PDA

View Full Version : Cka beni per shndetin tuaj?


Vera
30-04-04, 16:19
cka beni per shendetin tuaj??

mickoja
28-06-04, 19:42
Vera tè pershendes

Per shendetin:
kur te esht vera baj sport jasht qdo mengjes "jogging" dhe qdo mbremje ushtrime per fuqi,kur koha èsht e ftoher baj ushtrime ne shtepi...

Perimet tek unè nuk duhet te mungojn asesi dhe joguhrt natyral dhe djath per gjdo ditè esht ne listen per me ngrèn keshtu qe mundohem ta kem nje shendet stabil dhe tè shendoshur!!!

tung mickoja

Vera
04-07-04, 21:40
shum mir mickoja.

Por si kam lexuar ne nje liber te mjeksise, ushtrime para se te flesh nuk jane edg edhe te mira.

ok tepershendes shum

mickoja
05-07-04, 11:14
Po Vera plotèsisht e ke te drejt ashtu èsht sikur qe ke lexuar por unè personalisht nuk mundem pa bè dhe pak sport ne mbremje edhe pse nuk asht aq e preferuar por me gjithse nuk e shemton shendetin po vetem mè forconè..

Tè pershendes Vera

turisti
27-08-04, 16:00
Pershendetje autorit. Une po kujdesna per shendetin tim ashtu qe po mundohem qe te jes gjithmone i disponuar. :wink:

Barbaroza
19-11-04, 19:46
Pershendetje autorit. Une po kujdesna per shendetin tim ashtu qe po mundohem qe te jes gjithmone i disponuar. :wink:

Ky eshte kurimi me i mire per veten! :wink:

dr1ta
26-11-04, 21:20
Per nje shendet me te mire mundohem me be shum gjera si psh : ha ushqim te llojllojshem : peme,perime (min 5 copa ne dit) qumsht,mish,buke te zeze,gjell te ndryshem.

Gjithashtu mar edhe extra vitamine B(te gjitha) hekur, dhe vit c mar shum mbasi e pi duhanin.


Ushtroj 2-3 her ne jave joging para dite ose mbas dite dhe bej ushtrime per fuqi.


Mundohem te mos nevrikosem shum dhe te qeshi sepaku nje her ne dit.Ta shoh sa do te zgjat kjo :lol:

KriSTaL
04-12-04, 13:24
Vrap ne mengjes rreth 1 ore 40 min,,ushtrime te lehta dhe qaj kamelice pij kur te vij , mbas vrapit dhe hahah ne pune dhe ne mbreje pak vrap bej sa te me merr gjumi mire