehte pak ne qato trevat ku paskni luftu sa dhunimet e hajnite i ka ba Tahir Sinani a. po masi je shok i tina normal se je edhe ti sikur ai.


Unė morra si person TAHIR SINANIN ,nuk dij asgjė pėr te, takohem me kte emėr pėr herė tė par.

Por fola pėr fenomenin se si ulen vlerat e luftės .
=======
Merreni me mend ēka thote ky Progoni;me emrin e Tahir Sinanit,takohem per here te pare!!!!E truri i peshkut ne politike.Tahir Sinani eshte legjende ,pjesemarres i tri luftrave.Po per kend se luftoi Tahir Sinani shtrohet pyetja ne kete kontekst?!Per ata qe sillen rrugeve te Gjermanise e mrroten birra e hyne ketu ne forum!!!E femijet e tij jetim e ndoshta pa buke ne sofer!!!Eh vakt,o vakt thojshin pleqte ketyre moti....

progoni
14-04-05, 23:21
Tomoti pershendetje bre shoki nuk ke nevoj te nervozohesh me njeri qe nuk eshte shqiptar , ndoshta ktij memphisx me ja hap zemren po i dilka flamuri i serbis si po me duket nje shqiptar mos me dit per Heroin e Shqiptareve TAHIR SINANI i cili vje nga Tropoja ne luften ne Kosov ne UCK nga kosova ne Luginen e Presheves ne UCPMB dhe ne maqedoni ne UCK ku dhe ra heroikisht e e ti i nderuari Tomor leje let flet historia mos se ndoshta ky far memfhisx nuk po dika per shqiptar po ndoshta eshte edhe duke jetuar ne serbi nuk i dihet
TE PERSHENDES TOMORI

per kriminela te tropojes po shkrune a. leje kete muhabet o akshuckshklmnj se ai kriminel u kone. shko vehte pak ne qato trevat ku paskni luftu sa dhunimet e hajnite i ka ba Tahir Sinani a. po masi je shok i tina normal se je edhe ti sikur ai.


Unė morra si person TAHIR SINANIN ,nuk dij asgjė pėr te, takohem me kte emėr pėr herė tė par.

Por fola pėr fenomenin se si ulen vlerat e luftės .
=======
Merreni me mend ēka thote ky Progoni;me emrin e Tahir Sinanit,takohem per here te pare!!!!E truri i peshkut ne politike.Tahir Sinani eshte legjende ,pjesemarres i tri luftrave.Po per kend se luftoi Tahir Sinani shtrohet pyetja ne kete kontekst?!Per ata qe sillen rrugeve te Gjermanise e mrroten birra e hyne ketu ne forum!!!E femijet e tij jetim e ndoshta pa buke ne sofer!!!Eh vakt,o vakt thojshin pleqte ketyre moti....POOOO tyyyyyyyyyyyyyy kush tė tha tė mė tregosh pėr Tahir Sinanin, po tiiiiiiii edhe pėr Xhavit udbashin thua ėshtė burrė i mirė, po pse e ndyt kte emėr atėher.

eeeeeeeeeeee kshtu etiketohen edhe emrat edhe lufta

IB
16-04-05, 22:36
I nderuari tomor te pershendes per temen qe ke parashtruar dhe drejten me te thane per gjendjen e shqipetareve te ju nuk e njof aq mire por me kujtohet se kur behej lufte tek ju zotri arber xhaferi kur nuk e nderpreu koalicionin dhe nuk u larguar nga parlamenti maqedon. ket mendim ma teper po e them se e njejta gje ndodhi dhe po ndodhe edhe ne kosove me disa komandanta te UCK.s te cilet gjate luftes i shfrytezuan luftaret e pas luftes po i perdorin per marketinge politike ku edhe ja shlyan me dure te vehta emrin e lavdishem ku tani ku emer ne asnje dokument zyrtar te kosoves nuk permendet vetem se ne shpirtin e popullit dhe folklor, kurse kreret e tyre tani jane ne gjendje ta nderojn edhe emrin vetem se per karijer politike dhe si duket kjo dukuri te shqipetaret nuk eshte e bleme por elindur kjo deshmin edhe ne shum raste te hidhur e te se kaluares kerkoi falje per kto dy fjalit e fundit por kete e them nga mllefi dhe zhgenjimi.

