PDA

View Full Version : Si ndertohet nje program apo (SOUFTWARE)


dexter
19-08-07, 12:26
Pershendetje kush nga ju mund te na tregoj , se si ndertohet nje program , dhe cilet programe duhet ti ket njeriu per ta ndertuar ate program , dhe qfar njohurish duhet te kesh per te ndertuar , apo cilen gjuh programuese duhet ta din ju lutem na informoni rreth kesaj ?
Tung Tung

yllbardh
19-08-07, 23:41
Pėr tė programuar duhet qė mė sė pari tė kesh njohuri matematikore sepse programimi bazohet nė algoritma pėr tė treguar se cfarė procesi, ky program duhet tė kryej. Pėr programim pėrdoren gjuhė tė ndryshme, njėra nga kėto ėshtė C++ e cila ende ėshtė nė pėrdorim e sipėr. Ndėrsa sa i pėrket programeve tė ndryshme tė programimit, me njė kėrkim nė Google ose tė ngjashme mund tė gjeni numėr infinit tė tyre.

dexter
20-08-07, 13:50
Pershendetje te falenderoj per pergjigjjet , gjith te mirat .....nga DEXTER ??