Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Personalitete publike
Emri
Fjalėkalimi
Personalitete publike Personalitetet publike nga Kinematografia, Arti, Muzika, Kultura, Letėrsia, Politika, Shkenca, Sporti etj. Tė rejat, mėnyra e tė sjellurit, kontakti me publikun. (Po thojnė...)Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 05-11-09, 23:16   #1
Jana
Full LoVe...
 
Avatari i Jana
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Vendndodhja: ...n'LOQK t'LOQK-ės...
Postime: 31,045
Jana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėm
Gabim Albani dhe Miriami, dashuria qė lindi nga muzika ...

Njė dashuri qe lindi me muzikėn, njė karrierė artistike qė lidhet po me muzikėn. Alban Skenderaj, dikur njė djalė i pasionuar qė jetonte nė Itali me ėndrrėn pėr t`u bėrė kėngėtar.

Gjashtė vjet mė parė, ai u shfaq shumė modest nė skenėn e festivalit tė parė tė muzikės alternative “Top Fest”, por mė pas kėnga e tij “Vetėm ty” u bė hit, ndėrsa ai idhulli i vajzave.

Kėngė dhe videoklipe, turne brenda dhe jashtė Shqipėrisė, imazh televiziv nė reklama, plotėsojnė nė njė farė mėnyre profilin artistik tė tij.

Pasioni pėr kėngėn, veē famės, i solli edhe dashurinė. Mėsojmė se nga njė takim i rastėsishėm, nė stacionin qendror tė trenit nė Cyrih, 27- vjeēari takoi shpirtin binjak ose gjysmėn tjetėr tė zemrės- kėngėtaren e njohur Mirjam Canin.

“Me Mirjamin jam njohur nė mars tė 2007-ės, ka qenė tek stacioni i trenit nė Cyrih tė Zvicrės. Qė aty filluam tė njiheshim dhe pas kontakteve tė ndryshme filluam tė pėlqeheshim”, shprehet Albani.

Njė dashuri qė lindi nga “muzika” dhe pėrfundon me zgjedhjen e tė rinjve pėr tė ndenjur bashkė.

Prej 2 vjet e gjysmė, ata ndajnė njė shtėpi tė vogėl nė Munih tė Gjermanisė, tė pėrditshmen e tyre- atė artistike dhe atė qe i paraprin jetės familjare.

“Pėr njė qė merret me muzikė nuk ka njė tė pėrditshme standarde. Miriami vazhdon punėt e veta pėr sa i pėrket punėve qė ka nė Gjermani, merret me emisionet e saj. Zakonisht kur jam nė shtėpi shkruaj kėngė. Mundohemi tė jemi tė balancuar qė tė gjejmė kohėn e duhur pėr tė ndenjur bashkė”, thotė Albani.

“Kemi pasur shumė fat qė kemi gjetur njėri-tjetrin dhe ndajmė tė njėjtin pasion nė tė gjitha aspektet si nė punė dhe nė jetėn private. Pėr sa i pėrket jetės nė shtėpi tashmė jemi marrė vesh pas shumė kohe bashkė”, shprehet Mirjami.


__________________
LOQK- Nė fund tė ēdo dite sido qė tė jetė dita unė do tė them TE DUA...

Ėshtė e pamundur tė mos dashuroj kur egziston ti ...

http://www.youtube.com/watch?v=LGrr_5boZlA
Jana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 05:15.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.