MemphiSx
19-04-05, 11:25
Tomori pershendetje i nderuar e lexova tekstin dhe kur e pash emrin e heroit te kombit TAHIR SINANI eshte nje luftetar i qeshtjes kombtare. ne luften ne kosov Tahir Sinanin e kam pas komandat te zones operative te Pashtrikut edhe une mund te them se ka qen luftetar i pa shoq
Tahir Sinani la trashigimtarin e vet te birin RREZARTI ishalla shkon rruges se babait


uqk_aksh a nuk pate nick tjeter pa na kallxy qe edhe ti ke qen ushtar i UCK-se a ;)

NUk ish kon keq me nderru bre se shum ushtri e organizata na u kan bo ne internet ;)
Te pershendes ;)

-"MemphiSx' Po ta theme me sinqeritete ma te madhe:
Me keni vure ne dyshim?
Po i parashtroje pyetje vetvetes;
-Ska mundesi qe ky ''Mempisi' te jete Shqiptare!!!
Nese jeni si sju vjene turpe te shpreheni keshtu,,,,Spaktit kur eshte ne pyetje,,,
-KOMADANT TAHIR SINANI - TROPOJA shpirti i pas rrahmet!!!
Tju theme te drejten ne ket momente aspak nuk ndihem mirre,,,shum jam i brengosur,,,Nga ksysh personash si puna e jote,,,,e pa besushme!!!
Ftyra Tahirit me del parasysh!!! Me vjene te piskase,,,,,nuk jam ne gjendje me va pershkru mllefin tim?!!!
:twisted:
-Pse se pyetni veten per ke e dha jeten TAHIRI vetem kaq mjafton!!!

Tomori e paske marr me emocione shkrimin tim

Lexo pak ma mir se qka kom shkru
Nuk me ka pengu e as qe me pengon kurr UCK-ja AKSH-ja UCPMB-ja

Por me pengojn njerzit si ky uqk_aksh sepse tipat si ky jan e keqja e ketyre ushtrive sepse thirren ne emer te tyre e ne fakt skan te bajn asgje me aksh e as me uck ;)

Prandaj ky tip ne forum me siguri ka plaqkit shqiptar ne emer te UQK-se e te AKSh-se,prandaj keta tipa duhet te demaskohen e mos ti lejojm qe te shesin mend ketu kur dihet se skan te bajn asgje me UQK ;)

Te pershendes Tomori ;)

Tomori
19-04-05, 15:28
- I nderuari MemphiSx ,,,Keni te drejte kur thua qe kam mare me Emocione shkrimin se normal ju keshtu e kuptoni me Arsye te madhe se gabimi qendron tek un se ju kam ngatruar me nje antar tjeter e ky eshte njefar ,,,Serial Clicker"


-I nderuari MempfiSx Un Tomori publikisht ju kerkoje falje,,,,arsyja qendrone se ju kam ngatruar me:
Antarin "Serial Clicker"

-Sa per ket antare nuk dua te komentoj kurgje per te se ai vet e dha karakteristiken per veten...?!!!!

-Pranoni me sinqeritet me te madhe nderimet e mija z.MempfiSx
>>Kam besimin qe dot me mirkuptoni,,,per gabimin tim te paqellimshme
tungji

Kercovari
19-04-05, 21:54
Tomoti pershendetje bre shoki nuk ke nevoj te nervozohesh me njeri qe nuk eshte shqiptar , ndoshta ktij memphisx me ja hap zemren po i dilka flamuri i serbis si po me duket nje shqiptar mos me dit per Heroin e Shqiptareve TAHIR SINANI i cili vje nga Tropoja ne luften ne Kosov ne UCK nga kosova ne Luginen e Presheves ne UCPMB dhe ne maqedoni ne UCK ku dhe ra heroikisht e e ti i nderuari Tomor leje let flet historia mos se ndoshta ky far memfhisx nuk po dika per shqiptar po ndoshta eshte edhe duke jetuar ne serbi nuk i dihet
TE PERSHENDES TOMORI

per kriminela te tropojes po shkrune a. leje kete muhabet o akshuckshklmnj se ai kriminel u kone. shko vehte pak ne qato trevat ku paskni luftu sa dhunimet e hajnite i ka ba Tahir Sinani a. po masi je shok i tina normal se je edhe ti sikur ai.

