PDA

View Full Version : Krimet ne Kosov


ADRIANO
12-10-03, 11:56
Si mendoni per shqipetaret qe bejn krime ne kosov ? Dhe per shka behen ato krime ?

ADRIANO
14-10-03, 12:11
Ne Kosov po ndodhin disa Krime,dhe Kriminelat nuk denohen.

A jen Kosovar apo te Shqipenise nuk dihet. Po behem krime marrine dhe sene te kqija,por kush nuk i ndal ata Kriminelat.

jehona
17-10-03, 22:56
ju pershendes, une mendoj se keto krime ne kosove behen veq per te kalumen e kosoves, populli kosovare nuk esht hala i mesum me disa pune, megjith se esht ne rrugen e mbare dhe mendoj se shum shpejt do ta arritim qellim tone positiv.

python
26-11-03, 02:28
une mendoj se shum prej ketyre krimeve behen pershkak varfris

ADRIANO
27-11-03, 13:21
Pershendetje

Nuk besoj qe behen vetem prej varfris se varferia ka qen gjith ne kosov jo vetem tash po krimet behen gjdo dite

mija
05-01-04, 13:56
ne kosov gjdo dit ndodhin krime...te shkalles se ndryshme...siq jane edhe krime te ndryshme mu ashtu jane edhe arsyet...disa ndodhin shkaku i hakmarjes, nevojse, papunesis, tek njerezit e pa-shkolluar, dhe njerezit me trauma...
si dhe ka shume lloje te tjera..

Murgesha
05-01-04, 15:35
Pse pra nuk ndalohen keto krime?
Shqiptari kurr nuk ka vrare per pike te qejfit, as prej varferise e as prej pa diturise. Mendoj se shkaku eshte krejt tjeterkund.

mija
05-01-04, 18:00
murgesh un i ceka disa prej arsyeve...

Gentiana
05-01-04, 18:10
Ju pershendes.
Krimet ne Kosovė, ka shum arsye se bejn krime ne kosovė,qoft prej varferis apo edhe per te kaluar kohen,qka nuk esht mir.
Psh tja marrish jeten nje personi vetem prej Varferis a mundet te jet kjo?? apo tja marrish jeten nje personi vetem per ta kaluar kohen, a esht kjo??? tja marrish jeten nje personi vetem nga hakmarrja a esht kjo?? Nuk di pse behen krimet ne Kosovė dhe nuk dua te kritikoj por dua te them se e kemi nje rrug te gjat per te perparuar na. Kosova do te perparon ashtu siq i ka njerzit dhe nuk besoj se do te perparon nese ne gjdo dyten dit shihet ne TV se esht vra apo esht ber keshtu apo ashtu! Me vjen gjynah per do e do se e kan derdh gjakun per te qen i lir, kurse na se e shijojm Lirin te bejm krime, vetem se na pelqen ashtu..... Krimet ne Kosovė,perse. pergjigje ndoshta ka por nuk e besoj se jan te arsyeshme.
Genta

mija
05-01-04, 18:14
tungi te pershendes "Gentiana" ..me duket se e kena jap mendimet e ngjajshme lidhje me ket tem
pajtohem me ty!!!

xhuljeta
06-01-04, 16:12
me te vertete po behen shume krime ne kosove por meseshumti po behen ne peje dhe ajo me mundon shume!!!!!!!!une jam rriten ne peje dhe per ate nuk i kuptoja njerezit siq jan qmendur mbas luftes!!!para luftes nuk ka patun keshtu gjera ne kosove por njerezit po hyn ne kosove nga se cili vend dhe po behen shume partia dhe per ate rivaliteti po hype me shume!!!!!si per shembull tash me 4 janar ka cen nje vjetori i vrasjes se tahir; hasan dhe enis zemaj!!!!nuk i kuptoja ata njerez ce bejn keshtu!!!!!ok rivalitet ka gjdo kunde por ajo nuk duhet te zgjate deri ne vdekje!!!!percka u vra ajo policja sebahatja nga deqani ??????????????
PERSE NDODHIN KETO KRIME??????????????????????
shqipetaret po dojne me hyr ne evrope por kjo kurr nuk do te behet nese ata vazhdojne me keto vrasje!!!!!dhe krimet ce po behen ne kosove!!!!une kam shume deshire te kthehem ne kosove per te jetu por kur po i shof dhe po i ndegjoje keto gjera si psh. ne korrike kan humbur 3 vajza ne moshen 8 deri 13 vjeqe ne peje dhe i kan gjetur pak me vone te vdekura dhe te dhunuar!!!!!kjo prap ka ndodhte ne peje!!!!
PERSE SHQIPETARI NUK GEZOHET CE VELLAU APO MOTRA E VET KA ARRITE ME SHUME SESA AI??????PERSE IMAGJINOJNE KAQ SHUME NJEREZT???????????????
per mua kjo esht shume e pa kuptueshem!!!!!!!!!!!!!!

Ju pershendes

Rotnem
06-01-04, 16:51
Xhulieta

Une jetoj ne Peje por per kete rastin e fundit qe e the se ne Gusht kan humbur tri vajza te moshes 8-13 vjeqare une nuk paskna degju ende edhe pse jetoj ne peje pra te lutem na sqaro se ku e ke degju ti ate lajm?
Ju pershendes!

turisti
01-08-04, 17:01
Vrasjet: :? :( :cry: :oops: