PDA

View Full Version : Gripi


Urata
17-03-09, 15:40
....

tregoni a jeni me grip dhe cfare perdorni per zbutje simptomesh....!

LOJETARI
17-03-09, 16:13
....

tregoni a jeni me grip dhe cfare perdorni per zbutje simptomesh....!

Valla edhe kjo teme per humor koka .Dhelpres kur i ka ra gripi tha thojke na kapi epidemia .hahahahahahaa.......................skam qare pa kesh .

Oj shtrige ,gripi nje jave e ka me barna e shtate dite pa barna ,tash zgjidhe metoda per zbutjen e simptomeve gripo-qesharake hahahahahaha.....................

Pupi
17-03-09, 16:33
Valla edhe kjo teme per humor koka .Dhelpres kur i ka ra gripi tha thojke na kapi epidemia .hahahahahahaa.......................skam qare pa kesh .

Oj shtrige ,gripi nje jave e ka me barna e shtate dite pa barna ,tash zgjidhe metoda per zbutjen e simptomeve gripo-qesharake hahahahahaha.....................


Jaa..... hiq mos kesh ti lojetargji.

Qe pėr shembull unė dua tė flas pėr "GRIPIN", pėr gripen e jo pėr gipen mos ti ngatrrojm gjanat (si qė nodh ktu nė forum kogja shpesh me disa :wink: ).

UNĖ JA PASH HAJRIN GRIPES

Eh... kqyr tash njerzia kur qohen n'kam e thojnė paska lue Pupi, po si i'u shihka hajri gripes ore ?!

Jo jo, as qė jam Apotekgji, e as Mjekagji asnjėrėn nga kto dyjat sa qė ti gzohėm si Hoxha kur i gėzohet tė vdekurit e dikujt. Por ama unė vėrtetė ja pash hajrin GRIPIT.
P.s.
Pėr tė mos e shtyrė zotin tė qesh (edhe atė me tė madhe) unė nuk do tu tregojė pse unė ja pash hajrin Gripit !

shfletuesi_
17-03-09, 16:36
....

tregoni a jeni me grip dhe cfare perdorni per zbutje simptomesh....!

Une sjam me grip dhe sdij qka eshte mem ra gripi... :) ka mbi 15 vite qe nuk kam perdor medikament apo ndonje kokerr .... qe thon per dhembje Me duhet me shku te doktori se diqka nuk eshte normale hahahah... Zakonisht nga ftohja krijohet virusi qe shkakton Gripin... Une e parandaloj kete ftohje me veshje te trashe te leshta dhe organizmit ja pershtati Ushqimin dhe Pijen... :)

Penelope
17-03-09, 17:31
tezushe a hala ste ka kalu gripi a? edhe une e kisha nje grip te keq ma heret po kaloi per fat te mire. I bleva ne barnatore dsa barna bimore,pra te lehta, shume qaj kamomile, peme, dilsha ne ajr te paster, u vesha trashe edhe sa me shume gjume...gjithashtu me qendru ne banje me ujte te nxehte per disa minuta edhe dikur mandej kaloi, masi e boni te veten;-)

shpresoj te kalon sa ma shpejt edhe ty:smile:

Makresh
17-03-09, 17:37
Kanadezet kan 8 muaj dimer,... nuk kalon me 1 jav bullovanje ahaahaa

Urata
17-03-09, 21:50
Valla edhe kjo teme per humor koka .Dhelpres kur i ka ra gripi tha thojke na kapi epidemia .hahahahahahaa.......................skam qare pa kesh .

Oj shtrige ,gripi nje jave e ka me barna e shtate dite pa barna ,tash zgjidhe metoda per zbutjen e simptomeve gripo-qesharake hahahahahaha.....................O shtrigaq, danke n'humor!:wink:

ps: moderatori, "nuk duhet" me perrqesh...ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaa...kam me u ankue te Kodi, ai ua tregon qejfin!

ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaa...

Urata
17-03-09, 21:51
Jaa..... hiq mos kesh ti lojetargji.

Qe pėr shembull unė dua tė flas pėr "GRIPIN", pėr gripen e jo pėr gipen mos ti ngatrrojm gjanat (si qė nodh ktu nė forum kogja shpesh me disa :wink: ).

UNĖ JA PASH HAJRIN GRIPES

Eh... kqyr tash njerzia kur qohen n'kam e thojnė paska lue Pupi, po si i'u shihka hajri gripes ore ?!

Jo jo, as qė jam Apotekgji, e as Mjekagji asnjėrėn nga kto dyjat sa qė ti gzohėm si Hoxha kur i gėzohet tė vdekurit e dikujt. Por ama unė vėrtetė ja pash hajrin GRIPIT.
P.s.
Pėr tė mos e shtyrė zotin tė qesh (edhe atė me tė madhe) unė nuk do tu tregojė pse unė ja pash hajrin Gripit !


Ca the...? s'morra vesh kurgjo...!

Urata
17-03-09, 21:53
Une sjam me grip dhe sdij qka eshte mem ra gripi... :) ka mbi 15 vite qe nuk kam perdor medikament apo ndonje kokerr .... qe thon per dhembje Me duhet me shku te doktori se diqka nuk eshte normale hahahah... Zakonisht nga ftohja krijohet virusi qe shkakton Gripin... Une e parandaloj kete ftohje me veshje te trashe te leshta dhe organizmit ja pershtati Ushqimin dhe Pijen... :)


...Flm, shfletues ne munde/kohe!

ps: ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...une jam me grip!

Isinqerti25
17-03-09, 21:54
Ishalla te kalon sa ma shpejt Urata

Urata
17-03-09, 21:55
tezushe a hala ste ka kalu gripi a? edhe une e kisha nje grip te keq ma heret po kaloi per fat te mire. I bleva ne barnatore dsa barna bimore,pra te lehta, shume qaj kamomile, peme, dilsha ne ajr te paster, u vesha trashe edhe sa me shume gjume...gjithashtu me qendru ne banje me ujte te nxehte per disa minuta edhe dikur mandej kaloi, masi e boni te veten;-)

shpresoj te kalon sa ma shpejt edhe ty:smile:


gripi e ka kohen/punen e vet...! po pres n'kalim ditesh, o e dashure mbese...!


ps: nuk perdore medikamente per grip...!

Urata
17-03-09, 21:58
Kanadezet kan 8 muaj dimer,... nuk kalon me 1 jav bullovanje ahaahaa


perzete 8...! Global warming, 'biringji' per ne!me e keqja se ketu preferohet e ftohta te luftohet me t'ftohta, jo si tek ne me t'nxehta....!

ps: "bullovanje" per grip, jo ore i gezuar nuk i nenshtrohem gripit una!

Urata
17-03-09, 22:00
Ishalla te kalon sa ma shpejt Urata


O gjithemon i sinqerte qofsh, dhe gjithemon vetem me t'sinqerta u ballafaqofsh...!

Flm, shume dhe kurre mos t'kapte GRIPI!

lovely
17-03-09, 23:16
oj Dadė, ishalla t men ma shpejt ky grip :):)

Oqeani
17-03-09, 23:28
........ ja paska ngjite per fyti sonte shumices !

Urata
19-03-09, 02:40
oj Dadė, ishalla t men ma shpejt ky grip :):)


lovushke, LOJETARI ka thene it takes 7 dite...una jam ne naten e trete sonte...s'kane mbet shume edhe 4 dite tjera...!

...o duke qeshur sonte me ty e Shqiptaren n'Turki tek pershendetjet, po m'duket u bana me mire...

Flm ne lutje!

Urata
19-03-09, 02:42
........ ja paska ngjite per fyti sonte shumices !


kush ashtu, ej...?:wink: