PDA

View Full Version : Pse burrit i lejohet te kete me shume se nje grua?


Hajra
24-08-11, 13:09
5X12CfTbU9A&feature=fvwrel

Kaqanikasja
24-08-11, 14:48
i lejohet per ate gru qe e len burrin me marr tjeter gru se valla sta ka pa at film haaha

tipi engjellor
24-08-11, 15:14
per fene muslimane ban me i pas deri ne 7 a per fene krishtere veq nje....po na shqiptaret me mujt nga nje me mbajt boll tybe per hunsh na del hahahahah

VoOoglushja
24-08-11, 15:15
kush ka thon qeshtu more..... 2011 drejta barabarta dhee . hahhahah

taraku-1
24-08-11, 15:18
i lejohet per ate gru qe e len burrin me marr tjeter gru se valla sta ka pa at film haaha

Vallahin mos rri me 1 shnoll gjith ditenv ne krye e me nejt tu u sjell e mos mi nejt veti gati se veq kur te pash te thot bonja venin gati hahaha ja qu dil flej ne gjezemti hahaha

Giovanni
24-08-11, 15:19
kush ka thon qeshtu more..... 2011 drejta barabarta dhee . hahhahah


qka po do me then me kete ti edeh ti po don me shume se nje aa hahahahha

tipi engjellor
24-08-11, 15:23
kush ka thon qeshtu more..... 2011 drejta barabarta dhee . hahhahah

kush te tha qe skeni te drejta ....qe e drejta...burri 7 gra e gruja nje mahall ...ku ki drejt ma te madhe...hahahah

VoOoglushja
24-08-11, 15:23
qka po do me then me kete ti edeh ti po don me shume se nje aa hahahahha
ska 2.3.4 njo bolll o jaja let ket dhe femrat njehit hhahahhhh

taraku-1
24-08-11, 15:26
ska 2.3.4 njo bolll o jaja let ket dhe femrat njehit hhahahhhh


e vcerr je moj mi dit kto sene... hahaha

deri ne 4 na ka lejue Allahu , ma shum sbon....

VoOoglushja
24-08-11, 15:30
e vcerr je moj mi dit kto sene... hahaha

deri ne 4 na ka lejue Allahu , ma shum sbon....hahahaahha ani de po msohem hahahahqyky e grave>? mjera un ska mu rrit kurrr sa rri qety forum hahaha


duhet mera belah me gjith hahahahahahah

Hajra
24-08-11, 15:31
e vcerr je moj mi dit kto sene... hahaha

deri ne 4 na ka lejue Allahu , ma shum sbon....


......paskemi hala bonus a, tarak reni te koka kadale me i shfrytzu keta bonusa qka po thu ti, hahaha...

P.S. mu duken interesant argumentet qe i ceku ky hoxhe.

Alima
24-08-11, 15:31
...

lejohet , qe nuk do te thote obligohet !


.

Guri i madh
24-08-11, 15:39
LOGJIKISHT NUK LEJOHET po ka te till qe e lidhin jo me skamje varfri e lidhin edhe ne mungesen e mashkujve kur muhamedi i ka dergue ne luft kunder krishtenizmit e jan vra shum mashkuj e e kan mbet shum femra e anej e knej e sot hoxhollart imamat i marrin ma shum se nji grue se ja u kana jan faqezi

edhe pse si arsyetim e gjejn se kjo bashkshortja e par po ka frig nga gjenazet e mora ket te dyten krejt jana rrena te ktyre faqezive

VoOoglushja
24-08-11, 15:41
LOGJIKISHT NUK LEJOHET po ka te till qe e lidhin jo me skamje varfri e lidhin edhe ne mungesen e mashkujve kur muhamedi i ka dergue ne luft kunder krishtenizmit e jan vra shum mashkuj e e kan mbet shum femra e anej e knej e sot hoxhollart imamat i marrin ma shum se nji grue se ja u kana jan faqezi

edhe pse si arsyetim e gjejn se kjo bashkshortja e par po ka frig nga gjenazet e mora ket te dyten krejt jana rrena te ktyre faqezive


:biggrin: grrrrrrrk hehehe .

Alima
24-08-11, 15:42
LOGJIKISHT NUK LEJOHET po ka te till qe e lidhin jo me skamje varfri e lidhin edhe ne mungesen e mashkujve kur muhamedi i ka dergue ne luft kunder krishtenizmit e jan vra shum mashkuj e e kan mbet shum femra e anej e knej e sot hoxhollart imamat i marrin ma shum se nji grue se ja u kana jan faqezi

edhe pse si arsyetim e gjejn se kjo bashkshortja e par po ka frig nga gjenazet e mora ket te dyten krejt jana rrena te ktyre faqezive


...

lejohet logjikisht , por nuk obligohet !


nje grua ne shtepi e plot jaranesha rrugeve , kjo a lejohet "logjikisht ?


.

Monna.B
24-08-11, 15:44
Bota gjithmone eshte duke pas me shume femra sesa meshkuj.
Pe zojmi qe po ka 4shi femra ma shume sesa meshkuj.
Atehere arsyetohet edhe e drejta per 4 gra.
Po mire e tha Alima, nuk eshte doemosdo mi pas 4 ose 3 ose 2.
Ndodh qe gruaja e pare eshte sterile, burri do femi, e merr te 2ten.
Me mire te marr edhe nje grua tjeter, sesa ta divorcoje ate pa pasur ajo faj se eshte sterile.
Disa sende duhet mi mendu logjikisht, per ku edhe kur duhet mu perdor.
Kjo e drejte eshte ne raste te rralla, se ti walla po ti bon krejt gruja, po i del shpirti mas teje e mas shpis tonde, e ti perweq mu qu edhe me marr nje grua tjeter shume me te re, weqpse tu ka tek epshi, kjo eshte shume e poshter.

Virti
24-08-11, 15:47
Monna, ruaju se po ua luan epshin me kete foton tende... :cool:

e-uritura
24-08-11, 15:48
Muhamedi ka mendu vetem mos me e lane asnje grua pa burre.

Monna.B
24-08-11, 15:50
Monna, ruaju se po ua luan epshin me kete foton tende... :cool:

Nese epshi ka mbet ne foto, atehere nuk besoj se eshte faji im :redface:

e-uritura
24-08-11, 15:53
Monna, ruaju se po ua luan epshin me kete foton tende... :cool:


Njera, kritikonte tjerat; pse nuk agjerroni? Juve do u kall zjarri i xhehnemit, e blla blla blla..


Vet, thonjte gjysme metre, kerthizen jashte, minifundin pak nen b*the, etj etj..

Virti
24-08-11, 15:53
Nese epshi ka mbet ne foto, atehere nuk besoj se eshte faji im :redface:

une s'jam ekspert, as i temes dhe as i fotos dhe epshit, vetem shpreha friken time ne kete muaj Ramazani. :cool:

Guri i madh
24-08-11, 15:55
...

lejohet logjikisht , por nuk obligohet !


nje grua ne shtepi e plot jaranesha rrugeve , kjo a lejohet "logjikisht ?


.


une i sha i kjart LOGJIKISHT BIOLOGJIKISHT NUK LEJOHET

Alima
24-08-11, 16:00
une i sha i kjart LOGJIKISHT BIOLOGJIKISHT NUK LEJOHET

...

pse eshte pjese e perditshmerise , atehere ?!


.

Guri i madh
24-08-11, 16:05
...

pse eshte pjese e perditshmerise , atehere ?!


.

po me kejtohet nji shkrim i nji antari te dardanis

i cili u mundonte me e degradue benediktin e XVI me viziten e tij ne spanj duke u mbeshtet tek protestat qe ishin organizue kunder vizites se benediktit

kur e percjella ket vizit po edhe protestat protestusit ishin kan pedera femrat ishin kan lezbejka edhe kjo esht nji perditshmeri

qka po thue ti edhe ne me ju bashkangjit ksaj perditshmerie

Alima
24-08-11, 16:09
po me kejtohet nji shkrim i nji antari te dardanis

i cili u mundonte me e degradue benediktin e XVI me viziten e tij ne spanj duke u mbeshtet tek protestat qe ishin organizue kunder vizites se benediktit

kur e percjella ket vizit po edhe protestat protestusit ishin kan pedera femrat ishin kan lezbejka edhe kjo esht nji perditshmeri

qka po thue ti edhe ne me ju bashkangjit ksaj perditshmerie


...


qenke perfid !


mundesisht pergjegj ne pytjen qe te bera , perndryshe hesht !

.

Guri i madh
24-08-11, 16:13
...


qenke perfid !


mundesisht pergjegj ne pytjen qe te bera , perndryshe hesht !

.

pse eshte pjese e perditshmerise , atehere ?!


po tek ata qe sundojn ose qe sheriatin e kan si kushtetut ose mbretrit ne shtetet islame te gjith i kan ma teper se dy gra

esht nji perditshmeri islame kur them islame po du me than nuk bjen ne kundershtim me ligjin


se ka te till edhe tek krishtenizmi te budizmi etj


po ne shtetet islamike esht diqka normale

Hajra
24-08-11, 16:14
Bota gjithmone eshte duke pas me shume femra sesa meshkuj.
Pe zojmi qe po ka 4shi femra ma shume sesa meshkuj.
Atehere arsyetohet edhe e drejta per 4 gra.
Po mire e tha Alima, nuk eshte doemosdo mi pas 4 ose 3 ose 2.
Ndodh qe gruaja e pare eshte sterile, burri do femi, e merr te 2ten.
Me mire te marr edhe nje grua tjeter, sesa ta divorcoje ate pa pasur ajo faj se eshte sterile.
Disa sende duhet mi mendu logjikisht, per ku edhe kur duhet mu perdor.
Kjo e drejte eshte ne raste te rralla, se ti walla po ti bon krejt gruja, po i del shpirti mas teje e mas shpis tonde, e ti perweq mu qu edhe me marr nje grua tjeter shume me te re, weqpse tu ka tek epshi, kjo eshte shume e poshter.

.....kisha me shtu qe ka edhe raste kur nje grua nuk mund te ia shuaj epshin burrit aq sa don ai, lodhet dikur

Alima
24-08-11, 16:21
pse eshte pjese e perditshmerise , atehere ?!


po tek ata qe sundojn ose qe sheriatin e kan si kushtetut ose mbretrit ne shtetet islame te gjith i kan ma teper se dy gra

esht nji perditshmeri islame kur them islame po du me than nuk bjen ne kundershtim me ligjin


se ka te till edhe tek krishtenizmi te budizmi etj


po ne shtetet islamike esht diqka normale


...


ata legalisht !


pyetja ime ishte ndryshe , kthehu lexoje edhe njehere pasi po verej se "paske probleme me lexim !


pse eshte pjes e perditshmerise ne tere rruzullin tokesore e posaqerisht ne vendet krishtero perendimore te kene nje grua ne shtepi e disa jaranesha rrugeve , inkluziv femijet jashtmartesore apo quajtur ndryshe kopila ? kjo ishte pyetja ime , ti kalove tek lindja , muslimanet etj etj


.

Guri i madh
24-08-11, 16:29
...


ata legalisht !


pyetja ime ishte ndryshe , kthehu lexoje edhe njehere pasi po verej se "paske probleme me lexim !


pse eshte pjes e perditshmerise ne tere rruzullin tokesore e posaqerisht ne vendet krishtero perendimore te kene nje grua ne shtepi e disa jaranesha rrugeve , inkluziv femijet jashtmartesore apo quajtur ndryshe kopila ? kjo ishte pyetja ime , ti kalove tek lindja , muslimanet etj etj


.

jo une nuk pata promlem ne lexim po ju nuk e keni parashtrue ket pytje

kto jan te rregulluara me ligj po kisha i kundershton kto divorce pasi qe edhe tema esht fetare kisha e kundershton ket perditshmeri

qka esht e kunderta feja islame e perkrah ket perditshmerin nji burr i zoti me i marr krejt grat e nji katuni e ata qyqanat me mbet me sy perpjet PIK SOORR TE LUMT B.,A

Alima
24-08-11, 16:45
jo une nuk pata promlem ne lexim po ju nuk e keni parashtrue ket pytje

kto jan te rregulluara me ligj po kisha i kundershton kto divorce pasi qe edhe tema esht fetare kisha e kundershton ket perditshmeri

qka esht e kunderta feja islame e perkrah ket perditshmerin nji burr i zoti me i marr krejt grat e nji katuni e ata qyqanat me mbet me sy perpjet PIK SOORR TE LUMT B.,A
^
...

e kundershtoika dhe masovikisht ndodhka !


jo tere katundin jo , 4 maximum ...por jo gjithsesi !

.

the godfather
24-08-11, 17:16
LOGJIKISHT NUK LEJOHET po ka te till qe e lidhin jo me skamje varfri e lidhin edhe ne mungesen e mashkujve kur muhamedi i ka dergue ne luft kunder krishtenizmit e jan vra shum mashkuj e e kan mbet shum femra e anej e knej e sot hoxhollart imamat i marrin ma shum se nji grue se ja u kana jan faqezi

edhe pse si arsyetim e gjejn se kjo bashkshortja e par po ka frig nga gjenazet e mora ket te dyten krejt jana rrena te ktyre faqezivekuu shibel en sy mu ke bo o Patriot me bateria,pse po bohesh injorant bre a lexon ti naj sen apo veq ja fut kot.ncncnnc
Kur ka Luftu Muahmmedi a.s me te krishter bile te krishteret i ka pasur aleat jo armiq,ptuuuuu bre fara e flliqt qe koke mas pari lexo ose kurr mos hyn en temat e muslimaneve se gjith bajat kom me ta bo po niher ramazan e kom ndalume se kur te shkon ramazani...

Guri i madh
24-08-11, 17:26
kuu shibel en sy mu ke bo o Patriot me bateria,pse po bohesh injorant bre a lexon ti naj sen apo veq ja fut kot.ncncnnc
Kur ka Luftu Muahmmedi a.s me te krishter bile te krishteret i ka pasur aleat jo armiq,ptuuuuu bre fara e flliqt qe koke mas pari lexo ose kurr mos hyn en temat e muslimaneve se gjith bajat kom me ta bo po niher ramazan e kom ndalume se kur te shkon ramazani...


a kie diqka ma teper me than a me kaq e perfundove

elvio
24-08-11, 19:08
Pse burrit i lejohet te kete me shume se nje grua?E kush e tha qe lejohet????

Raporte koti.

Flakerij ligjet e shkruara prej budallallekut te dikurshem qe terri i kish zaptuar duke konsideruar femren si shatin qe prashit miser.
Akoma gjenden gjithkund,praktikohet,madje nqs ka kundershtime varrosen edhe per se gjalli:eek:.

Sa i epshur ka qene ai qe e ka shkruar,,,,,,,,,,,ligjin:tongue: burri merr deri me 7 gra:biggrin:

winona
24-08-11, 19:19
...burrit i lejohet te ketč me shume se nje grua..ateherč kur fleni ne endrrat e juaja...hahahahah

Hajra
24-08-11, 20:11
....nuk e di pse po xhelozoni ju gjinia e bukur hahahah...

winona
24-08-11, 20:16
....nuk e di pse po xhelozoni ju gjinia e bukur hahahah...
Nuk e di pse po endrroni shume ju gjinia e kundert...endrra t'paraliziume...hahah

Hajra
24-08-11, 20:36
Nuk e di pse po endrroni shume ju gjinia e kundert...endrra t'paraliziume...hahah


.......mos thuaj kurre kurre hahahahah...

VoOoglushja
24-08-11, 20:39
mos folni qety se njeri telash po bojke hahahahah


...popo kur qohni jerumndoshta hahahah

tipi engjellor
24-08-11, 20:55
Pse burrit i lejohet te kete me shume se nje grua?E kush e tha qe lejohet????

Raporte koti.

Flakerij ligjet e shkruara prej budallallekut te dikurshem qe terri i kish zaptuar duke konsideruar femren si shatin qe prashit miser.
Akoma gjenden gjithkund,praktikohet,madje nqs ka kundershtime varrosen edhe per se gjalli:eek:.

Sa i epshur ka qene ai qe e ka shkruar,,,,,,,,,,,ligjin:tongue: burri merr deri me 7 gra:biggrin:
elvio te pelqen ty e shumve apo sju pelqen fare eshte diqka tjeter po ne po themi qe mu leju me fe muslimane lejohet ...se he burre i dheut shqiptar qe i ka 7 gra ska ...ne arabi po e qitu jo....e as mendjen se kemi mu martu jo me 7 po as me 2 jo....po une me qudi po bej me shume qe bejn qudi qe pse a si qysh pse 7 gra po ne thame qe me fe lejohet.....e nuk e shoh te nevojshme bre me bere qudira ....a e dini qysh po bani qudira sikur une me ba qudi pse more murgeshat nuk martohen...a ben me ba qudi une me kete...

Oqeani
24-08-11, 21:00
mos folni qety se njeri telash po bojke hahahahah


...popo kur qohni jerumndoshta hahahah


Edhe ėndėrr hahahahahah

Alima
24-08-11, 21:48
elvio te pelqen ty e shumve apo sju pelqen fare eshte diqka tjeter po ne po themi qe mu leju me fe muslimane lejohet ...se he burre i dheut shqiptar qe i ka 7 gra ska ...ne arabi po e qitu jo....e as mendjen se kemi mu martu jo me 7 po as me 2 jo....po une me qudi po bej me shume qe bejn qudi qe pse a si qysh pse 7 gra po ne thame qe me fe lejohet.....e nuk e shoh te nevojshme bre me bere qudira ....a e dini qysh po bani qudira sikur une me ba qudi pse more murgeshat nuk martohen...a ben me ba qudi une me kete...


...

4 , jo 7 .

reagim me vend !


pershendetje !

.

the godfather
24-08-11, 21:51
a kie diqka ma teper me than a me kaq e perfundovekur do t'i perfundosh sulmet ndaj Islamit edhe un do te hesht perndryshe te lutna tek temat fetare mos hy sepse e ki gojen plot helm e tu kisha lut mos u bon djal i keq e pseudopatriot po palo se nuk te ka hije.

Shum gjera i kam pa tek ty qe i ben ne frymen e "patriotizmit" e atdhe dashuris por disa njerez si t'i e nuk i sherbejne aspak Kombit bile bile jan krimbat dhe viruset e ketij Kombi,sikur ta duash atdheun tend siq pretendon kurren e kurres nuk duhet te besh percarje mes vellezerve te tu te gjakut perkundrazi qe te sherbesh ta shuash zjarrin por t'i veq i qet zjarrit benzin e kesi viruse nuk i duhen Kombit ton.

Zanzi/M
24-08-11, 21:53
...

4 , jo 7 .

reagim me vend !


pershendetje !

.

A pranon ti me qene gruja e kater e nje burri?

Monna.B
24-08-11, 21:54
kur do t'i perfundosh sulmet ndaj Islamit edhe un do te hesht perndryshe te lutna tek temat fetare mos hy sepse e ki gojen plot helm e tu kisha lut mos u bon djal i keq e pseudopatriot po palo se nuk te ka hije.

Shum gjera i kam pa tek ty qe i ben ne frymen e "patriotizmit" e atdhe dashuris por disa njerez si t'i e nuk i sherbejne aspak Kombit bile bile jan krimbat dhe viruset e ketij Kombi,sikur ta duash atdheun tend siq pretendon kurren e kurres nuk duhet te besh percarje mes vellezerve te tu te gjakut perkundrazi qe te sherbesh ta shuash zjarrin por t'i veq i qet zjarrit benzin e kesi viruse nuk i duhen Kombit ton.

Ah ta dish qysh ta kisha bo nje Like per momentin :smile:
Shyqyr dikush nejti n`teme, edhe ju referu tamon komenteve.
Sdo mend qe te gjitha komentet antiislame po shkojne drejt urrejtjes se qarte.
Nuk e di se qfare problemi kane, Ne asnjehere nuk ofendojme fene krishtere bre..
Qfar urrejtje, Zot runa

SANTANA-29
24-08-11, 21:56
Kjo pune shkon sipas mundsive ,,,nese mundeni 10 merrni pse jo,po duhet me ju nej gati per gjith qka ,,.

Alima
24-08-11, 21:58
A pranon ti me qene gruja e kater e nje burri?

...

nese eshte burre burre ???!!! ....hmmmsi alternativ per te mos qene jaranesh e tij , po !


.

Guri i madh
24-08-11, 21:58
kur do t'i perfundosh sulmet ndaj Islamit edhe un do te hesht perndryshe te lutna tek temat fetare mos hy sepse e ki gojen plot helm e tu kisha lut mos u bon djal i keq e pseudopatriot po palo se nuk te ka hije.

Shum gjera i kam pa tek ty qe i ben ne frymen e "patriotizmit" e atdhe dashuris por disa njerez si t'i e nuk i sherbejne aspak Kombit bile bile jan krimbat dhe viruset e ketij Kombi,sikur ta duash atdheun tend siq pretendon kurren e kurres nuk duhet te besh percarje mes vellezerve te tu te gjakut perkundrazi qe te sherbesh ta shuash zjarrin por t'i veq i qet zjarrit benzin e kesi viruse nuk i duhen Kombit ton.


jo more ti fol qka te dush

edhe une flas ate qe mendoj nuk jam i mvarur nga askush per me shpreh mendimin tim

edhe pse po e merr aq shpirtnisht mos jeni ju personalisht i prekur nga shkrimi im

Guri i madh
24-08-11, 22:00
Ah ta dish qysh ta kisha bo nje Like per momentin :smile:
Shyqyr dikush nejti n`teme, edhe ju referu tamon komenteve.
Sdo mend qe te gjitha komentet antiislame po shkojne drejt urrejtjes se qarte.
Nuk e di se qfare problemi kane, Ne asnjehere nuk ofendojme fene krishtere bre..
Qfar urrejtje, Zot runa

drejt trego a ki artake nese jo pse nuk kie

Alima
24-08-11, 22:00
kur do t'i perfundosh sulmet ndaj Islamit edhe un do te hesht perndryshe te lutna tek temat fetare mos hy sepse e ki gojen plot helm e tu kisha lut mos u bon djal i keq e pseudopatriot po palo se nuk te ka hije.

Shum gjera i kam pa tek ty qe i ben ne frymen e "patriotizmit" e atdhe dashuris por disa njerez si t'i e nuk i sherbejne aspak Kombit bile bile jan krimbat dhe viruset e ketij Kombi,sikur ta duash atdheun tend siq pretendon kurren e kurres nuk duhet te besh percarje mes vellezerve te tu te gjakut perkundrazi qe te sherbesh ta shuash zjarrin por t'i veq i qet zjarrit benzin e kesi viruse nuk i duhen Kombit ton.

...

nuk e ka me inat po me zanat !


diku duhet me i akumulu baterijat qifti i tij ...kishem une patriot hahaha...


.

elvio
24-08-11, 22:03
elvio te pelqen ty e shumve apo sju pelqen fare eshte diqka tjeter po ne po themi qe mu leju me fe muslimane lejohet ...se he burre i dheut shqiptar qe i ka 7 gra ska ...ne arabi po e qitu jo....e as mendjen se kemi mu martu jo me 7 po as me 2 jo....po une me qudi po bej me shume qe bejn qudi qe pse a si qysh pse 7 gra po ne thame qe me fe lejohet.....e nuk e shoh te nevojshme bre me bere qudira ....a e dini qysh po bani qudira sikur une me ba qudi pse more murgeshat nuk martohen...a ben me ba qudi une me kete...


s'kuptoj pse citon postimin tim??

Zanzi/M
24-08-11, 22:05
...

nese eshte burre burre ???!!! ....hmmmsi alternativ per te mos qene jaranesh e tij , po !


.

.. per tu lavderuar eshte kjo.! Do te thot qellimi i nje jete bashkshortore eshte vetem epshi seksual asgje tjeter "burr burr.. hmmm"

Nuk ka lidhje qe kater gra qohen ne mengjes e ai zotnia i shtrim ne divan tuj mendu ciles dhome me ja msy ne mramje.

A nuk eshte me e logjikshme ( pyetje palidhje sepse cdo kush e din pergjigjen) qe me e pas nje burr nje grua ... cka je ka i perzin jaraneshat. A po te eshte kriju bindja se cdo burr ka edhe jaranesha? Gabim! Duhet te kishe pas femijeri shume te keqe nese mendon keshtu.

Monna.B
24-08-11, 22:06
drejt trego a ki artake nese jo pse nuk kie

Me plot respektin po kete fjalen "Artake" nuk po e kuptoj ?

Guri i madh
24-08-11, 22:07
Me plot respektin po kete fjalen "Artake" nuk po e kuptoj ?sa gra i ka burri i juaj

Alima
24-08-11, 22:08
.. per tu lavderuar eshte kjo.! Do te thot qellimi i nje jete bashkshortore eshte vetem epshi seksual asgje tjeter "burr burr.. hmmm"

Nuk ka lidhje qe kater gra qohen ne mengjes e ai zotnia i shtrim ne divan tuj mendu ciles dhome me ja msy ne mramje.

A nuk eshte me e logjikshme ( pyetje palidhje sepse cdo kush e din pergjigjen) qe me e pas nje burr nje grua ... cka je ka i perzin jaraneshat. A po te eshte kriju bindja se cdo burr ka edhe jaranesha? Gabim! Duhet te kishe pas femijeri shume te keqe nese mendon keshtu....


femijeri , rini ...pleqeri , kah te kqyrsh lluge hesapi , jaranesh pas jaraneshe , mos e rrej vehten , e mu qe hiē !

pse jo , nese ja ka anen si pash , ja zen renin ai mos ja baj dertin ti !


leje logjiken , ēka din "kokeza per logjiken ?!


nder te tjera , kurorezimi permban nje mori obligimesh e perkujdesjesh , e kushtesh deri te vie puna te epshi , mos fol qyfte !


.


.

SANTANA-29
24-08-11, 22:09
Me plot respektin po kete fjalen "Artake" nuk po e kuptoj ?


Kerr me kali-- po thot a,ki..--:biggrin:

Monna.B
24-08-11, 22:09
sa gra i ka burri i juaj

Larg eshte puna e marteses sime i nderuar :biggrin:

Guri i madh
24-08-11, 22:11
Larg eshte puna e marteses sime i nderuar :biggrin:


po kur te vjen puna me u martue a do te marrsh edhe nji shoqe ma ja que ne krevet burrit


kshtu bukfalisht me spjegue ma mir ket punen e artakes


se kjo halimja ish shkue msit per me ja prue burrit edhe nji grue

Monna.B
24-08-11, 22:16
po kur te vjen puna me u martue a do te marrsh edhe nji shoqe ma ja que ne krevet burrit


kshtu bukfalisht me spjegue ma mir ket punen e artakes


se kjo halimja ish shkue msit per me ja prue burrit edhe nji grue

Jo halimja nuk e tha ate, mos ja shtremberoni gjerat.

Nese UNE nuk kisha mujt te gjitha nevojat burrit mja plotesu, si n`psh sterile, me m`kap semundje e rende, shkak i semundjes mos me mujt me plotesu nevoja ne shtrat etj..
Atehere isha detyru ta pranoj, sepse nuk jam e afte.
Ma para kisha duru edhe nje grua tjeter, sesa te di se me tradheton cdo nate me kend ti vjen mundesia.
Skisha dasht burri me n`nis te shpia e babes vetempse isha semu une, apo sterile

Alima
24-08-11, 22:17
po kur te vjen puna me u martue a do te marrsh edhe nji shoqe ma ja que ne krevet burrit


kshtu bukfalisht me spjegue ma mir ket punen e artakes


se kjo halimja ish shkue msit per me ja prue burrit edhe nji grue

...


pernjemend ishe kafir arnaut ti LOL


...

o njeri , mos me shitni moral ketu ...kur mire e njihni veten dhe e dini se edhe ne ju njihim !

thene shkurt , veē s' jeni burra boll dhe s' keni takatin se edhe 4 -shin e limituar e kishit kalu per pike te qejfit , e lene me nese krahasohet numri i femrave me ate te mashkujve , pastai marrja nen mbrojtje e nje femre te pamartuar , te ve ...


leni dokrrat , amani ju qoft , leni !


.

Guri i madh
24-08-11, 22:17
Jo halimja nuk e tha ate, mos ja shtremberoni gjerat.

Nese UNE nuk kisha mujt te gjitha nevojat burrit mja plotesu, si n`psh sterile, me m`kap semundje e rende, shkak i semundjes mos me mujt me plotesu nevoja ne shtrat etj..
Atehere isha detyru ta pranoj, sepse nuk jam e afte.
Ma para kisha duru edhe nje grua tjeter, sesa te di se me tradheton cdo nate me kend ti vjen mundesia.
Skisha dasht burri me n`nis te shpia e babes vetempse isha semu une, apo sterile


nuk e ka than esht e vertet , po esht pro marteses se burrave me ma shum se nji grue


po a mundet qaj burr me nji kallabllag gra me kan rahat e mos me i shkue mendja se ndo njera prej tyre po e tradhton

Alima
24-08-11, 22:18
Jo halimja nuk e tha ate, mos ja shtremberoni gjerat.

Nese UNE nuk kisha mujt te gjitha nevojat burrit mja plotesu, si n`psh sterile, me m`kap semundje e rende, shkak i semundjes mos me mujt me plotesu nevoja ne shtrat etj..
Atehere isha detyru ta pranoj, sepse nuk jam e afte.
Ma para kisha duru edhe nje grua tjeter, sesa te di se me tradheton cdo nate me kend ti vjen mundesia.
Skisha dasht burri me n`nis te shpia e babes vetempse isha semu une, apo sterile


...

te kam syn une ty , :)

po thuj bre : - "po , per pike te qejfit , vetem se eshte i drejt i mire e i sjellshem , burre me plote kuptimin e fjales vet ja kisha gjete nje ku eshte me e mira dhe e kisha shperbly , plasi bre ...krejt kopi , qy ....mos po te dhimben ?.

Alima
24-08-11, 22:20
nuk e ka than esht e vertet , po esht pro marteses se burrave me ma shum se nji grue


...

po jam , ku e ke defektin ti ?


diēka qe ka leju Krijuesi doemos eshte me e mire se diēka qe praktikon krijesa pa lejen e Tij , psh amoraliteti , kurveria !


.

Guri i madh
24-08-11, 22:21
...

po jam , ku e ke defektin ti ?


diēka qe ka leju Krijuesi doemos eshte me e mire se diēka qe praktikon krijesa pa lejen e Tij , psh amoraliteti , kurveria !


.


a kie artake trego banue realiste


nuk ka femer qe me deshir pranon artaken veq kush don me rrejt dhuna esht diqka tjeter

Alima
24-08-11, 22:22
a kie artake trego banue realiste


...

o jo s' kam , a di pse ?

se meriton ende , edhe naj dite sa te meriton ja gjej vet !


.

Monna.B
24-08-11, 22:22
a kie artake trego banue realiste

O Guri po cili burre ne bote shkon thote : HEJ GRUA, KAM NJE DASHNORE :biggrin:

taraku-1
24-08-11, 22:22
a kie artake trego banue realiste

Po bre ka, ka, .. o njona pej istogu hahaha du me marr edhe treten se kto dyja po prehen hahahaha

Alima
24-08-11, 22:24
O Guri po cili burre ne bote shkon thote : HEJ GRUA, KAM NJE DASHNORE :biggrin:

...

s' ka ēka thote , ...nje pune qe shihet , kallauz nuk done !


thote , thote ...ne gjume http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gifhttp://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif


.

Alima
24-08-11, 22:25
Po bre ka, ka, .. o njona pej istogu hahaha du me marr edhe treten se kto dyja po prehen hahahaha


....

hahaha... eh, per qejf njeri e kall edhe Stambollin !


.

Murgesha
24-08-11, 22:27
...


pernjemend ishe kafir arnaut ti LOL


...

o njeri , mos me shitni moral ketu ...kur mire e njihni veten dhe e dini se edhe ne ju njihim !

thene shkurt , veē s' jeni burra boll dhe s' keni takatin se edhe 4 -shin e limituar e kishit kalu per

.

Njė grueje tė ndershme muslimane nuk i dalin nga goja fjalė tė tilla.
Edhe plus tė lavdėrohet se po i njifka burrat e tjerė a kanė apo skan takat!!!! :eek:

Guri i madh
24-08-11, 22:28
O Guri po cili burre ne bote shkon thote : HEJ GRUA, KAM NJE DASHNORE :biggrin:


po cila nga ato grat kallabllak i thot burrit pram kur ishe te hamidja

une shabanin e kam pas ne krevet

Monna.B
24-08-11, 22:29
Njė grueje tė ndershme muslimane nuk i dalin nga goja fjalė tė tilla.
Edhe plus tė lavdėrohet se po i njifka burrat e tjerė a kanė apo skan takat!!!! :eek:

Haha :biggrin:
Epo kjo s`eshte murgjeshe, te pakten nje burre e ka :biggrin:
E te gjithe e dijme se Meshkujt jane te njejte.

taraku-1
24-08-11, 22:29
....

hahaha... eh, per qejf njeri e kall edhe Stambollin !


.

S.a a je lodhe, qysh po kalon..., qka po thojn bijat do e pranojn do jo...

Edhe pse Allahu e ka lejuar, nuk e ka bo obligative. Ama e ka dite Allahu qe nje shnoll te bohet si me fjet me agen hahah keshtu per me ja ndrru qeshitin pak...

Murgesha
24-08-11, 22:30
Haha :biggrin:
Epo kjo s`eshte murgjeshe, te pakten nje burre e ka :biggrin:
E te gjithe e dijme se Meshkujt jane te njejte.

A mė fal nuk e dija se po flisni prej pėrvoje!!!

Monna.B
24-08-11, 22:31
po cila nga ato grat kallabllak i thot burrit pram kur ishe te hamidja

une shabanin e kam pas ne krevet

Interesant more ju njerez, si ju paraqet dikush fakte ftyres meniher po u kapshi n`rrema tjera :biggrin:
As njona pale nuk e tregon haptazi tradhetine. Apo kom nevoje m`ju tregu apet ndonje shembull, argument, apo apo edhe vizatim :biggrin:

Alima
24-08-11, 22:32
Njė grueje tė ndershme muslimane nuk i dalin nga goja fjalė tė tilla.
Edhe plus tė lavdėrohet se po i njifka burrat e tjerė a kanė apo skan takat!!!! :eek:ej,
kisha fjelen per kurore , jo kurveri ...dalloje pak !


s' ka ēka komentohet ketu , burrat e sodit nuk jane asku me burrat dhe potencialet e tyre para do kohe !


e di ti se Sulejmani alejhi selam ka pas 600 gra dhe 300 konkubina ( roberesha ) ...


te lige jane , te lige mos tu jet hatri nge e verteta !...ne "mufshin naj kashore si hijenat rrugeve e sokaqeve ...se me majt gra pune eshte !


.


.

Monna.B
24-08-11, 22:33
A mė fal nuk e dija se po flisni prej pėrvoje!!!

Epo qka me bo qe s`jom un Zonje.
Bile bile me kon zonje isha marr me burrin tem e me femi, jo me forume dhe me forumiste.

Guri i madh
24-08-11, 22:34
Interesant more ju njerez, si ju paraqet dikush fakte ftyres meniher po u kapshi n`rrema tjera :biggrin:
As njona pale nuk e tregon haptazi tradhetine. Apo kom nevoje m`ju tregu apet ndonje shembull, argument, apo apo edhe vizatim :biggrin:


po mir de tash mir fole asnjera pal nuk tregojn kur tradhtojnpo pse u nderlidhe ne tem kur isha duke diskutue me halimen

Murgesha
24-08-11, 22:35
ej,
kisha fjelen per kurore , jo kurveri ...dalloje pak !


s' ka ēka komentohet ketu , burrat e sodit nuk jane asku me burrat dhe potencialet e tyre para do kohe !


e di ti se Sulejmani alejhi selam ka pas 600 gra dhe 300 konkubina ( roberesha ) ...


te lige jane , te lige mos tu jet hatri nge e verteta !...ne "mufshin naj kashore si hijenat rrugeve e sokaqeve ...se me majt gra pune eshte !


.


.


Pėr ēfarėdo ta kesh pas fjalėn ėshtė Turp, turp dhe vetėm turp jo vetėm nga njė muslimane e mirė po nga ēfarėdo gruaje qė del ajo fjalė.

Pastaj kush ti ka tregu ty potencialet e burrave tė para do kėhėve moj??

Alima
24-08-11, 22:36
S.a a je lodhe, qysh po kalon..., qka po thojn bijat do e pranojn do jo...

Edhe pse Allahu e ka lejuar, nuk e ka bo obligative. Ama e ka dite Allahu qe nje shnoll te bohet si me fjet me agen hahah keshtu per me ja ndrru qeshitin pak...


...

jo mor , qysh lodhet qika e re :D

do po,... e do nuk pranojn me plas hahaha...


une thash qe ne fillim se nuk eshte obligative , por keta nuk po nalen , thash t' jau baj qejfin hahaha...


ihaaa , dej t vjen puna me ndrru qeshitin , goxha do pune tjera jane ...mos u lodhet nderkohe http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif


mos ja ēokat knojsi qyrrat prej hunde
.
http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Alima
24-08-11, 22:37
Pėr ēfarėdo ta kesh pas fjalėn ėshtė Turp, turp dhe vetėm turp jo vetėm nga njė muslimane e mirė po nga ēfarėdo gruaje qė del ajo fjalė.

Pastaj kush ti ka tregu ty potencialet e burrave tė para do kėhėve moj??


...

jo bre , nuk eshte turp , diēka qe eshte hallall / e lejuar ...mos ja le seri edhe ti !


me ka tregu Islami , moj ....nuk po te them se koti vazhdimisht te lexosh


.

Monna.B
24-08-11, 22:37
po mir de tash mir fole asnjera pal nuk tregojn kur tradhtojnpo pse u nderlidhe ne tem kur isha duke diskutue me halimen

Sepse e pyete sa asi.. hmmm.. jaranesha se spo m`kujtohet qajo fjala qe e the.. i ke?
E kjo me beri pershtypje, sikur un te te pyes, sa jarana ka gruaja juaj ( Pa ofendime, nuk mendoj te pyes ashtu, vetem po e shqaroj mendimin).
Por prap se prap mbeteni te respektuar nga une :smile:
Asnjehere nuk mendoj se burri-gruaja e njohin 1oo% njeri tjetrin..
Kohes nuk i dihet.. e as rrethanave.

Murgesha
24-08-11, 22:38
Epo qka me bo qe s`jom un Zonje.
Bile bile me kon zonje isha marr me burrin tem e me femi, jo me forume dhe me forumiste.

Shuj se po tė nin Alimja, me sa kutpova edhe ajo ish zojė, edhe kogja muslimane e ndershme po na shitet kėndej!

Murgesha
24-08-11, 22:40
...

jo bre , nuk eshte turp , diēka qe eshte hallall / e lejuar ...mos ja le seri edhe ti !


me ka tregu Islami , moj ....nuk po te them se koti vazhdimisht te lexosh


.


Dmth qenka e lejuar e hallall njė grua muslimane me ju thanė burrave tė botės se janė tė pa aftė pėr tė mbajt gra???

Alima
24-08-11, 22:41
Shuj se po tė nin Alimja, me sa kutpova edhe ajo ish zojė, edhe kogja muslimane e ndershme po na shitet kėndej!


...

wa Allahu alem ,

Ai dhe vetem Ai ka kompetenca te vleresimeve definitive , alhamdulilah !


.

Monna.B
24-08-11, 22:42
Shuj se po tė nin Alimja, me sa kutpova edhe ajo ish zojė, edhe kogja muslimane e ndershme po na shitet kėndej!

Nuk isha duke citu Alimen, na fal :smile:
Nuk shitet Alimja, sepse eshte Priceless, po tjeter eshte ajo qe mendoni se po "shitet" vetem pse shpreh mendimin e saj te lire.
Tek e fundit, sju ka borgj kurgje, e as kerkush kerkujt.

Alima
24-08-11, 22:42
Dmth qenka e lejuar e hallall njė grua muslimane me ju thanė burrave tė botės se janė tė pa aftė pėr tė mbajt gra???


...

po kur nuk jane , nuk jane ... ēka kam faj une ?


nese do genjeja do ishte haram , gjithsesi !


shiko pakez perrreth , do bindesh !


.

Murgesha
24-08-11, 22:43
...

wa Allahu alem ,

Ai dhe vetem Ai ka kompetenca te vleresimeve definitive , alhamdulilah !


.


Kallzoj moj Monna bijės, e mos tė mė akuzojnė pse si zonjė po rri nė forum e me forumista :biggrin:

Alima
24-08-11, 22:43
Nuk isha duke citu Alimen, na fal :smile:
Nuk shitet Alimja, sepse eshte Priceless, po tjeter eshte ajo qe mendoni se po "shitet" vetem pse shpreh mendimin e saj te lire.
Tek e fundit, sju ka borgj kurgje, e as kerkush kerkujt.


...

eh de ....


http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif


.

Alima
24-08-11, 22:44
Kallzoj moj Monna bijės, e mos tė mė akuzojnė pse si zonjė po rri nė forum e me forumista :biggrin:


...

ēdo gje gjykohet sipas qellimit ...pra, edhe ndeja ne forume me forumista !


.

Diana007
24-08-11, 22:44
:eek:

Murgesha
24-08-11, 22:44
...

po kur nuk jane , nuk jane ... ēka kam faj une ?


nese do genjeja do ishte haram , gjithsesi !


shiko pakez perrreth , do bindesh !


.

Eh tash e prishe me ka krejt, po mė fton tė shikoj aftėsit e burrave tė huaj a?? :eek:

taraku-1
24-08-11, 22:44
Folne hakun o njerzi, e mos u mundoni me korigjue Allahun..., kam fjalen per gurin,murgeshen, e keshtu me radhe....

E lejushme por jo e obligushme...

Nese flasim ne rrethana te caktuara lejohet ok, edhe per qef po, mirpo dallimi mes zemres se smure qe eshte qe i bohet smuje me ndrrue femra, edhe martese me 3,4 pa arsye eshte nje vij/fije e holle...,sepse kur zemra smuhet... ajo jo me 4 po nuk rehatohet me 400 Mirpo mbi te gjitha me u lejuar lejohet qka e lejon Allahu aty njeri smund e ndalon.

Monna.B
24-08-11, 22:45
Kallzoj moj Monna bijės, e mos tė mė akuzojnė pse si zonjė po rri nė forum e me forumista :biggrin:

Ska se si me tregon askush mua pervojen ne jete :smile:
Kujdes se kur drejton fjalen, sepse mund te kthehet ne te njejten menyre, edhepse respekti nuk ma lejon te sillem njejte :smile:

Murgesha
24-08-11, 22:45
...

ēdo gje gjykohet sipas qellimit ...pra, edhe ndeja ne forume me forumista !


.

Kjo po mė pėlqen.

Tybe ja nise me mė hi nė huj :smile:

Alima
24-08-11, 22:46
Kjo po mė pėlqen.

Tybe ja nise me mė hi nė huj :smile:


...

http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon7.gif reciprok !


.

Murgesha
24-08-11, 22:46
Ska se si me tregon askush mua pervojen ne jete :smile:
Kujdes se kur drejton fjalen, sepse mund te kthehet ne te njejten menyre, edhepse respekti nuk ma lejon te sillem njejte :smile:

Llaf po bojna moj, ishalla sna shtje Zoti nė gjynaf nė kėtė muaj tė shenjtė. :wink:

Monna.B
24-08-11, 22:47
Jo Zoti asnjehere nuk e shti njeriun ne mekat.
Eshte vete njeriu qe hyn n`te :smile:

Guri i madh
24-08-11, 22:47
Sepse e pyete sa asi.. hmmm.. jaranesha se spo m`kujtohet qajo fjala qe e the.. i ke?
E kjo me beri pershtypje, sikur un te te pyes, sa jarana ka gruaja juaj ( Pa ofendime, nuk mendoj te pyes ashtu, vetem po e shqaroj mendimin).
Por prap se prap mbeteni te respektuar nga une :smile:
Asnjehere nuk mendoj se burri-gruaja e njohin 1oo% njeri tjetrin..
Kohes nuk i dihet.. e as rrethanave.


po kur te nderlidhesh ne kto tema te nxehta te pakten duhet te keni pak njohuri per qka po folni

tek shkrimi im i par e gjeni pergjigj.jen e shkurt


logjikisht nuk lejohet

Alima
24-08-11, 22:48
Eh tash e prishe me ka krejt, po mė fton tė shikoj aftėsit e burrave tė huaj a?? :eek:


...

hahahaha....me pelqen sesi juaj per humor http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif.

jo moj , tamam puna , ndryshe mendova , gjeje si !


ju le me shendet , ika une ....deri herave tjera me nderime ,
Alima http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon7.gif


.

Diana007
24-08-11, 22:50
...

hahahaha....... mos u tremb moj http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif.Jo moj veq po lexoj ,,, me rendesi se i jemi me ka veq mu ,,, tjert ka 100 let i bojn qe kan takat :biggrin:

Alima
24-08-11, 22:50
po kur te nderlidhesh ne kto tema te nxehta te pakten duhet te keni pak njohuri per qka po folni


...

kjo vlene excluziv per ty & CO !


nje nate te mire kafir arnauti ,
Alima http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon7.gif


.

Monna.B
24-08-11, 22:51
po kur te nderlidhesh ne kto tema te nxehta te pakten duhet te keni pak njohuri per qka po folni

tek shkrimi im i par e gjeni pergjigj.jen e shkurt


logjikisht nuk lejohet

Guri, zine se gruaja juaj eshte semure, dhe e ka kronike nuk i sherohet, por as nuk vdes.
Ajo eshte e paafte te kujdeset per shtepi, behet nerwoz, te akuzon pa-arsye dhe nuk vie ne shprehje te shkosh ne shtrat me te.
Si do kishe vepruar pasi qe do te merziej jeta me te? Do e kishe derguar te prinderit?
Apo do e mbaje si gjynah ashtu per tere jeten(edhepse e di qe sdo te mundje, asnje mashkull s`mundet te gjitha vitet e jetes ti gjuaj ne uje pa dashuri).
Un po flas nga logjika, sepse ende s`kom ardh deri tek martesa, po njohuri mjaft te mira kam, sepse jeta ketu nderlidhet me keto tema.

Alima
24-08-11, 22:52
Jo moj veq po lexoj ,,, me rendesi se i jemi me ka veq mu ,,, tjert ka 100 let i bojn qe kan takat :biggrin:


...

inshAllah eshte ashtu si thua , me behet qejfi te lexoi veēanti , mrekulli te tilla , mashAllah !


po de , ti ner ēader , tjerat qull u bafshin http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif


tung ,


.

Guri i madh
24-08-11, 22:52
...

hahahaha....me pelqen sesi juaj per humor http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif.

jo moj , tamam puna , ndryshe mendova , gjeje si !


ju le me shendet , ika une ....deri herave tjera me nderime ,
Alima http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon7.gif


.


mue aspak nuk po me pelqen ,qe je hy me bisedue e nuk po din as me shkrue ate qe e ke ndegjue


nuk thuhet sesi po sensi

sikur para do ditesh ku munoshe me than se rrushi e paska tiketen e ju thojshi se rrushi e paska etiketen


kuku per mue me kan e humba naten duke diskutue

Alima
24-08-11, 22:54
Guri, zine se gruaja juaj eshte semure, dhe e ka kronike nuk i sherohet, por as nuk vdes.
Ajo eshte e paafte te kujdeset per shtepi, behet nerwoz, te akuzon pa-arsye dhe nuk vie ne shprehje te shkosh ne shtrat me te.
Si do kishe vepruar pasi qe do te merziej jeta me te? Do e kishe derguar te prinderit?
Apo do e mbaje si gjynah ashtu per tere jeten(edhepse e di qe sdo te mundje, asnje mashkull s`mundet te gjitha vitet e jetes ti gjuaj ne uje pa dashuri).
Un po flas nga logjika, sepse ende s`kom ardh deri tek martesa, po njohuri mjaft te mira kam, sepse jeta ketu nderlidhet me keto tema.


...

qy qy , lere moj se ky s' pret hiē me ju semure gruja , po per se shendoshi kah te mrrin ....po hiēu muhalifeve te tij kah mbane ore morali ketu ! pppfffffnaten e mire bukuroshe ,
Alima http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon7.gif.

Guri i madh
24-08-11, 22:58
Guri, zine se gruaja juaj eshte semure, dhe e ka kronike nuk i sherohet, por as nuk vdes.
Ajo eshte e paafte te kujdeset per shtepi, behet nerwoz, te akuzon pa-arsye dhe nuk vie ne shprehje te shkosh ne shtrat me te.
Si do kishe vepruar pasi qe do te merziej jeta me te? Do e kishe derguar te prinderit?
Apo do e mbaje si gjynah ashtu per tere jeten(edhepse e di qe sdo te mundje, asnje mashkull s`mundet te gjitha vitet e jetes ti gjuaj ne uje pa dashuri).
Un po flas nga logjika, sepse ende s`kom ardh deri tek martesa, po njohuri mjaft te mira kam, sepse jeta ketu nderlidhet me keto tema.


nuk vjen ne shprehje deri sa te esht gjall mos e provoft zoti askend

Monna.B
24-08-11, 22:59
nuk vjen ne shprehje deri sa te esht gjall mos e provoft zoti askend

Te pergezoj pra :smile:
"Ai qe duron, eshte nga te shpetuarit"
Po zor te mendojsh se meshkujt durojne.. po nejse te pergezoj prap.

Guri i madh
24-08-11, 23:01
Te pergezoj pra :smile:
"Ai qe duron, eshte nga te shpetuarit"
Po zor te mendojsh se meshkujt durojne.. po nejse te pergezoj prap.


po gjithmon trajtoj dy gjinit njejt

the godfather
24-08-11, 23:59
jo more ti fol qka te dush

edhe une flas ate qe mendoj nuk jam i mvarur nga askush per me shpreh mendimin tim

edhe pse po e merr aq shpirtnisht mos jeni ju personalisht i prekur nga shkrimi im


Po spe ngon kerkush mendimin to veq po kokoris si pul,qe qa ke shkru "ta demaskojme wehabizmin islamik dhe t'i bejme nder Kombit" te kom thon mos u fsheh pas termit "patriot" ne bateria se patriotat e kan dhon jeten en luft disa kan mbet edhe ma kembe e duar shko atyre tregoju per Kombin te tregojne ata.
Ke pas koh edhe 2 lufta kan qene pas 99-tes ke pas kohe atehere per ta treguar patriotizmin tend e jo me kokoris si pule en FD kollaj osht mu ul para PC e me hanger ta ta qoj goja.

Nese je patriot atehere mos e prish tolerancen nderfetare qateher i bon nder Kombit

Hajra
25-08-11, 00:18
O Guri po cili burre ne bote shkon thote : HEJ GRUA, KAM NJE DASHNORE :biggrin:


.....jo u kan njani, ama u dek i ngrati hahahah...

Jana
25-08-11, 01:04
hahahahahhahahahha... e pse grus i lejehote mi ndrru burrin sa het t'ka qef ....qyyyyyyyyyyyyy

....kush e paska shkru ket ligh t'shkoj niher se i kam njo dy fjal me te ....

tipi engjellor
25-08-11, 11:12
Guri, zine se gruaja juaj eshte semure, dhe e ka kronike nuk i sherohet, por as nuk vdes.
Ajo eshte e paafte te kujdeset per shtepi, behet nerwoz, te akuzon pa-arsye dhe nuk vie ne shprehje te shkosh ne shtrat me te.
Si do kishe vepruar pasi qe do te merziej jeta me te? Do e kishe derguar te prinderit?
Apo do e mbaje si gjynah ashtu per tere jeten(edhepse e di qe sdo te mundje, asnje mashkull s`mundet te gjitha vitet e jetes ti gjuaj ne uje pa dashuri).
Un po flas nga logjika, sepse ende s`kom ardh deri tek martesa, po njohuri mjaft te mira kam, sepse jeta ketu nderlidhet me keto tema.

hahahaha a hala sje martua e ku po i din te gjitha keto bre hahahhaha paske bashkjetu pra qe po thu i di ....grun dajak duhet me i hyp ....hu gardhi po spo ka gardhiqe ma hahahhaha edhe qaty te bunari me nje kofe uje e me te zhyte ne uje qaty hahahah
valla kavat kam khu...hahahah

Xuki
25-08-11, 11:35
Po quditna....qysh me egzistu kjo e drejtė e unė mos me ditė!!!!!

Phaaaaj, ta kisha ditė ma heret bre!!!

Oqeani
25-08-11, 12:33
hahahahahhahahahha... e pse grus i lejehote mi ndrru burrin sa het t'ka qef ....qyyyyyyyyyyyyy

....kush e paska shkru ket ligh t'shkoj niher se i kam njo dy fjal me te ....


Ani kur i nderrojne rrobet e shnollat shpesh, edhe burrat ban, kush pi ua ndale bre - perparesite po keni ne tana ant http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon8.gif

Alima
25-08-11, 13:15
Po quditna....qysh me egzistu kjo e drejtė e unė mos me ditė!!!!!

Phaaaaj, ta kisha ditė ma heret bre!!!

...

hahaha... qekjo ke e e fort Xuki ...knaq jame duke qesh !

http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif
.

Monna.B
25-08-11, 14:44
hahahaha a hala sje martua e ku po i din te gjitha keto bre hahahhaha paske bashkjetu pra qe po thu i di ....grun dajak duhet me i hyp ....hu gardhi po spo ka gardhiqe ma hahahhaha edhe qaty te bunari me nje kofe uje e me te zhyte ne uje qaty hahahah
valla kavat kam khu...hahahah

Melaqe, un spo jap mesim, po jap mendim :smile:
E per me kuptu tjeret mendimin, po duhet edhe shembull me jep, sepse gjithmone po keqkuptohet po nejse :biggrin:
Un spo tregoj qka di nga martesa, po qka di nga ajo qe na lejohet si musliman, ma shume s`muj me fol :smile:
Falemiderit per "mire"kuptim :biggrin:

Guri i madh
25-08-11, 15:21
...

hahaha... qekjo ke e e fort Xuki ...knaq jame duke qesh !

http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif
.

veq mos te shkon mendja se nuk je zbulue qe shkrimet tuja i kie ne kordinim me tarakun ose jeni vet taraku


nji femmer islamike siq paraqiteni ju te pakten publikisht nuk e perdor qet shprehje


kjo shprehje esht nji shprehje vagabondeske e tipit alla tarakqe

Alima
25-08-11, 15:31
veq mos te shkon mendja se nuk je zbulue qe shkrimet tuja i kie ne kordinim me tarakun ose jeni vet taraku


nji femmer islamike siq paraqiteni ju te pakten publikisht nuk e perdor qet shprehje


kjo shprehje esht nji shprehje vagabondeske e tipit alla tarakqe

...

ēka mu ke pike , me mujt me dite ?! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif


edhe qekjo e jotja e fort , veē jo si e Xukit !

http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif
ps.
ej , mos ...mos me mu se ....


.


.

emine
25-08-11, 15:33
po qysh jo:tongue:

Makresh
25-08-11, 15:59
Kjo tem meriton te mbyllet.

Nuk ju takon juve te diskutoni me ēeshtje se a duhet, apo s'duhet te martohet burri me 4 gra.

Eshte e lejuar, kush guxon dhe i'a lejon e shoqja, le te martohet !

Hajra
25-08-11, 16:09
......o kallxoni kur po del qaj ligj ma hahahah...

p.s. mosi merrni bash per zemer secilin shkrim se askush askujt nuk mundet me ja ndryshu mendimin, kete harrone.

Kalimero
26-08-11, 10:51
moni be se tibe ti kini ra pishmon,he.:biggrin:

Kalimero
26-08-11, 10:57
...

...kur mire e njihni veten dhe e dini se edhe ne ju njihim !

thene shkurt , veē s' jeni burra boll dhe s' keni takatin se edhe 4 -shin e limituar e kishit kalu per pike te qejfit ,


leni dokrrat , amani ju qoft , leni !


.

dijuze ,pur takat mus um ndrro ,aaaaaaapur burrni tibe kshir qeter kun se troh burrnies'kom>Nime i kom 7 pdhavushka viq,ani veti ato qa pu thojn pur mu:biggrin:tonashile folim e ja bojm diqish,anidijuze,qish pu thu ti :biggrin:

Kalimero
26-08-11, 10:59
......o kallxoni kur po del qaj ligj ma hahahah...

.

dijuz,apu don mum bo kunkurenc a?!Ik ik ik baju ma qanena se ni kalimer ka bo nona ,qeter nuk ka :biggrin:
qaj baci gega1 nashta viq ai o tinzak jo si une qishtuqene :biggrin:

Hajra
26-08-11, 11:02
dijuz,apu don mum bo kunkurenc a?!Ik ik ik baju ma qanena se ni kalimer ka bo nona ,qeter nuk ka :biggrin:
qaj baci gega1 nashta viq ai o tinzak jo si une qishtuqene :biggrin:


.......dijuz mos u habit e me i marr ma shum se katra, se nuk eshte e lejushme edhe te munojn fort hahahah...

Alima
26-08-11, 23:37
dijuze ,pur takat mus um ndrro ,aaaaaaapur burrni tibe kshir qeter kun se troh burrnies'kom>Nime i kom 7 pdhavushka viq,ani veti ato qa pu thojn pur mu:biggrin:tonashile folim e ja bojm diqish,anidijuze,qish pu thu ti :biggrin:

...

Gent ,

mo vellau jem po te lus edhe njehere , mos mu drejto me ate titull (dejuze) ...ti ndoshta e ke per hajgare por une nuk po ndihem mire , te thash edhe njehere !

Kam konsiderat ndaj teje dhe shkrimeve tua , mos me detyro te humb respekti qe kemi per njeri tjetrin , te lutem !


Une ende nuk kam shpall konkurs as per potencial , e as per burreri , e ty ti rujt Zoti pllavushat se mas lehti me to ki me kalu , jo se jan pllavushe http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif...po veq thash po thom ...


pershendetje ,
Alima http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon7.gif


ps. ti e din qe une nuk pritoi me rroke gjone ...filloi me nanen , vazhdoi me motra ...grun e kam fort marak ( nje grua , dy gra , tri gra deri ne te katerten ) ...e perfundoi te vajzat ...me njeh mire besoi ( jo me i sha ...larg asaj , por nuk muj i ndaj disi ne shkresa kur ma prish qejfin dikush !!!! Kujdes ne te ardhmen , perndryshe mos me ban quote fare )


.

Qika^Me^Kule
26-08-11, 23:49
...

Gent ,

mo vellau jem po te lus edhe njehere , mos mu drejto me ate titull (dejuze) ...ti ndoshta e ke per hajgare por une nuk po ndihem mire , te thash edhe njehere !

Kam konsiderat ndaj teje dhe shkrimeve tua , mos me detyro te humb respekti qe kemi per njeri tjetrin , te lutem !


Une ende nuk kam shpall konkurs as per potencial , e as per burreri , e ty ti rujt Zoti pllavushat se mas lehti me to ki me kalu , jo se jan pllavushe http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif...po veq thash po thom ...


pershendetje ,
Alima http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon7.gif


ps. ti e din qe une nuk pritoi me rroke gjone ...filloi me nanen , vazhdoi me motra ...grun e kam fort marak ( nje grua , dy gra , tri gra deri ne te katerten ) ...e perfundoi te vajzat ...me njeh mire besoi ( jo me i sha ...larg asaj , por nuk muj i ndaj disi ne shkresa kur ma prish qejfin dikush !!!! Kujdes ne te ardhmen , perndryshe mos me ban quote fare )


.

..........

Alima
26-08-11, 23:53
...

qika me kule ,
...po frikohesh se do ma largoin shkresen dhe e morre ne mbrojtje , sigurisht ?!


.

Qika^Me^Kule
26-08-11, 23:57
...

qika me kule ,
...po frikohesh se do ma largoin shkresen dhe e morre ne mbrojtje , sigurisht ?!


.

Ne fakten mbeta pa text :eek: kur lexova.... dhe thjeshte te citova , me bene te mendoi dicka pak me gjate :rolleyes: te me bindesh e me teper mendimit qe kisha me heret :wink:

Alima
27-08-11, 00:06
Ne fakten mbeta pa text :eek: kur lexova.... dhe thjeshte te citova , me bene te mendoi dicka pak me gjate :rolleyes: te me bindesh e me teper mendimit qe kisha me heret :wink:
...

mendo ti ēka te duash , shkresa ime nuk kishte asi karakteri ēfare ndoshta po perpiqesh te ja beshe ti !

....thjesht , ja terhoqa verejtjen se edhe ato keter ( nena , motra , gruaja , vajza ) ... kerkoin potencial mashkulli , burreri dhe mund te renditen ne rradhet e dejuzeve psh . .... thjesht , shume thjesht !Jame deklaruar njehere se shpesh mbetem e flaket per te share , por e kam te ndaluar FETARISHT !


te shnet,
Alima ( gjinia femrore )


.

Qika^Me^Kule
27-08-11, 00:13
...

mendo ti ēka te duash , shkresa ime nuk kishte asi karakteri ēfare ndoshta po perpiqesh te ja beshe ti !

....thjesht , ja terhoqa verejtjen se edhe ato keter ( nena , motra , gruaja , vajza ) ... kerkoin potencial mashkulli , burreri dhe mund te renditen ne rradhet e dejuzeve psh . .... thjesht , shume thjesht !Jame deklaruar njehere se shpesh mbetem e flaket per te share , por e kam te ndaluar FETARISHT !


te shnet,
Alima ( gjinia femrore )


.

A me mir qe te ka llogarit ne nofken e re qe ke vue" si femen"dejuze apo dejuz ???

e tjetra ti jetim je aa? a nuk pase familie hiq a???

Nejse , nejse s'po te citoi me.....

P/s. Per mua haj ke gjini femnore e haj mashkullore , per mua njejte je.... amo mos ja humbe vetes vleren.....

Alima
27-08-11, 00:18
A me mir qe te ka llogarit ne nofken e re qe ke vue" si femen"dejuze apo dejuz ???

e tjetra ti jetim je aa? a nuk pase familie hiq a???

Nejse , nejse s'po te citoi me.....

P/s. Per mua haj ke gjini femnore e haj mashkullore , per mua njejte je.... amo mos ja humbe vetes vleren.....


...

qika,

rri anash po te rroke far fisheku kun , kaq !


vleften ? nuk jame as ne kandar ketu ! flase vetem gjuhen qe e kupton bashkbiseduesi !


kame familje edhe une , syri per sy , shpirti per shpirt ...qe per ofendime e fyerje te mos flasim !


Nuk e kam te kjarte nje gje :
- po pritni / presin lule , duartrokitje , faleminderime per ofendimet e bera ???!!


.... jo loēk harroje ...s' ka ashtu askund hiē ! edhe durimi e ka nje kufi !


.

gjini
30-08-11, 21:44
...

qika,

rri anash po te rroke far fisheku kun , kaq !


vleften ? nuk jame as ne kandar ketu ! flase vetem gjuhen qe e kupton bashkbiseduesi !


kame familje edhe une , syri per sy , shpirti per shpirt ...qe per ofendime e fyerje te mos flasim !


Nuk e kam te kjarte nje gje :
- po pritni / presin lule , duartrokitje , faleminderime per ofendimet e bera ???!!


.... jo loēk harroje ...s' ka ashtu askund hiē ! edhe durimi e ka nje kufi !


.


Oj ti muslimane pse po i ik temer dhe tema eshte sa gra merr nje musliman dhe sa mundet me i pas?
Te gjith nisen nga parimi i pejgamerit nga 4 deri ne 12 por ne harem majn edhe nga 20 e 30 gra per orgji. Une kam takue gra te ndershme te mbulueme qe kerkojn me ja gjet edhe nje grue burrit dhe me ja ba te pakten 4 gra se per muslimanin eshte krejt morali dhe krejt qka ka per nder e burrni qe gruja tja ruen atioj fytyren dhe moralin e vet ja grah veq kush sja jep.
Pra, tek fet tjera poligamia edhe e ndalueme bile as bigamija nuk lejohet. nje e katolike nese ndahet nga burri smundet me u martue ma dhe as burri ska kete te drejt sipas fes . e te muslimanet e bajn dasem me nje , dy e sa te mundet burri

winona
30-08-11, 21:58
Oj ti muslimane pse po i ik temer dhe tema eshte sa gra merr nje musliman dhe sa mundet me i pas?
Te gjith nisen nga parimi i pejgamerit nga 4 deri ne 12 por ne harem majn edhe nga 20 e 30 gra per orgji. Une kam takue gra te ndershme te mbulueme qe kerkojn me ja gjet edhe nje grue burrit dhe me ja ba te pakten 4 gra se per muslimanin eshte krejt morali dhe krejt qka ka per nder e burrni qe gruja tja ruen atioj fytyren dhe moralin e vet ja grah veq kush sja jep.
Pra, tek fet tjera poligamia edhe e ndalueme bile as bigamija nuk lejohet. nje e katolike nese ndahet nga burri smundet me u martue ma dhe as burri ska kete te drejt sipas fes . e te muslimanet e bajn dasem me nje , dy e sa te mundet burri
Po,perpara ka qene keshtu e vertetč eshte,ama shume perpara...e di qe ju burrat ende enderroni qka me be per juve qe kjo i takon te kalures..nje e kaluar qe nuk kthehet kurr...tani neve femrave na ka ardhe dita jone..ne nese dojme mund te martohemi edhe me burra qe s'jane musliman..edhe me burra qe s'jane fare shqiptarč...e ju keni te drejt me endrrue kete te drejt e ka secili...

emine
30-08-11, 22:29
Ju paqte lan Zoti shnoshe,se iku koha e ktyre gjanav,dikure noshta ka funksionu se atje ku kan pas shpine e vete kan mujte me ba qka dojne ,sote perendimi sta mundsone grune e dyte e ti rri ner social,e shteti me ti fry 10 cilikoje buke,kjo vetem mbetet si enderr te cillen edhe po tju mundsohet cilli mashkull a i afte me fornizu shume gra me buke e sene tjera,viagra so gjet prej mosperdorimit po prej kerkesav qe kan meshkujte e shkret,eu eu,kure del ligji femna me pas ma shume se 1 mashkull,pale pe kqyrimi qysh po sgerdhihen do qypa ksajde,se qysh jan shtu granimi kan me ba rrapitoll dyjen,,,,
na ishte seq na ishte,fatlum ata qe e shijune jeten e haremit se ka pas aj vakth

Alima
30-08-11, 23:05
Oj ti muslimane pse po i ik temer dhe tema eshte sa gra merr nje musliman dhe sa mundet me i pas?
Te gjith nisen nga parimi i pejgamerit nga 4 deri ne 12 por ne harem majn edhe nga 20 e 30 gra per orgji. Une kam takue gra te ndershme te mbulueme qe kerkojn me ja gjet edhe nje grue burrit dhe me ja ba te pakten 4 gra se per muslimanin eshte krejt morali dhe krejt qka ka per nder e burrni qe gruja tja ruen atioj fytyren dhe moralin e vet ja grah veq kush sja jep.
Pra, tek fet tjera poligamia edhe e ndalueme bile as bigamija nuk lejohet. nje e katolike nese ndahet nga burri smundet me u martue ma dhe as burri ska kete te drejt sipas fes . e te muslimanet e bajn dasem me nje , dy e sa te mundet burri


...


edhe 30 gra me i martu, e 3 milion roberesha me i pas , psh .... arsyetohet ( edhe pse me Islam lejohen vetem 4 gra e roberesha sa te kesh ) ... mbetet plotesisht normale , ne krahasim me martesen mes dy pederave apo lezbejkave sikur qe eshte perditshmeri ne boten krishtere.... plotesisht legale dhe gjeja me" normale !


shiqu holle e holle biblen qe e kan adaptu sipas tekeve e deshirave njerezit fjalen e Zotit ne origjinal , lejohet edhe incesti mes babait e vajzave , pasi ta dehin me alcool babain per mardhenje sexuale nga e cila mardhenje do lindin pasardhes te "paster, dogme e kulluar kjo ne biblen krishtere ku pos incesti lejohen edhe pijet dehese ...te paster jane te gjithe Profetet e Zotit nga shpifjet dhe trillimet e krishtereve !pra poligamija eshte me e shendoshe ne krahasim me inceste te tilla apo me kurorezim homoseksualeve mes vehte !


poligamija eshte e lejuar , por jo e obliguar ...ah , edhe diēka: ....- orgjite jane haram = rreptesisht te ndaluara , pa ēak edhe mardhenja sexuale me gruan tjeter legale nuk lejohet pa bere gusull , pra pastrim total te trupit ...qe per orgjia mos te flasim !


orgjiat ua kemi lene juve satanistave !


.

.

Guri i madh
31-08-11, 08:09
...


edhe 30 gra me i martu, e 3 milion roberesha me i pas , psh .... arsyetohet ( edhe pse me Islam lejohen vetem 4 gra e roberesha sa te kesh ) ... mbetet plotesisht normale , ne krahasim me martesen mes dy pederave apo lezbejkave sikur qe eshte perditshmeri ne boten krishtere.... plotesisht legale dhe gjeja me" normale !


shiqu holle e holle biblen qe e kan adaptu sipas tekeve e deshirave njerezit fjalen e Zotit ne origjinal , lejohet edhe incesti mes babait e vajzave , pasi ta dehin me alcool babain per mardhenje sexuale nga e cila mardhenje do lindin pasardhes te "paster, dogme e kulluar kjo ne biblen krishtere ku pos incesti lejohen edhe pijet dehese ...te paster jane te gjithe Profetet e Zotit nga shpifjet dhe trillimet e krishtereve !pra poligamija eshte me e shendoshe ne krahasim me inceste te tilla apo me kurorezim homoseksualeve mes vehte !


poligamija eshte e lejuar , por jo e obliguar ...ah , edhe diēka: ....- orgjite jane haram = rreptesisht te ndaluara , pa ēak edhe mardhenja sexuale me gruan tjeter legale nuk lejohet pa bere gusull , pra pastrim total te trupit ...qe per orgjia mos te flasim !


orgjiat ua kemi lene juve satanistave !


.

.o ju keni nevoj me ja bae nji pastrim kimik trurit pa par

Makresh
31-08-11, 09:11
Pse ne sistemin demokratik i lejohet burrit te marr per nuse burrin ?

Pse ne sistemin biblik lejohet qe prifti tė mos martohet, e nese martohet edhe ky i fundit shkon dhe merr per nuse burrin ?

Pse ne Islam lejohet qe burri t'i ket deri ne 4 gra ? … e nese vepron sipas degjenerimit krishtero-demokratik, i prehėt koka ?!

Thjesht, eshte feja e vertet,.. dhe jan plehrat e tjer !

LaDy_Diaspora
02-09-11, 18:20
Lejohet, nuk obligohet dhe as nuk rekomandohet.
Ai qė din me lexu nė mes rreshtave dhe qė e merr nė perdorim logjikėn, e din qė s'ėshtė me vend t'i ketė shumė gra, ngase, thuhet, ėshtė e lejuar nese mund tė ju jap tė drejtat e njejta nė pėrqindje tė njejtė, pa asnjė dallim - gjė qė nuk ėshtė e mundur, as relativisht e as nė mėnyrė fakultative e as obligative e kushedi se ēfare...

E ai qė ka qejf me lexu e me vepru si don, edhe 20 gra le t'i marton, pse jo, se kur tė mundohet secili tė imponoj tjetrit interpretimin e vetė, atėherė dihet se diēka nuk ėshtė nė rregull!

elvio
03-09-11, 19:11
Cfare u be me ate e te pasurit 7 gra???:biggrin:

Ka e tema e diskutime qe te sjellin humorin ka:tongue:

Pse nuk u be me sondazh??

Parlamenti e rrezoi ate e te veshurit ne shkolla shamine:tongue:

Oqeani
03-09-11, 21:59
Po te them diē, po bie ne gracke !!

T'a mbajme nga nje mjafton !!!

Daglasi
03-09-11, 22:37
Si musliman ki drejt 4,

si Shqiptar 5,ma shume mos rrezikoni...

roadrunner
04-09-11, 13:02
Menzi ka nja pe mani, e po flitni per numra shumes hahahahah ncncncnc....ec e mos hi me lexu tani ktu hahaha

Hajra
04-09-11, 13:23
Menzi ka nja pe mani, e po flitni per numra shumes hahahahah ncncncnc....ec e mos hi me lexu tani ktu hahaha


....kadal shote galica se ka edhe asi qe i mbajn edhe ka gjasht qy hahahah....

roadrunner
04-09-11, 13:59
6- njo mas njove e ki fjalen a hahahaha....po aj qe bon ksi sene lun me psiqik te veten e as nuk e veren bile....next thing you know, rrshiti si thivi ne akull hahahahaha

....kadal shote galica se ka edhe asi qe i mbajn edhe ka gjasht qy hahahah....

Qika^Me^Kule
04-09-11, 14:32
Pasha zotin sa nxitova thash te hy ne kete tem e te ju them nje fjale amo kjo roadrunner veq e pasa thane para meje....

Mos mertypi kur nuk j'au mbane , na ishte se'q na ishte dikur.... tybe s'po jeni gjendie me mbaite nje grue e theni dhembet kot per 2 e 3 e me shum....

P/s. Burra inshall-llah nje dite po ngopi me femna..... :biggrin:

gjini
05-09-11, 20:48
Po ata mire bajn qe i marrin nga 4 gra se lum kojshija e skan nevoj ne buk me e mbajt por hyzmetin jau bajn kojshit deri sa ai herifi i duhet me punue me i majt njejt sipas kuranit te 4 grad e ajo pastaj ja lypin qaren vetes ??

Qika^Me^Kule
05-09-11, 20:58
Po ata mire bajn qe i marrin nga 4 gra se lum kojshija e skan nevoj ne buk me e mbajt por hyzmetin jau bajn kojshit deri sa ai herifi i duhet me punue me i majt njejt sipas kuranit te 4 grad e ajo pastaj ja lypin qaren vetes ??

Rri shtremte e fole drete.....?!

P/s. Nuk asht bash si po thua ti vetem nejse....

Ka persona ce jan kunder fese islame , dhe nuk pajtohen me ralitetin...

Me nise cka shkruhet ne Kuran e libra tjera , s'mundem ti lexoim e le ma te veproim amani ju kofte mos merrni gjerat afro zemres...

gjini
05-09-11, 21:10
PO ai Burre qe pranon me i marr 4 gra dhe mendon qe te katertat do i trajton njet besoni qe kjo eshte nje anomali e kohes por Lakmia eshte ma e madhe se mundesia dhe keshtu burrat vdesin si preh e lakmis dhe keta e perdorin fen per ti realizue epshet e veta ..

Guri i madh
05-09-11, 21:34
PO ai Burre qe pranon me i marr 4 gra dhe mendon qe te katertat do i trajton njet besoni qe kjo eshte nje anomali e kohes por Lakmia eshte ma e madhe se mundesia dhe keshtu burrat vdesin si preh e lakmis dhe keta e perdorin fen per ti realizue epshet e veta ..


fen kuranin sheriatin e perdorin per me i frigue gjinin femrore se dihet me nji kallabllk gra nuk mundet ndryshe me i majt veq me frik

gjini
05-09-11, 21:58
O guri ketu kam pas pranue njanin me tri gra dhe pas dy muajsh i iken dy dhe si gjet ma kurr . dhe sot e asaj dite ka mete arabi me nje grue i shkreti krejt moti dhe krejt paret qe i ka marr me veti i shkuen tuj i lyp ku i ka grat

Guri i madh
05-09-11, 22:21
O guri ketu kam pas pranue njanin me tri gra dhe pas dy muajsh i iken dy dhe si gjet ma kurr . dhe sot e asaj dite ka mete arabi me nje grue i shkreti krejt moti dhe krejt paret qe i ka marr me veti i shkuen tuj i lyp ku i ka gratishalla si ka nxan naj katil me i rreh

Alima
05-09-11, 22:24
...

qysh jeni , grat qysh i keni ... njo , dy , tri , kater !!!


hajt se jane dek moti ata te zotet ,... jan met do gjunaha http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif... n'pshtofshin prej njones , ato tjerat le ti harroin bile !


ps. najnjo a dy tri n'zezen... n' mufshin , boll e kan LOL !!!


.

Alima
05-09-11, 22:36
O guri ketu kam pas pranue njanin me tri gra dhe pas dy muajsh i iken dy dhe si gjet ma kurr . dhe sot e asaj dite ka mete arabi me nje grue i shkreti krejt moti dhe krejt paret qe i ka marr me veti i shkuen tuj i lyp ku i ka grat


...

... na prishi perendimi ... gra e burra ... n'dy gujt na ka qite !


.

Murgesha
05-09-11, 22:41
...

... na prishi perendimi ... gra e burra ... n'dy gujt na ka qite !


.

Qashtu osht :biggrin:

Fare dalt ky perendimi qe na ka nguju ne shpi te vet e spo na le qe spo na len me shku te shpijat tona :mad:

Alima
05-09-11, 22:51
Qashtu osht :biggrin:

Fare dalt ky perendimi qe na ka nguju ne shpi te vet e spo na le qe spo na len me shku te shpijat tona :mad:


...

eh po , zemra ... indirekt dy komesh na ka lidhe ... kishem me i ba do pare ... shite njerzin per pare , ev ev ...


ti , a kishe pranu me e pas nje ortake , dy , tri , http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif


ps.
mos naj fshij moj llafet , se zemren po ma" kput , dije http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon6.gif.

Murgesha
05-09-11, 22:57
...

eh po , zemra ... indirekt dy komesh na ka lidhe ... kishem me i ba do pare ... shite njerzin per pare , ev ev ...


ti , a kishe pranu me e pas nje ortake , dy , tri , http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif


ps.
mos naj fshij moj llafet , se zemren po ma" kput , dije http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon6.gif.

Jo ne lonshin ment ate me me thon po ta bi nje ortake ne shpi, ta dhash besen edhe mu kan me me lon mendet me ja sjell edhe atij nje ortak ne shpi :biggrin:

Jemi apo sjemi ka jetojm ne ket perendimin demokrat :biggrin:

Hajra
05-09-11, 22:59
......drejt me than kater gra shume nuk kisha mujt me i majt veq per dy me gjith qef hahahahah....

Murgesha
05-09-11, 23:01
......drejt me than kater gra shume nuk kisha mujt me i majt veq per dy me gjith qef hahahahah....

A spo te le gruaja me ja qu edhe nje ne shpi a???

Hajra
05-09-11, 23:04
A spo te le gruaja me ja qu edhe nje ne shpi a???...po ku me guxu me i ra andej pash zotin, ska burra ma jo hahahahahah...

Alima
05-09-11, 23:04
Jo ne lonshin ment ate me me thon po ta bi nje ortake ne shpi, ta dhash besen edhe mu kan me me lon mendet me ja sjell edhe atij nje ortak ne shpi :biggrin:

Jemi apo sjemi ka jetojm ne ket perendimin demokrat :biggrin:

...

hahaha... po de po ! na rroft demokracia ...sallamadihone per shume do sene !


perzije me nje gote uje & uthull , e ndaj mandej nese mundesh !


pra qite ne dy gota ne njeren do uthull , e ne tjetren do uje ...


ishte vetem shembull , sa per demonstrim ketij kercnimit tende atij ...prej gjunahi demorati ....http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif


naten e mire murgesh, mos mi fshiiiiiiiiiiiiiiiij postimeeeeeeeeeeet ....mpuq e kie !


Alima
.

Murgesha
05-09-11, 23:12
...

hahaha... po de po ! na rroft demokracia ...sallamadihone per shume do sene !


perzije me nje gote uje & uthull , e ndaj mandej nese mundesh !


pra qite ne dy gota ne njeren do uthull , e ne tjetren do uje ...


ishte vetem shembull , sa per demonstrim ketij kercnimit tende atij ...prej gjunahi demorati ....http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif


naten e mire murgesh, mos mi fshiiiiiiiiiiiiiiiij postimeeeeeeeeeeet ....mpuq e kie !


Alima
.


Vallahi edhe une po thom shyqyr qe mka fal Zoti shqiptare e jo noj arabe se kisha pranu ortake e bile vet ja kisha zgjedh :biggrin:

Ti a i gezohesh faktit qe te ka lind Zoti shqipe, e plus ta ka shkru fatin me jetu ne nje vend ku burri yt edhe po deshi nuk mundet me ti rendit edhe nja tri a kater gra?? :wink:

Naten te mir edhe ty Alime, bafsh gjumin e mire e as onderr mos pafsh qe e ki burrin ne dhomen tjeter me nje tjeter gru :biggrin:

Murgesha
05-09-11, 23:16
...po ku me guxu me i ra andej pash zotin, ska burra ma jo hahahahahah...


Qe de, te na kan thon ma i keq o shtisi se katili.:tongue:

A po e shef qe llom u banem ne ket tem, a per veti ski guxim as me ja nxon ngoje asaj fisnikes qe ta ka ona me e pas edhe nje gru :biggrin:

Hajra
05-09-11, 23:21
Qe de, te na kan thon ma i keq o shtisi se katili.:tongue:

A po e shef qe llom u banem ne ket tem, a per veti ski guxim as me ja nxon ngoje asaj fisnikes qe ta ka ona me e pas edhe nje gru :biggrin:

....jo nihere i rash andej thash me njanin qe jam kan ushtar i kish marr dy gra, ajo u ndal u mendu pak e tha pak u kan me e vra edhe une qka me than u perbiva si ai tomi ne film te vizatum ma kam ba be qe kurr nuk kam me i ra asajde hahahahahahah....

Alima
05-09-11, 23:23
Vallahi edhe une po thom shyqyr qe mka fal Zoti shqiptare e jo noj arabe se kisha pranu ortake e bile vet ja kisha zgjedh :biggrin:

Ti a i gezohesh faktit qe te ka lind Zoti shqipe, e plus ta ka shkru fatin me jetu ne nje vend ku burri yt edhe po deshi nuk mundet me ti rendit edhe nja tri a kater gra?? :wink:

Naten te mir edhe ty Alime, bafsh gjumin e mire e as onderr mos pafsh qe e ki burrin ne dhomen tjeter me nje tjeter gru :biggrin:


...

ku me ktheve prap , sa dola !


ooo shuj moj po te nin kush ...kujton se qashtu osht , shuuuj


onderr , jo po zhganderr ...ne pike dite me tjera , veē mos gjete ... i jemi e i joti ... po mos i beso ti me u ba budall se t' rren ai ... edhe knaqet me to ... edhe te vjen pa la ne shpi , te kryp rrena !


bile keshtu e di me ke , e baj shoqe , ... shkurt dhe shqip ( pasi jemi shqipetare , alhamdulilah ... qe besa edhe patriote te forta si ti , si une , Zoti na rujt ) ....eh ku meta ... po nime ... shkurt e shqip fjale e veper nder sy , hallall oj moter ... ( nejse hallall i bjen me e perkthy ne gjuhen tone te embel e te dashur shqipe ... i bjen e lejuar , e pranuar , e mire , e shendoshe ... se kjo gjuha arabe telashe t bane ... nimi kuptime i ka nje fjale ) ... nejse se e zgjata pak , a nashta edhe shume ... ama qeshtu osht pasha te lumin Allah , po ( me shumice .... e pakica jane paaaaaak shume paaaak , thuaja hiē ... se qashtu jane te kurtalist motro , kan qejf me ndrru ... e se jane te tille te kurtalist edhe Ua ka leju Ai qe i ka kurtalis , a po ngon a po merr vesh knenaj ...) .... mos i beso ti gjinit , e ktij guralecit te vogel ... e do tjereve qe shesin moral kesajde ... se veē mos i nxafshim une e ti ne nje dhome vetum ... oooo n'ju raft mend qe kan gra dikun ... e poshtra e botes jame , he !
ue ēka pasna shkru gat , pash nje Zot qe s' ma fshin me ma qu munin kot , se bile sante jame shume e lodhne , hajt zemer te kam !


edhe mos gabo me shkru tani diēka , se do me m' lane pa gjume , e nimi pune i kam neser inshAllah , mo loqka jeme ...kije pak konsiderat ndaj nje bashkekombase shqiptare !kiss ,
Alima http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon7.gif

Murgesha
05-09-11, 23:32
...

ku me ktheve prap , sa dola !


ooo shuj moj po te nin kush ...kujton se qashtu osht , shuuuj


onderr , jo po zhganderr ...ne pike dite me tjera , veē mos gjete ... i jemi e i joti ... po mos i beso ti me u ba budall se t' rren ai ... edhe knaqet me to ... edhe te vjen pa la ne shpi , te kryp rrena !


bile keshtu e di me ke , e baj shoqe , ... shkurt dhe shqip ( pasi jemi shqipetare , alhamdulilah ... qe besa edhe patriote te forta si ti , si une , Zoti na rujt ) ....eh ku meta ... po nime ... shkurt e shqip fjale e veper nder sy , hallall oj moter ... ( nejse hallall i bjen me e perkthy ne gjuhen tone te embel e te dashur shqipe ... i bjen e lejuar , e pranuar , e mire , e shendoshe ... se kjo gjuha arabe telashe t bane ... nimi kuptime i ka nje fjale ) ... nejse se e zgjata pak , a nashta edhe shume ... ama qeshtu osht pasha te lumin Allah , po ( me shumice .... e pakica jane paaaaaak shume paaaak , thuaja hiē ... se qashtu jane te kurtalist motro , kan qejf me ndrru ... e se jane te tille te kurtalist edhe Ua ka leju Ai qe i ka kurtalis , a po ngon a po merr vesh knenaj ...) .... mos i beso ti gjinit , e ktij guralecit te vogel ... e do tjereve qe shesin moral kesajde ... se veē mos i nxafshim une e ti ne nje dhome vetum ... oooo n'ju raft mend qe kan gra dikun ... e poshtra e botes jame , he !
ue ēka pasna shkru gat , pash nje Zot qe s' ma fshin me ma qu munin kot , se bile sante jame shume e lodhne , hajt zemer te kam !


edhe mos gabo me shkru tani diēka , se do me m' lane pa gjume , e nimi pune i kam neser inshAllah , mo loqka jeme ...kije pak konsiderat ndaj nje bashkekombase shqiptare !kiss ,
Alima http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon7.gif


Vallahi Alime, nuk pajtohem me ty qetu. E di ka plot burra qė bėjnė tradhėti, por ende asnjėherė skam ndėgju qė kan tradhėtu gratė e veta me lopė e dele, por me gra tjera.Hajde ta zėmė ti po e dojshe ortaken tėnde e po e bajshe shoqe, po bani e ke ajo mė e re dhe mė e bukur se ti, e nuk tė don si shoqe por ja shti dreqi hilen nė bark e s` ta lė mė atė burrė tandin as me mendu pėr ty se le mo me tu sjell kah dhoma jote ēka kishe me ba ti?

Mos u mėrzit qė u ktheve se na llaf po bajna :wink:

Murgesha
05-09-11, 23:33
....jo nihere i rash andej thash me njanin qe jam kan ushtar i kish marr dy gra, ajo u ndal u mendu pak e tha pak u kan me e vra edhe une qka me than u perbiva si ai tomi ne film te vizatum ma kam ba be qe kurr nuk kam me i ra asajde hahahahahahah....

Mirė e ke ti, kėmbėt e lehta faqja e bardhė :biggrin:

Hajra
05-09-11, 23:37
Mirė e ke ti, kėmbėt e lehta faqja e bardhė :biggrin:


.....jo po veq sa i kam ba do investime e sene vene, keshtu qi ma mire me nejt urt hahahah...

te pershendes e nderuar naten e mire, ika sa jam shnosh se ni here bahet hahah...

Alima
05-09-11, 23:41
Vallahi Alime, nuk pajtohem me ty qetu. E di ka plot burra qė bėjnė tradhėti, por ende asnjėherė skam ndėgju qė kan tradhėtu gratė e veta me lopė e dele, por me gra tjera.Hajde ta zėmė ti po e dojshe ortaken tėnde e po e bajshe shoqe, po bani e ke ajo mė e re dhe mė e bukur se ti, e nuk tė don si shoqe por ja shti dreqi hilen nė bark e s` ta lė mė atė burrė tandin as me mendu pėr ty se le mo me tu sjell kah dhoma jote ēka kishe me ba ti?

Mos u mėrzit qė u ktheve se na llaf po bajna :wink:


...

edhe qesi here , ... e flejta ...


shih dele e lope thojka ,... po perendimi e ka be qenin si te gjinis femrore si ate te gjinis mashkullore ... pra qenin & kudren ..partner sexi per qifte dhe partner sexi per singel ( medemek singel i bjen me kon kishem vetem , pa niqah / kuror ) ... nuk muj bajne sex pa ta breeee , me plas ... ma zi kam pune perdite me pale ... i ha dreqi secili ka ni qen me veti ... kur po qelloin te vegjel ma nuk po muj em avyten ... kur po qelloin te medhej ... yrysh e te ... dyqysh te trajnum mire .... veē e kam maru nje mbrojtes te hekrit me teh ...e po largohen ...s' po muj em nuhatin ...mozomakeq ēka s' po flasum !!! po me detyrove !


... eh , me qene ajo me e mire e me e re ... paj doren ne zemer pak kisha xhelozu ...edhe ndoshta shume bile ... por ajo xhelozi e imja eshte e vlefshme sa xhihadi i burrave ... edhe ai burri jeme ( ne te ardhmen , se hala beqaresh jame ) ...eh , ai burri jeme i ardhshmi ... duhet me qene mu'umin ... e jo vetem musliman me emer ... me e pas frik Allahun dhe me vepru me drejtesi ... e ai e din qe nese nuk eshte i drejte nuk e ka te lejume me i majt dy tri a kater ... nejse njeren e ka te lejume me e dasht me shume me zemer ... ngase zemren nuk e ka nen kontroll ai por Krijuesi ... por hakun duhet me ua dhene te gjithave njejt ...absolut njejt si ne te gjitha tjerat posahtu edhe ne shtrat ...


porno tem u ba , Allah falem


ma nuk pergjegji per sante , naten e mire moriiiii nc nc cn ...


edhe hej , as qet shkres mos ma fshij pash Zotin !tung,.

Murgesha
05-09-11, 23:54
Hajt se masi mu lute po ta lo qet shkresė :wink:

Por ne nuk jemi duke folė pėr tė krishterėt, ti e din qė ata Zoti i muslimonve vetėm se "i ka dėnu me vujt nė kėtė botė, e nė atė tjetrėn do ti presin dėnime edhe mė tė mėdha" :biggrin:

Hajt se spo e zgjati as unė mė shumė se disi po e shof qė o ka tė merr gjumi.

roadrunner
06-09-11, 06:02
Si me nda nje kashore buke kater gra, si me nda nje burr kater gra....barki gjith unt...e kur trri barki that....juv ka hanger dreqi....e ju tan diten thuni qe jemi te knaqta po un e di qe barkin thate, e buzen n'gaz nuk kam ndi kurr....

