PDA

View Full Version : Dokumenti qė denoncon vetėvetėn


Fshatari
16-10-06, 14:10
BE ka pėrgatitur projektligjin e dokumentit pėr ēėshtjen e Kosovės

Bashkimi Evropian ka pėrgatitur projektligjin e dokumentit pėr ēėshtjen e Kosovės. Nė kėtė dokument, nga palėt e pėrfshira nė procesin e statusit, kėrkohet qė tė pėrmbahen nga veprimet e njėanshme dhe provokuese. Dokumenti pritet tė miratohet nga ministrat e Jashtėm tė vendeve-anėtare, gjatė njė takimi qė do tė mbahet sot e nesėr nė Luksemburg". (RTK)

Nė takimin e sotėm dhe tė nesėrm nė Luksemburg do jetė i pranishėm v.koshtunica por jo edhe homologu i tij kosovar, Agim Ēeku.
Bashkimi evropjan ka vepruar "njėanshėm" dhe nė "mėnyrė provokative" sepse e ka ftuar vetėm njėren palė (atė serbe) duke pėrjashtuar palėn tjetėr (atė kosovare).
Pra dokumenti qė pritet tė miratohet ėshtė i njėanshėm dhe sfidues pėr Kosovėn prandaj nuk ka vlerė, ėshtė i paqenė, inekzistent.
Pėrfundim : organizata e vetėshpallur e bashkimit evropjan duhet tė vetėmsohet dhe tė vetėpėrmbahet nga provokime dhe vendime tė njėnanshme nė adresėn e vendeve qė nuk janė, e mė gjasė as qė do tė bėhen ndonjėherė (po ti referohemi kryetarit tė Komisionit evropjan Barrosso)antare tė kėsaj shoqate tė vullnetit tė mirė.

Kaq se ju lodha edhe juve dhe i kushtova shumė tepėr kohė e shkronja njė shoqate e njė dokumenti qė nuk meritojnė asgjė.

fshatari i juaj
qė u ka ndėr mėnt ditė e natė!