Serial Clicker.Qeliza propagandistike antishqiptare te udhehequr per fate te kec nga vete shqiptare,apo Shqiptarqiqa sit u thone te tjeret.
Kam ndegju per komandant Tropoja,po se ai ka qen njeri i inkriminuar mund te shkruajne vetem ato te cilet kan kriju zinxhiret e te ashtequjturve "Futu ne bire te minit ne lufte"dhe thuaj me te keqen per ato qe vertet luftuan dhe flijuan gjakun dhe jeten per liri te atyre qe mbeten te shijojne.
Nuk kam kurajo te te kundervehem e aq ma pak te hape dialog me ty e as edhe debate politike,sepse per nje gje te tille duhet te kesh njohuri te parsonit me te cilin debaton duke mos cvleresuar edhe njohurit e tija.
Por pasi ketu cvleresohet trimerija e nje luftetari ndoshte per te i ulur namin pse ai eshte Tropojan,e pse nuk ish une,u futa edhe une ne kete lloq ku jeni edhe ju.
E di se do te pyesish pse?.
E di se Komandant Tropaja ka qene luftetare i denjte per clirimin e trojeve shqiptare nga barbarizmi sllav,por une nuk kam argumente e as njohuri se kush ka qen ai,e ku i gjetet ju faktet dhe argumentet zoteri te flisni keshtu?.
Po cka neser do te flisni edhe per Komandant Tigrin,dhe shume e shume Komandant dhe luftetare jo te rastit,por Trima te gjeni te kuluar qe vetem nje nane e paster me gjake shqiptari di te linde dhe te rise?.Sikur une te mos futeshe ne lloqin ku jeni edhe ju,jo per te treguar juve se une jam me i mencur se ju,e aq me pak me patriot se ju por vetem te shtroje faktet qe une posedoj se te luftosh per truallin eme shqiptare duhet te jesh shqiptare i kulluar.
E ku i keni fakte ju zoteri i nderuar qe flisni te zezat?.
Si u be qe nje luftatare te renditni ne zingjiret e qelizave krimogene?.
Si mundeni te mos te leni te qete Martirin te i pushojne eshtrat edhe ne varre?.
Po Nena,Baba,Gruaja dhe femijte e tij ne vend te krenohen me pjellen burrin dhe prinderin qe dha jeten per liri te atdheut,sipas jush sa here qe te vizitojne varrin dhe sa here te u kujtohet i dashuri i tyre,te ulin koken te turperuar deri ne vdekje per "Marrezit"qe ka be?!
E perderisa juve u mungojn keto fakte,varri i Martirit shendrit nure per ato qe e kan dashur,qe e duan dhe qe e kan njohur.
Lavdi!

Serial Clicker
21-04-05, 20:58
Tomoti pershendetje bre shoki nuk ke nevoj te nervozohesh me njeri qe nuk eshte shqiptar , ndoshta ktij memphisx me ja hap zemren po i dilka flamuri i serbis si po me duket nje shqiptar mos me dit per Heroin e Shqiptareve TAHIR SINANI i cili vje nga Tropoja ne luften ne Kosov ne UCK nga kosova ne Luginen e Presheves ne UCPMB dhe ne maqedoni ne UCK ku dhe ra heroikisht e e ti i nderuari Tomor leje let flet historia mos se ndoshta ky far memfhisx nuk po dika per shqiptar po ndoshta eshte edhe duke jetuar ne serbi nuk i dihet
TE PERSHENDES TOMORI

per kriminela te tropojes po shkrune a. leje kete muhabet o akshuckshklmnj se ai kriminel u kone. shko vehte pak ne qato trevat ku paskni luftu sa dhunimet e hajnite i ka ba Tahir Sinani a. po masi je shok i tina normal se je edhe ti sikur ai.

