PDA

View Full Version : cili eshte shteti qe ju deshironi te jetoni


rowenna
07-10-03, 12:16
hej djema dhe vajza cili eshet shteti qe ju preferoni te jetoni dhe pse keni zgjedhur ate shtet.........

LIBERO_78
07-10-03, 13:04
:arrow: UNE E DUA DHE ME PELQEN TE JETOJ NE ITALI ....PERKATESISHT NE BARI.....AFER DETIT :wink: E ZAVENDESOJ KETE VETEM ME BASSELIN E ZVIRES :wink:

jehona
07-10-03, 16:35
une preferoj te jetoj ne GJAKOVE, nuk me pelqen as nje shtet ne kete bote ma shum, sepse veq aty e ndi veten mir. kurse qe 16 vite jetoj ne kantonin Luzern, CH, te cilin aspak nuk e preferoj!

rowenna
09-10-03, 09:33
une per veti diku ku ska shqiptar ....... po po me duket ne kret boten ka shqiptare “nuk e di cili eshte aj shteti qe ska shqiptar

LIBERO_78
09-10-03, 10:08
:lol: ROWENA PO TE TREGOJ VAJZE NJE VEND KU NUK KA SHQIPTAR.....NE MITROVICEN VERIORE..........NUK DI A SHKON TI ATJE :wink: :lol:

rowenna
10-10-03, 09:23
heheh jo atje nuk shkoj ........

:roll: hej flm per ndimen

jehona
10-10-03, 23:40
rovenna te pershendes, ej qike o a din ku me duket se nuk kan arrit hala shqiptaret, ne KINE. tash valla nuk po di sa ta merr mendja atje......

MiRa007
11-10-03, 13:04
une kam deshire te jetoj ne Australi sepse eshte nxeht! :D

avdyli
11-10-03, 16:09
PYTJE PĖR ROWENNA- nNese je shqiptare e je pishman per kete dhe a i ke prinderit shqiptare dhe nese po a i don ata ?

A ke shoke apo shoqe shqiptarė?

Nese je shqiptare a eshte fatkeqsi kjo?

Qka kishe dasht me qen ti (e jo ku kishe dasht me jetue) ?

Donna
12-10-03, 00:40
PRISHTINAAAAAAAAAAAAAAAAA

ska ma mir se atje

edhe per pluhen na ka marr malli e hajt

ADRIANO
12-10-03, 11:09
Pershendetje Roewnen se pikrisht donnaUne ne Kosov nuk mund te jetoj,se eshte popull shum i prabambetur dhe shum agresiv athere ju faliminderoj allahut se kem linde ne GJermani dhe jetoj ketu,dhe Donna po te them pa idhnim se kur nuk e ka pa boten per veq Prishines athere normal qe te duket Prishtina.

Tung

rowenna
25-11-03, 13:55
ok thnx per pergjigjet djem dhe vajza ....... mire osht edhe ne gjermani edhe ne prishtine per mendjen time une mendoj se ne kosove eshte mire por kushtet sjane per jetese ju pershndes............................. :? :roll: :

python
27-11-03, 01:37
une kam deshir te jetoj ne Manhattan NEW YORK, se eshte jeta shum e shpejt edhe se gjithnje ke te bejesh dicka per ndryshe nuk do te ishte bajat-monotoni.

Murgesha
27-11-03, 10:22
Mbasi nuk po mundem te jetoj aty ku dua une edhe ne dreq te mallkuar eshte mire. Ska bre me vendlindjen tende e ajo eshte pikerisht Kosova.

Zana
27-11-03, 14:01
Po cfar Australije, po cfar Germanim, po cfar Intalie..dhe une vet nuk jetoj ne Austri ,e di se kur nuk asht ma mire se ne KOSOV..po cka me bo!Ju pershendes!zana

lazdrani
27-11-03, 14:01
Jetoi ne mergim si shume edhe tjere mergimtare.Te jetoi kam deshire aty ku ndihem si ne shtepi time.Ajo eshte ne Mitrovice

Atdheu jet gjithmon vendlindje.....lazdrani :P

Genti
27-11-03, 14:18
Pershendetje per te gjith dhe ju uroj jet te lumtur ku do qe jetoni,un mendoj se njeri ku do me jetua prap se prap e merr malli per vend te vet dhe vendi i vet i pelqen me teper.Ju pershendes nga Norvegjia....

Donika
28-11-03, 10:36
tungideshira ime esht te jetoj ne Kosov, por te them te drejten pos Prishtines nuk kisha mujtur askund ne Kosov te jetoj, edhe se nuk jam e Pristines. Pra endrra ime esht dikur te jetoj ne Prishtin, por per te ber ket te mundshme me duhet te arriti te baj nje baz ne Prishtin edhe nje burim te vogel te financimit. Se fjesht ketu ku jetoj tani ne CH nuk me pelqen fare, edhe se shkollimi edhe standardi asht shum i mir, por jeta asht shum monotone. Keshtu qe kur te jem ne Prishtin e ndjej veten te gjall e me plot fuqi, edhe gjdo minut dallon me te kalumin.Fejsht une jam shqiptare edhe e kam vendin tek shqiptaret e mi.pershendetje te gjithve

LIBERO_78
28-11-03, 12:55
MUA ME PELQEN ITALIA ,PERKATESISHT NE BARI............

Genti
28-11-03, 20:45
Un jetoj ne Norvegji dhe ketu me pelqen.ajau pershendes.

Donika Morina
10-12-03, 15:05
Mua per veti me pelqen te jetoj ne Slloveni aj vend asht mein traum.sa i perket une jetoj ne austri edhe austria asht vend i bukur sidomos te shkojsh ne wien asht mrekulli se asht me te vertet nje vend antik ama shum i bukur.

Bukuroshi_London
23-12-03, 11:53
Gjermania

hana
02-01-04, 15:47
1 Kosov
2new York Manhatan
3 Japoni

fatos(F)
03-01-04, 19:30
tem shum interesante per mua por edhe e shqetsuar per mu kur lexoj disa mendime te shokve se ne shqiptaret jem te mbrapameter apo pa durim
SI MUNET ME QEN NJE POPULL SHQIPTAR I MBRAPAMETER KUR NE JEM METE VJETERIT NE EVROOOOOOOOOOOOOOP

MUA ME PELQEN SHUM PRISHTINA EDHE PSE JAM LINDUR NE FERIZAJ
POR PER MOMENTIN JETOJ NE GJERMANI ( JET SHUM E MIR POR FTOHET)

ju pershendes te gjithve

mija
05-01-04, 11:07
a e din qysh shkon kjo pun:
shqiptaret e perendimit kan deshir te madhe per me ardh ne vendlindje (se din te shkretiti qfar mjerimi ketu mbizoteron) nersa mu per ket arsye vendasit deshirojn qe te dalin ne perendim..nga arsyet e ndryshme,..disa dojn te shkollohen disa te punojn...shkaku eshte sepse i kan kushtet me te mira per fejes..
a e din qysh thojneee
ama gishtin ta mar doren...mani bre se ju ne perendi se dini sa rahati e keni...e hajdeni provoni me nejt me qira 8-or e 2- me drit ....e ndiheni si zhuga pa uj ton diten e knaqeni:) :D

In Da Houze
05-01-04, 12:05
Valla mue ne Siujdhes dikund pa marr parasysh kam deshir me jetue dikund ku eshte vetem xete pa ftohet....

mija
05-01-04, 13:42
papapa ti koke HOT BAY krjet hahahah

Gentiana
05-01-04, 14:40
Pershendetje te gjithve.
Un per momentin do kisha pas deshir te shkoj ne ameriken latine, me jetu do vite me e mesu Gjuhen mir, dhe esht disi enderr vetem me shku ni her, por me Kosoven(Gjakoven) nuk e bej as nje shtet apo qytet.
Kalofshit mir
Genta

Murgesha
05-01-04, 15:33
Mija te kuptoj se pse ke shkruar ashtu. Motra ime ka veshtiresi e kuptojme edhe ne qe jetojme ne perendim por me vendlindjen tende nuk ka.
Edhe per ne perendimoret eshte veshtire, jemi gjithnje ne sy te keq te vendasit, shoqeri te mirefillte nuk kemi. Me shume i bejme qejfin vetes se kemi nje jete te lumtur e realiteti eshte krejt ndryshe. Nuk prajm se levderuari jeten e mire qe kinse po e bejme e nuk e shohim katastrofen ne cieln jemi zhytyr. Femijet tane nuk i dijne traditat tona e besa nese tenton tju tregojsh tallen me ty. Po asimilohemi ne emer te nje jete imagjinare qe e bejme ketu.
Une shpresoj e jo vetem qe shpresoj por besoj qe se shpejti ne perendimoret do tju kemi lakmi per jeten e juaj ne Kosove por zingjiret qe kemi neper kembe nuk do te na lejojne te kthehemi. E ata zingjir jane femijet.

mija
05-01-04, 17:56
E nderuara "murgesh" me vjen mir qe e ceke se "femijet shqiptar qe jetojn ne perendim nuk i njohin traditat dhe kulturen shqiptare" mu per ket arsye prita me nderlidh temen...ky eshte gabimi jon...qe e ceka edhe un ma heres sepse vetem deshirojm me dal sa ma shpejt prej kesaj mizorie qe mbizoteron ketu ne trojet shqiptare mireop askush nuk don te kujdeset per vendin e vet..sepse Kosova kur nuk do te shkon hapa perara neqofte se njerzia kerkon te ikin sa ma lerg saj ateher edhe do te humbet edhe tradita edhe te gjitha ..se normal te gjitha keto mesohen ne ATDHE!!!

SheTa
05-01-04, 22:02
au Shtet Nuk di Veq kisha pas qef me jetu ne Mars ahahah keshtu urimit i bashkangjitet edhe artanibb qe ka qef me jetu ne jupiter :)

caki
12-02-04, 10:40
Kuptohet ne shtetin qe vetem jetoj: Ne Itali...

Lona
12-02-04, 19:12
po tem jepet rasti per te zgjedh ndonje shtet per te jetu doe kisha zgjedhe Arabin Saudite.se edhe atje jane krejt musliman dhe thjesht dua atje te jetoj po ishalla tem jepet rasti najher.Shpresoj.......

Zero Cool
12-02-04, 21:42
Vallahi Lona ske pse mėrzitesh pėr atė punė. Rastin e ke tė jetosh edhe shfrytėzoje sa ma shpejt se nuk tė japet prap. Kur po them rastin e ke mendova nė kėtė : nė Kosovė tani pėr momentin ka harap tė lloj-llojshėm, mashtro ndonjė e mos po tė merr me vete . E sa i pėrket asaj qė atje jan tė gjithė musliman , po mė vjen keq se je duke u mashtru shumė. Nuk ėshtė ashtu . Krejt musliman janė nė Iran. Shko atje nėse i do krejt musliman.
Pėrshėndetje edhe ndojkut(ndoshta) rrugė tė mbarė :

Murgesha
12-02-04, 21:45
Zero_Cool ndoshta qika se ka ndermend te martohet atje. Por ndoshta ka deshire qe ta vizitoje ate shtet. Edhe mire ben bile se si muslimane e mire eshte e drejt qe te shkoj e te jetoj ne djepin e muslimanizmit.

anna
13-02-04, 14:23
valll vetem ne kosoven e lire tung nga anna :lol: :lol:

Lona
13-02-04, 20:21
jo mor Zero Cool me paske keq kuptu se nuk kerkoj te gjeje apo te martohem ,flm Murgesha shume qart e ka dhene mendimin ashtu eshte ,shpresoj, nashta per te jetu smundem po per ta vizitu najher po ose ne rini ose ne pleqeri...ishallaaa...

