Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Go Back   Dardania.de > Shoqėria > Shėndeti
User Name
Password
Shėndeti Tė rejat dhe kuriozitetet mė tė fundit nga mjeksia. Cila eshte pyetja juaj ?Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 27-10-04, 11:57   #1
mickoja
 
mickoja's Avatar
 
Join Date: 04-02-04
Location: jetoj mas kodrave!!!
Posts: 1,509
mickoja has disabled reputation
Default Qfar produkte duheni te perdorni per fytyr?

Dashta ti jap disa keshilla per pastrim te fetyres!

Nese e bleni ju nje produkt duheni te shiqoni jo te jet produkti me qmim te lartč,dhe tju pershtatet crema e lekures se fetyres e juaj kujdes se ka genjeshtra ne"markt" dhe kshtu vetum e yshqeni lekuren e juaj gabim dhe ne mosh ma te vjeter ajo ndikon dhe keni ma shum probleme si pshb.pa pastrim ne fetyr:


:arrow: Per lekur Seborrhoe"lekur te yndyrshme":
Me Komedonen"puqrra" apo Akne,shum e preferuar:

ne produkt nuk duhet te ket:parfum,mos te jet PH-ma e lartč se 5.5,Oil nuk duhet te ket..

Qka duhet te jet pa tjeter ne produkt:Aqua(water)alcohol,Glycol dhe Gamma Oryzanol dhe PH-5.5 apo ma te ulet(ekkriner)normalises,antibacterial effect,not comedogenic


:arrow: Per lekur Sebostase"lekur e thatč e terčt"

Ne produkt nuk duhet te ket:Limonene,PH-duhet te jet neutral 7.0 (apokrine) dhe parfun nuk duhet te ket..

Qka duhet te jet pa tjeter ne produkt:Aqua(water)C 14-22 alcohol.glycerin,Oil,milk frotein,dhe refreshes


Duhet te keni:Cleansing lotion,Tonic,dhe creme

pra suksese per zbukurim te fetyres dhe jepni rendesi vetvetes


__________________
Tč jetosh duke vdekur,a tč vdesčsh duke jetuar?
mickoja Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Nyje Interesante
Old 27-10-04, 15:54   #2
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Barbaroza's Avatar
 
Join Date: 09-01-04
Location: Nė zemėr tė Kosovės!
Posts: 12,880
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Default

Flm Mickoja per keshillat!
Besoj se edhe herave tjera do te shkruash akoma!
__________________
"Do all the good you can,
by all the means you can,
in all the ways you can,
in all the places you can
at all the times you can,
to all the people you can,
as long as ever you can".
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 28-10-04, 00:51   #3
Mafiozi
 
Join Date: 27-10-04
Location: Geneve
Posts: 4,639
Mafiozi has disabled reputation
Default

:oops: :oops:
Mafiozi Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 28-10-04, 14:00   #4
mickoja
 
mickoja's Avatar
 
Join Date: 04-02-04
Location: jetoj mas kodrave!!!
Posts: 1,509
mickoja has disabled reputation
Default

Quote:
Originally Posted by Mafiozi
:oops: :oops:
hmmmmm....a marre po te vjen naj send a? :roll:
__________________
Tč jetosh duke vdekur,a tč vdesčsh duke jetuar?
mickoja Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 28-10-04, 14:17   #5
Krokodilli
 
Join Date: 04-10-04
Location: Australia-Prishtine
Posts: 3,126
Krokodilli has disabled reputation
Send a message via MSN to Krokodilli
Default

Quote:
Originally Posted by mickoja
Quote:
Originally Posted by Mafiozi
:oops: :oops:
hmmmmm....a marre po te vjen naj send a? :roll:
si duket mafiozi i perdor tjera kreme per fytyre,, i vjen marre qe nuk i ka ble keto prodhimet qe i keshillove ti mickoja
__________________
Get Rich Or Die Trying
Krokodilli Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 28-10-04, 14:20   #6
mickoja
 
mickoja's Avatar
 
Join Date: 04-02-04
Location: jetoj mas kodrave!!!
Posts: 1,509
mickoja has disabled reputation
Default

Quote:
Originally Posted by Krokodilli
Quote:
Originally Posted by mickoja
Quote:
Originally Posted by Mafiozi
:oops: :oops:
hmmmmm....a marre po te vjen naj send a? :roll:
si duket mafiozi i perdor tjera kreme per fytyre,, i vjen marre qe nuk i ka ble keto prodhimet qe i keshillove ti mickoja
hahahahahahahahahaah....
__________________
Tč jetosh duke vdekur,a tč vdesčsh duke jetuar?
mickoja Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 28-10-04, 16:37   #7
adrioni
 
Join Date: 18-10-04
Location: OZ...place of wonders!!!
Posts: 102
adrioni has disabled reputation
Default

Quote:
Originally Posted by mickoja
Quote:
Originally Posted by Krokodilli
Quote:
Originally Posted by mickoja
Quote:
Originally Posted by Mafiozi
:oops: :oops:
hmmmmm....a marre po te vjen naj send a? :roll:
si duket mafiozi i perdor tjera kreme per fytyre,, i vjen marre qe nuk i ka ble keto prodhimet qe i keshillove ti mickoja
hahahahahahahahahaah....
Mire e ki
__________________
\"When you meet someone better than yourself, turn your thoughts to becoming his equal. When you meet someone not as good as you are, look within and examine your own self. \"
adrioni Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 30-05-08, 23:35   #8
oldi
 
Join Date: 30-05-08
Posts: 1
oldi i vlerėsuar jo keq
Default Titulli: Risi ne kosov ..MAGIC CREAM

ky krem eshte krem natyral dhe ka 4 funksione puqra,akne .kunja ,dhe njolla dielli ..dmth eshte 100%natyral perbehet prej nje lule ...perdorne kush ka problem me fytyr .... do te delni te kenaqyr une per vehti e kam perdor me ka largu puqrat dhe njollat e diellit jam i kenaqur ne kosov ka ardhur tani ....ju preferoj te perdorni kremi ...quhet MEGIC CREAM 4 IN 1 :) KUSH DESHIRON TE KET FYTYR TE PASTER PERDORNI KET KREM GJENDET ME POROSI ..
oldi Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 26-02-12, 16:59   #9
emine
 
emine's Avatar
 
Join Date: 11-10-07
Posts: 37,416
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Qfar produkte duheni te perdorni per fytyr?

kos,huder,kajmak,mjalte,kaqamak me ba krejt


__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

All times are GMT +1. The time now is 10:41.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2017, vBulletin Solutions, Inc.