Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Go Back   Dardania.de > Shkenca > Informatika
User Name
Password
Informatika Gjithēka mbi informatikėn dhe internetin...Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 15-07-10, 13:08   #1
Kercovari
 
Join Date: 20-09-04
Location: Zuerich/ch
Posts: 16,003
Kercovari has disabled reputation
Send a message via MSN to Kercovari
Default Makina qepje qėndisje me CAD-Softuer

Makina qepje dhe qėndisje me CAD-Softuer(Kompjutėr dizajn)

Bernina


Bernina makinat qepėse janė tė njohura si makina tė cilėsisė mė tė lartė dhe jetėgjatėsi.

BERNINA artista 200Ndryshe nga makinat qepėse tė tjera,bernina artista 200 ėshtė njė makinė qepėse e cila e mbeshtetur nga njė sistem i veēantė me tė gjitha gjėrat e nevojshme,hap rrugė tė reja drejtė njė bote imagjinate.
Nga qepje mundėsitė dhe qendisje precize, CD-ROM-driver dhe lidhje direkte interneti deri nė qėndisje modulin dhe softuer tė fuqishėm qėndisės, me plotė bindje ofron mė shumė se ēdo makinė tjetėr nė tregun sot.
Kryen punė qepje,shpuarje, veshje, dekore nė shtėpi, ose krijime tė punė artizanale tė ndryshme,ky ėshtė sistemi mė i drejtė pėr qepje dhe qendisje, sistem shumė ngazėllyes dhe me siguri frymėzues i juaj me vite.

BERNINA 830BERNINA 830

Bernina 830 ofron mė shumė se njė makinė qepėse konvencionale apo Bernina modele tė tjera. 400 mm krahu i gjatė dhe i lirė dhe 300 mm katror nė tė djathtė te gjilpėrės ofron njė hapėsirė tė pėrsosur pėr tė redaktuar tė gjitha projektet. Me shtrirje jashtė tė pėlhurave,levizjet janė tė lehta gjatė qepje ose qendisje manovrimeve,kurse gjatė qėndisjeve keni njė zone mė tė gjėrė nė dispozicion.
Me opcionin e ri levizės sipas dėshirės "Jumbo Hop",mundet ēdo model nė madhėsinė e dėshiruar tė qėndiset pa asnjė kuadėr kthese tė nevojshme.

BERNINA 830 pėrmban njė sistem unik pėr penjė fije nė makinė dhe nė gjilpėrė - nė njė operacion tė vetėm. Shpejt dhe automatikisht - qė do tė thotė:keni kohė mė shumė pėr tė u koncentruar nė aspektet e kėndshme qepje dhe qėndisje.

440 Aurora QE me modul qėndisje

Aurora 440 QE ėshtė kompjuteri i parė nė botė pėr tė qepur,i pajisur ekskluzivisht me BSR risi BERNINA (BERNINA thurje Rregullatorin ) pėr gjatesi tė thurjeve nė pėrputhje edhe kur penjėt ndeshen me shpejtėsi tė ndryshme qepje,lehtėson punėn e dorės si pėr fillestarė poashtu edhe pėr profesionistė. Me qendisje modulin veēmas nė dispozicion, dhe qendisje softuer tė pėrfshirė nė pako,e bėn aurora 440 QE qendistare tė pėrsosur dhe tė shkathėt nė mė shumė motive qendisje.Modul qėndisje BERNINA me ArtDesign Software (opcional)
Programi kompjuterik i vjen me modul qėndisje nė pako dėrgesė. Me kete program ju mund tė pėrdorni me shumė BERNINA qėndisje modele dhe tė bėni edhe ndryshime si,tė zmadhoni,rrotulloni,ndryshoni ngjyrat dhe tė kombinoni modelet,tė futni germa pėr logo dekorime,kurse seoftueri (qėndisje Kontrolli i kompjutrit Personal ) ju mundėson tė shikoni procesin e qėndisjes nė tė njėtėn kohė direkt nė ekran.

BSR - thurje BERNINA Rregullatori
Njė risi absolute ėshtė BERNINA thurje Rregullatori. Kėmba qepėse me tre thembra tė ndryshme siguron thurjet gjatė qepje shpejtėsive nė njė rendė tė gjatė tė barabartė qendisje,kurse shkopi i dorės sė lirė lėvizje tė thjeshtė dhe tė mrekullueshme..


vazhdon...


__________________
Diellin,vetėm tė marrėt mundohen
tė mbulojn me shoshė....
Kercovari Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Nyje Interesante
Old 15-07-10, 13:10   #2
Kercovari
 
Join Date: 20-09-04
Location: Zuerich/ch
Posts: 16,003
Kercovari has disabled reputation
Send a message via MSN to Kercovari
Default Titulli: Makina qepje qėndisje me CAD-Softuer

Kontrolli i shpejtėsisėMe ndihmėn e kontrollit tė shpejtėsisė,edhe shpejtėsia e qepjes mundet lehtė tė rregullohet sipas kerkesave individuale te qepje apo qendisje,ngadal pėr punė priqize kurse me ritėm mė tė shpejtė pėr qepje tė pėrgjithshme. Ky funksion mund tė pėrdoret edhe pėr mbėshtjellje tė veēanta.Zgjedhja thurje shpuarje

Zgjedhja e njė goditje tė veēantė shpuarje te makinat Aurora,pėr pėrdorues ėshtė edhe mė miqėsore se tek prodhimet e mėhershme. Shumė shpejte behet selekcionimi i Quick kafshimit,dhe kėtė mund ta zgjidhni duke shtypur leve butonin pėr zgjedhjen e numrave tė thurjeve ose duke shtypur butonat e rrotullim lėvizje. Numrat e thurjese dhe simbolet gjithmonė do tė shfaqen nė ekran.Treguesi i presionit tė kėmbės qepse

Aurora ka gjithashtu shfaqje nė Display ekran shtesė edhe treguesin e presionit tė kėmbės qepse dhe thundrave. Presionin e kėmbės vetė mund tė ndryshoni individualisht pėr ēdo lloj tė rrobave ose pelhura. Vendosja aktuale e presionit tė kėmbės gjithmonė shfaqet nė ekran,dhe nė raste kurė keni pėrdorė akordime pėr pėlhura tė trasha dhe shkoni ne veprime me pėlhura tė holla,nje sinjal i ngjashėm me shuarje ndezje te simbolit te presionit ju tregon se duhet tė akordoni presionin e kėmbės.Shfaqje e shpuarje thurje (simboli)

Aurora ka njė shumėllojshmėri tė gjerė qepje. Thurja e pėrdorur aktualisht, pėr arsye tė caktuar shfaqet gjithmonė nė formėn e njė ikonė tė veēantė nė ekran. Kjo ėshtė veēanėrisht e dobishme me funksionin rrotull lėvizje.Pėrshkimi i Fijes sė Epėrme

Ky funksion ėshtė i pėrshtatshėm qė fije tė penjėve tė munden lehtė tė kalojnė nėpėr vrimėn e gjilpėrės - absolutisht shpejtė dhe nė mėnyrė shumė efektive.Motor tė veēantė penjė mbėshtjellės.

Praktikė e re dhe tepėr komode, ėshtė rrota e veēantė e mbėshtjelljes tė fijeve te Aurora. Edhe gjatė qepje procesit apo qėndistari,aurora ju lejon tė plotėsoni drugzat me penjė fije pa ndėrprerė qepje, qėndisje ose punėne e rastit.Tabela Extension(Tryeza levizėse)

Mė shumė rehati me njė sipėrfaqe mė tė madhe pune siguron aurora pėr shkak tė zgjerimit shtesė tė tryezės levizėse(mobile),e cila mund tė montohet lehtė nė krahun e lirė.Bashkėpajisje (Aksesorė)Kutia

Pėr tė famshėm Artista Auora ju mund tė merrni njė shumė tė aksesorėve tė dobishėm. Pėrveē mbėshtjellje furnizues(drugėza) kėmbė dhe thundra qepje (6 dhe 9), edhe me mjete dhe vegla tė kujdesit tė veēantė dhe ndihmesave ėshtė e mundėshme nė ēdo kohė zgjerimi me pajisje shtesė. Pėr qėllime transporti dhe sigurie, kjo kuti ėshtė e mbyllur nė pjesėn e prapme tė makinės Artista.