Hajra
06-09-11, 06:43
Si me nda nje kashore buke kater gra, si me nda nje burr kater gra....barki gjith unt...e kur trri barki that....juv ka hanger dreqi....e ju tan diten thuni qe jemi te knaqta po un e di qe barkin thate, e buzen n'gaz nuk kam ndi kurr....


.......qyre ti qyre qysh i ka hi friga ksaj qe po jet unet, hahahahahahah....

....mos u tut moj se ai qe ja msyn me i marr kater gra, ai ja qet lapsin dikund se e din qe me ba pahiri me i met granimi unet, e hane ate krejt hahahah...

roadrunner
06-09-11, 06:55
qyre ti hajro, mos e personalizo ti tash mendimin tem qe e shpreha ne pergjithesi :tongue:, un veq e jepa mendimin tem, e sa i perket friges tem, jo s'jam kah tutna bre se e kam sa kater shyqyr allahi ja rujt ment, e shyqyr prej atij i kofshum fal, ja ka fal edhe grujen sa 40 tjera hahahaha...........qyre ti qyre qysh i ka hi friga ksaj qe po jet unet, hahahahahahah....

....mos u tut moj se ai qe ja msyn me i marr kater gra, ai ja qet lapsin dikund se e din qe me ba pahiri me i met granimi unet, e hane ate krejt hahahah...

Hajra
06-09-11, 06:59
qyre ti hajro, mos e personalizo ti tash mendimin tem qe e shpreha ne pergjithesi :tongue:, un veq e jepa mendimin tem, e sa i perket friges tem, jo s'jam kah tutna bre se e kam sa kater shyqyr allahi ja rujt ment, e shyqyr prej atij i kofshum fal, ja ka fal edhe grujen sa 40 tjera hahahaha....


....valla pra po mu dhimshe se kater edhe katerdhet dallim i madh unet se unet hahahahah....mos mu idhno se hajgare

roadrunner
06-09-11, 07:06
Valla be aga hajre, mos te dhimna hiq, se mos tishke i zoti kurr te komuna sun em kish qu, po ne fakt jam shku tu ngajt vet hahahahahah :P....veq pom dhimen do qe po thojn ban burri mi pas edhe tri tjera, e kan veq llaf tybe, se aj qe e ka mizen ner kapuq pi meshkujve, edhe SMS me i ardh dridhet, se e din ku e gjen vetin....e kto qe po thojn valla burri jem edhe tri, kto s'kan burra hiq....presim deri ti bojn e na kallzojn tani hahaha....valla pra po mu dhimshe se kater edhe katerdhet dallim i madh unet se unet hahahahah....mos mu idhno se hajgare

roadrunner
06-09-11, 07:12
Valla be aga hajre, mos te dhimna hiq, se mos tishke i zoti kurr te komuna sun em kish qu, po ne fakt jam shku tu ngajt vet hahahahahah :P....veq pom dhimen do qe po thojn ban burri mi pas edhe tri tjera, e kan veq llaf tybe, se aj qe e ka mizen ner kapuq pi meshkujve, edhe SMS me i ardh dridhet, se e din ku e gjen vetin....e kto qe po thojn valla burri jem edhe tri, kto s'kan burra hiq....presim deri ti bojn e na kallzojn tani hahaha....valla pra po mu dhimshe se kater edhe katerdhet dallim i madh unet se unet hahahahah....mos mu idhno se hajgare

Zero Cool
06-09-11, 07:16
Pse more mos me iu leju ? Pe nxojm qe nja 3-4 femna jon bi edhe kan marredhanje (t`mira) mes veti, nje dite ato vendosin me thy monotonine dhe me marre edhe nje mashkull n`grup :biggrin: :tongue:

a keq pi bjen kti qyqanit aaaa ? :cool:

Murgesha
06-09-11, 11:45
Valla be aga hajre, mos te dhimna hiq, se mos tishke i zoti kurr te komuna sun em kish qu, po ne fakt jam shku tu ngajt vet hahahahahah :P....veq pom dhimen do qe po thojn ban burri mi pas edhe tri tjera, e kan veq llaf tybe, se aj qe e ka mizen ner kapuq pi meshkujve, edhe SMS me i ardh dridhet, se e din ku e gjen vetin....e kto qe po thojn valla burri jem edhe tri, kto s'kan burra hiq....presim deri ti bojn e na kallzojn tani hahaha

Valla "Mafi" je, unė krejt kam mendu se sė paku e kan njė burrė e po kan dėshirė me ja sjell vedit edhe dy tri ortake!

Murgesha
06-09-11, 11:46
Pse more mos me iu leju ? Pe nxojm qe nja 3-4 femna jon bi edhe kan marredhanje (t`mira) mes veti, nje dite ato vendosin me thy monotonine dhe me marre edhe nje mashkull n`grup :biggrin: :tongue:

a keq pi bjen kti qyqanit aaaa ? :cool:


Nime Zero Cool, ēka i duhen burrit deri katėr gra??

Zero Cool
06-09-11, 11:50
Nime Zero Cool, ēka i duhen burrit deri katėr gra??

burrit si vyen i vyen harapve :biggrin:

Alima
06-09-11, 12:39
burrit si vyen i vyen harapve :biggrin:

...


jo, jo ... nuk eshte ashtu .... edhe amerikaneve , fanēezeve , anglezeve ... thuaja te gjitha nacioneve qe me te madhe po konvertohen dita me dite ... mos jau le vetem arabeve , ngase Islami eshte per te gjithe i hapur , qy qysh jau lene krejt fajin veē arabve ... subhanAllah !


qysh je ? sa gra i ke , sa do me i ba ? http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif


.

Zero Cool
06-09-11, 12:45
...


jo, jo ... nuk eshte ashtu .... edhe amerikaneve , fanēezeve , anglezeve ... thuaja te gjitha nacioneve qe me te madhe po konvertohen dita me dite ... mos jau le vetem arabeve , ngase Islami eshte per te gjithe i hapur , qy qysh jau lene krejt fajin veē arabve ... subhanAllah !


qysh je ? sa gra i ke , sa do me i ba ? http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif


.

po po jan ka presin n`rend si tynihere mas faksit :biggrin:

mir jam, kam gra sadush por jo sepse me thot libri i harapve por se dua vete mi pas aq :tongue:

ti qysh je ? spot ves sa burra i ke se sta lejon feja, tregom a je martu me djalin e mixhes apo te tezes a te halles, se ashtu te udhezon libri harapit ?

Fshatari
06-09-11, 12:53
po po jan ka presin n`rend si tynihere mas faksit :biggrin:

mir jam, kam gra sadush por jo sepse me thot libri i harapve por se dua vete mi pas aq :tongue:

ti qysh je ? spot ves sa burra i ke se sta lejon feja, tregom a je martu me djalin e mixhes apo te tezes a te halles, se ashtu te udhezon libri harapit ?
Kete udhezimin e marteses me prinder te afert nuk e pakena dit!
Vertete keshtu edhezon kurani ?!
Surati dhe faqja ku shkruhet ashtu ne kuran se jam kurreshtar me dit...

Zero Cool
06-09-11, 13:30
Kete udhezimin e marteses me prinder te afert nuk e pakena dit!
Vertete keshtu edhezon kurani ?!
Surati dhe faqja ku shkruhet ashtu ne kuran se jam kurreshtar me dit...

Ty edhe te gjithe ata qe dojn me dite, ja se cfare ndalon kurani (te gjitha te tjerat jane te lejuara, ka miliona shembuj per martesa nga te tjerat, dmth qika e axhes etj... bile ka edhe live qesajde nepar Holande krejt harapt martohen mes veti mos te tham q.hen si leprat)

Muslimanit i ndalohet martesa me ndonjėrėn nga kėto femra:

1. Gruaja e babait, qoftė e lėshuar ose qė i ka vdekur burri.

2. Nėna, pastaj gjyshja, qoftė nga nėna apo babai, e mė tutje.

3. E bija, vajza e tė bijės ose tė birit, e mė tutje.

4. Motra, qoftė nga babai ose nga nėna.

5. Halla - motra e babait, nga babai ose nga nėna.

6. Tezja - motra e nėnės, nga babai ose nga nėna.

7. Bijat e vėllait.

8. Bijat e motrės.

Alima
06-09-11, 14:36
po po jan ka presin n`rend si tynihere mas faksit :biggrin:

mir jam, kam gra sadush por jo sepse me thot libri i harapve por se dua vete mi pas aq :tongue:

ti qysh je ? spot ves sa burra i ke se sta lejon feja, tregom a je martu me djalin e mixhes apo te tezes a te halles, se ashtu te udhezon libri harapit ?

...

jo faxi u kon pa hup , ktynehere ... Islami nuk u hup , ncuk !


Libri te meson si me pas gra , e jo shfalerka .... e ksi sa i kie , po mendoi shfalerka de ...?


ja , gruja duhet me nejt urt ... njo boll e ka ! .... ma lejon me u martu me ta , po tuj pas tjere boll edhe ata tjert i kam hallall , pse me marr bash kueshen ...? pra edhe me marr , sen s' bahet !

Midis Kqiqi , mixha e djali i mixhes e kan lane qiken me barr , mandej gati jane myt mes veti babe e djale jo i jemi thmija , jo ti ma ke marr "femnen ... deri u ardh rasti ne gjygj ... mixhaaaa , leje djali i mixhes ! ... etjera e tjera raste plot..nejse !.

roadrunner
06-09-11, 14:39
O vallahi jo e martume, po veq mendja me i shku qe ka qef me pas qat person ngat, ka me i jep zor me gjitha metodat e mundshme qe ekzistojne ne forcen e brendshme e tonat aftesit qe i ka, veq me e terhjek kah vetja, se le ma me ja lshu najkujt per rental a qa ta di un po veq jan ka qesin pluhun syve te vet, kishem na te "civilizume" ne rruge nje-kaheshe....


Valla "Mafi" je, unė krejt kam mendu se sė paku e kan njė burrė e po kan dėshirė me ja sjell vedit edhe dy tri ortake!

Zero Cool
06-09-11, 15:13
...

jo faxi u kon pa hup , ktynehere ... Islami nuk u hup , ncuk !


Libri te meson si me pas gra , e jo shfalerka .... e ksi sa i kie , po mendoi shfalerka de ...?


ja , gruja duhet me nejt urt ... njo boll e ka ! .... ma lejon me u martu me ta , po tuj pas tjere boll edhe ata tjert i kam hallall , pse me marr bash kueshen ...? pra edhe me marr , sen s' bahet !

Midis Kqiqi , mixha e djali i mixhes e kan lane qiken me barr , mandej gati jane myt mes veti babe e djale jo i jemi thmija , jo ti ma ke marr "femnen ... deri u ardh rasti ne gjygj ... mixhaaaa , leje djali i mixhes ! ... etjera e tjera raste plot..nejse !
.

shfalerka pom doket eshte fjale "moderne" (shkinisht), ne kohen e librit ska egzistu ky term, ata i thojshin roberesha (sa here kan desht me pas naj shfalerk kan ba luft e kan nxon roberesha):

"Dhe martoni tė pamartuarat (tė pamartuarit) dhe robėrit e robėreshat tuaja qe janė tė ndershėm e tė ndershme. Nėse jeni tė varfėr, Allahu ju begaton nga mirėsia e Tij, Allahu ėshtė bujar i madh, i gjithėdijshėm ". (Nur, 32)

... me nje fjale, masi po ke qejf me dite, kam shfalerka mu aq sa kam qejf me pas , pa bo lufte fare :biggrin:

Alima
06-09-11, 15:22
shfalerka pom doket eshte fjale "moderne" (shkinisht), ne kohen e librit ska egzistu ky term, ata i thojshin roberesha (sa here kan desht me pas naj shfalerk kan ba luft e kan nxon roberesha):

"Dhe martoni tė pamartuarat (tė pamartuarit) dhe robėrit e robėreshat tuaja qe janė tė ndershėm e tė ndershme. Nėse jeni tė varfėr, Allahu ju begaton nga mirėsia e Tij, Allahu ėshtė bujar i madh, i gjithėdijshėm ". (Nur, 32)

... me nje fjale, masi po ke qejf me dite, kam shfalerka mu aq sa kam qejf me pas , pa bo lufte fare :biggrin:


...

ēka po ma ban ispat ? ... se se di une a ki a s'ki ... ti e tone tjeret qe mbani ore morale kesajde , phaaa...


roberesha eshte roberesh edhe ne Libren e shejt ... e kurva eshte kurve ( me falni ne shprehje ) ... po ne ate Liber !


roberesha nuk eshte lavire ... dhe nuk konsiderohet kurveri /zina ... andaj thote martoni !


kurva eshte lavire ... dhe konsiderohet zina / kurveri ... gjersa keto ( nese nuk gurezohen ) ... u jane te lejuara vetem laviréve / kurvareve ...


sjelle edhe ate ajet ...ku thote besimtaret le te martohen me besimtar , mosbesimtaret me mosbesimtaret ....kurvat me kurvar , hajt masi koke goxha nifar " hafuzi per mbrapsht !.

Zero Cool
06-09-11, 15:33
...

ēka po ma ban ispat ? ... se se di une a ki a s'ki ... ti e tone tjeret qe mbani ore morale kesajde , phaaa...

Masi pe din pse pom vet pra ? Na po majm ore morale e jemi te pamoralshem deshte me thon ? A ta shohim pakez se si je ti , a ti qesim ne publik?

roberesha eshte roberesh edhe ne Libren e shejt ... e kurva eshte kurve ( me falni ne shprehje ) ... po ne ate Liber !

Demek kurvat kurre si kan nxon rob kta faraunat a ?


roberesha nuk eshte lavire ... dhe nuk konsiderohet kurveri /zina ... andaj thote martoni !


kurva eshte lavire ... dhe konsiderohet zina / kurveri ... gjersa keto ( nese nuk gurezohen ) ... u jane te lejuara vetem laviréve / kurvareve ...

Tynihere i paska gjujt me gure kurvat, e tash tybe po punojn haptas qetu ne Amsterdam edhe porzein jan ka e pagujn bile ;)


sjelle edhe ate ajet ...ku thote besimtaret le te martohen me besimtar , mosbesimtaret me mosbesimtaret ....kurvat me kurvar , hajt masi koke goxha nifar " hafuzi per mbrapsht ![/quote}

Hafuzi i mrapsht kokna une a? E muhamedi i mare ishte a ? qysh ke puna qe ja mori gruen bilallit/tellalit masi qe ajsha gruja e tij, u nda nga karavani e mbeti vetem me bilallin/tellalin 9se kjo kish pas shku me ba qishen e ky kish shku mi ndihmu) ?.

Guri i madh
06-09-11, 15:36
...

ēka po ma ban ispat ? ... se se di une a ki a s'ki ... ti e tone tjeret qe mbani ore morale kesajde , phaaa...


roberesha eshte roberesh edhe ne Libren e shejt ... e kurva eshte kurve ( me falni ne shprehje ) ... po ne ate Liber !


roberesha nuk eshte lavire ... dhe nuk konsiderohet kurveri /zina ... andaj thote martoni !


kurva eshte lavire ... dhe konsiderohet zina / kurveri ... gjersa keto ( nese nuk gurezohen ) ... u jane te lejuara vetem laviréve / kurvareve ...


sjelle edhe ate ajet ...ku thote besimtaret le te martohen me besimtar , mosbesimtaret me mosbesimtaret ....kurvat me kurvar , hajt masi koke goxha nifar " hafuzi per mbrapsht !.


po pse ather mbahet robresh pse nuk i japet mundsia me vendos vet ashtu si ajo mendon qe esht ma mir per te


pse kemi nevoj te mbajm robresha apo te jemi rober

kur zoti nuk lejon diqka te till

roadrunner
06-09-11, 15:43
Oj Alima, po ti a je e martume? A veq po flet pej korneri? Edhe nese je e martume, cila gru je? A mos je e vogla (sugarka)...a di thash veq po tham, masi po rrin non stop ne internet, deshta me te vet thash mos ta paska lidh aj sheiki jot vajerllesin per........kompjuteri tond...apo e keni me hy ne net me rend...

Giovanni
06-09-11, 15:47
Oj Alima, po ti a je e martume? A veq po flet pej korneri? Edhe nese je e martume, cila gru je? A mos je e vogla (sugarka)...a di thash veq po tham, masi po rrin non stop ne internet, deshta me te vet thash mos ta paska lidh aj sheiki jot vajerllesin per........kompjuteri tond...apo e keni me hy ne net me rend...


Mos kofte e martume du me ja be un enje offerte se bash syte e mire i ka kjo Alima .. :wink:

Zero Cool
06-09-11, 15:53
Mos kofte e martume du me ja be un enje offerte se bash syte e mire i ka kjo Alima .. :wink:

sban hiiiiiiiiiiq se nuk lejohet me foneca mu martu muslimanja, lexo:

Nuk i lejohet gruas sė martuar tė martohet pėrderisa ėshtė nė martesė. Gruaja e tillė mund tė martohet vetėm nė kėto rrethana:

a. Tė pėrfundojė martesa me vdekje ose shkurorėzim,

b. Tė pėrfundojė koha e idetit e cila e mbron sinqeritetin e saj ndaj martesės sė parė. Periudha e idetit pėr gruan me bar-rė zgjat deri nė lindje, pa marrė parasysh se a ėshtė e gjatė apo jo.


"E ato gra qė janė tė shkurorėzuara, janė tė. oblige tė presin tre menstruacione. Nėse ato i besojnė All-Ilahut dhe Ditės sė fundit, atyre nuk u lejohet tė fshehin atė qč All-Ilahu e krijoi nė mitrat e tyre". (El-Bekare, 228)

"E ato nga gratė tuaja, tė cilave u ėshtė ndėrprerė cikli mujor (tė pėrmuajshmet) nėse nuk e kanė ditur, koha e priqes sė tyre ėshtė tre muaj, gjithashtu edhe ato qė ende nuk kanė pasur tė pėrmuajshmet pėr gratė shtatzėnė, afati i pritjes sė tyre ėshtė derisa tė lindin". (Talāk, 4)

"E ata qė vdesin dhe lėnė gra pas vete, ato (gratė) presin katėr muaj e dhjetė ditė". (El-Bekare, 234)


PLUS


I ndalohet muslimanes tė martohet, me jomuslimanin qoftė ithtar i Librit apo jo. Nė kėtė kontekst, Zoti i Madhėruar thotė:

"Mos i martoni idhujtarėt derisa tė besojnė!" (El-Bekare, 221)

"Nėse vėrtetoni se ato janė besimtare atėherė mos i ktheni ato te jobesiintarėt, sepse as ato nuk janė tė lejuara pėr ta e as ata nuk janė tė lejuar pėr to!" (Mumteine, 10)


LOLz ske shanca ti fonec, veq me provu une ahgahgaghhaghgahgahga

Zero Cool
06-09-11, 15:54
Oj Alima, po ti a je e martume? A veq po flet pej korneri? Edhe nese je e martume, cila gru je? A mos je e vogla (sugarka)...a di thash veq po tham, masi po rrin non stop ne internet, deshta me te vet thash mos ta paska lidh aj sheiki jot vajerllesin per........kompjuteri tond...apo e keni me hy ne net me rend...

LOL, ta pres qka po thot ajo e nese skallxon drejt, tkallxoj une per ta :biggrin:

Alima
06-09-11, 15:58
Masi pe din pse pom vet pra ? Na po majm ore morale e jemi te pamoralshem deshte me thon ? A ta shohim pakez se si je ti , a ti qesim ne publik?
...
oooo , a po dishe me lujt quotesh ,a ??
qashtu diēka .... ,qiti ne publik , veē a ki ēka ... veē s' ka me rrejt ,a ?!
Demek kurvat kurre si kan nxon rob kta faraunat a ?....


po mandej u eshte ndrru statusi , ēka kan dite ata a jane a s'jan ...


Tynihere i paska gjujt me gure kurvat, e tash tybe po punojn haptas qetu ne Amsterdam edhe porzein jan ka e pagujn bile ;)


belastingen en tewerk ... jamer genoeg ! west en nadelen ervan !

Hafuzi i mrapsht kokna une a? E muhamedi i mare ishte a ? qysh ke puna qe ja mori gruen bilallit/tellalit masi qe ajsha gruja e tij, u nda nga karavani e mbeti vetem me bilallin/tellalin 9se kjo kish pas shku me ba qishen e ky kish shku mi ndihmu) ?
... po de po , a spo keni /kane tjeter pune iblisat e shejtant , a ???.... ata thojne se edhe Maria u met me barr prej zinaje , ja kur u hi ne legen me u la kush e di speramtozoidi i kujt ju ka ngjit ! ... kur flasin fjale te tilla per Mejremen alejhaselam , gruan me te paster nder njerezi ... ēka me prit prej jush -tyre , tjeter .... hajt tregom ēka ?


.ēka dreqi u ba qe s po mi qet shkrimet komplet ky forum , kur po ua baj quote !?


.

Zero Cool
06-09-11, 16:02
[QUOTE]


....

oooo , a po dishe me lujt quotesh ,a ??

po mandej u eshte ndrru statusi , ēka kan dite ata a jane a s'jan ...


]


belastingen en tewerk ... jamer genoeg ! west en nadelen ervan !
ēka dreqi u ba qe s po mi qet shkrimet komplet ky forum , kur po ua baj quote !?


.


paj po get qe une jam ka dije me ba quoten por ti sje ka din ose pot pengon feregjja najkund :biggrin:

tybe sdi a jan nadalen a jo veq me siguri qe kan voordel kur te hajn shpageta :biggrin::cool:

Alima
06-09-11, 16:07
Oj Alima, po ti a je e martume? A veq po flet pej korneri? Edhe nese je e martume, cila gru je? A mos je e vogla (sugarka)...a di thash veq po tham, masi po rrin non stop ne internet, deshta me te vet thash mos ta paska lidh aj sheiki jot vajerllesin per........kompjuteri tond...apo e keni me hy ne net me rend...

...

jo moj ēfar martuni ... mos ban hajgare ... ja ta bjen ortaken , ja jaraneshen !


jo , jo rahat jame !http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif


.

Alima
06-09-11, 16:09
[QUOTE=Alima;2116603]


paj po get qe une jam ka dije me ba quoten por ti sje ka din ose pot pengon feregjja najkund :biggrin:

tybe sdi a jan nadalen a jo veq me siguri qe kan voordel kur te hajn shpageta :biggrin::cool:

...

shko lexo edhe njehere , se ti kishe gabu ne quoten e fundit , nuk e kishe nda , e sherri yte as mu nuk me bajke , .... sidoqoft e ndreqa !


le ti hajn valla qetu le te ēkyhen tuj hanger , se ....ze gaan allemall branden in vuur van hell , zeker en vast sammen met jullie die ze frecuentereen !.

Zero Cool
06-09-11, 16:10
...

jo moj ēfar martuni ... mos ban hajgare ... ja ta bjen ortaken , ja jaraneshen !


jo , jo rahat jame !http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif


.

qe sa je e drejt para Zotit ti, e mohon burrin dhe fmijen cncncncnncncncnc

Alima
06-09-11, 16:13
po pse ather mbahet robresh pse nuk i japet mundsia me vendos vet ashtu si ajo mendon qe esht ma mir per te


pse kemi nevoj te mbajm robresha apo te jemi rober

kur zoti nuk lejon diqka te till

...

ooo guralec ,

shperblimin me te madhe e ka nje besimtare ( nejse e ka pas , ngase tani nuk ka me rob) ... ai /ajo e cila/cili e liron nje rob /roberesh ... ishte islami i pari qe e luftoi kete dukuri ... dhe masovikisht zezaket e afrikes se zez u konvertohshin ne Islam ...dhe jane me shumic sot e kesaj dite musliman .


Islami e gjete ate dukuri , dhe e luftoi ... e jo me e sjell ...po mos ban zhurum fort !


.

Zero Cool
06-09-11, 16:13
[QUOTE=Zero Cool;2116605]

...

shko lexo edhe njehere , se ti kishe gabu ne quoten e fundit , nuk e kishe nda , e sherri yte as mu nuk me bajke , .... sidoqoft e ndreqa !


le ti hajn valla qetu le te ēkyhen tuj hanger , se ....ze gaan allemall branden in vuur van hell , zeker en vast sammen met jullie die ze frecuentereen !.

jullie ? pse ti mu je ka ma man fenerin a ?

Alima
06-09-11, 16:14
qe sa je e drejt para Zotit ti, e mohon burrin dhe fmijen cncncncnncncncnc


...

ketu jemi anonim , andaj nuk eshte e jotja e as e imja te tregoim per ēeshtje private !


ej , ne forum je !


edhe s' kame as burre as femij , pike !


.

Zero Cool
06-09-11, 16:15
...

ketu jemi anonim , andaj nuk eshte e jotja e as e imja te tregoim per ēeshtje private !


ej , ne forum je !


edhe s' kame as burre as femij , pike !


.

neyse fmijen e adoptum ;) por prapseprap i yti osht :)

Alima
06-09-11, 16:16
sban hiiiiiiiiiiq se nuk lejohet me foneca mu martu muslimanja, lexo:

Nuk i lejohet gruas sė martuar tė martohet pėrderisa ėshtė nė martesė. Gruaja e tillė mund tė martohet vetėm nė kėto rrethana:

a. Tė pėrfundojė martesa me vdekje ose shkurorėzim,

b. Tė pėrfundojė koha e idetit e cila e mbron sinqeritetin e saj ndaj martesės sė parė. Periudha e idetit pėr gruan me bar-rė zgjat deri nė lindje, pa marrė parasysh se a ėshtė e gjatė apo jo.


"E ato gra qė janė tė shkurorėzuara, janė tė. oblige tė presin tre menstruacione. Nėse ato i besojnė All-Ilahut dhe Ditės sė fundit, atyre nuk u lejohet tė fshehin atė qč All-Ilahu e krijoi nė mitrat e tyre". (El-Bekare, 228)

"E ato nga gratė tuaja, tė cilave u ėshtė ndėrprerė cikli mujor (tė pėrmuajshmet) nėse nuk e kanė ditur, koha e priqes sė tyre ėshtė tre muaj, gjithashtu edhe ato qė ende nuk kanė pasur tė pėrmuajshmet pėr gratė shtatzėnė, afati i pritjes sė tyre ėshtė derisa tė lindin". (Talāk, 4)

"E ata qė vdesin dhe lėnė gra pas vete, ato (gratė) presin katėr muaj e dhjetė ditė". (El-Bekare, 234)


PLUS


I ndalohet muslimanes tė martohet, me jomuslimanin qoftė ithtar i Librit apo jo. Nė kėtė kontekst, Zoti i Madhėruar thotė:

"Mos i martoni idhujtarėt derisa tė besojnė!" (El-Bekare, 221)

"Nėse vėrtetoni se ato janė besimtare atėherė mos i ktheni ato te jobesiintarėt, sepse as ato nuk janė tė lejuara pėr ta e as ata nuk janė tė lejuar pėr to!" (Mumteine, 10)


LOLz ske shanca ti fonec, veq me provu une ahgahgaghhaghgahgahga


...


dhe ? ku e ke defektin tani , trego ...pasi te provoin vellau im motren , nenen , gruan dhe vajzen tende , DAKOR ?
.

Alima
06-09-11, 16:17
neyse fmijen e adoptum ;) por prapseprap i yti osht :)

...


Rren koft!


jo per tjeter , por Islami nuk e lejon adoptimin , rreptesisht !
.

Zero Cool
06-09-11, 16:19
...


Rren koft!


jo per tjeter , por Islami nuk e lejon adoptimin , rreptesisht !
.

:biggrin:


Po lejojka, po lejoka :


"E as nuk ua bėri djem tuaj tė adoptuarit tuaj (fėmijėt e tjetėrkujt, qė i adaptoni si tė juaj). Kėto janė vetėm thėniet tuaja qė i shqiptoni me gojėt tuaja, e All-Ilahu e thotė atė qė ėshtė realitet, dhe Ai udhėzon nė rrugė tė drejtė". (Ah'zāb, 4)

Alima
06-09-11, 16:31
:biggrin:


Po lejojka, po lejoka :


"E as nuk ua bėri djem tuaj tė adoptuarit tuaj (fėmijėt e tjetėrkujt, qė i adaptoni si tė juaj). Kėto janė vetėm thėniet tuaja qė i shqiptoni me gojėt tuaja, e All-Ilahu e thotė atė qė ėshtė realitet, dhe Ai udhėzon nė rrugė tė drejtė". (Ah'zāb, 4)


...ēka po e sjell bre gjys ajeti keshtu ... mo se s duhet !


..
eudhubilahi mine shejtani rraxhim , Bismil-lahi Rrahmani - Rrahim ,


33.1
. O ti Pejgamber, qėndro i fortė nė besnikėri ndaj All-llahut, e mos i pėrfill jobesimtarėt dhe hipokritėt, se vėrtet All-llahu ėsht i gjithėdijshėm, i di ēėshtje nė hollėsi.
33.2. Dhe ti vepro sipas asaj qė po tė shpallet nga Zoti yt; All-llahu ėshtė i njohur shumė mirė me atė qė ju veproni.
33.3. E, mbėshtetu nė All-llahun, se mjafton qė All-llahu tė jetė mbrojtės yti.

33.4. All-llahu nuk krijoi dy zemra nė gjoksin e asnjė njeriu e as nuk ua bėri gratė tuaja, prej tė cilave largoheni me dhihar nėna tuaja, (duke krahasuar shpinėn e gruas me atė tė nėnės), e as nuk ua bėri djem tuaj tė adoptuarit tuaj (fėmijėt e tjetėrkujt qė po i adoptoni si tė juaj). Kėto janė vetėm thėnie tuaja qė i shqiptoni me gojėt tuaja, e All-llahu e thotė atė qė ėshtė realitet, dhe Ai udhėzon nė rrugėn e drejtė..


*qe dmth . - MOS I THUANI GRAVE TUAJA E KE SHPINEN SI TE NENES TIME ... e ndaluar !


*qe dmth .- MOS I THUANI DJEMEVE QE I KENI MARR NEN KUJDES:- DJALI IM ! ... me sunet , atyre duhet tu thuhet filani i biri i filanit , pra emrin e babait te vertete ... psh . hasani i biri i hyesinit ( nese i kane emrat ashtu ) ...

hahaha... qaq dine njeri , qaq flet , ēka me ba !


lere , lere se nuk je askund , shume po lexoishe faqe te urrejtesve te islamit , krishtereve , masoneve , sataneve ... mos se nuk te sjellin dobi ... ke me vdek njehere mos harro !


boll banum llaf per sot , klm
Alima !


.

Zero Cool
06-09-11, 16:43
...

ēka po e sjell bre gjys ajeti keshtu ... mo se s duhet !

33.1
. O ti Pejgamber, qėndro i fortė nė besnikėri ndaj All-llahut, e mos i pėrfill jobesimtarėt dhe hipokritėt, se vėrtet All-llahu ėsht i gjithėdijshėm, i di ēėshtje nė hollėsi.
33.2. Dhe ti vepro sipas asaj qė po tė shpallet nga Zoti yt; All-llahu ėshtė i njohur shumė mirė me atė qė ju veproni.
33.3. E, mbėshtetu nė All-llahun, se mjafton qė All-llahu tė jetė mbrojtės yti.

33.4. All-llahu nuk krijoi dy zemra nė gjoksin e asnjė njeriu e as nuk ua bėri gratė tuaja, prej tė cilave largoheni me dhihar nėna tuaja, (duke krahasuar shpinėn e gruas me atė tė nėnės), e as nuk ua bėri djem tuaj tė adoptuarit tuaj (fėmijėt e tjetėrkujt qė po i adoptoni si tė juaj). Kėto janė vetėm thėnie tuaja qė i shqiptoni me gojėt tuaja, e All-llahu e thotė atė qė ėshtė realitet, dhe Ai udhėzon nė rrugėn e drejtė.


qe dmth . - MOS I THUANI GRAVE TUAJA E KE SHPINEN SI TE NENES TIME ... e ndaluar !

qe dmth .- MOS I THUANI DJEMEVE QE I KENI MARR NEN KUJDES DJALI IM ... ma sunet , atyre duhet tu thuhet silani i biri i filanit , pra emrin e babait te vertete ... psh . hasani i biri i hyesinit ( nese i kane emrat ashtu ) ...

hahaha... qaq dine njeri , qaq flet , ēka me ba !


lere , lere se nuk je askund , shume po lexoishe faqe te urrejtesve te islamit , krishtereve , masoneve , sataneve ... mos se nuk te sjellin dobi ... ke me vdek njehere mos harro !


boll banum llaf per sot , klm
Alima !


.Mu ketu o thelbi, qe harapt adoptojne, edhe e adoptoni edhe ja ngulni... Kurse bota moderne e adopton me zemer dhe fmijen e adoptuar e ka si fmijen e vet (e te ti qysh mbeti puna hala spe dije, a si harapt a si Shqiptart).
Une lexoj nga te gjithat dhe sa ma shume e lexoj kuranin aq ma shume e urrej ate, sepse eshte shkruar per nje bote te huaj, nuk eshte shkruar per Shqiptaret (i harrove me i citu martesat ne familje, tradhtine e ajshes dhe hakmarrjen e muhamedit, dhe shume e shume gjera tjera) aty ka gjera qe skan te bejne me traditen tone por me traditen harape...

Mos harro:
1. Njeriu kur nuk don me lodhe trurin e vet, i merr gjerat nga ndonje liber(sado i prapt qe te jete ai, si puna e kuranit), dhe logjikon jo ma me trurin e vet por me trurin e askujt.
2. Shqiptari (Iliri) ka jetu edhe para kuranit edhe para bibles , dhe traditat qe i kemi trashegu nga paraardhesit jane dhe duhet te jene ma te forta dhe ma te qendrueshme sesa traditat e sjella nga vandet e huja, ne kete rast nga harapistani.
3. Per mua feja eshte filozofi, kurse per qiftin tend, menyre e jeteses "demode", sepse as harapt spo jetojna ma me kete qe po mundoheni ju te ngulitni ne tokat e shqipes.

panta_rhei
06-09-11, 17:06
Se po bjen llafi e pastaj fjala po e nxjerr fjalen...

...qitu te adoptimi:
kjo vaj halimja tha "ne islam eshte rreptesisht i ndaluar adoptimi" (???!!!)

nashta!

Vec, dihet se Muhammedi, kur o kon jobesimtar, e ka pase nje djale te adoptuar - Zeidin.
Gjithashtu ka burime qe tregojne se Muhammedi e ka marre per grua edhe nusen e djalit te vet te adoptuar - Zeidit. (nuk e dij a ne te gjalle te zeidit, a pas vdekjes)

Vaj halime, vaj, a na sqaron pak kete "karishmak"?

lytfen!

Guri i madh
06-09-11, 17:12
Se po bjen llafi e pastaj fjala po e nxjerr fjalen...

...qitu te adoptimi:
kjo vaj halimja tha "ne islam eshte rreptesisht i ndaluar adoptimi" (???!!!)

nashta!

Vec, dihet se Muhammedi, kur o kon jobesimtar, e ka pase nje djale te adoptuar - Zeidin.
Gjithashtu ka burime qe tregojne se Muhammedi e ka marre per grua edhe nusen e djalit te vet te adoptuar - Zeidit. (nuk e dij a ne te gjalle te zeidit, a pas vdekjes)

Vaj halime, vaj, a na sqaron pak kete "karishmak"?

lytfen!


panta holl pe tjerr ,kta po dojn qashtu kallap me shit edhe mos me pyt ma shum ,tash kqyri kur te reagojn e qpurdhin si magjupi ne xhehnem a pergjegj,je nuk mujn me dhan

Zero Cool
06-09-11, 17:13
Se po bjen llafi e pastaj fjala po e nxjerr fjalen...

...qitu te adoptimi:
kjo vaj halimja tha "ne islam eshte rreptesisht i ndaluar adoptimi" (???!!!)

nashta!

Vec, dihet se Muhammedi, kur o kon jobesimtar, e ka pase nje djale te adoptuar - Zeidin.
Gjithashtu ka burime qe tregojne se Muhammedi e ka marre per grua edhe nusen e djalit te vet te adoptuar - Zeidit. (nuk e dij a ne te gjalle te zeidit, a pas vdekjes)

Vaj halime, vaj, a na sqaron pak kete "karishmak"?

lytfen!

Tkallxova une pak ma poshte, muhamedi ja ka marr gruen zeidit/telallit sepse ai ja ka iq ajshen, dmth u hakmarr nta ;)

qata edhe jan sjelle masandej gjithe ato hadithe kontradiktore, here ban e here sban :)))))

Zero Cool
06-09-11, 17:23
Kur e pranoi Islamin, Gilan eth-Thekafiu kishte dhjetė gra, dhe nė atė rast Pejgamberi a.s. i tha:

"Zgjedh prej tyre vetėm katėr, e tė tjerat lėshoi!" (Transmetim i Shafiiut, Ahmedit, Tormidhiut, Ibn Maxhes, Ibn Ebi Shejbes, Darukutnit dhe Bejhakiut)

Pejgamberi gjithashtu i urdhėronte tė mbajnė nga katėr gra edhe ata tė cilėt rishtazi e pranonin Islamin ndėrsa ishin tė martuar me tetė ose pesė gra. (Transmetim i Ebu Davudit nė Musnedin e tij.)

Martesa e Pejgamberit a.s. me nėntė gra ishte specifike nga Zoti pėr shkak tė nevojės pėr thirrje nė jetėn e tij dhe nevojės sė ummetit pėr to pas vdekjes sė tij. ---> LOL, ban cka te tham une e jo cka te bej une !

Zanzi/M
06-09-11, 17:33
Me rendesi me ja lidh kryet diqysh. Tash vjen kush edhe na e spjegon;)

Alima
06-09-11, 18:09
Mu ketu o thelbi, qe harapt adoptojne, edhe e adoptoni edhe ja ngulni... Kurse bota moderne e adopton me zemer dhe fmijen e adoptuar e ka si fmijen e vet (e te ti qysh mbeti puna hala spe dije, a si harapt a si Shqiptart).
Une lexoj nga te gjithat dhe sa ma shume e lexoj kuranin aq ma shume e urrej ate, sepse eshte shkruar per nje bote te huaj, nuk eshte shkruar per Shqiptaret (i harrove me i citu martesat ne familje, tradhtine e ajshes dhe hakmarrjen e muhamedit, dhe shume e shume gjera tjera) aty ka gjera qe skan te bejne me traditen tone por me traditen harape...

Mos harro:
1. Njeriu kur nuk don me lodhe trurin e vet, i merr gjerat nga ndonje liber(sado i prapt qe te jete ai, si puna e kuranit), dhe logjikon jo ma me trurin e vet por me trurin e askujt.
2. Shqiptari (Iliri) ka jetu edhe para kuranit edhe para bibles , dhe traditat qe i kemi trashegu nga paraardhesit jane dhe duhet te jene ma te forta dhe ma te qendrueshme sesa traditat e sjella nga vandet e huja, ne kete rast nga harapistani.
3. Per mua feja eshte filozofi, kurse per qiftin tend, menyre e jeteses "demode", sepse as harapt spo jetojna ma me kete qe po mundoheni ju te ngulitni ne tokat e shqipes.


...


haj medet po funderrina qe te kokshe ...


gjunah tyben , po nejse gjithkush per veti , tek e fundit !


Allahu te udhezoft , se dite e nate me u mundu une me ti skjaru gjanat , a kushdo tjeter , ti e ke zemren e vulosur , mjerisht !


theje qafen , sikur qe e paske thy ...


ps. kur po lexon nga faqet e qafirave , manjakeve seksual , shkaterrimtareve te njerzis dhe ēdo vlere te njeriut ... ato po i merr si me tutkall po te lepiten .... e fjalen e Allahut po e merr filozofi .... eeee po de po , ai shejtani tjeter pune nuk ka veē qeshtu me i qu ne humbje ... me i marr me vehte ne xhehenem ty e tjert si ti !


grahi bal , grahi !... ja le te grah ai ty se t' paska shalu fort e shume ai i mallkum !


.

Guri i madh
06-09-11, 18:13
...


haj medet po funderrina qe te kokshe ...


gjunah tyben , po nejse gjithkush per veti , tek e fundit !


Allahu te udhezoft , se dite e nate me u mundu une me ti skjaru gjanat , a kushdo tjeter , ti e ke zemren e vulosur , mjerisht !


theje qafen , sikur qe e paske thy ...


ps. kur po lexon nga faqet e qafirave , manjakeve seksual , shkaterrimtareve te njerzis dhe ēdo vlere te njeriut ... ato po i merr si me tutkall po te lepiten .... e fjalen e Allahut po e merr filozofi .... eeee po de po , ai shejtani tjeter pune nuk ka veē qeshtu me i qu ne humbje ... me i marr me vehte ne xhehenem ty e tjert si ti !


grahi bal , grahi !... ja le te grah ai ty se t' paska shalu fort e shume ai i mallkum !


.


ti kalxo qysh erdh puna me marr nusen e djalit te falun tė adaptuar a esht edhe kjo me kuran e lejushme

Zero Cool
06-09-11, 18:26
...


haj medet po funderrina qe te kokshe ...


gjunah tyben , po nejse gjithkush per veti , tek e fundit !


Allahu te udhezoft , se dite e nate me u mundu une me ti skjaru gjanat , a kushdo tjeter , ti e ke zemren e vulosur , mjerisht !


theje qafen , sikur qe e paske thy ...


ps. kur po lexon nga faqet e qafirave , manjakeve seksual , shkaterrimtareve te njerzis dhe ēdo vlere te njeriut ... ato po i merr si me tutkall po te lepiten .... e fjalen e Allahut po e merr filozofi .... eeee po de po , ai shejtani tjeter pune nuk ka veē qeshtu me i qu ne humbje ... me i marr me vehte ne xhehenem ty e tjert si ti !


grahi bal , grahi !... ja le te grah ai ty se t' paska shalu fort e shume ai i mallkum !


.

ti gruja e burrit, masi sdon me diskutu, atehere bile mos ofendo, se kush jam une sje ti ajo qe gjykon, e sa per ofendime, une te tham shko bre qije pidhin e nanes me gjith harapt e tu e me gjith cjapat qe tkan kcy e qe ja ke hap komt, se mu kon e neres e fetare edhe e dhane mas zotit nuk hin e qihesh neper interneta bile bile, tka ardh reni edhe me i mashtru djemt e ri keshe per letra e me pas telashe em burrin, oj kuder, thjesht shko qije nanen tane harape e mos em ofendo ktu se ti qi edhe mit nzid!

Alima
06-09-11, 18:26
Se po bjen llafi e pastaj fjala po e nxjerr fjalen...

...qitu te adoptimi:
kjo vaj halimja tha "ne islam eshte rreptesisht i ndaluar adoptimi" (???!!!)

nashta!

Vec, dihet se Muhammedi, kur o kon jobesimtar, e ka pase nje djale te adoptuar - Zeidin.
Gjithashtu ka burime qe tregojne se Muhammedi e ka marre per grua edhe nusen e djalit te vet te adoptuar - Zeidit. (nuk e dij a ne te gjalle te zeidit, a pas vdekjes)

Vaj halime, vaj, a na sqaron pak kete "karishmak"?

lytfen!

...

oj gjo , ( dmth , hi jo )


ne perendim , e kudo ... kur ti adaptoin e ti rrejne tane jeten femijet se i kan te vetet , e masi ti mushin ata vjet e bollshme me dit diēka .. e kuptoin se tane jeten jane trajtu me genjeshtra dhe e gjejne veten se nuk e dijn kush jane as te kujt jane ... perqindje e madhe e tyre , me statistik ne ato momente me se shumti mendoin ne vetvrasje ... ndihen me se te humbur !

andaj , prandai .....me rrejt njerin prej feoijerie eshte e ndalume , more qysh po dini me logjiku kaq mire per se mbrapshti me mujt me dite ?!, ... me shfrytezu qata kapacitet per mbar ... per lakmi ishi kone , he !


Zejnebja ( radiAllahu anha ) ... ishte nga nje familje shume e pasur dhe me fame atebote , Zejdi ( djali per te cilin eshte kujdesur Muhamedi ,paqa dhe meshira e Allahut qofte mbi te) ... ishte dikush qe nuk kishte fare familje ... ishte dikush qe per nje kohe ka qene edhe rob , ishte dikush qe nuk kishte as pasuri ...


eh ,... Zejnebja (radiAllahu anha ) ... sa ishte gruaja e Zejdit ... kishte nje kryelartesi te vrazhde ndaj bashkeshortit te saj , pra Zejdit ... vazhdimisht ia perkujtonte kush ishte ajo , dhe ne vazhdueshmeri e nenēmonte duke i thene ti nuk ke familje , ti ke qen rob , ti nuk ke pasuri ... ( nje krahasim me keto koherat e sodit psh . e jep nana djalin per nje nuse-burre ne perendim ... ajo ja ban letrat ... por ai djali , nejse kishem burri i saj s' guxon ma me i than syt e zi i ke , ka me ja la ent , me ja fshi shpin , mos me u ni per se gjalli ... mos me i majt paret as me u vet per gje te gjalle e qesi senesh moderni ) ... eh , Zejdi radiAllahu anhu , disa here iu ka anku Muhamedit alejhi selam dhe i ka tregu per gjendjen e mjerueshme qe e ka ne bashkeshortesi me nje grua aq kryelarte ... Muhamedi alejhi selam pasi e ka dasht shuuuuuume Zejdin Allahu qoft i kenaqur me te , ia merr inati Zejnebes shuuuuuum .... mirepo Zejdin e keshillon me e mbajt gruan e vet dhe me e pas frik Allahun , ngase gruaja nuk leshohet veē hajt !


edhe ti panta .... ngo knenaj , .... atebote femijet e adoptuar trajtoheshin sikur femijet e tu ... pra edhe ne pasuri ishin hisedar ... per me e largu kete veti te lige ... perkunder urrejtjes qe e kishte Muhamedi alejhi selam per Zejneben ... deshti e s' deshti me urdher te Allahut iu ka deshte me e marre per gru , kuptohet pasi e ka leshu Zejdi radiAllahu anhu ... dhe kete si shembull per ne muslimanet , qe me djalin per te cilin kujdesesh nuk ke kurfar lidhje gjaku , familjeje , pasurie ... aq nuk e ke asgje , sa edhe gruan qe e ka pas , nese e leshon shlire mundesh me e martu ...


eh njeherit Zejnebes Allahu qofte i kenaqur me te , nenes se te gjithe muslimaneve ... kur eshte martu me Muahmedin alejhi selam , i eshte ule kryelartesia ... pas parasysh gruaja e kujt eshte bere dhe privelegji qe i eshte ofru te jete prej grave te tij salAllahu alejhi wa salam ....dhe njeherit prej nenave te gjithe muslimaneve sot e kesaj dite !


mos bani hop , pa kcy ... rrini me besimtare te devotshem , mos u merrni me dogma te qafirave ... oooooj shype


.

doGzona
06-09-11, 18:29
ti gruja e burrit, masi sdon me diskutu, atehere bile mos ofendo, se kush jam une sje ti ajo qe gjykon, e sa per ofendime, une te tham shko bre qije pidhin e nanes me gjith harapt e tu e me gjith cjapat qe tkan kcy e qe ja ke hap komt, se mu kon e neres e fetare edhe e dhane mas zotit nuk hin e qihesh neper interneta bile bile, tka ardh reni edhe me i mashtru djemt e ri keshe per letra e me pas telashe em burrin, oj kuder, thjesht shko qije nanen tane harape e mos em ofendo ktu se ti qi edhe mit nzid!

Le se nuk esht femer kjo, eshte mashkull dhe i martuar bile.:D

Te shnes.

Zero Cool
06-09-11, 18:31
Le se nuk esht femer kjo, eshte mashkull dhe i martuar bile.:D

Te shnes.

More nese osht ai qe po mendoj une ja qifsha edhe deknit nvorr se te gjallt boll jan ka ja qijn harapt.

ps: mfal ti doGzona qe duhet me lexu kto shkrime nga une, te shnes edhe une ty shume & mpaska marre malli me shkru me ty, pe lo kete lahper krejt, spo ja rrasi ma...

Guri i madh
06-09-11, 18:33
Le se nuk esht femer kjo, eshte mashkull dhe i martuar bile.:D

Te shnes.


moti e kam dit ket pun qe nuk esht femer

Alima
06-09-11, 18:34
ti gruja e burrit, masi sdon me diskutu, atehere bile mos ofendo, se kush jam une sje ti ajo qe gjykon, e sa per ofendime, une te tham shko bre qije pidhin e nanes me gjith harapt e tu e me gjith cjapat qe tkan kcy e qe ja ke hap komt, se mu kon e neres e fetare edhe e dhane mas zotit nuk hin e qihesh neper interneta bile bile, tka ardh reni edhe me i mashtru djemt e ri keshe per letra e me pas telashe em burrin, oj kuder, thjesht shko qije nanen tane harape e mos em ofendo ktu se ti qi edhe mit nzid!

...

kadale he qen ,


mos u merr me trillime e me rrena pos tjerash ... krejt arabt ku jane e ku s' jane ...qashtu njejt ēka ke shkru ti !


..


lahper pisi ,


nanen , motren grun edhe qiken , pe din ti !... kam goxha vllazni neper harabi ... me ju ba hyzmet !


.

premium
06-09-11, 18:35
o ju mulimano-falco shfletoni pak Kur'anin e mos i mani nėpėr rregalla ..
Aty tregohet a eshte e lejuar e pse ka qenė e lejuar .
hajt dashamirėt e e alkoholit , gjeni pak kohė te shfletoni edhe ligjeratėn e Kur'anit , nė vend se pyetni ate kėte , aty i gjeni tė gjithat ndaqit keni edhe edukatat mėsimore e qdo lėndės se mėsoni apo keni mėsuar nėpėr mėsimet shkollore .

Guri i madh
06-09-11, 18:36
...

oj gjo , ( dmth , hi jo )


ne perendim , e kudo ... kur ti adaptoin e ti rrejne tane jeten femijet se i kan te vetet , e masi ti mushin ata vjet e bollshme me dit diēka .. e kuptoin se tane jeten jane trajtu me genjeshtra dhe e gjejne veten se nuk e dijn kush jane as te kujt jane ... perqindje e madhe e tyre , me statistik ne ato momente me se shumti mendoin ne vetvrasje ... ndihen me se te humbur !

andaj , prandai .....me rrejt njerin prej feoijerie eshte e ndalume , more qysh po dini me logjiku kaq mire per se mbrapshti me mujt me dite ?!, ... me shfrytezu qata kapacitet per mbar ... per lakmi ishi kone , he !


Zejnebja ( radiAllahu anha ) ... ishte nga nje familje shume e pasur dhe me fame atebote , Zejdi ( djali per te cilin eshte kujdesur Muhamedi ,paqa dhe meshira e Allahut qofte mbi te) ... ishte dikush qe nuk kishte fare familje ... ishte dikush qe per nje kohe ka qene edhe rob , ishte dikush qe nuk kishte as pasuri ...


eh ,... Zejnebja (radiAllahu anha ) ... sa ishte gruaja e Zejdit ... kishte nje kryelartesi te vrazhde ndaj bashkeshortit te saj , pra Zejdit ... vazhdimisht ia perkujtonte kush ishte ajo , dhe ne vazhdueshmeri e nenēmonte duke i thene ti nuk ke familje , ti ke qen rob , ti nuk ke pasuri ... ( nje krahasim me keto koherat e sodit psh . e jep nana djalin per nje nuse-burre ne perendim ... ajo ja ban letrat ... por ai djali , nejse kishem burri i saj s' guxon ma me i than syt e zi i ke , ka me ja la ent , me ja fshi shpin , mos me u ni per se gjalli ... mos me i majt paret as me u vet per gje te gjalle e qesi senesh moderni ) ... eh , Zejdi radiAllahu anhu , disa here iu ka anku Muhamedit alejhi selam dhe i ka tregu per gjendjen e mjerueshme qe e ka ne bashkeshortesi me nje grua aq kryelarte ... Muhamedi alejhi selam pasi e ka dasht shuuuuuume Zejdin Allahu qoft i kenaqur me te , ia merr inati Zejnebes shuuuuuum .... mirepo Zejdin e keshillon me e mbajt gruan e vet dhe me e pas frik Allahun , ngase gruaja nuk leshohet veē hajt !


edhe ti panta .... ngo knenaj , .... atebote femijet e adoptuar trajtoheshin sikur femijet e tu ... pra edhe ne pasuri ishin hisedar ... per me e largu kete veti te lige ... perkunder urrejtjes qe e kishte Muhamedi alejhi selam per Zejneben ... deshti e s' deshti me urdher te Allahut iu ka deshte me e marre per gru , kuptohet pasi e ka leshu Zejdi radiAllahu anhu ... dhe kete si shembull per ne muslimanet , qe me djalin per te cilin kujdesesh nuk ke kurfar lidhje gjaku , familjeje , pasurie ... aq nuk e ke asgje , sa edhe gruan qe e ka pas , nese e leshon shlire mundesh me e martu ...


eh njeherit Zejnebes Allahu qofte i kenaqur me te , nenes se te gjithe muslimaneve ... kur eshte martu me Muahmedin alejhi selam , i eshte ule kryelartesia ... pas parasysh gruaja e kujt eshte bere dhe privelegji qe i eshte ofru te jete prej grave te tij salAllahu alejhi wa salam ....dhe njeherit prej nenave te gjithe muslimaneve sot e kesaj dite !

mos bani hop , pa kcy ... rrini me besimtare te devotshem , mos u merrni me dogma te qafirave ... oooooj shype


.halime ma na tregue qka i bjen qikjo fjala fundrrin se kurr se paskna ndegjue

Alima
06-09-11, 18:38
Le se nuk esht femer kjo, eshte mashkull dhe i martuar bile.:D

Te shnes.


...

guraleci edhe ti mos u nisni prej veti , ... jo te gjithe jane te njejte !


.

Alima
06-09-11, 18:55
More nese osht ai qe po mendoj une ja qifsha edhe deknit nvorr se te gjallt boll jan ka ja qijn harapt.

ps: mfal ti doGzona qe duhet me lexu kto shkrime nga une, te shnes edhe une ty shume & mpaska marre malli me shkru me ty, pe lo kete lahper krejt, spo ja rrasi ma...


...

ashtu ... trego "njerezi dhe vlera ... si te gjithe ata sikur ti ... nuk ju duhet shume kohe dhe vete e zbuloni fetyren dhe karakterin qe e keni !


bravisimo, ketu te prita !


.