PDA

View Full Version : Pesha Ideale


Urata
11-09-08, 16:42
Pesha normale e Femrave dhe Mashkujėve lidhur me moshen dhe gjatesine
Mosha 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54
Gjatesia kg
1.50 49.9 51.3 52.6 54.0 55.3 57.1 58.5 59.4
1.52 50.8 52.3 53.5 54.9 56.2 58.0 59.4 60.3
1.55 51.7 53.0 54.4 55.8 57.1 59.0 60.3 61.2
1.57 53.0 54.4 55.3 56.7 58.5 60.3 61.7 62.6
1.60 54.4 55.8 56.7 58.0 59.9 61.7 63.0 64.0
1.62 55.8 57.1 58.5 59.9 61.7 63.0 64.4 65.3
1.65 57.1 58.5 59.9 61.7 63.5 64.9 66.2 67.1
1.67 59.0 60.3 61.7 63.5 65.3 66.7 68.5 69.0
1.70 60.8 62.6 63.5 65.3 67.1 68.5 71.2 71.8
1.72 62.6 64.0 65.3 67.1 69.0 70.3 71.5 73.5
1.75 64.0 65.8 67.1 69.0 70.8 72.1 73.5 75.3
1.77 65.8 67.6 69.0 70.3 72.1 73.5 74.9 77.1
1.80 68.0 69.4 70.3 71.7 73.5 75.3 77.1 78.9

Urata
11-09-08, 17:01
une per vete jam pakez mbipeshe ne krahasim me gjatesin time...!

Elina
11-09-08, 19:10
Tash,me thene qe kam trup perfekt veq rrej.
E kam nje te keqe qe me pak shtoj ne peshe ...e me i heke ato Kg te marre e kam kogja si veshtire.
Po fale Zotit qe jam e gjate ...edhe me u plotesu pak nuk po dukem edhe aq keq (qashtu po me duket).:rolleyes:

Edhe une kokna paaaak mbipeshe.:redface:

Naki
11-09-08, 19:29
70.3kg ,gati qenkam mi humbė edhe 3000mg pėr tė arritur peshen ideale!

Trina_1
11-09-08, 19:33
Per moshen qe kam dhe gjatsin 10 KG me pak paskem edhe pak e me me dal shpirti qenka :rolleyes:

LABI
11-09-08, 22:21
Percdo (1)cm kam nga nji kilogram pas metrit ... 77 kg.

Linka_pz
12-09-08, 10:55
Per gjatesin qe kam sipas peshes ideale qenkam pak ne mbi pesh.... po jo edhe shume ,(ndasht more se sa e dobet kam qen tash jom bo njeri taman ,ahahahah).

aLbaChiCk
12-09-08, 11:43
5 kg paskam me pak se pesha ideale ...... kuku mi pas edhe 5 kg bohna fettsack :biggrin: ma mir kshtu si jam super asht

Luciano
12-09-08, 16:25
Paskam peshėn perfekte nėse i besoj k'saj pronostike :biggrin:

vjeshta
12-09-08, 21:14
Edhe mashkujt po shtyhen me femra ...:biggrin:


Qenka e trent kjo tabele ....hahhaa (me fal Urata),:redface:

Naki
12-09-08, 21:42
Edhe mashkujt po shtyhen me femra ...:biggrin:


Qenka e trent kjo tabele ....hahhaa (me fal Urata),:redface:


oh na veq tabelen po e shiqojmė,mbishkrimin mė lartė po ju lėjmė juve:cool:

egi
12-09-08, 22:00
Une i paskam njo 10 kg mangu....:biggrin: po kuku..s'muj me paramendu veten more edhe me keto kg taman me pas peshen..jo shum behen tani...qitash jam tamon...nashta nja 3 kg i kisha shtu..veq me shum jo :biggrin:

DEA
12-09-08, 22:07
1 here me boni klik ne koke dhe e lash duhanin, per te dyten here me boni klik e e lash buken dhe arrita peshen qsh po thot qekjo tabel ideale......

e te treten here kush e di se per cka me bon klik..........

vjeshta
12-09-08, 22:08
oh na veq tabelen po e shiqojmė,mbishkrimin mė lartė po ju lėjmė juve:cool:

Flm per juve ,u ndafshi mire me tabelen ..:rolleyes:

Urata
12-09-08, 22:11
Edhe mashkujt po shtyhen me femra ...:biggrin:


Qenka e trent kjo tabele ....hahhaa (me fal Urata),:redface:

e trent tabela apo kg ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...

me urimin qe t'kesh peshe ideale t'pershendes!

