PDA

View Full Version : Fundi I kėngės


Principi
16-10-03, 18:56
Kėnga !Fundi I kėngės!

Lodhja nga gjithcka dhe fundi i kėngės .

Si tė shprehet ky fund dhe si do tė reflektohet ai nė shoqėri ?

Cila eshte metoda mė productive nė njė komunikim tė afėrt dhe tė lirė ?

Vėrtetė - a janė pyetjet e mira , apo nuk duhet pyetur fare ?

Besimi - e kundėrta e mashtrimit dhe tradhtisė ?

Besimi si nje virtyt i (pa)njohur sipas kushteve tė caktuara.

Humbja !

Njė krizė nga e cila vuajmė !

Ankohemi se nuk kemi besė apo se nuk i besojmė ndokujt, qoftė edhe pėr ēėshtjet qė janė nga mė tė imėtat .

Krizė e shkaktuar nga zhveshja e virtyteve dhe pandjeshmėria ndaj sėmundjeve qė godasin shpirtin e njeriut.

Humbje nė segmentet e shumta tė jetės.

A jemi mashtrues tė vetėvehtės dhe nėncmues tė personalitetit tonė ?

Mashtrohemi nė vetėbesim dhe tė gjithė tė tjerėt jane tė pabesė.

Bėjmė premtime qė nuk mund t’i realizojmė kurrė .

Cili ėshtė realiteti ynė ?

Cila ėshtė dėshmia jonė mė e mirė ?

Cila ėshtė kėnga e fundit ?

Arritja nė fund tė kėngės.

Urata
19-10-04, 03:54
Kenga e fundit e pakenduar ....
mosarritje as ne fillim .....

Gjemon zhvillimsia!

Urata
20-10-04, 18:03
Thirrje ne kengen e pashkruar ........Zgjohuni fjale rreshtojuni ne udhen e lindjes se kenges ..............

LABI
11-11-04, 22:48
Thomas E. Elliot ka thene: Aty ku eshte fillimi im eshte fundi im.....
Aty ku eshte fundi im eshte fillimi im.... :? :idea: