PDA

View Full Version : Seksi i hershėm dhe i vonshėm shkaktojnė ērregullime funksionale ....


Jana
14-04-09, 13:36
Njė studim i ri ka zbuluar se fillimi i hershėm ose i vonshėm seksual ėshtė i lidhur me probleme nė funksionimin seksual.
Gjatė studimeve hulumtuesit kanė ekzaminuar pasojat e tė rriturve me fillimin e hershėm ose tė vonshėm seksual. Ata kanė krahasuar individėt tė cilėt pėrvojat e para seksuale i kanė pasur pas martesės, me individėt tė cilėt pėrvojat e para i kanė pasur para martesės.

Ata qė kanė pasur seks tė hershėm kanė qenė mė tė prirė tė kenė mė shumė partnerė dhe nė mes tyre edhe mė shumė partnerė tė rrezikuar me sėmundje tė ndryshme, pėrfshirė edhe infeksionet seksualisht tė transmetuara.

Edhe personat qė kanė filluar jetėn seksuale vonė, kanė qenė tė shoqėruar me probleme nė funksionimin seksual, krahasuar me personat tė cilat kanė filluar jetėn seksuale nė moshė normale.

lovely
14-04-09, 15:43
cilla koka mosha normale? :biggrin:

shfletuesi_
14-04-09, 16:42
cilla koka mosha normale? :biggrin:

Qekjo e JEMJA

pirro
14-04-09, 19:43
Ai se ja nis vone me bo sex mundohet me i zan edhe keto ditet e shkreta qe i kan shku dam.

Zana_ch
14-04-09, 20:43
Ai se ja nis vone me bo sex mundohet me i zan edhe keto ditet e shkreta qe i kan shku dam.hahaha kuku per ty :mad: