PDA

View Full Version : Ramush Haradinaj - Doli i pafajshem


niemand
03-04-08, 15:49
Nje lajm i mire per gjith shqiptaret pasi RAMUSH HARADINAj doli pafajshem.. dhe u lirua!!!!!!!URRAAAAAAAAAAAA

niemand

Adina-R.Ks
03-04-08, 15:55
urime familje Haradinaj dhe mbar Kosoves se drejtsia me ne fund triumfoj per Ramushin Haradinaj dhe Idriz Balen dhe qe e padrejt per Lahi Ibrahimin..............

Pupi
03-04-08, 15:55
Nje lajm i mire per gjith shqiptaret pasi RAMUSH HARADINAj doli pafajshem.. dhe u lirua!!!!!!!URRAAAAAAAAAAAA

niemand

Ėshtė lajm i gėzueshėm pėr tė gjithė ne sepse u lirua njė luftėtarė i liris qė po e gėzojm.

niemand
03-04-08, 16:03
Ramush Haradinaj shpallet i pafajshėm

Gjykata Penale Ndėrkombėtare e Hagės shpalli aktgjykimin dhe liroi ish-kryeministrin e Kosovės, Ramush Haradinajn i cili pas pėrfundimit tė procedurave formale, do tė kthehet nė Kosovė. Lahi Brahimaj u denua me gjashtė vjet ndėrsa Idriz Bala po ashtu u shpall i pafajshėm pėr akuzat e Prokuriorisė sė Hagės.
Procesi ndaj tyre ka filluar mė 5 mars tė vitit 2007 dhe ka pėrfunduar mė 23 janar tė vitit 20

DEA
03-04-08, 16:05
Gezohem tejmase dhe me vjen shume mire, per te dhe familjen e tij...

Fshatari
03-04-08, 16:05
Lirohet Haradinaj
03.04.2008
Tribunali Ndėrkombėtar i Hagės ka shpallur sot tė pafajshėm nė tė gjitha akuzat e ngritura ish-kryeministrin e Kosovės, Ramush Haradinajn. Vendimi i sotėm vjen pas mė shumė se tre vjetėsh qė kur ėshtė shpallur aktpadia kundėr zotit Haradinaj, kryetar i Aleancės pėr Ardhmėrinė e Kosovės. Tribunali ka shpallur tė pafajshėm edhe Idriz Balajn, ndėrsa ka dėnuar Lahi Brahimajn me 6 vjet burgim.

Tribunali Ndėrkombėtar i Hagės ka hedhur poshtė sot tė gjitha akuzat kundėr ish- kryeministrit tė Kosovės, Ramush Haradinajt, i cili sė bashku me Idriz Balajn dhe Lahi Brahimajn, ish-pjesėtarė tė Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės, janė akuzuar pėr krime kundėr njerėzimit.
Vendimi i sotėm vjen pas mė shumė se tre vjetėsh qė prej se Prokuroria e Tribunalit Ndėrkombėtar tė Hagės ka ngritur aktpadinė kundėr zotit Haradinaj.
Gjatė ditės, presidenti i Kosovės, Fatmir Sejdiu, ka shprehur besimin e tij nė pafajėsinė e zotit Haradinaj, duke e ēmuar “procesin, rolin bashkėpunues, qė e ka pasur vetė zoti Haradinaj nė kėtė periudhė”.
Edhe kryeministri i Kosovės, Hashim Thaēi, gjithashtu ka shprehur besimin e tij nė “pafajėsinė e plotė tė zotit Haradinaj dhe tė tė gjithė luftėtarėve tė UĒK-sė”.
Vendimi i sotėm i Tribunalit ėshtė pritur me interesim tė jashtėzakonshėm nė Kosovė. Nėpėr rrugėt e Prishtinės, kudo janė vendosur mbishkrimet nė mbėshtetje tė zotit Haradinaj, nė tė cilat thuhet "Kosova tė mirėpret".
Aktpadia kundėr zotit Haradinaj, i cili njėherėsh ėshtė edhe kryetar i Aleancės pėr Ardhmėrinė e Kosovės, ėshtė ngritur vetėm 100 ditė pasi qė ėshtė emėruar nė postin e kryeministrit tė Kosovės, nga i cili post ai ka dhėnė dorėheqje mė 8 mars tė vitit 2005, pėr tė udhėtuar tė nesėrmen vullnetarisht nė Hagė.
Veprimet e tij atėbotė janė vlerėsuar lart nga autoritete tė shumta ndėrkombėtare. Ish-shefi i Misionit tė Kombeve tė Bashkuara, Soren Jessen Petersen, e pati pėrshkruar Haradinajn si "mik dhe njeri me lidership dinamik, pėrkushtim dhe vizion, prania e tė cilit do t'i mungojė Kosovės".
Kthimi i zotit Haradinaj nė Kosovė pritet tė bėhet pas pėrfundimit tė procedurave formale nė Tribunalin e Hagės.(Radio Europa e lirė)

Carla del ponte duhet tė jap llogari pėr arrestimin e personave tė pafajshėm ndėrkohė qė i ka lanė tė lirė banditėt serbė nė Mitrovicė dhe serbi.

Adina-R.Ks
03-04-08, 16:07
Ramush Haradinaj shpallet i pafajshėm

Gjykata Penale Ndėrkombėtare e Hagės shpalli aktgjykimin dhe liroi ish-kryeministrin e Kosovės, Ramush Haradinajn i cili pas pėrfundimit tė procedurave formale, do tė kthehet nė Kosovė. Lahi Brahimaj u denua me gjashtė vjet ndėrsa Idriz Bala po ashtu u shpall i pafajshėm pėr akuzat e Prokuriorisė sė Hagės.
Procesi ndaj tyre ka filluar mė 5 mars tė vitit 2007 dhe ka pėrfunduar mė 23 janar tė vitit 20

Do shtoja ketu se Lahi Brahimit do i llogaritet edhe koha e paraburigimit dhe me kete i mbeten mangu 3 vite burg.

Linka_pz
03-04-08, 16:10
E mirepret Kosova....

Mire se na vjen Ramush Haradinaj .

Dardan Kastrati
03-04-08, 16:11
Gėzimi dhe nje festė e madhe tani ka filluar nė tėrė Kosovėn pas lajmit tė marrur pėr lirimin e ish Kryeminsitrit tė Kosovės Ramush Haradinaj dhe Idriz Bala .
Njė shėndet tė plotė i uroj ish kryeminstrit Ramush Haradinajt dhe Idriz Balaj , me vije keq pėr Lah Ibrahimajt pėr shqiptimin e denimit me 6 vjet burgim , por me njė shpresė se edhe ai tė lirohet mė shpejt ...

Xuki
03-04-08, 16:13
Urimeeeee!

Edhe njė fitore e madhe pėr shqiptarėt!

gazi-de
03-04-08, 16:14
Nje lajm i shum pritur dhe i gezuar,urime.........
Ramush Haradinej mire se vjen ne Kosoven e lir e te panvaruar.
Urime ftorja e liria Ramush Haradinaj.............................

Buqja_ch
03-04-08, 16:14
..... Urimeeeeeeeee .......


http://de.youtube.com/watch?v=etSQcW4ZtyE

uck_aksh
03-04-08, 16:21
Ju mirpret Kosova O Fitimtar URIME TE GJITHVE
RAMUSHI (http://www.youtube.com/watch?v=OZUIguvXB2I&feature=related)

Atea
03-04-08, 16:21
Urimeeeeeeeee.....................

Virti
03-04-08, 16:27
Kjo ėshtė Fitore e Kosovės!
Gėzuar!!!

Preshevar
03-04-08, 16:31
Bac ! Edhe Ramushin e liruan !!!.....

E gėzofsh lirinė o Trim ! :smile:

http://www.informativos.telecinco.es/imgsed/Ramush_Haradinaj300.jpg

gertaa
03-04-08, 16:31
a u asish me pare a u asish i pafajtem

Prishtinasja_
03-04-08, 16:32
E gezofshe Lirin Ramush Haradinaj ! :smile:

Adina-R.Ks
03-04-08, 16:41
Kosove ti kthyen bijte, qe padrejtsisht ti mbanin....

teutaA
03-04-08, 16:45
a u asish me pare a u asish i pafajtem

politika si gjithmon e pa drejt oj gretaaa e spo di nashta edhe parja se sa per pafajsi se kish pa djellin me sy po masi do edhe shum ma te kqi se ky po e gezojn lirin sot pse jo edhe ky kti bile ja ka kthy zoti qe ska qka i vyen as kjo liri qe ja paskan dhan

tin-a
03-04-08, 16:51
Urime! Me ne fund .. ;)

>>{SpOnGeBoB}<<
03-04-08, 17:04
hajde hajde o Rambush konton me 15 milion evra e ki mbush. Jo po qeshtu a edhe hasha ja kish shkrujt nji aktakuze vetit vetem me que ne Hage e kur te ish kthye tu Kosova 20 milion Evra ne konto, masnej ndaq banu kryeminister ndaq dil edhe prej partije nuk osht problem.

Fshatari
03-04-08, 17:08
Sa ditė e lumturė paska qenė edhe ky 3 prilli!
Antarėsohet Shqipėria nė Nato; lirohet Haradinaj; largohet banda sllavo-maqedonase si persona non grata nga Natoja dhe Evropa. A ju kujtohet kur kėta qenė vrisnin shqiptarė nė fhstrat e tyre nė rrethinėn e Tetovės. Evropa e Natoja nuk durojnė kriminel nė gjirin e tyre : kėshtu iu tha sot nė samitin e Natos.

teutaA
03-04-08, 17:13
hajde hajde o Rambush konton me 15 milion evra e ki mbush. Jo po qeshtu a edhe hasha ja kish shkrujt nji aktakuze vetit vetem me que ne Hage e kur te ish kthye tu Kosova 20 milion Evra ne konto, masnej ndaq banu kryeminister ndaq dil edhe prej partije nuk osht problem.

hahahahhahahh o zoti te ruejt ty qe u knaqa tu kesh veq qita tu KOSOVA MOS E KE GABU se me duket ja kish nderru tash qysh nieva ja kishin lan KOSOVO

e_martumja
03-04-08, 17:14
U gezova pa mas.....

Honesty^uk.
03-04-08, 17:17
Shyqyr qe triumfoi drejtesia dhe njekohesisht u plasi zemra kelysheve bolshevik qe diten te qanin dhe naten luteshin per mos te pasur TY te lire o FITIMTAR.

ZOTI JU BEKOFT
ZOTI E BEKOFT KOSOVEN QE PER LIRINE E SAJ NUK KURSEVE AS GJE

Adrenalina
03-04-08, 17:24
E gezofsh lirin me krejt te dashurit e tu Ramush Haradinaj!

BRAVO

Naki
03-04-08, 17:27
Arkitekt i Lirise

Ne Betej te armatosur
Duke mbrojtur pragun
Stergjysheror
Arkitekt i Luftes Qlirimtare
Djale Dugagjini
Lume Kosova
lume Djepi qe te Rriti
Kryeminister Ramush Haradini

U Burgose Krenarija
Shkendi e reflektuar Diellore
Kolos i Luftes Qlirimtare
Arkitekt i shtetesise Kosovare

Rrenkone Kosova ne qetesi
I Fokusone Djemet e qmuar
per Liri
Tani ne Hage Duke kerkuar Liri

Lirija eshte e shtrenjet Porosit Fatmiri
Tani edhe Kryeministri Ramush Haradini
Ne do ti Tregojme botes
Per luften Qlirimtare
Kemi rroke pushket te qlirojme atdheun
Tani Lirin
Para Gjygjit te drejtesise do ta fitojme .
JU MIRĖPRET KOSOVA RAMUSH HARADINAJ

Breshka
03-04-08, 18:41
urimeee............tgjith kosoves liria e RAMUSH HARADINAJT E NVEQANTI FAMILJES HARADINAJ

lyra2
03-04-08, 19:14
Fitore morale per pavaresine e Kosoves!!

Gjumashja
03-04-08, 20:44
Urime... Gezuar UCK...

jadore
03-04-08, 21:06
kush e ka hapur kete teme me kete fraze ..

Ramush Haradinaj - Doli i pafajshem

.....lexoni mire ,
tingellon aq pa bindeshem sa qe tingellon ... ihaaaa ja hudhem botes edhe kesaj radhe..

vjeshta
03-04-08, 22:17
Urime dhe e gėzofshė...

teutaA
03-04-08, 23:00
ani i pa fajshem o kuku bre per neve qe jemi ka fryn era

LuLjaa
03-04-08, 23:36
Urimeee, Urimeeee

Ja pra me ne Fund edhe Ramushi dul i Pafajshum
Ni Gėzim shume i madhe per tan Kosoven..

Dukagjinas_i
04-04-08, 07:22
Kosova feston lirimin e Haradinajt.........

Dukagjinas_i
04-04-08, 07:23
ani i pa fajshem o kuku bre per neve qe jemi ka fryn era

...........reagimet e para serbe :mad:

Preshevar
04-04-08, 08:05
ani i pa fajshem o kuku bre per neve qe jemi ka fryn era


Veq je shku badijava ne Hagė,... boll qe shetitjen e ke pas falas :smile:

GURI SYLAJ
04-04-08, 08:39
Shendet ,jete te gjate e suksese per te liruarit kurse per Haradinin e Lahiun jete te gjate e te shendeteshme , me deshiren, qe edhe ata ,sa me shpejt, te kthehen ne gjirin e Familjes!

Murgesha
04-04-08, 12:29
Suksese nė tė ardhmen pėr Ramushin e familjes sė tij i dėshiroj ēdo tė mirė.

valiii
04-04-08, 14:25
Nuk mė kishė plasė aq shumė po ta kishin dėnuar, sa shumė u gėzova qė e liruan .

jonuzi
04-04-08, 14:58
Te gjithe gezohen kur shehe se drejtesia triumfon, jam i bindur se sakrificat e popullit shqiptar ne paqe dhe lufte ishin te drejta, Ramush Haradinaj kishte kryer obligimet e tija karshi kombit dhe atdheut, andaj edhe une personalisht dhe familja ime e ka pritur me nje gezim te madh lirimin e tij. Eshte koha te pranojm vlera, dhe te qmojme kontributin e secilit qe ka dhene per lirin e ketij vendi.
Tani Ramushin e presin pune te medha, dhe une i deshiroj sukses

jonuzi

natyra
04-04-08, 16:00
...Urime per lirimin e ishe Kryeministrit Ramush Haradinaj...
Si sot me kujtohet kur u nise per ne "Hag"disi e ftohet ka qen ajo dite,per te dhe per familjen e tij pikerishte,dhe gjithe Kosova mu duk sikur u shendrruar ne nje germadhe,me kete shkuarje te tij ne hage,ditet kalonin dhe vitet zbeheshin,dita me dite,dhe nje kosove ne heshtje,ne heshtje nga plaget qe kishte marre gjate ishe viteve te luftes,te viteve-1998-99-tes,plaget veq rriteshin dita me dite,edhe se kishim nje liri,nje liri pa gardhe,pa shtigje,ku gjithekush hynte dhe dilte neper ato shtigje,te pa kontrolluara,Unemiku bente roje,po,po bente roje!"ajo roje etij nuk nxorri shum rezultate,sepse njerzit vriteshin pas shpinde,dhe gjurmet zhdukeshin,zhdukeshin ashtu,si te pa kjena,sa plage dhe varre,sa lote dhe halle,ju shtojshin per dite Kosoves qendres...qendro qendro moj bije,keshtu i thoshte e ema,se me lote dhe vuajtje jemi te mesuara,duke shpresuar per ditete me te mira,duke shpresuar per nje te ardhme...shpresa vetem shpresa kishte mbetur,nje numer i madhe populli i permbushur me dhimbje,ehhhhh,sa dhimbje....dhimbje dhe kur e hupem njeriun e madhe te vendit dhe gjithe kombit shqiptare.....i cili kaloi jeten neper mes furtunave,i cili beri qka qe e mundur te bej njeriu per ni popull ai beri gjate gjithe jetes se tij,deri ne frymen e fundit.Vepra e tij nuk duhet harruar,e as te injorohet,si po injorohet sot nga njerez te atille,antishqiptar....!
me kujtohet si sot,kur apeloi hages per lirimin e ramush Haradinaj,dhe pas pak diteve ai u kthye dhe u emruar ne postin si kryeminister i kosoves..dhe gjitheqka ishte ne rregull per te,por hiqe large pas vdekjes se Presidentit Rugova,atij ju godit kurthi prap,dhe asaj radhe shkoi per mos tu kthyer ndoshta kurr,po ja qe fati deshi dhe edhan e Zotit dhe sot prap i lire ne kosoven e lire per te cilen luftoi dhe kontriboi gjithe gjate viteve,dhe pas viteve te luftes....Sot dhe sot u kthye nje Kosove te lire dhe te pavarur,per te cilen duhet pun akoma me shum se kurr,duhet bashkpunim,duhet mirekuptim,dhe mireqenje njerzore...ne mes te gjitha instuticioneve vendore...dhe ne perkujdesi te gjithe popullit te kosoves pa dallime feje,apo krahinave...per dashur me qua ni kosove perpara dhe ne integrimin evropian dhe ate botrore...duhen shum pun dhe vite per t'arrijtur ne kulem te demokracise bashkjeteses zhvillimit ekonimik dhe gjitha te tjerave qe aqe shum jen te grumulluara....
thon dikush darsem e dikush dek,dikujt ju ka mbyllur dera me therre,dikujt,nuk i duhet as liria sot,por si do qe te jet,duhet tejkaluar per hire te gjhakut gjithe atyre qe kan ren per kete dite madheshtore....edhe se heshtje akoma me vret,ohhh sa heshtje dhe dhimbje, ishte dhe ajo dite kur e humbem njeriun me te madhe te vendit Dr.Rugoven....LAVDI PAST


Me nderime,per te renet...LAVDI... dhe per te gjallet...LAVDI
Dhe URIME paqin gjithe zemrat shqiptare te kombit mbare....

