PDA

View Full Version : Kah Po Shkon Ramė Buja???


MemphiSx
14-04-05, 11:40
Ata qe e kan percjell emisionin e mbremshit ne KTV Rubikoni ku mysafir ishte Ramė Buja,kan pas rastin te shohin nje Humor me prodhim vendor :D
Moderatori i ketij emisioni Adriatik Kelmendi i cili me te gjith mysafiret eshte shum i drejperdrejt me te ftuarit e tij,edhe mbreme e demaskoi fytyren e Ramė Bujes rreth Sigurimi te Atdheut si dhe rreth akuzes se PDK-se kunder LDK-se
Ramė Buja tregoi se sa i paafte eshte kur behet fjale per rrenat e ngritura nga vet ai me shok ;)
Ramė Buja tregoi se sa e rendesishme eshte nena parti per te
Ai ne qdo fjale te tij nuk diti qka me thon tjeter veq se "me ka then partia,me ka emeru partia,partia ka vendos,ne parti e kam be,partia ka thene etj." Ne asnje fjale te tij nuk behej fjale per Kosoven
Per Rame Bujen dhe per PDK-se keta 4 muaj ne opozite jan sa 4 shekuj
Ne pyetjen e Gazetarit se pse nuk i publikun keto akuza sa ke Ramushi Kryeminister, i mjeri nuk dike qka mi thon veq se tha nuk i kemi pas gati argumentet, kurse une them se nga frika nuk kan guxofte me ba ksi marrina.
Ne pyetjen tjeter se pse bash ate dit kur u emerua si Kryeminister Bajram Kosumi ju vendoset qe te publikoni keto akuza
Ai tha se ate her i kompletum akuzat dhe i bam publike,kjo eshte nje rren e kulluar sepse keto akuza i kan pergatit mbrenda dites sepse keta ministra qe akuzohen nga PDK-ja ne Qeveri jan vetem qe 4 muaj ;)
Kursen e pyetjen tjeter se pse pra LDK-ja po i fiton te gjitha zgjedhjet
I mjeri e piu ni gote me uje deri sa u kujtu se qka me thon, me ne fund tha ka fitu pa merite.
Kurse Rreth Sigurimit te atdheut Mjerani tha se kjo eshte e inicuar nga vet kreu i LDK-se Ibrahim RUgova kur e pyeti se pse e ka te formun ket Organizat LDK-ja I shkreti tha me i fitu zgjedhjet :( Gjynah sa i mjer qe u tregu :D
Besomeni sa ka dit qe nuk kam kesh me shum se mbreme me ket Humorist me prodhim vendore :D :D

rida
14-04-05, 12:18
MempihisX po ta kam lakmine qe cdo detaje te emisioneve poltike po e percjelle me vemendje dhe spo te ike asgje, te lumte pra.

Une per vete mendoj se keto sigurimet e fshehta ekzistojne. Sherbimet e fshehta apo sigurimet pa marre parasyshe emrin e ka LDK-ja po te vetin e ka edhe PDK-ja, sepse po te mos i kishin keto sigurime nuk e di se si kishin mujt me vjedhe dhe me u ba hajnat me te medhenje te Kosoves anetaret e ketyre dy partive idiote te Kosoves.

Mire qe i kane keto sherbime te fshehta, por a mund te me thuash ti dhe te tjeret se a e kryejne misionin qe duhet ta kene keto sherbime. A keni degju se njeri nga keto sherbime qe padyshim ekzistojne te te dy partite si Sigurimi i atedheur ashtu edhe SHIK -u i PDKse, qe kane zbluar apo kane oifrtuar fakte per ndonje sewrbe qe ka bere krime ne Kosove apo a mos kane ofruar fakte se sa sherbime tjera te huaja e sidomos serbe ekzistojne ne Kosove, jo kurr nuk e kane bere kete, sepse keta te shkrtete merren ne mes vete. Keta forte mire e din te dyja sigurimet se me cka mirren poltikanet e te dyja taborreve. e din se kush vjedh , ku dhe kur,. te gjitha i dine. prandaj perhajr na kfoshin, por nje e di se popullit me nder me thene iu .... nena.

ndersa ju ketu qe udhehiqni poltike dhe na tregoni se cka po behet neper televizione apo cka po flitet ose jeni te interesuar per poltiken e flliqur te kosoves ose ose iu kane thene qe te shkruani keshtu se doren ne zemer interneti po shikohet me te madhe nga te rinjte dhe edhe ju s'keni faje e duhet te beni propagande. cka me ba keshtu e ka kjo jete LDK-PDK te dyja bashke i kane udheheqesit kriminela qe vetem ne mos mundeshin se dheun nder kembe ta marrin.

