PDA

View Full Version : Tė raportojmė postimet e pahijshme ose jasht rregullave


HoteL-MadriD
05-05-06, 11:00
Njė nga tė drejtat qė kanė anėtarėt e Dardania.de ėshtė qė nėse ndeshen me postime ose me njė POST tė ndonjė anėtari qė (1) ofendon, (2) paragjykon krahinat shqiptare, domethėnė thotė rracizėm , (3) ėshtė shkruar jashtė temės sė diskutimit, ose (4) ėshtė shkruar tėrėsisht si mesazh qė nuk i pėrketė rregullave tė forumit, atėherė ju si anėtarė keni tė drejtė tė lajmėroni stafin e forumit tonė ndaj ndonjė postimi tė tillė.

Nė fakt i lutem anėtarėve tė dardania.de qė tė merrni edhe ju pjesė nė mbarvajtjen e forumit tonė duke i ardhur nė ndihmė stafit tė tij. Moderimi i forumit nuk ėshtė njė detyrė shumė e thjeshtė, por moderimi mund tė bėhet mė i lehtė pėr stafin nėse edhe anėtarėt japin njė ndihmė tė lehtė aqsa tė thjeshtė. Pra nėse ju shikoni postime nė forum qė janė si katėr pikat qė pėrmėnda mė lartė, ju mund tė pėrdorni njė BUTON nė tė majtė tė atij posti siē tregon figura nr.1 mėposhtė.

Mėpas do t'iu hapet njė dritare e vogėl pėr tė shkruar njė mesazh, nėse doni tė shprehni diēka rreth postit qė sinjalizuat. Dritaren mund ta shihni mėposhtė nė figurėn nr. 2 dhe sėfundi shtypni "Dėrgo Raportin" Pas raportimit atė postim qė sinjalizuat do ta shqyrtojnė moderatorėt e forumit ku ndodhet tema, ose supermoderatorėt e forumit tonė.

I falemnderoj anėtarėt paraprakisht pėr ēdo ndihmė qė do japin dhe kanė dhėnė duke sinjalizuar ato poste tė cilat janė jasht normės sė lartpėrmėndur. Tė gjithė ne si anėtarė tė kėtij forumi mund ta bėjmė kėtė Kosovė tė vogėl dhe tė bashkuar nė internet njė vėnd shumė tė bukur pėr tė gjithė shqiptarėt e ēdo krahine dhe moshe.http://www.home.no/hoteli/raporto.JPG

kuzhinjeri
05-05-06, 15:22
Ndryshuar
Bond

jadore
05-05-06, 15:35
Qyre ti djal na sjena t interesum per diskutime se ketu s bahen diskutime por vetem fyrje edhe ne smund te rrim duar kryq duhet te fyjm gjith nje nga nje moderatort administratort deri te ata te stafit se krejt problemet e idiotsis se forumit ne diskutime vij qe nga ndej.
shenet paq.

.. ja shembulli i Pare ,qe tregon se sa serioze dhe te vetedijesuar jemi per rolin qe luajme ne te gjithe kete forum virtual ....
p.s-
si duket administrata kishte qellimin e mire, por hap i nxituar dhe konkludim i gabuar ishte...

(sipas meje )

J'ador ..

Fshatari
05-05-06, 15:51
Hotel-Madridi ka shkruajtur :
"Njė nga tė drejtat qė kanė anėtarėt e Dardania.de ėshtė qė nėse ndeshen me postime ose me njė POST tė ndonjė anėtari qė (1) ofendon, (2) paragjykon krahinat shqiptare, domethėnė thotė rracizėm , (3) ėshtė shkruar jashtė temės sė diskutimit, ose (4) ėshtė shkruar tėrėsisht si mesazh qė nuk i pėrketė rregullave tė forumit, atėherė ju si anėtarė keni tė drejtė tė lajmėroni stafin e forumit tonė ndaj ndonjė postimi tė tillė...".

Kėte tė drejtė nuk e gjeta nė rregullat e kėtij forumi prandaj lus autorin e kėtij postimi me karakter juridik tė mė (na) shpjegojė ēfarė nėnkupton me :
1)ofendim;
2)Paragjykim "krahinash shqiptare" qė na qenka si sinonim i "rracizmit" ?
3)Ėshtė shkruar jasht temės sė diskutimit : postimet qė nuk dalin "jasht temės", jo vetėm nė kėtė forum, janė tė rrallė...
4)Pika e fundit ėshtė mė e errtja : si tė raportojmė pėr njė postim qė nuk "ka lidhje me rregullat...".

Bond
05-05-06, 16:50
Tė raportojmė postimet e pahijėshme ose jasht rregullave.

http://img221.imageshack.us/img221/5377/raporto7lw.jpg

Duke klikuar nė butonin http://www.dardania.de/vb/upload/images/buttons/report.gifmund tė bėni raportimin e ndonjė afishimi qė ju mendoni se ėshtė i pavend.

Ishte vetėm njoftim pėr diskutuesit se egziston njė mundesi e tillė.

