Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Politika & Shtypi > Politika
Emri
Fjalėkalimi
Politika Diskutime tė qeta e konstruktive rreth politikės dhe politikanėve...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 13-03-05, 13:31   #1
MemphiSx
ZoT DhE KrenaR
 
Avatari i MemphiSx
 
Anėtarėsuar: 11-12-03
Vendndodhja: StAteS Of GjAkOvA
Postime: 12,338
MemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek MemphiSx
Gabim PDK dhe ORA ja arriten Qellimit!!!

Me ne fund u shperblye mundi i opozites per Dergimin e Ramush Haradinajt ne Hage
Pas 100 dite te mundimshme per opoziten me ne fund edhe deshira e tyre u plotesua,tani ne Hage gjendet Kryeministri i Kosoves Ramush Haradinaj,dhe menjeher filluan kalkulimet per shkaterrimin e Qeveris bile bile disa te qmendur permendin edhe zgjedhje te reja
Vjen Pyetja kuj i duhen keto pazarlleqe ne keto momente??
Ne kohen kur duhet te caktohet edhe dita e fillmit per bisedimet rreth Statusit Final te Kosoves te qmendurit,lugetrit,UDB-ashet po punojn aq shume qe sivjet mos te ket fillim te bisedimeve per Statusin e Kosoves,qe me qdo kusht te marrin Qeverisjen e Kosoves
Keto paralajmerime te opozites jan shenja se keta njerz jan dore e zgjatur e serbis ;)


__________________
Ndjehem krenar me ty Z.PRESIDENT....
MemphiSx Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 13-03-05, 16:07   #2
4ever
 
Anėtarėsuar: 22-05-04
Postime: 111
4ever e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Po si duket disa politikaneve te opozites ju plotesua deshira!!!kryeministri i Kosoves z.Ramush Haradinaj shkoj ne Hage dhe ata tani trumbetojn me te madhe per formimin e nje qeverie te re gjitheperfshirese.
Perderisa z.Ramush Haradinaj ashtu si nuk ishte njohur me pare ne historine e ballkanit vendosi qe vullnetarisht te shkoj ne Hage duke vendose interesin e Kosoves para interesit personal opozita ,kerkon formimin e qeveris se re!!!Me siguri qe nje veprim te tille mundet ta bejne vetem njerezit karierist te cilet per pushtet nuk zgjedhin mjete.
Mendoj qe eshte koha qe partit e pozites te mos pranojn kursesi prishjen e koalizionit,te vazhdojn punen dhe te finalizojn punen te cilen e filloj me aqe energji Haradinaj.
4ever Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-03-05, 16:42   #3
GASHI75
 
Anėtarėsuar: 05-11-04
Vendndodhja: KOSOVĖ
Postime: 261
GASHI75 e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek GASHI75 Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek GASHI75 Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek GASHI75
Gabim GASHI75

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga MemphiSx
Me ne fund u shperblye mundi i opozites per Dergimin e Ramush Haradinajt ne Hage
Pas 100 dite te mundimshme per opoziten me ne fund edhe deshira e tyre u plotesua,tani ne Hage gjendet Kryeministri i Kosoves Ramush Haradinaj,dhe menjeher filluan kalkulimet per shkaterrimin e Qeveris bile bile disa te qmendur permendin edhe zgjedhje te reja
Vjen Pyetja kuj i duhen keto pazarlleqe ne keto momente??
Ne kohen kur duhet te caktohet edhe dita e fillmit per bisedimet rreth Statusit Final te Kosoves te qmendurit,lugetrit,UDB-ashet po punojn aq shume qe sivjet mos te ket fillim te bisedimeve per Statusin e Kosoves,qe me qdo kusht te marrin Qeverisjen e Kosoves
Keto paralajmerime te opozites jan shenja se keta njerz jan dore e zgjatur e serbis ;)

Turp vertetė turp nga ju memephisx ta cekni kto dy subjekte po duket mo tash qartė se kushė. bollė memphisx mo nga ju deri dje keni shkrua qmosė pėr ramushin ju sotė i akuzoni se tė tjeret ekan akuzuar e jo ti e njerzit si ti me shkrimet e tua tė ndotura pėr opinion qmos keni bė ju dhe ldkėja pėr ta derguar nė hagė zotri ramush haradinaj dhe legjenden e luftes sė uēkės pra ju dhe arb , jeni ata qė shkruani qmos qė sotė ai eshtė ku ėshtė.mallkuar qofshin gjithė ata shqip folsa qė e kan denoncuar si r.muriqi e v .veseli e tė tjeret edhe ju bashkė metė atė kujtohen shkrimet etua ooooo mempisx stė ka hije jo se memua fol shqip e nuk di se qka je ti.

