Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Go Back   Dardania.de > Shoqėria > Dashuria
User Name
Password
Dashuria A janė kėto tema tabu tek ne?! Ejani tė bindeni...Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 12-09-09, 01:22   #1
Jana
Full LoVe...
 
Jana's Avatar
 
Join Date: 23-04-08
Location: ...n'LOQK t'LOQK-ės...
Posts: 31,039
Jana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėm
Default 100 thėnie tė zgjuara pėr martesėn...

1. Ata qė nuk e tregojnė dashurinė, nuk ndjejnė dashuri.
-William Shakespeare

2. Nėse ēiftet nė martesė do tė bėnin gjysmėn e pėrpjekjeve qė bėjnė kur i vinė njėri-tjetrit rrotull kur njihen, do tė habiteshin sa mirė do tė shkonin punėt.
-Billy Graham

3. Ai qė nuk ėshtė xheloz, nuk ėshtė i dashuruar.
-Saint Augustine

4. Martesat bėhen nė qiell. Po kėshtu edhe stuhitė dhe tufanet.
-Anonim

5. Qėllimi nė martesė nuk ėshtė tė mendosh njėsoj me partnerin, por tė mendosh bashkė me tė.
-Robert C. Dodds

6. Tė tė kem dhe tė tė mbaj, nė tė mirė e nė tė keq, nė pasuri dhe varfėri, nė sėmundje dhe nė shėndet, tė tė dua dhe tė tė gėzoj, derisa vdekja tė na ndajė.
- Premtimi i martesės

7. Perėndia ka vendosur tipin e martesės kudo nė krijim. Ēdo krijesė kėrkon pėrsosmėrinė e saj tek dikush tjetėr. Vetė qiejt dhe toka e portretizojnė mė mirė.
- Martin Luther

8. Kur shihni njė ēift qė ecėn nė rrugė, ai qė ėshtė disa hapa para ėshtė bashkėshorti qė ėshtė ēmendur.
- Helen Rowland

9. “Prandaj njeriu do tė lėrė babanė e vet dhe nėnėn e vet dhe do tė bashkohet me gruan e vet, dhe tė dy do tė bėhen njė mish i vetėm. Dhe kėshtu ata nuk janė mė dy, por njė mish i vetėm; prandaj atė qė Perėndia ka bashkuar, njeriu tė mos e ndajė”.
- Efesianėt 5:31, Matthew 19:6

10. Gjithmonė dalim shėtitje dorė pėr dore, nėse unė ia lėshoj, ajo shkon pėr pazar.
- Henry Youngman

11. Po tė flisja gjuhėt e njerėzve dhe tė engjėjve, dhe tė mos kisha dashuri, do tė bėhesha si njė bronz qė kumbon ose si cimbali qė tingėllon.
Edhe sikur tė kisha dhuntinė e profecisė, edhe tė dija tė gjitha misteret dhe mbarė shkencėn dhe tė kisha gjithė besimin sa tė luaja nga vendi malet, por tė mos kisha dashuri, nuk jam asgjė.
Edhe sikur tė ndaja gjithė pasuritė e mia pėr tė ushqyer tė varfrit dhe ta jepja trupin tim qė tė digjej, e tė mos kisha dashuri, nuk do tė mė vlente asgjė!
Dashuria ėshtė e durueshme; plot mirėsi; dashuria nuk ka smirė, nuk vė nė dukje, nuk krekoset, nuk sillet nė mėnyrė tė pahijshme, nuk kėrkon tė sajat, nuk pezmatohet, nuk dyshon pėr keq; nuk gėzohet pėr padrejtėsinė, por gėzohet me tė vėrtetėn, i duron tė gjitha, i beson tė gjitha, i shpreson tė gjitha, mban ēdo gjė.
Dashuria nuk ligėshtohet kurrė.
- 1 Korintasit 13

12. Dy vlejnė mė mirė se njė i vetėm, sepse kanė njė shpėrblim tė mirė pėr mundin e tyre.
- Predikuesi 4:9

13. Mė e rėndėsishmja nė njė martesė ėshtė qė tė dy tė kenė besim nė Perėndi dhe Jezu Krisht! Kur keni besim, gjithēka ėshtė e mundur!

14. Prapa ēdo burri tė madh fshihet njė grua e vogėl qė e ndihmon. Burri mund tė jetė kreu, por gruaja shpesh ėshtė qafa qė e kthen.

15. Martesė ėshtė tė marrėsh dhe tė japėsh. Mė mirė t’ia japėsh ti, se ajo do ta marri gjithsesi.
- Joey Adams

16. Kujtoni atė tipin qė e pyeti gruan: “Si ėshtė e mundur qė Perėndia tė bėri kaq tė bukur, por kaq budallaqe?”. Ajo i pėrgjigjet: “Jam e bukur qė ti tė mė martoje, dhe budallaqe qė tė martohesha me ty”!

17. Mami dhe babi ishin njė ēift fėmijėsh kur u martuan. Ai ishte tetėmbėdhjetė, ajo ishte gjashtėmbėdhjetė, unė isha tre.
- Billie Holiday

18. Burri mė tha se kishte nevojė pėr mė shumė hapėsirė. Prandaj unė e lashė jashtė.
- Roseanne Barr

19. Nė biznesin e ndėrtimit thonė: Dy burra mund tė bėjnė trefishin e punės sė njė burri tė vetėm. Parimi i Perėndisė ėshtė se dy persona mund tė bėjnė dhjetėfishin e punės tė njė tė vetmi. “Njė person i vetėm mund tė ndjekė njė mijė e dyqind veta dhe dy persona bėjnė tė iknin dhjetė mijė veta” (Ligji i Pėrtėrirė 32:30).

20. Dashuria ėshtė e verbėr, ndėrsa martesa tė kthen sytė.
- Agatha Kristi

21. Kėshilla ime ėshtė qė tė martoheni; nėse gjeni njė grua tė mirė, atėherė jeni tė lumtur, nėse jo, atėherė do tė bėheni filozof.
- Sokrati

22. Pa komunikim tė mirė me Zotin, nuk mund tė ketė komunikim tė mirė me njerėzit.

23. Para martese njė burrė deklaron se do tė japė jetėn t’ju shėrbejė; pas martese, ai nuk do tė ulė as gazetėn pėr tė folur me ju.
- Helen Rowland

24. Nėse doni tė mėsoni diēka pėr altruizmin, pėrulėsinė dhe pėrgjegjėsinė, mjafton tė martoheni!

25. Kur njė burrė hap derėn e makinės pėr gruan e tij, tė jini tė sigurt, ose ka makinėn e re ose gruan.
- Bernard Shaw

26. Mėnyra mė e mirė pėr ta mbajtur mend ditėlindjen e gruas, ėshtė ta harroni njė herė.
- H.V. Prochnow

27. Prapa ēdo burri tė madh ndodhet njė grua e madhe. Gruaja ose e ndėrton, ose e shkatėrron burrin.

28. Nėse doni ta lini partnerin sepse ka diēka tek ai qė nuk ju pėlqen, atėherė do tė lini ēdo person me tė cilin lidheni, sepse tė gjithė njerėzit kanė diēka qė nuk pėlqejmė.

29. Ndėr tė gjitha kurat shtėpiake, gruaja e mirė ėshtė mė e mira.

30. Bėjini komplimente asaj! Thuajini sa e bukur ėshtė dhe ajo do tė jetė e bukur! Thuajini sa e mrekullueshme ėshtė dhe ajo do tė jetė e mrekullueshme!

31. Kam mėsuar se vetėm dy gjėra janė tė nevojshme pėr ta mbajtur gruan tė lumtur. Sė pari, lėreni tė kuptojė se do tė dalė e saja. Sė dyti, lėreni t’i dalė e saja.
- Lyndon B. Johnson

32. Nuk ka rėndėsi se sa e rregullt ėshtė njė grua nga natyra, ėshtė gabim pėr tė kur e vendos gjithmonė burrin nė vendin e tij.

33. Kura e vetme pėr njė dashuri tė humbur, ėshtė njė dashuri e re.

34. Ekzistojnė dy periudha nė jetėn e njė burri kur ai nuk i kupton gratė, para martese dhe pas martese.

35. Njė martesė ėshtė njė dėshmi, ashtu si pagėzimi. Rrethi i unazės ėshtė simboli i vėrtetėsisė sė pėrjetshme dhe ari ėshtė simbol i vlerės qė zgjat.

36. Martesa ėshtė marrėdhėnia mė e ngushtė, mė pėrulėse dhe mė vetė-sakrifikuese mes qenieve njerėzore.

37. Ėshtė e vėshtirė tė duash dikė qė nuk respekton apo ta admirosh pėr diēka.

38. Thojini “Tė dua” njė qind herė nė ditė!

39. Fjala “angazhim” ka dy kuptime: ėshtė luftė nė betejė dhe dorėzim nė martesė.

40. Njė prej mistereve tė jetės ėshtė si djali qė nuk ishte aq i mirė sa tė martohej me tė bijėn e dikujt, mund tė jetė babai i nipėrve dhe mbesave mė tė zgjuar nė botė.

41. Martesa ėshtė marrėdhėnie seksuale, ose ndryshe ju mund tė qėndronit si miq tė mirė.

42. Njė grua shqetėsohet pėr tė ardhmen derisa gjen njė burrė, ndėrsa njė burrė kurrė nuk shqetėsohet pėr tė ardhmen derisa gjen njė grua.

43. Suksesi nė martesė ėshtė mė shumė se tė gjesh personin e duhur. Do tė thotė tė jesh personi i duhur!

44. Njerėzit nuk do tė divorcoheshin pėr arsye tė parėndėsishme nėse nuk do tė martoheshin pėr arsye tė parėndėsishme.

45. Njė nėne i duhet njėzet vite ta bėjė djalin burrė, dhe njė tjetėr grua shpesh e bėn atė budalla pėr njėzet minuta.

46. Telashi nė martesė shpesh nis kur burri ėshtė kaq i zėnė tė fitojė kripėn sa harron mjaltin e tij.

47. Ēdo burrė ka nevojė pėr njė grua: Qeveria nuk e ka fajin pėr tė gjitha gjėrat qė shkojnė gabim.

48. Mos e gjykoni gruan shumė pėr dobėsitė e saj. Nėse nuk do t’i kishte, atėherė nuk do t’ju kishte martuar ju.

49.Jam njė zonjė shtėpie e vėrtetė. Sa herė qė lė njė burrė i mbaj shtėpinė.
- Zsa Zsa Gabor

50. Martesa: Besimi ėshtė fillimi i saj, gėzimi ėshtė pjesė e saj dhe dashuria ėshtė zemra e saj.


__________________
LOQK- Nė fund tė ēdo dite sido qė tė jetė dita unė do tė them TE DUA...

Ėshtė e pamundur tė mos dashuroj kur egziston ti ...

http://www.youtube.com/watch?v=LGrr_5boZlA
Jana Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Nyje Interesante
Old 12-09-09, 01:23   #2
Jana
Full LoVe...
 
Jana's Avatar
 
Join Date: 23-04-08
Location: ...n'LOQK t'LOQK-ės...
Posts: 31,039
Jana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: 100 thėnie tė zgjuara pėr martesėn...

51. Nė shumicėn e rasteve do t’i kėshilloja prindėrit me fėmijė tė mos e prishnin martesėn dhe tė mbijetonin pa u ndarė pėr hir tė prindėrve.52. Disa gra lodhen kaq shumė t’i bėjnė burrat tė mirė, sa kurrė nuk ia dalin tė bėhen gra tė mira.53. Bėjini sytė katėr para martese dhe mbajini gjysmė tė mbyllur mė pas.54. Martesa ėshtė njė institucion qė mbahet sė bashku nga tre libra – libri i mirė, libri i gatimit dhe libri i ēeqeve.55. Nė kohėn qė ai pėshpėrit “Jemi bėrė pėr njėri-tjetrin”, ajo tashmė ka planifikuar ndryshime.56. Shpesh kur ajo thotė “jo”, ata jetojnė pėrgjithmonė tė lumtur e tė gėzuar.57. Suksesi i madh i njė martese tė suksesshme, ėshtė t’i trajtosh tė gjitha shkatėrrimet si incidente dhe asnjė prej incidenteve si shkatėrrime.58. Kurrė nuk e kuptoni sa shumė ndryshon zėri i njė personi derisa gruaja ndalet sė bėrtituri dhe i pėrgjigjet telefonit.59. Martesa ėshtė marrėdhėnia njerėzore mė e kėnaqshme, mė forcuese dhe mė e gjatė nė kėtė Tokė.60. Vizioni nė darkė shpesh ėshtė panoramė nė mėngjes.61. Kam vite qė nuk i flas gruas, nuk kam dashur ta ndėrpres.

- Rodney Dangerfield62. Nėse nuk mund tė shkoni mirė me partnerin/en nėn ēdo rrethanė, si mund ta dini se do tė shkoni mirė me dikė tjetėr nėn ndonjė rrethanė tjetėr?63. Njerėzit qė nuk shkojnė mirė me partnerin/en e momentit, zakonisht nuk mund tė shkojnė mirė me asnjė partner/e.64. Adami kishte tė tėrė Botėn pėr veten dhe Perėndinė nė Kopshtin e Edenit, megjithatė nuk ishte i kėnaqur derisa gjeti gruan. Vetėm gjiri i njė gruaje e pėrmbush njė burrė.65. Shpesh bashkėshorti/bashkėshortja mėrzitet dhe kėrkon pak variacion apo ndryshim, por ky nuk ėshtė justifikim i mjaftueshėm pėr tė prishur njė martesė. Mė mirė tė marrin pushime!66. Njė grua ka nevojė qė dashuria tė shprehet me pėrkujdesje, madje mė shumė se marrėdhėnie fizike.67. Bari nė anėn tjetėr tė gardhin duket gjithmonė mė i gjelbėr, por zakonisht vetėm pėr shkak tė paarritshmėrisė.68. Partneri ideal nuk ekziston, pėrndryshe nuk do tė ishte njeri.69. Nėse dikush do tė qėndronte pėr t’ju duruar, ndoshta do tė bėnit mirė tė mėsonit si t’i duronit edhe ju dhe tė jini falėnderues qė ekziston dikush qė do tė jetojė me ju.70. Sekreti i njė martese tė suksesshme, ėshtė tė mos qėndrosh nė shtėpi shumė.

- Colin Chapman71. Ne flemė nė dhoma tė ndara, hamė darka tė ndarė, shkojmė me pushime tė ndarė. Po bėjmė gjithēka pėr ta mbajtur kėtė martesė sė bashku.

- Rodney Danderfield72. Kur shihni se kė martojnė disa vajza, atėherė kuptoni se sa shumė e urrejnė punėn pėr tė nxjerrė jetesėn.

- Helen Rowland73. Bėhu i mirė ndaj virtyteve tė saj, bėhu pak i verbėr ndaj tė metave tė saj.74. Njė martesė e lumtur ka brenda gjithė kėnaqėsitė e miqėsisė, gjithė gėzimin e ndjesive dhe arsyes, dhe gjithė ėmbėlsinė e jetės.

- Joseph Addison75. Njė burrė i lumtur martohet me vajzėn qė dashuron; njė burrė edhe mė i lumtur dashuron vajzėn me tė cilėn martohet.

- Anonim76. Unė jam mike e mirė pėr burrin tim. Jam pėrpjekur t’i mbaj premtimet e martesės. Jam gjithnjė pranė tij. E dėgjoj. Pėrpiqem tė qesh.

- Anna Quindlen77. Burrat martohen me atė qė kanė nevojė. Unė martohem me ty.

- John Ciardi78. Martesa nuk ėshtė ritual apo fundi. Ėshtė njė kėrcim i gjatė dhe intim sė bashku, dhe asgjė tjetėr nuk ka rėndėsi se sa ndjesia e ekuilibrit dhe zgjedhja e partnerit.

- Amy Bloom79. Tėrheqja hollohet pas njė farė kohe dhe bukuria zbehet, por tė martohesh me njė burrė qė tė bėn tė qeshėsh ēdo ditė, kjo ėshtė dhuratė e madhe.

- Joanne Woodward80. Sepse kam lindur dhe jam martuar. Gjithė rreziku i njerėzimit vjen nga shtrati.

- C.H. Webb, Dum Vivimus Vigilemus81. Nuk keni pse tė jeni nė tė njėjtėn gjatėsi vale pėr t’ia dalė nė martesė. Mjafton tė lundroni nė valėt e njėri-tjetrit.

- Toni Sciarra Poynter82. Mė pėlqen tė jem e martuar. Ėshtė kaq e mrekullueshme tė gjesh personin qė doni t’ju mėrzisė gjatė gjithė jetės.

- Rita Rudner83. Trishtimi kujdeset pėr veten, por qė tė marrėsh gėzimin e plotė, duhet tė kesh dikė pėr ta ndarė.

- Mark Twain84. Na ėshtė thėnė se njerėzit qėndrojnė tė dashuruar pėr shkak tė proceseve kimike, ose sepse qėndrojnė tė intriguar me njėri-tjetrin, ose pėr shkak tė mirėsisė. Por pjesėrisht pėr shkak tė faljes dhe mirėnjohjes.

- Ellen Goodman85. Disa njerėz pyesin pėr sekretin e martesė sonė. Ne gjejmė kohė tė hamė nė restorant dy herė nė javė. Njė darkė e vogėl nė dritėn e qirinjve, muzikė e lehtė dhe vallėzim. Ajo shkon tė martave, unė tė premteve.

- Henry Youngman86. Njerėzit nuk martohen nga arsyeja apo kujdesi, por se ashtu janė mėsuar.

- Samuel Johnson87. Asnjė burrė nuk ėshtė martuar me tė vėrtetė deri nė momentin qė kupton se ēfarė gruaja e tij nuk thotė.

- I panjohur88. Ne nuk duam cilėsitė, ne duam personat; ndonjėherė pėr shkak tė defekteve si dhe tė cilėsive.

- Jacques Maritain89. Do tė mė pėlqente tė shihja njė tip burri qė dallon nga gorilla, qė njė grua e mirė dhe e bukur nuk e ka gdhendur qė tė nxjerrė njė burrė.

- Oliver Wendell Holmes, Sr90. Martesa ėshtė njė prej pak institucioneve qė i lejon njė burri tė bėjė ato qė pėlqen gruaja.

- Milton Berle91. Besoj se burrat qė kanė njė vesh tė shpuar, janė mė tė pėrgatitur pėr martesė. Ata kanė pėrjetuar dhimbjen dhe kanė blerė bizhuteri.

- Rita Rudner92. Gruaja ime dhe unė ishim tė martuar pėr njėzet vite. Pastaj u njohėm.

- Rodney Dangerfield93. Martesa ka shumė dhimbje, por beqaria nuk ka asnjė kėnaqėsi.

- Samuel Johnson94. Njė burrė i vjetėr qė martohet me njė grua tė re bėhet mė i ri, por ajo bėhet mė e vjetėr.

- Anonim95. Nuk ėshtė e zakonshme qė persona qė nuk njihen, tė martohen, por qė njė ēift tė divorcohet duhet tė njihen mjaft mirė.96. Ēdo martesė priret tė pėrbėhet nga njė aristokrat dhe njė fshatar.

- John Updike97. Dashuria ėshtė diēka ideale, martesa ėshtė diēka reale.

- Goethe98. Njė martesė e suksesshme do tė thotė tė biesh nė dashuri shumė herė, dhe gjithmonė me tė njėjtin person.

- Mignon McLaughlin99. Mos u martoni me njė burrė ta reformoni. Pėr kėtė janė shkollat e riedukimit.

- Mae West100. Njė shtėpi e lumtur, ėshtė ajo ku secili partner i jep mundėsinė tjetrit tė ketė tė drejtė, edhe pse asnjėri nuk e beson.

- Don Fraser
__________________
LOQK- Nė fund tė ēdo dite sido qė tė jetė dita unė do tė them TE DUA...

Ėshtė e pamundur tė mos dashuroj kur egziston ti ...

http://www.youtube.com/watch?v=LGrr_5boZlA
Jana Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 12-09-09, 20:44   #3
turisti
nė sokaqet misterioze....
 
turisti's Avatar
 
Join Date: 25-07-04
Location: Mahalla e azganave p/n
Posts: 47,641
turisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: 100 thėnie tė zgjuara pėr martesėn...

21. Kėshilla ime ėshtė qė tė martoheni; nėse gjeni njė grua tė mirė, atėherė jeni tė lumtur, nėse jo, atėherė do tė bėheni filozof.
- Sokrati


Selam SOKRATIT :

" Sexi i mire - qetesi ne shtepi ".


__________________
Ēdo gjė ėshtė e kalueshme,a mė i kalueshmi ėshtė njeri.

Last edited by turisti; 12-09-09 at 20:45.
turisti Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 12-09-09, 22:28   #4
MemphiSx
ZoT DhE KrenaR
 
MemphiSx's Avatar
 
Join Date: 11-12-03
Location: StAteS Of GjAkOvA
Posts: 12,416
MemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėm
Send a message via MSN to MemphiSx
Default Titulli: 100 thėnie tė zgjuara pėr martesėn...

Quote:
Originally Posted by turisti
21. Kėshilla ime ėshtė qė tė martoheni; nėse gjeni njė grua tė mirė, atėherė jeni tė lumtur, nėse jo, atėherė do tė bėheni filozof.
- Sokrati


Selam SOKRATIT :

" Sexi i mire - qetesi ne shtepi ".Ohhhhhh Ti ja kalon Sokratit bre hahaahahaahahaahahahaahahaahahahahaahahah
__________________
Ndjehem krenar me ty Z.PRESIDENT....
MemphiSx Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 13-09-09, 00:20   #5
roadrunner
Shote Galica
 
roadrunner's Avatar
 
Join Date: 07-09-09
Location: N'dor t'dades tem
Posts: 9,742
roadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: 100 thėnie tė zgjuara pėr martesėn...

HAhahaahh sa kam kesh me ket pergjigje hahaha.....

Quote:
Originally Posted by turisti
21. Kėshilla ime ėshtė qė tė martoheni; nėse gjeni njė grua tė mirė, atėherė jeni tė lumtur, nėse jo, atėherė do tė bėheni filozof.
- Sokrati


Selam SOKRATIT :

" Sexi i mire - qetesi ne shtepi ".


roadrunner Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 13-09-09, 10:29   #6
Murgesha
 
Murgesha's Avatar
 
Join Date: 24-10-03
Location: Diku nėpėr botė....
Posts: 41,048
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: 100 thėnie tė zgjuara pėr martesėn...

Shumica e grave me lehte kuptojne martesen pa dashuri, sesa dashurine pa martese. ...
-Bashkeshortja: I dashur, sot kemi pervjetorin e marteses, c'do te doje te benim? -

Bahkeshorti: Le te mbajme dy minuta heshtje.
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 02-05-12, 20:18   #7
emine
 
emine's Avatar
 
Join Date: 11-10-07
Posts: 37,416
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: 100 thėnie tė zgjuara pėr martesėn...

kure te bahen nja 10000000 thenie kam mu martu qat'her
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 02-05-12, 20:19   #8
emine
 
emine's Avatar
 
Join Date: 11-10-07
Posts: 37,416
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: 100 thėnie tė zgjuara pėr martesėn...

Quote:
Originally Posted by Murgesha View Post
Shumica e grave me lehte kuptojne martesen pa dashuri, sesa dashurine pa martese. ...

???


-Bashkeshortja: I dashur, sot kemi pervjetorin e marteses, c'do te doje te benim? -

Bahkeshorti: Le te mbajme dy minuta heshtje
.
heshtje nga heshtja,
???
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 02-05-12, 20:20   #9
emine
 
emine's Avatar
 
Join Date: 11-10-07
Posts: 37,416
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: 100 thėnie tė zgjuara pėr martesėn...

Quote:
Originally Posted by Jana View Post
1. Ata qė nuk e tregojnė dashurinė, nuk ndjejnė dashuri.
-William Shakespeare

2. Nėse ēiftet nė martesė do tė bėnin gjysmėn e pėrpjekjeve qė bėjnė kur i vinė njėri-tjetrit rrotull kur njihen, do tė habiteshin sa mirė do tė shkonin punėt.
-Billy Graham

3. Ai qė nuk ėshtė xheloz, nuk ėshtė i dashuruar.
-Saint Augustine

4. Martesat bėhen nė qiell. Po kėshtu edhe stuhitė dhe tufanet.
-Anonim

5. Qėllimi nė martesė nuk ėshtė tė mendosh njėsoj me partnerin, por tė mendosh bashkė me tė.
-Robert C. Dodds

6. Tė tė kem dhe tė tė mbaj, nė tė mirė e nė tė keq, nė pasuri dhe varfėri, nė sėmundje dhe nė shėndet, tė tė dua dhe tė tė gėzoj, derisa vdekja tė na ndajė.
- Premtimi i martesės

7. Perėndia ka vendosur tipin e martesės kudo nė krijim. Ēdo krijesė kėrkon pėrsosmėrinė e saj tek dikush tjetėr. Vetė qiejt dhe toka e portretizojnė mė mirė.
- Martin Luther

8. Kur shihni njė ēift qė ecėn nė rrugė, ai qė ėshtė disa hapa para ėshtė bashkėshorti qė ėshtė ēmendur.
- Helen Rowland

9. “Prandaj njeriu do tė lėrė babanė e vet dhe nėnėn e vet dhe do tė bashkohet me gruan e vet, dhe tė dy do tė bėhen njė mish i vetėm. Dhe kėshtu ata nuk janė mė dy, por njė mish i vetėm; prandaj atė qė Perėndia ka bashkuar, njeriu tė mos e ndajė”.
- Efesianėt 5:31, Matthew 19:6

