PDA

View Full Version : cfare ngjyre preferoni ne veshmbathje dhe pse


kqyrim_qysh_del_fundi
01-10-03, 09:43
hej djema dhe vajza qfare ngjyre preferoni ne veshmbathje dhe pse ate ngjyre e preferoni ka dicka ne lidhje me jeten tuaj a po nuk ja veni fare veshin ngjyrave i perdorni te gjithat ..........

ju pershndes ...

amelda
01-10-03, 09:56
urime per temen .......

une zakonisht perdori me shume se nje ngjyre sepse kame tri ngjyra favorite te mijat te bardhen zakonisht e mbaje kur dali e pafajshme .........po dhe te kuqen e veshi se me pelqen dhe e treta eshte ngjyra e zeze pra e veshi se me pelqen edhe pse ngjyra e zeze ne trup dukesh me e dobet ...........................

kaq ngjyra tjera favorite momentalisht skam

rowenna
01-10-03, 11:52
ngjyren qe neve po na pelqen eshte e kaltert edhe gjelbert ........

rowenna
01-10-03, 11:57
kule

jehona
02-10-03, 23:09
valla une per veti shum e preferoj ngjyeren e veshmbathjes te ZEZE, sepse ajo ngjyre me duket qe ja qet femnes trupin shum mir dhe kompinohet me gjdo gje. amo mama me thot se ngjyra e zeze me qet diqka te merziteshme e keshtu po me duhet nganje here per qef te mames me e perdor edhe garderoben e bardhe. :wink:

rowenna
04-10-03, 12:27
po flm per pergjgijget e juaja djema dhe vajza

LIBERO_78
09-10-03, 10:24
:?: edhe une e pelqej ngjyren e zeze................nganjehere me pelqen te veshi duksa te kuq me thon qe te rrin mire eee..... :arrow:

Naki
19-10-03, 18:58
Veshmbathja dhe kombinimi i ngjyrave varet edhe nga shija ,kushtet ekonomike dhe gjendja emocionale-shpirterore.

ne moshen e re -Adoleshences kame preferuar ngjyrat Portokalli te kombinuar me ngjyre te kaltert dhe ngjyre Kafe.

tani preferoje ngjyren e zeze -elegante, ngjyren kafe, Hirit,dhe te Kuqe

liklik
26-07-04, 13:08
preferoj ngjyren e bardhe dhe te kuqe

Gentiana
27-07-04, 13:56
Di vetem te them, se mvaret nga rasti dhe ndjenjat, po zakonisht me pelqejn ngjyrat, E zeza dhe e bardha!!

Murgesha
27-07-04, 14:00
Di vetem te them, se mvaret nga rasti dhe ndjenjat, po zakonisht me pelqejn ngjyrat, E zeza dhe e bardha!!

Genta shpjegoju pak me mire shpirt. Kur dhe ku te pelqen e bardha, e kur dhe ku e mban veshur te zezen??? ;)

Gentiana
27-07-04, 14:08
Genta shpjegoju pak me mire shpirt. Kur dhe ku te pelqen e bardha, e kur dhe ku e mban veshur te zezen??? ;)

Morgesha loqk, do te mundohem te pergjigjem ne ket pyetje.

Normal ngjyren e Zez e veshi me kombinim te ndonje ngjyre tjeter(kjo esht e kjart)si ajo pink,e verdh, te kuqe, dhe tjera. kurse kur te jem ne ndonje fest apo diqka tjeter, preferoj te Bardhen dhe te zezen bashk,sepse me thojn se ngjyra bardh me rrin mir ne ftyr!! 8) :wink:
Po ti?

Albanam
27-07-04, 15:53
Hmmm!

Disa thonė se preferenca ndaj ngjyrave tė caktuara flet edhe mbi karakterin dhe temperamentin e njerėzve. Unė nuk di se ku do tė mund tė mė llogarisnin ithtarėt e kėtij mendimi, por ngjyra e kaltėrt, ngjyra hiri dhe e zeza janė zgjedhja ime.

