PDA

View Full Version : Leter nga nje foshnje e palindur


Giovanni
12-07-07, 17:37
http://it.youtube.com/watch?v=4_c9vUaxP6o


Mbeta pa tekste dhe nuk dita qka te shkruaj....... Shiqojeni

Prishtinasja_
12-07-07, 21:40
Giovanni me te vertet me vije keq per kete "shpirt te pafajshem"... :frown:

Nuk e meriton, te vdes nje shpirt i pafajshem, nuk eshte e drejt qe gabimet e dikujt ti paguaj nje frym e krijuara per te ardhuru ne kete jete !

Femija sic e ka thene zoti eshte dhurata e perendis, dhurata me e bukur qe mund ti jepet nje njeriut !

Djellza:
06-10-07, 03:07
Aborti ėshtė vrasje. Edhe atė e tmerrshme! Mėnyra se si disa mjekė, nėse mund tė quhen tė atillė, e kryejnė nxjerrjen e dhunshme tė foshnjės, e kjo nuk ėshtė asgjė tjetėr pėrveēse vepėr kriminale e shkallės mė tė lartė! Ata me gėrshėrėt kirurgjik e coptojnė foshnjėn copė-copė, derisa nuk e mėnjanojnė ate nga mitra. Embrioni (fryti i formuar fėmija) si edhe ēdo krijesė tjėtėr ka nerva dhe me vetė atė ai ndjen dhembje tė tmerrshme! Paramendoni qė juve dikush tua presė duart dhe kėmbėt!

Vallė, nėnė, si mund ta mbytėsh fėmijėn tėnd? Vetėm pse ke fėmijė shumė dhe frikohesh se si do ti sigurosh strehim, ushqim, veshmbajthje, shkollim, ? Por, a nuk e kupton ajetin nė Kuran ku Allahu thotė: Nuk ka asnjė gjallesė nė tokė qė Allahu tė mos ia ketė garantuar furnizimin e saj

5 Tetor: Sot kam filluar te jetoj.Prinderit e mi nuk e din ende,por une egzistoj.
Dhe do te jem me te vertete nje goce.Do te kem floket bjonde dhe syte e kalter,
sepse cdo gje eshte vendosur dhe fakti qe un do ti dua prinderit e mi.

19 Tetor : Dikush thote qe une nuk jam akoma nje person qe egziston vetem nena ime,
por une jam ne te vertete nje person.
SI nje therrime buke eshte ne te vertete buke, nena ime egziston dhe un jam,egzistoj

23 Tetor : Sot goja ime ka filluar te hapet.
Gati pas nje viti une kam mundesi per te qeshur, per te folur.
E di se cila do te jete fjala ime e pare.Mamaja.

25 Tetor : Sot zemra ime ka filluar te rrahi,ajo tani nuk ka nevoje per zemren e mamas
dhe sot e deri ne te ardhmen,dhe ne te gjitha pjeset e jetes sime deri sa te plakem zemra ime do te rrahi
dhe vetem atehere kur te jem plakur ajo do te lodhet dhe do te ndaloj.

2 Nentor: Cdo dite une rritem nga pak,nga pak.
Krahet e mi ,kembet e mia fillojne te marrin forme,
por duhet akoma te prese per te ecur me kembet e mija,
dhe me krahet e mi te perqafoje nene time,
dhe ne te vertete te perkedhel dhe baban tim

12 Nentor : Ne duart e mija kane filluar te formohen edhe gishta shume shume te vegjel .
O sa gishta te vockla qe jane.
Me keto une do te kem mundesi te perkedhel floket e mamas time

20 Nentor :Vetem sot mjeku i ka thene mamas time se une egzistoj.
Ne zemren e saj oh sa duhet te jete e lumtur.
Mamaja a je e lumtur??

25 Nentor : Mami dhe babi im jane duke menduar se si do te me therasin,
se cfare emri do te me vene,por ata nuk e din qe une jam nje goce.
Une dua te quhem Mariselda,dhe po rritem ne te vertete.

10 Dhjetor: PO me rriten floket.


Ja si jane te bute dhe po me shkelqejne.
Kush e di si jane floket e mamas sime.

13 Dhjetor : GAti ja dale per te pare.
Sa erresire ka rreth meje. Kur mami do te me linde atehere do te kete plot diell,plot lule
por gjeja me kryesore qe deshiroj te shikoje eshte mamaja ime.
Mami cfare pamje ke??

24 Dhjetor: PO mendoj nese mami im e ndjen zhurmen e zemres sime.
Disa femije lindin pak semure por un jo.
Une jam ne te vertete e shendetshme
dhe zemra ime rreh ne menyre uniforme tik-tak tik-tak.
Do te kesh nje femije me te vertete te shendetshem mamaja.

28 Dhjetor: Sot mami im me ka vrare

Firdesa
04-04-08, 16:34
http://it.youtube.com/watch?v=4_c9vUaxP6o


Mbeta pa tekste dhe nuk dita qka te shkruaj....... Shiqojeni


MIr e ki qe thua mbeta pa tekst se edhe une e kam lexu ne nje revist Argumenti beso qe kam qajt shum kur e kom lexu edhe eshte e vertet qe jet edhe pa tekst flm shum qe e ke qit ket webfaqe

Me respekt Firdesa

Alkimisti_ch
29-06-08, 14:32
nena ime e dashur
Une jam nisur ne nje rrugetim e nuk e di ne eshte kjo deshire e imja, apo deshire e dikujt tjeter apo eshte krejt nje rastesi..Do te doja shume te dija sikur te kisha mundesi te me informoje se ka me pret atje ne ate boten e juaj qe te mund te pergaditem me heret..Nuk e di nese do kem qasje ne net ateher mund te flasim sonte pas darkes, por mos ma ban blok kur po flet me te tjeret se tani provoj mu lidhe me babin...Edhe pse ai kohen e fundit duket te jet shume i zene me Futbollin..Nje dite ndjeja nje far shytpje e me von pash qe ti ishe online dhe kishe leshuar edhe kameren qe ishte aq e madhe dhe me kapi teterin, por tek une ishte erresir KEK-u e nuk shihja gje prej gjeje....Tashme nuk me ka mbetur shume kohe dhe une do te arrij ne cakun e rrugetimit, do te shoh driten, por nuk e di a eshte ky fundi i rruegtimit apo fillimi i rrugetimi...Gjithsesi shpresoj qe kur te jem me ju te gjeni kohe edhe per mua e per njeritjetrin dhe bashkerisht te shohim driten e jetes, por jo permes kamerave dhe komunikimi virtual..
Une po nisem....

egi
07-08-08, 16:18
Askush nuk ka te drejt me marr jeten qe e ka dhan Zoti....

lovely
07-08-08, 17:42
ooo ZOT qfare ndjenje trishtuese...:frown:

uck_aksh
08-08-08, 15:13
Per ket edhe nuk besoj ne ekzistimin e zotit gjallesa njeri esht ninder gjallesat me te kqija qe jeton ne planetin TOK
shiqoje ket video deri ne fund dhe ndegjo


SHIKO (http://it.youtube.com/watch?v=C6rKlE9cl-E)