Qyshė se ke dashtė qlirimin e kosoves dhe pamvarsin e saj gjatė lufte ashtu se ke dashtė asė Ramush Haradinaj ju me ldkėn dhe tė tjeretė mos u mundo ta hedhesh topin nė tjetrin taborrė zotri se kotė e ke.
E tashė edon nji autonomi substanciale nė kuader tė shkive sepse se ke pėr krah nė koh tė shtira ramushin e tash mė paraqiteshė se po .

Jo zotri memphisx kaloi koha e propagandes sate dhe e agjitacionitė tėnd tė pa skrupulltė nė kėt forum.
__________________
Pa asnjė mėdyshje mund tė konstatohet, se pėr popullin shqiptar interesi mė parėsor nė kėtė etapė tė historisė sė tij, ėshtė ēlirimi i plotė e ribashkimi i Atėmėmdheut si dhe ndėrtimi i njė shoqėrie plotėsisht sovrane e demokratike
GASHI75 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-03-05, 17:09   #4
Arb
 
Avatari i Arb
 
Anėtarėsuar: 09-10-04
Vendndodhja: Little Dardania, NEW YORK
Postime: 11,439
Arb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Pas koalicionit te arritur me partine me madhore ne Kosove, Armata e Krimineleve te Kosoves, ne krye me Demac-Qose-Hashim-Xhavit-Mavro-Milaimet e Veton Surricet me te tjere formuan me urgjence nje dosje kunder Haradinajt.

Nuk ndodhen kot fishkellimat ne Stadium. Ato ishin te dirigjuara me celular nga Hashim-Jakupet...

E tash Haradinaj ka rastin qe te mos kursej "tifozet" qe fishkelluan dhe padronet e tyre.

Ai ne Hage, duhet t'i denoncoj vrasesit e Tahir Zemajt, Sebahates... Ta bej kete jo per Hagen por per ne, per popullin e vete.

Mafia Komuniste nuk fal kur iu del nga rreshti. Kete fat e pat edhe vete Haradinaj.

Ata e shfrytezuan Haradinajn e sidomos vellain e tij, por pasi tash Ramushi degjoj aresyen Kombetare e jo idealet e Enverit, e iu doli nga dora Arradhave Enveriste, ata menjehere e denoncuan ne Hage.

Nese ju kujtohet, ne Gjyqin e Sali Veselit, ne te cilin ky bandit akuzohej per vrasjen e Komandant Drinit, menjehere ka reaguar Mafia e Hashim-Kup-Qose-Demac-Limajt, dhe nuk e kurseu deshmitarin Rasim, duke i dhene Gjykates Nderkombetare fakte se si Rasimi kishte vra shoket e tyre te proletariatit (idealit) - Shkijet.

Keshtu jane keta Enveristet "tane." Po iu dole nga binaret te shesin tek Shkau.

Ky rrjet Mafioz Enverist duhet mundur. Dueht zbuluar i gjithe rrjeti spiuno-kriminel i instaluar ne Kosove.
Arb Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-03-05, 17:10   #5
Arb
 
Avatari i Arb
 
Anėtarėsuar: 09-10-04
Vendndodhja: Little Dardania, NEW YORK
Postime: 11,439
Arb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėm
Gabim

amush Haradinaj per cdo dite po e permirson figuren e tij si atdhetar.

Me aktin e sotem te dorheqjes dhe fjalen e mbajtur me kte rast para 5 minutash ne Tv ai u tregua nje burre i Madh..