Espresso
14-05-06, 16:14
Zarqawi (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=20869) vbmenu_register("postmenu_", true);
Guest

http://www.dardania.de/vb/upload/image.php?u=20869&dateline=1147299966 (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=20869)

Anėtarėsuar: May 2006
Postime: 2
http://www.dardania.de/vb/upload/images/reputation/reputation_pos.gif


http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon1.gif mare i pa fe
Cito:
Ne Sure 73:10 I thot Allahu profetit qe duhet te jete i durushem me pabesimtaret, derisa ne Sure 2:191, Allahu i jep urdhera te vriten pabesimtaret.

Ne Sure 2:256 thot Allahu qe nuk ka dhune ne fe, ndersa ne versin 193 urdheron profetin, secilin, qe nuk pranon islamin, ta vras.

Ne Sure 29:46 thot Allahu qe me popullin e librit (te krishtret dhe jahudet) te flitet sic i ka hije, mirepo ne Sure 9:29 i thot Allahu t’i luftojne popullin e librit.

Ne Sure 2:83, Allahu thot: "flisni mire me njerzit (Meka), ndersa ne Sure 9:5 (Medina) Allahu thot, vritni sherbetoret e ishujtareve kudo t'i gjeni"

Ne kete Analize shkencore, Muhameti (Kurani[Allahu]) nuk jep asnje sqarim (justifikim) per kete Diskrepanc te Allahut dhe ndryshim-disponimi te Allahut per 180 shkall si nata me diten. Allahu ne shume shpallje qe i ka dorezuar permes Gabriellit, profetit, te derguarit te tij, kalon prej Allahut paqesore ne ate militant, prej Allahut vullnetmire ne Allahun qe ndjek kursin e konfrontimit.
Kleriket musliman ne perendim i prezantojne me endje verset paqadashese ose sic quhen ndryshe „Shpalljet e hershme te Allahut“, derisa kleriket qe kane per publik vetem muslimanet, thone qe verset paqadashese te Koranit, u zevendesuan nga ato me drastike (Shpalljet e mevonshme ne Medine). Arsyeja per kete, sic e quajne dijetaret e islamit, eshte: "Muhameti u be mjaft i fort, per te kaluar prej te „Dobetit“ ne „Xhihad (luftetar te Allahut).".
13 vite predikoi Muhameti ne Meke, por jo me shume se 100 njerez, pranuan ate. Mekanet e pelqenin Al Nadir, nje tjeter treguas te histories me pare sesa Muhametin I cili I zemeroi ata me sjelljet e tija pa rrespekt. Keshtu qe Muhameti, iku dhe u vendos ne Medina. Pas nje viti ne eksil, situata dhe jeta e Muhametit u be e padurueshme dhe Muhameti filloi ti sulmoi (plackis) karavanet tregtar qe tregtonin mallrat nga Damasku per ne Meke. Njera prej ketyre placiktjeve ( qe ndodhi ne Badr) i solli Muhametit nje sukses te madh me c’rast Profeti beri nje pasuri nga kjo plackitje. Pastaj, planifikoi sulme tjera ndaj tregtareve. Ai e ndau placken, inkluziv robereshat me rrebelet e tij te cilet merrnin pjas se bashku me te gjate plackitjeve dhe 20% te plackes e mbante per vete. Ai fitonte, madje edhe para perms rrembimeve dhe plackitjeve te tregtareve duke kercenuar edhe me vrasje nese familjet e tyre nuk paguanin ta holla per leshimin e tyre. Ai u premtonte rrebeleve te tij, se ata edhe nje shperbilm me te madh do I pres ne parajs neqoftese ata do te bienin si mertyra gjate betejes. Ngadal ndryshoi gjendja ne favour te profetit. Ai nuk ishte me nje predikues i dobet, por nje udheheqes i cili kishte pushtetin apsolut mbi rrebelet e tij. Me permiresimin e gjendjes dhe pushtetit te tij, ndryshoi edhe „Mesazhi“ i tij.
Ky eshte nje krahasim ne mes te verseve te cilat atij, “kinse, iu shpallen ne Meke, kur ai ishte i dobet dhe nuk kishte pushtet, dhe atyre qe iu shpallen ne Medin, kur ai permes plackitjeve dhe marteses me plaken e pasur, u be Bogatash dhe ju ngjallen Pleshtat.

Ah mozomaket c'fare Allahu perverz po e dirigjojka Universin?:eek:


Selam


cka jane kto bre robt ti qifsha une ty mare mut mare i pa fe o pa jav qi ato gra cka i keni skam me lane se ky rrot same more i kryzuar more qe i besoni drujve i cili ska mundesi as vetes ti ndihmoj e lere me tjeter kujt


Bondit dhe stafit drejtues!

E dyta here qe marre mesazhe kercenuese dhe shtazarake nga robt e Allahut dhe JUVE e dini fort mire se cilet jane ata me nikat tjere dhe nuk merrni masa ndaj tyre ose te pakten te ju terhiqni verejtjen!??:mad:
Njekohesisht i mbyllni temat qe nxjerrin ne shesh te vertetat. Ose e beni sipas qejfit tuaj ose “jeni te shtyr nga trysnia e robeve te Allahut?