MemphiSx
14-04-05, 12:25
rida e para askush nuk po me obligon me shkru ketu,perveq se jam ne rrjedha te politikes me shum se te gjithe te tjeret qe shkrajn ne Politike
Tjetra Nese je vetem pak ne ngjarje me rrjedhat qe po ndodhin ne Kosove,mendoj qe nuk te nevojitet shume kohe me kuptu se kush ka Sherbime Sekrete
Para 2 viteve jemi deshmitare te nje aksioni te ndermarre nga Unmiku per mbylljen e nje pike te SHIK-ut ne Kosove
Te gjithe e dim se shum arrestime nga radhet e PDK-se jan ba qe kan lidhje me KRIMET NE Kosove
Shume vrasje jan ba ne Kosove nepermjet ketij Sherbimi sekret te PDK-se
E tash kjo Parti mundohet me ja mvesh LDK-se,por jam i bindur qe shum shpejt e verteta do te del ne shesh

rida
14-04-05, 12:42
Po memphisx po e kuptoj , jam ne ngjarje dhe shume mire e di se kush po ka sherbime te fshehta, madje kete po e dine dhe femijet. Ama edhe LDK edhe PDK i kane me vjen keq por i kane. Por po te ishte mbare te dyja keto sherbime do te duhej te merreshin me armikun e jashtem ashtu e quajta, e jo ne mes vete more se e'ehste pune e tyre, por nesje.

Tjeta MemphisX mos m'u hidhero dhe besom se nuk e thash per te te fyer qe po i percjelle poltiken. shikoje shkrimin e pare kam thene te lumte e kam fjalen qe ke nerva me degju pallavra te poltikaneve te cilet ndryshe flasin e ndryshe veprojne ketu duhte tejesh i bindur dhe te mos u besosh ne fjalet e tyre, sepse ata e kane interesin PERSONAL para interesit te popullit. Allahile a po mendon dhe a po beson se iu djege atyre per Kosove. Ata tere kohen ne mendet e tyre kane: si te bejne para me shume, si te marrin ndonje vile, si te shetisin me shume, si dhe kur t'i shkollojne femijet e tyre, si te kane vetura me te mira etje tj qe ka shume qe i dine dhe ti edhe te tjeret e sa per neve pak mendojne lum memphisxi .

Serial Clicker
14-04-05, 12:48
rida krejte si mu kane ilake e pirrecit po me doket dyqysh a... kurgjo jo thashe mos je pahiri edhe ti ilake e tina a :wink:

rida
14-04-05, 12:59
Hej ti njeri me seriale, behu me i ndergjegjshem sepse nuk jam ketu ta fyej askend e as nuk dua ta fyej askend. jam pergjigjur ne temen e MemphisX dhe s'kam pune me ty. E nese don replika dhe fyerje me dike ateher drejtohu atyre tuajeve qe po vazhdon gjithnje , kupton

Serial Clicker
14-04-05, 22:51
NdryshuarBond

pirroja1
14-04-05, 23:17
NdryshuarBond

Serial Clicker
14-04-05, 23:23
NdryshuarBond

rida
15-04-05, 11:59
Hej ju mund te shaheni sa te doni por emrin tim nuk keni nevoje ta perdorni sidomos ti Serial. E dyta mund te replikojme per te,men sa te duash, por jo duke e fyer njeri tjetrin. Une jam njeri qe nuk i dua keto partite qe ju i adhuroni dhe jepni edhe jten tuaj per to, prandaj nuk dua qe te jem armik i askujt nese nuk e dia nje parti siq ehste PDK dhe LDK, ndoshat e kuptoni qe kam te drejte apo jo.

Vajza
08-05-05, 19:53
Rame Buja po shkon andej ka eshte nisur andej ka duhet ....edhe shkoni pas tij.....

P.S
Rugova politikani me i keq qe mund te ekzistoj !!!!

Lulani
08-05-05, 23:17
Vajza apo qika kjo ėshtė e njejtė, por po ta them vetėm njė: Poqėse populli do shkoj pas Ramė Bujės ( ēka nuk do tė ndodhė edhe dymijė vite), ka me hėngėr dreqi edhe kėtė popull.

MemphiSx
10-05-05, 12:11
Rame Buja po shkon andej ka eshte nisur andej ka duhet ....edhe shkoni pas tij.....

P.S
Rugova politikani me i keq qe mund te ekzistoj !!!!


Rame Buja po shkona ka nje gremin qe e ka ngreh qe sa vite per te tjeret,por ne fund do te bjer vet ne te ;)


P.S.Populli tanime ka tregu se kujt do ti jap besimin per udheheqjen e tyre drejt berjes se Shtetit te Kosoves,Populli nuk i jep vota Kriminelve!!!

Vajza
11-05-05, 12:47
nese mendoni ashtu atehre sorry qe ju thash MOS SHKONI pas pas tij ....shkoni pas... :wink: ahhaha bye...

Jon Haliti
31-10-09, 00:13
Zotri , nuk kam nevoj t'them asgjė pėr z.Buja , por un veq po iu them qė ai e la postin e kryeministrit qė i ishte premtuar nga presidenti i ndjerė e i nderuar z.Rugova pėr t'iu bashkuar radhėve tė UēK-sė . Kjo madje edhe u tha nė kėtė emision .
Zotri ju gjithashtu nuk jeni duke e ditur se ShIK-u i ktyre PDK-ashave ka kaplu krejt Kosovėn e unė nuk po shoh arsye pse mu frigu z.Buja prej ndokujt
Dhe gjithashtu , kur n'vitet 79 - 80 z.Buja luftonte bashkė me tė ndjerėt Rexhep Malajn e Nuhi Bershan z.Rugova ishte duke grabitur gra nė rajonin e Dukagjinit dhe hidhrohej me baballarėt e tij .

