PDA

View Full Version : Si të shkarkojmë video nga google


HoteL-MadriD
06-11-06, 01:27
Pershendetje

Ketu keni nje program te cilin mund te i shkarkoni Video nga Google.Eshte shum i thjesht dhe i leht per tu perdorur.

Shkarko (http://www.speedyshare.com/data/917317129/718565/89748297/VDownloader021.rar)

Nqse ai link nuk ju punon provojeni KETU. (http://www.speedyshare.com/917317129.html)


Per te kerkuar VIDEO shqip/anglisht kliko ne linkun me poshte.
http://video.google.com

Mandej shkruaj emrin dhe kliko Search. Shiko foton me poshte.

http://www.home.no/hoteli/google1.JPG

Mbas kesaj kur te klikosh Search dhe shkruan emrin, psh: po kerkoj Adelina Ismajli dhe dalin te gjitha videot e saja. Shiko foton.

http://www.home.no/hoteli/google2.JPG

Mandej per te shkarkuar nje Video te Adelina Ismajli,shko me tastin e djatht te miutmbi titullin e kenges dhe kliko Copy Shortcut. Shiko foto me poshte.

http://www.home.no/hoteli/google3.JPG

Mandej hape programin VDownloader021 qe keni shkarkuar dhe kur te hapet aty ku eshte vendi bosh kliko me tastin e djatht te miut dhe shko PASTE, mandej kliko Download. Shiko foton me poshte.

http://www.home.no/hoteli/google4.JPG

PS: Mos te harroj se Video qe i shkarkoni nga google apo yourtube lexohen vetem me DivX, Kliko Ketu per te shkarkuar DivX (http://download.divx.com/divx/DivXInstaller.exe) Nqse nuk ju punon ai links mund te hyni dhe ta mereni ne www.divx.com

HoteL-MadriD

Tung

HoteL-MadriD
06-11-06, 01:27
Ndegjoni ju qe spo ju ben, qe thuani nuk po me funksionon.

Hapeni folderin e VDownloader021 dhe aty ke 3 icon ffmpeg.exe , readme.txt , VDownloader.exe

Hapeni njehere ffmpeg.exe dhe ju hapet nje dritare msdos dhe mos prekeni as gje deri sa te hiqet vet.

Mandej Hape VDownloader.exe dhe shko ke google dhe mere linkun e kenges qe do ta shkarkosh, dhe hudhe aty dhe kliko download, dhe 1000% do ju bej. Ndiqi dhe me lart ato qe kam shkruar nqse sdini. por njehere hapeni ffmpeg.exe qe e keni tek folderi dhe jam i sigurt qe ju ben.

http://www.home.no/hoteli/hoteli/jahuuuu.JPG

Tung

Berisha-boy
06-11-06, 02:01
Thnx njeri per qet sen.Shume mir po funkcionon edhe ja nisa me i marr do spote qe i kam gjet ne www.YouTube.com (http://www.YouTube.com) :wink: .

HoteL-MadriD
06-11-06, 02:14
Thnx njeri per qet sen.Shume mir po funkcionon edhe ja nisa me i marr do spote qe i kam gjet ne www.YouTube.com (http://www.YouTube.com) :wink: .

Ska gje Bro.

Ndegjim te kendeshem.;):biggrin: