PDA

View Full Version : Per ēka mėrziteni mė sė shumti???


Gentiana
10-10-03, 18:17
Tung Tung ju pershendes te gjithve. kjo tem mu kujtua se edhe un merzitna per shum gjera, sidomos kur mendoj ne jeten time, se ka qen dhe ende esht shum e komplikume. ka edhe gjera tjera se merzitna kur te mendoj. dhe per kte dua te di se per qka merziti ju me se shumti, per kte te shikoj a esht vetem Jeta ime aq e komplikume apo e gjithkuj. ok pra shpresoj se do tju pelqen kjo tem dhe shpresoj se do te shkruani. kalofshi si esht ma se miri. Genta

LIBERO_78
10-10-03, 19:27
une merzitena vetem per gruan time te ardhshme se si nuk po e gjen rrugen te vie tek une kaq...interesant :wink:

TONINO
02-11-03, 17:32
ME SIGURI KENI ARSY TĖ MERZITENI JETEN QĖ E KENI KALUAR, APO JETEN QĖ E KENI. UNE MENDOJ PSE TĖ MERZITEM KURSE ASGJE NUK KEMI DOBI, TI VUAN KURSE DIKUSH TJETER JETON.Q'DO PERSON DUHET TA DIJ, SE Q'DO TĖ KEQE QĖ JA BĖN DIKUJ, DUHET TĖ JET I VETDISHEM SE EDHE AJ DOT LENDOHET NJĖ HER NĖ JET.

{QKA E MJELL E KORR}

__________________________________________________ ___________Geto_21

loti
17-11-03, 21:17
Mua me brengos Pashtetesia.

Donika
18-11-03, 08:23
Gentiana te pershendes,shum them e qelluar. per qka merzitem une? ne shumten e rasteve merzitem per njeriun qe e kam humbur se ka qen si vellau im. merzitem se si asht ber situata ne kosov e une qe jetoj ne perendin edhe shum te families time, qe nuk kam pas kurr mundesi te njof dikand prej tyre ma mir vetem formalisht ashtu ne nje pushim te shkurt, se jemi shum larg njani tjetrit. (familia: agjallar, teze, halla, e tjer) dhe kurr nuk kam dasht qe te dashurin te kem larg meje, por erdh ashtu dhe dashnorin e kam ne prishtin, dhe shum merzitem per te.por te them te drejten as nje njeri nuk me njef ashtu se edhe une mundem te merzitem, gjdo her jam une aja qe i ndihmoj tjerve kur te jan merzitshem, dhe shum temperamete.por per merzi mendoj, se zoti as nje njeri nuk e leht te jet plotesisht i lumtur, gjdo her do te ket diqka per tu merzitur.pra Gentiana nuk je ti e vetmja qe mendon ke jet te komplikuar e qe vetem ti merzitesh, ti je vetem aja qe tash e ke then nje her edhe ketu ne forum.

tungi tungi

RRUSHI
18-11-03, 08:57
KENI LEXUAR ROMANIN ,, PSE " TE STERO SPASES

ja pra edhe mua me merzit ---PSE PSE PSE PSE ......PSE PRA ME THUANI ?????????????

Gentiana
20-11-03, 15:26
Te pershendes Rrushi, o ket Roman ka koh te gjat se e kam lexuar dhe me tvertet esht shum Roman u mir,dhe te qet me mendu dhe me u merzit dhe me e pyet vehten pse!!

Ok te uroj dit te kendshme

Genta

Gentiana
20-11-03, 15:28
KENI LEXUAR ROMANIN ,, PSE " TE STERO SPASES

ja pra edhe mua me merzit ---PSE PSE PSE PSE ......PSE PRA ME THUANI ?????????????Kurse Pse-hin askush nuk mundet me ta pergjigj,po pergjigje vet nese mundesh :wink:

Genta

Murgesha
20-11-03, 18:30
Koheve te fundit me ka marre malli shume per vendlindjen dhe familjen qe se kam pare. Dita po me behet muaj e muaji vit gjer sa te shkoj dhe te pushoj per nje qast ne shtepin ku u linda dhe u rrita dhe te hjedh nje grusht dhe mbi varret e prinderve te mi. Te perqafoj vellezerit dhe motrat dhe te dal ne sheti e kah te eci te degjoj tingellimin e bukur te gjuhes sone.

Murgesha :cry:

lazdrani
21-11-03, 16:57
Genta te pershendes dhe njehere kompliment per temen.

Per cka merzitem une hmmmm???

Po me se shumti me mundojen thashethemet,pastaj merzitem kurre nje njeri te zemres ta humbi nga jeta,dhe per cka merzitem me gjithe shpirte po them qe shume femije kosovare kane mbeture jetima nga lufta dhe shume pake kujdesen shoqeria jone per ta!!!Pastaj rinia jone ne Kosove nuk po kane perspektiv te jetes dhe pa punsia dhe shume gjera tjera,ndersa une jam shume optimist dhe mendoje qe nje dite te aferme do te rrezoi dielli vetem per shqiptaret kudo qe jane dhe te gjitha merzite ti harrojme...lazdrani :cry: :cry: :cry:

hana
30-12-03, 15:40
hej tung per cka merzitna :?: valla per shum sene jeta ktu eshte palidhje shum monotone po nejse mos ta nin take it easy :o :o

Zana
30-12-03, 15:51
E moj Gentiane, une merzhitna ma shume per KOSOV..se shume um ka mar mali me shku..une jetoj ne gyrbet dhe shume po merzhitna dhe ma shume per KOSOV..per Mitrovic!!!!

Po cka me bo.. :cry:

Te pershendes,

Zana :wink:

lazdrani
30-12-03, 17:20
Zana ani apo vjen vendase te marre me vete ne mitrovice..... :cry: :cry: :cry: :cry: lazdrani

matzaloo
11-01-04, 20:50
tung...... me duket se une e murgesha i kena hallet njisoj.
kshtu qe po merzitna per vendlindjen e per shoqerin e ma se shumti per prinderit e mi qe i humba dhe skisha mundesi te shoj as ne varrim
keshtu qe me ka marr malli te shkoj nji grusht dhe te ja u helli mbi varret e tyre.... :cry:
GENTA TE PERSHENDES SHUM TEM E QEDHUAR

Murgesha
12-01-04, 01:09
matzaloo mire se vjen ne boten e merzise :cry: :cry:

In Da Houze
13-01-04, 10:26
MERZITNA SHPESH AMA MA SHUM KUR MAMI ME QON NE DIKUND ME SHKUE SE JAM MERZILAVQ

anna
21-01-04, 19:16
tung gentiana po me pelqen me te vertet tema per qka merzitna?????????? per shume sene te ne fund te fundit jeta asht shum e komplikume :( :( me ka marr malli shume per kosoven pushimet e dimrit shpresoja ti kaloja ne kosove por nuk shkova qe ateher jam merzit edhe ma shume nuk e di po mu duket se gjithqka po me shkon keq shpersoj te jete nje faz kalmtare ........koha po kalon shume shpejt e ishalla edhe kjo merzitja ime kalon bashk me kohen

inva
23-01-04, 09:36
pershendetje edhe nga un
ju gentiana nuk jeni e vetme qe merziteni por gjithkush ka probleme ne kete jete
nuk ka njeri qe nuk merzitet edhe nqoft se i ka te gjitha n e kete jete prap diicka i mungon kjo eshte normale si p.sh. un jetoj ne zwicerr me gjithse i kam te gjitha prap se prap merzitem dicka dikush mendon se per familjen jo se tan jemi ketu megjithse e kam vetem nje moter desha te them se nuk je e vetmja por tane neve shqiptareve nuk na brengos qee nuk kemi pavarsi po i shikojm punet e tjereve mua me brengos me se shumti kjo se ketu ne ch po edhe atje tung pershendetje

hana
23-01-04, 13:44
Per cka merzitna ??per cdo gje kur e sheh qe gjerat nuk shkojn qysh i ke planifiku kur sheh qe koha po shkon kaq shpejt ......................kur njerez te ndryshem te lendojn etj

nezi
23-01-04, 17:22
Po mire moj Genta ,ju nuk na that,-Ku e kan burimin ato merzi tua qe ne pastaj te te ndihmojm ty dhe njeheri te gjith se bashku ti ndihmojm njeri tjetrit ne kalimin e ketyre ...

Naki
24-01-04, 11:42
Marrja pergoje e njerzve pa prezencen e tyre fizike si thote populli thashe thenat ,genjeshtrat dhe intrigat me bejne neuroz .
tung Naki

Barbaroza
24-01-04, 12:29
Une zakonisht merzitem per ato gjera qe nuk me dalin ashtu siq i kam menduar :(
Po hajt shendosh se behet mire per te gjithe ne,mos u merzitni shume :wink:

Gentiana
02-02-04, 12:04
Po mire moj Genta ,ju nuk na that,-Ku e kan burimin ato merzi tua qe ne pastaj te te ndihmojm ty dhe njeheri te gjith se bashku ti ndihmojm njeri tjetrit ne kalimin e ketyre ...

Nezi Te pershendes. me fillu me shkru ketu,se pse merzitna ateher nuk do kisha te ndalun. Un me te vertet nganjeher e urrej vehten time se jam kaq sentimentale,sepse vetem ne mendime te thella,me pikojn lot. Thojn lotet e qlirojn shpirtin,ku ta di un ndoshta po,ama lotet dmth dhimbje. Por un nuk jam e merzitne nonstop, nuk don te thot me kte tem se jam kehstu,por deshta vetem te die se qka ju qon juve deri tek Lotet,a jam vetem un kaq sentimentale apo ka shum njerz si un????Un me se shumti merzitna kur ju ndodh diqka atyre qe i dua,kur ne Kosov mbas te gjithau asaj qe kemi perjetuar (apo qe kan perjetuar) nuk ja din vleren Liris-ė, kur Boten nuk e kuptoj,kur Jeten e shoh te padrejt....


Genta

lazdrani
05-02-04, 12:10
Une merzitna kurr Genta nuk me dhurone puthje platonike :lol: :lol: :lol:

Gentiana
05-02-04, 12:22
Lazdrani mos u merzit pra shum ok,se po frigohem mos po me ligesh e behesh me shkrum qe je :wink: :wink:
Te dhuroj shum puthje,dhe dihet platonike se Murgesha po na behet Gjeloze :o :o

Genta

lazdrani
05-02-04, 12:29
:lol: :lol: :lol: Jo mos u bere merak se Murgesha ishte rene ne gjume :lol: :lol: :lol:

Gentiana
05-02-04, 12:32
Ok pra pshtove edhe nje her,po dhasht Zoti nuk i tregojn keta te forumit se kta nuk mbajn gje per vehte!!

Murgesha
05-02-04, 13:27
Hej mos mendoni se sjam ketu, i pash krejt cka kishit thene e bere por nejse si shperblim po ju dergoj nje mpuq special ashtu platonik :D

Cool_Boy
05-02-04, 14:25
Tung Gentiana

Per qka merzitna me se shumti ??? Per ju besoj keshtu e tani gjera tjera hahahha..


tung

Gentiana
05-02-04, 15:45
Tung Gentiana

Per qka merzitna me se shumti ??? Per ju besoj keshtu e tani gjera tjera hahahha..


tung

Pse more per mua, me trego djal per qka e ndoshta do te mund te ndihmoj,pse me u merzit ti per mua,kur ndoshta nuk ke arsye???

Zero Cool
09-02-04, 01:07
Unė ma sė shumti , momentalisht jam duke u mėrzitur pėr vatanin, vendlindjen

gegaj_pz
09-02-04, 12:05
Gentiana te pershendes,shum them e qelluar. per qka merzitem une? ne shumten e rasteve merzitem per njeriun qe e kam humbur se ka qen si vellau im. merzitem se si asht ber situata ne kosov e une qe jetoj ne perendin edhe shum te families time, qe nuk kam pas kurr mundesi te njof dikand prej tyre ma mir vetem formalisht ashtu ne nje pushim te shkurt, se jemi shum larg njani tjetrit. (familia: agjallar, teze, halla, e tjer) dhe kurr nuk kam dasht qe te dashurin te kem larg meje, por erdh ashtu dhe dashnorin e kam ne prishtin, dhe shum merzitem per te.por te them te drejten as nje njeri nuk me njef ashtu se edhe une mundem te merzitem, gjdo her jam une aja qe i ndihmoj tjerve kur te jan merzitshem, dhe shum temperamete.por per merzi mendoj, se zoti as nje njeri nuk e leht te jet plotesisht i lumtur, gjdo her do te ket diqka per tu merzitur.pra Gentiana nuk je ti e vetmja qe mendon ke jet te komplikuar e qe vetem ti merzitesh, ti je vetem aja qe tash e ke then nje her edhe ketu ne forum.

tungi tungi

ILIRA
09-02-04, 15:03
Pershendetje Genta!
Mos u merzitni o njerez, pak ma shum optimizem ne jete. :)

O Genta hap nje teme tjeter psh "cfare ju gezon me shume "

caki
12-02-04, 10:42
Une merzitem me se shumti per nje kujtim qe eshte len mbrapa e nuk kthehet me, per nje te kaluar qe nuk mundet te ndryshohet, e per nje kohe qe nuk ndalet kurr.....

