PDA

View Full Version : Ndihm per disa pytje


dexter
27-03-07, 20:33
Pershendetje kisha dashur qe te me pergjigjeni ne disa pytje qe do i bej me posht dhe te me skjaroni pak se i kam pak te ngatruara
1. Ku eshte dallimi mes html,xhtml,php dhe, javascriptit , css qe kish shum po qeto a perdoren me se shumeti me sa pash .
2.A jan keto qe i pemenda me lart skripta te web faqeve apo secila ka nga nje emer veq e veq .
3. Dhe qfar eshte index a dallon prej ketyre me lart apo eshte diq tjeter .
4. Pse kam vrejtur se shum web faqe e perdorin ket HTML kur po e shikoj burimin ne menyn VIEW,SOURCE .
Shpresoj qe isha i kjart per ate qe po pyes me rrespekt DEXTER ..

Zero Cool
28-03-07, 07:08
http://en.wikipedia.org/wiki/Html (http://en.wikipedia.org/wiki/Html)

dexter
28-03-07, 19:00
O flm zero shum se ti e kryve punen tende po problemi esht se nuk po mar vesh shum se po kam problem me gjuhen po qte besh me sa po shoh une veq po te ankohem ty hehehhehe me te mira me rrespekt dexter zero cool..