PDA

View Full Version : Kush po luan me zjarre, kujdes nė mos tė digjeni vetė !


Pupi
03-02-09, 22:10
I trimėruar nga vetėpropaganda qeveritarėt Iranian po luajn me Raketa. Sot ata nisėn pėr nė orbit njė nga ato, pėr ti "mbikqyrur katastrofat natyrore"


Duket so do plas sherri sėrisht, mullahėt nuk kanė mėsuar asgjė nga Iraku. Ata dėrgojn Satelit nė qiellė, gjė qė nuk ėshtė kushedi se sa, sepse tė tjerėt kan dėrguar sosh qėmoti, por duke i ditur prapavijėn sė gjithės, kam frigėn se do plas sherri sėrisht.
Zakonisht nė rastė se "plas sherri" nė tė shumtėn e vuajn zivilėt e mjerė, sepse tė "mėdhenjėt" barrikadohėn nė bunkere me kohė.

>>{SpOnGeBoB}<<
04-02-09, 10:36
Ev shoq, sha zoten menova qe ja pasken nisen apet qita me lujten zara e fare loje me qibrita. Qka kie mara ti edhe ata shoq kane te drejte edhe dojne me pa ne satelit te tyne si MTV, nashta kane qef me pa RTK, ja TV 21 o naj Koha vizion e qishtu.

Llapjani_HH
04-02-09, 18:50
I trimėruar nga vetėpropaganda qeveritarėt Iranian po luajn me Raketa. Sot ata nisėn pėr nė orbit njė nga ato, pėr ti "mbikqyrur katastrofat natyrore"


Duket so do plas sherri sėrisht, mullahėt nuk kanė mėsuar asgjė nga Iraku. Ata dėrgojn Satelit nė qiellė, gjė qė nuk ėshtė kushedi se sa, sepse tė tjerėt kan dėrguar sosh qėmoti, por duke i ditur prapavijėn sė gjithės, kam frigėn se do plas sherri sėrisht.
Zakonisht nė rastė se "plas sherri" nė tė shumtėn e vuajn zivilėt e mjerė, sepse tė "mėdhenjėt" barrikadohėn nė bunkere me kohė.
Ėshtė shumė vėshtir tė kuptohen disa kėtu!
Nė njėrėn anė thonė qė vendet Islamike jan tė pazhvilluara, kurse tash Irani akuzohet se kinse po luan me zjarr se paska lansue njė satelit nė gjithsi.

Pse vall akush nuk i akuzon psh.izraelitėt kur ekzekutojn me qindra Palestinez, apo kur kėrcėnojn se citat i Van Crevald: "Izraeli ka mundėsi pėr t'i goditur shumicėn e selive evropiane me armatim nuklear"

Apo gjithmon duhet kritikuar vetėm muslimanėt kurse tė tjerėt kanė tė drejt tė bėjnė gjithqka?

krijuesiii
08-02-09, 19:54
...kane harrue ata ne Irane se me siguri ishin ardhe me vete Pupin a me que a me e ule raketen...tungiii

pirro
08-02-09, 20:16
Nese e kishin vet Pupin garant e kishin pas ma mire punt

Pupi
08-02-09, 22:02
...kane harrue ata ne Irane se me siguri ishin ardhe me vete Pupin a me que a me e ule raketen...tungiii
Edhe para meje ka patur PUPA tjerė qė kanė ditur e ditur.
Si duket ata kurrė nuk i kan pyetur, sepse po ti kishin pyetur nuk do tu vinte kėshtu.
Edhe tash ata nuk do ta pyesin Pupin, dhe do tė gabojn prap. pėr pasoj do tė kemi njė region tė kthyer 500 vjet prapa.

"KRIJUSI" sa dijė unė qė nga nofka jote ti ke marrė n'thue.
Sepse "Krijues" donė tė thotė nė pėrkthim ZOTI. At'her ti na qenke ZOT ?

ta them njė shembull me pak fjalė.

Kur ishte Babaxhani nė Kosovė e tha njė fjalė:

Citat: Bota Islame me zemėr do ta njihte qėmoti Kosovėn.
Aha, e kush nuk po e bė kėtė ?
Pra mu kėta Mullahėt e tu, qė janė kundėr dėshirės sė popullit tė tyre, e duke keqpėrdorur Islamin (sepse me Islam ata skan asgjė tė pėrbashkėt) nuk e njohin Kosovėn.
Edhe njė gjė ta themė.
Po tė ishte Kosova vendė i krishterė, kjo punė kishte mbaruar qėmoti nga ana e tyre. sepse bythlėpirsit ndryshe nuk janė, ata mbajnė vetėm nga anan e tė fortit.

Makresh
08-02-09, 22:30
Po tė ishte Kosova vendė i krishterė, kjo punė kishte mbaruar qėmoti nga ana e tyre. sepse bythlėpirsit ndryshe nuk janė, ata mbajnė vetėm nga anan e tė fortit.

Shume me vend ! Bile pak a shume, edhe ata jan si shqiptarėt ! Po shifėt ?!

krijuesiii
09-02-09, 21:17
Edhe para meje ka patur PUPA tjerė qė kanė ditur e ditur.
Si duket ata kurrė nuk i kan pyetur, sepse po ti kishin pyetur nuk do tu vinte kėshtu.
Edhe tash ata nuk do ta pyesin Pupin, dhe do tė gabojn prap. pėr pasoj do tė kemi njė region tė kthyer 500 vjet prapa.

"KRIJUSI" sa dijė unė qė nga nofka jote ti ke marrė n'thue.
Sepse "Krijues" donė tė thotė nė pėrkthim ZOTI. At'her ti na qenke ZOT ?

ta them njė shembull me pak fjalė.

Kur ishte Babaxhani nė Kosovė e tha njė fjalė:

Citat: Bota Islame me zemėr do ta njihte qėmoti Kosovėn.
Aha, e kush nuk po e bė kėtė ?
Pra mu kėta Mullahėt e tu, qė janė kundėr dėshirės sė popullit tė tyre, e duke keqpėrdorur Islamin (sepse me Islam ata skan asgjė tė pėrbashkėt) nuk e njohin Kosovėn.
Edhe njė gjė ta themė.
Po tė ishte Kosova vendė i krishterė, kjo punė kishte mbaruar qėmoti nga ana e tyre. sepse bythlėpirsit ndryshe nuk janė, ata mbajnė vetėm nga anan e tė fortit.

...jo nuk eshte ashtu si thua ti, Zot estegfurullah e keq interpretone kete nofke ti, se ALLAHU thirret me 99 emra me te bukur qe mund te ekzistojne dhe me emra te tilla jane emruare edhe njerzite si Rrahman , Rrahim etj, nese une e kam ve nje te till te perkthyer ne gjuhen shqipe nuk eshte se une kame marre emrin per te bere krahasimin me KRISJUESIN E BOTERAVE ZOTINE TONE FAMELARTE larg asaj, lus ALLAHUN E INSHALLAH se kam mekat ...

...sa per Mullat e Iranit ti smund as me ata te me krahasoshe palidhje. por nje gje dihet boterishte se prej qe nuk shkel kemba e amerikes ne Irani atje ka nje zhvillim maramendes si ne teknologji po edhe ne rrafshet tjera edhe pse eshte vend nen embargo, atje 60% e studenteve jane femra dhe jane shume me te zgjuar se meshkujte ne kohen kur Irani ishte i shkelure nga kemba e amerikes dhe pinjollave te saj si shahu aty nuk shkolloheshin me shume se 15% te femrave, keto i kame pare ne nje emisione special gjerman edhe e kane fabrikate qe prodhojne automobil shume modern edhe okej, femrat i qitke si e programojshin robotin e kshtu me radhe, edhe nuk eshte lehte te qojshe raket ne gjithesi duke pasur parasyshe rrethanat ne te cilat eshte gjetur Irani...

...Mendoj se jane nje popull qe duhet ta kene vendin e vete, qe kane kontribuar shume ne civilizimet njerzore qe nga Persia e vjeter e deri te Irani doktrri i pare Islam dhe botrore ka qene nga Irani, eshte nje Popull me vlera te larta qe une e cmoje...


...e sa per Pupat e pulat e puplat ata me nise me u tute e me i ngu te tillet ishin dufte me u mbyte moti ne det...tungiii