PDA

View Full Version : Shėndeti


Faqet : [1] 2

 1. Te diskutojme, sa kujdesemi per shendetin tone?
 2. SI TA MPOSHTNI PAGJUMĖSINĖ
 3. Pyetje pėr doktorin e forumit!
 4. Kujdesi dhe rehabilitimi i Pacienteve me semundje Kronike
 5. Migrena
 6. Kafeja dhe te mirat e saj!
 7. Lajme nga Mjekesia
 8. Kujdes ju DUHANXHINJTE!!!!
 9. Mjeku kuron por ZOTI sheron..........
 10. Kuriozitete mjekesore.
 11. ETIKA MJEKESORE
 12. Cka beni per shndetin tuaj?
 13. ZEMRA
 14. SA MUND TE NDIKOJE DASHURIA NE SHENDET ?
 15. Pytje pėr Mjekun e forumit ?
 16. Dita kunder duhanit
 17. Si mund te lihet duhani
 18. SI TĖ JEMI NĖ FORMĖ PĖR PLAZH
 19. Kanceri
 20. Fitnesi fizik ndihmon mbrojtjen ndaj degjenerimit te trurit
 21. Propozim !
 22. Qfar produkte duheni te perdorni per fytyr?
 23. Mjalti Nga Kendveshtrimi Mjekesor ..
 24. simptomet e SIDA-s
 25. Semundja e MULTI SKLEROZES
 26. Vitaminat-Mikroelemntet dhe Rendesia e tyre
 27. Aplikimi i bimes Aloa Vera ne shendetesi
 28. KANCERI NE KOK- HYNI JU INFORMOJ PER HALLET TUAJA
 29. Qfarė grupi tė gjakut keni???
 30. duhani
 31. impotenca
 32. DROGA JETA IME
 33. SA PĖR NJOHURI
 34. Shtatė “ėngjėj mbrojtės” tė lėkurės nė plazh
 35. Pas Viagrės, shpiket njė tjetėr pilulė pėr meshkujt
 36. Vapa dhe ushqimet, sekreti i ruajtjes ne frigorifer
 37. Michael Douglas, i beson veshet kirurgjise plastike
 38. Yoga, si tė dobėsohesh me frymėmarrje
 39. Nenat shtatzena te cilat thithin cigare........
 40. Grupi i gjakut zbulon karakterin
 41. Sa eshte e perhapur semundja Alzheimer ne kosove
 42. Transplanti i parė i veshkave nė Shqiperi
 43. USHQIMI DHE SHENDETI!
 44. Epilepsia
 45. Gripi i Shpendve
 46. Tetrapareza
 47. Tė mėsojmė sė bashku pėr njė shėndet mė tė mirė
 48. Anemia
 49. Parandalimi i Karijesit
 50. Infeksionet e sistemit urinar
 51. Ballafaqimi me mllefin
 52. Imunizimi
 53. Alergjit nga poleni i luleve dhe barit
 54. Adoleshenca
 55. Mjekėsia alternative
 56. Urinim i pavullnetshėm natėn
 57. Kėshilla pėr nėnat e reja
 58. Vuajtjet nga dhembja-Si ti ndihmoni?
 59. Preventimi nga Helmimet
 60. Temperatura e lartė-udhėzime pėr prindėr
 61. Acidi folik
 62. Cirkumcizioni/Syneti
 63. Vjellja dhe diarreja
 64. Steriliteti-Shterpėsia bashkėshortore
 65. colitisi ulqerativ
 66. Kolapsi&Sinkopa
 67. Hudhra,vlerat kurative tė saj
 68. Shtypja e lartė e gjakut.
 69. Yndyra e lartė nė gjakė
 70. Prishja e thonjėve
 71. Dermatiti atopik/ekzemi
 72. Njė nobel shqiptar nė fiziologji
 73. Vlerėsimi i rritjes tek fėmijėt
 74. Antibiotikėt
 75. Ēokollata
 76. Varėsia nga Duhani
 77. Ēregullimi i tė ushqyerit
 78. Ushqimi junk
 79. Kontracepsioni?
 80. Shendeti femijror.
 81. Dieta pa e dėmtuar shėndetin
 82. Aktivitetet fizike dhe rėndėsia pėr shėndetė
 83. Udhėzime rreth Gaturjes sė shėndosh
 84. Lind foshnjė me gojė ujku..
 85. Dita ndėrkombėtare kundėr TBC-sė
 86. Veshkat dhe funksionimi i tyre
 87. Perdorimi i tepert i kripes rrezik per shendetin
 88. Vaji i ullirit dhe ulliri
 89. Rasti i Samet Tashevcit
 90. Semundja Gastroduedonale
 91. Roli dhe dobia e madhe e peshkut
 92. Si tė plakemi sa mė ngadalė dhe pa trauma
 93. Si ta shmangni djersitjen?
 94. FSME Vaksina kundėr Mengjitisit!
 95. Ēamēakėzėt- armiq tė dhėmbėve
 96. Shikimi i dobėt!
 97. Teknikat e fundit antiduhan, alkool, drogė
 98. Mbrojtja nga rrezet e dėmshėme tė diellit
 99. Limoni-fruti ekzotik
 100. Pirja e ujit ndikon tek tė menduarit
 101. Pemėt nė mjekėsinė popullore
 102. Njė gotė me verė nė ditė ndihmon kujtesėn!!
 103. Sindroma e lodhjes sė kėmbėve!!
 104. E paintegrueshme :
 105. Gėlltitja e trupave te huajė tek Fėmijėt
 106. Dhimbjet e shpinės
 107. Kanceri i gjirit dhe psikoterapia!
 108. Ēokollata e zezė nė ndihmė tė shėndetit tė zemrės !
 109. Celuliti !
 110. Kanceri i stomakut
 111. Podagra (cerma)
 112. Kanceri i mushkerive
 113. Si ta mbash trurin nė formė?
 114. Gjumė tė ėmbėl!
 115. Mbrojtja e syve nga Kompjuteri
 116. Dhimbjet e Belit
 117. 10 semundjet me vdekjeprurese ne bote
 118. Dėmtimi i pankreasit, shkak pėr 9 sėmundje tė tjera...
 119. Varesia ndaj droges, prirje personale
 120. Ushqimet e nevojshme ne tryezen tuaj
 121. Kanceri i gjoksit te meshkujt ėshtė nė rritje
 122. Vaksina GARDASIL parandalon lezionet prekanceroze tė gradės sė lartė
 123. Gjoks perfekt, mision i mundur
 124. Mezoterapia
 125. Semundjet kronike te zorrėve-Morbus Krohn
 126. Guret e temthit
 127. Fėmija juaj ka astmė - Kėshilla pėr prindėrit
 128. Fruthi (Morbilli)
 129. Hani qepe per te luftuar kancerin
 130. Fėmija juaj belbėzon?
 131. Higjiena e gojes
 132. Shpirti i lėnduar!
 133. Aspirina!
 134. Studimet mjekėsore dhe besimi te Zoti
 135. qarkullimi i gjakut ne zemer
 136. Kur gėrhima e fortė ėshtė njė sėmundje!
 137. Skicofrenia-Schizophrenia
 138. Ērregullimet Depresive
 139. Mbi Mbjelljen e Veshkeve(lajmrime)
 140. Si t’i "detyrojmė" zorrėt tė punojnė mirė?
 141. Aknet
 142. Te Njohim Trupin Tone
 143. Efamol...Efalex!!
 144. 17 sekretet pėr t’i mbrojtur sytė nga dėmtimi
 145. Diabeti, semundja aspak e embel....
 146. 300 keshilla mjekesore per semundje te ndryshme...
 147. Ēokollata ka ndikim pozitiv te shtatzėnat...
 148. Ushqimi edhe kariesi...
 149. Barna pėr dobėsim...
 150. Me thuaj si ha, te te them se si ben seks
 151. Seks ne vend te dietes
 152. Mjeksia ne Shqiperi
 153. Deficiti i vitaminės D pėrkeqėson kancerin e gjirit
 154. Ushtrimet trupore zvogėlojnė rrezikun nga kanceri i gjirit
 155. Lėpirja kundėr lemzės
 156. Muzika Infusion i shpirtit dhe mendjes!
 157. Shtypja e gjakut
 158. Njohuri mbi Plazhin dhe rreziqet.
 159. Ndryshimet hormonale, ndėr shkaqet e dhimbjes sė kokės
 160. Sexi dhe shėndeti
 161. Si mund ta lini duhanin
 162. Bananet.....
 163. Luleshtrydhet.....(dredhzat)...!
 164. Molla...
 165. Cka duhet te dini gjate shtatzenise?
 166. Vdekje Klinike
 167. Alergjia: Evitoni puthjen e vdekjes
 168. Red Bull?... Te Jep Infarkt...
 169. Duart e pastra janė gjysma e shėndetit...
 170. 10 rreziqe tė operacioneve plastike..
 171. Pesė kėshilla pėr njė zemėr tė shėndetshme...
 172. Etika e pėrdorimit tė Celularit
 173. Pesha Ideale
 174. Kush mendon shumė... ha!
 175. Zbulohet ilaēi kundėr virusit HIV?!
 176. Gjoks seksi-Mision i mundur...
 177. Paracetamoli...
 178. Zemra e parė terėsisht artificiale
 179. Ēaji i gjelbėr mbron nga karcinoma e trurit ...
