PDA

View Full Version : Nė Salvador zbulohet fytyra e brisht e Izraelit


xnjeri
23-03-07, 00:52
Absadori Izraelit i veshur me rroba te grave afėr ambasades
http://farm1.static.flickr.com/74/203794114_b74503736b_s.jpg (http://www.flickr.com/photos/israelwatch/203794114/)
Gazetat Izraelite rastin e pershkruajn si nje <<skandaloz>> dhe << turp>> mirpo nė realitet kjo ėshtė fetyra e e vertetė e Izraelit
Para disa ditve gjat njė patrollimi afėr ambasades se Izraelit ne Salvador, policia kapi njė person i lidhur duar e kėmb dhe i zhveshur ne tėrsi , me perjashtim te disa gjerave qe mbajn vetem homoseksualcat, si dhe gojen e kishte te mbyllur me njė fashė. Ishte suprizė pėr policėt kur zbuluan se kjo <<prostitute>> e cila ishte e shtrirė pėr toke dhe shkumonte nga rakia e tepėrt qe kishte konsumuar, ishte me grad << ambassador>> ishte ambasadori i Izraelit
Policia nuk i'u besonin syve te tyre edhe pse ai vet ju kishte treguar emrin e vertet dhe se ėshtė ambasadori i Izraelit.
Policia u lidh meniher me komunitetin Izraelit per te verifikuar rastin.

Ministria e punve te jashtme meniher posa mori lajmin , e largoj nga posti dhe e solli ne Izrael.Gazetat Izraelite e pranojn se skandalozet diplomateve jan te shumta, por jot e ketij kalibri. Po ashtu kėto skandaloze nuk ngelin vetem tek diplomatet,por kan marrė pėrmasa edhe me te gjera duke perfshir edhe persona tjer me poste te ndryshme ne ambasada dhe perfaqesi tjera Izraelite nėpėr bot, te cilat arrijn deri ne 96 ambasada dhe konsullata ku punojn me mija jehud. Kjo ndodh edhe pse cdo ambasad a konsullat ka nga nje mbikqyrs -kontroller gjenaral- i cili ka ket detyrė:
percjeljen e sjellve morale te punonjesve te ambasadave dhe konsullatava .

Kur ambasadori u kthye ne Izrael , u mbyll ne shtepin e tij dhe refuzoj t'iu pergjigjet thirjjeve telefonike dhe daljes para mediave , duke u arsyetuar se ėshtė ne gjendje pikllimi per vdekjen e nėnės sė tij para dy jave.Ministria e punve te jahstme lajmroj se ajo kishte nderpre misionin e tij si amsador si dhe i akuzoj gazetat ne zbulimin e rastit .Shoket e tij ne ministri e mbronin duke pohuar; se ai nuk ka ber ndonje krim . Rasti tij nuk ėshte asgjė tjeter veq se njė <<shkarje morale>>. Gjithashtu ata lajmruan se ai vet kishte kerkuar te largohet nga posti pėr shkak te probleve familjare.
Nė mbrojtjen e tij doli edhe vet ministri i punėve te jashtme , i cili besonte se ai ishte ne nje gjendje te rend psiqike dhe se kjo cfar ka ndodhė ėshtė vetem njė gabim moral, i rastit te rrallė, si dhe keto gabime mund te gjinden edhe te ambasadoret tjerė,parlamentar,general,polic etj…

SoKoLi-i-Maleve
23-03-07, 02:10
Absadori Izraelit i veshur me rroba te grave afėr ambasades
http://farm1.static.flickr.com/74/203794114_b74503736b_s.jpg (http://www.flickr.com/photos/israelwatch/203794114/)
Gazetat Izraelite rastin e pershkruajn si nje <<skandaloz>> dhe << turp>> mirpo nė realitet kjo ėshtė fetyra e e vertetė e Izraelit
Para disa ditve gjat njė patrollimi afėr ambasades se Izraelit ne Salvador, policia kapi njė person i lidhur duar e kėmb dhe i zhveshur ne tėrsi , me perjashtim te disa gjerave qe mbajn vetem homoseksualcat, si dhe gojen e kishte te mbyllur me njė fashė. Ishte suprizė pėr policėt kur zbuluan se kjo <<prostitute>> e cila ishte e shtrirė pėr toke dhe shkumonte nga rakia e tepėrt qe kishte konsumuar, ishte me grad << ambassador>> ishte ambasadori i Izraelit
Policia nuk i'u besonin syve te tyre edhe pse ai vet ju kishte treguar emrin e vertet dhe se ėshtė ambasadori i Izraelit.
Policia u lidh meniher me komunitetin Izraelit per te verifikuar rastin.