Zero Cool
14-05-06, 17:48
Espresso mos u brengos per kercnimet e tyre, por shiqo te opcionet dhe lejo te marresh mesazhe vetem nga persona qe ke ne listen e shokeve.
Kurse sa i perket Bondit nuk besoj qe e ka bere me qellim se ka shly disa here edhe postimet e mija dhe pas intervenimit i ka kthy (nese kan qene pa ofendime).
Mos me keqkupto se nuk dua ta mbroje askend ketu.
Pershendetje Zero Cool & Zoti

Espresso
14-05-06, 17:59
Espresso mos u brengos per kercnimet e tyre, por shiqo te opcionet dhe lejo te marresh mesazhe vetem nga persona qe ke ne listen e shokeve.
Kurse sa i perket Bondit nuk besoj qe e ka bere me qellim se ka shly disa here edhe postimet e mija dhe pas intervenimit i ka kthy (nese kan qene pa ofendime).
Mos me keqkupto se nuk dua ta mbroje askend ketu.
Pershendetje Zero Cool & Zoti

JO nuk do shikoj te opcionet se keshtu shpalosen me leht ata qe kene shpirtin e erret dhe mesoj me shume se me cfare kafsh kemi te bejme.:cool:

Murgesha
14-05-06, 19:38
Espreso nuk je i vetmi qė merr kėrcėnime tė tilla.

Vetėm mbaju nė maksimėn "Qentė lehin e karvani ecėn" dhe mos qaj kokėn pėr kėrcėnime qė as vesh nuk i merr se pėr ēfarė po tė kėrcėnojnė, pasi tė tillat janė tė shkruara me plot gabime drejtshkrimore e gramatikore.

Espresso
14-05-06, 19:58
Espreso nuk je i vetmi qė merr kėrcėnime tė tilla.

Vetėm mbaju nė maksimėn "Qentė lehin e karvani ecėn" dhe mos qaj kokėn pėr kėrcėnime qė as vesh nuk i merr se pėr ēfarė po tė kėrcėnojnė, pasi tė tillat janė tė shkruara me plot gabime drejtshkrimore e gramatikore.

Jo po i marr vesh shume mire perkunder gabimeve drejtshkrimore. Kush eshte tjeter perpos ketyre karkalecave mjekrrullaca qe lehin me tjera nofka neper rubrikat e fese!:wink:

Guri i madh
17-05-06, 18:36
per mendimin tim kishte me qe mir qe gjdo mesazh privat i cili kercnon apo ofendon dikend te publikohet .
une nuk kam pas as kercnime as ofendime ne privat por shum mos marrveshje mund te themi edhe ofendime kam pas te kafja e forumit se per politik mos te flasim nuk i marr shum parasysh

Zana_ch
21-05-06, 08:39
Kom mendu se jom ka bisedoj me njerz qe i kuptojne faktet qe ju servohen.. kinggentius, espreso edhe zana_ch... KUPTONE MIRE ATE QE DESHTA ME THEN.
Ne Austri eshte denuar njeriu vetem pse e ka kritikuar holokaustin.. E KA KRITIKUAR... FUTENI NE KRYE.. ESHTE FJALA E LIRE APO JO...E IRVINGU ESHTE DENUAR PER FJALEN E LIRE QE PROPAGANDOHET SE ESHTE E PADISKUTUESHME NE EVROPE E KRISHTERE. NJERIU E KA HENGER BURGUN PREJ SHTETIT TE KRISHTER VETEM PSE KA KRITIKUAR DICKA QE NUK ESHTE DASHUR.

Espreso.. edhe per ty vlen zotrate jote... me vjen keq me te then veq ti koke hala ne lula... Kuptoje se nuk eshte me rendesi cka eshte holokausti, sepse ate te gjithe e dijne.. .me rendesi eshte se fjala e lire qe propagandohet ne evrope nuk mundet me qen standart i dyfisht.. FUTE NE KRYE edhe mos e harro.. Standarte te dyfishta nuk duhet me pas...
Nese zana_ch ketu propagandon se te krishteret i pranojne kritikat ne menyre paqesore, une ua ofrova faktet qe tregojne se edhe te te krishteret "e han" nese kritikon ate qe nuk duhet me u kritiku.
Tjeter... si po mendon se pse nuk po protestojne muslimanet per kete film.. Ti mos je gje analfabet dhe nuk din me lexu.. LEXO TASH
http://www.asianews.it/view.php?l=en&art=6191
http://news.bbc.co.uk/2/hi/south_asia/4985370.stm
http://www.christiantoday.com/news/south-asia/da.vinci.code.unites.christians.muslims.in.india.p rotests/337.htm

ama mos te lodhem me te postu une ty linqe ma shume.. ti bene nje search me google.."muslim protest da vinci code" edhe lexo nese nuk priton.

Zana_ch... ti jo qe e tregon veten ekstremiste, mirpo tash e vertetove se je adoleshente e cila nuk din me e nxjerr as macen prej persheshit.

Ama vetem nje gje po ta them per kete qe e ke shkrua, jam njeri shume i urte per nga natyra, veq ty ti kisha thy krejt eshtrat me me pas thon arap ne fytyr. A e kupton moj torollake e pashkolle se cfar flet, mos gje te dukem se une shkruaj ketu arabisht??? Mos ndoshta une duhet me te then ty apo shkin, apo latine, apo nje dreq e din sa epitete do te deshka me ti dhen ty vetem pse je katolike.
Seriozish me vjen keq cfar niveli te ulet kan disa anetar ketu.KingGentius, nuk eshte dashur as nivel i intelegjences se larte per te kuptuar ate qe kom desht me tregu, vetem se ti e ke keqkuptuar totalisht qellimin e atij postimi qe e kom bere me heret.. Une vetem tregva se cfar ndodh edhe ne evropen e krishter nese kritikon ate qe nuk ben te kritikohen.
Une e di qe Irvin eshte nje budalla i zakonte.. dhe nuk ka qen aspak qellimi qe te mbroj denimin e tij. QELLIMI KA QEN ME TREGU SE EDHE NE BOTEN E KRISHTER E HAN NESE KRITIKON DICKA QE NUK DUHET. Dmth per dallim prej asaj qe e tha zana "neve te krishteret kuptojme kritikat...". Kur kritika eshte e pabaze e han si ne boten e krishter si ne boten islame. Kete eshte dasht me kuptu.Ju kisha lutur qe ta lexoni vet kete shkrim dhe merrne me mend qfar kam mar ne privat .......kjo eshte nje pasqyr e mier per antar qe ka ne Dardani

Stafi per ma shum mundeni ne ket faqe me lexue edhe shkrimet e mija

Me respekt
Zana_ch

http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?p=857813#post857813

4peace
21-05-06, 08:56
Zana_ch (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=19449) vbmenu_register("postmenu_857731", true);

http://www.dardania.de/vb/upload/image.php?u=19449&dateline=1143228817 (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=19449)

Anėtarėsuar: Aug 2005
Vendndodhja: n'shtepi
Postime: 2,326
http://www.dardania.de/vb/upload/images/reputation/reputation_balance.gif


http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon1.gif
Cito:
hahaha per zotin je i forte ......nje person don me e krahasue me ter popullin e krishter ......gabim lol e ke
nese don kam edhe inrevjune e Vtikanit ndaj keti filmi ...e ti lej pallavrat se ende askun ne bote nuk kan dale ne demo. kunder keti filmi..... si ju arpt qe keni ba per disa flet te vizatimeve .ok

une ekstremiste apo naive ...shum e pa vertet sepse une lol jam rrite ne edukimin e tolerances dhe faljes (dmth e kam mesue shum mire tolerancen ,faljen, dashurine njrezore sepse e ndjeki rrugee familjes sime )dhe shume e falenderoi familjen time qe po mundohet men dhan rrugen sa ma te mir sa i perket ideve te mija .

Pra e ke shum gabim nese ti me thue mue se jam ekstremiste .....ate e ke ti per vete dmth ekstremizmin dhe tash mendon qe e kan te gjithe njerzit e botes.............. i nderuar

Ti vajzo, para se t'i paditesh njerezit (ne polici), shiko vet cka ke shkruar. I quan arap (me perbuzje) mbi 80% te popullit te cilit i takon, nese fare i takon...E pastaj te ankohesh ketu, jo qe eshte e drejte por edhe tejet ironike....

airborne
21-05-06, 17:57
@moderatoret... nuk me vjen inat pse e keni largu postimin tim.. .mirpo po ju pyes juve, nese postimi im i ka tejkaluar rregullat e forumit, ateher cfar eshte kjo per juve... Kafe me tomel ????
zana_ch -> nese don kam edhe inrevjune e Vtikanit ndaj keti filmi ...e ti lej pallavrat se ende askun ne bote nuk kan dale ne demo. kunder keti filmi..... si ju arpt qe keni ba per disa flet te vizatimeve .ok
KJO ESHTE OFENDIM DIREKT I NDJENJAVE KOMBETARE PER TE GJITHE NEVE SHQIPTAREVE TE BESIMIT MUSLIMAN.
Nese doni te mbani rregull, ATEHER MBAJENI SI DUHET.

reana -> Sygjeroj qe ky shkrim i ulte dhe me kercenime te kesaj natyre, te hiqet nga forumi MENJEHERE!!!!
Eshte jo ligjore, dhe e DENUESHME me ligj, kercenimi FIZIK, i shprehur ne fjale nga ana e ketij individi, si ne Kosove, si ne Gjermani (ku eshte e regjistruar web-faqja e FD-se).
Eshte njekohesisht kunder rregullave/normave qytetare/civilizuese qe dikujt ti ipet mundesia per keqeperdorimin e nje mediumi te lire(sikur qe eshte kjo web-faqe), qe te kercenoje te tjeret fizikisht!!!

Liria e te shprehurit SANKSIONOHET ne menyre LIGJORE, kur ajo liri keqeperdoret!!!

ti qika e mire, para se me u eksitu shume prej fjaleve tua mbi lirine e te shprehurit dhe saknsionet kthehu edhe lexo njeher me lart kete pjesen me te kuqe, e tani hajde e na meso kulture evropiane neve...
Nese SANKSIONOHET ME LIGJ LIRIA E TE SHPREHURIT kur ajo keqperdoret,.. ateher me trego ti per cfar e ngre zerin ketu anetarja e kultuar nga mami edhe babi zana_ch kur i thot ato fjalet me lart me te kuqe a????

Vin-Diesel
23-07-06, 20:59
Shume thjesht ...une personalisht Mesazhet Ofenduese, i lexoj edhe shyqyr se e kan lon Shporten ketu edhe po i gjuaj aty ...spo kthej pergjigje ....dikur edhe ata qe ofendojn Bohen Bajat edhe elojn ate gje !!

Espresso
21-10-06, 14:34
http://www.dardania.de/vb/upload/images/statusicon/post_old.gif Dje, 23:09 #99 (http://www.dardania.de/vb/upload/showpost.php?p=889957&postcount=99) Gentiani (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=15806) vbmenu_register("postmenu_889957", true);

http://www.dardania.de/vb/upload/image.php?u=15806&dateline=1151790969 (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=15806)

Anėtarėsuar: Jun 2004
Vendndodhja: Lugina e dashurisė!
Postime: 2,514Cito:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Espresso
Ja shembujt konkret dhe paparagjykime per gjelatin e ēale:

Si te mos mbetemi prapa ne civilizim kur vllezerit tu osman na larguan me dhune nga civilizimi e cifti yt per nje perkdhelje "alla sulltanese" ia ofron edhe prapanicen ushtareve te sulltanit?
Si mos te mbetemi prapa ne civilizim kur kompania jote i perzuri te krishteret neper male dhe muhaxhireve te tipit tend qe ndrronin fene per nje peshkesh ua ofroi komoditetin ne te gjitha lemit, natyrisht pasi t'i jet lepire b*ytha Sulltanit.

Ti leme shakat anash dhe t'i kthehemi realitetit historik:

Katoliku dha shenjat e para te gjuhes shqipe derisa vllau yt Haxhi Qumili bente xhihad dhe ngriste flamuin turk. I krishteri hapi shkollat e para shqipe gjersa vllau yt osman i mbyllte ato dhe i vriste iniciatoret.
Shqiptari i krishtere Bogdani therretke ne shqiptarizem gjersa vllezerit e tu mysliman otoman me bashkpunetoret e tyre shqiptare te tipit tend ua hudhen kockat e tij qeneve rrugeve te qytetit.
Gjersa te krishteret ishin te preokupuar si te lirohemi nga Sulltanizmi dhe si tu ndihmojme vllezerve tane te lirohen nga kthetrat gjakpirese, nje klik jo e vogel e vllezerve tu luftonte gjithandej Botes per interesa te Sulltanit

Ky eshte realiteti per xhelatin e mjere e jo ai per te cilin s'ke fakte valide perpos nese thirresh ne faktet e Anadollit sci e ke zakon.
Islami nuk i solli asnje dobi shqiptarizmit, por vetem te meta. Historia tregon qe deri me shfaqjen e rilindjes kombetare, shqiptaret mysliman ishin te hipnotizuar nga narkotiket e Anadollit dhe ishin shqiptaret e paket te krishtere qe kishin mbetur dhe ruanin ato pak vlera dhe kulturen kombetare qe ishte ne asimilim e siper duke ju falenderuar vllezerve te tu nga Anadolli dhe hipnotizimit te te pareve tu. Paraqitja e rilindjes kombetare ua hapi syt shume shqiptareve mylsiman dhe u liruan (nje pjese e madhe) nga hypnoza Anadolliane cka beri qe me ne fund te arrihet dicka. Xhelatet dhe hipokritet kah te levizin i kane duart e lidhura pa argumente dhe fakte mbeshtetese per hypotezat e tyre te mykura.

Ja pra, ky le te sherbej si lekcion per pseudointelektualet "Alla Sultanqe" e une me krenari kthehem edhe ne mesjet kur eshte ne pyetje mbrojtja e realitetit mirepo c'tu bejme juve qe vendi vend s'po ju ze, edhe te kaluaren e kni armik, e ardhmja nuk reflekton diq me shume shpres per juve.


Jo, jo sorollopi i yt, pėr ta mbrojtur krishterizmin e gjithė botės ka viktimizuar dhe ėshtė martirizuar duke i bėrė Fellatio - blow job - Sulltanit, sikur qė bėn nė ēdo postim expresso blow job.

Sikur tė matej varfėria yte mendore me ndonjė parametėr, gjithsesi do ja kalonte varfėrisė kalkutiane me realitetin tėnd psikopat.

Kėshtu pra ti Mohanikani i fundit i krishterimit

Hajdeni ju te stafit na tregoni cilat jane rregullat e forumit? Kush cka ka te drejt dhe si te veproj dhe kujt kjo e drejt i eshte e sanksionuar me lidh e kujt jo?? A nuk ju dukek fjalori i i kesaj kafshes me siper banal? Kush ia jep ketij te drejten te nxjerr fjal banale nga leksikoni i tij i ndyre?? Ndersa me se te drejt i shlyeni pergjigjet e mia? C'kishte dallim pergjigjia ime me postimin e kesaj kafshe qe fshihet prapa ekranit si miu neper biruca??

Kerkoj sqarime nese ju ka mbetur nje qik fytyre??

Laureta
21-10-06, 18:22
Espresso

Cka kerkone ti nga stafi, cfare rregulla, a ju ke permbajte rregullave ti ndonjehere?!

