PDA

View Full Version : Kapersekey


dexter
01-09-07, 22:54
Pershendetje kohve te fundit po shoh dhe po ni shum qe po e perdorin antivirusin KAPERSKEY , mund te me tregoj kush a o ma i miri tani per tani a qka o ne pytje me taaaaa a osht shum shum i mir .
tung dexter ...

Zero Cool
01-09-07, 23:33
dexter, panda, norton, mcafee, kaspersky, pccillin........ jane 10 AV (antiviruset) me te mire qe dominojne tani per tani, keshtu qe cili eshte me i miri eshte veshtire te dihet por ne te gjitha testimet gjithsecili ka perparesite e veta. Per kaspersky, eshte e veqant (edhe 10 me te miret e kane kete mundesi) qe kan verzione edhe per OS linux (i cili deri me tani thuajse nuk ka pase nevoje per AV).
Keshtu qe nese ke te instaluar nje AV si qe eshte kaspersky, dmth qe PC e yte eshte e siguruar relativisht mire.
ZC

dexter
02-09-07, 01:04
o thanks mik faleminderit shum per prgjigjje ZERO COOL shpresoj te jesh mir , dhe gjith te mirat

cammi
02-09-07, 01:06
Per mendimin tim antivirusi me i mire per momentin eshte BitDefender , me i mire se Kasperky dhe kta antiviruset tjere qe jan permend ...

Lijanna
02-09-07, 01:57
Per mendimin tim antivirusi me i mire per momentin eshte BitDefender , me i mire se Kasperky dhe kta antiviruset tjere qe jan permend ...


Mendimi yt eshte mendimi yt, kurse mendimi i expertit eshte mendim i nje expertit.

cammi
02-09-07, 02:27
Mendimi yt eshte mendimi yt, kurse mendimi i expertit eshte mendim i nje expertit.Lijanna , mendimi e thash nga modestia sepse i kam provu disa prej ketyre antiviruseve po me i miri me duket BitDefender , mendoj se nuk behet fjale ktu se cili na pelqen po cili eshte me i miri , po edhe nese e kam gabim nuk paraqet ndonje problem ...

Lijanna
02-09-07, 02:38
Lijanna , mendimi e thash nga modestia sepse i kam provu disa prej ketyre antiviruseve po me i miri me duket BitDefender , mendoj se nuk behet fjale ktu se cili na pelqen po cili eshte me i miri , po edhe nese e kam gabim nuk paraqet ndonje problem ...


NOD32 eshte shume me i mire se bit defender por prape po them mendimi i expertit eshte nje mendim experti dhe me siguri ka edhe arsye, pervec kesaj me duket paske thene 10 AV dhe kjo do te thote qe ka menduar edhe ne disa tjere pervec atyre qe ka permend. Mos harro se email e perdore PCCIPILIN per skanim, kurse per panda, norton e mcafee ska diskutim qe jane me te miret.

cammi
02-09-07, 03:02
Nese antivirusi Panda ben pjese ne 3 antiviruset me te mire atehere un jam Bill Gates , te pershendes ...

Kavaleri
02-09-07, 22:54
Mendimi yt eshte mendimi yt, kurse mendimi i expertit eshte mendim i nje expertit.

Ashtu pra haha.
Un po e perdori avas!
Esht shum i mire, ket e ofrojn vetem eXpertet, mir por per fukara nuk esht se ngadalsohen rrjetin, per ata qe e perdorin rrjet te lire nuk esht i mir.

Kavaleri
03-09-07, 11:56
U testua : Fri Oct 20, 2006 3:27PM EDT

AOL aktives Virus-Schild - OBERE AUSWAHL! - virus.gr Abfragung Bewertung: 99.62%; totallaufzeit: 31 Minuten, 16 sek; Gesamtakten abgelichtet: 224.565

Avast! 4.7 Hauptausgabe - virus.gr Abfragung Bewertung: 87.46%; totallaufzeit: 49 Minuten, 7 sek; Gesamtakten abgelichtet: 292.713

Avira AntiVir PersonalEdition Klassiker - virus.gr Abfragung Bewertung: 94.26%; totallaufzeit: 14 Minuten, 23 sek; Gesamtakten abgelichtet: 182.215

BitDefender 8 freie Ausgabe - virus.gr Abfragung Bewertung: 95.57%; totallaufzeit: 26 Minuten, 52 sek; Gesamtakten abgelichtet: 301.157

Grisoft AVG geben 7.5 - virus.gr Abfragung Bewertung frei: 82.82%; totallaufzeit: 13 Minuten, 8 sek; Gesamtakten abgelichtet: 56.391


http://tech.yahoo.com/blog/null/5244#see_comments

dexter
03-09-07, 13:33
Ju pershendes te gjith antarve qe moret pjes ne ket tem dhe njeheri ju falenderoj per mendimet e juaja gjith te mirat me rrespekt per ju DEXTER .....