PDA

View Full Version : Pas Viagrės, shpiket njė tjetėr pilulė pėr meshkujt


ARVANITI
10-06-05, 19:04
Pas Viagrės, shpiket njė tjetėr pilulė pėr meshkujt


Ėshtė hedhur tashmė nė tregun amerikan me sukses dhe premton njė sezon ndryshe nėn ēarēafė, pėr shumė ēifte. Pas revolucionit qė solli Viagra, tani ka ardhur rradha e njė tjetėr bari, i cili kuron ejakulacionin e parakohshėm, duke i kthyer meshkujt qė vuajnė nga kėto probleme, nė burra tė vėrtetė, duke pėrmirėsuar kėnaqėsinė femėrore. Bari i ri ka pėr bazė njė substancė qė quhet hidroklorur i depoksetinės dhe ėshtė i aftė qė tė shtyjė nė mėnyrė tė konsiderueshme orgazmėn mashkullore. Sipas tė dhėnave qė vijnė nga Shoqata Amerikane e Urologjisė, ejakulacioni i parakokshėm, konsiderohet njė ndėr problemet mė popullore tek meshkujt e ēdo moshe dhe mendohet se 44 pėr qind e meshkujve vuajnė nga ky shqetėsim. Bėhet fjalė pėr ejakulacione mjaft shqetėsuese, qė meshkujt i arrijnė brenda 2 minutash. Sipas studimit tė kryer me 2.614 meshkuj tė moshave 18-77 vjeē, qė vuanin kėto simptoma prej kohėsh ata kishin raporte monogamie. Gjysma e grupit qė pėrdoren barin, patėn pėrmirėsime tė kohės sė ejakulacionit, ndėrkohė kur dyfishuan dozėn, ata arritėn fazėn tė ejakulacionit tė normale. John Pryor, shef i departamentit tė Kirurgjisė Urologjike nė Universitetin e Minesotės, efekti i hidroklorurit tė depoksetinės, ėshtė u suksesshėm tek meshkujt qė shfaqin kėsi problemesh dhe nė varėsi tė dozės, ejakulacioni i parakoshėm, mund tė kurohet, nėse pacientėt e pėrdorin kėtė bar, 3 orė para kryerjes sė aktit seksual. Bari tani ėshtė nė fazėn e tretė dhe tė fundit tė eksperimentimit, i cili kėrkon autorizimin e FDA-sė (Administratės sė Ushqimeve dhe Barnave) organizėm amerikan ky i cili do tė liēensojė kėtė bar, me qėllim hedhjen nė tregun farmaceutik.

Kercovari
14-06-05, 20:30
Arvaniti i nderuar

Viagra me e mire dhe efikase eshte ajo qe na ka fale nena natyre,tanime edhe barerat jan shendru ne mjete profitimi e jo te karakterit human dhe per te sheruar njerzit.Po ky mjek i nderuar qe e permendi me larte sikur te zbulonte nje ilaq te sheronte politiken nga e keqja qe eshte shendru ne mortaje per njerzimin,dhe te zbulonte nje ilaq qe te te u nguronte trurin politikaneve te mos prodhojne bomba biologjike dhe mjete te tjera qe kan te bejne si me sterilitetin poashtu edhe me impotencen s`do mend se nuk do te kishte nevoje as ai e as ne per viagra.
Zoti na ndihmoft i nderuar sa per viagren ska nevoje asnje nese nuk perballohet gjate jetes me te keqijat qe sjelle vete njeriu njeriut.

ARVANITI
14-06-05, 20:55
Arvaniti i nderuar

Viagra me e mire dhe efikase eshte ajo qe na ka fale nena natyre,tanime edhe barerat jan shendru ne mjete profitimi e jo te karakterit human dhe per te sheruar njerzit.Po ky mjek i nderuar qe e permendi me larte sikur te zbulonte nje ilaq te sheronte politiken nga e keqja qe eshte shendru ne mortaje per njerzimin,dhe te zbulonte nje ilaq qe te te u nguronte trurin politikaneve te mos prodhojne bomba biologjike dhe mjete te tjera qe kan te bejne si me sterilitetin poashtu edhe me impotencen s`do mend se nuk do te kishte nevoje as ai e as ne per viagra.
Zoti na ndihmoft i nderuar sa per viagren ska nevoje asnje nese nuk perballohet gjate jetes me te keqijat qe sjelle vete njeriu njeriut.

Materiali qe kisha postuar per Viagren, eshte lajm. Mgjth kjo bote eshte shume e madhe dhe shume njerez ia kane nevojen viagres. Shkenca per njerezit qe kane probleme e shpiku.

***