10. Gjithmonė dalim shėtitje dorė pėr dore, nėse unė ia lėshoj, ajo shkon pėr pazar.
- Henry Youngman

11. Po tė flisja gjuhėt e njerėzve dhe tė engjėjve, dhe tė mos kisha dashuri, do tė bėhesha si njė bronz qė kumbon ose si cimbali qė tingėllon.
Edhe sikur tė kisha dhuntinė e profecisė, edhe tė dija tė gjitha misteret dhe mbarė shkencėn dhe tė kisha gjithė besimin sa tė luaja nga vendi malet, por tė mos kisha dashuri, nuk jam asgjė.
Edhe sikur tė ndaja gjithė pasuritė e mia pėr tė ushqyer tė varfrit dhe ta jepja trupin tim qė tė digjej, e tė mos kisha dashuri, nuk do tė mė vlente asgjė!
Dashuria ėshtė e durueshme; plot mirėsi; dashuria nuk ka smirė, nuk vė nė dukje, nuk krekoset, nuk sillet nė mėnyrė tė pahijshme, nuk kėrkon tė sajat, nuk pezmatohet, nuk dyshon pėr keq; nuk gėzohet pėr padrejtėsinė, por gėzohet me tė vėrtetėn, i duron tė gjitha, i beson tė gjitha, i shpreson tė gjitha, mban ēdo gjė.
Dashuria nuk ligėshtohet kurrė.
- 1 Korintasit 13

12. Dy vlejnė mė mirė se njė i vetėm, sepse kanė njė shpėrblim tė mirė pėr mundin e tyre.
- Predikuesi 4:9

13. Mė e rėndėsishmja nė njė martesė ėshtė qė tė dy tė kenė besim nė Perėndi dhe Jezu Krisht! Kur keni besim, gjithēka ėshtė e mundur!

14. Prapa ēdo burri tė madh fshihet njė grua e vogėl qė e ndihmon. Burri mund tė jetė kreu, por gruaja shpesh ėshtė qafa qė e kthen.

15. Martesė ėshtė tė marrėsh dhe tė japėsh. Mė mirė t’ia japėsh ti, se ajo do ta marri gjithsesi.
- Joey Adams

16. Kujtoni atė tipin qė e pyeti gruan: “Si ėshtė e mundur qė Perėndia tė bėri kaq tė bukur, por kaq budallaqe?”. Ajo i pėrgjigjet: “Jam e bukur qė ti tė mė martoje, dhe budallaqe qė tė martohesha me ty”!

17. Mami dhe babi ishin njė ēift fėmijėsh kur u martuan. Ai ishte tetėmbėdhjetė, ajo ishte gjashtėmbėdhjetė, unė isha tre.
- Billie Holiday

18. Burri mė tha se kishte nevojė pėr mė shumė hapėsirė. Prandaj unė e lashė jashtė.
- Roseanne Barr

19. Nė biznesin e ndėrtimit thonė: Dy burra mund tė bėjnė trefishin e punės sė njė burri tė vetėm. Parimi i Perėndisė ėshtė se dy persona mund tė bėjnė dhjetėfishin e punės tė njė tė vetmi. “Njė person i vetėm mund tė ndjekė njė mijė e dyqind veta dhe dy persona bėjnė tė iknin dhjetė mijė veta” (Ligji i Pėrtėrirė 32:30).

20. Dashuria ėshtė e verbėr, ndėrsa martesa tė kthen sytė.
- Agatha Kristi

21. Kėshilla ime ėshtė qė tė martoheni; nėse gjeni njė grua tė mirė, atėherė jeni tė lumtur, nėse jo, atėherė do tė bėheni filozof.
- Sokrati

22. Pa komunikim tė mirė me Zotin, nuk mund tė ketė komunikim tė mirė me njerėzit.

23. Para martese njė burrė deklaron se do tė japė jetėn t’ju shėrbejė; pas martese, ai nuk do tė ulė as gazetėn pėr tė folur me ju.
- Helen Rowland

24. Nėse doni tė mėsoni diēka pėr altruizmin, pėrulėsinė dhe pėrgjegjėsinė, mjafton tė martoheni!

25. Kur njė burrė hap derėn e makinės pėr gruan e tij, tė jini tė sigurt, ose ka makinėn e re ose gruan.
- Bernard Shaw

26. Mėnyra mė e mirė pėr ta mbajtur mend ditėlindjen e gruas, ėshtė ta harroni njė herė.
- H.V. Prochnow

27. Prapa ēdo burri tė madh ndodhet njė grua e madhe. Gruaja ose e ndėrton, ose e shkatėrron burrin.

28. Nėse doni ta lini partnerin sepse ka diēka tek ai qė nuk ju pėlqen, atėherė do tė lini ēdo person me tė cilin lidheni, sepse tė gjithė njerėzit kanė diēka qė nuk pėlqejmė.

29. Ndėr tė gjitha kurat shtėpiake, gruaja e mirė ėshtė mė e mira.

30. Bėjini komplimente asaj! Thuajini sa e bukur ėshtė dhe ajo do tė jetė e bukur! Thuajini sa e mrekullueshme ėshtė dhe ajo do tė jetė e mrekullueshme!

31. Kam mėsuar se vetėm dy gjėra janė tė nevojshme pėr ta mbajtur gruan tė lumtur. Sė pari, lėreni tė kuptojė se do tė dalė e saja. Sė dyti, lėreni t’i dalė e saja.
- Lyndon B. Johnson

32. Nuk ka rėndėsi se sa e rregullt ėshtė njė grua nga natyra, ėshtė gabim pėr tė kur e vendos gjithmonė burrin nė vendin e tij.

33. Kura e vetme pėr njė dashuri tė humbur, ėshtė njė dashuri e re.

34. Ekzistojnė dy periudha nė jetėn e njė burri kur ai nuk i kupton gratė, para martese dhe pas martese.

35. Njė martesė ėshtė njė dėshmi, ashtu si pagėzimi. Rrethi i unazės ėshtė simboli i vėrtetėsisė sė pėrjetshme dhe ari ėshtė simbol i vlerės qė zgjat.

36. Martesa ėshtė marrėdhėnia mė e ngushtė, mė pėrulėse dhe mė vetė-sakrifikuese mes qenieve njerėzore.

37. Ėshtė e vėshtirė tė duash dikė qė nuk respekton apo ta admirosh pėr diēka.

38. Thojini “Tė dua” njė qind herė nė ditė!

39. Fjala “angazhim” ka dy kuptime: ėshtė luftė nė betejė dhe dorėzim nė martesė.

40. Njė prej mistereve tė jetės ėshtė si djali qė nuk ishte aq i mirė sa tė martohej me tė bijėn e dikujt, mund tė jetė babai i nipėrve dhe mbesave mė tė zgjuar nė botė.

41. Martesa ėshtė marrėdhėnie seksuale, ose ndryshe ju mund tė qėndronit si miq tė mirė.

42. Njė grua shqetėsohet pėr tė ardhmen derisa gjen njė burrė, ndėrsa njė burrė kurrė nuk shqetėsohet pėr tė ardhmen derisa gjen njė grua.

43. Suksesi nė martesė ėshtė mė shumė se tė gjesh personin e duhur. Do tė thotė tė jesh personi i duhur!

44. Njerėzit nuk do tė divorcoheshin pėr arsye tė parėndėsishme nėse nuk do tė martoheshin pėr arsye tė parėndėsishme.

45. Njė nėne i duhet njėzet vite ta bėjė djalin burrė, dhe njė tjetėr grua shpesh e bėn atė budalla pėr njėzet minuta.

46. Telashi nė martesė shpesh nis kur burri ėshtė kaq i zėnė tė fitojė kripėn sa harron mjaltin e tij.

47. Ēdo burrė ka nevojė pėr njė grua: Qeveria nuk e ka fajin pėr tė gjitha gjėrat qė shkojnė gabim.

48. Mos e gjykoni gruan shumė pėr dobėsitė e saj. Nėse nuk do t’i kishte, atėherė nuk do t’ju kishte martuar ju.

49.Jam njė zonjė shtėpie e vėrtetė. Sa herė qė lė njė burrė i mbaj shtėpinė.
- Zsa Zsa Gabor

50. Martesa: Besimi ėshtė fillimi i saj, gėzimi ėshtė pjesė e saj dhe dashuria ėshtė zemra e saj.
jana spo du em ta ba bajat martesen,vec fjal meshire po me duken,,,,si mu martu njeri prej gjunahit,,a ka dicka te qart vlla me ti qu flokte hava,a gjeth njejta sene
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 02-05-12, 20:48   #10
lovely
SuperAdmunininistratore
 
lovely's Avatar
 
Join Date: 04-12-07
Posts: 33,877
lovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: 100 thėnie tė zgjuara pėr martesėn...

Qka t tha grueja kur u ktheve i dehun prame ne shtepi?

Jo asgja. Qata dy dhom ashtu kshtu e kom pas njet me i hjek.


__________________
*I keep your heart.. I keep it in my heart!*
lovely Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 04-05-12, 04:01   #11
Jana
Full LoVe...
 
Jana's Avatar
 
Join Date: 23-04-08
Location: ...n'LOQK t'LOQK-ės...
Posts: 31,039
Jana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: 100 thėnie tė zgjuara pėr martesėn...

Quote:
Originally Posted by emine View Post
jana spo du em ta ba bajat martesen,vec fjal meshire po me duken,,,,si mu martu njeri prej gjunahit,,a ka dicka te qart vlla me ti qu flokte hava,a gjeth njejta sene

...hmmm secili e gjykon jeten ne baz te pervojes qe ka ..

...une se sho martesen diqka negative ..perkumdrazi mendoj kur dy njerz dashurohen seni ma i miri eshte martesa...

...mue s'me ka ndryshu asgje martesa..perkundrazi e kam ndi veten shum ma mir ...
__________________
LOQK- Nė fund tė ēdo dite sido qė tė jetė dita unė do tė them TE DUA...

Ėshtė e pamundur tė mos dashuroj kur egziston ti ...

http://www.youtube.com/watch?v=LGrr_5boZlA
Jana Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 23-05-12, 09:32   #12
Denim
Banned
 
Join Date: 02-02-12
Posts: 1,102
Denim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: 100 thėnie tė zgjuara pėr martesėn...

Quote:
Originally Posted by emine View Post
kure te bahen nja 10000000 thenie kam mu martu qat'her
Djemtė me tė cilėt nuk duhet tė martoheni:


Me “Djemtė e mamit”

Djem tė cilėt nuk janė nė gjendje tė vendosin vetė pėr diēka, mė shumė bisedojnė me nėnėn e tyre sesa me partneren dhe presin qė gruaja tė pėrkujdeset pėr tė nė mėnyrė tė njėjtė, sikurse nėna e tyre.

Meshkujt qė nuk dinė t’i pėrdorin parat

Jo vetėm ata qė kanė rrogė tė vogėl, por edhe qė nuk dinė t’i rendisin prioritetet, ky tip i meshkujve ėshtė ngarkesė e tepėrt pėr martesė, kjo lidhje mund tė pėlcasė shumė lehtė pėr shkak tė grindjeve financiare, thotė Connor.

Meshkujt qė nuk kanė miq

Connor thotė se nuk ėshtė i rėndėsishėm numri i miqve, por nėse nuk ka asnjė shok, atėherė shpesh kjo ėshtė tregues i karakterit tė tij vetjak dhe tė ēuditshėm, gjė e cila nuk ėshtė e dėshirueshme nė martesė.

Meshkujt qė ju nėnēmojnė nė publik

Nuk ėshtė e rėndėsishme arsyeja ose sjellja, veēse ndjenja e fyerjes dhe e pėrēmimit. Kjo tregon se ai mashkull nuk ka vetėkontroll, pėr tė ėshtė e rėndėsishme shfryrja e zemėrimit. Ky tip i mashkullit gjithherė dėshiron tė dominojė, pra edhe nė martesė.

Meshkujt qė janė tė paedukuar ndaj tė tjerėve

Qoftė fjala pėr kamerierin, rojtarin e vendparkimit ose pėr arkėtarin, sjellja e paedukuar e shpreh karakterin e vėrtetė tė mashkullit, tė cilin e fsheh nga gruaja, porse me kohė patjetėr do tė dalė nė sipėrfaqe.

Meshkujt tė cilėt nuk mund tė bėjnė shaka nė llogari tė veten

Sjellja e tillė zbulon pasigurinė dhe komplekset, ky tip nuk ėshtė bazė e mirė pėr marrėdhėnie tė suksesshme. Po kėshtu, thotė Connor, tipi i kėtillė ėshtė shumė kritikues ndaj tė tjerėve, ndėrsa fare pak ndaj vetvetes.

Meshkujt tė cilėt asnjėherė nuk kundėrshtojnė

Nėse keni mashkullin i cili e miraton ēdo veprim tuajin, kjo mund tė jetė mirė nė fillim, por shumė shpejt do t’ju mėrzitet. Sepse te ky tip zbulohet karakteri maniak, me pengesa nė martesė, ndėrsa partnerėt do tė duhej ta korrigjonin e ta udhėzonin njėri-tjetrin. Nėse keni mashkullin i cili e miraton ēdo veprim tuajin, kjo mund tė jetė mirė nė fillim, por shumė shpejt do t’ju mėrzitet .
Denim Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 27-12-12, 11:37   #13
Bona-us
 
Bona-us's Avatar
 
Join Date: 05-09-12
Posts: 664
Bona-us i pazėvėndėsueshėmBona-us i pazėvėndėsueshėmBona-us i pazėvėndėsueshėmBona-us i pazėvėndėsueshėmBona-us i pazėvėndėsueshėmBona-us i pazėvėndėsueshėmBona-us i pazėvėndėsueshėmBona-us i pazėvėndėsueshėmBona-us i pazėvėndėsueshėmBona-us i pazėvėndėsueshėmBona-us i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: 100 thėnie tė zgjuara pėr martesėn...

Martesa eshte fushebeteja ku mbaron liria personale.
Bona-us Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 27-12-12, 11:49   #14
Hajra
Guest
 
Posts: n/a
Default Titulli: 100 thėnie tė zgjuara pėr martesėn...

Quote:
Originally Posted by Bona-us View Post
Martesa eshte fushebeteja ku mbaron liria personale.
....ne fakt aty duhet te filloi, te pakten ne ndjenja

Last edited by Hajra; 27-12-12 at 11:51.
  Reply With Quote
Old 27-12-12, 12:20   #15
Bona-us
 
Bona-us's Avatar
 
Join Date: 05-09-12
Posts: 664
Bona-us i pazėvėndėsueshėmBona-us i pazėvėndėsueshėmBona-us i pazėvėndėsueshėmBona-us i pazėvėndėsueshėmBona-us i pazėvėndėsueshėmBona-us i pazėvėndėsueshėmBona-us i pazėvėndėsueshėmBona-us i pazėvėndėsueshėmBona-us i pazėvėndėsueshėmBona-us i pazėvėndėsueshėmBona-us i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: 100 thėnie tė zgjuara pėr martesėn...

Quote:
Originally Posted by Hajra View Post
....ne fakt aty duhet te filloi, te pakten ne ndjenja
Si ka ndodhe te ti ?


Bona-us Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

All times are GMT +1. The time now is 10:43.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2017, vBulletin Solutions, Inc.