Barbaroza
17-02-04, 09:38
A ka kush ketu qe jeton ne Angli sepse me pelqen ky vend shume e pata deshire te ma dergoje vizen per bile 3 muaj :wink:

lazdrani
17-02-04, 12:33
:roll: :roll: :roll: Ti vetem trego se RRushi leshon Ameriken per ty e vjen ne Angli te merre pergjithmone :wink:

Barbaroza
18-02-04, 10:24
Mire e ke Lazdrani,po mbushja mendjen edhe ti pak se ndoshta eshte adaptuar ne Amerike e ka deshire qe edhe mua te me merr atje e jo te kthehet ne Angli :wink:

jani
18-02-04, 12:32
sa i pėrket se ku kisha dashur te jetoj,unė mė me deshir do tė jetoja kėtu nė Kosovė por sdo tė ishte keq dhe nė Australi[/b]

BlertaB
22-03-04, 14:13
Pershendetje!!!!!!!!!
Cilin shtet kisha pas qef me jetu??
hmmmmmmmmmmmmmmmmmmm Hollande vallah se nuk ka vend me te bukur. E pas hollandes KOSOVE veq nuk jam e sigurt :roll:

mirsad
22-03-04, 16:58
teme interesante_te theme te drejten nuk kame shetite shume shtete( numeri i te cileve eshte gjashte)tani per tani dua vetemt e shetis kurse perfundimishte dua te jetoje ne vendlindje....
te studjoj ne londer dhe te jetoje ne zvicer eshte enderra ime ndoshta por i pelq eje keto vende....bye

lazdrani
22-03-04, 21:52
Deri ne pension Wiesbadeni pastaj Mitrovica :wink:

Blondina
23-03-04, 10:22
Oooo me Kosov nuk ka atje me pelqen te jetojjjj shum edhe pse jam ne dk me banim mirpo deshira ime esht qe te jetoj ne KOSOVEN e bukur qe askund ne bot nuk mundehs te gjesh vend ma te bukur se KOSOVA..

liza
07-04-04, 17:04
sigurisht ne vendlindjen time pasi qe gjindem jasht....

MK - GOSTIVARI, esht si nuse...heeehe

lazdrani
07-04-04, 17:11
une kam deshire te jetoi ne Ballkonia,dhe Tarracia :wink:

TONINO
07-04-04, 19:37
une preferoj te jetoj ne GJAKOVE, nuk me pelqen as nje shtet ne kete bote ma shum, sepse veq aty e ndi veten mir. kurse qe 16 vite jetoj ne kantonin Luzern, CH, te cilin aspak nuk e preferoj!johana hahahaahhah brravo bingo kurr ske fol ma mir pasha teqen e madhe
-----------------------------------
Geto_21

sexybrikenda
08-04-04, 09:58
:lol: :lol: :lol: :lol: vella boll lazdran je ani ne Ballkon dhe Terrase :wink:

Laura
08-04-04, 17:57
un du me jetu ne indi se aty ast nen teleza (spilti i sajna) tani qi muj me ndeltu ni telac pe ndeltoj pej algjili e tani spriset kullll ...tani i mal qata njelzt e mil atje e i hypi ne telac e jav qes ka i got aj ele keksa qys i doin valet plazma keksa kam bolll e tani juv tem skoni me pusu se u lodt vala te talaca jem se talaca jem ast veq e jemja e jo e te gjifve.....

e du pla me jetu ne HINDI ....

qaos :wink:

Laura
08-04-04, 17:59
ele gostivali me kis pelqy po foin qi ka sum budal e tutna suuuummmmmm
veq qi e goj ni te meqem ..... 8) atehel e mal de pa plitu hiq ama te meqem deeeeee hapni vest mil.... :wink:

Laura
08-04-04, 18:18
AMA BEN BELKIDE TURKEYE YASICAM ...AFEDERSIN AMA GOSTIVARDA COK TURK INSAN VAR AMA BEN TURKLER TURKIYEDEN GELEN SEVOYORUM

8)

QIKA_MAMIT
08-04-04, 21:05
Une kam deshir te jetoj ne Gjakoven e bukur se me pelqen shum shum shum shummmmmmmmmmmmmm kus shkon mo!!!!! :wink:
Tung Ju pershendes te gjithve

Cool_Boy
10-04-04, 13:46
Tung rowenna

Shteti qe une kam deshir te jetoj eshte:Finlanda nuk e di pse por e preferoj shume dhe Italia.

