PDA

View Full Version : Mjeksia ne Shqiperi


albaniandomains
13-05-08, 18:16
Te diskutojme rreth mjeksise ne vendin tone.
ceshtjet me te rendesishme jane:

1. me ardhjen e kapitalizmit ne shqiperi pati dhe ndryshim radikal edhe sistemi mjekseor: ndersa ne kohen e komunizmit shteti social mundesonte nje sherbim pa leke tani kane filluar abuzimet : cdo dite degjojme skandale te mjekeve shqiptare qe kekojne rryshfete

2.disiplina ne spitalet shqiptare le per te deshiruar> te dera qendron gjithmon nje roje qe ne vend qe te respektoje oraret e vizitave kerkon leke per te len te hysh brenda
infermieret nuk te zene me dore pa u treguar kartmonedhat

3. higjiena dhe amortizimi eshte problem i perditshem> kam degjuar qe mbeturinat e spitaleve hidhen ne te njejtin vend ku hidhen dhe mbeturinat e zakonshem > ky eshte nje rrezik i madh per shendetin

etj etj