Asnje ligesi e demagogji nuk treguan syt e tije.. pervec ca loteve te keq ardhjes qe detyrohet te leje punen e sapo nisur si kryemminister..e ti pergjigjet Hages..

Vazhdoni punen tha Ramushi per te pamvaresuar Kosoven..
Ai nuk beri nxitje per "marsa" sikurse bejne ata qe dirigjuan ne Stadium fershellimat nda Ramushit.. perkundrazi potencoi nevojen per unitet e urtesi ne rrugen e nisur..

Ne syt e bashkpuntoreve te tije u pan lot te sinqerte..
Shpresoj qe Bajram Kosumi i cili pa asnje merite mund te gjendet ne krye te qeverise se Kosoves.. te tregoje sa 1 e 1000-ta pjese e Burrerise se Ramushit ne punen e ardhshme..
Une nuk e besoj Kosumin sepse moti e ka treguar vehten nje kelysh te qose Demaq Hashimave..por kur ske pulen do pranojm Sorren..

Pra Ramushi la nje Boshllek i cili mund te kete pasoja..
Ramushi e njihte Voten e Popullit.. Pra Ramushi dhe sot e tregoj se e Njeh Rugoven si Presidentin e Kosoves.

Ka mundesi qe pasuesi i tije , dhelparaku Kosum, te sabotoje punen e mire te Ramushit me koleget e tije te LDk-s ne qeveri..
Dasht Zoti te mos jete i sukseshem kte radhe Bajram Kosumi ne vijen e tije Qosiste te destruktivitetit..

Shpresoj te mos u zgjase shume gezimi shtabit enverist ne PDk e Epok te zeze.. te cilet me bindje e them jane denoncuesit e Ramushit..

Rrug te mbare Ramushit ne Hage e ardht faqe bardhe..e shkofshin ne Hage ata qe e meritojne..

Burimi: FSH
Arb Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-03-05, 18:23   #6
Agroni22
 
Anėtarėsuar: 03-08-04
Vendndodhja: ku kom lindur
Postime: 3,929
Agroni22 e ka pezulluar reputacionin
Gabim

deri diku ja kan arritur qellimit ato parti me shkuarhen e RAMUSHIT ne hage por le ta dine se krejt aleancen per ardhmerin e kosoves nuk e kan qu ne hage e atu jon edhe shume shume njerz qe munden me udheq qeverin e kosoves , e mos te gezohen sepse krejt evropa mu qu ne kembe se bashku me do parti ne kosove se kot e kajn se qeverin ka me udhequr LDK-AAK tjeter kerkush jo pos aleatet e koalicionit
__________________
dashuria nuk blihet por fitohet
dashuria nuk shitet por dhurohet
Agroni22 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-03-05, 22:14   #7
afrim preniqi
 
Anėtarėsuar: 01-09-04
Vendndodhja: gjermani-mynih
Postime: 119
afrim preniqi e ka pezulluar reputacionin
Gabim

eu arb qenke nji debile i semure psiqikishte apo mendoje se je informatori i udb-se ,nga lajmrohesh nga beogradi apo je me detyra speciale ne prishtine,njerze si ty qe fyejn atdhetaret dhe denoncojne luftaret e lirise ka shume ne taborrin anti-shqiptare te ldk-se.
si qenka adem demaqi kriminel tregom hidhi faktet o biri i serrbise kriminele ,njeriu qe ter jeten ja kushtoi popullit te vuajtur shqipetar ,o udbashe ,o kriminele o laro .adem demaqi ku ishte 30 vite,e ku ishe ti ,o titist ju keni ndejtur kembekryq me pushtusit serrbomadhe ,adem demaqi eshte legjenda e gjalle eshte simboli dhe krenaria e kombit ,njerze te tille lindin rralle here .po qosja q"far krimineli qenka ai s"thuri vargje per pushtusit ai na mesoi urretjen per pushtusit ,po q"te beri hashimi jakupi ,milaimi ty si duket te gjithe ata qe punuan per lirine e kosovese te pengojne sepse ju shihni endrra serrbe ,te njejten gje e thoje gazetat serrbe beogradi dhe bota sot gazeta anti-shqipetare por do vjene nji dite kure ne do te jemi fitimtar ,dhe ne s"do te ju dergojme ne hage ,por gjygjin do te e bejme ne emer te popullit ashtu siqe e meritoni.
poshte gjykata anti-shqiptare e hages!
RROFTE POPULLI HEROIKE SHQIPTARE
RROFTE LUFTA HEROIKE E UQK-SE!
RROFTE SHQIPERIA ETNIKE!
afrim preniqi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-03-05, 21:37   #8
ani de
 
Anėtarėsuar: 11-11-04
Vendndodhja: prishtine
Postime: 13
ani de e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek ani de Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek ani de Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek ani de
Gabim

sinqerisht po befasohna kur po ndegjoj se si po i perkrahin ata te LDK-s ushtaret e UCK-s, kur deri sot ata ishin si armiq per ta.

pastaj akuzat e para per qlirimtaret si haradinaj dhe limaj jane bere pikerisht nga ldk

nuk e di sa ju kujtohen shkrimet e botes sot!!!
ani de Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-03-05, 23:02   #9
GASHI75
 
Anėtarėsuar: 05-11-04
Vendndodhja: KOSOVĖ
Postime: 261
GASHI75 e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek GASHI75 Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek GASHI75 Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek GASHI75
Gabim GASHI75

Denoncimet e njerzve tė ligė e jo kombtarė ndaj herojve tė gjallė jon dopta tė ulta moralishtė e kombtarishtė nga udbashėt shqipėfolsa.
Kurse sot jetojn jeten e tyre kinse edhe ne kemi dhan diqka pėr kosoven athua doi lejoj ky dhe tė prehen tė qetė nė kosovė kta njerz qė se meritojn nji jet nė kosovė.
tė mallkuar qofshi o njerz tė lig
tė mallkuar qofshin edhe familjet ejuaja tė liga
tė mallkuar qofshi qė se doni nji shtet tė pamvarurė
tė mallkuar qofshi qė i denonconi njerzit qė dhan gjithėqka per kosovė e at edhe jetenė
SKa asni popullė nė botė qė denoncon patriotet si te shqipfolsatė e ligė e tė ult kombtarishtė .
MALLKUAR QOFSHI JU SODĖ QĖ VEPRONI ENDE NĖ FAVORĖ TĖ SERBIS JU SPIUJ TĖ LIG E TRADHTAR TĖ KOMBITĖ SHQIPTARĖ.
__________________
Pa asnjė mėdyshje mund tė konstatohet, se pėr popullin shqiptar interesi mė parėsor nė kėtė etapė tė historisė sė tij, ėshtė ēlirimi i plotė e ribashkimi i Atėmėmdheut si dhe ndėrtimi i njė shoqėrie plotėsisht sovrane e demokratike
GASHI75 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-03-05, 23:32   #10
E_Zjarrta
 
Avatari i E_Zjarrta
 
Anėtarėsuar: 14-03-05
Vendndodhja: Jetoj ashtu si kam LIndur SHqiptare ne Dardani
Postime: 285
E_Zjarrta e ka pezulluar reputacionin
Gabim Pershendetje

Une jam shume e re ketu besoj se do te me pranoni edhe mua ketu ne kete forumin tuaj une ju pershendes dhe ju deshiroj shume te mira me ra ne sy kjo teme e qelluar e une po ja nisi per fillim me nje poezi te Poetit tone te mirnjohur me emrin QOBANI nga nje forum tjeter ai shkruan kete poezi si vijon


Qou Shqipni si din meu qu
Komunistat tė kan poshtru
tė kan humbė Fe e burrėri
Dojne me marrė rrugėn pėr rusi

Oj shqipni moj krenore
Komunistat si nevojtore
venojtore pakurfar dere
dojne te bajne si peshku nė verė (kure eshte i ngordhure se kundermon)

Peshku nė verė kundėrmon
por komunistav, nuk jav kalon
ata jan njė pjellė e dreqit
jan si minjėt e Qenefit


qa doni o vllezer ma mire me ju tregu ja kjo eshte ajo qe diskutuat ju disa opozitare e besa edhe disa Pozitare jan ba njejte si keta ne poezi Qenef vllezer se kosova nuk mundet per nje vit 365 here me majte zgjedhje po a jen tranu disa a po me duket mua
__________________
Kure shoh e ndegjoj disa njerez besomeni secilen her po i adhuroj me shume qenet endacak qe sillen rrugeve te pluhrosura te Kosoves
E_Zjarrta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-03-05, 00:18   #11
Arb
 
Avatari i Arb
 
Anėtarėsuar: 09-10-04
Vendndodhja: Little Dardania, NEW YORK
Postime: 11,439
Arb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: GASHI75

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga GASHI75
Denoncimet e njerzve tė ligė e jo kombtarė ndaj herojve tė gjallė jon dopta tė ulta moralishtė e kombtarishtė nga udbashėt shqipėfolsa.
Kurse sot jetojn jeten e tyre kinse edhe ne kemi dhan diqka pėr kosoven athua doi lejoj ky dhe tė prehen tė qetė nė kosovė kta njerz qė se meritojn nji jet nė kosovė.
tė mallkuar qofshi o njerz tė lig
tė mallkuar qofshin edhe familjet ejuaja tė liga
tė mallkuar qofshi qė se doni nji shtet tė pamvarurė
tė mallkuar qofshi qė i denonconi njerzit qė dhan gjithėqka per kosovė e at edhe jetenė
SKa asni popullė nė botė qė denoncon patriotet si te shqipfolsatė e ligė e tė ult kombtarishtė .
MALLKUAR QOFSHI JU SODĖ QĖ VEPRONI ENDE NĖ FAVORĖ TĖ SERBIS JU SPIUJ TĖ LIG E TRADHTAR TĖ KOMBITĖ SHQIPTARĖ.
Fjalen e kishe per "Komandantet e Bllaces" a?
Arb Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-03-05, 01:26   #12
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,346
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: GASHI75

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Arb
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga GASHI75
Denoncimet e njerzve tė ligė e jo kombtarė ndaj herojve tė gjallė jon dopta tė ulta moralishtė e kombtarishtė nga udbashėt shqipėfolsa.
Kurse sot jetojn jeten e tyre kinse edhe ne kemi dhan diqka pėr kosoven athua doi lejoj ky dhe tė prehen tė qetė nė kosovė kta njerz qė se meritojn nji jet nė kosovė.
tė mallkuar qofshi o njerz tė lig
tė mallkuar qofshin edhe familjet ejuaja tė liga
tė mallkuar qofshi qė se doni nji shtet tė pamvarurė
tė mallkuar qofshi qė i denonconi njerzit qė dhan gjithėqka per kosovė e at edhe jetenė
SKa asni popullė nė botė qė denoncon patriotet si te shqipfolsatė e ligė e tė ult kombtarishtė .
MALLKUAR QOFSHI JU SODĖ QĖ VEPRONI ENDE NĖ FAVORĖ TĖ SERBIS JU SPIUJ TĖ LIG E TRADHTAR TĖ KOMBITĖ SHQIPTARĖ.
Fjalen e kishe per "Komandantet e Bllaces" a?

Sigurisht pėr ata e ka fjalėn. :lol:
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-03-05, 04:08   #13
Arb
 
Avatari i Arb
 
Anėtarėsuar: 09-10-04
Vendndodhja: Little Dardania, NEW YORK
Postime: 11,439
Arb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: GASHI75

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Murgesha
Sigurisht pėr ata e ka fjalėn. :lol:
Duket se edhe Gashi ashtu sikur Haradinaj, i eshte kthyer ndergjegjes Kombetare.
Arb Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-03-05, 04:13   #14
Arb
 