Vera
26-04-04, 17:15
valla une perveq kosoves dhe jupiterit askund tjeter nuk kisha jetu hhahah :lol: :lol: :lol:

yllka
26-04-04, 17:25
PEJE :D

Zeshkane_04
21-06-04, 16:42
N PEJ :wink:

lazdrani
21-06-04, 17:56
WIESBADEN-MITROVICE!!!

liklik
26-07-04, 13:04
Ma mire se ne vendelindje nuk ka edhe pse jemi large large vendelindjes :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(

turisti
28-07-04, 02:08
Per mua krejt eshte njesoj-une jam turist,ha,ha,ha,ha... :wink:

nitushe
09-09-04, 13:25
per me shetit po ama per me jetu veq ne Kosove kam qef boll e vogel e sjena shtet po ma e mire valla osht :lol:

lazdrani
10-09-04, 09:38
Kosova :wink:

turisti
12-09-04, 22:13
Une deshiroj te jetoj ne HOROSKOP.
Ju pershendes. :wink:

DannyAus
19-09-04, 17:39
~~NUK E KISHA NRRU AUSTRALIN ME ASNJE VEND NE BOT,,
KAM SHETIT QDO KUND,, NEPER EVROP,, AMERIKE,, POR
~~ PERTH AND MELBOURNE --AUSTRALIA E ZE VENDIN E PAR NE BOT PER JETES,,, 12 MUAJ E KOM VER,, I RRETHUAR NGA DETI...........

~~PO NORMAL ~~PRISHTINA E BUKUR~~ NE TE CILEN JETOJ NGA 2 MUAJ NE VIT ESHTE VENDI I PREFERUAR....

_dita_
19-09-04, 18:55
po mė vjen cudi pse ti rowena nuk dėshiron tė jeton aty ku nuk ka shqiptarė. Edhe pse jemi popull mjaft tė mbrapambetur i kemi disa tė mira, e ato nuk ėshtė mirė m“i harru. Unė qe sa vite jam jashtė dhe pėr cdo vit vi nė kosovė pėr vizitė. Mundem me zgjedh me shku dikun tjetėr pėr pushime veq vendlindja prap se prap po tė ngrehke...
Nejse pėrndryshe mundesh me shku nė hanė :D

DannyAus
19-09-04, 19:02
po mė vjen cudi pse ti rowena nuk dėshiron tė jeton aty ku nuk ka shqiptarė. Edhe pse jemi popull mjaft tė mbrapambetur i kemi disa tė mira, e ato nuk ėshtė mirė m“i harru. Unė qe sa vite jam jashtė dhe pėr cdo vit vi nė kosovė pėr vizitė. Mundem me zgjedh me shku dikun tjetėr pėr pushime veq vendlindja prap se prap po tė ngrehke...
Nejse pėrndryshe mundesh me shku nė hanė :D
PAJTOHEM ME TY _DITA_
ROWENA A TA BEJ REZERVIMIN,, TA BLEJ BILETEN PER HENE,, KISHIN FILLU TURISTA ME SHKU ATJE,, TY TA NDERTOJNA NJE SHPI ATJE,, NUK MA MERR MENDJA QE KA SHQIPTAR ATJE,, VEQ 1 FJAMUR I AMERIKES OSHT,,

Kavaleri
22-03-05, 01:50
Kosova si shtet i Fort..tjeter as nji.

Rizuana
26-10-08, 16:28
Kosova.

Jana
26-10-08, 17:20
PO mendoj e si dihet jetes,.....

http://www.wirednewyork.com/manhattan/skyline/new_york_skyline1.jpg