Ministria e punve te jashtme meniher posa mori lajmin , e largoj nga posti dhe e solli ne Izrael.Gazetat Izraelite e pranojn se skandalozet diplomateve jan te shumta, por jot e ketij kalibri. Po ashtu kėto skandaloze nuk ngelin vetem tek diplomatet,por kan marrė pėrmasa edhe me te gjera duke perfshir edhe persona tjer me poste te ndryshme ne ambasada dhe perfaqesi tjera Izraelite nėpėr bot, te cilat arrijn deri ne 96 ambasada dhe konsullata ku punojn me mija jehud. Kjo ndodh edhe pse cdo ambasad a konsullat ka nga nje mbikqyrs -kontroller gjenaral- i cili ka ket detyrė:
percjeljen e sjellve morale te punonjesve te ambasadave dhe konsullatava .

Kur ambasadori u kthye ne Izrael , u mbyll ne shtepin e tij dhe refuzoj t'iu pergjigjet thirjjeve telefonike dhe daljes para mediave , duke u arsyetuar se ėshtė ne gjendje pikllimi per vdekjen e nėnės sė tij para dy jave.Ministria e punve te jahstme lajmroj se ajo kishte nderpre misionin e tij si amsador si dhe i akuzoj gazetat ne zbulimin e rastit .Shoket e tij ne ministri e mbronin duke pohuar; se ai nuk ka ber ndonje krim . Rasti tij nuk ėshte asgjė tjeter veq se njė <<shkarje morale>>. Gjithashtu ata lajmruan se ai vet kishte kerkuar te largohet nga posti pėr shkak te probleve familjare.
Nė mbrojtjen e tij doli edhe vet ministri i punėve te jashtme , i cili besonte se ai ishte ne nje gjendje te rend psiqike dhe se kjo cfar ka ndodhė ėshtė vetem njė gabim moral, i rastit te rrallė, si dhe keto gabime mund te gjinden edhe te ambasadoret tjerė,parlamentar,general,polic etj…

I nderuar
Ske cka me ba tjeter me kohen tande,Keso marrinash ndodhin per gjdo dit,nga gjdo rajon apo shtet,Diplomatet ,artistet ,politikanet,dhe kangetaret gjat jetes se tyne,lastohen nga te mirat materiale dhe kerkojn kenaqesina jasht moralit dhe natyres se njeriut,,dmth shkatrruese.

Arb
23-03-07, 03:03
Hajt se vellazen te gabeleve Arape jane keta. Kqyr merru me na sen tjeter e jo me faren e gabeleve arape...

amari
24-03-07, 09:51
Hajt se vellazen te gabeleve Arape jane keta. Kqyr merru me na sen tjeter e jo me faren e gabeleve arape...

Edhe Krishterimi rrjedh po nga keto vende, Jezusi gjithashtu ka lindur ne keto troje

Guri i madh
24-03-07, 18:33
Edhe Krishterimi rrjedh po nga keto vende, Jezusi gjithashtu ka lindur ne keto trojepo qayty ka lind edhe muhameti bile i kish pas nji kallabllak gra ma shum kish pas muhameti gra se naj familje fshatare dele

xnjeri
26-03-07, 20:04
po qayty ka lind edhe muhameti bile i kish pas nji kallabllak gra ma shum kish pas muhameti gra se naj familje fshatare delepo t'ishe profesor i historis paske pas ma kajt nanen me ba masakra...........ku e ke lexu bre bac ti ket se Muhamedi a.s. ka lind aty....... permisoj njohurit tua o gugjii madh apo veq e ki mei shtu postimet

Guri i madh
26-03-07, 23:08
po t'ishe profesor i historis paske pas ma kajt nanen me ba masakra...........ku e ke lexu bre bac ti ket se Muhamedi a.s. ka lind aty....... permisoj njohurit tua o gugjii madh apo veq e ki mei shtu postimetqy ku ka lind ka lind qatje ku gjuhet dreqi me gur

xnjeri
30-03-07, 00:34
qy ku ka lind ka lind qatje ku gjuhet dreqi me gurjam krenar qe kam lind aty ku gjuhet dreqi me gur -e kjo d.m.th se un e gjuaj te keqen me gur me qka kam mundesi e luftoj te keqen i luftoj punet e djallit - si dhe jam mirnjohes Allahut qe nuk kam lind ne mesin e dreqave sikur ju

Guri i madh
30-03-07, 13:10
jam krenar qe kam lind aty ku gjuhet dreqi me gur -e kjo d.m.th se un e gjuaj te keqen me gur me qka kam mundesi e luftoj te keqen i luftoj punet e djallit - si dhe jam mirnjohes Allahut qe nuk kam lind ne mesin e dreqave sikur jugjujtja e dreqit me gur bahet ne arabi se aty edhe ka lin dreqi e mbytni nre mes veti me gur