Bernina makina qepje dhe qendisje,gati janė tė ngjashme me disa ndryshime te vogla nga modeli nė model.Kėtu veēojmė modelin Artista e cila eshtė e gatshme edhe dizajne tė krijuara me dorė ose tė shkarkuara nga interneti dhe tė futura nė CD-e ose USB-Sshtik,tė i tregojė nė Displey,po edhe tė kyqni pėrmes USB portit tė makinės edhe kompjutrin.

Bernina 830 Me module qendisje,ėshtė modeli mė i ri gati gjysėm automatik.Ėshtė e natyrshme tė flasim pėr njė makinė revolucionare dixhitale e cila afron shumė mė shumė se sa presim dhe dimė.
Por,ajo qė ėshtė me rendėsi,amviset,rrobaqepset e beznesit tė vogė dhe dizajnueset e fustana nuserie dhe rroba tė tjera veshje,makina Bernina 830 i sjellė shumė afėr ēdo perspektive dhe punė tė rehatshme nė krijimtari tė larmishme dizajn modele.Pamje nga motive tė artista 630 modul qendisje

Pamje motive tė qendisura nga bernina 830 qendistari modul,eshte modeli me i ri gati gjysem automatik..

Inhalt/Pėrmbajtje: http://www.bernina.ch/

Pasi jemi te makinat qepje qendisje,dhe ndoshta dikush do tė di edhe pėr makina qepje nga prodhues tė tjerė.ne vazhdim do te mundohem tė u sjellė disa inovacione natyrisht tė hapsirės dixhitale tė makinave Melco,Hausqvarna,Singer etj.

__________________
Diellin,vetėm tė marrėt mundohen
tė mbulojn me shoshė....
Kercovari Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 15-07-10, 13:11   #3
Kercovari
 
Join Date: 20-09-04
Location: Zuerich/ch
Posts: 16,003
Kercovari has disabled reputation
Send a message via MSN to Kercovari
Default Titulli: Makina qepje qėndisje me CAD-Softuer

HUSQVARNA VIKING Topaz 20Makinė qepėse dhe qėndisje, me rehati tė papėrsėritshme!Makina fantastikeTopaz Designer 20,makinė qepėse dhe qėndisje nga Husqvarna Viking krenohet me njė dizajn tė veēantė dhe tėrheqės. Funksionet janė tė pėrshtatshėm pėr t'u pėrdorur me lehtėsi dhe do t'ju japė impulse tė reja kreative. Ju vetė do zbuloni se si tė bėni qėndisjet edhe mė tė bukura. Bujaria dhe mundėsitė krijuese nė kombinim me rolin e integruar automatik kėshillues, qė ju ofron vetėm Husqvarna Viking, e bėjnė kėtė makinė qepje dhe qėndisje njė copė krijese unike me vlerė ari tė shtrejtė!Pėrfitime bujarie

Sipėrfaqe e mėdha pėr tė qepur,ėshtė projekt i ideal i madh pėr qepje.
Falė zonės qendisje ekstra tė madhe,ėshtė edhe mjaft mbresėlėnėse qė motive tė mėdha mund tė qendisen pa droje..
Lejoni ju tė jeni tė jeni tė frymėzuar nga qindra qendisje spuarje mahnitėse,dhe krijimtari inspiruese tė pakufizuar.

Komfort i Vėrtetė

SENSOR SISTEMI eksluziv,njeh trashėsinė e pėlhurės dhe siguron njė tėrheqje tė pėrsosur trasnporti tė pėlhurės.
Kėshilla ekskluzive pėr tė qepur janė nė dispozicion nė qepje, po edhe rekomandime dhe kėshilla janė nė anėn tuaj.

Me USB Stick qėndisje, ju lehtė mund tė transferoni dizajn qėndisje nga kompjuteri juaj nė topaz projektuesin pėr qepje dhe qėndisje, dhe anasjelltas.

Risi pėr tė kursyer kohė.

Me 4D software Quik FONT Viking qėndisje Husqvarna,u mundėson ju tė gjitha germa motive tė i shėndroni nė germa tė qendisura..
Viking Husqvarna 4D organizatori, u ndihmon ju pėr tė menaxhuar foto imazhet tuaja nė mėnyrė efikase – qė mė vonė tė keni qasje tė shpejtė pėrdorimi.

Pėrsosmėri ~ ~

Hapėsirė pėr ide tė reja
Filloni menjėherė me qėndisje!
Topaz Designer 20 ėshtė furnizuar me 75 dizajn qėndisje nė USB.Sipėrfaqe tė mėdha qepje dhe qėndisjeIdeale pėr qepje tė mėdha dhe projekte qėndisje! Dizajnuesi Topaz qepje dhe makine qėndisje, ka njė krah ekstra tė gjatė tė lirė dhe njė zonė tė madhe fantastike qėndistarie. Pėrdorni korniza tė Topaz 20 Dizajnuesit nė njė qėndisje madhėsi deri nė 260 x 200 mm.

DER EXKLUSIVE SEWING ADVISOR
Kėshilla Ekskluzive pėr qepjeRekomandim tė shpejta pėr vendosjen e saktė dhe akordime. Ju vendosni vetėm pėlhurė tė dhėnat dhe qepje teknologji qė kėshiltari ekskluziv tė pėrpunojė tė gjitha parametrat e nevojshme pėr ju: nga thurje, thurje gjerėsia dhe gjatėsia, tensioni fije, dhe pe shpejtėsia optimale,dhe kėmbė presioni. Ai ju rekomandon kėmbė presionin, gjilpėrė lloji dhe madhėsia. Panel automatik me rezultate tė mėdha dhe tė arritura fantastike..

USB Stick qėndisje

Pėrjetoni botėn e qėndistari motive dhe dizajne.Vendosni nė kujtėsė mijėra dizajn hartime nė 1 GB USB Stick Husqvarna qėndistarin Viking .Makinat pėr qepje dhe qėndisje janė tė dizajnuara pėr dizajn formatet mė tė njohura.

SENSOR SISTEMI EkskluzivKurė nuk pėrputhet forca e shtofit pėr njė shtof transport tė barbartė dhe tė pėrsosur,e gjitha qė ju duhet bėni ėshtė tė shtypni anlaser kontrollin me kėmbė ose prekje tė lehtė mbi Sensor presion butonin, dhe tashmė sensori i Topaz Dizajnuesit zbulon trashėsinė e pėlhurės. Rezultati:nė vazhdim tė gjitha trashesite e pelhurave do tė ecin nė mėnyrė tė pėrsosur.Pozita e Sensorit rrotullues ėshtė ideal pėr tė qep rrethet, anėt ose kthesa tė pėlhurės. Gjilpėrė mbetet nė pėlhurė,nergut qė tė mos rrėshqet pėrlhura gjatė qepjes.

Qepje tė nevojshme,dhe germa specialeMe cilėsi tė lartė Topaz 20 Dizajnuesi premton pėr ēdo teknikė qė ju mund tė zgjidhni nga 105 qepje dhe 3 fonts. Thjesht zgjidhni thurjen e dėshiruar ose numrin mė tė prekur ekranin dhe ju mund tė filloni tė qepni! Goditja e tyre ėshtė paraqitur nė madhėsi origjinale dhe me parametrat e rekomanduara nė ekranin e Topaz Dizajnuesit tuaj.

Qepje e ndritshme dhe perfekte- Lehtėsim Syri dhe nė mėnyrė tė qartė si ditėn natėn! Sipėrfaqe tė qepjeve janė tė ndriēuara krejtėsisht – ideale edhe pėr qepje detaje tė vogla.

