Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Go Back   Dardania.de > Shoqėria > Gruaja dhe Familja
User Name
Password
Gruaja dhe Familja Inkuadrimi i gruas nė jeten shoqerore, jeta bashkeshortore, femijetReply
 
Thread Tools Display Modes
Old 09-10-03, 10:28   #1
LIBERO_78
 
Join Date: 07-10-03
Location: EDHE PAK NE PR.
Posts: 111
LIBERO_78 has disabled reputation
Send a message via ICQ to LIBERO_78 Send a message via AIM to LIBERO_78 Send a message via MSN to LIBERO_78
Default SA FEMIJE DESHIRONI TI KENI NE TE ARDHMEN?

UNE PER VETI MENDOJ NESE MA FALE ZOTI KETE DHURAT TE CMUAR UNE ME DESHIREN E GRUAS DO TE KISHA DESHIRE TI KEM DY FEMIJE 1VAJZE DHE 1 DJALE.........TI NGJAJNE MAMIT TE TYRE SE BABIN DO TA KEN TE KEQ :lol: AHAAAAAAAAAAA


__________________
ATY KU KA LIDHJE ....KA EDHE ZGJIDHJE
LIBERO_78 Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Nyje Interesante
Old 09-10-03, 20:33   #2
Gentiana
 
Gentiana's Avatar
 
Join Date: 09-10-03
Posts: 12,161
Gentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėm
Default

Tung,hey un do kisha deshir qe ti kem bineq dhe ate me se miri nje djal dhe nje vajz,se rriten bashk dhe e kryn, ateher dikur aty rreth 35 e kisha ber edhe nje nese kisha dasht. apo jo? tung tung

genta
Gentiana Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 10-10-03, 19:43   #3
LIBERO_78
 
Join Date: 07-10-03
Location: EDHE PAK NE PR.
Posts: 111
LIBERO_78 has disabled reputation
Send a message via ICQ to LIBERO_78 Send a message via AIM to LIBERO_78 Send a message via MSN to LIBERO_78
Default

:lol: NE PAJTIM ME BURRIN E KISHE BERE ATE TE FUNDIT APO E KISHE HUAZU DIKUND A
__________________
ATY KU KA LIDHJE ....KA EDHE ZGJIDHJE
LIBERO_78 Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 10-10-03, 20:29   #4
Gentiana
 
Gentiana's Avatar
 
Join Date: 09-10-03
Posts: 12,161
Gentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėm
Default

Quote:
Originally Posted by LIBERO_78
:lol: NE PAJTIM ME BURRIN E KISHE BERE ATE TE FUNDIT APO E KISHE HUAZU DIKUND A


Tung. jo more Libero_78 me pajtimin e burrit qy, qka je ka fol edhe ti. pse ti femit se i ben, me pajtimin e gruas i ben apo si esht puna. qy. nejse. tung e bash
Gentiana Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 10-10-03, 23:44   #5
jehona
 
Join Date: 02-10-03
Posts: 231
jehona has disabled reputation
Default

valla une per veti kam qef me i pas 4 femi, 2 qika e 2 djem. amo qka nuk kisha deshiru me pas, esht nje qike per hasret, sepse e kam perjetu vet, dhe nuk esht ashtu siq mendojn disa..... :cry:
jehona Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 12-10-03, 11:15   #6
ADRIANO
 
Join Date: 12-10-03
Location: Germany
Posts: 16
ADRIANO has disabled reputation
Send a message via ICQ to ADRIANO Send a message via MSN to ADRIANO Send a message via Yahoo to ADRIANO
Default

Te pershendes Jehona,

Une mendoj vetem ne te jen shendosh,se numri i femive ose vajz apo djal nuk eshte interesant. Une nuk kem deshir me pas aq shum se dua te ja mundesoj femive te gjithat e jo si perpara 7 ose 8 femi edhe nuk kan pas asgje.
ADRIANO Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 17-10-03, 23:05   #7
jehona
 
Join Date: 02-10-03
Posts: 231
jehona has disabled reputation
Default

te pershendes adriano, jam ne mirkuptim me ty sa i perket me ja dhon femis nje perspektiv positive te jetes. po a po te duken shum 4 femi a? veq duhet me pas deshir dhe lumteri, se edhe 100 femi me i pas mundesh me jau mundesu nje jete te lumtur dhe te hapur per gjdo gje.......
jehona Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 20-01-04, 17:28   #8
Zana
 
Join Date: 04-11-03
Location: Austri
Posts: 790
Zana has disabled reputation
Default

Vallah 2 femije bol!! hehe :P 8)
__________________
»•____(Æ`®»((Æ`•“Æ))«®“Æ)____•«
[»•«]___((Æ`•MITROVICA•“Æ))___[»•«]
»•____(Æ`®»((Æ`•“Æ))«®“Æ)____•«
Zana Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 20-01-04, 17:37   #9
Murgesha
 
Murgesha's Avatar
 
Join Date: 24-10-03
Location: Diku nėpėr botė....
Posts: 41,048
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Default

Pse vajza po beni kajde. Njeriu duhet te kete me se shumti 6 femije. Ani edhe disa djem kokan deklaru per dy e tre. Jo dhe jo une kam deshire ti kem 6. Se jam rrite ne nje familje te madhe me vellezer e motra dhe gjithhere kemi kaluar mire.
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 20-01-04, 18:45   #10
hana
 
Join Date: 28-12-03
Location: ne kosov valla
Posts: 702
hana has disabled reputation
Default

Pershendetje Libero_78 mu a me pelqejn shum femijt sidomos ata te vegjlit hala pa i bo 1 vjet po si te rriten .....nejse une kisha dasht me i pas 3 femij, 2 vajza dhe nje djal tung
hana Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 21-01-04, 11:32   #11
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Barbaroza's Avatar
 
Join Date: 09-01-04
Location: Nė zemėr tė Kosovės!
Posts: 12,880
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Default

Pasi une i dua me shume vajzat,atehere kisha preferuar te kem dy vajza,por ben edhe nje djale per hater te burrit :P
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 21-01-04, 12:20   #12
diana
 
Join Date: 28-10-03
Location: zvicer
Posts: 56
diana has disabled reputation
Default

FEMIJET DHE BERJA FEMI ESHTE AKT DASHURIE POR SEPARI AKT PREOKUPIMI DHE BURIM OBLIGIMESH. Gjithashtu kjo ka qene e lidhur dikur me statistika demografike ( popullata duhej livruar ne prokreacion per te siguruar jeten e popullit) Por harronim qe te besh femi eshte me perpara te kesh mundesi tu sigurosh nje jete te ekuilibruar (ne baraspeshe) e mbi te gjitha ti edukosh. Edukimi i femiut shqiptar ne nje menyre korrrekte ka qene i lidhur me qellime politike sepse ngjarjet ne Kosove , Maqedoni deshmojne qe nese dikush sankcionon lirine e te mesuarit kjo do te thote qe liria e te mesuarit eshte rrezik per ndaluesin sepse ka per qellim FORMIMIN apo ZHVILLIMIN e ARESYES. Femra shqiptare ishte e transformuar ne makine per femi pa mos qene e pergatitur per kete. Martohej e re dhe pa qellime ,pa kerkesa pa objektiva ndaj burrit te saj...me te cilin martohej edhe pa e pare...


Per mua shume pak ka rendesi gjinia e femiut tim nese arrij ta edukoj duke patur parasysh MBI TE GJITHA ZHVILLIMIN E TIJ NE NJE EKUILIBER SOCIAL dhe kjo KERKON NDRYSHIMIN E SHOQERISE NGA KAOSI NE EKUILIBER...
diana Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 22-01-04, 04:52   #13
RRUSHI
 
Join Date: 02-10-03
Location: NYC
Posts: 327
RRUSHI has disabled reputation
Default

ALOHA-AMIGOS
Sa i perket numrit te femijeve ---NJE PAK DY SHUM-----qka po flas edhe une ---kur shumica nga ju e dini qe e kam rimorkjo traktori ahhh
__________________
PERSERI ME JU
RRUSHI Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 22-01-04, 09:48   #14
lazdrani
MBRETI DARDAN
 
lazdrani's Avatar
 
Join Date: 20-11-03
Location: EU
Posts: 10,582
lazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėm
Send a message via MSN to lazdrani
Default

4 vajza dhe 4 djem=8.............lazdrani
lazdrani Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 22-01-04, 18:26   #15
anna
 
Join Date: 17-01-04
Location: ........
Posts: 2,571
anna has disabled reputation
Default

tung tung une kisha dasht mi pas 3 femije 2 djem dhe nje qik 8) :lol: 8)


anna Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

All times are GMT +1. The time now is 10:29.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2017, vBulletin Solutions, Inc.