Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Poezia
Emri
Fjalėkalimi
Poezia Emocionet qė lind kjo forcė magjike, dėshirėn pėr tė na ndryshuar ...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 28-09-06, 13:35   #1
Dardalece
 
Anėtarėsuar: 28-09-06
Postime: 22
Dardalece i vlerėsuar jo keq
Gabim Falje nuk pranoj

Loti le tė kthehet nė gjakė
zemra ndash edhe le tė plas
Letrat qė i kamė shkruar pėr ty
le tė digjėn e tė bėhen hi
se unė mė nuk eksistoj pėr ty

Nė ty isha tepėr e dashuruar
mbas teje shumė gjėra kisha harruar
mirpo aspak nuk kisha pritur
se njė ditė do tė mė kishe ikur

Vepro si tė duash vepro
dhe pėr mua aspak mos mendo
Por dije
se kthim tek unė mė nuk ka
falje nuk do tė pranoj
Sepse
dashurin qė pata nė ty
ti ish ai i pa shpirt
qė e shpėrbleve me tradhti

Kurse c“tash jam ajo qė do tė mbetėm
e pėr ty mos mendo se do tė
shkruaj ndonjė vepėr, sepse njerzit do tė me
quanin vajz e prapambetur

Sotė ti mbetesh ai qė ishte
nuk ke faj ty se ke lindė egoist.

Pėr mua mos u brengos,vazhdoje jetėn,

se une c“tash kan gjet njė tjetėr
prej cdo ditė nė ditė ai ma zgjat jetėn,
nė zemėr ka tė mbjellur dashurin.
Kam atė qė mė ledhaton
atė qė me zemėr mė donė
qė pėr mua vdes e mbaron.


Dardalece Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 29-09-06, 10:29   #2
Dardalece
 
Anėtarėsuar: 28-09-06
Postime: 22
Dardalece i vlerėsuar jo keq
Gabim

Mu sos jeta

Deri nė kėtė moment isha e lumtur,
por njė lajm i keq ndryshoi punėt,
mu sos jeta, shkoi lumturija,
humbi shpresa, mė rrėmbeu dhimbja,
edhe disa momente kisha me jetu,
por si do tė largohem kurrė se kisha mendu,
mu sos jeta, u ndalėn vitėt,
mė humbėn gėzimėt mė shkuan ditėt,
kujtoja netėt pa gjumė, kujtoja letrat me pend tė shkrun,
mu sos fati, u ndal fryma,
mė kaluan zogjėt mė shkuan motėt,
mu mshelėn sytė, u qetsua trupi,
mė kaloi jeta mė mori lumi,
dhimbjet e shpirtit mė kapluan,
erdhi vjeshta, nuk dot pėrjetoja stina tjerra,
mu sos jeta, u vyshk si lulja
mė shkuan lotėt, mė lėshuan duart,
mė humbi jeta mė gjetė fatzeza,
mu ndal fryma, mė shkoi jeta...


Dardalece Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 12:58.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.