Barbaroza
27-07-04, 20:10
E zeza, se jam serioze dhe e bardha ,se e dua paqen. :wink:

ShEjToNkA
27-07-04, 22:41
Ngjyra tė cilat preferoj janė:

E Zeza ,Bardha ,Vjollce ,Kaltėrt.

turisti
28-07-04, 01:55
Te padukshme sepse sum ze INTERPOLLI,ha,ha,ha,ha.. :wink:

nitushe
10-09-04, 16:49
po veres me pelqejn ma shume ngjyrat me te dhezura, ndersa ne pergjithsi e zeza bardha kalterta :P

Naki
10-09-04, 16:52
Veshmbathja dhe kombinimi i ngjyrave varet edhe nga shija ,kushtet ekonomike dhe gjendja emocionale-shpirterore.

ne moshen e re -Adoleshences kame preferuar ngjyrat Portokalli te kombinuar me ngjyre te kaltert dhe ngjyre Kafe.

tani preferoje ngjyren e zeze -elegante, ngjyren kafe, Hirit,dhe te Kuqe

dr1ta
12-09-04, 01:17
ngjyra e bardh e zeza dhe kuqe me ngjajn mire per tenin e ftyres :lol:

dita girl
22-09-04, 16:35
Te padukshme sepse sum ze INTERPOLLI,ha,ha,ha,ha.. :wink:

hahahahha..... pse i ndjekur je ti?hmmmm


Mua me pelqen YLBERI,d.m.th.te gjitha ngjyrat qe ekzistojne ne kete rruzull tokesor,....por me se shumti preferoj te zezen ,te bardhen,te gjelberten,te verdhen dhe te kalterten te qelur.....

Tomori
22-09-04, 17:04
Te zezen jo qe me pelqen???!!!!
Por un nuk shoh kurgje te bardhe, ne hapsiren Shqiptare prandaj preferoj te zezen,,,,ner sa dot zgjase kjo pun???!!!

dita girl
23-09-04, 11:55
Te zezen jo qe me pelqen???!!!!
Por un nuk shoh kurgje te bardhe, ne hapsiren Shqiptare prandaj preferoj te zezen,,,,ner sa dot zgjase kjo pun???!!!


Po tregoheni shum pesimist Tomori,e di pse?.....Ne duhet te luftojme per t'i sjellur ditet e bardha tek shqiptaret,e jo nese eshte e zeze ta leme ashtu si eshte,duhet t'i japim kurajo vetvetes secili prej nesh nese deshirojme qe te arrijme diqka te mire,ne te kunderten do te mbetet ashtu si eshte,asgje nuk arihet pa sakrific mos harro,prandaj duhet te jemi kembengules dhe natyrisht te bashkuar nese deshirojme qe bardhesia te troket te shqiptarėt,gjė qė secili prej nesh e enderrojme!!!

Tomori
23-09-04, 12:08
dita te falemderohem, por me beso se ka momente, qe me vjen inati shum se me duket sikurse puna u zgjat me shkavin,,,,kur mdel parasish ni shka, e din ti edhe vet se sa te thjesht qe jan.
I them vetes a me kta kemi te bejm pun hej mvjen ander qe ne tjemi te shkelet prej kety fisi gabelash mvjen tpershty ptujjjj,,,ku kan qen tparit tan jazek ju qoft se e kan pru punen qe shkavi ti sundone ptujjjjjjj,,, besoj qe me kupton!

dita girl
23-09-04, 13:01
dita te falemderohem, por me beso se ka momente, qe me vjen inati shum se me duket sikurse puna u zgjat me shkavin,,,,kur mdel parasish ni shka, e din ti edhe vet se sa te thjesht qe jan.
I them vetes a me kta kemi te bejm pun hej mvjen ander qe ne tjemi te shkelet prej kety fisi gabelash mvjen tpershty ptujjjj,,,ku kan qen tparit tan jazek ju qoft se e kan pru punen qe shkavi ti sundone ptujjjjjjj,,, besoj qe me kupton!

