PDA

View Full Version : si me e ber nje kopje te nje dvd


kalorsi
03-03-07, 21:39
A din dikush te me tregoj se si te bej nje kopje te nje dvd me humor shqip e cila esht e kodua r me nje kod shum interesant qe kur e fus ne pc tregon se dvd ka 365 G desha te e kopjo se se kam frik se do te demtohet se esht materjali shum i dobet.
Edhe pse deri me tash nuk kam hasur ne nje problem te till dhe ja kam arritur te kopjo edhe cd apo dvd edhe em te nderlikuarta kuptohet jo per qellime te keqija por per nevoja te mija personale.
pra edhe njeher e kam provuar me program qe e perdori koh te gjat me shrinki dvd por kot nuk ja arrin te e bej kopje por edhe me programe te ndryshem por kot siq esht cloni,alkol 120% e tj por kot te gjith e sabotojn kopjen gjoja se dvd ka shum giga dhe nuk esht e mundur te behet kopja e sa e di qe nuk ka deri me tash nje dvd me kapacite 365 gi por me sa une e kam vrejtur ne te e kan ver nje lloj kodi shum interesant dhe sabotues per pc.nese dikush ka ndonje ide le te me tregoj flm per ndihm.

Zero Cool
04-03-07, 10:17
Si duket ka nje gabim ketu sepse DVD me at madhesi thjesht nuk egziston (blue ray, jane me te medhat por shum shume larg ati kapaciteti qe thua ti),
sido qe te jete Alcohol 120% duhet te beje copy por nese jo atehere provo me dvdX copy apo thjesht me clone DVD, egziston mundesia te besh kopje edhe me nero por ne ate menyre qe mos ta kopjosh direct por te besh DVD tende dhe te marresh si baze DVD-ne qe don ta kopjosh(kjo menyre merre shume kohe dhe shfrytezon kapacitetin e CPU 100%).
Thjesht provo me keto qe te thash dhe nese nuk ke sukses trego dhe te keshilloj per sa kam dituri...

kalorsi
04-03-07, 17:40
Si duket ka nje gabim ketu sepse DVD me at madhesi thjesht nuk egziston (blue ray, jane me te medhat por shum shume larg ati kapaciteti qe thua ti),
sido qe te jete Alcohol 120% duhet te beje copy por nese jo atehere provo me dvdX copy apo thjesht me clone DVD, egziston mundesia te besh kopje edhe me nero por ne ate menyre qe mos ta kopjosh direct por te besh DVD tende dhe te marresh si baze DVD-ne qe don ta kopjosh(kjo menyre merre shume kohe dhe shfrytezon kapacitetin e CPU 100%).
Thjesht provo me keto qe te thash dhe nese nuk ke sukses trego dhe te keshilloj per sa kam dituri...


as njeri nga keta nuk po e ben e kam provuar me te gjith po kot dhe me beso se edhe une jam kurijoz te di se qe kod i kan ver kesaj dvd dhe kete e di se nuk ka ende per momentin nje dv me kapacite te till por qe nje deshmi ne foto se si duket kur e hapi ket dvd http://pictransfer.de/uploads/Unbenannt4a42b58e4jpg.jpg

kalorsi
04-03-07, 17:42
http://pictransfer.de/uploads/Unbenannt4a42b58e4jpg.jpg

Si duket ka nje gabim ketu sepse DVD me at madhesi thjesht nuk egziston (blue ray, jane me te medhat por shum shume larg ati kapaciteti qe thua ti),
sido qe te jete Alcohol 120% duhet te beje copy por nese jo atehere provo me dvdX copy apo thjesht me clone DVD, egziston mundesia te besh kopje edhe me nero por ne ate menyre qe mos ta kopjosh direct por te besh DVD tende dhe te marresh si baze DVD-ne qe don ta kopjosh(kjo menyre merre shume kohe dhe shfrytezon kapacitetin e CPU 100%).
Thjesht provo me keto qe te thash dhe nese nuk ke sukses trego dhe te keshilloj per sa kam dituri...


as njeri nga keta nuk po e ben e kam provuar me te gjith po kot dhe me beso se edhe une jam kurijoz te di se qe kod i kan ver kesaj dvd dhe kete e di se nuk ka ende per momentin nje dv me kapacite te till por qe nje deshmi ne foto se si duket kur e hapi ket dvd http://pictransfer.de/uploads/Unbenannt4a42b58e4jpg.jpg

Zero Cool
07-03-07, 12:20
http://www.dvd-recordable.org/wwwimgs/media/flash/dvdinfopro/dvdinfo.zip (http://www.dvd-recordable.org/wwwimgs/media/flash/dvdinfopro/dvdinfo.zip)

Zero Cool
07-03-07, 12:23
Me crack:http://download.9down.com/DVDInfo.Pro.v4.633.Incl.Keymaker-CORE.rar (http://download.9down.com/DVDInfo.Pro.v4.633.Incl.Keymaker-CORE.rar)

kalorsi
08-03-07, 17:13
Me crack:http://download.9down.com/DVDInfo.Pro.v4.633.Incl.Keymaker-CORE.rar (http://download.9down.com/DVDInfo.Pro.v4.633.Incl.Keymaker-CORE.rar)

Pershendetje flm per kohen qe ke marr te me tregosh diq ,por do ishte mir te me tregoni pak ne pika te shkurta se si te perdori ket program .
flm per mirkuptim