PDA

View Full Version : Depresioni dhe lindja parakohe ...


Jana
31-10-08, 16:20
Janė publikuar rezultatet e njė hulumtimi, i cili tregon se femrat qė janė depresive gjatė shtatzėnisė janė tė rrezikuara qė tė lindin para kohe.

Nė studim janė pėrfshirė 790 femra nga San Francisco dhe janė analizuar pėr njė periudhė dyvjeēare.

Grupi i femrave tė cilat kishin njoftuar se kanė probleme me depresionin dhe kishin pasur simptoma depresive, nė 60% tė rasteve kanė qenė tė prira qė tė lindin para javės sė 37 tė shtatzėnisė.