Murgesha
12-09-08, 22:13
Qenkam 3 kg mbi peshė, pėr pak se kom kqyrė kurr http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

DEA
12-09-08, 22:14
Qenkam 3 kg mbi peshė, pėr pak se kom kqyrė kurr http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Qeto e kemi pas te msheft, edhe kjo dual per ledine..............:biggrin:

vjeshta
12-09-08, 22:16
e trent tabela apo kg ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...

me urimin qe t'kesh peshe ideale t'pershendes!

Tabela se kg si kam shiku kurr ...:redface:


Flm per urimin ,por qenka me mbipeshe ...hahahaaaaa

Murgesha
12-09-08, 22:16
Qeto e kemi pas te msheft, edhe kjo dual per ledine..............:biggrin:

Ani moj se ma mirė me i qitė tė gjitha nė ledinė, kėshtu qė nuk mbetet vend pėr spekulime http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

ShEjToNkA
12-09-08, 22:16
Unė qenkaaaaaaaaam ndėrpeshė ... Ndoshta ramazani i ka fajet se mbipeshė kam qenė edhe shumė bileeessss :D

selvija
13-09-08, 09:49
Nja 4 paskan permi valla...skam qka baj se pa hanger nje qekulad ne dit s'me knaqqqq:redface:

Arkza
13-09-08, 13:12
Mbi pesh 3-4 po qysh joooo si Shqiptarkat moo tjtre kund si kem mende veq mee rras !!! :redface: :rolleyes:

egi
14-09-08, 15:05
Mbi pesh 3-4 po qysh joooo si Shqiptarkat moo tjtre kund si kem mende veq mee rras !!! :redface: :rolleyes:

haaahahahahahahha...valla une po rrasi si shqiptarkat..veq mu trash s'po muj ....:mad: boll kom qef..eh po qes...shtapiq po rri hahahah

Guri i madh
14-09-08, 15:17
konzumoni speca turrshi e buk te kallamojt nese doni me humb peshen


edhe punoni se marut duke ndejt

Arkza
14-09-08, 15:18
haaahahahahahahha...valla une po rrasi si shqiptarkat..veq mu trash s'po muj ....:mad: boll kom qef..eh po qes...shtapiq po rri hahahahEhhhhhhhhhhhhhhh Macoooo e re je ti e Vun shume per Dashlij , dikur Pjekesh dhe veq ki me shtu Kg ... ma mir msohu qysh nga dash me rras ngapak e e pat tani puna macooo ... :biggrin: :tongue:

Arkza
14-09-08, 15:20
konzumoni speca turrshi e buk te kallamojt nese doni me humb peshen


edhe punoni se marut duke ndejtOppp Vall Guri Plus kesaj o te mir per Lukthe Buka Kallamojt po e pastrojke Lukthin sikur me Vim me la( Tepcijat qe lahen me vim keshtu dhe Lukthi ) .... :biggrin:

Guri i madh
14-09-08, 15:23
Oppp Vall Guri Plus kesaj o te mir per Lukthe Buka Kallamojt po e pastrojke Lukthin sikur me Vim me la( Tepcijat qe lahen me vim keshtu dhe Lukthi ) .... :biggrin:po de une gjithmon i perdori kto ushqime her speca turrshi e her speca te ferguar nė tigan


e kur po bahen bajet po ja kthej tomate turrshi e rasoj po gjithmon me buken tradicionale shqiptare

Arkza
14-09-08, 15:29
po de une gjithmon i perdori kto ushqime her speca turrshi e her speca te ferguar nė tigan


e kur po bahen bajet po ja kthej tomate turrshi e rasoj po gjithmon me buken tradicionale shqiptareEh dheee Barkun e ki per shpine apo ? :biggrin:

Guri i madh
14-09-08, 15:31
Eh dheee Barkun e ki per shpine apo ? :biggrin:po qashtu po kerkohen per top model hhhaaaaaa

Linka_pz
14-09-08, 15:32
haaahahahahahahha...valla une po rrasi si shqiptarkat..veq mu trash s'po muj ....:mad: boll kom qef..eh po qes...shtapiq po rri hahahah

Rras ,rras edhe naj dit se ke me lyp me qen qysh je po valla pak zor .

deti_om :-)
14-09-08, 18:50
Po me mungojkan nja 5kg :mad: