PDA

View Full Version : Vritet Enver Haradinaj!


Gentiani
15-04-05, 23:26
Vritet Enver Haradinaj, vėllai i Ramush Haradinajt Kosovė

Sipas zėdhėnėsit tė SHPK-sė, Refki Morina, rreth 15:10, nė rrugėn mes Raushiqit dhe Lubeniqit, nė magjistralen Pejė –Gjakovė, ka ndodhur njė tentim vrasje me ē' rast janė plagosur dy persona. Burimet nė spitalin rajonal nė Pejė bėjnė tė ditur se nga plagėt e marra ka vdekur Enver Haradinaj, i vėllai i ish kryeministrit Ramush Haradinaj.


I shpreh ngushėllimet familjes Haradinaj, pėr vrasjen e djalit tė tyre Enverit nga dora kriminale qė i shkaktuan dhe po i shkaktojnė humbje dhe dhimbje Nėnave, Familjeve dhe Kosovės!

progoni
15-04-05, 23:56
progoni shkruajti


Postuar: Fri Apr 15, 2005 10:20 pm Titulli i mesazhit: Re: Ngushellime

--------------------------------------------------------------------------------

laliloli shkruajti:
------------------------------
Ndiej keqardhje te madhe per vrasjen e Enver Haradinajt aq me shume qe ai tash eshte deshmori i trete i kesaj familje,si dhe tragjedia tjeter eshte se vellau i tij Ramushi eshte ne burg .Mendoj se qdo vleresim lidhur me kete vrasje mund te jet i gabuar .prandaj nuk do te kisha hyre ne vleresime .dhenja ngjyre politike kesaj vrasje do te sjelle vetem urrejtje ne mes nesh dhe dem per Kosoven.Shpresoj seky incident do te kete qene ndonje mos marreveshje te themi private
Le ti leme organet e rendit te cilat jam i bindur se edhe kesaj radhe do te deshtojne
------------------------------------------------------------------------------------


Ndiej keqardhje pėr rastin,nuk shtoj me shum se shenimi i
laliloli

Progoni

Murgesha
16-04-05, 07:41
Ngushellimet e mia per familjen Haradinaj.

Arb
16-04-05, 13:52
http://www.kosovapress.com/foto/enver_haradinaj.jpg

Nesėr bėhet varimi i tė ndjerit Enver Haradinaj

Varrimi i tė ndjerit Enver Haradinajt, do tė bėhet tė dielėn me 17 prill 2005 nė ora 16:00 nė Kompleksin e Varrezave tė Dėshmorėve nė fshatin Gllogjan.

Homazhet fillojnė prej orė 13:00 nė shtėpinė e familjes Haradinaj ndėrsa kortezhi niset nė ora 15:30 pėr nė Kompleksin e Varrezave tė Dėshmorve

turisti
16-04-05, 15:37
Ngushellimet e mia familjes HARADINAJ.

Barbaroza
16-04-05, 15:43
Kane thene se armiku i brendshem,eshte me i keq se ai i jashtmi.Kjo po verehet!

Ngushellime familjes Haradinaj me tradita trimerie!

Kercovari
16-04-05, 17:56
Shpreh Ngushullimet e mija Familjes Haradinaj per humbjen e djalit te tyre,Familje te cileve lufta u mori jete njerzish bashke me shume Familje te Deshmoreve te kombit qe dhan jeten per liri dhe vatan per te jetuar te lire.
Ndjeje dhimbje ne shpirte per vellezrit e mi Kosovare qe derdhen gjakun per liri te gjithe shqiptareve.U qofte i lehte dheu eme.

Drenicaki
16-04-05, 18:46
ngushllime familjes , ngushllime gjithź popullit shqiptar, qoftź e mallkuar dora gjakatare qe po na sjell kob mbi token tonź te vuajtur me shekuj!
kjo dorė gjakatare źshyė dorė armike prandaj ne te gjithė duhet ta luftojm qe ta qesim ne dritė se kush po i ben keto poshtersina!
Zoti qoftė me ata qe e duan Kosoven e lirė!

progoni
16-04-05, 19:57
Ramush Haradinaj lirohet pėrkohėsisht Aktuale

Gjykata Ndėrkombėtare e Hagės ka vendosur qė tė lirojė pėr njė periudhė tė kufizuar kohe ish-kryeministrin e Kosovės, Ramush Haradinaj. Nė njė komunikatė shtypi tė Gjykatės Ndėrkombėtare thuhet se gjykatėsi Bonomy e mori kėtė vendim pėr t'i mundėsuar zotit Haradinaj tė marrė pjesė nė funeralin e vėllait tė tij si dhe nė ceremonitė pas varrimit.


Lirimi i pėrkohshėm bėhet me kushte specifike dhe ato janė:
Kushti i parė ėshtė qė i akuzuari nuk duhet apo tė tentojė tė vendos kontakte me dėshmitarė potencial tė Prokurorisė nė procesin kundėr tij apo ndonjė prej dėshmitarėve tė mbijetuar tė cilėt pėrmenden nė aktpadinė, apo tė tentojė nė ēfarėdo lloj forme tė ndėrhyjė me administrimin e drejtėsisė. Kushti i dytė ėshtė qė i akuzuari nuk duhet apo tė tentojė tė vendosė kontakte me pėrfaqėsues tė ēdo lloj organizate mediatike.

Para kėsaj, presidenti i Kosovės, Ibrahim Rugova, dhe kryetari i Parlamentit tė Kosovės, Nexhat Daci, i kishin drejtuar njė letėr kryetarit tė Gjykatės sė hagės nė tė cilėn kishin ofruar garancitė e institucioneve qė ata drejtojnė pėr mbrojtjen nė liri tė zotit Haradinaj, vėllai i tė cilit, Enver Haradinaj, u vra tani pėr tani nga persona tė panjohur.

sa do pak por dhimbjen mė tė leht ta ken

uck_aksh
16-04-05, 21:22
NGUSHLLIME E MIJA FAMILJES HAREDINAJ

Ndaj dhimbjen ber humbjen e luftetarit te Kombit dhe djalit te kosoves Enver Haradinaj

IB
16-04-05, 22:43
I bashkangjitem ngushllimeve te familjes Haradinaj.

afrim preniqi
17-04-05, 09:11
familja haredinaj ka dhen shum per kosoven ,ajo dor qe godet pjestaret e UQK-se ,eshte dore e tradhtise ,ata jan njerze pa atdhe,pa komb jan mizor ,ata qelluan tinezishte ne nji invalid te luftese,nji hero te gjalle,nuke esht hera e pare qe goditen ata qe kontribuan per lirine e kosoves,tani burgjet e kosoves jan te mbushura me pjestar te UQK-se ,ata vriten ,sepse ne kosove nuk mbitotrojn ligjet ,ne kosove s"ka polici,s"ka instucione,aty ka matrapaz,hajdut politike ,te korruptuar qe e shfrytezojn ket gjendje te mjerushme te popullit shqiptare.
populli duhet te zgjohet nga gjumi i roberise moderrne,te kerkojm me kembgulje qe njiher e pergjithmon te qlirohemi nga ushtrit e huaja.ngushllime me te sinqerta familjes haredinaj,ne shpresojm se do te goditet tradhtia.
lavdi deshmorve te kombit!
RROFTE SHQIPERIA ETNIKE!
POSHTE POLITIKA PACIFISTE!

GASHI75
17-04-05, 17:18
UNMIK-u i ka armatosur me armė me leje bandat dhe ish-bashkėpunėtorėt e Serbisė, tė cilėt nė vazhdimėsi po e terrorizojnė Kosovėn. UNMIK-u atyre u ka lėnė fushėveprim tė lirė. Ndėrsa ish-luftėtarėt e UĒK-sė i ka ēarmatosur, dhe u dhėnė hapėsirė bashkėpunėtorėve tė Serbisė t’i vrasin pa as mė tė voglėn pengesė. Mbi 300 ushtarė tė UĒK-sė na janė vrarė gjatė luftės nė prita nga e ashtuquajtura polici lokale e Serbisė. Agjentėt e kriminelėt e tillė tė Serbisė edhe gjashtė vjet pas luftės tė papenguar po e vazhdojnė aktivitetin e tyre kriminal, po vrasin e terrorizojnė ish-luftėtarėt e lirisė. Shoqatat e luftės pėr rajonin e Dukagjinit konsideron se vrasja terroriste e Enverit ėshtė kulmi i fushatės anti-UĒK, e organizuar dhe e koordinuar mirė nga qarqe vendore e ndėrkombėtare, e diktuar drejtpėrdrejt nga Beogradi. E dimė se cilėt do qofshin ekzekutorėt vrasja e Enver Haradinajt ishte planifikuar nė Beograd. Nėse nuk i nxjerrė para drejtėsisė, ėshtė i panevojshėm kėtu dhe nuk i mbetet gjė tjetėr veēse tė largohet nga Kosova, thuhet nė reagimin e shoqatave tė dala nga lufta e UĒK-sė pėr Dukagjin.

Honesty^uk.
17-04-05, 22:40
Zoti i vrafte tinzaret e pabese.

Ngushellimet e mia per familjen Haradinaj me tradita te pamposhtura shqipetare,
Enverit i qofte i leht dheu i kosoves dhe shpirti i tij u mprehte ne paqe.

Albanam
17-04-05, 23:28
Edhe njė ēmenduri nė mesin tonė...
Edhe njė goditje e rėndė pėr familjen Haradinaj...
Dy tė vrarė nė luftėn ēlirimtare...
Dy tė tjerė tė burgosur...
Dikujt ia kishte penguar rrugėn i pesti i kėsaj familje...

Vetėm familjet e mėdha bėjnė kaq sakrificė, kurse vetėm dy sosh njeh sot trungu shqiptar, ato Jasharaj dhe Haradinaj.

Ngushėllimet e mia mė tė sinqerta.

Domira
17-04-05, 23:47
Enver Haradinajt i qofte i lehte dheu i Kosoves kurse Familjes Haradinaj i shpreh ngushellime te sinqerta.

moni_gjilan
18-04-05, 06:37
kujtoj se familja haradinaj diti ta organizoje luften per qlirimin e kosoves diti ta ndertoje edhe paqene edhe shtetin e kosoves (mirpo ata qe gjithemon i kane coptu tokat shqiptare ja nderpren kete rrug) diti ramush haradinaj antar i kesaje familje ta formoje edhe aak ne kohen kure ju deshte uniteti kosoves e qe ndodheke e kunderta ku me aak u zbuten shum gjerat sote po dine edhe te gjeje forc e mos te perkulet para armiqve panvarsishte rrethanav.
vertet nihet kjo familje si e dyta me radhe pase familjes jasharaj e cila sakrifikoj per kosoven
maseshumti qe me pikllon eshte fakti se enver haradinaj ishte invalid i luftes edhe nuk e kursyen barbaret ky faket na bane me kuptu fare armiq ka kosova

une dyshoje qe kete e kan ba ose ajo familja e strellcit ose qka eshte nje organizat spo ja di emrin mire mbrojtja e atdheut a sedi qka eshte keshtu dyshoje une nuk dmth qe eshte e vertet pse dyshoj

mergim
18-04-05, 18:00
Sot ata te cilet me shekuj ishin ne sherbim te atyre qe e perndiqen popullin shqiptar edhe sot e perndjekin ,ata te cilet dje ne luften e popullit te kosoves u fshehen neper serbi se Maqedoni sot kane ngre krye e po sillen verdall neper Kosove duke i vrare bijte me te mire ne lulen e rinise ,kjo dore qe vrau Hasan Prishtinen ,Bajrram Currin ,Azem Bejten,Avni RRustemin ,Luigj Gurakuqin,Shaban Polluzhen etj....Pra eshte kjo rryme politike mbisunduese ne Kosove qe ne cdo menyr deshiron dhe e bene kete.Por le ta dijene se kjo nuk do tiu shkoj gjate .Pra ngushllime familjes Haradinaj...

Arb
18-04-05, 21:47
Sot ata te cilet me shekuj ishin ne sherbim te atyre qe e perndiqen popullin shqiptar edhe sot e perndjekin ,ata te cilet dje ne luften e popullit te kosoves u fshehen neper serbi se Maqedoni sot kane ngre krye e po sillen verdall neper Kosove duke i vrare bijte me te mire ne lulen e rinise ,kjo dore qe vrau Hasan Prishtinen ,Bajrram Currin ,Azem Bejten,Avni RRustemin ,Luigj Gurakuqin,Shaban Polluzhen etj....Pra eshte kjo rryme politike mbisunduese ne Kosove qe ne cdo menyr deshiron dhe e bene kete.Por le ta dijene se kjo nuk do tiu shkoj gjate .Pra ngushllime familjes Haradinaj...

Edhe pse nuk idene se kush jane autoret e ketij krimi, ti zotni e paske lidh kete vrasje me emra te tjere, te vrare dekada me pare.

Mire atehere cfare paskan te perbashket vrasjet e gjithe ketyre me larte me vrasjen e E. Haradinajt?

MemphiSx
19-04-05, 11:51
Mallku qofte ai qe shtiu ne Enver Haradinajn

SHIK spo ndalet me vrasjet ne Kosove,nuk na mbetet gje tjeter veq te shikojm se kush eshte ne listen e vrasjeve te ketyre Shqipfolseve

Zoti e bekofte Enver Haradinajn,i qofte i lehte dheu

GASHI75
19-04-05, 20:18
Mallku qofte ai qe shtiu ne Enver Haradinajn

SHIK spo ndalet me vrasjet ne Kosove,nuk na mbetet gje tjeter veq te shikojm se kush eshte ne listen e vrasjeve te ketyre Shqipfolseve

Zoti e bekofte Enver Haradinajn,i qofte i lehte dheu
O memphisx SHIKU i Bujar Bukoshitė jo seka vra ENVER HARADININ as nuk vretė HERONJĖR .RAM MARAJ nė fillim ka punue nė shik por mas nji kohe tė shkurtė eshtė largue dhe tash eshtė nė krye tė SIGURIMI I ATĖDHEUTĖ ku vepron kundrejtė LDKės dhe Uēkės njerzve tė mrrimė kombtarishtė si SABRI HAMITI SI FATMIR SEJDIU ETJER DHE NJERZVE TJERĖ QĖ MENDOJN NDRYSHE OPOZITEN KTO DENONCIME JAN BA EDHE NGA NJERZĖ TĖ LDKĖS POR JO TĖ RANGUTĖ TĖ RAM MARAJ POR INTELEKTUALVE TE LDKĖS QĖ JAN NĖ RREZIK PREJ SIGURIMITĖ TĖ ATĖDHEUT DHE KAN DEZERTUE PREJ KURTHEVE TĖ RAM MARAJ.

rida
20-04-05, 13:47
O MemphisX edhe ti Gashi amani ju kofte mos ia nisni me fyerje dhe akuza ju lutem te pakten nekete teme. I leni te tjeret t'i shprehin ngushellimet familjes Haradinaj per kete vrasje. Ju lutem mos e perdorni vrasjen e nje te riu per inetersa tuaja.

Te gjithe shqiptaret e dine se as ti Memphis i LDK-se e as ti Gashi i PDK-se nuk e doni as qe e keni dashur Ramush Haradinajn, prandja ju lus qe nese doni te fyeni dhe te spekuloni se kush e ka vrare Strellci apo SHIK ju lutem hapneni nje teme tjeter e jo ne kete vend ku po jipen vetem ngushellime.

Kerkoje edhe nga te tjeret ta kerkoje kete gje e me se shumti i lutem moderatorit qe kete teme ta lene vetem per ngushelllime . Ndersa ju te dy gjeni nje vend tjeter sepse te dy qenkeni injoranat sepse koha e tregon se kush e beri, mos u ngutni me akuza se jeni te vegjel e nuk dini asgje

MemphiSx
21-04-05, 11:11
GASHI75 Meqense tema qe eshte e hapur nuk eshte per replika po e baj ni reagim te vogel ndaj nje krijese te xhunglles siq je ti

Veq po du me t'thon se qit Bujar Bukoshin niher vet e keni cilesu si UDB e tash kishe po i ndihmoni ju
Hyn ne faqen e Kosovapressit e lexo vlersimin qe ja keni bo ju vet qe nuk din me gjet ta qes une me PASTE ;)