PDA

View Full Version : Neqoftese jeni...


Urata
25-05-09, 02:36
Neqoftese nje dite kuptoni se nje njeri i dashur i juaj familjar apo dhe mik vuan nga Kanceri Malinje...!!!

Si do ta pranonit lajmin dhe cfare do ndermirrnit qe ta perkrahni moralishte ne perballim dhimje dhe pranim vdekje...?

Idila
25-05-09, 08:19
Shpresoj tė mos na rastisin raste tė tilla. Nė tė kundėrtėn, do t`i sugjeroja tė lexonte Kur`an-in, jam e bindur se vetėm me anė tė kėtij libri tė shenjtė do tė tejkalonte dhimbjet dhe frikėn nga vdekja e paralajmėruar! Do ta mbante me shpresė pėr njė jetė tjetėr mė tė mirė qė ėshtė nė pritje tė tij (edhe pse nuk e di nėse ekziston jetė tjetėr), por jam e bindur se do t`i ndihmonte tejmase! Duke fituar besim, trupi i tij do tė ripėrtėrihet nga optimizmi, ka mundėsi qė gjen dhe shpėtim...! Jam shumė e bindur pėr kėtė qė them!!!

Zoti qoftė pranė tij dhe i dhėntė kurajo dhe lehtėsi deri nė frymėn e fundit!