Cdo diskutim i yt per dicka qe nuk te ka konvenuar, ka perfunduar me fyerje , sharje duke dal krejte nga tema, duhe hyre ne jeten private/personale tek anetari!!

Gentiani
21-10-06, 20:36
Espresso, shaka, vetėm shaka ishte !!! :wink: :wink:

Keq, qė edhe shakatė nuk po i kuptoje ti :wink: pse i bėnė kėto punė kaq tė mėdha tani nė nivelin ndėrkombėtarė ?

Paradox_13
23-10-06, 14:25
Citoj:

There seems to have been a problem with the database.
Please try again by clicking the Refresh button in your web browser.

An E-Mail has been dispatched to our Technical Staff, whom you can also contact if the problem persists.

We apologise for any inconvenience.
Nuk di nese edhe ndokush ka ket problem dhe nga kush po vie ky postim,veq munde te them se postim ma monoton dhe qe po me ben shume nervoz nuk kam has deri me tash...hahaha....
Ju falenderoj per mirkuptim...

~AmaZonA~
23-10-06, 15:26
Citoj:

There seems to have been a problem with the database.
Please try again by clicking the Refresh button in your web browser.

An E-Mail has been dispatched to our Technical Staff, whom you can also contact if the problem persists.

We apologise for any inconvenience.
Nuk di nese edhe ndokush ka ket problem dhe nga kush po vie ky postim,veq munde te them se postim ma monoton dhe qe po me ben shume nervoz nuk kam has deri me tash...hahaha....
Ju falenderoj per mirkuptim...
Pershendetje i nderuar Dhe une kam te njejtin problem sa qe mi acaron nervat se nuk kthehem dot tek faqja ku dua te lexoj apo te postoj mezi qe po c'kyqem nga linja ndoshta e kan edhe te tjeret ket problem se ka dit qe po shof shume pak antare ne linje...:mad:
Me T'mira :smile:

ZeShKaNee
24-10-06, 09:21
Problemi nuk eshte tek ne por eshte tek stafi i forumit pasi kan probleme me DataBases ( Ku ruhen te dhenat shkrimet/regjistrimet e antarve ) dhe ne at moment kur ti ngarkon apo hap me shum se 2..3 faqe nga Dardania Forum ateher automatikisht te del ajo mendoj se kjo zgjidhet por mund te jet edhe ndonje ngarkes ndaj sulmeve ne kete site apo ndonje ndrrim ne kompani pasi cdo dite e me shum po dalin gjera te reja

Per kete duhet te merret shum shpejt stafi admin i forumit pasi kshtu nuk ecen me eshte e pa durushme kur prit 1 or nje shkrim apo edhe at shkrim qe e shkruan ste postohet hiq dhe e njera ajo Tastatur si po malltretohet nga ne me grushta e me perplasme prej norvozes se forumit.

Pershendetje

Artisti
22-11-06, 22:35
Ti more forumist qe e ke shkrue kete koment,pse nuk e shenojshe edhe emrin se kush je ti ??????

Komenti i nje forumisti:
Sa gra ka pas Muhamedi... (http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?p=902168#post902168)

22-11-06 14:54


I poshter je ti, ani pse behesh keshtu kinse je real ne debate. Ti i urren muslimanet, terrnakop i demagogjive perendimore prapambetese.


.

Murgesha
23-11-06, 11:54
Ha, hahahaaaaaaaaaa Artist si duket kjo tema:

Sa gra ka pas Muhamedi... (http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?p=904319#post904319) 22-11-06 15:06 A je ne vete ti a vec fole qka ke qef?vetėm tė kuqe ofron, po shkruajmė o i nderuar te kafja e atje marrim tė gjelbėrta, ha,hahahahahaahhaaaaaaa

Artisti
23-11-06, 19:57
Ha, hahahaaaaaaaaaa Artist si duket kjo tema:

Sa gra ka pas Muhamedi... (http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?p=904319#post904319) 22-11-06 15:06 A je ne vete ti a vec fole qka ke qef?vetėm tė kuqe ofron, po shkruajmė o i nderuar te kafja e atje marrim tė gjelbėrta, ha,hahahahahaahhaaaaaaa


Hahahahahahahahha,diqysh,krejt po me doket qe po na kqyr dikush.

Ne,si te pijme mjaft ne kafe,tu u shetit pak ,po na bjen rruga te ajo teme hahahahahahaa.


.

Guri i madh
07-12-06, 00:28
ne javen e ardhshme do ta postoj nji mesazh privat qe ma ka derguar zemra e shqiptaris AFRIM PRENIQI edhe kercnus bash sikur knus ne pleh po edhe disi duke u lutur qe mos te tregoj se qfar esht dhe mos ta shpalosi biografin e tij te errt.


kurse veti i jap te drejt qe te fyj personat ma eminent te kombit shqiptar

Albanian eX|PerT
20-03-07, 16:44
http://dardania.de/vb/upload/images/reputation/reputation_neg.gifRileximi i historise (http://dardania.de/vb/upload/showthread.php?p=958596#post958596)20-03-07 14:56http://dardania.de/vb/upload/images/reputation/reputation_neg.gif...penda e eXpertit...!!! (http://dardania.de/vb/upload/showthread.php?p=956347#post956347)20-03-07 13:08viq ke lind e lop ke me vdek!http://dardania.de/vb/upload/images/reputation/reputation_neg.gifLista e... (http://dardania.de/vb/upload/showthread.php?p=959643#post959643)19-03-07 01:37konfuze jeni deri ne funde
Keshtu me "pershendesin" "xhevahiret" e forumit!