Oqeani
31-10-09, 00:19
z.Rugova ishte duke grabitur gra nė rajonin e Dukagjinit dhe hidhrohej me baballarėt e tij .

Kete nuk e kuptoj i nderuar !

Kaqanikasja
31-10-09, 21:06
rida e para askush nuk po me obligon me shkru ketu,perveq se jam ne rrjedha te politikes me shum se te gjithe te tjeret qe shkrajn ne Politike
Tjetra Nese je vetem pak ne ngjarje me rrjedhat qe po ndodhin ne Kosove,mendoj qe nuk te nevojitet shume kohe me kuptu se kush ka Sherbime Sekrete
Para 2 viteve jemi deshmitare te nje aksioni te ndermarre nga Unmiku per mbylljen e nje pike te SHIK-ut ne Kosove
Te gjithe e dim se shum arrestime nga radhet e PDK-se jan ba qe kan lidhje me KRIMET NE Kosove
Shume vrasje jan ba ne Kosove nepermjet ketij Sherbimi sekret te PDK-se
E tash kjo Parti mundohet me ja mvesh LDK-se,por jam i bindur qe shum shpejt e verteta do te del ne shesh

O I nderuar mos ja nis me keto mbyllje me keto vrasje se po te ja nisim me keto gjera dalin shum me te vram ne kohen kur ka qene rugova gjall se tash po mos se sherbimin sekret i rugoves qka ka bo sa ka qen ay gjall se njeri i politikes eshte vra dhe te gjithe njerzit e vet i ka vra e lej mo te tjeret qe sja din as trupin se ku e kan ,nga ay e nuk eshte ndermarre kurr asgje per ata njerz qe jan vra se skan guxu me bo te madhe me i permend prej rugoves po mo mos te hym andej se dalin shum po lej keto gjera mos u merr shum me to ketu mos te lutem...

MemphiSx
31-10-09, 21:28
O I nderuar mos ja nis me keto mbyllje me keto vrasje se po te ja nisim me keto gjera dalin shum me te vram ne kohen kur ka qene rugova gjall se tash po mos se sherbimin sekret i rugoves qka ka bo sa ka qen ay gjall se njeri i politikes eshte vra dhe te gjithe njerzit e vet i ka vra e lej mo te tjeret qe sja din as trupin se ku e kan ,nga ay e nuk eshte ndermarre kurr asgje per ata njerz qe jan vra se skan guxu me bo te madhe me i permend prej rugoves po mo mos te hym andej se dalin shum po lej keto gjera mos u merr shum me to ketu mos te lutem...


Qka keni more...a pit jeni a:D Kqyrni niher kur osht hap kjo temee!!!

premium
31-10-09, 21:34
Ramė Buja shkon kah rrugicave e drejt te shpija ???!!!

Kaqanikasja
31-10-09, 21:37
Qka keni more...a pit jeni a:D Kqyrni niher kur osht hap kjo temee!!!


Hahha tash e pam dhe shkrum pse mos ka ndoj send keq ketu ...

Lapsi
05-11-09, 23:58
Rame Bujen e njohe shume mire dhe nuk meriton nje perbuzje dhe tallje ti behet.

illyria
06-11-09, 16:44
Oj Vajzė, edhe 700 Hashima,700 Fatmira (Limaj) e 700 Ramė Buja edhe 700 vjet nuk mujn mu bo sa njė Ibrahim Rugova.
Kėte shumė mirė e ka ditė edhe heroi Adem Jashari.

aroza
06-11-09, 19:01
i gjalli mundet me shku kah t'ia don qejfi, e i vdekuri edhe po deshti smundet se ska dere me dal.

Lapsi
07-11-09, 11:25
Oj Vajzė, edhe 700 Hashima,700 Fatmira (Limaj) e 700 Ramė Buja edhe 700 vjet nuk mujn mu bo sa njė Ibrahim Rugova.
Kėte shumė mirė e ka ditė edhe heroi Adem Jashari. Adem Jashari eshte e vertete se ka dite shume gjera per Ibrahimin, e ka dite se sorrat ia kane pi mendjen dhe qe enderron per ruajtjen e sovranitetin e serbise... o njerez pse e lartesoni nje njeri qe e vonoi procesin e pavaresise se Kosoves. Ilyria ti gjerat i merre verberisht, Adem Jashari ishte nismetar dhe njeri qe duhet te marrim shembull.
Kurse, sa i takon Rame Bujes, nuk flas nga ajo qe njihemi mire me te, por nga nje kend tjeter, ai jo vetem qe morri pjese ne Rambuje por eshte pishtar i dijes dhe mbrojtes i kultures kombetare...
me vjen keq per ata qe nuk e njohin DR. prof Rame Bujen