Avatari i Arb
 
Anėtarėsuar: 09-10-04
Vendndodhja: Little Dardania, NEW YORK
Postime: 11,439
Arb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga afrim preniqi
eu arb qenke nji debile i semure psiqikishte apo mendoje se je informatori i udb-se ,nga lajmrohesh nga beogradi apo je me detyra speciale ne prishtine,njerze si ty qe fyejn atdhetaret dhe denoncojne luftaret e lirise ka shume ne taborrin anti-shqiptare te ldk-se.
si qenka adem demaqi kriminel tregom hidhi faktet o biri i serrbise kriminele ,njeriu qe ter jeten ja kushtoi popullit te vuajtur shqipetar ,o udbashe ,o kriminele o laro .adem demaqi ku ishte 30 vite,e ku ishe ti ,o titist ju keni ndejtur kembekryq me pushtusit serrbomadhe ,adem demaqi eshte legjenda e gjalle eshte simboli dhe krenaria e kombit ,njerze te tille lindin rralle here .po qosja q"far krimineli qenka ai s"thuri vargje per pushtusit ai na mesoi urretjen per pushtusit ,po q"te beri hashimi jakupi ,milaimi ty si duket te gjithe ata qe punuan per lirine e kosovese te pengojne sepse ju shihni endrra serrbe ,te njejten gje e thoje gazetat serrbe beogradi dhe bota sot gazeta anti-shqipetare por do vjene nji dite kure ne do te jemi fitimtar ,dhe ne s"do te ju dergojme ne hage ,por gjygjin do te e bejme ne emer te popullit ashtu siqe e meritoni.
poshte gjykata anti-shqiptare e hages!
RROFTE POPULLI HEROIKE SHQIPTARE
RROFTE LUFTA HEROIKE E UQK-SE!
RROFTE SHQIPERIA ETNIKE!
Paske shkru pa nda, edhe ate krejt jashte temes.

Po ta ri-kujtoj se tema mban titullin, "PDK dhe ORA ja arriten Qellimit!" A po pajtohesh edhe ti se PDK dhe ORA ia arriten qellimit?
Arb Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-03-05, 22:55   #15
GASHI75
 
Anėtarėsuar: 05-11-04
Vendndodhja: KOSOVĖ
Postime: 261
GASHI75 e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek GASHI75 Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek GASHI75 Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek GASHI75
Gabim Re: GASHI75

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Arb
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga GASHI75
Denoncimet e njerzve tė ligė e jo kombtarė ndaj herojve tė gjallė jon dopta tė ulta moralishtė e kombtarishtė nga udbashėt shqipėfolsa.
Kurse sot jetojn jeten e tyre kinse edhe ne kemi dhan diqka pėr kosoven athua doi lejoj ky dhe tė prehen tė qetė nė kosovė kta njerz qė se meritojn nji jet nė kosovė.
tė mallkuar qofshi o njerz tė lig
tė mallkuar qofshin edhe familjet ejuaja tė liga
tė mallkuar qofshi qė se doni nji shtet tė pamvarurė
tė mallkuar qofshi qė i denonconi njerzit qė dhan gjithėqka per kosovė e at edhe jetenė
SKa asni popullė nė botė qė denoncon patriotet si te shqipfolsatė e ligė e tė ult kombtarishtė .
MALLKUAR QOFSHI JU SODĖ QĖ VEPRONI ENDE NĖ FAVORĖ TĖ SERBIS JU SPIUJ TĖ LIG E TRADHTAR TĖ KOMBITĖ SHQIPTARĖ.
Fjalen e kishe per "Komandantet e Bllaces" a?
FJALEN E KISHA PĖR TY DHE MEMPHISIN QĖ DENONCONI QDO NJERI QĖ KA DHAN GJITHĖQKA PER KOSOVEN E AT EDHE JETEN .
VETEM E VETEM SE SJANĖ NĖ LDKĖ JU MUNDOHENI TI DEGRADONI NJERZIT E LIRISĖ DHE SOT SHKONI DESHMONI MSHEFTASI KUNDREJT TYRE PĖR PLOTSIMIN E STANDARDEVE 4 DHE 5 HE MALLKUAR QOFSHI.


__________________
Pa asnjė mėdyshje mund tė konstatohet, se pėr popullin shqiptar interesi mė parėsor nė kėtė etapė tė historisė sė tij, ėshtė ēlirimi i plotė e ribashkimi i Atėmėmdheut si dhe ndėrtimi i njė shoqėrie plotėsisht sovrane e demokratike
GASHI75 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 12:11.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.