Murgesha
20-03-07, 23:55
Pėrshėndetje Albanian Expert!

Tema ėshtė
Tė raportojmė postimet e pahijshme ose jasht rregullave (http://dardania.de/vb/upload/showthread.php?p=961308#post961308)

Stafi nuk mban pėrgjegjėsinė pėr asnjė anėtarė e as pėr reputacionet qė ata japin.

Andaj tė lutem mbaji pėr vete ato qė tė janė shkruar nė reputacion, ose do e heqim pėr fare Reputacionin.

Murgesha!

valiii
21-04-07, 23:02
#105 (http://www.dardania.de/vb/upload/showpost.php?p=997023&postcount=105) ................

Shqiptare
25-06-07, 18:10
PAsi postimet e mia per shkrime te pahijshme ne reputacionin tim qenkan largu prej eksaj rubrike, madje edhe pasi postimi ishte leviz ne temen "Reputacioni", po e shoh se edhe tema "Reputacioni" qenka fshi nga ketu.

Jam e detyruar ta raportoj kete shkrim te PAHIJSHEM te ardhur nepermjet reputacionit nga anetari "Zero Cool":

http://www.dardania.de/vb/upload/images/reputation/reputation_neg.gifCili djalė i forumit ju... (http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?p=1053699#post1053699)25-06-07 04:32T`qifsha fmit n`djep, kurva plāk, me gjith burrin qe e ke shkā.....ZC

Mos ua fshihni felliqesirat e anetareve te forumit, sepse nuk eshte e drejte aspak!!!

Gentiani
25-06-07, 22:12
Shqiptare, shilojau edhe ti shqip, ke vend tė shkruash te rubrika e reputacionit sa tė duash dhe t`i pėrrshkruash me njė fjali gjithė atė objektiv qė e ke nė shėnjestėr! Ha,hahahaaaa

GjIlAnAsI_cSi
26-06-07, 09:31
Stafi nuk mban pėrgjegjėsinė pėr asnjė anėtarė e as pėr reputacionet qė ata japin.Andaj tė lutem mbaji pėr vete ato qė tė janė shkruar nė reputacion, ose do e heqim pėr fare Reputacionin.

Edhe pse nuk meren parasysh Rep... qe ipet.. deshta te shtoj dicka


Shqiptare at qe ju kan bere juve nuk e pranojm edhe ne.. prandaj ti mos u merzit edhe aq se kush ta ka inat edhe te shan.. Prandaj te njohim ty e njohim Zero_Cool e gjith antaret nga pak se si jan ne kete forum , prandaj ajo e shame ka te bej me ftyren e vet.. e jo me forumin..

Gjith te mirat.

Albanian eX|PerT
26-06-07, 14:49
Gjilnasi!

A nuk eshte e udhes qe ata, me aso "ftyra" te mos lejohen ne forum? Nese deshirojme nje forum cilesore, apo jo...

yllbardh
26-06-07, 23:57
Espresso, shaka, vetėm shaka ishte !!! :wink: :wink:

Keq, qė edhe shakatė nuk po i kuptoje ti :wink: pse i bėnė kėto punė kaq tė mėdha tani nė nivelin ndėrkombėtarė ?

D.M.TH. Ka rregulla mirėpo ka edhe mėnyra se si t'iu shmangemi rregullave!!!!Kėshtu qė qėllimin e ofendimit/kėrcėnimit mund t'a arrini nėpėrmes zonės sė pėrhimt. nck... nck... nck... Nė kėté mėnyrė njeriu ka mundėsi t'a futė thikė pas shpine nė mėnyrė tė panderėshme e jo t'i thot ato gjėra qė ka pėr t'i thėnė nėpėrmes temės sė postuar!!!:mad:

yllbardh
27-06-07, 00:00
Shqiptare, shilojau edhe ti shqip, ke vend tė shkruash te rubrika e reputacionit sa tė duash dhe t`i pėrrshkruash me njė fjali gjithė atė objektiv qė e ke nė shėnjestėr! Ha,hahahaaaa

Kėrkoj falje pėr citimin e gabuar!!! Ky duhej tė ishte citimi i komentit tim.
Pa keqkuptim ėė?

Pėrshėndetje

Preshevar
28-06-07, 20:56
Kėtė shej http://dardania.de/vb/upload/images/buttons/report.gif, a veq pėr heshi e keni vendos apo me t'vėrtet pėr ti reportuar postimet e Kalbta ? :rolleyes:... e provova sot, po ende postimi i kalbt qėndron ne vendin e pa duhur !

Reagoni !!!