Inovacione ~

Krijimtari pakufi

Me ēdo topaz Designer 20 dy kroniza qendisje janė dhėnė.
™ Designer Crown Hop 260 x 200 mm
Designer ™ Splendid Square Hoop 120 x 120 mm 120 x 120 mm

4D Organizuesi - menaxhimi perfekt i fotografi dhe motive t`juaja.
Software 4D organizator Husqvarna viking ju ndihmon pėr tė menaxhuar fotografi imazhe tuaja nė mėnyrė tė efektshme.

QuickFont 4D software qėndisje – Fonts qėndisje pafund.
Me 4D qėndisje Software Viking QuickFont Husqvarna, mundėson tė gjitha gėrmat e ēdo lloji pėr tė i kthyer nė gėrma qėndisje

START Pako - fillimi i njė miqėsie tė bukur.

Topaz Dizjanuesi ėshtė vendosur ne njė Start paketė tė plotė e cila ju kursen kohė duke u ndihmuar gjatė transefermit tė teknikave tė posaēme. Paketa pėrmban njė liber doracak pėrdorimi, njė viking Husqvarna qėndisje kolekcion, njė CD me Dizajn motive qėndisje, njė pako me shtof, pėlhurė qėndisje,nėn dhe mbi fije aksesore, si dhe njė broshurė qendisje me plotė ngjyra.

Qepje TIPARe

Sensor Sistemi Ekskluzive
Kėshilltar Ekskluziv pėr qepje
Sipėrfaqe e zgjeruar qepje 250 mm
Grafik Display
Double Ndriqim
Linjat e zgjeruara ndihmėse nė shpuarje pjatė - 40 mm nė tė dy anėt e gjilpėrės
Penjė(fije) tensioni plotėsisht automatik
Sensor nė nėn thurje
Balancim Perfekt i kopca vrimave(ilik)
7 lloje thile kopcas
One-Step,sensor nė levėn e kėmbės
Thurje pozicionues
Thjesht pėr tė ndrėruar kėmbėt pėr tė qepur(Thudra) - shumė nga kėto janė nė pako.
Ndėrtues tė integruar tė gjilpėrė bartėsit
Qepje tė programuara, shkronja dhe numra
Kujtesės personale, tė ruajtura nė qepje e mia - 10 kujtesė, njė total prej 400 qepje
Fiks funksioni
Funksioni Stop
Start / Stop buton
Stop i gjilpėrave lart / poshtė
Reverse qepje(mprapshtė) nė kohėzgjatje tė shkurtėr dhe tė gjatė
Mbėshtjellje tė nen fijeve (penj) pėrmes gjilpėrės
Shpejtesi kontrolli elektronik me shpejtėsi 3dhe5
Pasqyrim anėsorė
Ēdo punim skice nė dispozicion dhe i pėrdorueshėm.

Qėndisje TIPARET

Fushė tė mėdha qėndisje 260 x 200 mm
75 hartime qėndisje pėr ju
Motive pėrpunime
Prerje automatikike tė fije sythave kėrcyese
QuickFont 4D Software qėndisje
4D Software qėndisje Organizer
Husqvarna Viking 1 GB USB Stick qėndisje
105 qepje
Qepje tė detyruara
Jorgan qepje
Qepje dekorative
3 fonts tė programueshėm
I projektuar dhe zhvilluar,nė Suedi


Inhalt/Pėrmbajtje: http://www.naehmaschinen-center.de/

...vazhdon...
__________________
Diellin,vetėm tė marrėt mundohen
tė mbulojn me shoshė....
Kercovari Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 15-07-10, 13:11   #4
Kercovari
 
Join Date: 20-09-04
Location: Zuerich/ch
Posts: 16,003
Kercovari has disabled reputation
Send a message via MSN to Kercovari
Default Titulli: Makina qepje qėndisje me CAD-Softuer

Singer

SINGER Quantum Futura CE-350Kush qep me dashuri,ka nevoje pėr njė makinė qepje tė fortė qė ofron qepje dhe qėndisje oferta tė shumta dhe pėrdorim tė tjeshtė dhe tė lehtė.
Modeli i ri SINGER Futura CE-350

Kush do tė preferonte tė qėndis,krijimtari tė mėdha, modele tė guximshme dhe njė pėrzgjedhje e madhe e modeleve pėr tė shmangur mėrzinė?.

Pse jo tė dyja?

Singer Futura ofron njė zgjidhje revolucionare: njė makinė qepėse moderne, e cila ėshtė e lidhur me kompjuterin pėr qėndisje. Kjo do tė thotė pėr ju: keni nė dorė mundėsitė e mrekullueshme tė njė qendisje makine ekskluzive me ēmimin e njė makinė qepėse solide!

Baza me dhunti tė shumta: njė makinė e fuqishme!

Njė makinė qepėse e mirė ėshtė e rėndėsishme nė procesin e pėrpunimit te materialeve moderne me lehtėsi dhe saktėsi.Do tė ishtė ndėr mė tė mirat ajo qė lejon tė veproni me lehtėsi! Dhe pikėrisht,kurė qepja u fut nė lojė argėtuese,athere edhe garanca e suksesit do tė tregohet nė modele tė qepje qendisje kreativitetit.

Njė ekip i pamposhtur: Mrekullia nė kompjuterin tuaj!

Tė gjitha qepjet janė individuale. Por e veēanta ėshtė sidomos kurė vetė nėpėrmjet qėndisje krijimtarisė, shkrimet personale, ose njė dizajn projekt qė keni projketuar vetė,do tė u shtynte mė shumė tė besoni nė aftėsi t`juaja kreative. Kompjuteri juaj ofron njė pasuri tė pabesueshme dhe tema tė mrekullueshme, tė cilat nė njė makinė qepėse konvencionale nuk mund tė vendosen - dhe e bėn modelin Futura nė njė mėnyrė qendistari makinė krijuese .E gjithė ēka kėrkohet nga ju ėshtė,tė lidhni kabllon nga porti i makinės me Futura Softuer, pjesa e punės tjetėr ėshtė thjeshtė nė lulėzim..E vėrteta e qepje qėndisje suksesit tuaj!

Ju qepni, sepse ju dėshironi tė krijoni diēka tė veēantė? Athere ju mund tė prisni diēka tė veēantė nga makina e juaj qepėse.Pėrpunimi i saktė i materialeve moderne tė tilla si pėr shembull pėlhura, kadife, viskoze(pėlhurė prej fije artificiale)apo lėkure.Enkas veglat profesionale si shpuesi kopcave,vrima tė dekor thuarjeve,programe nga konfekcion rregullat,i bėjnė qepjet qė nuk i keni pėrpuni ju nė qepje dekorative.Qepjet dhe vrimosjet dekorative 7 mm tė gjera janė edhe tufa e programeve tė paraparė pėr qėndisje tradicionale tė cilat do duken sikur janė tė punuara me dorė.dorė.Mbajtėsi Vertikal dhe horizontal i rrotės fije mbėshtjellse(makare),
Ndryshimi i shpejtė i ngjyrave gjatė qėndisjes.TopKlick-Mbėshtjellsi
Thjesht vendoset nga lartė - mundėson ndėrim tė drugzės dhe pastrim tė shpejtė dhe tė lehtė!Pajisje tė shumta
Pėrfshin 2 korniza qėndisje me madhėsinė maksimale prej 12,7 cm x 17,7 cm.LED Ndriqimi(Led,janė dioda qė reflektojnė dritė).
Hedh dritė shumė tė ndritshme nė qepje projektin tuaj.Fijosje tė thjeshtė(Penje-Fije)
Qartė tė shėnuara fije shtigjet, dhe gjetje automatike e vrimės gjilpėrėsPaneli Ergonomik i kontrollit
Hapsira e paraparė pėrdorimi me butona tė kontrollit, bėn zgjedhje tė programit tė lehtė dhe tė qartė.

Mėnyra mė elehtė pėr tė qėndisur me kompjuter!
Qėndisje tė modele tė mėdha unik dhe tė veēantė,a ėshtė e mundur kjo? Ėshtė mjaft e thjeshtė: disa hapa dhe njohuri minimale kompjuterike tė Futura modeleve,qė Futura modelet tė transformohen nė makina qėndistari.Baza qė do tė u mbėshtesė ėshtė softuer Futura:softueri instalohet vetė, e cila do tė u bindė qartė dhe lehtė pėr t'u pėrdorur dhe ju drejton hap pas hapi nė motiv tė dėshiruar. Dhe nė qoftė se ka ndonjė pyetje, nė ndihmė keni kėshilla pėrdorimi pėr tė vepruar mė shpejt.

Qėndisje e zgjuar nė tre hapa:
1 Zgjidhni njė model nė PC
Zgjidhni njė model: nga software Futura, nga cliparts Windows apo mostra tė shkarkuara nga Interneti.

2 Dėrgo mostra nė makinė
Edito (perpuno) modelin sipas dėshirės. Nėse ēdo gjė ėshtė e saktė, dėrgo mostrat duke klikuar mbi miuc nė makinė.

3 Modele qėndisje!
Singer Futura software qėndisje
Zot i modeleve tė ndryshme. Dhe idetė tuaja!
Ju keni ndonjė ide - FuturaTM ka modele tė pėrshtatura. Nė lidhje me kompjuter janė vė nė zgjedhje tė gjerė tė mundshme qėndistari motive tė bukura, nė saje dhuratė ide pėr ditėlindje apo dasma, dekorime mbresėlėnėse dhe stema sportive-ambleme - pėr ēdo rast ēdo gjė e gjeni aty.!

Programe themelore qėndisje – tė pėrfshira(inkluzive)
Zgjedhja tė drejtpėrdrejtė modelesh me motiv CD: Rruga mė e shpejtė deri te modelet e mėdha: 120 qėndisje motive tė bukura do tė i gjeni nė Fatura dhe qėndisje software falas nė zgjidhje te lirė.

Auto-Punch software – i pėrfshirė(Inkluzive)
Disa Kompani kėrkojnė logo qėndisje, ikona tė preferuar apo mbishkrime,thjeshtė bėni scanim - softueri automatikisht plotėson modelin me fije qepje dhe ia dėrgon atė makinės.Edhe kurė keni ndonjė mostėr kėrkesė shumė tė veēantė? Software AutoPunch shėndrron planet tuaja personale nė njė model tė thurur profesional.

Qendisje Editim Software- i pėrfshirė(Inkluzive)
Modele pėrpunim-Editim tė modele ekzistues,ndryshim tė redaktim proceseve,me qendistari softuer i keni tė gjitha mundėsitė - pėr tė krijuar njė model krejtėsisht tė ri efektiv.! Extra: 5 gėrma tė tjera shtėsė!

Softuer Qendisje(Opcional)PėrkujtimorėDhe kjo nuk ėshtė e gjitha! Softuer paketa Extra ofron edhe mė shumė teknika qėndisje:

PhotoStitch
Fotot tuaja te preferuara njė herė me njė pamje ndryshe nė njė vend tjetėr - tė qėndisura mbi njė jastėk, njė ēantė ose nė njė rrogoz tavoline! Software FotoStitch kthen fotot tuaja tė skanuara nė motive tė qėndisura personale.

HyperFont
Ju doni tė qėndisni logo me ngjyra? HyperFont-Softuer,i vendos tė gjitha Windows germat nė dispozicion, nė muster hartime qėndisje.

Crossstitch
Mrekulli ndėr thurje modelet nostalgjike janė diēka shumė e veēantė! Ky program punon modelin tuaj nė teknikė punė kryqe

Pėrmbledhje:


· Auto-Punch softuer scanim tė mustra motive - softueri bėn subjektin nė njė motiv qendisje.
· Edit softuer thjeshtė ndryshoje pėr tė redaktuar modelet ekzistuese + 5 fonts shtesė
· 100 Programe Qepje
· 6 lloje kopca vrima(Thile ose Ilik)
· 12 Butona tė drejtpėrdrejtė
· LED Ndriquesi
· 120 Mostra qendisje,thuarje,shpuarje..
· 5 lloje shkrimi
· 600 Sshpuarje nė Minute
· Softuer Bazė –tė vetėinstaluar
· Manual pėrdoruesi i ndėrtuar
· Mustra mundėsi tė pakufizuara
· Ngarkesė e thjeshtė ,Pėrpunim dhe dėrgim nė makinė pėr qepje
· Qėndisje e sekuencės sė modelit
· 13 Pozitat e gjilpėrės
· 6 lloje vrima shpuarje
· Ndalesė Automatike e gjilpėrės

Kėrkesat e PC-e sistemit:

PC me procesor Pentium II
Windows 2000, ME & XP & Vista compatible (PC nuk ėshtė pėrfshi nė pako)
64 MB RAM
CD-Rom drive
500 MB hard disk kujtesė
Grafikė Kartė
Microsoft miuc komptabėl

Pamje nga thurje qepje motive:
Inhalt/Pėrmbajtje: http://www.naehmaschinen-center.de/

..vazhdon..
__________________
Diellin,vetėm tė marrėt mundohen
tė mbulojn me shoshė....
Kercovari Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 15-07-10, 13:12   #5
Kercovari
 
Join Date: 20-09-04
Location: Zuerich/ch
Posts: 16,003
Kercovari has disabled reputation
Send a message via MSN to Kercovari
Default Titulli: Makina qepje qėndisje me CAD-Softuer

BrotherBROTHER Innov-is 1Pastėrtia nė ēdo hollėsi do tė apelojė pėr ide t“juaja tė reja.
Kamera funksione intelegjente tė reja
8,5 inē (21,5 cm) Touchscreen ekran me procesor ultra tė shpejtė
LED koncept ndriēimi i ri me ngjyra realiste rishikimi
Qėndisje Funkcione tė reja dhe Printim
Hapsirė pune Extra e madhe
Operacione Unike, intuitive

Inovacioni ka njė emėr tė ri: Innov-is 1Klasa e posaēme qepje dhe qėndisje tė sistemit Brother, dėshmon pozitėn e saj inovative dhe pėrvojėn 100 vjeēare qepje qendisje teknika,kurse me Innov-is 1hap njė dimension tė ri nė kėtė fushė..
Innov-is1 do tė thotė tė arritura teknike tė nivelit tė lartė nė pajisje krejtėsisht tė funksionalitet tė ri, mirėdashėsi pėrdorimi, dhe mundėsitė e zhvillimit tė fundit pėr krijimtarinė tuaj.

Qė nė pamje tė parė, Innov-is 1ėshtė njė klasė e parė me vete!Kamera funkcione intelegjente tė Integruara dhe super-zoom nė ekran.
Lejon gjilpėrė pozicionin nė milimetėr dhe qepje tė pėrsosur buzė skaje tė kreacionit tuaj.
Procesor me shpejtėsi tė lartė. Me ketė,edhe qendisje motive tė hartoni mė shpejt se kurrė mė parė,zgjidhni pėr tė pa, dhe ndryshoni.
Led koncepti i ndriēimit risi i zhvilluar Ajo ju garanton njė pasqyrim realist te punės tuaj nė tė gjithė zonėn e qepjes.
Ekstra Zona pune e mėdha.Me plus zgjerim njėsi qėndisje.
Pėlhurė Sensori Automatik . Ai "ndjen",gjatė qepjes tė pėlhurė trashėsinė dhe vazhdimisht rregullon presionin e kėmbės automatikisht nė mėnyrė qė thurjet dhe shtresė tė del mė e saktė.Innov-is1presentonė (paraqet) njė zgjuarsi tė jashtėzakonshme deri nė detaje mė tė vogla,dhe gjithmonė ėshtė nė krahun tuaj pėr tė frymėzuar idetė tuaja pėrsėri dhe pėrsėri. Me funkcionet karakteristike qė ka,kryen detyrat mė tė kėrkuara me lehtė sa kurrė mė parė qė imagjinatėn tuaj dhe aftėsitė tuaja vazhdimisht tė i mban nė mundėsi tė zgjeruara,p.sh nėpėrmjet Printerit ri dhe qėndisje.

Shikoje botėn pėrmes syve tė bukuraInnov-is1 ėshtė njė model i jashtėzakonshėm. Si sistem qepje qendisje i parė nė botė ėshtė i pajisur me njė funksion tė integruar,Kamerė inteligjente. Njė risi qė ofron njė pasqyrė krejtėsisht tė re dhe kontroll nė zonėn e gjilpėrės nė mėnyrė perfekte dhe me precizitetin e qepje tė skajeve.
E pajisur me njė super-zoom, ju mund tė shihni nė detaje nė ekran 8,5-inch aq afėr si kurrė mė parė. Ju mund, pėr shembull, gjilpėrėn nė pjesė tė njė milimetri tė vendosni nė pozitė qė dėshironi, qoftė pėr
pėr tė formuar rriga qepje perfekte apo motive individuale nė linjėn e kufijve tė saktėsisė.
Me Innov-is1dhe me kamera funksionin intelegjent te saj, ju pėrcaktoni distancėn nė buzė tė skajeve kurse kamera ēon materialin ne kontrollin e makinės tė saktė tė plotė dhe tė drejtė,nė pak milimetra apo disa centimetra.

Innov-is 1 i ri ėshtė rehati
Falė kamera funckionit dhe super-zoom funksioni nė ekran,gjilpėra mund tė vendoset saktėsi tė lartė.
Automatikisht ruan distancėn nė buzėt(skajet) e qepura nėpėrmjet kamerės.
Qendisje korniza, pėrqėndrohet aotomatikisht nė pozitėn fillestare.Me Innov-is 1qepje dhe qėndisje janė diēka e veēantė:
Sidomos tė lehta dhe jashtėzakonisht shkathėt. Pajisje tė sofistikuara me karakteristika rehatie tė pakrahasueshme, e bėn pėrdorimin tė thjeshtė duke zgjuar nė ju ndjejė argėtuese.
Qė nė start ėshtė shumė e lehtė venje e penit falė butonit automatike pėr futje pe nė gjilpėrė.Mėtutje, vazhdojmė me qepje me sensor pėlhure qė e ndjen trashėsinė e shtof materialit "dhe automatikisht cakton tension tė pėrshtatshėm dhe rregullon presionin e kėmbės.Njė mundėsi pėr tė arritur rezultate te shkėlqyera edhe me materiale tė vėshtira.
Llojet e pėlhurave dallohen nė mes tė trashė dhe tė hollė.Pėr tė kaluar nė qepje normale me pe,pėr kėtė kujdeset shputa e kėmbės dhe mundėsitė e rregullimit tė vendosura nė tri faza kėshtu qė ju mund tė punoni tė qetė dhe me efikasitetRi Innov-is1 ėshtė i rehatshėm
Me mbajtės penjė bobinė (Makare) me dy horizontale dhe dy vertikale unazore, tė cilat janė gjithashtu tė pėrshtatshėm pėr Industri makare penjėsh.
Diapazon tė gjėrė transporti qė ju lejon tė thurje nė tetė drejtime dhe zigzag nė katėr drejtime pa pasur nevojė tė kthehet pėlhura. Kur qendisni lara nė vende tė ndėrlikuara u ofron mbėshtetje tė rehatshme.
Shtatė-pikė transportuesi, i cili me dhėmbėt shtesė siguron njė menaxhim transporti mė tė mirė tė shtof substancės.
Mbėshtjellje tė rehatshme automatike tė fijeve, kėshtu qė ju mundeni tė vendosni rrotull ngarkesėn me penjė (drugzėn) me njė lėvizje tė dorės.
Shpėshtjellje tė pavarur automatike me shpejtėsi pėrcaktime tė reja,mudėsi qė ju nuk keni nevojė tė ndėrprisni qepjen pėr tė shpėshtjellur fijet.
My Custom Stitch ju jep liri disa thurje lehtė tė tregohen nė ekran.

Njė zonė pėr tė punuar nė njė madhėsi tė re, tė ndritshmeNė kushte drite tė dobėt, ndriēon Innov-is1 ēdo gjė.Me High Colour Rendering LEDs ka ndriēim tė mirė tė mundshėm.
Tafta ngjyra kaudrati(karo) pled, tafta ngjyra ylberi ose ngjyra pop-artit: Koncepti i ri ndriēimi ju garanton njė pasqyrim realist i tė gjitha qepje dhe qėndisje punime. Pėr ndriēim tė gjilpėrės, njė zonė 25 cmm e ndriēuar pa hije mundėson tė vlerėsohet nga njė distancė ēdo ngjyrė.Innov-is 1 u ofron hapsirė tė lirė tė pakrahasueshme. Zona pasazh me mbi 12 cm naltėsi 25 cm gjansi krijon hapėsirė tė rehatshme pėr shtof(pėlhurė)substancat e vėllimit tė madh, tė marra si mbulesa tė mėdha apo veshje.Qendisje njėsi tė cilat jo ēdo here meren pėr qepje,nė ēdo kohė mund tė zgjerohet zona e qepjes qė ēdo njėsi qendisje tė meret nė qepje.

vazhdon..me Brother..

Inhalt/Pėrmbajtja:http://www.naehmaschinen-center.de/
__________________
Diellin,vetėm tė marrėt mundohen
tė mbulojn me shoshė....
Kercovari Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 15-07-10, 13:15   #6
Kercovari
 
Join Date: 20-09-04
Location: Zuerich/ch
Posts: 16,003
Kercovari has disabled reputation
Send a message via MSN to Kercovari
Default Titulli: Makina qepje qėndisje me CAD-Softuer

Brother


Rehati quhet Innov-is 1 i ri


Led ndriēim koncepti me ngjyra tė riprsėritshme realiste.
Hapsirė e mdhe pune pa hijehije.
Dritė ėshtė e rregullueshme nė pesė faza.
Zonė pun e madhe plus extra njėsi zgjeruese qėndisje.
Ekstra tė mėa „Jumbo Hop“ korniza qendisje pėr motive deri nė 300 x 200 mm madhėsi.
Sesion i mrekullueshem sjellė rehati nė vendin e punės.
Njė shikim tė pėrsosur botės,vizion unik pėr tė realizuar imagjinatėn tuajNė mesin e shumė detaje tė shquara tė Innov-is 1,llogarit edhe Touch Screen Ekrani i madhėsisė giagonale prej 8,5 inē dhe me kėnd ultra tė gjerė. Ēfarėdo pozicionin pune tė keni marė ju keni nga tė gjitha drejtimet, pamje optimale.

Zgjidhje tė qepje qėndisje funkcioni,shikim tė ēdo motivi pėr tė pėrpunuar, qėndisje dizajne,tė gjitha kėto nė njė tė vetėm ekran.Kėtu tregohet mjeshtria e lehtėsuar e Innov-is1. Veprimtari Moderne 3D-dimenzionale, struktura tė qarta dhe program udhėzues intuitiv qė ju tregon rrugėn mė tė sigurtė dhe direkt nė destinacionin tuaj.

Me njė kėnd tė gjerė ultra shikimin 160 °, ju mund tė shikoni nė ekran ndryshimet optimale tė pozicione tė ndryshme nga ēdo skaj - edhe nė qoftė se ju qėndroni njė distancė mė tė largėt. Me tė gjitha njėsit e detajuara deri nė 260.000 spektre ngjyrash tė ripėrsėritshme, garantonė njė rezolucion tė lartė dhe tė freskėt, prezantim tė qartė, sidomos nė qėndistari dizajne me ngjyra.Mendo nė qetsi pėr Innov-is I

Ekran madhėsi 8,5-inch (21,5 cm) touch display
High-screen resolucion WVGA
260.000 ngjyra spektakulare
Shikim ultra kėnd tė gjėrė 160 °
Procesor tė shpejtė,pėr ju harton qėndisje mė shpejt se kurrė mė parė,zgjidhni View, dhe ndrysho vrojtimin e shpejtė realist dizajni nė mėnyrė tė detajuar dhe tė qartė.
User udhėzime intuitive nėpėrmjet ekranit.prekje me majė te gishtit , majė lapsi ose PC-e miuc USB.

Ekran Imazh zbukurues . Zgjidhni nga pesė temat e para-programuar ose shkarkoni tė preferuarat tuaja personale nė makinė.

Zbulo perspektivat me Printime dhe qėndisjeInnov-is1 ju drejton nė shtigje krejtėsisht tė reja,dhe hap perspektiva krijuese tė panjohur mė parė pėrmes kombinimit,tė qėndisura dhe printim. Bluza, xhaketa, jastėkė,zbukurime tė ndryshme apo fotografi tė jashtėzakonshme personale.

Nė Innov-is 1 do tė gjeni motive me prejardhje interesante, tė cilat me para tė programuara motive qendisje, mund t'i japin modelit tuaj tė qėndisur njė pamje 3D tė bukur dhe mahnitėse.

Ju duani mė shumė? Pothuajse keni nė dispozicion mundėsitė e pafund me qėndisje Brother Programe PE-Design, i cili ėshtė nė dispozicion si pajisje fakultative. Kėshtu qė ju mund ta modifikoni ndonjė foto me Printime funksionin e dėshiruar dhe tė qėndisni ato.

Innov-is 1 i ri
Mundėsi tė reja pėr idetė tuaja origjinale dhe aftėsitė e qendisjes
Sjellė qendisjet 3 Dimenzionale nė printim tė dėshiruar nė pėlhurė
Qendisje precize falė funksionit tė kamerės inteligjente

Qindra dekore dhe qepje tė programuara ...

Qepje, Quilting, qėndisje - ēdo gjė qė ju doni tė bėni, Innov-is 1 do tė udhėzoj me besim dhe me besueshmėri maksimale nė tė gjitha fushat funksionale.

Qindra qendisje motive programe tė ndėrtuar janė nė dispozicion pėr tė kombinuar, rotollisje, ndryshime dhezvoglim modifikime. Deri sa gjithēka i plotėson nevojat tuaja specifike,
ashtu qė ju lehtė mund tė krijoni truke qendisje tuaja. I shpejtė, i pėrshtatshėm dhe i lehtė pėr shikim duke prekur ekranin.

Ēfarėdo fantazi tė juaj pėr tė krijuar me Innov-is 1 ju keni partnerin e duhur nė anėn tuaj. Kjo ju kursen kohė dhe pėrpjekje pėr pėrsosjen e rezultateve tuaja dhe hap perspektiva tė reja nė qepje dhe qėndisje.

Aplikim Asistent, cila ndihmon tė dekoroni ēanta, tekstile dekorative shtėpijake me trend dekoracione origjinale, aplikime qė bėjnė tė bukurat e modės.

Shpuarje dekorative nė letėr. Hiq fije dhe dekoro si Kartolina urimi ose tavolinė me delikatase tė thurura ose me vrima me maja .
Bėni dhjetra bordura tė veēantė, monogram letra dhe qepje dekorative tė preferuarat tuaja personale.

Multi-ngjyra modele qėndisje mund tė ndryshoni vetėm me njė prekje me gisht nė imazhet delikate njėngjyrėsh.
Mbi 1800 qepje para tė programuar nė pako (inkluziv)
3 alfabete me njė total prej 918 variante shkronjash (ēdo letėr mund tė qėndiset nė dy madhėsi)
786 qepje dekorative
148 qepje tė dobishme
Tė gjitha sebashku: 1852 shpuarje thurje........
__________________
Diellin,vetėm tė marrėt mundohen
tė mbulojn me shoshė....
Kercovari Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 15-07-10, 13:16   #7
Kercovari
 
Join Date: 20-09-04
Location: Zuerich/ch
Posts: 16,003
Kercovari has disabled reputation
Send a message via MSN to Kercovari
Default Titulli: Makina qepje qėndisje me CAD-SoftuerDhe njė pasuri modelesh ekskluzive tė reja
Unike, dhe me bukuri tė veēantė.Qendisje tradicionale zvicerane qė nga fillimi i shekullit 20, ideale pėr projektet me optikė tė lashtėBėjeni punėn tuaj tė bukur me qepje modele popullore tė cilėsisė sė mirėOse zgjidhni njė stil mė bashkėkohorė tė projektimitNdoshta ju preferoni monograme ose mbishkrime me shkronja koleksioniste japoneze.Dhe pėr tė shqyrtuar stilin Aziatik, motive tipike dhe te bukura „kanji karaktere“ shkronjash tė projektuara nga artistė kaligrafie japoneze.

Tiparet dhe funksionetMeshtjellje Individuale, e pavarur Automatike
Ju mundeni fije tė mbeshtjellni-pėshtjellni pa ndėrprerė qepjen dhe pa pasur nevojė tė rregulloni shpejtėsinė per te u pėrputhur me fije makare ose drugėzės.Mbajtės idyfishtė i penjė rrotave(makare)
Mbajtės i madhė i lėvizshėm i rrotave, i pėrshtatshėm edhe pėr fije rrrota -industriale dhe qepje me binjak gjilpėrė.Spirale e pėrshtatshme automatike
Vendosni rrotull tė plotė dhe ju mund tė filloni me shpuarje.Pėrderisa duart tuaja qėndrojė nė pėlhurė,ju mundeni tė heqni presion kėmbėn e pelhurės me gju duke shty shkopin anėsh.Shepejtėsi regullatori i programueshėm pėr syth gjerėsi.
Me slider shpejtėsi, ju mund tė programoni thurje gjerėsinė kėshtu, gjatė qepjes tė bėni edhe manovrime zikzake.Tre porte USB (1x USB 2.0 me shpejtėsi tė lartė, USB 1x 1,1, 1x USB per PC)qėndisje.
Shkarko direkt mustra qendisje nė / nga PC t`juaj. Konekto USB Stick, USB Flash drive ose USB pajisje Card direkt nė makinė.Shatė pikė Transportues
Dhėmbėt shtesė sigurojė njė menaxhim tė strukturuar dhe njė model tė pėrsosur thurje.

Sensor Automatik pėlhure
Sensori"ndjen",gjatė qepje qendisje trashėsi tė pėlhurave nė mėnyrė tė vazhdueshme dhe automatikisht rregullon presionin e kėmbės nė pėrpueshmėri me terhejkje tė fijes(perit).LED Ndriēimi i ri
Riprodhim me ngjyra reale dhe njė hapėsirė pune tė gjerė.Vendosje e fijes automatike
Vetė tė prekni butonin automatike, ėshtė e mjaftueshme.Zona Extra qendisje e madhe 300 x 200 mm
Motive tė mėdha apo motive tė kombinuara mund tė qendisni rehat dhe lakueshėm(Fleksibėl)

Vegla shtėsė - Accessories (opcionale)Korniza speziale tė kufizuara
Kuadra te veēanta pėr qėndisje tė kufizuara . Nė lidhje me funksionin e qendisjeve tė kufizuara Innov-is 1,mundėson me lehtėsi tė qėndisni hartime tė bukura nga motive tė pėrzgjedhura individuale.Tryeza ekstra e madhe e lėvizėshme“Tabela extension“
Shpalos hapėsira tė punės tuaj me njė tryezė tė levizėshme e zgjeruar dhe e veēantė,pėrmbuishje optimale e qendisje shpuarje kėrkesave dhe veshje.
Pėrveē kėsaj, tryezė e zgjeruar ka njė vizore pėr matjen e shpejtė gjatė punės dhe nė fund tė zonės magazinimit ka njė levė pėr veprime me gju.Makare mbajtės dhjetė fish
Sidomos gjatė qendisjes kėtu me lehtėsi i gjeni fije makare qendsije tė renditura dhe me ngjyra, gjithashtu i organizuar mirė dhe me qasje tė lehtė nė vend. Mbajtėsit individual mund tė shkarkohen, nė varėsi tė makareve qė i pėrdorin.Lexues Stick kartės
Me kėtė pajisje mund tė pėrdorni numrin vazhdimisht nė rritje tė qėndistari kartave Brother.Lexuesi thjesht tė lidhet nėpėrmjet portit USB me makinė dhe ju mund tė shkarkoni motive
direkt nga kartat.

* Nuk ėshtė nė pėrputhje me qendisje karta Disney

Brother PE Design 8 (opcional)
Pako profesionale softuerike nga qėndisje bota BrotherBrother PE-Design ofron gjithēka qė ju duhet pėr tė krijuar dhe hartuar qendisje dixhitale.Ėshtė i pėrshtatur pėr hudhje komplete tė reja hartimi ose imazhe,ilustrime ose shkrime tė i shėndrojė nė motive origjinale tė qėndisura.Vendosni tekste sė bashku me planet e tyre, kombinoni modelet e punės duke ndryshuar kartat dhe motivet e qėndisura,pėrpunoni Brother motivet me ide t`juaja, modifikoni ngjyrat,qėndisni foto me ngjyra tė vėrtetė ose nė tekinkė Sepia. Dhe e gjithė kjo me njė ndėrfaqe ekrani tė thjeshtėzuar mė sė miri me udhėzues programi.

Printime dhe qėndisje nė kombinim falas
Funksione tė shumėfishta pėr pėrpunimin e imazhit
Dixhitalizim Automatik
Funksioni FotoStich,Foto syth
Font Kreator pėr prodhimin e shkronjave
Qepje tė shumta me copėza plotėsuese
Parashikime Reale( Preview)


Inhalt/Permbajtje:http://www.naehmaschinen-center.de/

__________________
Diellin,vetėm tė marrėt mundohen
tė mbulojn me shoshė....
Kercovari Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 15-07-10, 13:19   #8
Kercovari
 
Join Date: 20-09-04
Location: Zuerich/ch
Posts: 16,003
Kercovari has disabled reputation
Send a message via MSN to Kercovari
Default Titulli: Makina qepje qėndisje me CAD-Softuer

Pėrpara se tė futemi nė qėndistari botėn e Melco Amaya qėndistari makinės,vlen tė ceket se pėr tė gjitha qėndisje qepje makinat e prezentuara mė lartė,ka softuer pėrkatės nė dispozicion,dhe disa nga ato vinė nė pako me makinėn kurse disa mund tė sharkohen nga web faqe tė model prodhuesit.

Amaya Sistem qendisje nga prodhuesi Melco

Melco kryesisht prodhon makina qendisje industriale,por edhe mini qendistari pajisje pėr biznesin tuaj afarist duke kėrkuar kosto mė tė pėrballueshme pėr fillimin e aktivitetit qė biznesi tė mund tė rritet.

E pra,pėr njė biznes tregtar qėndisje ka edhe njė pėrgjigje!Motive qėndisje na rrethojnė nė jetėn e pėrditshme kudo - nė kapele, fustana,xhaketa, kėmisha, dhurata,etj. kėshtuqė ky biznes ėshtė bė pjesė e tregut nė lulėzim.Melco ofronė gjithēka qė do t'ju duhet pėr tė krijuar mallra tė qėdisura pėr shitje me shumicė apo me pakicė.

Amaya Qėdistari Sistemi Modularė ju lejon tė filloni biznesin tuaj nė njė madhėsi qė ėshtė e drejtė pėr ju, dhe sipas zgjidhjes juaj pėr tė zgjeruar kapacitetet e punės dhe rritje tė interesave ekonimike pėrfitimi. Nga Harduer qėndisje makine si Amaya XT qėndisje makina komerciale dhe pajisje pėr Dizajn Softuer Qėndisje, Melco ofron zgjidhje kryesisht pėr nevoja tė industrisė,qė mund tė gjejnė hapsirė edhe nė biznes tė mesėm.Amaya XT – makinė qėndisje profesionale me mė shumė krerė qėndisje dhe me mė shumė-detyra.

Amaya XT makina ėshtė qėndistari profesionale me mė shumė krerė qendisje, sistem jo i zakonshėm . Aftėsitė e saj shtrihen nė mė shumė kryerje detyrimesh nė prodhimtari si asnjė tjetėr qėndisje makine nė treg. Sot kėrkesat e qėndisje prodhimit janė mjaft tė ndryshme qė dalin nga teknogji tė pėrsosura. Amaya XT me mė shumė krerė qėdisje,me aftėsitė dhe kapacitetin e lidhjes mundėson bizneseve tė shfrytėzojnė pėrparėsinė e plotė pėr tė realizuar kėrkesat e tregut dhe konsumatorėve.
Melco e kupton se duke investuar nė pajisje qėndisje profesionale, ėshtė vendimi mė i rėndėsishėm i klientėve qė tė bėjnė mė shumė pėr bizneset e tyre

Amaya ėshtė sistemi i vetėm qėndisje pėr tė ofruar:
§ Trung i madh qepje nė terene industrie
§ Dizajn Unik modular
§ Fije tensioni preciz me Acti-Feed fije tension teknologji ™
§ Nė pėrputhje me shpejtėsi deri nė 1500 shpuarje qepje pėr minutė,e pavarur nga konfigurime tė makinės
§ Lazer Preciz ne gjetjen e syve
§ 16 Ngjyra backup SistemNėse ju mund tė imagjinoni se, Amaya XT do t'ju ndihmojė tė krijoni qendisje tė mrekullueshme, po edhe nė mėnyrė shumė tė thjeshtė, keni rastin tė njohtoni kėtė mrekulli mahnitėse prej makine.

Dhunti tė shumta tė multi-kreut XT Amaya sistemeve, mund tė pėrshtaten me tė gjitha kėrkesat e prodhimit. Kokė pėr kokė, nuk ka krahasim. Kėto sisteme zbatojnė urdhėrat e punės nė mėnyrė tė pėrsosur,verpime tė pamundura me makinė qėndisje konvencionale. Plus, sistemet e pavarura nuk janė tė prekura nga ngatresa tė fijeve si makinat konvencionale tė cila nė raste tė tilla ndalojnė procesin e punės tė gjitha kokave. Pranė krerė sistemit tė Amaya Xt dhe aftėsitė pėr t'u marrė me prodhimin e punėve tė mėdha, qendsije krerėt tė mund tė operojė nė mėnyrė tė pavarur pėr tė plotėsuar urdhėrat ne personalizime tė vogla dhe tė mostrave.

Avantazhet

Melco ėshtė Cilėsia e mirėbesimit
Qė nga viti 1972, Melco ka zhvilluar njė trashėgimi pėr risi konstante nė qendisje Industri. Melco ėshtė e vetmja kompani nė industrinė qėndisje qė ofron njė zgjidhje tė pėrgjithshme qėndisje nėn njė ēati:Makina kryesisht komerciale pėr industri, makina qėndisje,softuer dixhital qėndisje, mbėshtetjen e jashtėzakonshme tė konsumatorėve si dhe njė linjė tė plotė furnizimi me qėndisje produkte dhe pajisje. Melco ėshtė lider nė qendisje industrinė,qėndisje makina modulare komerciale dhe dizajn softuer pėr makina qėndisje komerciale,tė bindur se kė bindur se kėtė ndihmonė qė qėndisjet e juaja tė bėhen mė produktiv dhe fitimprurės.

Amaya (sa mė shumė qė futni nė punė makina) ėshtė e vetmja makinė qėndisje modulare komerciale. Ju mund tė filloni me njė makinė dhe shtoni mė shumė qė qėndisje biznesi i juaj tė rritet. Ky konfigurim modulare siguron lirinė dhe flexiblity pėr qendistari biznesin tuaj . Sistemi modular Amaya's qėndisje do tė thotė qė ju mund tė pėrshtatni konfigurimet nė kompjuterin tuaj qėndisje bazuar nė prodhimin dhe kėrkesat tuaja qėndisje sipas buxhetit. Ju mund tė shtoni dizajne tė ndryshme qėndisje nė tė gjitha krerėt e tyre ose tė ndarė nė grupe.

Ēdo makinė Amaya mund tė veprojė nė mėnyrė tė pavarur, ose mund tė grupohen me tė tjerėt me Amaya softuer Sistemin Operativ OS. Karakterikė qė e bėnė tė veēantė kėtė sistem pune ėshtė, kur njė kokė ėshtė larguar nga puna pėrshkak tė ndonjė defekti,tė gjithė krerėt tjerė vazhdojnė tė funksionojnė. Kjo e bėn pėrdorimin mė efikas tė personelit dhe tė makinave, dhe ju lejon tė prodhoni mė shumė mallra tė mbaruar me mė pak lodhje dhe personel pune.

Made in USA: Amaya ėshtė e vetme makinė qėndisje e prodhuar nė SHBA.

Speed/Shpejtėsi: Nė 1500 qepje pėr minutė Amaya pėrcakton ritmin me shpejtėsi mė maksimale e ndonjė makine nė qendisje industrinė!

Acti-Feed Fije Tensioni: Me Amaya qėndisje makinė dhe fije tensioni qė kontrollohet nga-Acti-FeedTM kompjuter softueri, duke dhėnė shumėn e saktė tė tensionit dhe levizjen e penjeve nga tre parametra tė veēanta pėr njė gjilpėrė qė garantonė shpejtisitė e merra mė tė shpejta, keputje tė mė pak fije dhe cilėsi mė tė qėndrueshme.

16 Ngjyra Fije (penjė Paleta: Amaya ofron njė gamė tė plotė tė 16 fije tė ngjyrave tė ju japin fleksibilitet shtesė dhe komoditet. Me fije me ngjyra mė shumė nė dispozicion, ju mund tė qendisni njė shumėllojshmėri tė gjerė tė projekteve dhe tė shpenzoni mė pak kohė pėr ngritjen dhe ndryshimin projekteve nėse kėrkohet. Amaya`s shpejtėsia mund tė i pėrcaktohet edhe nė bazė tė ngjyrave tė fijeve nė mėnyrė qė tė bejė zgjedhjen pėr ēdo lloje fije individuale.

Pėrparsitė: Ju mund tė kenė deri nė 30 krerė nė ēdo konfigurim dhe ndryshe nga qėndisje makinat konvencionale, kur e ndalon njė kokė pėr mirėmbajtje ose pėr tė luajtur ndryshime, tė tjerėt e mbajnė drejtimin e punės kurse ju mbani tė sigurtė prodhimin. Vetėm sistemi Amaya qėndisje ju jep fleksibilitet total plus mė shumė fitim pėr kokė qendisje!I lėmė pas kėto makina qepje qendsije, qė sa herė tė keni nevojė tė lexoni u janė lėnė nė dispozicion,kurse rrugėt e Dizajn Harduer dhe Softuer, nuk janė tė mbyllura,qė mė ka mbetė mua tė gjejė rrugicėn me tė ngushtė deri te ndonjė mrekulli dizajni tjetėr,dhe nėse zgjon nė mua shqisat mahnitėse,patjetėr se do tė i futem nė Zemėr edhe nėse nuk mė do!

Inhalt/Pėrmbajtje: http://www.melco.com
__________________
Diellin,vetėm tė marrėt mundohen
tė mbulojn me shoshė....
Kercovari Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 23-08-10, 16:52   #9
YanYan
➫ ➬ ➩ ➪ ➭ ➮ ➯ ➱
 
YanYan's Avatar
 
Join Date: 02-05-07
Location: Shshshshshsh!
Posts: 3,445
YanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Makina qepje qėndisje me CAD-Softuer

E du, e du, e du
__________________
Quod me nutrit, me destruit!
YanYan Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 23-08-10, 17:11   #10
emine
 
emine's Avatar
 
Join Date: 11-10-07
Posts: 37,416
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Makina qepje qėndisje me CAD-Softuer

eshte shume makin e shtrejt,dhe duhet kohe te njihesh me programet e saja,pore eshte me te vertet fantastike puna qe arrihet me ket makine
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 23-08-10, 19:02   #11
shfletuesi_
Djale Drenice
 
shfletuesi_'s Avatar
 
Join Date: 21-10-08
Location: Nė vėndin e ngjarjeve
Posts: 20,904
shfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėm
Send a message via ICQ to shfletuesi_ Send a message via MSN to shfletuesi_ Send a message via Yahoo to shfletuesi_ Send a message via Skype™ to shfletuesi_
Default Titulli: Makina qepje qėndisje me CAD-Softuer

O nmujsha me u feju e me marr n[shpi nusen para se ajo me marr veshe qe egziston kjo makinė se i paskam la durt, knej ka na duhet me qu sene te nusja e bani ja qoj zoti menen me lyp kete makin patjeter duhet me shit gjysen e tokės per me ja ble e me ba qejzin :D :P
__________________
Jeta eshte realitet jo virtualitet.

The End.
shfletuesi_ Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 24-08-10, 01:11   #12
doGzona
 
doGzona's Avatar
 
Join Date: 23-03-05
Posts: 9,444
doGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Makina qepje qėndisje me CAD-Softuer

Quote:
Originally Posted by emine
eshte shume makin e shtrejt,dhe duhet kohe te njihesh me programet e saja,pore eshte me te vertet fantastike puna qe arrihet me ket makine
Minush .hic pa keto lloje makine,kam qep nje fustan me dore,modelin vete nga mendja ime e kam bere,nje model qe edhe sot eshte ne mode,dhe e kam vesh kur dola, 3-4 vajza me kan ndale ne rruge dhe me kan pyet se ku e kam ble...:D,ishte para ca vite ne Kosove!

.

Last edited by doGzona; 24-08-10 at 01:15.
doGzona Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 24-08-10, 10:09   #13
Prishtinasja_
 
Prishtinasja_'s Avatar
 
Join Date: 15-06-05
Location: Larg Prishtines
Posts: 11,614
Prishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Makina qepje qėndisje me CAD-Softuer

Quote:
Originally Posted by shfletuesi_
O nmujsha me u feju e me marr n[shpi nusen para se ajo me marr veshe qe egziston kjo makinė se i paskam la durt, knej ka na duhet me qu sene te nusja e bani ja qoj zoti menen me lyp kete makin patjeter duhet me shit gjysen e tokės per me ja ble e me ba qejzin :D :P
jaaa po ta heki ate ves, se ēikat e sotit po dojn veq hazer..!
U kon koha e makinave ! Edhe pse eshte dicka e mire,kush din te punoj.
Une ne klase te 6 jam mesua ne shkolle me punua me te,bile e kam marre "lejen" per makine per me qep kishe , por kam harrua tybe..yhuuu eshte kon motiii!
Prishtinasja_ Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 24-08-10, 14:17   #14
shfletuesi_
Djale Drenice
 
shfletuesi_'s Avatar
 
Join Date: 21-10-08
Location: Nė vėndin e ngjarjeve
Posts: 20,904
shfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėm
Send a message via ICQ to shfletuesi_ Send a message via MSN to shfletuesi_ Send a message via Yahoo to shfletuesi_ Send a message via Skype™ to shfletuesi_
Default Titulli: Makina qepje qėndisje me CAD-Softuer

Quote:
Originally Posted by Prishtinasja_
jaaa po ta heki ate ves, se ēikat e sotit po dojn veq hazer..!
U kon koha e makinave ! Edhe pse eshte dicka e mire,kush din te punoj.
Une ne klase te 6 jam mesua ne shkolle me punua me te,bile e kam marre "lejen" per makine per me qep kishe , por kam harrua tybe..yhuuu eshte kon motiii!

Une thash mos ja qoft Zoti mendjen oj Prishtinasja_ se patjeter duhet me ja ble edhe nese nuk punon miku lyp makine thot nusja po don per qejz :D hahaha qaso t'mira thot qe po punojshin me internetaa


__________________
Jeta eshte realitet jo virtualitet.

The End.
shfletuesi_ Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

All times are GMT +1. The time now is 10:29.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2017, vBulletin Solutions, Inc.