PDA

View Full Version : Hapėsirė filozofike-psikologjike


Faqet : [1] 2

 1. Qėllimi i jetės!!
 2. Jetė apo imagjinatė
 3. Jeta e jonė me Psikologjinė!
 4. Karakteri i njeriut ėshtė i lindur apo i formuar mė pas?
 5. Fundi I kėngės
 6. cka e shtyen njeriun te jetoj?
 7. PSE lufte?!
 8. Kush mendon se eshte "FREE THINKER"?
 9. Influence e kuluters ne identitetin tende ?
 10. KUSH DHE PSE E KRIJOJ NJERIUN ?!
 11. Cka mendoni per kete???
 12. Studim fantastik apo...??
 13. Sa keni besim nė veten tuaj?
 14. Preokupimi i njeriut "Vujtja"
 15. Dėshprimi dhe ballafaqimi i jetės
 16. Moment Kritik
 17. Thėnie filozofike.
 18. Kotėsi mbi kotėsi
 19. Dashuria sipas filozofisė
 20. Ē'THOJNE PĖR FILOZOFIN
 21. Si dallohen tė suksesshmit nga dėshtuesit...
 22. Njeriu!nje qenie egoiste
 23. perse keto trzira
 24. Tė keshė apo tė jeshė??????????
 25. Dhuna ne Familje Psikologji e gabuar,apo ????
 26. STRESI
 27. Sa ju besoni enderrave...
 28. Pse Zoti krijoi njeriun ?
 29. QFAR MENDONI JU PER BOTEN TJETER PER PARAJSEN ???
 30. Pse ka Paragjykime???
 31. Psikologu i forumit????
 32. A ėshtė e vėrtet se njeriu lindė si njė fletė e bardhė apo..?
 33. FRIKEė!
 34. VETEVRASJET
 35. cfar i detyron njerezit te ken konfikt nder mjet veti
 36. Pse meshkujt dhe femrat anojnė gjithmon nė bukuri?
 37. Pse jam kaq shum e ndishme sensitive?
 38. Falja... Pse njerezit falin?
 39. Pse qenja njerėzore posedon komplekse ???
 40. Enderren qe pashe mbreme ishte!!
 41. Ndikimi i familjes nė edukatėn e fėmijės
 42. KESHILLA E JUAJA
 43. Si mundet...??
 44. Mendime filozofike
 45. Si lind problemi dhe si mund tė imunizohemi ndaj tij ?
 46. Pse njeriu genjen ?
 47. I L U Z I O N I
 48. Pse?
 49. A hidhėrohesh lehtė? - Hidhėrimi e durimi.
 50. CKA ESHTE NGOPJA DHE KU JAN KUFIJTE E SAJE TEK NJERIU-SOT ?
 51. Ndryshoj vetveten
 52. Fobia dhe shenjat e saj
 53. Si te zgjedhesh problemin e fobise
 54. e qelluar sipas jush?
 55. Te lindura apo te perfituara?
 56. si thua?
 57. Pula bėri vezė apo veza bėri pulėn?
 58. Ushtrimi mental dhe fizik.
 59. Filozofėt dhe filozofia
 60. Etika dhe Morali
 61. ALKOOLIZMI SI PASOJĖ E FAMILJES ME PROBLEME - JETĖ E ĒTHURUR
 62. Arma primare tek njė filozof ?
 63. Si tė flasėsh?
 64. ĒKA ĖSHTĖ PERSONALITETI DHE ĒKA E FORMON PERSONALITETIN
 65. FILOZOFIA E LIRISĖ
 66. ZARATHUSTRA E NIĒE
 67. Diksutime rreth Etikės dhe moralit.
 68. Depresioni i baballareve ndikon te foshnjat meshkuj
 69. Personi qė di tė pėrfitoj por jo edhe tė dashuroj ?
 70. Si e perkufizoni ciklin e njeriut,nga LINDJA deri te VDEKJA?
 71. Psikologjia nė tėrėsi (Studim nė tė gjitha lėmit e saj)
 72. Pyetne Psikologun!
 73. Motivet qė tė shtyjnė tė jetosh
 74. Sa ndikojnė tė tjerėt tek ju?
 75. Virtualiteti dhe Realiteti
 76. Vetėdija dhe Nėnvetėdija !
 77. Si e shpjegoni ankthin???
 78. Hypnoza!!
 79. Depresioni i nenave pas lindjes se pare
 80. incesti
 81. A e ke pyet veten ndonjehere?
 82. Qėllimi individual ?
 83. Perėndia apo njeriu?
 84. Dallimi: Psikolog – Psikiater
 85. Origjinal dhe kopje
 86. Vdekja e Pėrafėrt?
 87. Xhelozia
 88. Njeriu
 89. Ku qėndron kuptimi i jetės?
 90. Mėsimet qė nxorrėt nga jeta juaj!!
 91. Test Psikologjik!
 92. Themeluesi i Psikoanalizes
 93. Cfare eshte me se veshtiri ne jete?
 94. Mendja dhe Shpirti!
 95. Mbreti dhe Puntori
 96. A Vriten Pellumbat, Ore?!
 97. Talenti I Fshehur
 98. Ndikimi I Ontologjise Mbi Filozofine E Politikes Ne Kinen Antike
 99. Muhammed Ikbal , Prej Poezise Ne Filozofi
 100. Ebu Hamid El- Gazali
 101. Revolucioni Shkencor
 102. Jam unė egoist, apo pa ndjenja?
 103. Lufta Dhe Pasojat E Saj
 104. Depresioni
 105. cast, paralele telepatike, 'vizion'
 106. Simbole Dhe Domethenja E Tyre
 107. A ėshtė Zoti i gjithfuqishėm?
 108. Enderrat e nates dhe shpjegimi i tyre.
 109. Nuk mbrohet Zoti me gėnjeshtra!
 110. Si e spjegoni INTUITĖN???
 111. Testoni veten tuaj: Jung Typology Test
 112. Stresi...
 113. Majmuni Dhe Pasardhesit E Tij
 114. Sjellja e fėmijės tuaj
 115. "Aporie"!!! ("Qorrsokak")!!!
 116. A egziston dhe si,...ajo qė ne e quajm "Fat"???
 117. Nese do te kishit mundesi qe te ktheheni ne te kaluaren tuaj!!
 118. C“fare na pengon tė themi me fal !!!
 119. A eshte bamiresia nje veprim i keqardhjes?
 120. Truri thotė gjithmonė tė vėrtetėn
 121. Sa ankth perjetoni? - TEST PSIKOLOGJIK
 122. Arratisje nga Liria
 123. Meritat...
 124. Carpe diem!
 125. "Brejtja e Ndėrgjegjies"-Denimi mė i rėnd pėr njeriun?!
 126. Shpresa
 127. Justifikimi/arsyetimi
 128. Jetojmė apo Ekzistojmė?!
 129. E vėrteta
 130. Cilet jane Njerezit me te rendesishem ne Jeten Tuaj
 131. Guxojm tė mendojmė pėr "Pafundėsin"
 132. Ndėrgjegjja
 133. Kur rracat ndėrthuren...
 134. Shpirti (Nocioni Shpirtit)
 135. Korrupcioni
 136. Pėrse shėrben hipnoza?
 137. Leter nga nje foshnje e palindur
 138. Varėsia!
 139. Disa Pyetje Te Thjeshta..
 140. Buzeqeshja!
 141. Kush e urdheron njeriun, zemra apo truri?
 142. Jeta e Sokratit
 143. A e mund e bukura bishėn?
 144. Biografia e filozofeve!
 145. MEDIAT (roli) NE DEMOKRACI
 146. Kisha me i bėre disa pyetje ????
 147. Vetėdija, njohja, dija dhe pėrvoja.
 148. Si tė ndryshojmė Boten?
 149. Pse, Pse, Pse,...?
 150. paragjykimet
 151. Rrena!
 152. Virtytet morale!
 153. Une jam, pra mendoj!
 154. Une di nje gje, qe sdi asgje!
 155. Estetika bashkėkohore
 156. Test psikologjik: SI E PĖRJETONI DASHURINĖ
 157. Si e shpjegoni "deja-vu"
 158. Antropologji-Sociale / Kultura e te Ushqyerit
 159. Pabarazit shoqerore kundrejt pabarazise natyrore /Jean -J- Russo ZHAN
 160. Ēka i duhemi Perendise?
 161. C'eshte Emocioni?
 162. Psikoanalzia e Dashurise /Erich Fromm
 163. Feminizmi
 164. Seksi i Dyte / Simone de Beauvoir
 165. Kombi dhe Nacionalizmi/ Konceptet e Eric Hobsbaum
 166. Stresi post traumatik
 167. Kur shpirti vuan!
 168. E quditshme, por e mundur.
 169. Koncept pikepamjesh mbi - Identitetin kombėtar
 170. Plagosja (pėrdhunimi) i shpirtit.
 171. ARTI (imazhi) SI MJET POLITIK
 172. KULTURA MASIVE ( si fenomen i shoqerise industriale )
 173. UTOPIA / Thomas More
 174. Kush E Ka Thene Kete Shprehje Filozofike
 175. Talismanėt. Si funksionojnė objektet qė sjellin fat?
 176. Ē'eshte Demokracia ?
 177. Funksionalizmi / Teori sociologjike
 178. Pitagora dhe magjia e numrave.
 179. Sistemi Kapitalist nė dioptrinė e Marksit
 180. Karl Marks/ Teoria e klasave dhe e luftės klasore
 181. Revolucioni Francez ( 1789) / Lindja e rendit te ri kapitalist
 182. Eksluzive-Suzana Kuqi:Pushteti i budallekut
 183. A duhet te jemi aktiv apo pasiv me rrethanat
 184. Mbi Personalitetin
 185. Njoftim:E menduar e vdekur,nuk pranon te hyj ne arkivol!
 186. "Ika njėherė" Rrugtimi duke kėrkuar vetvehtėn
 187. Programimi Neurolinguistik
 188. Psikologji- Menyrat e Fjetjes...
 189. LIRIA..-Deri ku shkon kufiri i liris...
 190. Kombi Kosovar Apo Shteti Kosovar?
 191. Mendimi pozitiv nė jetė - AFORIZMA
 192. A zhduket diqka nga toka apo mbetet prap ne tok
 193. Eksperiencat e paravdekjes
 194. Si e shpjegoni TELEPATINĖ??
 195. Fillet E Demokracisė
 196. Zgjedhjet si instrumente qė prodhojnė demokraci
 197. Zgjedhjet dhe parimet demokratike
 198. Vota dhe rėndėsia e saj pėr qytetarin
 199. Tirania Shumicės & Elitat
 200. 6 kėshilla pėr tė shmangur humbjen e kujtesės...
 201. Cfare Eshte Psikologjia???
 202. Dhuna psikologjike, njėsoj si e rrahura ...
 203. Femijet, Televizioni dhe Ērregullimet e Vemendjes ...
 204. Instinkti ?
 205. Mite,art e shkencė
 206. Pse jemi tė pa fat....?
 207. Cfar temperamenti keni?
 208. Fjalorth terminologjik-Sociologjik
 209. Fjalorth terminologjik-Filozofik
 210. Si Ti Ndihmojm Njerezit Me Depresion...?
 211. Mendimi pozitiv eshte ardhmeria e njerezimit
 212. Dalja nga mėrzitja...
 213. Aromat pėr gjum tė ėmbėl...
 214. Kalkulatori i vdekjes
 215. Vdekja!
 216. Njerėzit tė cilėt flasin dy gjuhė nė moshė tė shtyrė, mund ta ruajnė mė gjatė mendjen
 217. 10 arsyt pse duhet te qeshim ...
 218. Te qash te ben te ndjehesh mire!!
 219. Psikologjia e ngjyrave
 220. Sekretet te bejne mire!
 221. Tė qeshėsh tė bėn mirė pėr zemrėn...
 222. Perballimi i problemeve...!
 223. Duaje veten nėse do tė tė duan!
 224. Keqpėrdorimi i Psikologjisė
 225. Kur Shpirti Vuan
 226. Omar Al-Khayyam
 227. Pagjumesia! Disa keshilla praktike per te shmangur ate!
 228. Mjafton nje minut i vetem
 229. Orari i gjatė i punės i lidhur me demencėn ...
 230. Lodhja mentale shkakton edhe lodhje fizike ...
 231. Koha
 232. Fatama...
 233. Martesa! Provimi me i veshtire ne jete!
 234. Buzėqesh!
 235. Paraja sjelle boten verdalle! Por,a eshte e mire per ne?
 236. Vetvrasja dhe parandalimi
 237. Rreth Lindjes Se Shpirtit
 238. 25 Theniet me te bukura te "ALBERT AJNSHTAJN"
 239. Reflektime
 240. A Mund Tė Bėhet Njeriu Miliarder Vetėm Me Mendime ?
 241. Frika si luftohet?
 242. Nese ndjehesh i palumtur.....
 243. Vetmia! Si e pershkruani ju kete ndjenje?
 244. Afersia e prindit me femijet
 245. Si do te vepronim po u takuam rastesisht me TE VERTETEN !?
 246. Filozofia
 247. Pitagora Dhe Filozofia E Tij
 248. Njeriu !
 249. Nė cilėn gjuhė qajnė foshnjat?
 250. Dita ndėrkombėtare e NEVOJTORES, si dhe dita (poashtu ndėrkombėtare) e filozofis