Preshevar
30-06-07, 18:00
[/URL][URL="http://dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=19399"]Tė raportojmė postimet e pahijshme ose jasht rregullave (http://dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=19399) (http://dardania.de/vb/upload/images/misc/multipage.gif 1 (http://dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=19399) 2 (http://dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=19399&page=2) 3 (http://dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=19399&page=3)) HoteL-MadriD


E raportojė Gabimin e Moderatorit apo t'Adminit qe e fshiten postimin e Albanian Expert, Te Shqiptares dhe te Ssarės !!!! Aty ishte tema e "Postimi i fundit" !!!

Aj e postoj postimin e tij te fundit !? Qka ju gjet qė i thyet vet rregulloret ??????

Me duket qe dita dites qe po kalon,.. po tregoheni tė pa aftė pėr moderim !
I keni thy ligjėt e juve... kur vet si respektoni rregulloret qfar rregulla i impunoni te tjerve ?...


...nuk keni pėr qka mu ndi krenar ! !!!

GjIlAnAsI_cSi
30-06-07, 19:45
Ku qendron problemi ti "Muxhahedin" se spo kuptojm gja ne? Cfar ka me ata Albanian Ekspresa e ata Shqiptare? shprehu me qart se as njeri prej stafit sjemi zot me ta dit mendimin cfar po don me than Preshevari..

Cfar ka ndodh me postimet e tyre apo tendin , dhe cilat rregulla si mbas "Muxhahedinit" jan thy qe ti nuk je i knaqur?

Gjith te mirat.

rilinda
30-06-07, 19:59
Kadal he burrė!

Preshevar, shkrimin e Albanian Expertit, tė Shqiptares, tė Ssarės dhe tė Lyrės, i kanė bartur te nėnforumi URIME DHE PĖRSHĖNDETJE, te kėndi i Albanian Expertit.

Zero Cool
02-07-07, 21:42
Qellimi i kesaj qe po e shkruaj ketu nuk eshte ankesa, por verejtja juve qe ta dini se per ofendimet personale, eshte hera e fundit qe u durova pa ja kthy me mijera fish.
Pergjegjesia nuk eshte e imja !Mos fol ashtu per nonen tone, o bir shkavit !

Ajo nuk eshte pron e huja ēuni mir,.. po pronė ARABI, pronė Muslimani qe syt e tu as n'enderr sun e shofin e as me pak qe munden ta imagjinojne !

A nuk e pa mbrem ka RTK1 nje emision qe ishte realizu ne Dubaj a ? :tongue:...

30 Miliard Dollar buxhetin,.. pritet qe n'vitin e ardhshėm te duplikohet ky buxhet :biggrin:

Oooo Lujani Arab lujaniiiii be Zoti Ju Bekoftė ! hahahahahahahah

Qeshtu o karcyll qe han qka s'duhet,... kur mos dish rri n'strokllen tone, e mos foool se nuk i ki vjetet !

Kapish Aga Ibish ? :tongue:

Hajt shko meri me photoshopa tash,.. shko luj ma natona,.. hajt !

HoteL-MadriD
03-07-07, 14:18
Pershendetje.

Mbyll Reputacionin (http://dardania.de/vb/upload/profile.php?do=editoptions)

Shfaq nivelin tim tė reputacionit.

Per te mbyllur Reputacionin, hiqja shenjen V aty ku shkruan Shfaq nivelin tim tė reputacionit dhe mbyllet reputacioni.

Nejse ti mund te mbyllesh te gjith Reputacionin por nqse sdo ta mbyllesh Injorojeni pra Ate antare qe ste pelqen apo qe te provokon.

Ketu e ke shkruaj Nickun e tij tek Lista e injorimit , aty tek vendi Bosh qe eshte shkruaj psh: Gentiani dhe mandej kliko tek ai butoni aty, "Rifresko listen e anetareve te padeshiruar" dhe mbase ta futesh aty ai antare shkruan kot se nuk e lexon dot.

Shto Antarėt e padeshiruar ne listen e Injorimit (http://dardania.de/vb/upload/profile.php?do=editlist)

Tung

Gentiani
03-07-07, 21:04
Pershendetje.

Mbyll Reputacionin (http://dardania.de/vb/upload/profile.php?do=editoptions)

Shfaq nivelin tim tė reputacionit.

Per te mbyllur Reputacionin, hiqja shenjen V aty ku shkruan Shfaq nivelin tim tė reputacionit dhe mbyllet reputacioni.

Nejse ti mund te mbyllesh te gjith Reputacionin por nqse sdo ta mbyllesh Injorojeni pra Ate antare qe ste pelqen apo qe te provokon.

Ketu e ke shkruaj Nickun e tij tek Lista e injorimit , aty tek vendi Bosh qe eshte shkruaj psh: Gentiani dhe mandej kliko tek ai butoni aty, "Rifresko listen e anetareve te padeshiruar" dhe mbase ta futesh aty ai antare shkruan kot se nuk e lexon dot.

Shto Antarėt e padeshiruar ne listen e Injorimit (http://dardania.de/vb/upload/profile.php?do=editlist)

Tung
HoteL-MadriD, pse pėr shembull nga Gentiani, kur munden pėr shembull nga dikush tjetėr me ja filluar e le tė pėrfundojnė pėr shembull me mua, nėse ka vend lista ?! ha,hahaha