PDA

View Full Version : Nicolas Sarkozy presidenti francez


Dilaver
21-06-07, 17:08
http://cache.aftenposten.no/multimedia/archive/00568/G8-SUMMIT_SARKOZY___568835s.jpg
Samiti G8 2007:Nicolas Sarkozy nė konefrencėn pėr shtyp.....
...a thua ėshtė i piitė filikaq apo i dehur?

Shiqo video xhirimin


http://www.youtube.com/watch?v=I4u3449L5VI (http://www.youtube.com/watch?v=I4u3449L5VI)

Fshatari
21-06-07, 17:24
http://cache.aftenposten.no/multimedia/archive/00568/G8-SUMMIT_SARKOZY___568835s.jpg
Samiti G8 2007:Nicolas Sarkozy nė konefrencėn pėr shtyp.....
...a thua ėshtė i piitė filikaq apo i dehur?

Shiqo video xhirimin


http://www.youtube.com/watch?v=I4u3449L5VI (http://www.youtube.com/watch?v=I4u3449L5VI)

Gazetari thot se pas takimit me putinin, siē do ta shihni edhe ju, kryetari Sarkozy si duket "nuk ka pi vetėm" ujė!
Dy cilėsi tė mira i ka kryetari francez :
1) shkurtabiē(160 cm)
2) Pijan me vodkė ruse.

Preshevar
21-06-07, 20:39
:D... e dini se qfar tha nė lajmėt e televizionit Francez ?

Nuk kam pir as nje pik alkoholi... por u vonova me presidentin Putin duke "biseduar"... dhe vrapova e deri sa ja mrrina para gazetarve.. isha pa frymė siq e konstatuat edhe ju !

Le qe eshte Shkurtabiq, pijan... po edhe Cirkuz don me dal !

jadore
22-06-07, 03:07
Nicolas Sarkozy presidenti francez ;,,,,
per mendimin tim te flitet per punen ambicjen e tij ; eshte akoma heret , ti leme kohes per veprimet e tij .... nje gje vrehet, reformat e tij do te transformojne dhe zgjojne nga gjumi letragjik popullin shumekombesh dhe shume miljonesh ...

Nicolas Sarkozy emer qe dua te ndalem ne nje kendveshtrim tjeter ,......vendi i parolles ...liberte ,legalite ,fratalite ,sfidoj botekuptimet me konzervative te nje kontinenti , me postin me te larte ne hierarkin e udheheqjes se nje shteti ,dhe ate plivilegj ja besoj askujt tjeter, perpos nje emigranti te asimiluar nga origjina ....

prishtinasi
22-06-07, 03:42
http://cache.aftenposten.no/multimedia/archive/00568/G8-SUMMIT_SARKOZY___568835s.jpg
Samiti G8 2007:Nicolas Sarkozy nė konefrencėn pėr shtyp.....
...a thua ėshtė i piitė filikaq apo i dehur?

Shiqo video xhirimin


http://www.youtube.com/watch?v=I4u3449L5VI (http://www.youtube.com/watch?v=I4u3449L5VI)

Veq edhe nje "joint" po i mungojka...edhe e kish marre pamjen e anti-globalistit:tongue: !

Pace and love a...mais moi je dis plutot NTM!

hasanmehmeti
22-06-07, 04:56
Jahudi i fort ish kan edhe ky . Edhe franca i shkoj ne konto jahudive.

Fshatari
22-06-07, 18:44
Veq edhe nje "joint" po i mungojka...edhe e kish marre pamjen e anti-globalistit:tongue: !

Pace and love a...mais moi je dis plutot NTM!
Nuk e bon atė punė se ka qenė 5 vjetė ministėr i brėndshėm!
Ku i dihet ndoshta gjatė asaj kohe si kryepolic edhe "joint" ka mujt me...!
Sa i pėrket asaj fjalisė nė frėngjisht nuk besoj se asht i aftė : i ka pas ik grueja me nji tjetėr mashkull...!

panta_rhei
25-06-07, 17:33
Sarkozy: Pavarėsia e pashmangshme, por duhet tė ruhet uniteti evropian (http://telegrafi.com/faqe/e/index.php?2007/06/25/sarkozy-pavare-sia-e-pashmangshme-por-duhet-te-ruhet-uniteti-evropian.html) http://telegrafi.com/faqe/data/upimages/nicolas-sarkozy2.jpg (http://telegrafi.com/faqe/e/index.php?2007/06/25/sarkozy-pavare-sia-e-pashmangshme-por-duhet-te-ruhet-uniteti-evropian.html) Pavarėsia e Kosovės ėshtė e pashmangshme, por nė kėtė ēėshtje, vendet evropiane duhet tė mbesin bashkė, ka thėnė sot presidenti i Francės, Nicolas Sarkozy, i cili njihet edhe si ideatori i shtyrjes se statusit tė Kosovės edhe pėr gjashtė muaj.
e hene, 25 Qershor 2007 14:22:05
http://telegrafi.com/faqe/e/images/vijahor.gif“Vizioni im ėshtė se pavarėsia ėshtė e pashmangshme, por duhet pasur parasysh qė mes evropianėve tė mos ketė ndarje nė kėtė ēėshtje”, ka deklaruar Sarkozy, para mediave, pas takimit me sekretaren amerikane tė Shtetit Condoleeza Rice, nė prag tė konferencės mbi Darfurin qė nis sot nė Paris.

Sekretarja Rice, ka deklaruar dje se, Washingtoni do t’i pėrkrahė bisedimet shtesė nė mes tė Prishtinės dhe Beogradit, mirėpo ka shtuar se Serbia dhe Kosova nuk do tė jenė mė pjesė e njė trupi.Post Scriptum: Ky Sarkozy nuk qenka vetėm "rakijash, drogirash, shkurtabiq e pijan", po ky qenka edhe "i poshtėr"!!! Ani edhe gruuuja i ka ikė dy herė... ncncncnc (gjynah qė s`kemi pasė t`drejt vote)!

Shumė t`sinqertė jemi ne shqiptarėt (sidomos kur u hyjmė (k)analizimeve politike)! Pak si "tepėr t`sinqertė"!

Personalisht mendoj se ėshtė fat i madh qė Franca mė nė fund ka njė regjim proamerikan (pėr ne "nė kohėn mė tė artė").

Reana
26-06-07, 05:25
Post Scriptum: Ky Sarkozy nuk qenka vetėm "rakijash, drogirash, shkurtabiq e pijan", po ky qenka edhe "i poshtėr"!!! Ani edhe gruuuja i ka ikė dy herė... ncncncnc (gjynah qė s`kemi pasė t`drejt vote)!

Shumė t`sinqertė jemi ne shqiptarėt (sidomos kur u hyjmė (k)analizimeve politike)! Pak si "tepėr t`sinqertė"!

Personalisht mendoj se ėshtė fat i madh qė Franca mė nė fund ka njė regjim proamerikan (pėr ne "nė kohėn mė tė artė").te verberit nuk shohin edhe syte po t'ua nxjerresh...

Preshevar
26-06-07, 10:50
te verberit nuk shohin edhe syte po t'ua nxjerresh...

T'ja nxjerresh syt, qat here po e knaqshe ti.

Pro-Amerikan nuk don te thot PRO-SHQIPTAR.

Ky qė ne fillim i ka then Mikut t'Shqiptarve G.Bush-it... pse jemi shok, nuk don te thot qe do t'pajtohem nė ēdo pikė !

Per ma shkurt... mesazhi i tij ka qen i thjesht po i kjart.. : "qe un klysh, si aj tjetri nuk t'behem" !

Ne pėrcjellshmi logjiken e juaj... Shtyrja per pavarsin e kosovės paska qen nje komplot mes Bushit dhe Sarkozy-s, ...apo po ja lojm fajin Alkoholit,..:biggrin: po thojm qe i pshtoj nje fjal pahiri Nikolles edhe po ja pshtojm nderin Bushit, se bajat me fol keq kunder tij.. menjehere t'bombardojn n'Youtube me Prralla pa Tupan tani... :wink:

Reana
27-06-07, 05:58
Per ma shkurt... mesazhi i tij ka qen i thjesht po i kjart.. : "qe un klysh, si aj tjetri nuk t'behem" !ehem...:biggrin: .mos ndoshta e ka thene edhe kete i "dehur", si thua???
( nga postimet tuaja nuk eshte e qarte nese e simpatizoni Sarkozyn si "njeri me parime", apo e konsideroni per "alkoolist"!!! )
Perndryshe,
mos u gezo (para kohe) me vetebindjet e tua te shpikura!!!(sygjerim):wink: edhepse e di qe ideologjia e kllapes sate me teper preferon nje qeveri anti-amerikane, qe ruan interesat e Tunguzise, sesa nje qeveri franceze pro-amerikane qe do te percillte me perpikeri edhe planin e SHBA-ve per Kosoven!!!

Preshevar
27-06-07, 10:23
ehem...:biggrin: .mos ndoshta e ka thene edhe kete i "dehur", si thua???
( nga postimet tuaja nuk eshte e qarte nese e simpatizoni Sarkozyn si "njeri me parime", apo e konsideroni per "alkoolist"!!! )
Perndryshe,
mos u gezo (para kohe) me vetebindjet e tua te shpikura!!!(sygjerim):wink: edhepse e di qe ideologjia e kllapes sate me teper preferon nje qeveri anti-amerikane, qe ruan interesat e Tunguzise, sesa nje qeveri franceze pro-amerikane qe do te percillte me perpikeri edhe planin e SHBA-ve per Kosoven!!!

Deri kur me kto pallavra tua mori... :rolleyes:

N'qoft se mendon se Nikolla Sarkozi i don Shqiptart... me t'vėrtet s'paske kuptu kurgjo !

Edhe J-Marie Le Pen me pas fitue qeto fjal mi kishe thon, se qaq din ti.

Por okey.. mendimi yt eshte me ja maru qefin vetės ! :wink:

Veq --> Vazhdo...

Reana
28-06-07, 20:04
Deri kur me kto pallavra tua mori... :rolleyes:

N'qoft se mendon se Nikolla Sarkozi i don Shqiptart... me t'vėrtet s'paske kuptu kurgjo !

Edhe J-Marie Le Pen me pas fitue qeto fjal mi kishe thon, se qaq din ti.

Por okey.. mendimi yt eshte me ja maru qefin vetės ! :wink:

Veq --> Vazhdo...

kjo qeveri franceze, dhe politika e saj e jashtme eshte me pro-amerikane, sesa ajo e qeverise se meparshme.
Nese SHBA-te kane nje plan per Kosoven, kjo qeveri franceze ka gjasa me teper se ajo e meparshmja, ta mbeshtes planin amerikan.

Politika nuk njeh "dashuri"(ndoshta je trullav tek temat e dashurise neper forum) dhe Sarkozy nuk ka nevoje ti doje shqiptaret, qe te perkrah Pvaresine e Kosoves!!!

A e kuptove tash?(trego nese ke nevoje per ilustrime)!

Preshevar
28-06-07, 20:20
kjo qeveri franceze, dhe politika e saj e jashtme eshte me pro-amerikane, sesa ajo e qeverise se meparshme.
Nese SHBA-te kane nje plan per Kosoven, kjo qeveri franceze ka gjasa me teper se ajo e meparshmja, ta mbeshtes planin amerikan.

Politika nuk njeh "dashuri"(ndoshta je trullav tek temat e dashurise neper forum) dhe Sarkozy nuk ka nevoje ti doje shqiptaret, qe te perkrah Pvaresine e Kosoves!!!

A e kuptove tash?(trego nese ke nevoje per ilustrime)!

Le be Sarkozin se nuk paske lidhje.. po tregom diqka qe din si psh: si eshte koha sot n'Manathan ? :tongue:


ps:: As opozita e Sarkozis s'ka qen kunder Pavarsis kosoves ! :wink: E as Presidenca e mėparshme.

Reana
29-06-07, 06:00
Le be Sarkozin se nuk paske lidhje.. po tregom diqka qe din si psh: si eshte koha sot n'Manathan ? :tongue:


ps:: As opozita e Sarkozis s'ka qen kunder Pavarsis kosoves ! :wink: E as Presidenca e mėparshme.

ehhh...mire qe ti ke "lidhje", vetem si duket ANTENEN e ke te kthyer ne drejtim te gabuar:biggrin:!!!