PDA

View Full Version : Pakujdesi gjate Operacionit-Imazhe Klinike


~AnnA~
26-07-09, 23:48
Paciente femer, paraqitet per te kryer nje prove te funksionalitetit respirator ne prag te nje operacioni qe do ti nenshtrohej se afermi. Vezhgimi i karteles klinike nxirrte ne pah pranine e nje mase te huaj ne abdomen. Imazhet radiografike te abdomenit tregojne pranine e nje pale gershere ne pozicion oblik. Nga tregimi i pacientes del qe kishte kryer nje nderhyrje kirurgjikale disa vite me pare. Pakujdesia e kirurgeve kishte bere qe te harronin gersheret ne vendin ku kishin operuar. Pacientja do ti nenshtrohej nje operacioni te ri per ti hequr. Gjate periudhes nga operacioni deri ne keto momente pacientja nuk kishte pasur simptoma.

http://www.mjekesia.fajtori.com/images/Imazhe_Klinike/gershere-operacion.jpg

shfletuesi_
26-07-09, 23:55
Me qellim i kan lan gerrsheret aty doktoret per te vetmin qellim te dijn qe mos po punojn vet aty brenda... haj kuku mos u bafsh per mjek e hajt se tyben veq experimente bajn me njerez... :(

~AnnA~
27-07-09, 00:08
Me qellim i kan lan gerrsheret aty doktoret per te vetmin qellim te dijn qe mos po punojn vet aty brenda... haj kuku mos u bafsh per mjek e hajt se tyben veq experimente bajn me njerez... :(

Ka ndodh nga pakujdesia,se s'kan cfare ekperimentojne me gersheret ne organe...
Ruajeni shendetin,se vlen mbi te gjitha...Mire thua ti shfletues,mos u befsh per mjek,se sidomos andej nga ne,po nuk v'a mbushe xhepin,as nuk te hudhin syte te te shikojne...
Bile tani qe jan mesuar me mbi 500 Euro nje kontrolle...ato qe nuk kan mundesine e kesaj sume,shkojne kot,se nuk i shikon mjek...

Kisha gjyshin njehere semure e ishte shtruar ne spital te Ohrit.Erdhi xhaxhai e i dha njerit mjek 300 Franga zviceriane(edhe pse te tjeret kishin marre sumat e tyre me pare)....I kapi mjeku te hollat,i lekundi njehere dhe tha:Kaq vlen jeta e babait tend???
Ja,pak i dukeshin.....po nuk eshte nje qen aty,sekujt duhet nga 300 t'i japesh....secili te shikon tek duart...

shfletuesi_
27-07-09, 00:16
Halla ime vuante nga nje semundje qe nuk e dishin mjeket se qfar ka.... Kohe pas kohe kishte zenie te frymemarrjes dhe fatmirsisht jo shume gjat por koheve te fundit ju shpeshtuan ndaljet e frymemarrjes beri disa fotografime asgje nuk gjenin , dikur pas 1 viti beri dhe 1 fotografim gjeti nje Guri ne Kanalin e frymemarrjes qe ishte krijuar ku ta dijm nga Uji sigurisht.... nejse

Shkoj ne spital ne Prishtine u shtri qendroj 1 jave nuk e futeshin ne operacion... vetem e mbajshin ashtu te shtrir kontaktuam me doktorin qe kish per ta ber operacion sot thoke neser sot neser... njehere e futen ne sall te operacionit e nxorren prap ... ne se dishim qfar kerkonin jo qe se dishim me dite e dishim por sdishim kujt ti japim pare... dikur bem zemren guri i tham doktorit vetem beje operacion sa te thuash ke pare.. na tha sjelleni ne vushtrri ne ordinance private atje e derguam dhe e beri operacion per 3 ore me 600 euro :( fatmirsisht operacioni doli me sukses mire poo nese s'ke do vdesesh per pak gja..

Marco
27-07-09, 18:20
Anna kta e kan anastiziologet en tem te diplomes qe mbas perfundimit te operacionit ti kontrollojn gjitha vegla e punes , keshtu qe nuk e besoj se ka ndodh diqka e vertet se ket foto e kom pa para 15 viteve edhe nuk tregohet se ku ka ndodh !!! Fotoja paraqet KUJDES