Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shkenca > Hapėsirė filozofike-psikologjike
Emri
Fjalėkalimi
Hapėsirė filozofike-psikologjike Praktika e jetės njerėzore, sjelljet e individėve e tė shoqerisė. Proēeset mendore etj.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 01-08-06, 00:02   #1
Dreqi i kuq
 
Avatari i Dreqi i kuq
 
Anėtarėsuar: 10-05-05
Vendndodhja: Vevey CH
Postime: 59
Dreqi i kuq e ka pezulluar reputacionin
Gabim A Vriten Pellumbat, Ore?!

PAS VRASJES MIZORE TE BESMIR NAIM BYTYQI


A VRITEN PELLUMBAT, ORE ?!

Rasti i rrembimit te femijes Besmir Naim Bytyqi, i lindur me 12 shtator 1993 ne fshatin zojz te Prizrenit, pra ende pa i mbushur 13 vjet , qe fatkeqsisht perfundoi me vrasje mizore, pa dyshim ka shkaktuar aktin me te shemtuar kriminal, me te dhembshem dhe alarmues, se dikush deshiron ta vras ardhmerin e kombit. Ndonse edhe vet akti i mashtrimit dhe rrembimit te 13 vjeqarit Besmir Bytyqi, edhe ishte i papresedant, pasi ishte kryer nga nje grup personash shqiptar po te atij mjedisi,ekzekutimi i tij me plumb ne kok, eshte kulmi i krimit qe nuk mund te justifikohet me asgje. Dhembjen per vrasjen mizore dhe pa asnje shkas te Besmir Bytyqit nga Zojzi e kan deshmuar pranija e tyre ne varrim dhe tash e disa dit edhe ne shprehjen e ngushllimeve te mijera qytetareve nga anekend Kosova.
Rrembimi i Besmirit ndodhi me 15 korrik 2006 ne mbremje.
Dhembja eshte pa dyshim edhe me e madhe dhe e pakompensueshme, posaqerish per faktin se Besmiri ishte femija i vetem i bashkshorteve Naim (1972) dhe Sahide Bytyqi (1974) gjat 14 vjet martese. Vrasja mizore ne te njejten dit te rrembimit te Besmirit ende pa i mbushur 13 vjet mosh, qe sapo kishte kryer klasen e gjasht te shkolles fillore ka tronditur gjith bashkmoshataret,mesuesit gjith qytetaret e zojzit, te rrethines dhe te gjith Kosoves. Kjo vrasje nuk i ka goditur vetem kriminelet she shtytsit e tyre, pasi ata keshtu e mendojn ardhmerin.
Naim Bytyqi , ne nje atmosfer teper te rend e te zymt ka spikuar se diten kritike vetem pak minuta pas rrembimit me mashtrim te djalit te tij Besmirit, mashtruesit naiv qe per synim kan pasur perfitime materiale permes ndonje rrjeti mafijoz kan thirrur ne telefonin e tij duke kerkuar 5 mij ero si kushtezim per lirimin e ``pengut`` Besmirit , pellumbit te tij. Jo se jam i pasun, por nga tmerri dhe dhembja per tim bir, rrembyesve pasi ua kam dalluar edhe zerin , u kam kerkuar adresen per dergimin e parave. Ata nderkaq me than qe te prisja ne shtepi. Ndersa vetem pas 5 minutav tjera ata i kan shkyqur telefonat dhe te vetmin komunikim e kisha mesazhin me shkrim. Mirpo ata me nuk u degjuan fare se ku ishin dhe ku po e mbanin djalin tim Besmirin, ka rrefyer me tej Naimi. Duke qen teper te tronditur jemi ven ne kerkim pashk me familjaret, ndersa rastin e kemi paraqitur edhe ne polici. Fatkeqsisht as ne dhe as policia me rroba civile, nuk ka arritur te gjej dot Besmirin dhe grupin qe e kishin rrembyer at.
Fatkeqsisht me Besmiri nuk ishte ne jet, ai ishte torturuar psikikisht dhe ishte ekzekutuar po at dit me nje plumb arme ne kok dhe ishte len ne nje lendin ne periferi te fshatit Medvec, fshat fqinj.
Besmiri i vdekur u gjet me 19 korrik pra 4 dit pas rrembimit. Ecuria e metejme e procedures se obduksionit te IML ka deshmuar se viktima eshte qelluar me arm zjarri ne kok.
Njesiti rajonal i krimeve serioze-madhore ne Prizren, ka arritur ti arrestoj tre persona te dyshimt per kryrjen e rrembimit, respektivisht per vrasjen e te mituritBesmir Bytyqi. Dyshohet se ne ket rast jan te implikuar tre te rinj njeri prej tyre i moshes jo madhore, ndersa dy te tjeret jan mbi moshen 18 vjeqare.
Njesiti rajonal i policis ne Prizren gjat kryrjes se disa perkufizimeve ne shtepit e ketyre tre te dyshimteve kan gjetur nje pistolet me kaliber 6.35 mm pron e njerit te dyshuareve, me te cilen dyshohet se eshte kryer vrasja e Besmirit. Me urdher te prokurorit publik te tre te arrestuarit njeri nga te cilit eshte edhe banor i fshatit Zojz dhe te tjeret nga fshati Medvec, fshat fqinj.SHKRIMI ESHTE MARR NGA NJE GAZET DITORE KURSE UNE JAM NJE BANOR I FSHATIT MEDVEC PO MOMENTALISHT JETOJ NE CHHerėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Murgesha : 01-08-06 nė 00:04
Dreqi i kuq Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 01-08-06, 17:03   #2
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim

familjes te ndjerit BESMIR BYTYQI ishprehi ngushtllimet por edhe te gjith atyre qe kan ndi dhimbje per ket rast makaber kurse une per aktoret e krimit kisha kerkue denime sa me te larta
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-03-12, 03:21   #3
ritaperty
 
Anėtarėsuar: 13-03-12
Postime: 1
ritaperty i vlerėsuar jo keq
Gabim Titulli: A Vriten Pellumbat, Ore?!

autoret e atij krimi kurr nuk jan burgos sepse ai i zoti ka dhon pare me thas per mos me qit bethen e vet para popullit -----
ritaperty Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-05-22, 17:19   #4
Shekulli i fundit
 
Anėtarėsuar: 10-05-22
Postime: 1
Shekulli i fundit i vlerėsuar jo keq
Gabim Titulli: A Vriten Pellumbat, Ore?!

Gjaku lahet me gjak


Shekulli i fundit Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 02:41.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.