Njiherit Urime dhe per Aniten qe GEZOI lirin e Bashkshortit te vet....dhe gjithe familjes Haradinaj...

Jufalemnderit
Natyra
Natyra

>>{SpOnGeBoB}<<
04-04-08, 16:19
criing crring crring eeeeeeeeeeeeuuuuuuuuu oooooooooooo Den Hag o ta qiten timin me e lshu per Kosove oooooooooo Raaaaambuuuuuuuush Haaaaaaaaaraaadinin hajde hajde.

Peja-Boy
04-04-08, 16:36
urime familje Haradinaj dhe mbar Kosoves se drejtsia me ne fund triumfoj per Ramushin Haradinaj dhe Idriz Balen dhe qe e padrejt per Lahi Ibrahimin..............

Per Ramush Haradinaj jam Gezu se u lirua se ke tu mbet Anita vejushk per25 vitet e Ardhshme... Mendoj qe po gabon se u bee Drejt me Idriz Balen qe u Lirua se aj i ka edhe15 Vite ne Burgun e dubraves !!!

teutaA
04-04-08, 19:18
...........reagimet e para serbe :mad:

te lutem merru me temen me ler te qet

teutaA
04-04-08, 19:19
Veq je shku badijava ne Hagė,... boll qe shetitjen e ke pas falas :smile:

me njerz si ti qe shohin vetem perte hunde qka kan as qe dua te diskutoj prandaj te lutem me le rehat merru me temen

Artisti
04-04-08, 21:52
kush e ka hapur kete teme me kete fraze ..

Ramush Haradinaj - Doli i pafajshem

.....lexoni mire ,
tingellon aq pa bindeshem sa qe tingellon ... ihaaaa ja hudhem botes edhe kesaj radhe..


Ma shkruaj numrin e telefonit ti e te tregoje une se kush e ka shkrue, qyyyyyyy


hhhhhhhhhhahahahahaaa

E nderuara Zotereshe, sipas akteve , gjurmimeve arkeologjike, psikologjike, mendore, aq sa truri i prokurorise ishte ne fuknsion te mblidhte rrena, akuza ndaj tij........


.........Doli nga Gjykata i pafajshem.

Nuk do te thote se ka hy me faj, por nga aktakuzat qe i jane bere, ne leter kishte faj, krejt kjo sipas prokurorris e kupton apo duhet qe ta deshifroje edhe me tutje.

Deshifrimi behet vetem ne telefon.


Te pershendessssssssssssssssss

Gezimi eshte gjithandej e kendej, i lumte mbrojtjes


.

Preshevar
04-04-08, 22:20
me njerz si ti qe shohin vetem perte hunde qka kan as qe dua te diskutoj prandaj te lutem me le rehat merru me temen

E per qeto, un t'keshilloj qe t'shohesh edhe pertej hundės, se perndryshe t'nevojiten syzat e tani shkreton si ketu :smile:

jadore
04-04-08, 22:31
Ma shkruaj numrin e telefonit ti e te tregoje une se kush e ka shkrue, qyyyyyyy


hhhhhhhhhhahahahahaaa

E nderuara Zotereshe, sipas akteve , gjurmimeve arkeologjike, psikologjike, mendore, aq sa truri i prokurorise ishte ne fuknsion te mblidhte rrena, akuza ndaj tij........


.........Doli nga Gjykata i pafajshem.

Nuk do te thote se ka hy me faj, por nga aktakuzat qe i jane bere, ne leter kishte faj, krejt kjo sipas prokurorris e kupton apo duhet qe ta deshifroje edhe me tutje.

Deshifrimi behet vetem ne telefon.


Te pershendessssssssssssssssss

Gezimi eshte gjithandej e kendej, i lumte mbrojtjes.


nr tim te telefonit zotni..!!! ,
( po done me mu gjujte -a, a me me ceros me nje caffe, ..me vie keq njehere per nje here jam shume busy duke perfituar nga manifistimi i lirimit te Ramushit , kemi plan emirgjent firma jone , ... te lajmrohem pas disa jave , ... nuk e harroj jo ..asessi bile..)

Dilaver
05-04-08, 00:31
Po normal qė del i "pafajshėm", ka vra shqiptar, se sikur tė kishte vra armiq shkie, vonė do e kishte pėrjetuar pafajsinė. E kam thėnė edhe me heret se mund tė lirohet si i pafajshėm, edhe pse nuk isha i sigurtė pasi qė nė mesin e 40 viktimave tė nxjerrura nga liqeni i Radoniqit gjindeshin edhe dy pleq shkie.

http://www.dardania.de/vb/upload/showpost.php?p=988255&postcount=15

Sa e sa janė liruar si tė pafajshėm e besa as qė janė marrė nė pyetje fare.....

Beograd, 17 prill 2006 (Kosovapress) Time: 09 : 51

Dejan Demiroviq, ish-pjesėtar i policisė serbe, i akuzuar pėr krime tė luftės nė Kosovė, ėshtė liruar nga burgimi, raportojnė mediat serbe. Demiroviq akuzohej pėr pjesėmarrje nė vrasjen e 19 shqiptarėve civilė, pėrfshirė kėtu gra dhe fėmijė, nė Besianė nė mars 1999.Prishtinė, 25 gusht (Kosovapress) Time: 11 : 08

I dėnuari pėr krime lufte nė Kosovė dhe i burgosur nė Qendrėn e paraburgimit nė veri tė Mitrovicės, Veselin Beshoviq, ėshtė liruar tė martėn nga burgu pas grevės qė ai kishte filluar mė 17 gusht, kanė bėrė tė ditur mediat serbe tė veriut tė Mitrovicės, tė bazuara siē thonė, nė burimet e afėrta tė tyre me SHPK-nė nė Mitrovicė.

teutaA
05-04-08, 03:17
Po normal qė del i "pafajshėm", ka vra shqiptar, se sikur tė kishte vra armiq shkie, vonė do e kishte pėrjetuar pafajsinė. E kam thėnė edhe me heret se mund tė lirohet si i pafajshėm, edhe pse nuk isha i sigurtė pasi qė nė mesin e 40 viktimave tė nxjerrura nga liqeni i Radoniqit gjindeshin edhe dy pleq shkie.

http://www.dardania.de/vb/upload/showpost.php?p=988255&postcount=15

Sa e sa janė liruar si tė pafajshėm e besa as qė janė marrė nė pyetje fare.....

Beograd, 17 prill 2006 (Kosovapress) Time: 09 : 51

Dejan Demiroviq, ish-pjesėtar i policisė serbe, i akuzuar pėr krime tė luftės nė Kosovė, ėshtė liruar nga burgimi, raportojnė mediat serbe. Demiroviq akuzohej pėr pjesėmarrje nė vrasjen e 19 shqiptarėve civilė, pėrfshirė kėtu gra dhe fėmijė, nė Besianė nė mars 1999.Prishtinė, 25 gusht (Kosovapress) Time: 11 : 08

I dėnuari pėr krime lufte nė Kosovė dhe i burgosur nė Qendrėn e paraburgimit nė veri tė Mitrovicės, Veselin Beshoviq, ėshtė liruar tė martėn nga burgu pas grevės qė ai kishte filluar mė 17 gusht, kanė bėrė tė ditur mediat serbe tė veriut tė Mitrovicės, tė bazuara siē thonė, nė burimet e afėrta tė tyre me SHPK-nė nė Mitrovicė.


te lumt........:smile:

visaaa
05-04-08, 08:15
Misionin e luftės ēlirimtare e kreu si ēlirimtar dhe arkitekt i luftės. Ka edhe njė mision, edhe njė detyrė tjetėr,...

U kthy ballėlartė, fitimtar, me kurrizin drejtė!...

Pėrgėzime pėr Ramushin, pėr familjen Haradinaj, pėr Dukagjinin dhe Kosovėn, pėr tėrė shqiptarėt.

Honesty^uk.
05-04-08, 09:15
Po normal qė del i "pafajshėm", ka vra shqiptar, se sikur tė kishte vra armiq shkie, vonė do e kishte pėrjetuar pafajsinė. E kam thėnė edhe me heret se mund tė lirohet si i pafajshėm, edhe pse nuk isha i sigurtė pasi qė nė mesin e 40 viktimave tė nxjerrura nga liqeni i Radoniqit gjindeshin edhe dy pleq shkie.

http://www.dardania.de/vb/upload/showpost.php?p=988255&postcount=15


I nderuar Dilaver.
Kur ne shtepi ndodhin gjera te pahijshme eshte normale qe pergjegjesia dhe verejtjet drejtohen mbi te zotin e saj, per sa u perket atyre cka ti ke shkruar ne shkrimin qe tregon ky link une i njoh shume mire pasi ate kohe kam qene i pranishem ne terren dhe ndodhi te atilla kane ndodhur por kane qene klane te tjera qe e kane udhehequr Ramushin.

Tani dua te sjell ketu vetem nje moment real nga prezenca ime te asaj kohe qe behej fjale se kush duhej te ishte Komandant i ZO Dukagjin.
Ne GUSHT te 98 nga ofensiva serbe ne Dukagjin, Ramushi qe ishte Komandant i ZO Dukagjin kishte ngelur me nje grup te vogel ushtaresh dhe pothuajse i ishin nderprer edhe lidhjet per furnizim armatimi.
Keshtu qe Ramushi kerkon ne takim Nazif Ramabajen zevendes i Kolonelit te ndjer Tahir Zema te cilet ishin te vendosur me brigaden e tyre ne Prapaqan dhe ne takim Ramushi propozon Kolonelin ZEMA per Komandant te ZO Dukagjin dhe vet zevendes, por sapo mberrin lajmi ne kupolen mafioze te banditeve te UCK qe rreziteshin ne bregdetet shqiptare, ata menjehere kontaktojn me Ramushin ;

pak fjale te bisedes mes Ramushit dhe nje ish kapabande te UCK.

ISH-i= perse ja leshove vendin tradhtarit Zema
Ramushi= sepse ai ka eksperience dhe pervoje ushtarake dhe din se si te ndertoj planet per sulem apo mbrojtje sepse kete e tregoi me betejen e logjes.
ISH-i= brenda 24 oreve dua qe te publikohet ne tv qe ti je bere perseri komandant i ZO
Ramushi= me cfare te luftoj apo te mbroj popullin kur me vete kam vetem 30 ushtare dhe ju nuk dergoni as buke lere me armatim, por une do ju shpall tradhetar Ty dhe ....filanin.
ISH-i= mos harro se une te kam bere ty komandant, por Tahiri ka me te likujduar krejt
.......biseda vazhdon rreth 5 minuta qe sa vinte dhe acarohej por une solla ketu vetem disa fragmente.


tani ne mbyllje po sjell nje fraze popullore
ATY KU HAHET BUKE BEHEN EDHE THERRIME.

Me respekt
Honesty

jadore
05-04-08, 09:22
iha .... hajde more perhajr ( thote daja ne fam.moderne)

i gezohem lirimit te tij ..
dhe kam vetem nje lutje , uroj qe koha e qendrar e tij larg nga ketu te kete qene vendimtare ne transformimin e tij ne karakter ..
uroj te jetoj dhe punoj me dinjitet , ama dinjitet te mirefillte , shpresoj ne kete ..
na duhet cdo shqiptare ,shqiptare i ndergjegjeshem dhe me karakter , fatmiresishte kemi kthesa epokale ... koha po ec per ne, eshte me ne .. te jemi dhe ne per popullin dhe per momentet vendimtare per nje prosperitet nacional..

Albanian
05-04-08, 10:41
hajde hajde o Rambush konton me 15 milion evra e ki mbush. Jo po qeshtu a edhe hasha ja kish shkrujt nji aktakuze vetit vetem me que ne Hage e kur te ish kthye tu Kosova 20 milion Evra ne konto, masnej ndaq banu kryeminister ndaq dil edhe prej partije nuk osht problem.

Ty edhe tjerve qe mendojn sikur ju, shkurt e shqip jo veq Ramushit edhe Hashimit po edhe 1000 tjerve sikur kta burra te kombit dot jav mbushim konton me miljona, veq dhasht zoti te kemi ne diaspora, se kshtu sikur ti edhe kto tjert qe mendojn si ti ka mjaft qe i marin lakmi shkive e i lan te vetit me u kalb e me mar infrakte naper burgje, do te vij koha kur edhe ju do te vetedijsoheni dhe do te mendoni ndryshe nga serbet, sepse ne ndryshe kemi lind dhe ndryshe do te vdesim brez pas brezi.

jadore
05-04-08, 12:27
Ty edhe tjerve qe mendojn sikur ju, shkurt e shqip jo veq Ramushit edhe Hashimit po edhe 1000 tjerve sikur kta burra te kombit dot jav mbushim konton me miljona, veq dhasht zoti te kemi ne diaspora, se kshtu sikur ti edhe kto tjert qe mendojn si ti ka mjaft qe i marin lakmi shkive e i lan te vetit me u kalb e me mar infrakte naper burgje, do te vij koha kur edhe ju do te vetedijsoheni dhe do te mendoni ndryshe nga serbet, sepse ne ndryshe kemi lind dhe ndryshe do te vdesim brez pas brezi.

hajr ishalla , cfare fillozofije ..!!
O albanion-o , nuk e di si e tek e qysh e ke ti me kete spongebon , po une e kam me Ramen , mire e the deri sa te ka ky Ty qe me deshire e tjetrin prej zorit ju merr ,Rambos jo gjysma e Kosoves qe e ka ''okupu'' po edhe gjysma tjeter nuk do ti del , po halli tash qysh te ja boj me Thaqin e me pasardhsit e Rugoves se , se per ate sa ka bujkrobe nga trute Ai mire i ka punte..
albo ,ku je ka jeton ti pash Zoten ,apo ende po ushqehesh me demagogji turbo folflorike-a..!!!

panta_rhei
05-04-08, 14:05
Vepra e Rugovės, adresė e historisė sonė- thotė Ramush Haradinaj

Adresa e rrugės sė mundimshme gjatė historisė sonė, do tė mbetet gjithnjė puna dhe vepra e Presidentit tė ndjerė Ibrahim Rugova, u shpreh ish-kryeministri i Kosovės Ramush Haradinaj pas homazheve qė bėri sot te varri i ish-presidentit tė Kosovės, Ibrahim Rugova.

Ish-kryeministri i Kosovės, Ramush Haradinaj nė ditėn e parė tė tij pas kthimit nga Haga ku triumfoi si i pafajshėm kishte zgjedhur qė tė bėjė homazhe tė varri i presidentit tė ndjerė Ibrahim Rugova me crast Haradinaj u takua me familjarėt e tij. Haradinaj tha se adresė e rrugės sonė tė mundimshme gjatė historisė do tė mbetet puna dhe vepra e presidentit Rugova.
Nė njė takim rasti me qytetarėt e Prishtinės dhe bashkpuntorėt, takim ky i pari pas kthimit nga Haga Ish-kryeministri i Kosovės Haradinaj zhvilloi nė premisat e Hotelit Grand.
Nė njė nga vizitat qė kishte planifikuar ishte ajo nė familjen e Haradin Balajt i dėnuar me tre tė akuzuarit e mė hershėm nga Gjykata e Hagės. Ish Kryeministri Haradinaj bėri homazhe nė kompleksin memorial nė Prekaz te varri i komandantit Legjendar Adem Jashari dhe u prit nė odėn e Jasharajve. Poashtu ka vizituar dhe ka bėrė Homazhe te varrezat ku prehen Xhevė dhe Fehmi Lladrovci.

Vizitėn e tij e vazhdoi nė Klinė , Pejė dhe Deēan.

Haradinaj ėshtė shpallur i pafajshėm nė tė gjitha akuzat e ngritura nga prokuroria e Gjykatės sė Hagės , e cila bashkė me tė ka akuzuar edhe dy pjesėtarė tė ish-Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės, Idriz Balajn dhe Lahi Brahimajn, pėr pjesėmarrje nė krime kundėr njerėzimit.
Gjykata ka liruar Haradinjan dhe Balajn, por ka dėnuar me gjashtė vjet burg Lahi Brahimajn pėr shkeljen e zakoneve tė luftės.
Pėrderisa Haradinaj ėshtė i lirė, Balaj do tė kthehet tė vuajė dėnimin e mbetur nė Kosovė tė shqiptuar nga gjykatat kosovare.
RTK

MemphiSx
05-04-08, 14:24
Ramush Haradinaj,per momentin eshte i vetmi politikan ne Kosove,qe mundet me kriju nje lidership te fuqishem,jo pse ka dijeni,jo pse ka ndonje magji,por Ramush Haradinaj nderroi per te mir qe nga krijimi i Koalicionit LDK-AAK!
Qe nga ajo kohe Ramush Haradinaj e kuptoi se Ibrahim Rugova eshte ai qe e ndryshoi Historin e Shqiptareve te Kosoves duke kerku Pavarsin e Kosoves ne te gjitha kancelarit Eropiane e Boterore!
Kete e tregoi edhe pas lirimit te tij nga gjykata e Hages,ku viziten e pare e beri tek Varri i Presidentit Rugova!
Edhe ne kohen e luftes Ramush Haradinaj,ka qen viktim e Hashim Thaqit,qe nga marreveshja qe e beri me Tahir Zemen,dhe prishja e saj me inicim te Thaqit,kujtojm edhe bisendes qe ka pas me Tahir Zemen,Thaqi!

Kujtojm ket bised qe e ka pas Thaqi me Ahmet Krasniqin dhe Tahir Zemen!


<SPAN lang=FR-CH style="mso-ansi-language: FR-CH"><FONT face=Arial size=2>Pėrpara se ta mbaronte bisedėn me Kolonel Krasniqin, <SPAN style="mso-bidi-font-weight: bold">Thaqi i ka thėnė telefon : "Me ty shumė shpejt do ta kryej misionin " dhe ka filluar tė shajė. (Nė kėtė moment Tahir Zemaj hap njė parantezė dhe shton : Ėshtė fakt se Hashim Thaēi, njė natė para se tė vritej Kolonel Krasniqi, takohet dhe flen nė Tiranė nė banesėn e Ibrahim Kelmendit, ky person ėshtė i pėrmendur jo rrallė nė histori tė ndyra atentatesha kundėr figurave nacionaliste shqiptare. Zemaj pyet : Ēfarė misioni do ta kryente Thaēi kundėr Kolonel Krasniqit ?! A thua ėshtė thjeshtė rastėsi prezenca e tij nė Tiranė njė ditė para vrasjes sė Krasniqit dhe takimi i Thaēit me Kelmendin ?!

MemphiSx
05-04-08, 14:26
Kerkoj falje qe nuk eshte perfshi edhe pjesa tjeter e bisedes!


Sigurisht qė pėrgjigjen e pyetjeve tė tilla mund ta japė deri nė fund vetėm drejtėsia, e cila vonon por nuk harron !) Ata e kanė mbyllur dikur telefonin dhe mė janė drejtuar mua, tekstualisht dhe personalisht Hashim Thaēi : " Do tė luftoj me ty Tahir Zemaj si me shka, me ty dhe me njėsitė tua !". Pushka top t'u bėftė i thashė veē po tė them qė ėshtė mirė tė merremi vesh, se unė jam i gatshėm tė luftoj veē kundėr shkieve, qoftė edhe nėn komandėn tėnde. Unė nuk mund t'i tradhtoj eprorėt e mi sa herė mė del rasti, se kėshtu do tė tradhtoja edhe ty nesėr. Prandaj, merruni vesh dhe ejani ta luftojmė shkaun njėherė. Atė "dekretin e tyre" nuk e mora.

Artisti
05-04-08, 14:49
I nderuar Dilaver.
Kur ne shtepi ndodhin gjera te pahijshme eshte normale qe pergjegjesia dhe verejtjet drejtohen mbi te zotin e saj, per sa u perket atyre cka ti ke shkruar ne shkrimin qe tregon ky link une i njoh shume mire pasi ate kohe kam qene i pranishem ne terren dhe ndodhi te atilla kane ndodhur por kane qene klane te tjera qe e kane udhehequr Ramushin.

Tani dua te sjell ketu vetem nje moment real nga prezenca ime te asaj kohe qe behej fjale se kush duhej te ishte Komandant i ZO Dukagjin.
Ne GUSHT te 98 nga ofensiva serbe ne Dukagjin, Ramushi qe ishte Komandant i ZO Dukagjin kishte ngelur me nje grup te vogel ushtaresh dhe pothuajse i ishin nderprer edhe lidhjet per furnizim armatimi.
Keshtu qe Ramushi kerkon ne takim Nazif Ramabajen zevendes i Kolonelit te ndjer Tahir Zema te cilet ishin te vendosur me brigaden e tyre ne Prapaqan dhe ne takim Ramushi propozon Kolonelin ZEMA per Komandant te ZO Dukagjin dhe vet zevendes, por sapo mberrin lajmi ne kupolen mafioze te banditeve te UCK qe rreziteshin ne bregdetet shqiptare, ata menjehere kontaktojn me Ramushin ;

pak fjale te bisedes mes Ramushit dhe nje ish kapabande te UCK.

ISH-i= perse ja leshove vendin tradhtarit Zema
Ramushi= sepse ai ka eksperience dhe pervoje ushtarake dhe din se si te ndertoj planet per sulem apo mbrojtje sepse kete e tregoi me betejen e logjes.
ISH-i= brenda 24 oreve dua qe te publikohet ne tv qe ti je bere perseri komandant i ZO
Ramushi= me cfare te luftoj apo te mbroj popullin kur me vete kam vetem 30 ushtare dhe ju nuk dergoni as buke lere me armatim, por une do ju shpall tradhetar Ty dhe ....filanin.
ISH-i= mos harro se une te kam bere ty komandant, por Tahiri ka me te likujduar krejt
.......biseda vazhdon rreth 5 minuta qe sa vinte dhe acarohej por une solla ketu vetem disa fragmente.


tani ne mbyllje po sjell nje fraze popullore
ATY KU HAHET BUKE BEHEN EDHE THERRIME.

Me respekt
Honesty


Tung Honesty, sipas kesaj bisede te zhvilluar mundet njeriu me fillue me mendue se Ramushi paska dore ne vrasjen e Tahirit!!!!!

Mire qe se ke publikue me heret se Karla del Ponte e kishe marre dhe perdore kete shkrese kunder Ramushit.

E tani, ishe pendu qe e ke publiku.

Pas lufte, Ramushi i shkoi nje familje shqiptare me ushtrin ( edhe une mundem mi quajt( me banditet e vet)) per te marre hak por ajo familje e dinte se Ramushit mundet me ja prishe ftyren edhe ja dha rrugen per ne spital te Gjermanis, ku edhe ju ndreq fytyra!!!!!.

Mos u ngutni, bile ju qe ju konsideroje si te ngritur mi quajt UĒK-ne, banda.

Ka pase njerez te cilet pushken e moren per qellime personale por nuk mund ti quash bandat e UĒK-se, ata kane qene BANDA e jo bandat e UĒK-se.


Artisti

Urata
05-04-08, 15:17
Dhashte Zoti e udhehiqet nga drejtesia dhe morali njerezor...! Ka shume per te bere s'pari per veten e pastaja per Kosoven ...!

Mo m'lodhni jo doli i pafajshem e jo i lire...! Edhe Prokuroria e Hages luan lojrat e veta...!

T'jete i pafajshem dhe i lire ne ndergjegjen e tij...! Tregoje veten Ramush Haradinaj...Koha eshte e jote!

Honesty^uk.
05-04-08, 16:02
Tung Honesty, sipas kesaj bisede te zhvilluar mundet njeriu me fillue me mendue se Ramushi paska dore ne vrasjen e Tahirit!!!!!

Mire qe se ke publikue me heret se Karla del Ponte e kishe marre dhe perdore kete shkrese kunder Ramushit.

E tani, ishe pendu qe e ke publiku.

Pas lufte, Ramushi i shkoi nje familje shqiptare me ushtrin ( edhe une mundem mi quajt( me banditet e vet)) per te marre hak por ajo familje e dinte se Ramushit mundet me ja prishe ftyren edhe ja dha rrugen per ne spital te Gjermanis, ku edhe ju ndreq fytyra!!!!!.

Mos u ngutni, bile ju qe ju konsideroje si te ngritur mi quajt UĒK-ne, banda.

Ka pase njerez te cilet pushken e moren per qellime personale por nuk mund ti quash bandat e UĒK-se, ata kane qene BANDA e jo bandat e UĒK-se.


Artisti

Respekt per ty o Artist

Une asnjehere deri me sot dhe kurre nuk do ndodhe qe te quaj UCK bande,sepse kam qene vet pjesetar i saj dhe kam derdhur edhe gjak, por kupolen e atehershme, H Thaci, Xh Haliti and CO nuk eshte se i kam quajtur une bandite por kan qene dhe vazhdojn te jene te tille dhe kete epitet ja kane vene vetes ate kohe.

Persa i perket vrasjes se Kolonel Zemajt ate e dine shume mire populli i Kosoves sidomos Peja me rrethine se kush kane qene urdheruesit e likujdimit te tij, ndersa per ato pak fjale cka kam shkruar une aty rreth asaj bisede, te siguroj me nderin dhe gjakun tim qe nuk jane gojedhena por MESE te verteta sepse e kam degjuar vet me veshet e mi ate bisede, dhe se Ramushi shpeshhere eshte perdorur mish per top dhe qe e kuptoi pasi mbaroi lufta,por meritat e luftes nuk ka gje ne bote qe ia mohon pasi eshte HEROI i gjalle i popullit te shume vuajtur te KOSOVES.

Duke ruajtur formatin e temes dhe duke ruajtur privacine e cdo kujt nuk me lejohet te shprehem me gjate edhepse po te ishte me i kendue me lahute ( qe thot populli per hallet ) do merrte shume shume kohe.

Honesty

teutaA
05-04-08, 18:17
a din kush te tregoj kush ishin viktimat per te cilat u akuzua

tash pasi ky doli i pafajshem kush u fajsua per ata njerz qe u vran

nese din dikush diqka a kish pas mundesi me na i sjell me emra dhe te dim kush ishin ata njerz

>>{SpOnGeBoB}<<
05-04-08, 19:59
Ty edhe tjerve qe mendojn sikur ju, shkurt e shqip jo veq Ramushit edhe Hashimit po edhe 1000 tjerve sikur kta burra te kombit dot jav mbushim konton me miljona, veq dhasht zoti te kemi ne diaspora, se kshtu sikur ti edhe kto tjert qe mendojn si ti ka mjaft qe i marin lakmi shkive e i lan te vetit me u kalb e me mar infrakte naper burgje, do te vij koha kur edhe ju do te vetedijsoheni dhe do te mendoni ndryshe nga serbet, sepse ne ndryshe kemi lind dhe ndryshe do te vdesim brez pas brezi.

normal ti Wahabist, mu pyten Wahabt si ti edhe pejgamer e kishi shpall e sheik tu ja thy krejt ne rrenje me 10 -15 milion Evra tu ja deponu ne Konto. Edhe tash mundesh me ja qu do pare per t`pame qe o dal prej burgit. Po per qka leshin kane luftu pra per me ba pare a me qliru e me mbrojt vend edhe kur e ka dijt qe nuk osht fajtor nuk e kisha qite konton ne Tv me me me pague pare populli si naj lyps i keq. Po te denojne, po le ta denojne burgi osht per burra kane thene edhe te e fundit edhe me pas denu kend nuk e kish lane keq veq Anites.... a ki degjue qe edhe Mustaf Muqaj e kish ndrru mbiemnin e tash po e thirrnin Mustaf Haradinaj kqyre ne edicionin e lajmeve te ore 24. Normal qe duhesh ti mu vetdijsu e mos me hec si turma e deveve te beduinve kush mund te ngarkon e te grah kah don shkretines.. hajt bablok hajt ihaaa

uck_aksh
11-04-08, 14:03
http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/Nenkolonelmajorsek.jpg

SANTANA-29
11-04-08, 14:05
Rambo tash duhet me marr aksione te reja,,se mjaft ka pushue,,,,

Fshatari
01-05-08, 14:15
Apel kundėr lirimit tė Haradinajt

Prokurori i Tribunalit penal ndėrkombtar pėr ish-jygosllavi do tė kontestojė vendimin e lirimit tė Haradinajt, ka thėnė zėdhėnsja e kėsaj instance ndėrkombtare.

PS: Nėse kjo instancė ka probleme me vetvetėn dhe nuk di as vetė se ēfarė bėn, fajin nuk e ka Kosova. Edhe kjo po bėn si Malajzia : sot e pranoj shtetin e Kosovės; nesėr nuk e pranojė.
Mjaft kanė zgjatur pallavrat e kėsaj gjykate : Haradinaj nuk duhet tė shkojė mė kurrė nė atė gjykatė sepse ėshtė shndėrruar nė tribunė tė hapur kundėr shqiptarve.

SoKoLi-i-Maleve
01-05-08, 21:57
http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/Nenkolonelmajorsek.jpg
As Kadafi i libis ska pas kaq paleta,me sa jave po bahen sot gjenerala?

teutaA
01-05-08, 23:08
As Kadafi i libis ska pas kaq paleta,me sa jave po bahen sot gjenerala?

varet sa civil shqiptar ke vrar gjat luftes dhe ju ke vu emrin bashkpuntor te shkaut aq paleta mund te marresh sepse i vdekuri nuk flete eshte leht te gjykohet

teutaA
01-05-08, 23:11
kur ky kishte pushtet te pafajshmit i denoj me vdekje e sot bota demokratike kete e pergezoj me liri per fajin qe beri dikur

por pse te merzitet kojshija kur vret vllau vllan

uck_aksh
02-05-08, 00:41
Ramush Haradinaj - Doli i pafajshem
po i pafajshem ka shkuar