 180. Alkooli ndoshta mbron zemrėn por jo edhe trurin ...
 181. Depresioni dhe lindja parakohe ...
 182. Ushqyeshmėria “perėndimore” rrit rrezikun e sėmundjeve tė zemrės
 183. Kur t'ju lėshoj forca , provojeni kėt recet
 184. Sekretet per nje fytyr te bukur mashkullore...
 185. Puberteti ...
 186. Nga drita e diellit:perfiton dhe rrezikon!
 187. Dhurimi i gjakut-shpetim i jetes!
 188. Si ndikon Kofeina ne shendet
 189. Ditėt e para pas lėndimit tė palcės kurrizit ...
 190. Si furmohet Krepsi/Tumori...
 191. Shpresa pėr trajtimin e depresionit dhe epilepsisė ...
 192. Kafeja e tepėrt rrezikon vezoret ...
 193. Bel i gjerė, jetė e shkurtėr ...
 194. Shenjat e para tė shtatzėnisė ...
 195. Si ta kuptoni se jeni tė sėmurė me hipertension ...
 196. Celuliti! Gjithmone problem
 197. Kolesteroli: Kur ėshtė i rrezikshėm?
 198. Betimi I Hipokratit
 199. Dhimbja e zemrės sė gruas: e fshehtė dhe e heshtur
 200. Faktet Mbi Mjaltėn Dhe Kanellėn
 201. Konsumimi i njė veze ēdo mėngjes ėshtė i dėmshėm ...
 202. Ndotėsit e ndryshėm zvogėlojnė numrin e spermatozoideve....
 203. Mungesa kronike e gjumit sėmundje e kohės moderne ...
 204. Nderlikimet dhe rreziqet e Abortit!
 205. Kaloritė nga fėmijėria na ndjekin pas ...
 206. Semundjet e tmerrshme vdekjeprurese...
 207. Burrat kanė mė shumė nevojė pėr pemė dhe perime...
 208. Njė nga sekretet e leucemisė
 209. Lėngu i mollės dhe sėmundja Alzheimer ...
 210. Lloji tjeter i kancerit
 211. Mėnyrė e re pėr ndėrrimin e valvolės nė zemėr
 212. Duhanprija pasive dėmton trurin ...
 213. Oferta qė duhet refuzuar...
 214. Femrat duhanpirėse humbin 14.5 vite jetė ...
 215. Dhjetė pijet mė tė dobishme tė botės...
 216. Alkooli dėmton arterien
 217. Njė arsye mė shumė pėr tė fjetur ...
 218. Kompjuterėt dhe dhimbja e qafės ...
 219. Kaltėrina nga Kosova operohet suksesshėm nė SHBA
 220. 10 shenjat mė tė zakonshme tė shtatzėnisė
 221. Qėndrimi armiqėsor dhe mbipesha...
 222. Rekomandim i ri: 50 minuta ushtrime nė ditė ....
 223. Luteina pėr shikim tė mirė ...
 224. Koka e butė e bebit ...
 225. Sida
 226. Gripi
 227. Sėmundjet e gojės ...
 228. Parandaloni herpesin gjenital ...
 229. HIGJEN;E vėrteta mbi 4 probleme tabu ...
 230. Goditet nė kokė nė '97-ėn, mjekėt i heqin plumbin pas 12 vjetėsh...
 231. Zbulimi: Nėse mė lė, tė fshij nga kujtimet!
 232. Seksi i hershėm dhe i vonshėm shkaktojnė ērregullime funksionale ....
 233. Rusi, bredhi rrite ne mushkrin e 28 vjecarit
 234. Ēka duhet tė dish rreth gripit tė derrit !
 235. Depresioni grumbullon yndyrėn rreth barkut?
 236. SHBA, zbulohet gruaja me transplantin e pare te fytyres ...
 237. Patologji...
 238. Neqoftese jeni...
 239. U zbulua vaksina e cila shėron kancerin
 240. Barnat dhe rreziku pėr vetėvrasje ...
 241. Ende nuk dihet mėnyra e bartjes sė H1N1 ...
 242. Mungesa e gjumit dhe hipertensioni ...
 243. Shpiket vaksina qe shton 5 muaj jete
 244. Sukses i jashtezakonshem i kirurgjise kosovare
 245. Pakujdesi gjate Operacionit-Imazhe Klinike
 246. Rasti i pare me grip derri ne Kosove.
 247. Solariumi rrit rrezikun e kancerit pėr 75% ...
 248. Shkencėtarėt nė Shtetet e Bashkuara e kanė dekoduar strukturėn e pėrgjithshme gjeneti
 249. Mjekėt pėrpiqen tė hedhin nė treg vaksinėn e re tė gripit ..
 250. Meshkujt qė gėrhasin jetojnė mė pak....