Serial Clicker.Qeliza propagandistike antishqiptare te udhehequr per fate te kec nga vete shqiptare,apo Shqiptarqiqa sit u thone te tjeret.
Kam ndegju per komandant Tropoja,po se ai ka qen njeri i inkriminuar mund te shkruajne vetem ato te cilet kan kriju zinxhiret e te ashtequjturve "Futu ne bire te minit ne lufte"dhe thuaj me te keqen per ato qe vertet luftuan dhe flijuan gjakun dhe jeten per liri te atyre qe mbeten te shijojne.
Nuk kam kurajo te te kundervehem e aq ma pak te hape dialog me ty e as edhe debate politike,sepse per nje gje te tille duhet te kesh njohuri te parsonit me te cilin debaton duke mos cvleresuar edhe njohurit e tija.
Por pasi ketu cvleresohet trimerija e nje luftetari ndoshte per te i ulur namin pse ai eshte Tropojan,e pse nuk ish une,u futa edhe une ne kete lloq ku jeni edhe ju.
E di se do te pyesish pse?.
E di se Komandant Tropaja ka qene luftetare i denjte per clirimin e trojeve shqiptare nga barbarizmi sllav,por une nuk kam argumente e as njohuri se kush ka qen ai,e ku i gjetet ju faktet dhe argumentet zoteri te flisni keshtu?.
Po cka neser do te flisni edhe per Komandant Tigrin,dhe shume e shume Komandant dhe luftetare jo te rastit,por Trima te gjeni te kuluar qe vetem nje nane e paster me gjake shqiptari di te linde dhe te rise?.Sikur une te mos futeshe ne lloqin ku jeni edhe ju,jo per te treguar juve se une jam me i mencur se ju,e aq me pak me patriot se ju por vetem te shtroje faktet qe une posedoj se te luftosh per truallin eme shqiptare duhet te jesh shqiptare i kulluar.
E ku i keni fakte ju zoteri i nderuar qe flisni te zezat?.
Si u be qe nje luftatare te renditni ne zingjiret e qelizave krimogene?.
Si mundeni te mos te leni te qete Martirin te i pushojne eshtrat edhe ne varre?.
Po Nena,Baba,Gruaja dhe femijte e tij ne vend te krenohen me pjellen burrin dhe prinderin qe dha jeten per liri te atdheut,sipas jush sa here qe te vizitojne varrin dhe sa here te u kujtohet i dashuri i tyre,te ulin koken te turperuar deri ne vdekje per "Marrezit"qe ka be?!
E perderisa juve u mungojn keto fakte,varri i Martirit shendrit nure per ato qe e kan dashur,qe e duan dhe qe e kan njohur.
Lavdi!

ku ndigjove ti ne langistrase te Cirihit a

Kercovari
21-04-05, 21:45
Qe kure permend "Langenstrasse"duket s epaske njohuri te mire me punet e liga qe do te u mveshish Luftetareve te Kombit:

Vetem sa per dijeni:Kemi qene zortli te vizitojme qato langistrase qe permend,po edhe burra te vertet te puneve te krahut per te siguruar kafshaten e bukes robeve te shtepis,po edhe te tre luftrat u nisen nga ketu me djersen dhe mundin tone.
Zuerich,Zhenev, Bon;Berlin,Bruksel,Pariz,Londer, Cikago;Njujork,jo vetem mjetet fincijare te fituara me djerse,por edhe ushtare te denjte per te luftuar barbarizmin sllave bashke me Martiret e Kombit nga te gjitha Trevat Shqiptare,qe sot dikush si ti te na mveshe "Marezit"qe nuk kan qen te natyres tone,te atyre qe vertet dhan mundin per liri te Atdheut.

"Kur te mesosh mbi te verteten urdhero te bisedosh me mua".

experti_lu
27-04-05, 03:02
me qene se koka fjala te UCK-ja.
(ushtria clirimtare kombtare) vetem dashta te pershendes.
ish-mesuesin tim MUSA XHAFERRIN,dhe ish-kojshiun tim.
ALI AHMEDIN,por gjithsesi shokun tim te ngushte,komandantin e AKSH-se.
me nofken HEKURAN ASLLANI..

Drita e mengjezit
12-05-05, 05:23
Njeriu ndonjehere synon te prekshmen e te miren Liri , por ajo do sakrifice qe te vije, dhe kete sakrifice nuk ngurruan ta bejne djem e vasha te mira te atdheut.
Shigjetat cilat do qofshin ato para se te drejtohen ne shoke e bashkeluftetare padyshim se prekun diku thelle shpirtin e vete drejtuesit dhe ne kete ndjesi them se eshte e veshtire te merret hapi kapital i letres se hapur te mbushur plot e plot prej argumetit e deri ne emocion. Por, shoku Shpetim kete e di me se miri, sepse ai eshte beresi i kesaj teme me letren e tij apo te drejtuarit e hapur shokeve te tij dhe tani me te njohurve tane.
Njeriu shpesh here do donte te ishte tjeter nga ai qe eshte por kjo formule nuk vlene kurre per luftetarin. Ndaj them se shoket e rene kane nevoj qe shoket e gjalle te mos ua rendojne dheun e lehte te vendit te tyre me pipkepyetje nder me te ndryshmet. Te renet per liri nuk madherohen per assecilen perkatesi shoqerore. Madheshtia e rruges se lirise gjallon ne dy gjera shume te vlera. Ku si vlere e pare eshte vete berja e lirise dhe vlere me vehte renja ne rrugen e lirise. Ndaj te renet them veq amanetit te tyre dhe perkujtimit per ta ti leme te qete. Dhe te mos harrojme se cilido shok yni i gjalle pjesmarres i luftes mund te ishte deshmore potencial kujtimit te t e cilit do t`i referoheshim sot, ndaj them kujdes me shoket e gjalle.
meqe iu referuat Tahir Sinanit do doja te perfundoja me nje thenje te tij
- Une per t`u angazhuar ne Luften Clirimtare ne Viset nen pushtimin maqedonas kam vetem nje kerkese NESE MBETEM I GJALLE TE SHKRUHET SE UNE LUFTOVA PER CLIRIMIN DHE BASHKIMIN KOMBETAR NGASE E DI CFARE DO FLITET E SHKRUHET PO RASHE:
Dhe them une se Tahiri i la kombit tone shembullin e mire dhe familjes se tij emrin qe deshi. Ai permbushi detyren luftetarit te lirise
Respekt

Lulani
12-05-05, 07:45
uqk_aksh a nuk pate nick tjeter pa na kallxy qe edhe ti ke qen ushtar i UCK-se a

NUk ish kon keq me nderru bre se shum ushtri e organizata na u kan bo ne internet
Te pershendes

I NDERUARI MemphiSx PSE JUVE LDK_ashav shum ju pengojn kto UCK-UCPMB-AKSH mos te pengon kjo se ka me ardhe dita veq si te shkon unimiku ki mu perkula para kesaj embleme.
mos harro se qdo sen kthehet ne ket dynja
edhe ti i nderuar ki me pagu ndoshta me jet

Hej, a ta qetė more plimbi aq larg? Trimi i internetit kenka bėrė sot edhe azgan. Tė gjithė ju qė krekoseni nė kėtė mėnyrė nuk keni bėrė asgjė as nė luftė, as pėr luftėn dhe as qė do tė bėni. Ama hiē asgjė. Krekosja e juaj dhe kėrcnimet e juaja pėr t“ia marrė jetėn dikujt, vetėm ēka ia ulin vlerė UĒK-sė dhe luftės, nė tė cilėn i flijuan shumė djel e vasha shqiptare. Ju jeni ata tė cilėt shkelni sot mbi gjakun e dėshmorėve.

hakeri
12-05-05, 19:10
je ka ban hagare