E kuptoj plotesisht gjendjen tende,por mos mendo qe vetem ti ndihesh i ketille,te gjithe jemi te mllefosur ne sllav,dhe te gjithe besoj qe kemi deshire t'i q'rrenjosim nga toka shqiptare,por qfar te bejme kur kemi qelluar te dobet,nuk kemi mundesi te bejme me teper,sepse gjithmon kemi qene te pushtuar dhe nuk na eshte ofruar mundesia te ndertojme nje baze te forte per te mos mundur askush te na shkelė,...prandaj po e them se te gjithe jemi te mllefosur ne "ta"sepse as emrin nuk po du me ja u permend,duke ditur se qka kane bere me popullin tone,sa te keqia e deme kane bere tek ne,sa dhimjen e kane shkaktuar,sa maltretimin sa traumat,etj.nuk po i permendi me teper se duhet me shenu deri ne mengjes duke i permend te gjitha,....per me teper duke marr parasysh qe edhe sot e kesaj dite ka dhimbje te madhe ne zemrat shqiptare,e cila nuk do humbet me vite te tera apo shekull te tėrė,....mirepo synimi im dhe porosia ime eshte qe ne mos te jemi pasiv ne kete drejtim por te jemi sa me aktiviste nese deshirojme te arrijme diqka,sepse me pasivitetin tone,si dhe me pakujdesin tone ne kemi ardhur deri ketu,....nuk duhet te tregohemi te dobet,por sa me te forte qe edhe shkaut dhe gjithe botes t'i tregojme se edhe ne jemi nje popull qe ka te drejte t'i gezoj te drejtat e veta,as me pak e as me shume se popujt tjere,se edhe ne kemi gjak njeriu,dhe se kemi te drejte t'a jetojme jeten tone si q'do person i kombit tjeter,.........per fund i kerkoj falje autorit ngase kemi kaluar ne nje teme kejt tjeter,mirepo nganjehere njeriu del nga binaret e sidomos kur eshte fjala per te drejtat tona,besoj qe edhe autori edhe te gjithe ju forumista do te na kuptoni,ju falemnderit!!!

Tomori
23-09-04, 13:55
dita girl
ne regull esht gjdo gje,,,,por puna qendron se nje komb i poshter, tna mare neper kemb kjo me dhem,,,,pse nuk e bim ne punen pershembell qe ne ti okupojm ata,,,,a jo vazhdimisht te mbrohemi si qyqar ptujjjjjj kjo esht katastrof me qen i pushtuar psh prej:
Anglezit ose Gjermanit, hallall edhe kur dvin dita dalin bar dot lejn nje gje pozitive si shkollimin, kulturen etj.
Por pi sllavit tijesh i okuput kjo esht marrja ma e madhe e kombit ton, tiesh ner kamben e ktyne qe nuk din radh te pare ta lajne vetveten ne banjo ju vin era qelbesir,,,ktu e kam,,,,,dita tungji

dita girl
23-09-04, 15:23
dita girl
ne regull esht gjdo gje,,,,por puna qendron se nje komb i poshter, tna mare neper kemb kjo me dhem,,,,pse nuk e bim ne punen pershembell qe ne ti okupojm ata,,,,a jo vazhdimisht te mbrohemi si qyqar ptujjjjjj kjo esht katastrof me qen i pushtuar psh prej:
Anglezit ose Gjermanit, hallall edhe kur dvin dita dalin bar dot lejn nje gje pozitive si shkollimin, kulturen etj.
Por pi sllavit tijesh i okuput kjo esht marrja ma e madhe e kombit ton, tiesh ner kamben e ktyne qe nuk din radh te pare ta lajne vetveten ne banjo ju vin era qelbesir,,,ktu e kam,,,,,dita tungjiEshte nje fjale popullore ku thone:I keqi ka shume te keqija,besoj qe po e kupton se ku e kam fjalen,.....edhe njehere po e ceki,synimi kryesor eshte qe ne te ecim perpara,sepse ne (rinia) jemi e ardhmja e Kosoves,prandaj le te zgjohemi njeher e pergjithmone nga kjo mjegullnajė,dhe te ecim me hapa te sigurte drejt ardhmerise,mos te lejojme qe edhe ne te gabojme si te paret tane,gabimi i te cileve arriti deri ketu,.....pershendetje Tomori...

mr_beni
25-09-04, 11:47
Mua me pelqen me se shumti veshmbathja me ngjyr te bardh, dhe te zez

livoreka bicio
25-09-04, 23:03
mua me pelqen shum ngjyra e zez e kaltrer dhe e bardh.... :wink:

Maca
02-10-04, 15:21
E pempta (pink)...Rose! Sepse me ka hije dhe esht nje njgyr qe me ben e lumutur...

Te zezen ne rraste Serioze...

Te bardhen ne Party sepse ndriqon ma teper,i bie nsy secilit hahah :wink:

Te kuqen kur dal me te dashurin,e adhuron dhe e adhuroj...

Perndryshe te gjitha ngjyrat i dua dhe di ti kombinoj... :oops:

qika_pr
06-10-04, 14:25
Tash eshte zezona e vjeshtes edhe une vishem vetem zi me pelqen shum ngjyra e zez edhe rri rehat ne te
ne vere gjithmon marr ngjyrat me te gezushme me te qelte por prap e zeza sidomos ne mbremje me fascionon

Naki
17-05-05, 19:48
Veshmbathja dhe kombinimi i ngjyrave varet edhe nga shija ,kushtet ekonomike dhe gjendja emocionale-shpirterore.

ne moshen e re -Adoleshences kame preferuar ngjyrat Portokalli te kombinuar me ngjyre te kaltert dhe ngjyre Kafe.

tani preferoje ngjyren e zeze -elegante, ngjyren kafe, Hirit,dhe te Kuqe [/quote]

titi
02-06-05, 23:46
ngjyren e bardh sepse eshte ngjyre e paqes

Kurvani
03-06-05, 11:30
veshen serioze e veshi zi,bardh.
veshen sportiste sari,kalter
ka dikush diqka me shtu apo ti deshi krejt :lol:

Bleta
15-06-05, 19:52
Ngjyrat te cillat me pelqejne jan e verdhe e zez e bardh portokalli dhe e kuqe po dihet ngjyra e dashuris.

Gjumashja
06-07-05, 10:39
e kalter, e gjerlbert, e pembe, me pelqejn ngjyrat me te qelta tash mbase oisht edhe vera

Flaka_1
10-07-05, 01:03
e kalter, e gjerlbert, e pembe, me pelqejn ngjyrat me te qelta tash mbase oisht edhe vera

Flaka_1
10-07-05, 01:09
per veshmbathje preferoj
ngjyren
e bardh
e zeze
e kalter
e gjelber
e kuqe
e te gjitha nga pak ne perjashtim te ngjyres se kafte
kurre ne jeten time nuk kam pasur nje rrobe me ngjyre te kafte
as qe do ta kem kurre :wink:
ngjyra favorite e imja eshte ngjyra e kalter
ngjyren e kalter posedon qielli
ngjyren e kalter posedon oqeani
ngjyren e kalter posedojn syte e mi
me respekt Flaka_1

Stuhia
10-07-05, 01:18
Te mbremshmet kam deshire me i vesh te zeza, e te jashtmet cfare te jet koha.
Per mot te mire ngjyra te qelura.
Per ftohte, ngjyra te mbyllura.
:lol: :lol: :lol: :lol:

Stuhia
10-07-05, 02:03
Ngjyrat qe i ka Printeri , se prej tyre perfitohen te gjitha haha :lol:

Wow sa ide te bukur me ke dhen Albi i muslimve.
Tani do ti printoj te gjitha rrobat e mia. :lol: :lol: :lol:

GURI SYLAJ
10-07-05, 08:42
Veq mos me kane me harrna............

Sy_kaltra
18-12-05, 21:41
Zezė dhe tė Bardhė.

Barb|Ka
18-12-05, 22:04
Zeze,gjelbert te mbyllet,kalterdhe pembe

krijuesiii
18-12-05, 22:40
...me pelqejn shume ngjyrat si pembe e kuq ooohhh super veq tesha te kuqe kam (e mos te menon kush qe jam Gjakovare qy) e verdhe (apo e sahrit ne pöpull) tanaj e gjelbert dhe e zeza, po edhe jensat e kaltert...

tungiii

vendasi
19-12-05, 00:06
Blue is my color...... :wink:

Reana
19-12-05, 02:15
Ngjyrat qe i ka Printeri , se prej tyre perfitohen te gjitha haha :lol:

Wow sa ide te bukur me ke dhen Albi i muslimve.
Tani do ti printoj te gjitha rrobat e mia. :lol: :lol: :lol:

8) :lol: :lol: :lol: :arrow: :lol: :lol: :lol:
Jo moj se nuk e ke kuptuar ti keta fare gjeniu, se cka ka deshur te thote :lol: :wink:

Domira
19-12-05, 17:15
Preferoj ngjyrat pastele me bardh. Zi shum rall. Dimrit pastele me nuansa me te forta me bardh.

Tesha te mrenshme a me tregu a qysh :wink: :lol: :lol:

e_martumja
19-12-05, 17:18
Black :wink:

Margaritari
19-12-05, 17:46
Natyrishtė : E Kaltėrt,e bardha dhe e Zeza...