Albanam
13-02-04, 16:36
Pėrshėndetje!

Ndoshta njė nga mėrzitė tona mė tė mėdha ėshtė fati i shumė tė rinjėve dhe tė rejave shqiptare qė, pėr arsye tė ndryshme, gjenden larg vendlindjes! Unė po shoh se tė tillė ka shumė edhe nė kėtė Forum. Shpresoj qė njė ditė tė gjithė tė ktheheni dhe t'i kontribuoni zhvillimit, pėrparimit dhe mirėqenies nė atdheun tuaj, nė trojet etnike shqiptare.

Me respekt pėr tė gjithė ju...
Dhe ngushėllim pėr brengat dhe mėrzitė qė keni...

Albanam

jehona
20-02-04, 15:43
GENTA te pershendes, pepepepe paska nis me u plak kjo tem dhe une pa shkru hala... :wink:

hmmmm ka shum pun qe me merzitin, por ma se shumti me merzit...

...kur po shof qysh po kalojn ditet dhe po bohet vite qe nuk jam kan ne kosove... :(

... kur po e shof qysh po me kalon rinija ne diaspor..., po besoj se si mos ti kisha studimet ishte kan ma veshtir.... :( :(

sexybrikenda
25-02-04, 14:15
oj jehona motra jem une qe 10vite nuk jam kane ne kosove ta besoje vella,se ne gurbet bolle shume keq veq hajt cka me bane tash me duru.Ne kete vite do te shkoje ne malsin teme se me ka marre malli :cry: :cry:

Lona
25-02-04, 19:27
Ju pershendes te gjithve
Une me se shumti merzitem dhe me brengos shume koha ne te ardhmen
se si do e kem jeten ,edi se eshte nje gje e pamundshme kjo por duhet ti mirpresim te gjitha si do te jete.

Kalofshi bukur..

lazdrani
12-06-04, 18:45
PER PRINDERIT E MI....

Vera
13-06-04, 17:35
Me se shumti qetash kohet e fundit po merzitem per gjysherit e mi, te cilet nuk e di a do i gjej gjall deri te shkoj a jo :cry: :cry: :cry:

turisti
31-07-04, 13:16
Pershendetje Genta.Tema yte eshte jashtezakonisht e mire,por njikohesisht nevojitet shume kohe per t'i analizuar tegjithat rrethanat qe po naj bijne deri te merzija. Une nuk e dua. Kundra asaj jemi shpesh here ne jete te pa afte.Mua me duket,dhe deri sot tek une ka funksionuar-injorimi i merzijes. Vetem,mos haro se merzija eshte njeri prej gjeneratoreve te shumices semundjeve,duke filluar nga stresi. Une per ate shpesh tham mos u merzitniSEPSE : ĒDO GJE ESHTE E KALUESHME,A ME I KALUESHMI ESHTE NJERI. :P :P :P :P :P

livoreka bicio
31-07-04, 13:32
Unč merzitem rregullisht pčr gjčrat e kaluara dhe per kohen qč po kalon kčshtu shpejt, edhe pse nč jet perjeton gjčra tč kqija dhe gjčra tč mira.tung pershendes kryusen e temčs dhe tč gjith tjerčt :P :!:

turisti
14-08-04, 18:07
:( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

nitushe
09-09-04, 12:26
kur me bohet naj padrejtsi e madhe :(

mickoja
03-02-05, 05:14
Une merzitem me se shumti per nje kujtim qe eshte len mbrapa e nuk kthehet me, per nje te kaluar qe nuk mundet te ndryshohet, e per nje kohe qe nuk ndalet kurr.....Gjithashtu dhe unč :cry: :cry: :cry:

luaNI-USA
03-02-05, 10:03
per ne shqiptaret gjithmone do te kemi merzi ne zemern tone,sepse ku jetohet ne dhe te huj, mos te kishe merzi oh qka me ka marr malli per kosoven time te dashur,,uji qe levize eshte i pishem?

Domira
03-02-05, 10:36
Te veproj kunder deshires sime :( :twisted:

Kaltrushi
03-02-05, 11:01
Pershendetje Gent per temen e hapur


Une merzitna shum, por ndonjhere edhe nuk e tregoj...... Se pari qe jetoj ketu ne vend te huaj ku dhe mundona ta jetoj jeten sa ma mire me familje, por kure shof se prinderit e mije qe jane intelektual dhe ata rrin tasht me shume per qejf tanin ketu dhe merziten. Kjo mua edhe me shum me merzit. Sepse ata kane arritur aq shum dhe kane qene ne pune etj, por tasht ne pleqeri jetojn ketu ne toke te huaj, duke u munduar deri ne maximum qe ne femijet e tyre te bejm nje jete sa ma te rahatshme dhe se me ne fund te jemi te bindur per nje jete edhe ne Kosov.


Merzitna shum per djalin e axhes qe humbi jeten ne ndeshje para 3 viteve. Sepse nje mbremje me pare ka qene tek ne dhe e luta te flinte te ne dhe prej neve te shkonte ne pune ne mengjes. Dhe ai ne mengjes ka qene per ne rruge per pune dhe ka bere ndeshje me kerr dhe humbi jeten. Une e ndi veten shum fajtore. Gjdohere qe mendoj per ket mua Zemra me thehet. Merzitna pa mase. Kjo ka qene nje Pike ne jete ku edhe jeta me u pat merzitur dhe mendoj se krejt fajet kam une..........kurre kjo gje nuk do me del nga koka..............edhe pse familja ime dhe ajo e axhes me folin se nuk kam patur faje, por ndonjeher as axhen time nuk mund ta shikoj ne Sy......... Nga ajo dite e tasht njeher pyeti, por nuk luti sepse kam frig qe do ndodh diqka........
shkruajta nje roman................. :?


Pershendetje edhe njeher per autoren e temes.[/quote]

Domira
03-02-05, 11:12
Kaltrushe sa rrefim i dhimshem :cry:
Shpresoj se ju plotesohet deshira per nje te ardhme ne Kosove dhe beni ēka te jete e mundur ta arrini kete, beje nje enderr te kendshme, deshiroe dhe do ta realizosh. Se paku kjo qe mvaret nga ti dhe familja yte mund te realizohet me shume vullnet, patjeter dhe rezultatin e sheh vete.
Une vete e kam realizuar kete enderr dhe ende nuk mund ta besoj se ia kam dale, me duket e pabesueshme veshtiresite tjera kalohen, jane bile te embla.
Per mua disa veshtirsi tjera qe lidhen me dinjitet jane shume shume me te renda se endrra per te cilen digjesh, per te cilen nuk dorezohesh dhe ke shume dashuri realizohet.

Shume fat Klatrushe pershendetje dhe nje perqafim ke nga une/Domira

Kaltrushi
03-02-05, 11:15
Kaltrushe sa rrefim i dhimshem :cry:
Shpresoj se ju plotesohet deshira per nje te ardhme ne Kosove dhe beni ēka te jete e mundur ta arrini kete, beje nje enderr te kendshme, deshiroe dhe do ta realizosh. Se paku kjo qe mvaret nga ti dhe familja yte mund te realizohet me shume vullnet, patjeter dhe rezultatin e sheh vete.
Une vete e kam realizuar kete enderr dhe ende nuk mund ta besoj se ia kam dale, me duket e pabesueshme veshtiresite tjera kalohen, jane bile te embla.
Per mua disa veshtirsi tjera qe lidhen me dinjitet jane shume shume me te renda se endrra per te cilen digjesh, per te cilen nuk dorezohesh dhe ke shume dashuri realizohet.

Shume fat Klatrushe pershendetje dhe nje perqafim ke nga une/Domira

Te pershendes dhe te falemenderoj per keto fjale me shume shpres dhe te embla. Shpresoj se do ndodh ashtu..

Me shum respekt dhe nderime te pershendes dhe gjithashtu te perqafoj motrushe

gjdo te mire

AK^47
03-02-05, 13:10
Pershendetje Gent per temen e hapur


Une merzitna shum, por ndonjhere edhe nuk e tregoj...... Se pari qe jetoj ketu ne vend te huaj ku dhe mundona ta jetoj jeten sa ma mire me familje, por kure shof se prinderit e mije qe jane intelektual dhe ata rrin tasht me shume per qejf tanin ketu dhe merziten. Kjo mua edhe me shum me merzit. Sepse ata kane arritur aq shum dhe kane qene ne pune etj, por tasht ne pleqeri jetojn ketu ne toke te huaj, duke u munduar deri ne maximum qe ne femijet e tyre te bejm nje jete sa ma te rahatshme dhe se me ne fund te jemi te bindur per nje jete edhe ne Kosov.


Merzitna shum per djalin e axhes qe humbi jeten ne ndeshje para 3 viteve. Sepse nje mbremje me pare ka qene tek ne dhe e luta te flinte te ne dhe prej neve te shkonte ne pune ne mengjes. Dhe ai ne mengjes ka qene per ne rruge per pune dhe ka bere ndeshje me kerr dhe humbi jeten. Une e ndi veten shum fajtore. Gjdohere qe mendoj per ket mua Zemra me thehet. Merzitna pa mase. Kjo ka qene nje Pike ne jete ku edhe jeta me u pat merzitur dhe mendoj se krejt fajet kam une..........kurre kjo gje nuk do me del nga koka..............edhe pse familja ime dhe ajo e axhes me folin se nuk kam patur faje, por ndonjeher as axhen time nuk mund ta shikoj ne Sy......... Nga ajo dite e tasht njeher pyeti, por nuk luti sepse kam frig qe do ndodh diqka........
shkruajta nje roman................. :?


Pershendetje edhe njeher per autoren e temes.[/quote]


Phaaaaaaaaaaa Kaltrush edhe mua me ke shti me u merzit me qeto fjal qe i paske shkru :(:(:( :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

dembelica
18-03-05, 23:12
Te them te drejten merzitem per shum gjera,jam njeri qe prekem shum shpejt.
Merzitem per gjysmen e familjes qe i kam ne gyrbet,me merr malli shum per ta :(

Papunesia e madhe,varferia ne Kosove,nganjeher me merzitet edhe vet jeta :( Po fale Zotit qe nuk e ndin njeriu veten gjithmon njejte :(

Dali!Keq
19-03-05, 00:46
Merzitem per Nenen.
Me merzit Femijet qe kan humb Prindin ne Luft e Burgje,apo dhe Motrat per Vllezrit e tyre.
Me merzit Skamjet per gjith femijet ne Kosove,dhe krejt Boten.
Jam shum i ndjeshum,ama nuk qaj per filma te dhimshum.

NAIM_SHACI
28-03-05, 13:44
me merzit gjithqka ne ket bot sdi te knaqem kurr njeher
se ska ma dhimbje dhe merzi se kur ti humbesh ma te dashurit ne jet
edhe ske pergjigje se pse i ke humbur edeh e din se kur nuk do kthehen pas po gjith kush do jetoj ne boten e vet shijoni jeten me ma te dashrit sa i keni pran vetes se kur te shkoj nje her sdo kthehen kurr mos i leni te afermit mas dore se jeta esht e shkurt sod je e neser sje....shum tem e qelluar!

Dali!Keq
28-03-05, 18:37
me merzit gjithqka ne ket bot sdi te knaqem kurr njeher
se ska ma dhimbje dhe merzi se kur ti humbesh ma te dashurit ne jet
edhe ske pergjigje se pse i ke humbur edeh e din se kur nuk do kthehen pas po gjith kush do jetoj ne boten e vet shijoni jeten me ma te dashrit sa i keni pran vetes se kur te shkoj nje her sdo kthehen kurr mos i leni te afermit mas dore se jeta esht e shkurt sod je e neser sje....shum tem e qelluar!

Ngushllime o Naim Schatzi.
Ndani dhimbjet me mu Vllau i im.

Diana007
29-03-05, 10:43
Merzitem per gjithcka , edhe jm shme ndishme , filloj te qaj menjher

Kaltrushi
29-03-05, 12:32
Merzitem per gjithcka , edhe jm shme ndishme , filloj te qaj menjher

mos u merzit per gjera te vogla............sepse ashtu prish vetveten.......mundohu gjdo gje ta besh te arsyshme qe te hjeket merzija.......

keto fjale erdhen nga une, kam qene shume e ndishme me pare por kohen e fundit merrna me gjera me te vlefshme qe vertet te merzitin.......dhe harroj gjerat me te vogla............sidoqoft..........

ti je gazmore..............ndoshta e frigon Merzijen te afrohet.............


pershendetje nga une.........

Psikologu
29-03-05, 14:55
Pershendetje te nderuarit e mi.
Duke lexuar njė ketė tem ,mendova qe te shkruaj disa rreshta te shkurter ne lidhje me merzin , vetmin , et etj

Merzija
Njeriu merzitet, e ndjejn veten te vetmuar, kjan dhe ne mendime te ndryshem i mbyllė tė gjitha rruget e veta.
Nuk behet kjo me qellim , por vjen nga vetėvetja ose nga e kaluara e jonė.
Tek disa njerez ndikon ky fenomen edhe tek personat te cilet kan nje vetmi te mbrendeshme qe i percjellė hap pas hapi , mu per ketė rast ndodhė edhe friga per njė ardhmeri te lumtur.

Si shkak munden te jenė shumė arsye dhe rrethan , por kjo sdo te thotė se ky fenomen nuk mundet te sjellė pasoja ne rrugen drejt depresionit te gjeneralizuar dhe mundet te rritet gradualisht ku dergon edhe tek izolimi i mbrendeshem shpirterore i njeriut dhe me vonė dergon edhe tek Ankthi dhe friga .

Njeriu mendon , pse ndodhė kjo me mua.
Siq thash mė parė e tera mvaret nga rrethanat dhe e kaluara.
Mund te jetė shkaktar humbja e njė personi te dashur , divorci , ndarja ne dashuri, mos knaqesia me veten e vetė ( ashtu mendon njeriu) etj etj.

rrugė per ti ikur ketij fenomeni mirė e ma mirė eshte ajo siq e ceku edhe diana007 , mendimi pozitiv dhe perfshirja e shumė aktiviteteve te lira ne jeten e perditeshme.
Mirpo e leht ndoshta te thuhet por nuk sjelė rezultate.

Edhe kjo mundet te jetė nese personi ka pasur njė percjellje te gjatė te ketij fenomeni , andej duke e mbyllur veten ne vetmin e vetė kjo eshtė rritur , por edhe mungesa e meditimit eshtė njė shaka kryesorė qe njerrezit i benė te lodhur , deprimuar dhe hiq me pak ne rrugen e humbjes se vetė besimit.

Per ju qe keni probleme te tilla ju kisha keshilluar sa me shumė meditim dhe shetitje.
Meditimet janė te llojeve te ndryshme , por njera nga menyra me te lehta sa per fillim do te ju ndihmoj, por nese perseri se ndjeni veten mirė , mos ngurroni dhe shkruani.

Shtrihuni ne dhomė ku mbreteron qetsia.
Doren e djathet e vendosni mbi zemer dhe merrni frymė thellė .
Duke e leshuar frymarrjen numroni ne menyrė te qetė (10.9.8.7 e me tuteje) dhe trupin ta leshoni te lirė , dhe kembet te jenė te afruara njera me tjetren.
Ju kisha preferuar mundesisht te keni muzike te leht (llojė simfonie ) por ketė mos ta beni vetem dhe as sesi naten.
Keshtu mundeni te vazhdoni ne afat prej 30 min (jo me doemos) dhe se gjatė kohes se mendim kerkoni mendime te shetitjeve shembull afer bregut te lumit, mbledhjen e luleve etj.

Por se si te ju largohemi mendimeve te pa deshiruara qe na vijn ne kokė ,si te thellohemi me thellė , atehere nje herė tjeter , se ju shurdhova.
Me falni

Me nderime per ju.

Psikologu.

Dali!Keq
29-03-05, 15:38
Merzitem per gjithcka , edhe jm shme ndishme , filloj te qaj menjher
a dhe per mu a? qe jam ne gurbet a?
Prite ni kang prej meje pastaj te kalon shpresoj :wink:

Se q`mu dogj kjo Zemer shkreta n`ket gurpet te Zi,se pa Preind me kaloj kjo rini oh ju shokt e mi.
Kjaj moj zemer e mos pusho digju digju shpirti im dite e nat te pres me vaj s`ka njeri o hallin t`ma qaj qishtu diqysh por ka qen keng e jeter.

Krokodilli
30-03-05, 09:53
Pershendetje te gjithve,, deri tash isha i lumtur i gezuar por pasi lexova shkrimet ketu u merzita,, jeta jasht kosoves nuk mund te jet e lumtur,,
me merr malli per kosove, per te afert, Prishtinen e bukur qe sa here e permendi thom me vete ku jom,, qka jom ka boj ketu ne Australi, shum shpesh kur jam duke vozit duke udhtu me makin mendjen e kam ne kosove,, zemra me rrin atje,, kot jetoj kaq larg shpirtin e kam atje,, mendoj per te ardhmen,, dhe gjithmon e sho te ardhmen time ne Kosove

edhe pse gjithmon them se jam i fort,, nuk me frigon asgje, nuk me merzit asgje ne kete bot,, nje gje eshte me e fort mbi te gjitha--> malli per kosoven per shoqerin te afermit ma ligeshton zemren..

tash u merzita ju pershendes nga zemra kaloni mire

Psikologu
30-03-05, 14:01
I nderuari vėlla i dashur Krokodilli.

Jemi me ty , ne qdo vend , jemi ne zemere te qdo shqiptari qe ta ndajm merzin , gezimin e hidherimin.

Andej mė lejo qe njė pjesė te merzis tende ta marri edhe une , mos u merzit vetem.

Te deshiroj ditė te mirė e te lumtur , deshiroj qe sa mė parė te kthehet gezimi ne fytyren tende dhe tonen,pra Dardanin e ke ti dhe qdo kush ne zemer kudo qe shkojm e jo vetem Dardanin por edhe mbarė Shqiptarin.
Lum ai qe merzitet per atdhe dhe e don , duke i ruajtur kulturen , gjuhen , dashurin , andej te behemi krenar edhe kur merzitemi sepse e duam memedheun .

Vllazerisht dhe me nderime ju pershendes kudo qe jeni:

Psikologu

Dali!Keq
30-03-05, 14:05
Korkodill te propozoj te hysh te humori dhe mundet te kaloj.
Me dhimbesh dhe mua.
Ndani lotet she me mua dhe shendorj ne nji buze qeshje i nderuar.

aferdita
30-03-05, 19:57
tani per tani me se shumti po mezitem per Vendelindje :(
kur po me kujtohen se si kam kalu, po me duket qe kurr nuk shkoj me

Dali!Keq
30-03-05, 21:16
tani per tani me se shumti po mezitem per Vendelindje :(
kur po me kujtohen se si kam kalu, po me duket qe kurr nuk shkoj me

Gajret ishalla jan shendosh,ti ndoshta i ke,por un?..
Kalofsh mire,mundohu me kesh,dashte zdashte.

Krokodilli
31-03-05, 11:16
I nderuari vėlla i dashur Krokodilli.

Jemi me ty , ne qdo vend , jemi ne zemere te qdo shqiptari qe ta ndajm merzin , gezimin e hidherimin.

Andej mė lejo qe njė pjesė te merzis tende ta marri edhe une , mos u merzit vetem.

Te deshiroj ditė te mirė e te lumtur , deshiroj qe sa mė parė te kthehet gezimi ne fytyren tende dhe tonen,pra Dardanin e ke ti dhe qdo kush ne zemer kudo qe shkojm e jo vetem Dardanin por edhe mbarė Shqiptarin.
Lum ai qe merzitet per atdhe dhe e don , duke i ruajtur kulturen , gjuhen , dashurin , andej te behemi krenar edhe kur merzitemi sepse e duam memedheun .

Vllazerisht dhe me nderime ju pershendes kudo qe jeni:

Psikologu

Psikologu te pershendes i nderuar dhe flm qe sadopak na lehtesoni dhimbjet,,, fal juve te gjithve ne forum po ashtu kudo ne net ndihemi me afer memedheut...

Kaltrushi
31-03-05, 11:56
Pershendetje te gjithve,, deri tash isha i lumtur i gezuar por pasi lexova shkrimet ketu u merzita,, jeta jasht kosoves nuk mund te jet e lumtur,,
me merr malli per kosove, per te afert, Prishtinen e bukur qe sa here e permendi thom me vete ku jom,, qka jom ka boj ketu ne Australi, shum shpesh kur jam duke vozit duke udhtu me makin mendjen e kam ne kosove,, zemra me rrin atje,, kot jetoj kaq larg shpirtin e kam atje,, mendoj per te ardhmen,, dhe gjithmon e sho te ardhmen time ne Kosove

edhe pse gjithmon them se jam i fort,, nuk me frigon asgje, nuk me merzit asgje ne kete bot,, nje gje eshte me e fort mbi te gjitha--> malli per kosoven per shoqerin te afermit ma ligeshton zemren..

tash u merzita ju pershendes nga zemra kaloni mire


pershendetje kroki,

kjo qenka nje pike ky te dyte paskem diqka te perbashket..........por me mire me zemer atje sesa fare.........shpresoj se do behet nje dite krejt mire le te jemi edhe ne optimista dhe se te mund te shperngulem ne vendlindje tane me gjithe familje...........

me nderime

kaltrushi

Krokodilli
31-03-05, 16:44
Pershendetje te gjithve,, deri tash isha i lumtur i gezuar por pasi lexova shkrimet ketu u merzita,, jeta jasht kosoves nuk mund te jet e lumtur,,
me merr malli per kosove, per te afert, Prishtinen e bukur qe sa here e permendi thom me vete ku jom,, qka jom ka boj ketu ne Australi, shum shpesh kur jam duke vozit duke udhtu me makin mendjen e kam ne kosove,, zemra me rrin atje,, kot jetoj kaq larg shpirtin e kam atje,, mendoj per te ardhmen,, dhe gjithmon e sho te ardhmen time ne Kosove

edhe pse gjithmon them se jam i fort,, nuk me frigon asgje, nuk me merzit asgje ne kete bot,, nje gje eshte me e fort mbi te gjitha--> malli per kosoven per shoqerin te afermit ma ligeshton zemren..

tash u merzita ju pershendes nga zemra kaloni mire


pershendetje kroki,

kjo qenka nje pike ky te dyte paskem diqka te perbashket..........por me mire me zemer atje sesa fare.........shpresoj se do behet nje dite krejt mire le te jemi edhe ne optimista dhe se te mund te shperngulem ne vendlindje tane me gjithe familje...........

me nderime

kaltrushi

Kaltrushi te pershendes perzemersisht,, eshte e vertet se ne mergimtareve qe jetojm larg atdheut na bashkon nje gje te gjithve,, malli per memedheun,, por fal dashuris se madhe per kosoven gjithmon do te jemi atje nese jo fizikisht, zemra do te na jetoj atje gjithmon,,,, te pershendes edhe njehere kalo sa ma mire Kaltrushi dhe shpresojm se njedit do te na plotesohen deshirat,, sepse keshtu kishim pas fatin ne Kosovaret mos ta shijojm lirin, rinin ne vendlindje me gjuhen e nenes,, me shoqerin e vegjelis,,
tung :(

Agroni22
31-03-05, 18:13
me se shumti merzitna ndojher kur nuk muj me ju ndihmu te varferve

Giovanni
31-03-05, 18:20
Merzitem per shume gjera se me i shkruar me duhet nje dite por me se shumti merzitem per familjen time dhe per Vendlindje.

Sy_kaltra
11-02-06, 23:05
Pėr Familjen dhe Vendėlindjen.

Kodra
11-02-06, 23:10
Pėr Familjen dhe Vendėlindjen.


**********
**********
**********


:cry: :cry: :cry: :cry:

vjeshta
12-02-06, 00:05
Merzitem me se shumeti ,per te pa fuqishmit :(

Pleqt ,femijet dhe te semurit :(

Sy_kaltra
12-02-06, 11:43
Pėr Familjen dhe Vendėlindjen.


**********
**********
**********
:cry: :cry: :cry: :cry:
:cry: :cry: :cry: :cry:

GURI SYLAJ
12-02-06, 12:50
Une po merzitna se po kam frige mos po qohet fare cunami prej loteve te Kodres e te Sy-Kaltres. :lol:

Sy_kaltra
12-02-06, 12:51
Po u merzita edhe me teper kur me shoqeroi Kodra me Lotet e tij...e ti Guri ban hajgare me fukara :cry: :lol: :lol:

GURI SYLAJ
12-02-06, 12:52
O me gjete edhe mu fukarallaki i yt e i Kodres.

Sy_kaltra
12-02-06, 12:53
:lol: :lol: :lol: Kollaj per ty ,e per Kodra-en nuk e dij a eshte kollaj a jo...po per mu :cry: ..mos ban hajgare bre se qysh asht wikend nime po merzitna shum :( :lol: :lol:

GURI SYLAJ
12-02-06, 13:00
Vallha Zoti te qofte gajret se nuk po dij cka me thane ,ishalla bahet qysh kem qef.

vushtrria
12-02-06, 13:05
Merzitem pse jam ne gurbet vetem per ket dhe asgje tjeter

Sy_kaltra
12-02-06, 13:07
Jashte teme!

GURI SYLAJ
12-02-06, 13:18
Edhe une po them amin e edhe kismet po edhe duhet pak hyzmet.

Domira
12-02-06, 21:17
Per ne merzitem ma se shumti :(

turisti
12-02-06, 21:47
Per perseritjen e :( citimeve. :(

krijuesiii
13-02-06, 00:14
...merzitem per zogjet e ngrier ne ajre per shpresat e thyera per boten qe jetojme eshte nje erresire me pak rreze shpresashe...


po dihet refreni yne me i degjuar ne Kosove hajt se bahet mire mos ta nin...tungiii

Domira
15-02-06, 21:00
Momentalisht prej pshtjellihaneve te njerzve e Zoti baft rahmet :(

Luana
11-03-06, 22:17
Merzitem per gjerat qe nuk mund arrij ti kompletoj...:frown:

doGzona
11-03-06, 23:12
Merzitem per prinderit qe nuk i kam afer.

Psikologu
11-03-06, 23:18
Merzitem per femijet e mij nganjehere , edhe atė shumė.

BlertaB
12-03-06, 19:58
Merzitem per vellaun time shume, qe e kam " USHTAR " Edhe pse e shoh per qdo jave prapseprap merzitem per te pa mase.
Se nuk jame mesuar te ndahem nga aji kurre dhe e kam vella te vetmin.

pal77
18-03-06, 01:28
pershendetje genta ke arsye te merziteshsi te gjith besoj se dhe ti ashtu.
por une me se shumti merzitem per jeten qe do te vije ne drejtimin tim se pere te kaluaren nuk menoj as nuk merzitem kurr.

fuli_88
09-04-06, 20:28
Jashte teme!

doGzona
11-04-06, 04:54
Kur ta shohe djalin te merzitur.

turisti
11-04-06, 17:02
Per merzijen qe shkelqen ne syte e njerzve.......................

Trina_1
27-03-09, 20:38
Kur lendoj dike pa qellim !

krijuesiii
27-03-09, 20:42
..per do pak vite rinore qe kane ike ne gurbet dhe se ka kene si nje jete xhahileti...

tungiii

emine
27-03-09, 21:11
per dy njerz te dashur qe mi mori vdekja,,,,,:mad:
dhe kure shofe popullin tim , ka mirren me budallakina:(

Isinqerti25
27-03-09, 21:12
Kur sho njerzit se bejm qka nuk eshte E lejume te Bejn...

Jana
31-03-09, 01:20
Kur dikush nga Familja ime nuk eshte mir me shendet....

Uragani_99
31-03-09, 10:03
Kur shohe shqiptare te varfer qe s'i llogaritin per "njerez fare",per te cilet dera eshte e mbyllur ne te gjitha nivelet e shoqerise Kosovare.Pra ,eshte nje injorim total i tyre ,ndien dhimbje per te tilla shtresa,eshte brengosje, por per fat te keq realitet......Me nderime Uragani_99

emine
31-03-09, 10:07
Kure me merr malli ,per njerzit qe i du.....:frown:

Zhaneta
31-03-09, 10:42
Per cdo gje kur e sheh qe gjerat nuk shkojn qysh i ke planifiku kur sheh qe koha po shkon kaq shpejt .............:frown: ............kur njerez te ndryshem te lendojn etj........

jEtA_1
31-03-09, 13:15
Per vendlidjen per familjen dhe gjithe te afermit qe jane larg meje ne Kosov

cati_
01-04-09, 00:29
kur i bejn 30 e kusur e hala sjan martu hahaha

Jana
09-04-09, 23:54
...kur humbi personat qe i dua....

turisti
10-04-09, 09:36
Merzitna per njerzit qe kurqysh nuk munden me i braktis -majmunlleqet-...........:biggrin: :

http://weetlogs.scilogs.be/gallery/5/Darwin_as_monkey.gif

halla e madhe
10-04-09, 09:52
Merzitna per njerzit qe kurqysh nuk munden me i braktis -majmunlleqet-...........:biggrin: :

http://weetlogs.scilogs.be/gallery/5/Darwin_as_monkey.gif

...po valla, mire ja qellove, pleqnija me majmunllyqe s'barazojne kurrqysh:biggrin:

Zhaneta
10-04-09, 13:41
Marrja pergoje e njerzve pa prezencen e tyre fizike si thote populli thashe thenat ,genjeshtrat dhe intrigat me bejne nervoz....hmhmhmhm

turisti
10-04-09, 17:02
...po valla, mire ja qellove, pleqnija me majmunllyqe s'barazojne kurrqysh:biggrin:

S'barazohen,por po :biggrin: funksionojne mire :biggrin: ,hahahahahahahahahahahahahahahahahaha.

emine
10-04-09, 20:28
..se njerzit e kan merzi jeten e vete e lypin njeri mi met ne qafe:redface: tham gjithmone:Zote runa prej njerzve qe duken normal e jan te s'mute ne shpirt,duken si statuje te bukura e ne mbrendsi te kalbune:mad:

Shqiptare_ne_Turqi
10-04-09, 20:36
S'barazohen,por po :biggrin: funksionojne mire :biggrin: ,hahahahahahahahahahahahahahahahahaha.mos vetni hiqqqq :biggrin: :biggrin:

aLbaChiCk
10-04-09, 21:07
Nuk merzitem per asgje se qka ti bajsh dikujt ta kthen zoti heret a vone

~AmaZonA~
10-04-09, 21:09
Nga padrejtsit qė ndodhin.

halla e madhe
12-04-09, 13:33
...perpara ndjehesha e merzitur per gjana te vocla, tash me moshen e shof qe ka gjana me te rendsishme qe munde te shkaktojne merzi, per ate e marre veten me te mire dhe i gezohem sciles dite sikur te ishte e fundit...:wink:

Murgesha
12-04-09, 17:11
Valla edhe me dasht me u mėrzit pėr diēka, s`po kam kohė, kėshtu qė i kam ra rrafshit e s`po mėrzitem pėr asgjė.

vjeshta
12-04-09, 17:13
Valla edhe me dasht me u mėrzit pėr diēka, s`po kam kohė, kėshtu qė i kam ra rrafshit e s`po mėrzitem pėr asgjė.

Shyqyr ,se ishe ka me merzitė ...:biggrin:

Murgesha
12-04-09, 17:14
Shyqyr ,se ishe ka me merzitė ...:biggrin:


E do qė je e zanun me urimet, e ta kurseva kohėn hahahahahahahaha.

Dallandyshja_718
12-04-09, 17:15
Valla edhe me dasht me u mėrzit pėr diēka, s`po kam kohė, kėshtu qė i kam ra rrafshit e s`po mėrzitem pėr asgjė.

Ehhh lumja Ti, qe ke has n'rrafsh se valla une krejt kodra e gropa e kam "terrenin" po merzitna qe mos vet...:biggrin:

Murgesha
12-04-09, 17:17
Ehhh lumja Ti, qe ke has n'rrafsh se valla une krejt kodra e gropa e kam "terrenin" po merzitna qe mos vet...:biggrin:

Oj malėsore, lexo mėrzitjen e Hallės sė madhe, e pranoe me gjithė zemėr se vje shpejt koha qė edhe ti ta ndjesh ashtu mėrzinė, ose tė humb koha si mua, dhe i bje edhe ti rrafshit. http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif

vjeshta
12-04-09, 17:17
E do qė je e zanun me urimet, e ta kurseva kohėn hahahahahahahaha.

Flm ,por nuk merzitna per kohė ...:biggrin:

Elina
12-04-09, 17:23
Ehhh lumja Ti, qe ke has n'rrafsh se valla une krejt kodra e gropa e kam "terrenin" po merzitna qe mos vet...:biggrin:

Vallahin edhe mu me paska ra hise qiky teren si i yti...se boll lluge po me shkojne punet dicka :redface: :tongue:

ShEjToNkA
12-04-09, 22:34
Kam vendos tė mos mėrzitem pėr asgjė!

Zhaneta
12-04-09, 22:50
Kam vendos tė mos mėrzitem pėr asgjė!


Te bashka ngjitme mendimit tend .....pershendetje

Jana
06-05-09, 10:48
...Kur Prinderit e mi nuk jan mir me shendet....

Peja-Boy
07-05-09, 20:51
Kur Jana nuk mund te gjej nje vend Pune :frown:

ALlma
09-05-09, 16:33
Kur degjoj naj lajm jo tmire per ndonje antar te familjes....

Qika^Me^Kule
12-05-09, 15:07
Merzitemi per ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Domira
12-05-09, 15:18
Me se shumti merzitem kur nuk mundem me gjet gjerat qe mi kane vjedhur:frown:

ALlma
12-05-09, 18:07
mbasi flas me ....?

halla e madhe
12-05-09, 18:15
...per momentin me nervozojne disa persona qe flasin per gruan burrerore e s'kane aspak pervoj ne ate drejtim, vetem ai /ajo person qe e ndjen ne lekuren e vet ate gjendje mund te flas e askush tjeter.... debate te kota me njerze qe s'kan lidhje me ngjarjen!!

Trina_1
12-05-09, 19:18
:frown:

Sirios1
12-05-09, 19:33
Nga boshlleku i gjerave.....

DEA
12-05-09, 21:15
Qe gjerat e vlefshme merren si te kota, e te kotat si te vleshme..

GURI SYLAJ
12-05-09, 23:37
Kur e shoh MJERIMIN tek ece si Njeri dhe fryhet si Mret!

Dani11
13-05-09, 08:35
Kur e kujtoi qe huti edhe pse i ka syte e mdhenje nuk shef asgja.

romansa
13-05-09, 08:49
...merzitem kur ndegjoj qe shume njerezit nuk mirren me ato pune qe duhen te mirren,por mirren me gjera qe shkaktojn vetem plage e vuajtje

Dani11
13-05-09, 22:45
Kur njerezit rrine inferior ndaj padrejtesive me te medha qe u behen njerezve, ku njerzit edhe pse mund te ndihmoin pa ndonje sakrifikm te madhe nuk e bejne ate.

GURI SYLAJ
16-05-09, 08:13
....kur egoizmi behet shtytes per shperfaqjen e budallakut!!!!

guriko
16-05-09, 08:26
mendimi se,unč dhe fčmijet e mi nuk e kemi tč njčjten vendlindje.

GURI SYLAJ
16-05-09, 08:43
mendimi se,unč dhe fčmijet e mi nuk e kemi tč njčjten vendlindje.

E keni vra fort shejen ! Respekt!

guriko
16-05-09, 08:51
E keni vra fort shejen !spekt!

faleminderit.

mbase e thashč dhimbjen e shumč tč tjerčve!

Dani11
16-05-09, 23:04
Kur shof femije shqiptare qe nuk flasin shqip!

Trina_1
17-05-09, 01:12
Kur nuk me kuptojn e beson te tjeter :confused:

pasioni_
17-05-09, 02:02
...qė aspak nuk po mėrzitem...

Dani11
17-05-09, 09:45
Merzitem shume kur mendoi qe edhe pse jetum ne nje kohe me Dijetarin e madhe Hoxhe Jakup Hasipin,nuk e njoha ate dhe nuk pata rast te degjoj ligjeratat e tije.E ndjej vete se i kam borxh keti njeriu te madhe, mendoi qe te gjithe i kemi borxh.ALLAHU E SHPERBLEFT.

emine
11-07-09, 12:37
Kure flitet e paverteta...:confused:

Kaqanikasja
11-07-09, 12:45
Po merzitem me kete kohe qe spo ndreqet bre

Urata
12-07-09, 13:25
Kure flitet e paverteta...:confused:

........:frown:

Domira
22-07-09, 23:32
me mir me than brengosem per shendetin e te dashurve te mi.