PDA

View Full Version : Akt burrėror-Greēia dhuron gjak pėr Shqiptar


murrizi
04-05-10, 21:28
Sot nė Prishtinė mbi 100 ushtarė tė kontigjentit Grek qė veprojn nė kuader tė Kforit, dhuruan gjakun e tyre pėr Shqiptarėt.
"Amabsadori" (zyratarisht ende jo) poashtu kėrkoj falje pėr fjalėt fyese tė disa ushtarve huligan e tė padiciplinuar qė brohoriten kėngė kunder Shqiptarėve.
Ai me pak fjalė poashtu tha se veq sa si ka ardhur "dakiki" ta shpall njohjen e Kosovės.

Guri i madh
04-05-10, 21:34
pas atyre kengve anti shqiptare qe kan kendue ushtart grek ne kosov tash po dhurojn gjak

disi nuk meritojn naj falemenderim ose nuk e meritojn qe ti shiqojm si miq te shqiptarve


po ksaj radhe GERRKUt JU KA NXAN BISHTI ME RROT ME BORGJE E PROTESTA

e disi mundohen me u tregue si popull human

vjeshta
04-05-10, 21:38
Ku din Greku se qka eshte burrnia ?!!! :biggrin:

Ende je i kaperthym nga emocionet e pershkrimit se qka shihje nga dritarje dhe ky akt dinak te ngjajti ne ate burrėror .

Ika ika ,se e di qe do me thojsh se smerrem vesh n'politik .:wink:

e_martumja
04-05-10, 21:50
Ku din Greku se qka eshte burrnia ?!!! :biggrin:

Ende je i kaperthym nga emocionet e pershkrimit se qka shihje nga dritarje dhe ky akt dinak te ngjajti ne ate burrėror .

Ika ika ,se e di qe do me thojsh se smerrem vesh n'politik .:wink:Vjsht a je mire :biggrin: Oh kriza po ishtyn me kendu se spo dijn ka me ja mbajt :biggrin:

murrizi
04-05-10, 21:51
eu n...... ja q....... thojshin tyne here: bje nji budall( i pari) dhe tė gjithė tjerėt pas tijė.
Sot spi ujė mo kjo (me t'parin, a me t'dytin po qebesa).

Guri i madh
04-05-10, 22:06
kombi shqiptar kurr nuk duhet me harrue se anmiqt e kombit i ka SHKJET ,TURQIT ,edhe GREKT


PA MARR PARASYSH se si tregohen miq kta tri shtete ne periudha te caktuara po historikisht kto tri kombe jan tregue se jan kombe pushtuse asimiluse


kur te gjejn rastin i tregojn dhembet e tyre kunder neve

Makresh
05-05-10, 07:43
Le t'kerkojn falje per krimet e ēameris, dhe tua mundesojn te pakthyereve qe te kthehen ne shtepit e tyre qe tash e 60 vite !

Sa per gjakun, me mir do kishte me qen sikur ta ruanin per vete.

SANTANA-29
05-05-10, 07:50
shka ma kur ke greku burr,

Ēameria [Diss Greece] ,,

http://www.youtube.com/watch?v=ps6Tv0rl7Hc (http://www.youtube.com/watch?v=ps6Tv0rl7Hc)

LABI
05-05-10, 11:10
S'e kisha thene (apo gabim e thene ).

Burreria s'matet (te pakten ne kontekstin e gjere tradicional) si dicka qe ekluzivisht bejne vetem burrat... Apo vetem ata te fisnikruarit te mireqene si te tille "burra" !! Gjak dhurojne dhe femrat, grate !! Si t'i cuajm ato burrerore (pse se mendja e nje "x" mentaliteti thote se gjak dhurojne apo duhet dhurojne vetem burrat ) (?)!!!
MUND T'THUHET AKT NJEREZOR/HUMANITAR; AKT I VULLNETIT TE MIRE ... POR, ASESI "Burreror"; Eshte shume kontestuese sidomos kur kihet parasysh mundesit per kontekstualizim NGA PERSPEKTIVA TE NDRYSHME ..

PO T'I PYESINTI ATO FORMACIONET QE BROHORISNIN dhe CJERRNIN ZERIN "per t'pire gjak shqiptari" .... ME SIGURI QE DO T'A VLERSONIN si akt "qyqare" , "tradheti" e nje dreq ta di !!

Gentiani
05-05-10, 11:15
Fatmir Limajt, i kishin pase japen me heret gjak, e si duket ajo e ka drejtuar sikur 90 percent te Grekave ta qojne shtetin deri ne p....erfundi te fundit dhe dikur i qon kembet perpjete dhe ngordhe...

E masnej, mule me japen budallet e dynjese miliarda evra se po i cofe drzhava!

