PDA

View Full Version : Ja se Crare bejne politikanet tane


rida
14-04-05, 12:48
Para se ta hapi kete teme qe nga ana ime do te jete si nje NO COMENT, them se nuk i perlas asnje partie poltike, por nga ana tjeter i kam merzi LDK-ne dhe PDK-ne dhe cdo gabim te ryre do ta publikoj ketu.

Radha eshte per nje gabim te LDK_se ne Gjakove, por ka edhe per PDK-ne

kjo ehste kumtese e AAK-ne ne Gjakove e jo e imja, por


ALEANCA PĖR ARDHMĖRINĖ E KOSOVĖS

ALLIANCE FOR THE FUTURE OF KOSOVA

DEGA NĖ GJAKOVĖ

Gjakovė, 14 prill 2005KUMTESĖ PĖR MEDIAKryesia e AAK-sė nė Degėn e Gjakovės, Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės, nė takimin e saj tė fundit ka shqyrtuar zhvillimet e fundit politike.

Me theks tė veēantė, Kryesia e Degės sė AAK-sė nė Gjakovė, reagon ndaj veprimit mė tė fundit skandaloz tė kreut komunal Aqif Shehu, i cili ka organizuar pritje nė zyrat e KK tė Gjakovės pėr kriminelin mė tė njohur, dr. Sava Stanojeviq.

Nė kumtėsėn e Degės sė AAk-sė, nė Gjakovė thuhet:

Jo vetėm anėtarėsia e AAK-sė, por tėrė populli dhe qytetarėt e kėsaj komune janė tė indinjuar dhe tė fyer thellė me veprimin meskin tė kryetarit tė Kuvendit komunal tė Gjakovės, Aqif Shehu dhe zyrtarė tė tjerė, qė kanė organizuar pritje, mė 13 prill 2005, nė zyrat e kėtij Kuvendi, dr. Sava Stanojeviqin, qė ėshtė pėrgjegjės pėr krimet masive nė Gjakovė gjatė luftės sė fundit.

Dr. Sava Stanojeviq ka qenė anėtar i Shtabit tė Forcave militare Serba, sipas Urdhėresės nr. 25-1, tė datės 31 mars 1999, e deri nė tėrheqjen e kėtyre forcave. Kjo urdhėresė ishte e nėnshkruar nga komandanti i forcave ushtarake serbe, colonel Millosh Djoshan. Kėta zbatues tė urdhėrave janė autorė dhe pjesėmarrės tė krimeve ndaj shqiptarėve, si: pėr 760 tė vrarė (prej tyre 126 fėmijė dhe gra), 240 tė burgosur, mbi 500 tė pagjetur, rreth 6000 objekte tė banimit tė djegura, tė rreth 100 000 shqiptarėve tė deportuar me dhunė, tė pėrdhunimeve dhe akteve tjera ēnjerėzore.

Kėta zyrtarė aktualė tė Kuvendit tė Komunės sė Gjakovės kanė bėrė shkelje tė rėndė tė besimit tė dhėnė mė votėn e popullit, sepse i kanė pasur tė njohura kėto fakte, nga pėrmbajtja e reagimit tė AAK-sė, dega nė Gjakovė nė kohėn e fushatės pėr zgjedhjet e pėrgjithshme 2001 si dhe menjėherė pas pjesėmarrjes tė kėtyre zyrtarėve nė takimin e organizuar nė Pejė, mė 18 mars 2003, po me tė njėjtin kriminel, Sava Stanojeviqin.

Arsyetimin qė e vėnė nė maje tė gjuhės kohėve tė fundit, se kėto veprime kanė tė bėjnė me realizimin e standardeve, ėshtė akt jonormal dhe pėrpjekje pėr mashtrim. Tė hazdisur me kėtė “mbulesė”, nuk mund t’i menjanohen pėrgjegjėsisė qė asambleistėt e AAK-sė do tė kėrkojnė nė takimin e ardhshėm tė Asa mblesė komunale tė Gjakovės ndaj kėtyre uzurpatorėve tė pushtetit.

Kryesia e Degės sė AAK-sė nė Gjakovė

Mazllom kumnova, kryetar

Dali!Keq
20-04-05, 23:13
Pershendetje...

Un kisha then sa i perket Politikes sa her khapen keso Temash pa kuptime dhe ofendime e um thash e te thava.

Qe te mbyllen deri ateher kur nuk Bejm Dallime Partije.

Qdo Parti Politike Shqiptare esht e nevojshme per Kosoven.

Behuni ni her Vllezer,e jo Ky keshtu ai keshtu.

Tung.

MemphiSx
21-04-05, 11:43
rida Falimenderit per ket komunikat, e cila eshte e leshuar nga persona individual te cilet per interesa peronale me Kryetarin e Komunes e perdorin AAK-ne
Nese e ke ndegju emisionin e mengjesit ne RTK ku mysafir ishte pikerisht Z.Aqif Shehu,me siguri nuk do ta plasoje ket Komunikate ne Forum
Arsye e takimit eshte,plotesimi i standardeve,zoteri por siq e ceki edhe vet Kryetari edhe po te ishte dikush tjeter kryetar do ta bente ket pune
Pra Ky takim ka qen i imponuar nga Unmiku e jo qe i ka ba fte Kryetari i Gjakoves

dr.hektor
21-04-05, 15:19
As nuk desha te futem edhe nje here ne diskutimet e kota te disa partiashave LDKomunist
por si te mos reagoj kur ky i i semuri lart thote se kjo eshte plotesim i standardave apo ketet ka kerku Unmiku apoi dreqi i biri.
Por te lutem ku ke jetu ti o pa kurrizor.
A din se cka kan be keta stanojeviqat ne gjakove.
a din se sa njeriu ende nuk i deihen varret ne gjakove o njeri pa ndjenja e p-a sy
si mund ta perkrahesh ate pordhe kryetari veq qe eshte i partise qe ti adhuron.edhe nese na tradhton ska gajle se une ja kam dhen bese,edhe nese perqafohet me vrasesit e familjes ska gajle se partia jem eshte .
E ,mor shqiptar me zemer shkau.
Turp per ju qe eperkrahni kjete veprim te trdhtarve te kosoves qe po shkelin ne gjakun e familjarve tan .
TURP

MemphiSx
22-04-05, 13:37
As nuk desha te futem edhe nje here ne diskutimet e kota te disa partiashave LDKomunist
por si te mos reagoj kur ky i i semuri lart thote se kjo eshte plotesim i standardave apo ketet ka kerku Unmiku apoi dreqi i biri.
Por te lutem ku ke jetu ti o pa kurrizor.
A din se cka kan be keta stanojeviqat ne gjakove.
a din se sa njeriu ende nuk i deihen varret ne gjakove o njeri pa ndjenja e p-a sy
si mund ta perkrahesh ate pordhe kryetari veq qe eshte i partise qe ti adhuron.edhe nese na tradhton ska gajle se une ja kam dhen bese,edhe nese perqafohet me vrasesit e familjes ska gajle se partia jem eshte .
E ,mor shqiptar me zemer shkau.
Turp per ju qe eperkrahni kjete veprim te trdhtarve te kosoves qe po shkelin ne gjakun e familjarve tan .
TURP

Qy qY Kafsha shtepiake po dika ma mir se une se qka kan bo Stajoneviqet ncncnccn
Mir pra ti shum patriot,pse spo del me mbledh fakte,deshmitar,se qka ka bo ky apo X personi e mandej me i paraqit ne Gjykate apo Prokurori,e jo me u marre me Politik,me i keqperdore edhe vrasjet per menyra vetjake politike
Kuvendi Komunal e as Kryetari i Komunes nuk eshte Gjykate qe te merret me krime
Ne jemi ata qe i ofrojme deshmi e fakte gjykates e mandej drejtesia jep fjalen e fundit
Po me mir me thone se keto parti opozitare me shum i keqperdorin viktimat per perfitime te tyre politike se sa per me ndihmu diqka rreth zbardhjes se krimeve

rida
22-04-05, 14:06
MemphisX e di se te gjithe i kane arsyet e veta. Une nuk mendoj se kjo komunikate ehste idividuale kur vjen ne emre te nje partie. Nese flet per individualitet, ateher edhe Shehu ne RTK ka folur individualisht, por kjo nuk ehste me rendesi dhe fare pak ehste me rendesi se cfare thone ata. Me rendesi ehste se ka q ene heret te takohet ai me ata njerez emrat e te cileve njihen si te krimineleve. E them kete se po te ishte takuar me ata kreu ta zeme i Gjilanit skishte me u ba e madhe por ehdte takuar ai i Gjakoves, grate e te cilit qytet per cdo jave jane ne prishtine dhe i kerkojne bijte e tyre. pershendteje nga une .

experti_lu
27-04-05, 02:56
njerez te nderuar,dhe te rrespektuar.
edhe une jam per mbylljen e temave te politikes!
mendoj se as nuk ka argetim,as kurrfar dobie ne kete drejtim.
---ndoshta po gaboj por medim im eshte ky---

GASHI75
05-05-05, 23:36
As nuk desha te futem edhe nje here ne diskutimet e kota te disa partiashave LDKomunist
por si te mos reagoj kur ky i i semuri lart thote se kjo eshte plotesim i standardave apo ketet ka kerku Unmiku apoi dreqi i biri.
Por te lutem ku ke jetu ti o pa kurrizor.
A din se cka kan be keta stanojeviqat ne gjakove.
a din se sa njeriu ende nuk i deihen varret ne gjakove o njeri pa ndjenja e p-a sy
si mund ta perkrahesh ate pordhe kryetari veq qe eshte i partise qe ti adhuron.edhe nese na tradhton ska gajle se une ja kam dhen bese,edhe nese perqafohet me vrasesit e familjes ska gajle se partia jem eshte .
E ,mor shqiptar me zemer shkau.
Turp per ju qe eperkrahni kjete veprim te trdhtarve te kosoves qe po shkelin ne gjakun e familjarve tan .
TURP

Qy qY Kafsha shtepiake po dika ma mir se une se qka kan bo Stajoneviqet ncncnccn
Mir pra ti shum patriot,pse spo del me mbledh fakte,deshmitar,se qka ka bo ky apo X personi e mandej me i paraqit ne Gjykate apo Prokurori,e jo me u marre me Politik,me i keqperdore edhe vrasjet per menyra vetjake politike
Kuvendi Komunal e as Kryetari i Komunes nuk eshte Gjykate qe te merret me krime
Ne jemi ata qe i ofrojme deshmi e fakte gjykates e mandej drejtesia jep fjalen e fundit
Po me mir me thone se keto parti opozitare me shum i keqperdorin viktimat per perfitime te tyre politike se sa per me ndihmu diqka rreth zbardhjes se krimeve
MEMPIS A EKE DENONCUE NAJ SHKA PĖR MASAKRAT NĖ GJAKOVĖ ERRETHIN SE DIHET SE KENI QEN NĖ GJAKOV GJATĖ LUFTE E NĖ QOFSE SKENI DENONCUE ASNI POLIC SERB OSE AS PARAMILITAR SERB KU I KENI NJOHUR FORT MIRĖ PARA E GJATĖ LUFTE PSE ATHER HYN NĖ KSO MUHABETE OSE JE EDHE TI I ZHYTUR NĖ TO E ME TA.

Dialogisti
02-06-05, 18:03
Po shume i menqur te koke mor ti?!! Kush ta ka dhen kete kultur ty qe del e shet mend ketu? mos valle, na je ti dikushi qe hyn ne kete forum e shet mend?? Nuk di se si mundesh koleg me i fye njerezit tane me te shquar te Kosoves? Po sikur TI te ishe ne PUSHTET, po e marrim si pershembull, KRYEMINISTER, qfare do kishe be per te ZHDUKURIT? Per Shtatusin e Kosoves, per Minatoret, etj etj??