PDA

View Full Version : Serbia (nuk) ėshtė e interesuar tė ketė qetėsi nė Kosovė


Pupi
06-01-09, 10:30
Derisa kryetari i serbis ankohet pėr mosefikasitetin e organeve "pėrgjegjėse" Unmikut dhe Eulexit, duke i shkruar Letra gjithė botės por gjoja provokimin e Shqiptarve pėr tė ndezur konflikt tė ri. Deputetje Serbe nė parlamentin serb ua thotė troq e nė fytyrė, se ishin serbet ata qė nxitėn incidentet e fundit nė Kosovė, serbet dhe "ata ministra pėr kosovėn" qė hyjn e dalin, e nxisin urrejtje ndaj Shqiptarėve.
Kryeministri Swerb (Ujku me lėkur tė deles) me nji gjuhė diplomatike shton se Serbia nuk ka "plane" pėr ndarjen e kosovės, por ne duam vetėm qė ti rihapim bisedimet.
E Qeveria e Kosovės ?

Llapjani_HH
06-01-09, 19:53
Derisa kryetari i serbis ankohet pėr mosefikasitetin e organeve "pėrgjegjėse" Unmikut dhe Eulexit, duke i shkruar Letra gjithė botės por gjoja provokimin e Shqiptarve pėr tė ndezur konflikt tė ri. Deputetje Serbe nė parlamentin serb ua thotė troq e nė fytyrė, se ishin serbet ata qė nxitėn incidentet e fundit nė Kosovė, serbet dhe "ata ministra pėr kosovėn" qė hyjn e dalin, e nxisin urrejtje ndaj Shqiptarėve.
Kryeministri Swerb (Ujku me lėkur tė deles) me nji gjuhė diplomatike shton se Serbia nuk ka "plane" pėr ndarjen e kosovės, por ne duam vetėm qė ti rihapim bisedimet.
E Qeveria e Kosovės ?

Qeveria e Kosovės bashkė me Kryetarin flejn si gjithmon.

As nuk guxojn kuj letėr mej shkrue e mu ankue se qka po bajn shkiet kundėr Shqiptarėve,apo mu ankue qė sėrbija po pėrzihet nė punė t'brendshme tė Kosovės, e shumė e shumė sene tjera.

Po kur t'kthehem nė anėn tjetėr nuk duhet me ja u pa pėr t'madhe po duhet me na ardhė gjynah pej tyne, se kta janė krejt analfabeta, edhe ata analfabeta t'pagum me punu mirė pėr shkie :redface: e nuk din me shkrue letra pėr t'mirėn e Shqiptarėve dhe Kosovės