Oqeani
05-05-10, 14:19
Pas disa viteve kan me tane - kemi ne gjakun tone ne Kosove - kjo eshte Grqi - sikur shkinija per kishat qe po thot e kemi djepin ne Kosove !

teutaA
05-05-10, 19:46
edhe lyps edhe zgjedhs ska,,,,,thnx te gjith atyre qe kan dhan gjak se ndoshta dikujt i varet jeta prej ati gjaku e lene burrnin se eshte fjala per shendet te njerzve

vjeshta
05-05-10, 20:44
Vjsht a je mire :biggrin: Oh kriza po ishtyn me kendu se spo dijn ka me ja mbajt :biggrin:

Mirė isha ,vetem tash jam ka mendoj se pernjemend e paska pas Murrizi kete punen e burrnis e kogja m'bani merak ...vetem mendja me te shkuar eshte me u frigu per nje gje te till ... horror !:eek:

Urata
06-05-10, 23:21
Fatmir Limajt, i kishin pase japen me heret gjak, e si duket ajo e ka drejtuar sikur 90 percent te Grekave ta qojne shtetin deri ne p....erfundi te fundit dhe dikur i qon kembet perpjete dhe ngordhe...

E masnej, mule me japen budallet e dynjese miliarda evra se po i cofe drzhava!


ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...! kuku, le ta hedhin n'plehera ata gjake greku...! gjenetikisht njihen si diktues/krimqa....!


ps: Nje Aristoteli, ia pane hajrin he dreqi i hongert....!

Antika
07-05-10, 09:47
..........................
„Vėllezėr ujqėr! Ndihem fort i lumtur
Kėtu mes jush, mes kėsaj brohorie!
Ju jeni kaq fisnikė dhe mė pritėt
Me ulėrima dashurie!

Atė qė ndiej nė kėto ēaste
S'e shpreh dot fjalė e shkretė!
Kjo orė e bukur do mė mbetet
E paharruar pėrjetė!
........

Pėr mirėbesimin falėnderoj,
Kėshtu ju mė nderoni,
Dhe nė ēdo kohė ju sprova jepni
Dėshmi besnikėrie tregoni.
........
.....
Lėkurė e qengjit qė nganjėherė
E hidhja supeve, trupin tė ngrohja
S'mė ka shtyrė kurrė (ju betohem!)
Fatin e qingjave tė ėndėrroja.

Jo, nuk jam qingj, nuk jam as qen,
s'jam oborrtar, as peshk trutharė -
Kam mbetur ujk, me zemėr ujku
Dhe dhėmbė tė mprehtė si dhe mė parė.

Jam ujk, jam ujk dhe gjithėmonė
Bashkė me ujqėrit do ulėrija -
Mė keni pas, veten ndihmoni,
Qė t'ju ndihmojė dhe Perėndia!"

elvio
07-05-10, 12:53
edhe lyps edhe zgjedhs ska,,,,,thnx te gjith atyre qe kan dhan gjak se ndoshta dikujt i varet jeta prej ati gjaku e lene burrnin se eshte fjala per shendet te njerzveme vjen habi me veten qe te jem pro aktit human qe ata ushtare greke kane fal gjak,por di te jem mirenjohes per kete veprim,edhe pse pa thene diku..

jo pa qellim citova kete postim

per disa ndoshta jeta s'eshte e vyeshme apo e cmuar,sepse ndoshta se dine

ose nuk i eshte drejtuar dikush e te thoje

s'ka gjak=shuhet.

mos vrisni mendjen shume se a ka greva greku,apo krize,sespe eshte sikur ti qajme hall kaloresit i hipur ne kale,duke i thene-shiko si rri

edhe ne jo duke ec,por duke u zvarrit.

mos e lexoni edhe paragjykoni fjalet kot,sepse do thoja qe shiko me larg-e shkruaj me qarte


historia s'kthehet edhe ajo greqi eshte qe ka dasje antishqiptare te lexosh e te tmerrohesh

ajo qe ka ne fuqi ligjin e luftes me ne


por ne rastin konkret akti i gjakut te dhuruar eshte veprim HUMAN.


kerkoj ndjese asaj qe i citova ate postim

por i them

te lumte

Antika
07-05-10, 13:38
edhe lyps edhe zgjedhs ska,,,,,thnx te gjith atyre qe kan dhan gjak se ndoshta dikujt i varet jeta prej ati gjaku e lene burrnin se eshte fjala per shendet te njerzve
..sa shpejt "na" zbutet zemra !!!!!

Nuk e di si keni reaguar ju pasi i keni pa pamjet e parades ushtarake , te grekeve qe kerkonin, duke uleritur, gjak shqiptari...!

Urata
07-05-10, 15:12
..sa shpejt "na" zbutet zemra !!!!!

Nuk e di si keni reaguar ju pasi i keni pa pamjet e parades ushtarake , te grekeve qe kerkonin, duke uleritur, gjak shqiptari...!


Antika, eja t'qaf motra ty...! veq jadore ani dhe ti posedoni FORCEN E FJALES/MENDIMEVE...!

Gentiani
07-05-10, 16:47
me vjen habi me veten qe te jem pro aktit human qe ata ushtare greke kane fal gjak,por di te jem mirenjohes per kete veprim,edhe pse pa thene diku..

jo pa qellim citova kete postim

per disa ndoshta jeta s'eshte e vyeshme apo e cmuar,sepse ndoshta se dine

ose nuk i eshte drejtuar dikush e te thoje

s'ka gjak=shuhet.

mos vrisni mendjen shume se a ka greva greku,apo krize,sespe eshte sikur ti qajme hall kaloresit i hipur ne kale,duke i thene-shiko si rri

edhe ne jo duke ec,por duke u zvarrit.

mos e lexoni edhe paragjykoni fjalet kot,sepse do thoja qe shiko me larg-e shkruaj me qarte


historia s'kthehet edhe ajo greqi eshte qe ka dasje antishqiptare te lexosh e te tmerrohesh

ajo qe ka ne fuqi ligjin e luftes me ne


por ne rastin konkret akti i gjakut te dhuruar eshte veprim HUMAN.


kerkoj ndjese asaj qe i citova ate postim

por i them

te lumte


elvio, ja ta solla nje reportazh per veprimin human :tongue:

i ben nje klik njehere linkut me poshte:

http://www.youtube.com/watch?v=sdOaobWZmx4

mazallah more, e vetem ēka nuk e tha i psh...sha gjakun:tongue:

teutaA
07-05-10, 18:34
..sa shpejt "na" zbutet zemra !!!!!

Nuk e di si keni reaguar ju pasi i keni pa pamjet e parades ushtarake , te grekeve qe kerkonin, duke uleritur, gjak shqiptari...!

nuk jam ne rrjedha nuk e di as per qka eshte fjala por po me duken komente ne teperta te disave ne kete tem pasi qe eshte fjala per shendet njeriu nejse nuk di qka kan than ketu po flitet qka kan ba ,,,,mos ja u pruft zoti askujt me lyp gjak neper spitalet e kosoves se edhe te krokodilit e pranoni

krenaria e tepert te len me thes krahve

Guri i madh
07-05-10, 20:51
me vjen habi me veten qe te jem pro aktit human qe ata ushtare greke kane fal gjak,por di te jem mirenjohes per kete veprim,edhe pse pa thene diku..

jo pa qellim citova kete postim

per disa ndoshta jeta s'eshte e vyeshme apo e cmuar,sepse ndoshta se dine

ose nuk i eshte drejtuar dikush e te thoje

s'ka gjak=shuhet.

mos vrisni mendjen shume se a ka greva greku,apo krize,sespe eshte sikur ti qajme hall kaloresit i hipur ne kale,duke i thene-shiko si rri

edhe ne jo duke ec,por duke u zvarrit.

mos e lexoni edhe paragjykoni fjalet kot,sepse do thoja qe shiko me larg-e shkruaj me qarte


historia s'kthehet edhe ajo greqi eshte qe ka dasje antishqiptare te lexosh e te tmerrohesh

ajo qe ka ne fuqi ligjin e luftes me ne


por ne rastin konkret akti i gjakut te dhuruar eshte veprim HUMAN.


kerkoj ndjese asaj qe i citova ate postim

por i them

te lumtepo e vertet esht grekun kurr mik nuk kena me pas esht akt human dhurimi i gjakut ,po mos te harrojm se para tre mujve ne merdare kta grekt e kan fye kombin shqiptar

murrizi
07-05-10, 22:41
Nigoni shka po u tham !
Po nuk u prononcua kėtu panta_rhei, sjeni kėrkundi ju disa qė shkoni me sene t'huja n'dasem.
andaj deri aty edhe komentet e mija futjakoti do tė mungojn.

elvio
08-05-10, 13:07
elvio, ja ta solla nje reportazh per veprimin human :tongue:

i ben nje klik njehere linkut me poshte:

http://www.youtube.com/watch?v=sdOaobWZmx4

mazallah more, e vetem ēka nuk e tha i psh...sha gjakun:tongue:
MURRIZI

plot respekt te them

qe lexoje edhe njehere postimin tim,edhe komento pak me teper

ai linku s'me thote gje shume.

nuk behet fjale se dua une apo ti gjak

por ata ne nevoje qe se dine

nga valle erdh ai gjak,qe se ka mendjen as doktori te hiqet nacionalist-e as pacienti-e as vellezerit apo motrat tona qe rrine ne ankth duke prit ti hapet drita jeshile per nje pike gjak-jete.

nga ti i nderuar dua koment me te gjate,edhe jo nje link me 5 persona qe e shohin edi ramen,apo nje force tjeter politike duke fol budallalleqe nga idete e tyre,kurre gjak nga edi rama.

flm kush me kupton ne ate c'ka doja te thoja

elvio
08-05-10, 13:15
po e vertet esht grekun kurr mik nuk kena me pas esht akt human dhurimi i gjakut ,po mos te harrojm se para tre mujve ne merdare kta grekt e kan fye kombin shqiptarguri i madh

ke peshe,edhe s'ta them per kompliment,por kjo pasqyrohet ne postimet tua


nqs dikush do qe te tregoje sa shume e do atdheun,edhe s'pranoj asgje nga krenaria qe une dua atdheun,edhe jam me i miri komb

ok

s'ka vend per diskutim.

greku eshte greku edhe e ka treguar historia

sikurse serbi

sikurse italiani qe ne otranto mbyti me vetedashje mbi 85 persona se mbaj mend sa ishin.

s'ka justifikim
as trembje asgje

thjesht urdher
ELIMINOJINI.

ne rastin konkret ish
a dhane gjak

pergjigjia PO.

dmth jane shprehur humon edhe solidare.
tani a e duam ne apo jo,tjeter teme

se dua une e ti,por ata ne nevoje qe shuhen nga mungesa per gjak
thjesht te pafajshem njerez-femij.

sa per ato llafet e tyre edhe me sharjet e grekerve ,edhe ne shqiptaret s'ngelemi pas.

JU KERKOJ NDJESE TE GJITHE GJINISE FEMERORE NGA KY MATERIAL QE SOLLA ,EDHE PSE ESHTE JASHTE TEME POSTIMI IM.
THEM
ME FALNI

TE INTERESUARIT TA DEGJOJNE

http://www.youtube.com/user/cmendinadublim#p/u/2/g2ZPxsIGK40

Gentiani
08-05-10, 14:26
MURRIZI

plot respekt te them

qe lexoje edhe njehere postimin tim,edhe komento pak me teper

ai linku s'me thote gje shume.

nuk behet fjale se dua une apo ti gjak

por ata ne nevoje qe se dine

nga valle erdh ai gjak,qe se ka mendjen as doktori te hiqet nacionalist-e as pacienti-e as vellezerit apo motrat tona qe rrine ne ankth duke prit ti hapet drita jeshile per nje pike gjak-jete.

nga ti i nderuar dua koment me te gjate,edhe jo nje link me 5 persona qe e shohin edi ramen,apo nje force tjeter politike duke fol budallalleqe nga idete e tyre,kurre gjak nga edi rama.

flm kush me kupton ne ate c'ka doja te thoja


O ti Elvio, edhe une nga ti kerkoj qe kur te besh quote shkrimit, ti emrosh sakte emrin e nikut qe ti i ben quote shkrimin.

Ndersa tjetra, me dhurim gjakun i bie ndoshta pak me terthorte, vijne te dhurojne gjakun ata (pasardhesit indirekt, te bashkekombasve) te atyre qe dikur kane masakruar (paraardhesit indirekt) te bashkombasve tane)....shume humane, une te jap gjak, por jam i gatshem te marr jeten ty per ato mililitra, qe po ti dhuroj sot.

elvio
08-05-10, 15:27
O ti Elvio, edhe une nga ti kerkoj qe kur te besh quote shkrimit, ti emrosh sakte emrin e nikut qe ti i ben quote shkrimin.

Ndersa tjetra, me dhurim gjakun i bie ndoshta pak me terthorte, vijne te dhurojne gjakun ata (pasardhesit indirekt, te bashkekombasve) te atyre qe dikur kane masakruar (paraardhesit indirekt) te bashkombasve tane)....shume humane, une te jap gjak, por jam i gatshem te marr jeten ty per ato mililitra, qe po ti dhuroj sot.

nqs do ishe me i sakte ne postimin tend,ke pergjigjen time ketu direkt gentiani.s'para e kuptoj mynyren se si e ke thene

Idila
08-05-10, 15:34
nqs do ishe me i sakte ne postimin tend,ke pergjigjen time ketu direkt gentiani.s'para e kuptoj mynyren se si e ke thene
Donte tė thotė se ti ke cituar shkrimin e Gentianit, ndėrsa nė fjalė i je drejtuar Murrizit.
P.s. mė falni pėr ndėrhyrje.

elvio
08-05-10, 16:06
Donte tė thotė se ti ke cituar shkrimin e Gentianit, ndėrsa nė fjalė i je drejtuar Murrizit.
P.s. mė falni pėr ndėrhyrje. flm per shpjegimin idila

sorry gentiani

Gentiani
10-05-10, 09:44
flm per shpjegimin idila

sorry gentiani

ne rregull eshte elvio! :smile: